Moderator/ica: storm_raider

 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 10:31 pm

ono.na je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:21 pm
Poslije ovakve utakmice nisi emotivno potrosen, nego si pun samopouzdanja i trcis po terenu, ores ga, razmisljas da i ako gubis stici ces jer imas mu.da i ne moze ti niko nista. Utrcavas, dodajes loptu u prostor i pressing radis. Imas klupu, imas sirinu, imas rezerve koje ce biti iz prvog tima danasnje utakmice, koje mogu opet odradit 30minuta na vecerasnjem nivou.

Nemamo.
Jest kad se ne bi radilo o nasoj ligi.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 10:34 pm

TheBlue je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:08 pm
volimtezeljo je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:53 pm
Na osnovu cega smo ovo trebali biti mi?
I tih godina kad smo se ganjali sa Zrinskim oni su igrali bolji fudbal od nas i tad im je transfer politika za nasu bila scifi.
Pa mi smo ovog Hrvanovica otjerali, a doveli Modica. Otjerali godinu prije toga Memiju..
Nisam ja to uradio, nego ljudi koji odlucuju. Postujem odluka, ali nek odgovornost ide i njima.

Tako da samo odgovornost mogu da nose oni koji i donose odluke. Ispast ce i navijaci krivi za uzasne igre na terenu kako prije tako i danas. Eto mi svi glupi i neobrazovani, a vi pametni jer ne smijete da komentarisete ono sto bi i slijep vidio.

Dok je Edis bio, upravi je bilo lako. Kazes Edis ga odbio i to je to. Evo ode Edis, a mi i dalje "odbijamo" Sadikovica, kojeg smo brat bratu tri godine tjerali iz kluba. (Zna se ko ga je i otjerao)
Jedan nepostojeci penal nam je odredio sudbinu. Mi smo se borili protiv saveza, sudija, Zrinjskog, novinara placenika i na kraju smo podlegli pritisku i SAMI SEBI PRESUDILI TJERANJEM.

I ne, nismo mi glupi i coravi i nije da ne smijemo komentarisati. Moje dijete od 7 godina vidi da nema igre, i sta sve ne, tako da vidimo i mi... ALI ZNAMO STA JE RAZLOG STO JE TAKO, I ZBOG RAZLOGA NE PLJUJEMO.

TREBA NAM STABILIZACIJA, DA SE VRATE DUGOVI, NE PRAVE NOVI, A ZA TO TREBA VRIJEME I STRPLJENJE.

ZA KLUB I BUDUCNOST TREBAMO TRPITI.

To je razlika izmedju nas, a ne da mi ne smijemo komentarisati...
Bilo je i 3:3, nakon toga.

Zrinski je dominaciju napravio nakon godine bez evrope. Nista njima specijalno te titule nisu donijele, a ne bi ni nama i prije smo bili sampioni i sta bi?

U svakom slucaju mi cekajmo, nek ovi nabijaju razliku izmedju nas.

I nisam vas nazivao glupim, vi ste nazvali ljude koji komentarisu rad uprava. Kao ne znamo mi.. to kao majstor kad ti dodje pa ti lupa materijal, ti ga pitas zasto toliko. On se naljuti i ode.

Mi smo imali para i kad se prije kritikovao Krcmarevic, Kostic pozivalo se na strpljenje. Igre nije bilo, a para jeste. Da je sve u parama, Sarajevo bi bilo svake godine sampion.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4138
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 10:40 pm

kvalitet je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:26 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Ma ni slučajno. Nemamo mi taj mentalitet ni blizu, sarajevski sportski krkanluk, od rata do danas, ne dozvoljava bilo kakav ozbiljniji sportski iskorak. RK Bosna je bila uspješna jer nije bilo pritiska i jer su mogli raditi jednim dijelom na evropski način. Ali eto šta se desi i s njima i s KK Bosna, Željo i Sarajevo bez evropskog iskoraka itd. Čak ne znam ni koliko smo individualnih uspješnih sportista izbacili, evo Džumhur se tu ističe, a ko dalje? Eh, sad to uzmeš i uporediš sa Zagrebom, Beogradom, Podgoricom, Ljubljanom… Mi se čak ne možemo porediti ni s manjim gradovima. Najjadnija sportska sredina u ovom dijelu Evrope. Kad malo mi shvatimo šta je sport, kad malo prihvatimo evropska, a kanimo se bliskoistočnih i komunističkih razmišljanja, e tad će nam biti bolje.

Izvini što se nadovezah na ovaj način na tvoj post, ali moralo je iz mene izaći
Zato sto smo mi Bosnjaci daleko najneobrazovaniji, najneorganizovaniji i najzatucaniji narod od ova tri koja zive na nasim prostorima.

Boli me ***** hoce li to nekome zasmetati.

Mi smo klovnovi obicni. Lakomislene budaletine koje se samo znaju sprdati, neuspjesne u svemu cega se dohvate. Funkcionalni jedino kad nas cizma natjera u sistem.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2665
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 10:50 pm

fcz je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:40 pm
kvalitet je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:26 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Ma ni slučajno. Nemamo mi taj mentalitet ni blizu, sarajevski sportski krkanluk, od rata do danas, ne dozvoljava bilo kakav ozbiljniji sportski iskorak. RK Bosna je bila uspješna jer nije bilo pritiska i jer su mogli raditi jednim dijelom na evropski način. Ali eto šta se desi i s njima i s KK Bosna, Željo i Sarajevo bez evropskog iskoraka itd. Čak ne znam ni koliko smo individualnih uspješnih sportista izbacili, evo Džumhur se tu ističe, a ko dalje? Eh, sad to uzmeš i uporediš sa Zagrebom, Beogradom, Podgoricom, Ljubljanom… Mi se čak ne možemo porediti ni s manjim gradovima. Najjadnija sportska sredina u ovom dijelu Evrope. Kad malo mi shvatimo šta je sport, kad malo prihvatimo evropska, a kanimo se bliskoistočnih i komunističkih razmišljanja, e tad će nam biti bolje.

Izvini što se nadovezah na ovaj način na tvoj post, ali moralo je iz mene izaći
Zato sto smo mi Bosnjaci daleko najneobrazovaniji, najneorganizovaniji i najzatucaniji narod od ova tri koja zive na nasim prostorima.

Boli me ***** hoce li to nekome zasmetati.

Mi smo klovnovi obicni. Lakomislene budaletine koje se samo znaju sprdati, neuspjesne u svemu cega se dohvate. Funkcionalni jedino kad nas cizma natjera u sistem.
100%
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 359
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 10:53 pm

fcz je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:40 pm
kvalitet je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:26 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Ma ni slučajno. Nemamo mi taj mentalitet ni blizu, sarajevski sportski krkanluk, od rata do danas, ne dozvoljava bilo kakav ozbiljniji sportski iskorak. RK Bosna je bila uspješna jer nije bilo pritiska i jer su mogli raditi jednim dijelom na evropski način. Ali eto šta se desi i s njima i s KK Bosna, Željo i Sarajevo bez evropskog iskoraka itd. Čak ne znam ni koliko smo individualnih uspješnih sportista izbacili, evo Džumhur se tu ističe, a ko dalje? Eh, sad to uzmeš i uporediš sa Zagrebom, Beogradom, Podgoricom, Ljubljanom… Mi se čak ne možemo porediti ni s manjim gradovima. Najjadnija sportska sredina u ovom dijelu Evrope. Kad malo mi shvatimo šta je sport, kad malo prihvatimo evropska, a kanimo se bliskoistočnih i komunističkih razmišljanja, e tad će nam biti bolje.

Izvini što se nadovezah na ovaj način na tvoj post, ali moralo je iz mene izaći
Zato sto smo mi Bosnjaci daleko najneobrazovaniji, najneorganizovaniji i najzatucaniji narod od ova tri koja zive na nasim prostorima.

Boli me ***** hoce li to nekome zasmetati.

Mi smo klovnovi obicni. Lakomislene budaletine koje se samo znaju sprdati, neuspjesne u svemu cega se dohvate. Funkcionalni jedino kad nas cizma natjera u sistem.
I zaista velike neznalice. Mufta odbrani dva suta sto idu pored gola u Bakuu, odmah vau kako nas vadi. Pa nas nakon kornera bolno prizemlji. Drina iznese loptu jednom, vau talenta. Amoah zaplace malo ooooo Zozef Amoah. Meka dvaput se okrene oko svoje ose s loptom odmah jao sve joj zna. Drljo par driblinga protiv Leotara u kupu s igracem/dva vise uuu pa kako ga maznusmo Zrinji hahaha glupani dolje izgleda. Smijesni da ne mozemo biti smjesniji. Jednostavno pojma nemamo ni o cemu. A nazalost necemo to da priznamo.
 
Mulalic Edis
Postovi: 547
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 11:31 pm

Kako smo odigrali zadnje 3 gostujuce utakmice mjera je da primimo pet komada. Najsmijesnije je sto se mi kao nesto nalozimo s izjavama, pa promjenimo taktiku, krene sve od golmana, nema nabijanja, pa u 4 minuti Rustem trazi bocu kisika, stoperi nabijaju ciste lopte u aut, veza ne postoji, a Amoa napravi 6 dodira s loptom i na kraju vrati Cocalicu, Drljo sta god primi pogrijesi i onda cekas da ga sto prije primis, ne mozes ni gore, ni dole. Neces faul da napravis, neces da potrcis nekad da zatvoris nekog ko je ispao. Mlatara pola ekipe rukama, nece niko klizeci da napravi, da neki karton dobijes. Ne vidis nikakvu zelju i volju i motiv. E ovo je Zeljo u zadnjih 6 utakmica. Malo ih Grbavica ponese, a drugima se noge zavezu, pa one dvije na silu ugurasmo golove, onaj jadnik iz Tuzle sam ga sebi zabi, drugi napravi penal, skocise sve 4 tribine i Igman pade. Boli me qrac i za Basica i za Bekrica, ali ne moze igrac Zelje ici na 70 posto i sakrivati se po terenu.
Zadnja izmjena: Mulalic Edis, dana/u čet sep 21, 2023 11:33 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Grande Miske 💪
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6750
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 11:32 pm

Zrinjski ima jednog čovjeka koji odlucuje sve, nema mahalu u ekipi, nema mahale oko kluba, nema povratnika i najvaznije nema legendi koji rade o glavi kluba.

Svaka cast njima na vecerasnjem rezultatu, mi bi nakon 0-1 primili 7 komada.

Za vikend treba skroz opusteno ici dole i ne nadati se nikakvoj pozitivi.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
dzulijano_pike
Postovi: 178
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 11:43 pm

storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Da trebali smo biti mi, ali nismo htjeli zavrsiti Celik ili Slaviju da odemo u Evropu 2016. Nismo htjeli zavrsiti Krupu 2017 da uzmemo titulu, a onda kad sve to popusis, pojave se "spasitelji" da nam je.bu majku do kraja.
Investicija se morala zastiti. To Zrinjski i Beus rade deceniju. Od "penala" u Bijeljini.
Rezultat vidimo.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 11:51 pm

Neobrazovana nacija dzaba sve ba peksini ... dabogda nikad nista ne napravili ni na jednom nivou, fuj kakav narod ... rulja prava, treba nas guziti dok nam oci ne poispadaju i na ovom forumu i dalje ima ljudi koji govore da nije do ekipe sampanjac eto doze neobrazovanosti i seljakluka... pu pisam vas sve redom
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
igla
Postovi: 3650
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 21, 2023 11:59 pm

fcz je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:40 pm
kvalitet je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:26 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Ma ni slučajno. Nemamo mi taj mentalitet ni blizu, sarajevski sportski krkanluk, od rata do danas, ne dozvoljava bilo kakav ozbiljniji sportski iskorak. RK Bosna je bila uspješna jer nije bilo pritiska i jer su mogli raditi jednim dijelom na evropski način. Ali eto šta se desi i s njima i s KK Bosna, Željo i Sarajevo bez evropskog iskoraka itd. Čak ne znam ni koliko smo individualnih uspješnih sportista izbacili, evo Džumhur se tu ističe, a ko dalje? Eh, sad to uzmeš i uporediš sa Zagrebom, Beogradom, Podgoricom, Ljubljanom… Mi se čak ne možemo porediti ni s manjim gradovima. Najjadnija sportska sredina u ovom dijelu Evrope. Kad malo mi shvatimo šta je sport, kad malo prihvatimo evropska, a kanimo se bliskoistočnih i komunističkih razmišljanja, e tad će nam biti bolje.

Izvini što se nadovezah na ovaj način na tvoj post, ali moralo je iz mene izaći
Zato sto smo mi Bosnjaci daleko najneobrazovaniji, najneorganizovaniji i najzatucaniji narod od ova tri koja zive na nasim prostorima.

Boli me ***** hoce li to nekome zasmetati.

Mi smo klovnovi obicni. Lakomislene budaletine koje se samo znaju sprdati, neuspjesne u svemu cega se dohvate. Funkcionalni jedino kad nas cizma natjera u sistem.
Razmišljao sam šta da napišem, a vas dvojica ste napisali sve što treba.

Usput, nevezano za fudbal, ko god ima priliku raditi sa nekim poslovnim partnerima Bošnjacima i sa Hrvatima, vidi razliku. U dvije branše totalno različite sam bio, ali su neke stvari zajedničke. Bošnjaci uvijek prednost daju krkanluku, sili, "de mi to završi", sitnim prevarama i podvalama. Mene stid bude ispričat nekome šta doživim od naših privatnika.
Ima i kod Hrvata toga, ali neuporedivo je. Sistematični su, posvećeniji poslu, upućeniji u temu UVIJEK.

Jednostavno, treba proći godina i godina da se ispere taj naš seljakluk, krkanluk i neobrazovanost. Odgoj naših predaka i položaj naših predaka nije isti bio.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23665
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 12:31 am

dzulijano_pike je napisao/la:
čet sep 21, 2023 11:43 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Da trebali smo biti mi, ali nismo htjeli zavrsiti Celik ili Slaviju da odemo u Evropu 2016. Nismo htjeli zavrsiti Krupu 2017 da uzmemo titulu, a onda kad sve to popusis, pojave se "spasitelji" da nam je.bu majku do kraja.
Investicija se morala zastiti. To Zrinjski i Beus rade deceniju. Od "penala" u Bijeljini.
Rezultat vidimo.
Znam sve. Ponosan sam sto nismo, to bi bilo suprotno od svega sto se tada radilo u Klubu. I onda, na kraju, dobijes od "svojih" noz u ledja. Uzasna prica o izdaji i pohlepi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 12:38 am

storm_raider je napisao/la:
pet sep 22, 2023 12:31 am
dzulijano_pike je napisao/la:
čet sep 21, 2023 11:43 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Da trebali smo biti mi, ali nismo htjeli zavrsiti Celik ili Slaviju da odemo u Evropu 2016. Nismo htjeli zavrsiti Krupu 2017 da uzmemo titulu, a onda kad sve to popusis, pojave se "spasitelji" da nam je.bu majku do kraja.
Investicija se morala zastiti. To Zrinjski i Beus rade deceniju. Od "penala" u Bijeljini.
Rezultat vidimo.
Znam sve. Ponosan sam sto nismo, to bi bilo suprotno od svega sto se tada radilo u Klubu. I onda, na kraju, dobijes od "svojih" noz u ledja. Uzasna prica o izdaji i pohlepi.
A ja volim sto su nas nasi zguzili, ovo kako su nas nasi zguzili, ne bi nas niko ovako zguzio, momacki do kraja. Aferim do sudnjega dana, oporavit cemo se za 10 godina, al ce tad bit "kasno ce biti kasnije" ... u rangu Varaždina u ligi Hr
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 12:40 am

storm_raider je napisao/la:
pet sep 22, 2023 12:31 am
dzulijano_pike je napisao/la:
čet sep 21, 2023 11:43 pm
storm_raider je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:01 pm
Ovo smo trebali biti mi..., ali "spasitelji".
Da trebali smo biti mi, ali nismo htjeli zavrsiti Celik ili Slaviju da odemo u Evropu 2016. Nismo htjeli zavrsiti Krupu 2017 da uzmemo titulu, a onda kad sve to popusis, pojave se "spasitelji" da nam je.bu majku do kraja.
Investicija se morala zastiti. To Zrinjski i Beus rade deceniju. Od "penala" u Bijeljini.
Rezultat vidimo.
Znam sve. Ponosan sam sto nismo, to bi bilo suprotno od svega sto se tada radilo u Klubu. I onda, na kraju, dobijes od "svojih" noz u ledja. Uzasna prica o izdaji i pohlepi.
Nemamo nesto puno od tog ponosa, ko bi znao da smo zavrsili tad? Niko. Puno smo fini, a svi ostali rade svasta. Nebitno, veliki uspjeh zrinje, ali zna se kakva su konferencijska i evropska liga.
 
Qooler
Postovi: 1432
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 1:05 am

....
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u pet sep 22, 2023 10:10 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 8:45 am

Sheldon je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:53 pm
fcz je napisao/la:
čet sep 21, 2023 10:40 pm
kvalitet je napisao/la:
čet sep 21, 2023 9:26 pm


Ma ni slučajno. Nemamo mi taj mentalitet ni blizu, sarajevski sportski krkanluk, od rata do danas, ne dozvoljava bilo kakav ozbiljniji sportski iskorak. RK Bosna je bila uspješna jer nije bilo pritiska i jer su mogli raditi jednim dijelom na evropski način. Ali eto šta se desi i s njima i s KK Bosna, Željo i Sarajevo bez evropskog iskoraka itd. Čak ne znam ni koliko smo individualnih uspješnih sportista izbacili, evo Džumhur se tu ističe, a ko dalje? Eh, sad to uzmeš i uporediš sa Zagrebom, Beogradom, Podgoricom, Ljubljanom… Mi se čak ne možemo porediti ni s manjim gradovima. Najjadnija sportska sredina u ovom dijelu Evrope. Kad malo mi shvatimo šta je sport, kad malo prihvatimo evropska, a kanimo se bliskoistočnih i komunističkih razmišljanja, e tad će nam biti bolje.

Izvini što se nadovezah na ovaj način na tvoj post, ali moralo je iz mene izaći
Zato sto smo mi Bosnjaci daleko najneobrazovaniji, najneorganizovaniji i najzatucaniji narod od ova tri koja zive na nasim prostorima.

Boli me ***** hoce li to nekome zasmetati.

Mi smo klovnovi obicni. Lakomislene budaletine koje se samo znaju sprdati, neuspjesne u svemu cega se dohvate. Funkcionalni jedino kad nas cizma natjera u sistem.
I zaista velike neznalice. Mufta odbrani dva suta sto idu pored gola u Bakuu, odmah vau kako nas vadi. Pa nas nakon kornera bolno prizemlji. Drina iznese loptu jednom, vau talenta. Amoah zaplace malo ooooo Zozef Amoah. Meka dvaput se okrene oko svoje ose s loptom odmah jao sve joj zna. Drljo par driblinga protiv Leotara u kupu s igracem/dva vise uuu pa kako ga maznusmo Zrinji hahaha glupani dolje izgleda. Smijesni da ne mozemo biti smjesniji. Jednostavno pojma nemamo ni o cemu. A nazalost necemo to da priznamo.
Haha radi takvih neuspjelih insana ko sto si ti, ni ne možemo nikad nidokle... da je dosao ovaj isti Hrvanovic nama, ti bi ga tri puta dnevno pljunuo ovdje, fuj.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23665
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 9:17 am

Sulevelicanstveni je napisao/la:
pet sep 22, 2023 12:40 am
storm_raider je napisao/la:
pet sep 22, 2023 12:31 am
dzulijano_pike je napisao/la:
čet sep 21, 2023 11:43 pm


Da trebali smo biti mi, ali nismo htjeli zavrsiti Celik ili Slaviju da odemo u Evropu 2016. Nismo htjeli zavrsiti Krupu 2017 da uzmemo titulu, a onda kad sve to popusis, pojave se "spasitelji" da nam je.bu majku do kraja.
Investicija se morala zastiti. To Zrinjski i Beus rade deceniju. Od "penala" u Bijeljini.
Rezultat vidimo.
Znam sve. Ponosan sam sto nismo, to bi bilo suprotno od svega sto se tada radilo u Klubu. I onda, na kraju, dobijes od "svojih" noz u ledja. Uzasna prica o izdaji i pohlepi.
Nemamo nesto puno od tog ponosa, ko bi znao da smo zavrsili tad? Niko. Puno smo fini, a svi ostali rade svasta. Nebitno, veliki uspjeh zrinje, ali zna se kakva su konferencijska i evropska liga.
Zelimo li na tome da gradimo put za Zelju? Pa navijamo za Zelju valjda jer se ne identifikujemo sa tim stvarima, barem ja tako to dozivljavam. Ne mislim da smo fini ako postujemo zakon. Jeste, cijeli svijet pociva na korupciji, na "ima l' mene tu", ali Zeljo je mnogo vise od tih kratkotrajnih uspona. Mozda ja na to gledam previse idealisticki, ali ponosan jesam. Kada se zaprljas jednom, ciscenje je bolno. Upravo prolazimo kroz jedno takvo cistiliste. Pa kada pogledas nasu historiju stalno je nekakva borba, usud radnicke klase koja vjeruje da ce pravda doci za njih jednog dana. Na takvim idealima je Zeljo zasnovan i evo opstao je sve do danas.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 9:54 am

Storme ovo mi nikad nismo trebali biti niti cemo biti nazalost.

Za ovakve iskorake moras imati jednog neovisnog sposobnog vodju kakav je Sulenta, koji zna prije svega donijeti fudbalske odluke, a naravno i poslovne i politicke.

Dzaba tebi hdz, mt abraham, Beus ako ces donosit pogresne odluke u sportskom dijelu, to se kod Sulente ne desava i ne treba da nas cudi sto ce biti ako vec i nisu najuspjesniji i najtrofejniji klub iz BiH.

Mi dok smo imali poslovno i organizacijski poslozen klub nismo imali ni blizu fudbalski sposobno vodstvo, zato smo i ispratili par autobusa igraca u par godina i masu ubleha na klupi bez da smo napravili iskorak u sportskom smislu.

Evo cist primjer, ljudi su doveli Hrvanovica iz federalne, covjek zabi golcinu sinoc u najvecoj pobjedi jednog bh kluba, a ne igra sigurno za vise para od nekih nasih ubleha.

To su sve igraci nase finansijske kategorije, zasto ih mi nismo prepoznali, evo Hrvanovic je bio kod nas, da li je ikad dobio priliku, a pogledajte dobro sta je momak radio u federalnoj ?
 
Meha87
Postovi: 620
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 10:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 10:04 am

cikazubo je napisao/la:
pet sep 22, 2023 9:54 am
Storme ovo mi nikad nismo trebali biti niti cemo biti nazalost.

Za ovakve iskorake moras imati jednog neovisnog sposobnog vodju kakav je Sulenta, koji zna prije svega donijeti fudbalske odluke, a naravno i poslovne i politicke.

Dzaba tebi hdz, mt abraham, Beus ako ces donosit pogresne odluke u sportskom dijelu, to se kod Sulente ne desava i ne treba da nas cudi sto ce biti ako vec i nisu najuspjesniji i najtrofejniji klub iz BiH.

Mi dok smo imali poslovno i organizacijski poslozen klub nismo imali ni blizu fudbalski sposobno vodstvo, zato smo i ispratili par autobusa igraca u par godina i masu ubleha na klupi bez da smo napravili iskorak u sportskom smislu.

Evo cist primjer, ljudi su doveli Hrvanovica iz federalne, covjek zabi golcinu sinoc u najvecoj pobjedi jednog bh kluba, a ne igra sigurno za vise para od nekih nasih ubleha.

To su sve igraci nase finansijske kategorije, zasto ih mi nismo prepoznali, evo Hrvanovic je bio kod nas, da li je ikad dobio priliku, a pogledajte dobro sta je momak radio u federalnoj ?
Kod nas ovi mladi igraci nadodju sa 25-26 godina jer se lose radi sa njima, ovi koji dominiraju ranije vecinom odmah budu pokupljeni iz inostranstva.
 
Avatar
south side
Postovi: 481
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 10:06 am

Basic nije nikakav upgrade gledajuci Edisa i njegovo vođenje ekipe, tu su u pet deka cak je Basic i gore krenuo u sezonu.Zato mi nije jasno sta je ovaj covjek pokazao pa mu se vjeruje ovoliko. sta ce biti ako sada uvezemo jos tri losa rezultata a vrlo vjerovatno da ce i biti tako ko ce odgovarati
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
Ludvig Leple
Postovi: 293
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet sep 22, 2023 10:14 am

Nisam više siguran o čemu se ovdje naglaba, pogubili smo se totalno. Svima nama, barem većini je jasno da bez privatizacije nema napretka ali niti u jednom smjeru. Udruženje građana je jedno obično organizacijsko g.ovno gdje ti i najmanja šuša može sjebati sve.
Kao što sam i ranije pisao, ne možemo se mi uspoređivati sa Zrinjskim nikako. Imaju dva čovjeka koja o svemu odlučuju i od kojih je jedan u savezu na vrhunskoj poziciji. Pored njih dvojice imaš židova koji je upumpao lovu na osnovu političke stranke iz hercegovine. Mi jednostavno nismo dio takve priče i ne vjerujem da ćemo ikad biti.

Imao bi mnogo toga za reći i o utakmici u Doboju, ali neću, samo kratko. Pored loše igre imali smo domaćinsko suđenje onog idiota iz Prnjavora/Prijedora odakle je već. Nisam siguran da li je samo meni bio penal nad Haračićem s leđa klizeći s dvije noge negdje na petercu i onaj faul s dvije noge nad Drljom (na 0:0) koji nije svirao i to u trenutku kada smo se i mogli malo razdrmati nekim golom, ali loša igra izgleda ne dozvoljava realno i objektivno sagledavanje činjenica.

Za početak, otjerati Bekrića, dovesti bilo kakvih par juniora da ih probamo istrpiti barem 6 mjeseci, jer ovi koji su u rosteru nisu ni za FK Hrid (da se Gale ne naljuti).

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 96 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija