Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 9:52 am

Eksperat je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:21 am
Nakon nekoliko loših rezultata u finishu sezonu 2015/16 (na kraju izmakla Evropa jedih put u zadnjih 7-8 godina) u maju 2016 poslao sam Upravi dobronamjerni mail gdje sam se osvrnuo na igru i ponašanje igrača Želje . Jedna od stavki bila je sljedeće
Fizička sprema
Smatram da ekipa nije adekvatno fizički spremna za ozbiljan fudbal. Više je razloga
1. Visinske pripreme se rade u Međugorju na 200 m n/v (kad je CZ osvajala KEŠ pripremala se na Igmanu)
2. U reprezentativnim pauzama ne odlazi se 3-4 dana na mini visinske pripreme (Bjelašnica, Jahorina,...) što se nekad praktikovalo (vidjeti pod najbolja posljeratna sezona 2011/2012)
3. Očito se ne radi na brzini, brzinskoj izdržljivosti, okretnosti, a što rezultira slabom duel igrom, posebno na gostovanjima, te globalnim dojmom da je većina naših igrača spora za profesionalni fudbal
4. Pojedine greške i dekoncetracija u igri se mogu objasniti samo lošom fizičkom spremom (nedostatak kisika u plućima i mozgu)
Upitno je da li igrači sportski žive i hrane se te da li se dovoljno posvećeni onom šta rade i od čega žive.

Na citaj taj Osvrt se osvrnuo i tadašnji trener Mulalić koji je izmedju ostalog napisao parafraziram: "nije tacno da smo nespremni, Ivica Osim je pohvalio da se dobro trčalo u derbiju" U sebi sam promrmljao: "Da i to u onih 40 minuta efektivne igre na tom derbiju sa 45+ prekrsaja."

Otad se ništa nije promjenilo i dalje se na "visinske" pripreme ide na Međugorje. i dalje se na reprezentativnim pauzama ne ide par dana na Igman ili Bjelašnicu. Čurjurić je i dan/danas jednako spreman kao što je bio u julu. Nikom ne pada na pamet da održi trening na Trebeviću (udaljen 11 km od stadiona Grbavica) ili na Igmanu/Bjelašnici (pola sata vožnje). Vidi se da ekipa pada u zadnjoj 1/4 utakmice i to se vidjelo i jučer. Niko uopše i ne razmišlja da se negdje ode u novoj rep. pauzi koja počinje danas

Zvezda se zaista pripremala na Igmanu u sezoni kad je osvojila KEŠ (kako se su fizički držali sa Bajernom, Rangersima i u finalu 120 min sa OM , Savičević i Prosinečki trčali ko nikad u životu), a onda je nakon toga, kao prvak Evrope opet došla na pripreme na Igman , pa je čak i igrala turnir sa nekim poznatim klubovima
http://www.yugopapir.com/2015/07/leto-1 ... zelje.html

Na Igmanu i Bjelašnici su se spremali i Jugoplastika (3 put prvak Evrope zaredom), ženska košarkaška repka SFRJ (nakon toga srebro u Seulu 1998)
http://mondo.rs/a47064/Sport/Kosarka/Ra ... nziju.html

Ima i film vrlo poučan (pgledati cijeli i dobro poslusati sta priča Karalejić, posebno dio oko dugih karijara bez težih provreda )
https://www.youtube.com/watch?v=ucLPxQeLobo

Pred ovu sezonu jufke su bile ja Jahorini, plemići na Kupresu, a nemojte ni sumnjati da su se pred ovu sezonu Zvezda i Dinamo spremali po planinama. Tuzla city je bila na pripremama i na Kupresu i u Čatežu

A mi lagano:
1 trening dnevno koji bi i ja mogao fizički podnijeti sa preko 40 godina, dan pred utakmicu lakši trening da budemo svježi, utakmicu odigra 12 igraču 30+ minuta, a ostali bezbeli ne treniraju taj dan, nakon utakmice dan slobodno svim igračima, ljepota od života








Na Palama i Jahorini su se ove godine spremale i muška i ženska reprezentacija Srbije u odbojci pred svjetska prvesntva u odbojci. rezultati: Muški 4 mjesto, žene prvakinje
Svaka čast :palacgore:
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
sidro
Postovi: 27
Pridružen/a: čet feb 08, 2018 8:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:12 am

AdmirA je napisao/la:
pon nov 12, 2018 8:10 am
sidro je napisao/la:
pon nov 12, 2018 7:04 am
Durakovic, Terovic, Imsir i Kemo. Prica se da oni rade protiv Misimovica.
Pa hoce li izaci iko sa tačnim činjeničnim stanjem, KO sabotira?, KO bojkotuje, ŠTA su daljni koraci?

Familiju vam svima je.em.
Ovi koje sam naveo to rade i njihov pusiku.rci na klixovom forumu, pod nickom Alfa_i_Omega i ultima_palabra . Prvog poznajte kao Hrasno1921.

takodjer i govance..govance.ba portal. Par minuta nakon teksta o "Propasti Dinastije Misimovic" izlazi intervju sa Kozaricem. Malo providno, zar ne?

Mora vam pitar otvarati oci. :D
Zadnja izmjena: sidro, dana/u pon nov 12, 2018 10:47 am, ukupno mijenjano 1 put.
AMAR OSIM NAPOLJE!!!
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:16 am

AsharaK je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:43 am
Ocekujemo na jugu transic antiMiske, valjda je ovo anti sada glavna fora u ultra svijetu, antikurcina
Znači nakon Arežine, Blagojevića, Bogija, Vedrana, sad su navijači glavni krivci, samo Miske nije jel? cccc :r
Da pohvalim Upravu sto su skinuli konačno mrežu na Istoku.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:18 am

teatrale36 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:16 am
AsharaK je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:43 am
Ocekujemo na jugu transic antiMiske, valjda je ovo anti sada glavna fora u ultra svijetu, antikurcina
Znači nakon Arežine, Blagojevića, Bogija, Vedrana, sad su navijači glavni krivci, samo Miske nije jel? cccc :r
Da pohvalim Upravu sto su skinuli konačno mrežu na Istoku.
Ma svi nose svoju krivicu druze. Ne interesuje me niko od njih, interesuje me samo Zeljo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:20 am

Imate dobar intervju sa Nikicem na SC
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:22 am

Eksperat je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:21 am
Nakon nekoliko loših rezultata u finishu sezonu 2015/16 (na kraju izmakla Evropa jedih put u zadnjih 7-8 godina) u maju 2016 poslao sam Upravi dobronamjerni mail gdje sam se osvrnuo na igru i ponašanje igrača Želje . Jedna od stavki bila je sljedeće
Fizička sprema
Smatram da ekipa nije adekvatno fizički spremna za ozbiljan fudbal. Više je razloga
1. Visinske pripreme se rade u Međugorju na 200 m n/v (kad je CZ osvajala KEŠ pripremala se na Igmanu)
2. U reprezentativnim pauzama ne odlazi se 3-4 dana na mini visinske pripreme (Bjelašnica, Jahorina,...) što se nekad praktikovalo (vidjeti pod najbolja posljeratna sezona 2011/2012)
3. Očito se ne radi na brzini, brzinskoj izdržljivosti, okretnosti, a što rezultira slabom duel igrom, posebno na gostovanjima, te globalnim dojmom da je većina naših igrača spora za profesionalni fudbal
4. Pojedine greške i dekoncetracija u igri se mogu objasniti samo lošom fizičkom spremom (nedostatak kisika u plućima i mozgu)
Upitno je da li igrači sportski žive i hrane se te da li se dovoljno posvećeni onom šta rade i od čega žive.

Na citaj taj Osvrt se osvrnuo i tadašnji trener Mulalić koji je izmedju ostalog napisao parafraziram: "nije tacno da smo nespremni, Ivica Osim je pohvalio da se dobro trčalo u derbiju" U sebi sam promrmljao: "Da i to u onih 40 minuta efektivne igre na tom derbiju sa 45+ prekrsaja."

Otad se ništa nije promjenilo i dalje se na "visinske" pripreme ide na Međugorje. i dalje se na reprezentativnim pauzama ne ide par dana na Igman ili Bjelašnicu. Čurjurić je i dan/danas jednako spreman kao što je bio u julu. Nikom ne pada na pamet da održi trening na Trebeviću (udaljen 11 km od stadiona Grbavica) ili na Igmanu/Bjelašnici (pola sata vožnje). Vidi se da ekipa pada u zadnjoj 1/4 utakmice i to se vidjelo i jučer. Niko uopše i ne razmišlja da se negdje ode u novoj rep. pauzi koja počinje danas

Zvezda se zaista pripremala na Igmanu u sezoni kad je osvojila KEŠ (kako se su fizički držali sa Bajernom, Rangersima i u finalu 120 min sa OM , Savičević i Prosinečki trčali ko nikad u životu), a onda je nakon toga, kao prvak Evrope opet došla na pripreme na Igman , pa je čak i igrala turnir sa nekim poznatim klubovima
http://www.yugopapir.com/2015/07/leto-1 ... zelje.html

Na Igmanu i Bjelašnici su se spremali i Jugoplastika (3 put prvak Evrope zaredom), ženska košarkaška repka SFRJ (nakon toga srebro u Seulu 1998)
http://mondo.rs/a47064/Sport/Kosarka/Ra ... nziju.html

Ima i film vrlo poučan (pgledati cijeli i dobro poslusati sta priča Karalejić, posebno dio oko dugih karijara bez težih provreda )
https://www.youtube.com/watch?v=ucLPxQeLobo

Pred ovu sezonu jufke su bile ja Jahorini, plemići na Kupresu, a nemojte ni sumnjati da su se pred ovu sezonu Zvezda i Dinamo spremali po planinama. Tuzla city je bila na pripremama i na Kupresu i u Čatežu

A mi lagano:
1 trening dnevno koji bi i ja mogao fizički podnijeti sa preko 40 godina, dan pred utakmicu lakši trening da budemo svježi, utakmicu odigra 12 igraču 30+ minuta, a ostali bezbeli ne treniraju taj dan, nakon utakmice dan slobodno svim igračima, ljepota od života








Na Palama i Jahorini su se ove godine spremale i muška i ženska reprezentacija Srbije u odbojci pred svjetska prvesntva u odbojci. rezultati: Muški 4 mjesto, žene prvakinje
Prvi post, ali od armiranog betona, iako su mi činjenice od prije rata poznate, a ove recentne nisam znao.
Hvala ti na njemu!
Ja ću samo dodati i da se KK Bosna spremala na Igmanu kada je postala prvak Evrope.
Dodatno, mi smo se povremeno pripremali na Kupresu, ali niko ne uzima u obzir klimatske promjene. To što ti navodiš bi nam sad mogla pružiti Bjelašnica.
I ko god priča da se metodika u sportu, naročito u fudbalu promijenila: potvrdio bih.
Međutim, ignorišu ovo što ti apostrofiraš: temelji fizičke spreme našim igračima su nikakvi. Ono što bi oni trebali da nabijaju individualnim radom.
Zato ništa Antalija i Međugorje. Planina!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:24 am

teatrale36 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:16 am
AsharaK je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:43 am
Ocekujemo na jugu transic antiMiske, valjda je ovo anti sada glavna fora u ultra svijetu, antikurcina
Znači nakon Arežine, Blagojevića, Bogija, Vedrana, sad su navijači glavni krivci, samo Miske nije jel? cccc :r
Da pohvalim Upravu sto su skinuli konačno mrežu na Istoku.
Citaj malo sta pisem, mozda ti bude jasnije
Željezničar ante portas !
 
Eksperat
Postovi: 8
Pridružen/a: pon nov 12, 2018 8:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:26 am

Evo maila iz maja 2016. pisan je u kontekstu tadašnjih igara i rezultata. Poslan dan nakon poraza od Čelika u Zenici od 1-0, 3 dana nakon toga smo remijem sa Rudar Prijedorom 1-1 (ritam srijeda subota je i tada uzeo danak) ostali bez Evrope.
Napomena, nisam nikakav fudbalski trener niti profesor fizičkog, fudbal igrao sa rajom iz mahale i škole do 19. godine života, a poslije toga vrlo rijetko po terminima.
Možda se i neko neće složiti, ali to je ono što sam u tom momentu ja vidio. Od tada su se samo 2 stvari popravile: ponašanja prema protivnickim igracima i sudijama te se pravi manje glupih faulova. Ostalo se po meni nije popravilo . Ide mail:

Vezano za igre FK Zeljeznicar u zadnje dvije takmičarske sezone mogu se postaviti sljedeća pitanja te dati određeni komentari, sugestije i prijedlozi

1. Štopanja i dodavanja lopte
Vrlo je vjerovatno da igrači na treningu uopšte ne vježbaju ova dva osnovna elementa fudbalske igre (koja u mladosti očito nisu dobro naučili). Odgovorno tvrdim sljedeće za naše igrače:
- procenat uspješnosti-tačnosti iole težih štopanja lopte (brži/jači pas s odskakanjem lopte) i dodavanja lopte (dodavanje igraču u trku na udaljenosti većoj od 8 m uz blizinu protivnika koji ometa pas) je ispod 20%.
- uspješno zaustavljanje lopte uz pravi for (for nakon kojeg se može šutirati ili kvalitetno dodati) igrača koji je u bržem trku je misaona imenica za naše igrače
- dodavanje iz prve (koje se pokušava i često kad ne to nije neophodno) prođe maks. 1 od 4 pokušja
Postavlja se pitanje da li je iko uočio ove nedostatke i da li se radi na otklanjanju na način da se sedmično odrade 2-3 individualna treninga na ovu temu dok se ovo ne poboljša
Također, predlažem da se uvede kažnjavanje 10-50 KM za svako pogrešno štopanje ili dodavanje na utakmici u odnosu na nivo koji se očekuje od profesionalnog fudbalera. Onda će poslje par kazni igrači sami htjeti ostajati duže na treningu i to vježbati, te će se mlao više koncetrisati na utakmici
Na ovo bih dodao da preko 80% naših igrača sa slabijom (drugom) nogom ne zna izvesti nikakvo složenije dodavanje ili štopanje, a o šutu ili centaršutu da i ne govorimo. I ovo se može popraviti dodatnim indvidualnim treninzima, koji ne bi bilo fizički zahtjevni za igrače i ne bi generisali umor.

2. Napad na postavljenu odbranu protivnika
Ni u jednoj od 12 utakmica u drugoj polusezoni nismo stvorili više od 2 (polu)šanse na postavljenu odbranu protivnika (dovoljno je pogledati preglede na Željo TV). Nekih 80% naših šansi i golova je dato iz prekida ili iz protivničkih grešaka uz brzu tranziciju.
Postavlja se pitanje da li se na treninzima uopće vježbaju napadi-akcije na postavljenu odbranu protivnika. Ono što se vidi na utakmica je da je glavna opcija duga lopta na Lendrića koja se odigrava čak i kad je prosjek protivničke odbrane 190 cm. Nekad se odigra i duga lopta na krilo, ali u 95% slučajeva taj napad propadne u začetku (lopta završi u autu).
Ono što je glavna odlika naše igre na postavljenu odbranu je tzv. „alibi“ igra po sljedećem principu
„Da ja (igrač) ne bi šta zajeb'o (pa da me poslije ne ruže), ja ću da loptu dodam unazad ili prvom do sebe, a baš me briga što tako nikad ništa nećemo postići u napadu“
Rizik u igri se veoma rijetko preuzima, kao da su protivnici neka ekstra jake kontraške ekipe, a takvih kod nas u realnosti nema. Smatram da bi se i bekovi nekad trebali zabadati u protuvnički blok i kroz sredinu djelovati iz drugog plana. Ni stoperima ne bi bilo loše da krenu hrabrije naprijed te podjele neki smislen pas. Uočljivo je da većina igrača u toku akcije stojeći „gleda utakmicu“ umjesto da se otkriva, preuzima odgovornosti i pomaže saigračima u ofanzivnoj fazi igre.

3. Korištenje bočnih-krilnih igrača
Imamo 2 prilično brza i prodorna bočna igrača (M. Stevanović, Memija) koja se (iz meni nepoznatih razloga) pri našem napadu ne udaljavaju od bočne crte više od 5-7 metara. Time oni smanjuju i manevarski prostor bekovima, a što u praksi uništi veliki broj napada na postavljenu odbranu protivnika. Također, nisam primjetio da ova dva igrača zamjene stranu u toku utakmice, a što bi preporučio da se pokuša.
Postavlja se pitanje: zašto se u akcijama na postavljenu odbranu protivnika bočni igrači ne kreću prema središnoj osi terena (okvirno prema polukrugu na rubu protivničkog 16-erca) gdje bi se uz tačan pas i kvalitetan prijem lopte i for (vidjeti gornju tačku 1) moglo izroditi nešto opasno (šut, dribling pa šut, podvaljivanje, faul u zoni šuta i sl.)
Da li je iko u stručnom štabu skužio na koji način Barcelona i Bayern (dvije najbolje ofanzivne ekipe u Evropi) dolaze do najviše (polu)šansi na svojim utakmicama (gdje u pravilu igraju protiv bunkeraških ekipa).
Naravno mi nemamo igrače ko Barca i Bayern, ali ni protivničke odbrane u našoj ligi nisu baš nivo Primere ili Bundeslige. Ja bi bio zadovoljan da mi opucamo u okvir gola ili stvorimo (polu)šansi 30-40% koliko prosječno u svojim ligama imaju Barca i Bayern.

4. Izvođenje auta na protivničkoj polovini terena
Pažljivim gledanjem utakmica našeg Kluba može se uočiti da nakon bar 80% naših auta izvedenih na protivničkoj polovini lopta u roku 4-7 sekundi završi u posjedu protivnika bez da se išta konkretno uradi.
Postavlja se pitanje: da li se na treninzima ovo uopšte vježba te da li postoji ijedna razrađena i dogovorena akcija-shema-trik-varijanta kod izvođenja auta ili je sve prepušteno improvizaciji i imaginaciji naših igrača
U zadnjih 5 godina u našem Klubu nije izveden Rory Delap aut u zoni 20 m od kornera iako bi to itekako imalo smisla na našim terenima (koji su često i uži u odnosu na uobičajene dimenzije), a i stanje travnjaka je često tako da je bolje pokušavati visokim loptama.

5. Nepotrebni faulovi na našoj polovini
Oba prva gola u kup utakmicama sa Slobodom pala su nakon totalno nepotrebno skrivljenih prekršaja na našoj polovini. Pojedinim našim igračima (Kosorić, Stanić) je „duša“ faulirati igrača koji prima loptu leđima ili bokom okrenut našem golu (često i udaljavajući se od istog) i udaljen 20-45 m od gola. Ponekad budu i prestrogo svirani, ali treba se prilagoditi kriteriju sudija. Da sam ja trener meni bi svaki takav nepotreban faul bio automatski kažnjen sa nekih 50 KM (a može i više). Ako se iz tog faula izrodi šansa ili gol protivnika onda bi se to množilo sa 2 odnosno 3. Jedan takav faul nas je prošle euro sezone koštao par desetina hiljada eura (vidjeti faul prije gola Metalurga za 2-2 na Koševu). Odgovorno tvrdim da u PL BIH ne postoji igrač kojeg je taktički opravdano i logično faulirati sa leđa kad je okrenut leđima golu. Tako opasan igrač ne bi igrao u našoj ligi. tj. kad bi se i našao takav brzo bi se prodao u neki ino klub. Uočljivo je da većina igrača odbranu igra „na petama“ što je pogubno u svakom sportu. Bezbrojni su slučajevi „ispadanja“ u odbrani zbog takvog načina postavljanja odnosno neškolskog odbrambenog garda. I ovo se da ispraviti treninzima (stepovanje, kratki eksplozivni sprintevi i iskakanja prema naprijed i sl), ali nisam siguran da je ovo uopšte uočeno, a kamoli da se radi na korekciji ove mane.

6. Brzo izvođenje faulova na protivničkoj polovini
U ovoj polusezoni smo ozbiljnim ekipama (Široki liga, Sloboda kup) dali 2 gola nakon brzo izvedenih faulova negdje blizu centra. Nažalost, to su bili i gotovo svi brzo izvedeni faulovi na tih 12 utakmica. Uobičajeno je da se kod nas faul izvodi uz višesekundno namještanje razmišljanje, predomišljanje i sl, nakon čega slijedi vrlo bezopasan i beskoristan pas unazad ili ustranu. A možda i igrači osjećaju da nisu dovoljno fizički spremni pa im dobro dođe par sekundi predaha od „jakog“ premjerligaškog tempa
Postavlja se pitanje: da li je iko u stručnom štabu razmislio da se i na ovaj način ugrozi gol protivnika te dao odgovarajuće instrukcije igračima. Ima kod nas i fizičkih nepripremljenijih ekipa koje bi jači tempo igre slomio

7. Fizička sprema
Smatram da ekipa nije adekvatno fizički spremna za ozbiljan fudbal. Više je razloga
1. Visinske pripreme se rade u Međugorju na 200 m n/v (kad je CZ osvajala KEŠ pripremala se na Igmanu)
2. U reprezentativnim pauzama ne odlazi se 3-4 dana na mini visinske pripreme (Bjelašnica, Jahorina,...) što se nekad praktikovalo (vidjeti pod najbolja posljeratna sezona 2011/2012)
3. Očito se ne radi na brzini, brzinskoj izdržljivosti, okretnosti, a što rezultira slabom duel igrom, posebno na gostovanjima, te globalnim dojmom da je većina naših igrača spora za profesionalni fudbal
4. Pojedine greške i dekoncetracija u igri se mogu objasniti samo lošom fizičkom spremom (nedostatak kisika u plućima i mozgu)
Upitno je da li igrači sportski žive i hrane se te da li se dovoljno posvećeni onom šta rade i od čega žive.

8. Blokiranje šuta i centrašuta
Gol Čelika od jučer je eklatantan primjer da igrači ne znaju osnove logičnog blokiranja šuta i centrašuta, a to su
- noge i tijelo što bliže lopti (skraćuje se ugao u odnosu na gol ili ciljanog igrača)
- ne širiti noge više od obima lopte
- ne dizati noge previše od tla (pogledati koliko je naš stoper digao nogu u zrak kad je Fenan šutirao)
Ako kod snažnog udarca sa 15-25 m udaljenosti od gol linije lopta predje preko stopala podignutog 20 cm od tla (da lopta ne prođe ispod) i udaljenog do 150 cm od lopte, ona će sigurno otici preko gola (geometrijski dokazivo). Postavlja se pitanje da li je ovo ikada iko objasnio našim igračima (uključujući i mlađe kategorije).

9. Ponašanje prema sudijama i protivničkim igračima
Nevezano za ovo jučer u Zenici, apsolutno je neprihvatljivo ponašanje pojedinih igrača prema službenim licima i protivnickim igracima za vrijeme utakmica. Tu prednjače Kosorić (svako malo trčanje prema glavnom sudiji), Lendrić, S. Stevanović (čudi me da nekom već nije nogu slomio), Bogićević i Zahirović. Često i jedan drugom onako sočno opsuju. Doduše, i treneri se slično ponašaju pa su vjerovatno vidjeli-naučili od njih.
Ono što me fascinira kod naših aktuelnih trenera je da se 10-orostruko više nasekiraju zbog neke bezvezne sudijske procjene (a u 2/3 slučajeva sudije objektivno i budu u pravu) nego zbog početničkih grešaka naših igrača u igri. Može Bekrić izgubiti i 10 lopti za jednu utakmicu, može se igrač Želje obrukat, jer ne zna dodat ili uštopat najobičniju loptu, ali to našeg trenera daleko manje nasekira od nekog beznačajnog auta (je li lopta prošla cijelim obimom ili nije) ili faula (slobodno sudijsko uvjerenje).

10. Analiza vlastitih utakmica i protivničkih ekipa

Baš me zanima da li naš stručni štab naknadno odgleda snimke zadnje utakmice i identifikuje šta je valjalo,a šta nije valjalo pa to onda i pokaže igračima. Da li se zajednički pogleda meč sa igračima u trajanju od jedno 3 sata pa se uz zaustavljanje snimke pokaže šta nije dobro i kako bi zapravo trebalo. Ma šta im se ima pokazivat, oni ionako sve znaju o fudbalu.
Zanima me ima li Klub i nekog pouzdanog i ozbiljnog skauta koji prati utakmice skorašnjih rivala, uprati ključne stvari te dostavi iscrpan izvještaj stručnom štabu. Čisto sumnjam da je neko jučer išao gledati Slaviju u Lukavici. Što bi i išao: ne može nas Slavija ničim iznenaditi iako je novi trener i dosta novih igrača u odnosu na jesenas. Vidjet cemo u zadnjem kolu.


Rezime

Sigurno je da nije sve do trenera, kako ovog sadašnjeg tako i nekoliko ranijih. Kada se pogleda aktuelni igrački kadar vidi se da tu i nema igrača koji je u svojoj karijeri i u jednoj jačoj ligi od PL BIH ostavio ozbiljniji trag. Imamo i par mladih reprezentativaca, ali rezultati U-21 repke BiH govore prilično puno o njihovom kvalitetu. Veoma sam ubjeđen da 80% naših sadašnjih igrača ne posjeduje tzv. fudbalsku inteligenciju koju zahtjeva ozbiljni profesionalni fudbal. Ipak, siguran sam da se ozbiljnijim i stručnijim pristupom te sa većom posvećenosti trenera i igrača može iz ove ekipe izvući 20-30% više u odnosu na ono što se trenutno prikazuje. Da u fudbalu igraju samo želja i borbenost, vjerovatno bi Sjeverna Koreja i Japan bile veće fudbalske sile nego što to u realnosti jesu.

U suštini, u odnosu na ekipu iz prvog dijela sezone trenutna ekipa je
- imala malo više sreće (uzela više bodova nego je po igri i šansama zaslužila, tvrdim da nismo igrom zasluzili pobjede na Tusnju i Kosevu, a vjerovatno ni protiv Sirokog na Grbavici)
- imala malo veći postotak realizacije šansi
Tako se i skupilo nešto više bodova nego jesenas, ali ko se iole razumije u fudbal vidi da nema kvalitetne igre i da se to kad-tad moralo odraziti na rezultat. Uostalom (ako ćemo realno), mi nismo nadigrali ni Velež ni Drinu ni Travnik, tako da i nisam iznenađen neuspjesima protiv Slobode u kupu i jucerasnjim porazom u Zenici.
Ovo jučer me podsjetilo na tragikomične nastupe u Banja Luci, Prijedoru, Travniku i na Kosevu (protiv Olimpica) prošle jeseni.

Što se tiče Evrope, čak i ako konkurenti kiksaju ne vjerujem da možemo dobiti motivisanu Slaviju u Lukavici. A ako ne budemo imali šanse već vidim jedan kukavički nastup u toj utakmici i glatki poraz.
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:30 am

AsharaK je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:24 am
teatrale36 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:16 am
AsharaK je napisao/la:
pon nov 12, 2018 9:43 am
Ocekujemo na jugu transic antiMiske, valjda je ovo anti sada glavna fora u ultra svijetu, antikurcina
Znači nakon Arežine, Blagojevića, Bogija, Vedrana, sad su navijači glavni krivci, samo Miske nije jel? cccc :r
Da pohvalim Upravu sto su skinuli konačno mrežu na Istoku.
Citaj malo sta pisem, mozda ti bude jasnije
Ma skonto sam te sta se pališ :-)
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:30 am

Pa ti se palis ljudino :D
Željezničar ante portas !
 
Alpa_1921
Postovi: 41
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 12:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:32 am

Nalic kontaktiran?
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:34 am

Alpa_1921 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:32 am
Nalic kontaktiran?
Ma daj ba kakav Nalic
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
mula
Postovi: 932
Pridružen/a: pet apr 22, 2016 4:01 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:36 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:34 am
Alpa_1921 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:32 am
Nalic kontaktiran?
Ma daj ba kakav Nalic
Ma jok
Čovjek odmah dematovao
Promjene su proces za koji potrebno je vrijeme.
 
Avatar
kremenko
Postovi: 1163
Pridružen/a: pon dec 19, 2016 10:34 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:37 am

Ja sam cuo, dok je Zidane bio trener Reala, da su dolazili na Bjelašnicu na pripreme, prikriveni naravno, da drugi ne uzmu foru. I uzese 3 LP zaredom. Ovaj levat Lopetegui ih je vodio u Antalyu i vidi belaja u klubu.
:kafa:
FK ŽELJEZNIČAR-LJUBAV RADNIČKE KLASE, KLUB NOSTALGIČARA I ROMANTIČARA
Ivica Osim: "Željo će živjeti zauvijek"
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:42 am

Kakav Nalic.. pretpostavljam da je i tu vijest objavio gg.ba?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6708
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:43 am

Da dodje Guardiola kad nam atmosfera ne valja djaba sve.
Nalicu bi nakon 2 kola jebavali sve.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:43 am

kremenko je napisao/la:
ned nov 11, 2018 10:19 pm
Zvaka72 je napisao/la:
ned nov 11, 2018 8:10 pm
Imam jedno pitanje za Amara. Kako to da si ti dobar sa Salemom krmetom i redovno ručaš i sjediš s njim u Arčiju a sudije nam svake sezone jebu majku.
Očito je da smo na zemlji u uličnom fajtu i sada nas cipelare oni miševi koji čekaju da neko padne da bi ga udarili kako bi se poslije hvalili jes vidio kako sam ga.
Mame vam se svima najebem !!!!!
Ovu konstrukciju ni Čombe ne bi napravio.
Jel da. Konstrukcija ili ne činjenica je da su stalno zajedno a mi nikad gore suđenje. Da se razumijemo i ja bih volio Amara u Želji. Ali??????
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:53 am

AmH79 je napisao/la:
ned nov 11, 2018 11:47 pm
U gradu postoji grupa od 5 ljudi koji imaju plan da udju u Upravu, prodaju imovinu i Zelju presele na lokaciju u Novom gradu.
Oko njih trckara 20-ak poltrona I “gura” kako umije i zna.
Prodaja imovine, ako ce prihod ici Klubu, nije smak svijeta. Ako 80% tog prihoda zavrsi u privatnim dzepovima, Zeljo je mrtav.

Ostanak ove garniture mozda znaci igranje u Federalnoj. Ali i sigurno znaci opstanak FK Željezničar.
Ovog se ja bojim. Nije uprava sjajna, nije niko bezgrešan, ali iskustvo me tjera na oprez.
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 940
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:53 am

Odovic ne valja, a ne valja nijedan drugi trener. Osim se nece vratiti. Mozemo bez trenera do kraja, da nemamo po kome pljuvati
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 10:56 am

Sinoc je bas bilo tuzno gledati ono sve, i na tribinama i na terenu tuga... Ja sam sebi nekako poravnio, ocekivao sam patnju, slabu posjetu, tako da i nisam bio nesto iznenadjen.
Ono sto me raduje je to sto je na tribinama ipak preovladao razum, sto je izvizdan onakav rusilacki stav manjine. Pricajuci s nekim ljudima sa Juga, koje bas i ne mogu nazvati balavcima jer imaju trideset i kusur, dosao sam do slijedeg zakljucka:
Ovaj kop, skup "ultra" furaca, nisu oni podplaceni od strane nekoga, ono je klasicni manjak mozga, nista drugo. Nemogucnost racionalnog razmisljanja, sujeta, ego, pubertet, cuga, narkotici ili sta vec. Dali su podrsku Odi, igracima i upravi. Nakon toga podrze i kaznjavanje igraca. Ocigledno je da su ocekivali rigoroznije kazne za igrace, vise tjeranja igraca, nisu zadovoljni sto je uprava odstranila samo 2 karcinoma a ima ih jos, vjerovatno bi bilo jos incidenata da igrace ne cuva policija i na treningu i kuci. Ocekivalo se i od Ode da bude uz njihovu podrsku malo ostriji, ali on jos gori postade. Problem je i sto je uprava dozvolila pojedinim kriminalcima menadzerima da se okoriste o klub, posebno kada je jedan menadzer u pitanju. Frajer sa sjevera otjeran, pitari ga otjerali a mi mu dozvolili da dodje kod nas i da se bahati. Manjak transparentnosti, a uporno se o njoj prica. Povrh svega hoce "Brku" na klupi pod svaku cijenu, a kao javna je tajna i nece on da prica o tome, ali da on dolazi odmah cim Miske ode. Pa u nedostatku tog istog mozga, tjera se Miske da bi Amar preuzeo kormilo. Pored Amara spominje se i vlasnik Euro Asfalta koji bi uletio tu. Helem, svako svoj interes ganja, a niko Zelju ne gleda. Vodja im vecini ne pase, ali niko konflikta nece s takvima. Ja se nadam da se se nekad javno izaci sa transparentnim informacijama sa svih strana, vrijeme je da se kaze istina, Zeljo i navijaci zasluzuju istinu. Recite javno ko vam radi o glavi, s kim ste u talu, skim niste, za cije interese radi jedna strana, za cije radi druga. Postalo je vise smijesno, neozbiljno, nismo djeca...
Ovi ljudi ne smiju otici dok ne zavrse obecano, kad nadju bolje od sebe onda mogu ici...

Sent from my MI 6X (CarbonROM) using Tapatalk


Zadnja izmjena: Ch.Willa1986, dana/u pon nov 12, 2018 10:56 am, ukupno mijenjano 1 put.

Online

Trenutno korisnika/ca: cvrle_jedanesterac i 39 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija