Moderator/ica: storm_raider

 
milanribar
Postovi: 699
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 2:29 pm

Kako god to bilo, zna se kako napadamo i prolazi nam to po stranama, malo ko može Santosa zaustavit ali i Amoaha. Svaku utakmicu po 5-6 prodora do gola bude po stranama. Mislim da su svi očekivali da će to automatski sad bolje da bude kako su došli Krpić i Hodžić ali ne ide to baš tako, tereni su puno lošiji nego prošle polusezone a Santos i ovako ima slab centaršut tako da moramo duplo više raditi sad da dođemo do gola nego prošle polusezone.
Treba preživjeti ove dvije utakmice do boljih vremenskih uvjeta i terena, četiri boda bi bilo odlično, šest nevjerovatno..
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 2:43 pm

blueboy je napisao/la:
pon mar 06, 2023 2:10 pm
milanribar je napisao/la:
pon mar 06, 2023 10:30 am
Naša ekipa ima više derbija u nogama ali ovaj je nakaradan na neutralnom terenu bez publike. Nama tri boda donose puno toga, njih poraz udaljava totalno od evrope kojoj se još nadaju. Pitari nemaju bržu ekipu od nas opet, mislim da je najveća prijetnja Ziljkić sa kojim smo uvijek problema imali ali i ovaj makedonac ako bude igrao. Ako iskontrolišemo njih dvojicu mislim da imamo dobre šanse. Kako god izgledali mi smo puno uigraniji i imamo neke automatizme u igri. Normalno bez Štilića i Hodžića šanse su nam puno manje...
Naš jedini automatizam je bek loptu dodaje stoperu, ovaj mu je vrati i onda ide bek za krilo, šta krilo napravi i to je to.

Derbi ko derbi, ovaj put neutralan teren, nema pritiska publike, treba biti pametan i ne primit prvi gol iz neke frljoke, pogotovo u prvih 15-20 minuta.
Ne da je nakaradan nego ga nema uopste.Ono sto je svojevremeno krasilo tu tekmu je sto je grad zivio za njiega.Svi smo strahovali od ponedeljka nakon derbija.Znao si da ti je ribanje ako zijanis.Beskrajne rasprave,opklade ,mahalska najvisprenija prepucavanja.Onda dodje demokratija i umjesto zajednicke radosti dodjose sacekuse,podgrupe,ultra maniri i tako moja generacija a i mnoge poslije vise ne prate taj derbi.
Iskreno se nadam da ce porodicna slika ostati na Grbavici.Ta djeca su bogatstvo.Ti dolasci familijarni je jedna svjetla tacka vec dugo.Gdje smo ograisali pa raznoraznim mesetarima ,raznoraznim Amarima(personifikacija)dadosmo ono sto se nije smjelo dati i dan danas trazim odgovor.Od 92 i paljevine cuvene zapadne tribine malo je proslo a mi dozivjesmo i velike stvari ali i ova "oranja"najnovije jako tuzne i uprave i skupstine
Ide ta utakmica(cak je ne mogu nazvati ni tekmom)u trening centru.Pitarima ne vrijedi ni objasnjavati kolika je to bruka i jad i stid sto su odabrali da to tako bude.Oni i dalje misle da je to zato sto trava ne raste u februaru u Sarajevu
Nase sanse.Slabo da ne kazem sta teze.Nema tu bar dosad stofa.sistema.Pa otprilike osjecaj je kao pred Igman
Naravno tu se nikad rezultat ne moze predvidjeti ali da Bog da.Napadacki tandem dosao tik pred prvenstvo.Nespreman i vec pokazuju znake( i to bas ,bas)nestprljenja,bezobrazluka i samodopadnosti Oni koji su prosli pripreme nisu u rosteru.Lutanja struke ali i nasih "zvijezda".
Elem daleko je Amerika
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3057
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 2:57 pm

Da li nasi mogu vidjeti sa Savezom da se iskoristi masina za prosivanje terena sada kada zavrsi Kosevo.

Znam da je vrijednost kompletnog terena nas onda kostala oko 500 000 KM ali da li je moguce vidjeti sa Savezom da se to nekako "prebije" pa da koliko toliko produzimo vijek naseg terena.

Nakon utakmice sa Zvijezdom nas teren je unisten al bas totalno. Ne bi bilo lose da se zamjeni nekoliko busenja i da se izvrsi kompletno prosivanje terena.

Sada ide ljepse vrijeme i uvjeren sam da bismo mogli dobiti dosta bolji teren, ali samo ako je SAvez nagodan da nas pogura
Alea iacta est!
 
alombardo
Postovi: 993
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 3:17 pm

cipiripi je napisao/la:
pon mar 06, 2023 2:57 pm
Da li nasi mogu vidjeti sa Savezom da se iskoristi masina za prosivanje terena sada kada zavrsi Kosevo.

Znam da je vrijednost kompletnog terena nas onda kostala oko 500 000 KM ali da li je moguce vidjeti sa Savezom da se to nekako "prebije" pa da koliko toliko produzimo vijek naseg terena.

Nakon utakmice sa Zvijezdom nas teren je unisten al bas totalno. Ne bi bilo lose da se zamjeni nekoliko busenja i da se izvrsi kompletno prosivanje terena.

Sada ide ljepse vrijeme i uvjeren sam da bismo mogli dobiti dosta bolji teren, ali samo ako je SAvez nagodan da nas pogura
prijedlog za 10
 
Avatar
svraka
Postovi: 4476
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 3:49 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon mar 06, 2023 12:52 pm
Dobili su jucer utakmicu u kojoj im se svasta nesto okrenulo na njihovu stranu i sa ovom su pobjedom skinuli taj neki pritisak rezultata i pobjede.Samim tim bit ce ih puno lakse pripremiti za derbi.Imaju igrace kojima derbi ne znaci nista do jedne obicne utakmice.Sto je itekako njihova prednost kako god to cudno bilo.Idealno bi bilo da su juce izgubili i danas bi bio upaljen zuti alarm,i imali bi taj pritisak i moranje pobjede u derbiju.
Ovako mogu i ne pobijediti a da im se nista ne prigovori.
U ovoj konstalaciji snaga i trenutne situacije nama samo pobjeda dolazi u obzir jer se pravi takva atmosfera medju rajom a Boga mi i u klubu.Sto generalno nije dobro.
Puno je veci pritisak na nama jer su se oni svog pritiska rijesili juce.
Nama je njihova jucerasnja utakmica dala dosta materijala za pripremu utakmice sto je i dobro.
Da je nama pod moranje, a njima nije je smijesno.
Nama je pod moranje proci kupi i uzeti bodove iz Doboja. U derbiju se ne zna nikad, vidjet cemo sta ce biti.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
igla
Postovi: 3658
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 4:16 pm

Da Bog da dobili 5 razlike i sve Sabljini majstorluci bili.

S druge strane, ako izgubimo derbi, ako mu ne daju nogu, protiv sam i uprave i priželjkujem odlazak.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 4:27 pm

Kakav sastav ocekujete? Ako Stilic ne bude od prve igraju onda i Mekic i Beganovic. Ako bude Stilic igrao, ne znam koga bi stavio prije, obojica su u dobroj formi.
 
Diverzant
Postovi: 1783
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 4:58 pm

Nema Štile na ovim slikama sa treninga
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 5:00 pm

Diverzant je napisao/la:
pon mar 06, 2023 4:58 pm
Nema Štile na ovim slikama sa treninga
Sad citam clanak da je i Stilic trenirao, ko ce ga znati..
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1939
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 5:23 pm

cipiripi je napisao/la:
pon mar 06, 2023 2:57 pm
Da li nasi mogu vidjeti sa Savezom da se iskoristi masina za prosivanje terena sada kada zavrsi Kosevo.

Znam da je vrijednost kompletnog terena nas onda kostala oko 500 000 KM ali da li je moguce vidjeti sa Savezom da se to nekako "prebije" pa da koliko toliko produzimo vijek naseg terena.

Nakon utakmice sa Zvijezdom nas teren je unisten al bas totalno. Ne bi bilo lose da se zamjeni nekoliko busenja i da se izvrsi kompletno prosivanje terena.

Sada ide ljepse vrijeme i uvjeren sam da bismo mogli dobiti dosta bolji teren, ali samo ako je SAvez nagodan da nas pogura
Vala nek se snalaze kako znaju i umiju. Kad su ga znali uništiti, sad nek ga fino poprave.
Nek odrade dosijavanje trave, prošivanje hibrida, tamponiranje i šta već još ide.
Možda sa savezom to pokušati dogovoriti, kad budu radili prošivanje na lavoru, da kod nas poslije odrade. Mogu to uraditi za sedmicu dana sigurno, nek i kod nas po noći rade, reflektore im upaliti i eto. Ako bude potrebno da teren odstoji malo, možemo zamjeniti domaćinstvo, a imamo pravo i na odgodu ja mislim.
A mogli bi aplicirati savezu i na potpunu rekonstrukciju terena, svakako nam je loša drenaža, a grijače de facto nemamo. Nek urade sve, svakako ništa ne bismo plaćali, nova drenaža, grijači, drenažni filter sloj ispod travnjaka, travnjak, hibrid. Na kraju sezone se radi Pecara koliko znam. Eh sad, da li bi se i mi mogli uvaliti u tom nekom periodu nakon završetka sezone, ne znam, ali treba pokušati.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 5:55 pm

svraka je napisao/la:
pon mar 06, 2023 3:49 pm
Dzezvar je napisao/la:
pon mar 06, 2023 12:52 pm
Dobili su jucer utakmicu u kojoj im se svasta nesto okrenulo na njihovu stranu i sa ovom su pobjedom skinuli taj neki pritisak rezultata i pobjede.Samim tim bit ce ih puno lakse pripremiti za derbi.Imaju igrace kojima derbi ne znaci nista do jedne obicne utakmice.Sto je itekako njihova prednost kako god to cudno bilo.Idealno bi bilo da su juce izgubili i danas bi bio upaljen zuti alarm,i imali bi taj pritisak i moranje pobjede u derbiju.
Ovako mogu i ne pobijediti a da im se nista ne prigovori.
U ovoj konstalaciji snaga i trenutne situacije nama samo pobjeda dolazi u obzir jer se pravi takva atmosfera medju rajom a Boga mi i u klubu.Sto generalno nije dobro.
Puno je veci pritisak na nama jer su se oni svog pritiska rijesili juce.
Nama je njihova jucerasnja utakmica dala dosta materijala za pripremu utakmice sto je i dobro.
Da je nama pod moranje, a njima nije je smijesno.
Nama je pod moranje proci kupi i uzeti bodove iz Doboja. U derbiju se ne zna nikad, vidjet cemo sta ce biti.
Dobro ako ti mislis tako....ja ne mislim.
Uci ce puno hladnine glave u utakmicu upravo iz razloga sto vecini njihovih igraca ovaj derbi znaci samo jos jednu utakmicu u nizu.
Da imaju levatske igrace,nemaju.....
Sto se tice tih nekih taktika qraca palaca to pada u vodu sve.
Uz to sve oni imaju puno siru klupu od nas.
To se na kraju i vidi ovim izostankom Stile i Hodzica....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:02 pm

http.s://reprezentacija..ba/383821-debitovao-za-zelju-presao-u-besiktas-a-sinoc-ga-turci-predstavili-kao-novog-dzeku
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4476
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:30 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon mar 06, 2023 5:55 pm
svraka je napisao/la:
pon mar 06, 2023 3:49 pm
Dzezvar je napisao/la:
pon mar 06, 2023 12:52 pm
Dobili su jucer utakmicu u kojoj im se svasta nesto okrenulo na njihovu stranu i sa ovom su pobjedom skinuli taj neki pritisak rezultata i pobjede.Samim tim bit ce ih puno lakse pripremiti za derbi.Imaju igrace kojima derbi ne znaci nista do jedne obicne utakmice.Sto je itekako njihova prednost kako god to cudno bilo.Idealno bi bilo da su juce izgubili i danas bi bio upaljen zuti alarm,i imali bi taj pritisak i moranje pobjede u derbiju.
Ovako mogu i ne pobijediti a da im se nista ne prigovori.
U ovoj konstalaciji snaga i trenutne situacije nama samo pobjeda dolazi u obzir jer se pravi takva atmosfera medju rajom a Boga mi i u klubu.Sto generalno nije dobro.
Puno je veci pritisak na nama jer su se oni svog pritiska rijesili juce.
Nama je njihova jucerasnja utakmica dala dosta materijala za pripremu utakmice sto je i dobro.
Da je nama pod moranje, a njima nije je smijesno.
Nama je pod moranje proci kupi i uzeti bodove iz Doboja. U derbiju se ne zna nikad, vidjet cemo sta ce biti.
Dobro ako ti mislis tako....ja ne mislim.
Uci ce puno hladnine glave u utakmicu upravo iz razloga sto vecini njihovih igraca ovaj derbi znaci samo jos jednu utakmicu u nizu.
Da imaju levatske igrace,nemaju.....
Sto se tice tih nekih taktika qraca palaca to pada u vodu sve.
Uz to sve oni imaju puno siru klupu od nas.
To se na kraju i vidi ovim izostankom Stile i Hodzica....
slazem se, o sirini njihovoj ne treba ni pricati.
Edis ce ih sigurno naloziti, da li ce nasi to prenijeti na teren vidjet cemo.
Al da nam je pod moranjem, mislim da nije i nekakav pritisak nabijati bezveze.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Blueee1921
Postovi: 238
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 6:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:43 pm

Prije pocetka nastavka prvenstva, znalo se da ako dobijes Igman, ides da l' na +6, da l' na +7 u odnosu na ove anamo, i prst u uho za derbi, sta god bude nije strasno. Medjutim usra se ta utakmica u Konjicu, i sad ti mogu na -1 prici.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:51 pm

Edis je pod pritiskom od prvog dana. Ima određeni broj navijača koji ga uopšte ne vole, kada bi duplu krunu uzeo bilo bi primjedbi. Ima navijača koji pokušavaju realno sagledati momenat u kojem se klub nalazi, kao i trenera i ukupnu struku koja ga vodi, i imamo i one (iako su baš u manjini) koji ga kao eto gotive.
Mnogi su treneri kroz Želju prošli, ali nikada niti jedan nije uvrede (bar forumskog puka) pretrpio kao Edis. Čak ni ublehari tipa Kostića, tražilo mu se opravdanje. Ne znam zašto je to tako, ali fakat uvrede su nevjerovatne.
Interesantno je da na utakmicama nema uvreda, čak je mnogo više podrške. Ne sjećam se kada je naš trener (ali i ekipa) ispraćen zvižducima, a nije da nije bilo razloga.
Da li neko ima neki poseban interes da ga napada ne znam, da li se sprema pozicija za nekog drugog "nečijeg" trenera i to ne znam, ali u ovom momentu funkcionisanja kluba mi nemamo bolje rješenje na klupi.
Svugdje u svijetu nogometa trenera drže rezultati, i kako neko spomenu, još se aktivno borimo za izlazak u Europu i kroz ligu i kroz kup. Dok je tako Edis će biti tu, odnosno treba biti tu.
Kako sam ranije već pisao, nemam optimizma da ćemo obezbjediti konferencijsku ligu, iz mnogo razloga, pa eto onda bi trebao i Edis otići na zadovoljstvo nekih...
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 359
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:54 pm

igla je napisao/la:
pon mar 06, 2023 4:16 pm
Da Bog da dobili 5 razlike i sve Sabljini majstorluci bili.

S druge strane, ako izgubimo derbi, ako mu ne daju nogu, protiv sam i uprave i priželjkujem odlazak.
Naravno, nista gore nego izgubiti od ekipe koja je milione ulozila u ekipu, oborila sve moguce rekorde lige po cifri za obestecenja i plate, pri tome na gostujucem terenu. A to za upravu jos gore, ali sta ces nas narod toliko pamti. Umjesto da svakom od njih dignemo spomenik sto i dalje postojimo, mi bismo ih tjerali.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4476
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 6:56 pm

Veteran1965 je napisao/la:
pon mar 06, 2023 6:51 pm
Edis je pod pritiskom od prvog dana. Ima određeni broj navijača koji ga uopšte ne vole, kada bi duplu krunu uzeo bilo bi primjedbi. Ima navijača koji pokušavaju realno sagledati momenat u kojem se klub nalazi, kao i trenera i ukupnu struku koja ga vodi, i imamo i one (iako su baš u manjini) koji ga kao eto gotive.
Mnogi su treneri kroz Želju prošli, ali nikada niti jedan nije uvrede (bar forumskog puka) pretrpio kao Edis. Čak ni ublehari tipa Kostića, tražilo mu se opravdanje. Ne znam zašto je to tako, ali fakat uvrede su nevjerovatne.
Interesantno je da na utakmicama nema uvreda, čak je mnogo više podrške. Ne sjećam se kada je naš trener (ali i ekipa) ispraćen zvižducima, a nije da nije bilo razloga.
Da li neko ima neki poseban interes da ga napada ne znam, da li se sprema pozicija za nekog drugog "nečijeg" trenera i to ne znam, ali u ovom momentu funkcionisanja kluba mi nemamo bolje rješenje na klupi.
Svugdje u svijetu nogometa trenera drže rezultati, i kako neko spomenu, još se aktivno borimo za izlazak u Europu i kroz ligu i kroz kup. Dok je tako Edis će biti tu, odnosno treba biti tu.
Kako sam ranije već pisao, nemam optimizma da ćemo obezbjediti konferencijsku ligu, iz mnogo razloga, pa eto onda bi trebao i Edis otići na zadovoljstvo nekih...
Fino napisano. Pa u Konjicu poslije tri primljena gola su dobili aplauz sa obje tribine gdje smo bili. Od dodatnog kuhanja i yebanja majki nema niko nista. Pruzi podrsku koliko mozes pa cemo na kraju sezone sagledati sve, a mozda i prije.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5116
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 7:05 pm

statisticki gledano na 8. mart igramo dobro makar kad je u pitanju posljednih 31 godina. poslije rata smo igrali sedam puta i pobjedili od toga pet puta i dva puta remizirali. kad je prijeratna statistika u pitanju tu smo losi. sest puta igrali na ovaj datum, cetiri puta izgubili, i po jednom remizirali i pobjedili. posljedni poraz na ovaj datum se desio kobne 1992. godine protiv proletera u zrenjaninu.
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1203
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 7:31 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:
pon mar 06, 2023 7:05 pm
statisticki gledano na 8. mart igramo dobro makar kad je u pitanju posljednih 31 godina. poslije rata smo igrali sedam puta i pobjedili od toga pet puta i dva puta remizirali. kad je prijeratna statistika u pitanju tu smo losi. sest puta igrali na ovaj datum, cetiri puta izgubili, i po jednom remizirali i pobjedili. posljedni poraz na ovaj datum se desio kobne 1992. godine protiv proletera u zrenjaninu.
I tu utakmicu protiv Proletera za nas su igrali juniori, zbog strajka prvotimaca.
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5116
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 06, 2023 7:34 pm

Ujko je napisao/la:
pon mar 06, 2023 7:31 pm
jovanmaksimovic je napisao/la:
pon mar 06, 2023 7:05 pm
statisticki gledano na 8. mart igramo dobro makar kad je u pitanju posljednih 31 godina. poslije rata smo igrali sedam puta i pobjedili od toga pet puta i dva puta remizirali. kad je prijeratna statistika u pitanju tu smo losi. sest puta igrali na ovaj datum, cetiri puta izgubili, i po jednom remizirali i pobjedili. posljedni poraz na ovaj datum se desio kobne 1992. godine protiv proletera u zrenjaninu.
I tu utakmicu protiv Proletera za nas su igrali juniori, zbog strajka prvotimaca.
vjerujem da bi ti juniori pobjedili nas prvi tim sada :D
100/94/37/34 - i to je to!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 119 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija