Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 379
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 8:01 pm

Hare79 je napisao/la:
čet mar 09, 2023 3:21 pm
A ko je po vašem mišljenju trener za Želju? Ja se ne sjećam da smo u zadnjih 15 godina imali trenera (osim AO kad smo titule uzeli) koji je u kontinuitetu isporučivao rezultat i kod kojeg je igra bila prepoznatljiva. Koga bi sad mogli dovesti a da se može garantovati da će izvući maksimum iz ove ekipe, odstraniti škart i promijeniti filozofiju. Takvi treneri koštaju, a mi tih para nemamo. Jakirović je odmah zbrisao čim je dobio ponudu iz Hrvatske iako je u Zrinjskom imao odriješene ruke, a i sigurno je bio dobro plaćen. Kako mi da dovedemo trenera poput njega kad čovjek ode iz Zrinjskog prvom prilikom iako dole skoro da i nemaš pritisak kao u Želji ili Sarajevu. Treneri su ogledalo stanja kluba, kao što su političari ogledalo naroda. Dok je god Sablja na klupi znajte da klub nije dobro jer je u stanju platiti trenera ograničenog shvatanja i gledanja na fudbal. Kad se klub malo digne i mi ćemo moći imati nekoga poput Jakirovića. Nažalost, do daljnjeg nam je gledati Sablju na klupi koji očigledno nije u stanju iskoristiti puni potencijal igrača nego se pate svi, i on, i igrači, i mi svi s njima.
Admir Adzem.
Prepoznatljiva igra koja je imala nekog jebenog smisla i osvojen trofej za kojeg bi sad guzice dali, a tad nas ***** bolio.
Gubis 0 2 na grbavici od radnika na poluvremenu, a znas da ces pobjediti 3 2. Barem sam ja to tada osjecao i znao da ta ekipa i trener to mogu.

A ne ovaj ublehas mrtvi sva taktika mu se ogleda da nabijes santosu i da on izmislja stvari.
Jel toliki problem spojiti 5 6 pasova na utakmici? Ja to nisam vidio u nastavku prvenstva, jedino protiv Leotara koji je imao 2 igraca manje.
A njegov nevjerovatni strucni stab ne treba spominjati.
Bilo ko da dodje za njega je Guardiola.
 
santakuruz
Postovi: 421
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 8:05 pm

blueboy je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 5:54 pm
Sulevelicanstveni je napisao/la: Mozes li mi nabrojati koliko ekipa ima bolje igrace od nas?
Zrinjski i Sarajevo imaju dosta jacu ekipu od nas. Nemamo bolju ekipu od Sirokog, Veleza, mozda cak i Borca. Pravo pitanje je od koliko klubova smo organizovaniji, finansijski stabilniji. Mi ne rjesavamo rezultatsku krizu pa da nam treba novi trener. Mi rjesavamo opstanak kluba. Tu ipak ima puno prioritetnijih stvari od trenere. Da li je Mulalic trener za Zelju? Nije. Kao sto pola igrackog kadra nije za Zelju. Kao sto klub nije ni blizu Zeljinog renomea.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Evo kažeš Zrinjski i Sarajevo. Sarajevo smo vidjeli, ako su im ovo pojačanja, onda su se pojačali, što bi rekao jedan stručnjak. Helem, znači da bi trebali biti u stanju izboriti Evropu.

Kažeš rješavamo opstanak kluba. Znači da bi nam za opstanak kluba valjalo par stotina hiljada maraka od izlaska u Evropu. Znači da je ipak prioritetan dobar trener, da bi izašao u Evropu i pomogao opstanku kluba. Vrlo jednostavno.
To ti je kao da imas kucu koja prokisnjava, puna je vlage, nema grijanja i ti hoces da sredis terasu i rostilj da bi djeca imala gdje da jedu.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
santakuruz
Postovi: 421
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 8:10 pm

Sulevelicanstveni je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 5:54 pm
Sulevelicanstveni je napisao/la: Mozes li mi nabrojati koliko ekipa ima bolje igrace od nas?
Zrinjski i Sarajevo imaju dosta jacu ekipu od nas. Nemamo bolju ekipu od Sirokog, Veleza, mozda cak i Borca. Pravo pitanje je od koliko klubova smo organizovaniji, finansijski stabilniji. Mi ne rjesavamo rezultatsku krizu pa da nam treba novi trener. Mi rjesavamo opstanak kluba. Tu ipak ima puno prioritetnijih stvari od trenere. Da li je Mulalic trener za Zelju? Nije. Kao sto pola igrackog kadra nije za Zelju. Kao sto klub nije ni blizu Zeljinog renomea.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Nemamo bolju ekipu od Sirokog i Borca? Ako imaju igrace tipa Cocalic, Santos, Stilic, Hodzic jr, onda ja ne pratim dovoljno fudbal.
To su 4 igraca. Nikad u zivotu nisam vidio ekipu koja je napravila nesto sa 4 igraca. To nije dovoljno za nesto vise od ovoga. Poted njih mi imamo Galica, Jasarevica, Mekica, Hajdarevica, Kosorica, Bendera u prvih 11. To je taman za sredinu tabele. Htjeli mi to priznati ili ne, to je tako. Kako budemo stabilizovali klub, unaprijedjivali ostale strukture u klubu tako mozemo korak po korak jacati ekipu. Tad cemo vrlo vjerovatno moci dovesti i boljeg trenera koji ce imati normalnije uslove za rad. Klub nije mogao obezbijediti normalne pripreme. Nemamo sta dalje pricati

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 8:58 pm

santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 8:05 pm
blueboy je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 5:54 pm
Zrinjski i Sarajevo imaju dosta jacu ekipu od nas. Nemamo bolju ekipu od Sirokog, Veleza, mozda cak i Borca. Pravo pitanje je od koliko klubova smo organizovaniji, finansijski stabilniji. Mi ne rjesavamo rezultatsku krizu pa da nam treba novi trener. Mi rjesavamo opstanak kluba. Tu ipak ima puno prioritetnijih stvari od trenere. Da li je Mulalic trener za Zelju? Nije. Kao sto pola igrackog kadra nije za Zelju. Kao sto klub nije ni blizu Zeljinog renomea.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Evo kažeš Zrinjski i Sarajevo. Sarajevo smo vidjeli, ako su im ovo pojačanja, onda su se pojačali, što bi rekao jedan stručnjak. Helem, znači da bi trebali biti u stanju izboriti Evropu.

Kažeš rješavamo opstanak kluba. Znači da bi nam za opstanak kluba valjalo par stotina hiljada maraka od izlaska u Evropu. Znači da je ipak prioritetan dobar trener, da bi izašao u Evropu i pomogao opstanku kluba. Vrlo jednostavno.
To ti je kao da imas kucu koja prokisnjava, puna je vlage, nema grijanja i ti hoces da sredis terasu i rostilj da bi djeca imala gdje da jedu.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
A najkraći i najbrži put da zakrpiš krov je da izađeš u Evropu i uzmeš sigurnu lovu. Ili da nam neko nađe instant investitora koji neće ni pitati za šta daje lovu, što je u domenu naučne fantastike, zar ne?
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 9:00 pm

santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 8:10 pm
Sulevelicanstveni je napisao/la:
santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 5:54 pm
Zrinjski i Sarajevo imaju dosta jacu ekipu od nas. Nemamo bolju ekipu od Sirokog, Veleza, mozda cak i Borca. Pravo pitanje je od koliko klubova smo organizovaniji, finansijski stabilniji. Mi ne rjesavamo rezultatsku krizu pa da nam treba novi trener. Mi rjesavamo opstanak kluba. Tu ipak ima puno prioritetnijih stvari od trenere. Da li je Mulalic trener za Zelju? Nije. Kao sto pola igrackog kadra nije za Zelju. Kao sto klub nije ni blizu Zeljinog renomea.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Nemamo bolju ekipu od Sirokog i Borca? Ako imaju igrace tipa Cocalic, Santos, Stilic, Hodzic jr, onda ja ne pratim dovoljno fudbal.
To su 4 igraca. Nikad u zivotu nisam vidio ekipu koja je napravila nesto sa 4 igraca. To nije dovoljno za nesto vise od ovoga. Poted njih mi imamo Galica, Jasarevica, Mekica, Hajdarevica, Kosorica, Bendera u prvih 11. To je taman za sredinu tabele. Htjeli mi to priznati ili ne, to je tako. Kako budemo stabilizovali klub, unaprijedjivali ostale strukture u klubu tako mozemo korak po korak jacati ekipu. Tad cemo vrlo vjerovatno moci dovesti i boljeg trenera koji ce imati normalnije uslove za rad. Klub nije mogao obezbijediti normalne pripreme. Nemamo sta dalje pricati

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Koja ekipa to ima 11 top igrača na svakoj poziciji? Ne moraš nabrajati iz naše lige, daj nam nekog iz Evrope da vidimo ko je to tako popunjen na svim pozicijama. Real osvojio LP, a Carvajal, Nacho prevaga ne bi bili u našoj ligi.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 9:03 pm

Znaci proslo vrijeme, da trebaju dvojica znati a ostali da smetaju
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
santakuruz
Postovi: 421
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 9:36 pm

Dobro, ubijedili ste me. Imamo top ekipu. Otimaju se klubovi za nase igrace, prsti sve od potencijala. Mi osim Stilica nemamo igraca u ekipi koji zna u sredini uzeti loptu, razigrati, podvaliti pas izmedju dva stopera, izbaciti krilnog igraca u prostor, nemamo krila i bekove koji znaju centrirati iz trka i mi bi nesto fol uzimali pare od Europe.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 9:52 pm

santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 9:36 pm
Dobro, ubijedili ste me. Imamo top ekipu. Otimaju se klubovi za nase igrace, prsti sve od potencijala. Mi osim Stilica nemamo igraca u ekipi koji zna u sredini uzeti loptu, razigrati, podvaliti pas izmedju dva stopera, izbaciti krilnog igraca u prostor, nemamo krila i bekove koji znaju centrirati iz trka i mi bi nesto fol uzimali pare od Europe.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Hajdarevic ne igra u pocetnih 11,Galic jako zahvalan igrac nikad nije bio toliko los da se pljuje, s obzirom da igra svaku utakmicu. Mekic je igrac koji zna igrati lopte. Ja sam nabrojao 4 ima tu jos dosta finih igraca, trenutno bi valjalo dovesti golmana dobrog i beka. Jako dobru ekipu imamo ne treba pretjerivat.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 10:12 pm

santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 9:36 pm
Dobro, ubijedili ste me. Imamo top ekipu. Otimaju se klubovi za nase igrace, prsti sve od potencijala. Mi osim Stilica nemamo igraca u ekipi koji zna u sredini uzeti loptu, razigrati, podvaliti pas izmedju dva stopera, izbaciti krilnog igraca u prostor, nemamo krila i bekove koji znaju centrirati iz trka i mi bi nesto fol uzimali pare od Europe.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Pa bogami su fine ponude odbijene za Hodzica i Santosa, a jedna manja i za Amoaha, haman pa se otimaju.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
kokoška
Postovi: 729
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 10:13 pm

Sulevelicanstveni je napisao/la:
čet mar 09, 2023 2:13 pm
santakuruz je napisao/la:
čet mar 09, 2023 2:00 pm
Organizacijski - lose
Finansijski - izuzetno lose
Igracki kadar - srednja zalost

I vi mislite da cemo promjenom trenera nesto napraviti? Na osnovu cega???

U ovom periodu prezivljavanja (s pokisajima stabilizacije) ne mijenja se trener osim ako je bas pogubio konce. Mi rezultatski stojimo sasvim dobro s obzirom na cjelokupnu situaciju. Klub nema nikakvog plana, strategije, nema jasnu viziju. Promjena trenera bi bila cisto kozmeticke prirode, koga god da doveli. Nista mi nismo naucili i zasluzujemo klub u ovoj situaciji

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Mozes li mi nabrojati koliko ekipa ima bolje igrace od nas?
Zadnjih 5 godina nismo imali bolju ekipu al eto vidis da je pao na pricu alibi trenera
 
Avatar
kokoška
Postovi: 729
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 10:23 pm

Simply Blue je napisao/la:
čet mar 09, 2023 9:03 pm
Znaci proslo vrijeme, da trebaju dvojica znati a ostali da smetaju
Izgleda da jos nije nasao dvojicu da znaju, mozda mesija i ronalda da mu dovedemo
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 10:27 pm

Tesko je biti pametan ali ako gledam iz ovog ugla :
1.Odbili smo ponude za igrače - njima istice ugovor znaci necemo zaraditi na njima. (Santos Hodzic).
2.Evropa na dugom stapu - pare od evrope ne znam koliko mozemo zaradit a ekipu nemamo ukoliko nas napuste par tih igrača.
3.mlade igrače nismo promovisali - Drina manje više, Beću smo već sklonili, Muftić po meni neozbiljna opcija za nas i za prodaju, ostale U21 ne mozes ni komentarisati nisu ni igrali. Nemaš koga prodadati a nisu nikoga profilisao.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 11:16 pm

Polako gubim povjerenje u Edisa, izgleda da su fakat njegov domet ekipe koje se bore za neku stabilizaciju i opstanak, cim mu das neki ozbiljniji materijal i cilj on pada kao i u prvom mandatu.
Ekipa igra sve losije, on sve vise ide u alibi poteze i laznu siguricu s ovim djuturumima, igra sa pravim target napadacem a sistem mu je neki deseti, ako ga uopste i ima. Nema potrebe uopste previse komentarisati, shvatam lose su pripreme, pritisak je tu, ali da ne zelis rizikovati ni 5% protiv onakvog Sarajeva mrtvog, da neces da das Ari 10-15min, da te strah Drine a nije Ace, fakat ne kontam.

U slucaju da se nastavi negativan trend i da budemo “primorani” na promjenu, zanima me sta mislite o Fedji Dudicu ?
On je jedan od rijetkih koji ima svoj tim ljudi od pomocnika do kondicionih, posla im nema na vidiku u ligi trenutno i sigurno da nas ne bi kostali ko pitare nakon losih rezultata.
Gore je Fedja pao na glavu zbog neiskustva ali sam ubjedjen da nije nimalo los trener, ozbiljne on vec rezultate ima za svoje godine i sugurno zeljno iscekuje neku ponudu ekipa iz vrha da pokaze da ipak vrijedi.

Pored njega zanimljivi su mi Cosic i Maksimovic.

Ko mi jos pade na pamet je Zoran Mamic, al to bi vec bio haos :D
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1256
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 09, 2023 11:40 pm

cikazubo je napisao/la:
čet mar 09, 2023 11:16 pm
Polako gubim povjerenje u Edisa, izgleda da su fakat njegov domet ekipe koje se bore za neku stabilizaciju i opstanak, cim mu das neki ozbiljniji materijal i cilj on pada kao i u prvom mandatu.
Ekipa igra sve losije, on sve vise ide u alibi poteze i laznu siguricu s ovim djuturumima, igra sa pravim target napadacem a sistem mu je neki deseti, ako ga uopste i ima. Nema potrebe uopste previse komentarisati, shvatam lose su pripreme, pritisak je tu, ali da ne zelis rizikovati ni 5% protiv onakvog Sarajeva mrtvog, da neces da das Ari 10-15min, da te strah Drine a nije Ace, fakat ne kontam.

U slucaju da se nastavi negativan trend i da budemo “primorani” na promjenu, zanima me sta mislite o Fedji Dudicu ?
On je jedan od rijetkih koji ima svoj tim ljudi od pomocnika do kondicionih, posla im nema na vidiku u ligi trenutno i sigurno da nas ne bi kostali ko pitare nakon losih rezultata.
Gore je Fedja pao na glavu zbog neiskustva ali sam ubjedjen da nije nimalo los trener, ozbiljne on vec rezultate ima za svoje godine i sugurno zeljno iscekuje neku ponudu ekipa iz vrha da pokaze da ipak vrijedi.

Pored njega zanimljivi su mi Cosic i Maksimovic.

Ko mi jos pade na pamet je Zoran Mamic, al to bi vec bio haos :D
Maka Ivankovic U-19 selektor BiH
 
thierryhenry21
Postovi: 631
Pridružen/a: pet mar 12, 2021 1:29 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:24 am

Joj Are stvarno momak nije normalan
Ti si sav moj bol, ma ti si život moj!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2728
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:26 am

Koji je fazon ovo sa ovim statusima, evo slomih se pokusavajuci skontati? Ima li iko ikakvu informaciju, koji je ovo klinac, ko biva rekao bi on nešto al neće šuti? O kome čemu?
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:41 am

Unosi nemir u svakako poljuljanu svlačionicu, treba se momku zahvaliti nek ide negdje drugo igrati
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
JocoStokić
Postovi: 44
Pridružen/a: pon jan 30, 2023 3:00 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:45 am

Raja jel moguce sta Ara pise haahahahha
Ne daj ispred nikome!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:45 am

phpBB [video]


28:40 posebno je zanimljiv ovaj dio gdje govori o imovini Kluba i dugovima prema njemu

37:20 priča o uređenosti Kluba Veleža i funkcionisanju sistema unutar Kluba što se tiče organizacije i plata, stabilnosti Kluba, a kada mu je to nuđeno u Želji, srušio je takav održiv sistem u Klubu i ljude koji su to izgradili a Velež prepisao od njih.

54:57 priča o potencijalnom povratku u Želju. Zanimljiva je izjava da se nisu poklopile neke stvari i ne može se vratiti prije nego neke stvari ne raščisti sa Željom,aludirajući i na međuljudske odnose, te da mora biti čista situacija kada su u pitanju dugovanja Kluba ka njemu.

56:48 ponovna priča o imovini Kluba, potencijalnom investitoru i rješenje za izlazak iz dubioze
Zadnja izmjena: MiroslavKruzik, dana/u pet mar 10, 2023 2:27 am, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 10, 2023 12:51 am

JocoStokić je napisao/la:
pet mar 10, 2023 12:45 am
Raja jel moguce sta Ara pise haahahahha
Ma čuo sam neke stvari koje ne bih da iznosim javno, dosta je škakljivo. Uglavnom treba mu se zahvaliti na suradnji i tjt. Vjerujem da je ara dobar momak i da ovo što mu se dešava nije njegovom voljom
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 34 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija