Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 10:34 am

Samo da se vrati hare sto prije, ja se nadam da to nece biti ozibljno puno...
par sedmica i to je to aBd....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 666
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:09 am

MrRiccoli je napisao/la:
pet avg 04, 2023 12:12 am
Hvala svima nama koji smo uz klub, hvala Igračima na ovom osjećaju, prelijepo je biti dio svega ovoga, hvala Manijacima na ovakvim izdanjima bicu slobodan i reci nikad boljim, nikad organizovanijim.
Po prvi put vidim da smo sazreli kao navijači, da smo svjesni situacije, da smo napokon realni i zauzvrat smo dobili vise nego sto je realnost zapravo. Nastavimo li ovako zajedno daleko cemo braco otici budimo sigurni.
Kroz godine iza nas imali smo sve, periode sa parama, periode bez para, ali nikad ovako zajednistvo.
Od Želje je ponovo napravljen kult, Želju gleda i mlado i staro, Grbavica je mjesto porodicnog okupljanja bukvalno.
Ostanimo ovakvi i ne brinimo da će Željo vise ikad prolaziti kroz sta je prolazio u proteklom periodu.
VOLIM TE ŽELJO
Slažem se sa svim od riječi do riječi ali nema opuštanja dušmane smo ućutkali i u mišije rupe otjerali ali oni čekaju pogodan momenat da se pojave.
Uvijek imati spreman alarm za njih da ih na vrijeme prepoznamo.
Plava porodica me ubi u pojam.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 468
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:10 am

Jacksparrow je napisao/la:
čet avg 03, 2023 10:00 pm
Ma ne govorim samo za nas slucaj unazad 20 godina je tako, da te malo jace lige izdominiraju kondicijom. Razumijem sve sto pricas, najvise mi smisla ima genetski bolji da se biraju takvi igraci. Ma da ima tu dosta toga od ishrane i svega al meni je zanimljiva ta drasticna razlika a liga prosjecna nisu klubovi iz top pet liga
Ma brate kvalitet lige. Tebi sudija svaki kontakt svira (ko u kosarci). Od 90 minuta igraš 25 minuta aktivno ostalo je sjeckanje igre. I kad dođeš u evropu imaš snage tačno za tih 25 minuta
 
Avatar
black64
Postovi: 823
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:20 am

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pet avg 04, 2023 11:10 am
Jacksparrow je napisao/la:
čet avg 03, 2023 10:00 pm
Ma ne govorim samo za nas slucaj unazad 20 godina je tako, da te malo jace lige izdominiraju kondicijom. Razumijem sve sto pricas, najvise mi smisla ima genetski bolji da se biraju takvi igraci. Ma da ima tu dosta toga od ishrane i svega al meni je zanimljiva ta drasticna razlika a liga prosjecna nisu klubovi iz top pet liga
Ma brate kvalitet lige. Tebi sudija svaki kontakt svira (ko u kosarci). Od 90 minuta igraš 25 minuta aktivno ostalo je sjeckanje igre. I kad dođeš u evropu imaš snage tačno za tih 25 minuta
Ljudi su bili bolji i zaslužili su da prođu, ali njihovim igračima je bilo dovoljno da se bace i jauknu kad vide da gube loptu i sudija im ke svirao faul. Nama nije očigledne prekršaje sviral i to pravo frustrira.
Najviše mi je žao Ovčine, one mesare je trebalo zadnjih 15 minuta prebit na terenu nek je*u mater
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:21 am

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pet avg 04, 2023 11:10 am
Jacksparrow je napisao/la:
čet avg 03, 2023 10:00 pm
Ma ne govorim samo za nas slucaj unazad 20 godina je tako, da te malo jace lige izdominiraju kondicijom. Razumijem sve sto pricas, najvise mi smisla ima genetski bolji da se biraju takvi igraci. Ma da ima tu dosta toga od ishrane i svega al meni je zanimljiva ta drasticna razlika a liga prosjecna nisu klubovi iz top pet liga
Ma brate kvalitet lige. Tebi sudija svaki kontakt svira (ko u kosarci). Od 90 minuta igraš 25 minuta aktivno ostalo je sjeckanje igre. I kad dođeš u evropu imaš snage tačno za tih 25 minuta
Kvalitet sudija sto su nam sudili ko u nasoj ligi. Onaj zuti za Rustemovica, faul nad Ovcinom sto nije sviran u prvom poluvremenu, pa kad su ga povrijedili.
Prema info, Ovcina se dobro izvukao mogao je karijeru zavrsiti sinoc..
 
Hare79
Postovi: 1254
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:22 am

Ne radi se o kondiciji i fizickoj spremi, nego o intenzitetu trcanja i mogucnosti ponavljanja intenzivne trke. Mjerenja su pokazala da nasi igraci pretrce kao igraci iz lige petice ali puno manjim intenzitetom, nemaju tu brzinu i mogucnost ponavljanja. Moras za to imati i fizicke i genetske predispozicije. To je jednom jedan nas vrli trener objasnjavao, uporedjujuci Neymara i Mbapea sa svojim psom i Veselim. Znaci mozes ti biti super tehnicar i pimplat loptu do sutra i imat dobru fudbalsku inteligenciju, ali fizika je danas glavna u modernom fudbalu, samo trka i to visokim intenzitetom, jos ako imas tehniku, eto to u ligi petice.
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:22 am

Nekako pokušati napunit stadion ko da je evropska utakmica da jos jednom damo vjetar u leđa .Znam da je tesko ali eto značilo bi puno za sve kad bi Grbavica bila puna .
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 468
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:31 am

Hare79 je napisao/la:
pet avg 04, 2023 11:22 am
Ne radi se o kondiciji i fizickoj spremi, nego o intenzitetu trcanja i mogucnosti ponavljanja intenzivne trke. Mjerenja su pokazala da nasi igraci pretrce kao igraci iz lige petice ali puno manjim intenzitetom, nemaju tu brzinu i mogucnost ponavljanja. Moras za to imati i fizicke i genetske predispozicije. To je jednom jedan nas vrli trener objasnjavao, uporedjujuci Neymara i Mbapea sa svojim psom i Veselim. Znaci mozes ti biti super tehnicar i pimplat loptu do sutra i imat dobru fudbalsku inteligenciju, ali fizika je danas glavna u modernom fudbalu, samo trka i to visokim intenzitetom, jos ako imas tehniku, eto to u ligi petice.
Bas sam sa Basicem na Zlatiboru pričao u vezi toga. Kaže momci mogu 2 utakmice zaredom odigrati, imaju snage i kondicije, al kad im kaže da pojačaju intenzitet onda mogu 15-20 minuta
 
Ludvig Leple
Postovi: 305
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 11:39 am

Svima čestitke, odlično sve odrađeno, od navijača, igrača, ekonoma. Hvala vam na predivnom mjesecu julu i početku avgusta.

Kada objektivno pogledamo prošla je bolja ekipa i tu nema dileme. Možemo šupljirati i naglabati, ali razlika je evidentna. Naši su igrači dali 100% mogućnosti i to je donekle amortizovalo njihovu nadmoć u veznom redu. Pogotovo je to bilo vidljivo u prvoj utakmici, dok smo u drugoj lošije stajali i odmah smo primili dva komada.

Ono što meni nije jasno i što godinama nikako da popravimo eksplozivnost i šprinteve. Svaka ekipa iz evrope trči brže od nas, jači su u duelima od nas, nekad mi se čini da smo maloljetnici u razvoju, a oni odrasli ljudi puni snage. Mi smo u 70 min. bili gotovi sa snagom, pokušali smo blitzkrieg-om na početku drugog da nešto uradimo, to je propalo i doviđenja.

Jedva čekam da zaigra Arap, jer mislim da će nam donijeti prevagu u vezi pogotovo u našoj ligi sa Mekom i Biberom. Podhitno nam trebaju dva krila.
 
damirfile
Postovi: 3371
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 12:32 pm

Ovcini brz oporavak, strasna steta.
Dodi nam jos jaci aBd.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 4:41 pm

damirfile je napisao/la:Ovcini brz oporavak, strasna steta.
Dodi nam jos jaci aBd.
Bit će to sve bil hajr aBd!slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Hare79
Postovi: 1254
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 4:47 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
pet avg 04, 2023 11:31 am
Hare79 je napisao/la:
pet avg 04, 2023 11:22 am
Ne radi se o kondiciji i fizickoj spremi, nego o intenzitetu trcanja i mogucnosti ponavljanja intenzivne trke. Mjerenja su pokazala da nasi igraci pretrce kao igraci iz lige petice ali puno manjim intenzitetom, nemaju tu brzinu i mogucnost ponavljanja. Moras za to imati i fizicke i genetske predispozicije. To je jednom jedan nas vrli trener objasnjavao, uporedjujuci Neymara i Mbapea sa svojim psom i Veselim. Znaci mozes ti biti super tehnicar i pimplat loptu do sutra i imat dobru fudbalsku inteligenciju, ali fizika je danas glavna u modernom fudbalu, samo trka i to visokim intenzitetom, jos ako imas tehniku, eto to u ligi petice.
Bas sam sa Basicem na Zlatiboru pričao u vezi toga. Kaže momci mogu 2 utakmice zaredom odigrati, imaju snage i kondicije, al kad im kaže da pojačaju intenzitet onda mogu 15-20 minuta
E to je to. Maraton mozes istrcat za 3 ali i za 6 sati. Isto si pretrcao samo sto se pobjednik davno istusirao, odmorio i jeo dok si ti stigao do cilja.
 
Hare79
Postovi: 1254
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 4:51 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
pet avg 04, 2023 4:41 pm
damirfile je napisao/la:Ovcini brz oporavak, strasna steta.
Dodi nam jos jaci aBd.
Bit će to sve bil hajr aBd!slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Zna li se kakva je povreda i koliko ce morati pauzirati?
 
damirfile
Postovi: 3371
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 5:11 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
pet avg 04, 2023 4:41 pm
damirfile je napisao/la:Ovcini brz oporavak, strasna steta.
Dodi nam jos jaci aBd.
Bit će to sve bil hajr aBd!slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ako Bog da hoce.
Kad ce se znati konacni rezultati pretrage i povrede.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 5:24 pm

Dresovi?
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 5:42 pm

Valja se spremit za prvenstvo, Borac ce imati protekciju kao nikad do sada a imaju i kvaliteta, Zrinjski ko Zrinjski bice favorit za naslov, pite tri igraca na svakoj poziciji haman, Velez je tu negdje s nama kao i Siroki.

Bojim se da nam je kratak roster, dvije tri povrede, kartoni i nas nema, izgubili smo najboljeg igraca iz prosle sezone, vjerovatno cemo ostat bez jos dva jednako vazna, a nismo doveli nikog aman da nam preuzme uloge tih koji su nas napustili ili ce nas napustiti.

Mislim da je neminovno da potrosimo dio novca na pojacanja i nadam se da se vec aktivno radi na tome, tesko cemo opet do cuda na isti nacin, sad ce svi igrati na svojim terenima i nece Velez i pite prosuti toliko bodova na domacem terenu kao prosle sezone.
 
fanaticZeljin
Postovi: 3119
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 5:56 pm

cikazubo je napisao/la:
pet avg 04, 2023 5:42 pm
Valja se spremit za prvenstvo, Borac ce imati protekciju kao nikad do sada a imaju i kvaliteta, Zrinjski ko Zrinjski bice favorit za naslov, pite tri igraca na svakoj poziciji haman, Velez je tu negdje s nama kao i Siroki.

Bojim se da nam je kratak roster, dvije tri povrede, kartoni i nas nema, izgubili smo najboljeg igraca iz prosle sezone, vjerovatno cemo ostat bez jos dva jednako vazna, a nismo doveli nikog aman da nam preuzme uloge tih koji su nas napustili ili ce nas napustiti.

Mislim da je neminovno da potrosimo dio novca na pojacanja i nadam se da se vec aktivno radi na tome, tesko cemo opet do cuda na isti nacin, sad ce svi igrati na svojim terenima i nece Velez i pite prosuti toliko bodova na domacem terenu kao prosle sezone.
Koja dvojica ? Jesu li ovi iz uprave normalni???
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 6:03 pm

Šefe, nema tvojih grešaka! slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 6:03 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
cikazubo je napisao/la:
pet avg 04, 2023 5:42 pm
Valja se spremit za prvenstvo, Borac ce imati protekciju kao nikad do sada a imaju i kvaliteta, Zrinjski ko Zrinjski bice favorit za naslov, pite tri igraca na svakoj poziciji haman, Velez je tu negdje s nama kao i Siroki.

Bojim se da nam je kratak roster, dvije tri povrede, kartoni i nas nema, izgubili smo najboljeg igraca iz prosle sezone, vjerovatno cemo ostat bez jos dva jednako vazna, a nismo doveli nikog aman da nam preuzme uloge tih koji su nas napustili ili ce nas napustiti.

Mislim da je neminovno da potrosimo dio novca na pojacanja i nadam se da se vec aktivno radi na tome, tesko cemo opet do cuda na isti nacin, sad ce svi igrati na svojim terenima i nece Velez i pite prosuti toliko bodova na domacem terenu kao prosle sezone.
Koja dvojica ? Jesu li ovi iz uprave normalni???
Mekić i Amoah

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
damirfile
Postovi: 3371
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 04, 2023 6:08 pm

Idu ?

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 34 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija