Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:22 pm

Opet ambicije rastu, a apsolutno nema potrebe za tim.
Fear of the Maniacs!
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:27 pm

Ja bih volio Benju Colica, golmana Puletica, Hirosa
Cuva Bog Zelju svog!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:27 pm

Straus je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:22 pm
Opet ambicije rastu, a apsolutno nema potrebe za tim.
Ma samo da se nešto hoće početi dešavati :rofl:
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:30 pm

Ja bi najviše volio kada bi iz kluba rekli evo mi odlučili i napravili dvogodišnji ili trogodišnji plan, kako za ekipu tako i za poslovanje kluba. Odlučili se za trenera ovoga kojeg imamo ili nekog drugog i dati mu ekipu na duzi period. Dovoditi isključivo igrace koji imaju perspektivu i od takvih praviti ekipu. Zaboraviti ove starohane ma koliko bili trenutno bolji od tih mladih i perspektivnih pogotovo povratnike. Takva ekipa koja provede odredjen period zajedno note donijeti dosta dobrog. Moramo stvarati sebi igrace. Nismo uspijevali zadrzati igrace ni kad smo bolje stajali nego sad, zato treba povećavati izlog.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:32 pm

fcz je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:19 pm
Andy Bara, Etto, Bulic, OBN...

Pa koliko to Santos zastupnika ima?

Sta je on? Parlament?
I ja sam cuo za OBN da je bio glavni u dovodjenju na Grbavicu. To sam cuo kada je stigao. Za Bulica sam tek veceras na gg procitao.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:36 pm

pile87 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:30 pm
Ja bi najviše volio kada bi iz kluba rekli evo mi odlučili i napravili dvogodišnji ili trogodišnji plan, kako za ekipu tako i za poslovanje kluba. Odlučili se za trenera ovoga kojeg imamo ili nekog drugog i dati mu ekipu na duzi period. Dovoditi isključivo igrace koji imaju perspektivu i od takvih praviti ekipu. Zaboraviti ove starohane ma koliko bili trenutno bolji od tih mladih i perspektivnih pogotovo povratnike. Takva ekipa koja provede odredjen period zajedno note donijeti dosta dobrog. Moramo stvarati sebi igrace. Nismo uspijevali zadrzati igrace ni kad smo bolje stajali nego sad, zato treba povećavati izlog.
Realno, vjerujem da svako normalan tako želi. Igrači poput Kosorića i ostalih starohana neće nam donijeti titulu to je sigurno. Radije gurati Drinu, Beću, Gasala, ove mlađe i par iskusnih ali DOBRIH a ne koji ni u primeu nisu bili neke igračine.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:37 pm

fcz je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:19 pm
Andy Bara, Etto, Bulic, OBN...

Pa koliko to Santos zastupnika ima?

Sta je on? Parlament?
Za koji dan kad se i Husara pojavi i kaže da mu je on menadžer. 😂
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 11:59 pm

pile87 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:30 pm
Ja bi najviše volio kada bi iz kluba rekli evo mi odlučili i napravili dvogodišnji ili trogodišnji plan, kako za ekipu tako i za poslovanje kluba. Odlučili se za trenera ovoga kojeg imamo ili nekog drugog i dati mu ekipu na duzi period. Dovoditi isključivo igrace koji imaju perspektivu i od takvih praviti ekipu. Zaboraviti ove starohane ma koliko bili trenutno bolji od tih mladih i perspektivnih pogotovo povratnike. Takva ekipa koja provede odredjen period zajedno note donijeti dosta dobrog. Moramo stvarati sebi igrace. Nismo uspijevali zadrzati igrace ni kad smo bolje stajali nego sad, zato treba povećavati izlog.
Prvi i posljednji koji je tako razmišljao, sa kratkoročnim, srednjoročnim i dugoročnim planovima, bio je Senad Misimović, ali ni on nije imao hrabrosti u sportskom segmentu presjeći i to prezentovati navijačima, pa se i pogubio pred kraj. Ovi sad rade sve ad hoc.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 12:33 am

pile87 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 11:30 pm
Ja bi najviše volio kada bi iz kluba rekli evo mi odlučili i napravili dvogodišnji ili trogodišnji plan, kako za ekipu tako i za poslovanje kluba. Odlučili se za trenera ovoga kojeg imamo ili nekog drugog i dati mu ekipu na duzi period. Dovoditi isključivo igrace koji imaju perspektivu i od takvih praviti ekipu. Zaboraviti ove starohane ma koliko bili trenutno bolji od tih mladih i perspektivnih pogotovo povratnike. Takva ekipa koja provede odredjen period zajedno note donijeti dosta dobrog. Moramo stvarati sebi igrace. Nismo uspijevali zadrzati igrace ni kad smo bolje stajali nego sad, zato treba povećavati izlog.
10000%
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 667
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:09 am

salle86 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 8:36 pm
Jacksparrow je napisao/la:
sri maj 31, 2023 8:32 pm
Isto tako klub iako nema pare ipak ima takvu reputaciju da su igraci odlazili u najbolje klubove i pravili najbolje karijere upravo iz Zelje. Treba uspostaviti neki sistem, kupiti talentovanu djecu i vezati ih duzim ugovorom ako imaju potencijala. Al da se ima para bilo bi to sve lakse sprovesti... ovako se uvijek vracamo na isto dugovi, dugovi, dugovi... pare, pare, pare...
Jbg idemo presporo. Taman uspostaviš sistem vraćanja dugova i redovnog servisiranja tekućeg, dođu "spasioci" pa te zavale i vrate na početak.
Jedno od rješenja je ubrzati proces vraćanja dugova kroz "novog vlasnik", a drugi zauvijek se riješiti onih koji ti nabijaju dugove. Tačnije ovo drugo moraš kako god okreneš, a prvo je samo izbor hoćeš li brže ili sporije napredovati i približavati se tituli
Kojeg novog vlasnika?
Svi bi kupili Želju al da se pitaju o imovini jer čim mi spomeneš da imovine ne može prodati i založiti razgule.
Tako i ja mogu biti vlasnik ( Bosanski model privatizacije) Kupim klub založim imovinu trećinu uložim u igrače a dvije sebi u džep.
Ako ubodem i uzmem titulu onda sam najbolji ,kod navijača, ako ne onda sam lopov hoštapler itd.
Napraviti ciklus od 4 godine pa ćemo vidjeti gdje smo.
U ovom momentu mi ne možemo parirati sa ulaganjem u klub i igrače, od 6 prvih ekipa mi smo 6 po finansijama.
Ja to ovako vidim
Sezona 21/22 spašavnje od gašenja ( malo falilo )
Sezona 22/23 spašavanje imovine i preživljavanje ( također malo falilo.
Sezona 23/24 stabilizovanje finansija i igračkog, trenerskog i omladinskog kadra.
Sezona 24/25 ojačavanje igračkog kadra i infrastrukture.
Sezona 25/26 uključivanje u trku za titulu i Evropu.
Ja vidim napredak i ne smijemo se zeznuti da hoćemo sve i odmah jer smo u govnima i nek malo zatalasamo vraćamo se u 2021 i šta ćemo tad.?
Plava porodica me ubi u pojam.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2728
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:36 am

Da sam pitar ja ne bih imo sna...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 7:54 am

Prvo sa Basicem potpisati ugovor, danas mu je istekao. Pa onda pustiti covjeka da radi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 8:08 am

Ne vidim nekog u klubu ko moze to iznijeti i "sportski" razmisljati.
Svi bismo mi to voljeli i vjerovatno stali iza tog plana i ideje.

Evo Basic je upitan.
Sportski direktor nije kapacitet za to. Bar ja tako mislim. Covjek koji laze navijace da bi digao atmosferu ili sta vec je zelio, jer ocito je slagao da cemo produziti ugovore sa 2 igraca, po meni nije kapacitet. Plus u tome svemu je tek na pocetku.
Uprava koja nije fudbalska i kao takva mozda je i logicno da se ne petljaju pretjerano u sportski segment.

Mada eto, ide ljeto i pauza. Imaju vremena da se dogovaraju i urade najbolje sto mogu.
Sutnja nije rjesenje.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:11 am

Ma naš kratkoročni i srednjoročni i dugoročni plan mora biti da nađemo investitora, da nađemo pare.
S minusom na računu možeš samo štediti da izađeš iz minusa, a za fudbal sklapat ko i do sad. Tek s nekim parama možeš sportski planirat.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:14 am

Rezultati na anketi su uglavnom izmedju ljudi koji su veoma zadovoljni i onih koji su zadovoljni, ali smatraju da je moglo bolje. Sta mislite da je moglo bolje? Prvi nismo mogli biti, to je definitivno. Ni KUP nismo mogli osvojiti pored ovakvog Zrinjskog. Drugi tesko, bas tesko da smo mogli zavrsiti pored Borca i citave logisticke podrske koju otvoreno imaju kroz cijelu sezonu. Mozda jedino da smo imali malo vise bodova, jer smo neke bodove prosuli bas nepotrebno. Moje licno misljenje je obzirom da znam kroz sta smo sve prosli ove sezone da je cilj premasen. U jednom trenutku nismo imali para da domacu utakmicu pokrijemo, a ne da razmisljamo o mjestu iznad pitara, iznad svih tih miliona, kamiona i ves masina... Ono sto vidim kao gubitak je to sto se Beca nije promovisao u boljeg igraca, a nadam se da ce decko dobiti priliku i da ce je prije svega i zasluziti. Van takmicarskih utakmica je totalno. Moze on trenirati dobro, ali za mladog igraca su najbitnije takmicarske utakmice sa takmicarskim nabojem i ulogom.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1638
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:40 am

Ja mislim da smo mogli osvojiti kup i pored ovakvog Zrinjskog ali pod uslovom da smo smijenili Edisa odmah na polusezoni, Basic je tu bio kratko i vidio se veliki napredak u nasoj igri, drugi nismo mogli biti nikako pred Borca i njihovih peripetija. Inace, veoma zadovoljan sezonom rezultatski, a jos bitnije da se stabilizujemo sigurno.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:45 am

storm_raider je napisao/la:
čet jun 01, 2023 9:14 am
Rezultati na anketi su uglavnom izmedju ljudi koji su veoma zadovoljni i onih koji su zadovoljni, ali smatraju da je moglo bolje. Sta mislite da je moglo bolje? Prvi nismo mogli biti, to je definitivno. Ni KUP nismo mogli osvojiti pored ovakvog Zrinjskog. Drugi tesko, bas tesko da smo mogli zavrsiti pored Borca i citave logisticke podrske koju otvoreno imaju kroz cijelu sezonu. Mozda jedino da smo imali malo vise bodova, jer smo neke bodove prosuli bas nepotrebno. Moje licno misljenje je obzirom da znam kroz sta smo sve prosli ove sezone da je cilj premasen. U jednom trenutku nismo imali para da domacu utakmicu pokrijemo, a ne da razmisljamo o mjestu iznad pitara, iznad svih tih miliona, kamiona i ves masina... Ono sto vidim kao gubitak je to sto se Beca nije promovisao u boljeg igraca, a nadam se da ce decko dobiti priliku i da ce je prije svega i zasluziti. Van takmicarskih utakmica je totalno. Moze on trenirati dobro, ali za mladog igraca su najbitnije takmicarske utakmice sa takmicarskim nabojem i ulogom.
Naslov ankete je "Koliko ste zadovoljni sezonom?", ljudi koji smatraju da je moglo bolje vjerovatno misle na stvari mimo zelenog terena. A mimo terena je realno bilo stvari koje su mogle bolje, iako znamo svi da je sav teret posla bio na malom broju ljudi u klubu.
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:50 am

Živimo u kapitalizmu ako nemas para možes uzimati mrvice koje ti ostanu od bogatih. Mi ne mozemo zadržati igrace koji imaju bolje ponude jer nemas sta ponuditi, nudis lijepu atmosferu i izlog za prodaju neprofilisanom igracu i to je nasa realnost trenutno. Moramo sto prije stati na noge inace cemo biti poligon za igrace koji ce odlaziti bez odstete. Sto prije riješiti pitanje trenera i sklopiti ekipu bit ce puno teze u narednoj sezoni.
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 9:59 am

Ja ne znam kako je sezona mogla biti bolja. Sve i da smo ranije smijenili Edisa i da smo prosli Veleza, opet bi sanse za osvajanje kupa bile minimalne. Ono sto bi mozda bila razlika je da ne bi ovako strepili do zadnjeg kola i kalkulisali kako mozemo u Evropu.

Ja se ne ljutim na Santosa sto ide. Momak ipak ima porodicu koju izdrzava, dosao je iz siromastva i sasvim je logicno da ce prihvatit ponudu koja je astronomska u odnosu na ovo sto ima ovdje i sto mu se nudi. Da bi zaradili pare, moramo i uloziti pare koje trenutno nemamo.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 10:09 am

Zvaka72 je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:09 am
salle86 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 8:36 pm
Jacksparrow je napisao/la:
sri maj 31, 2023 8:32 pm
Isto tako klub iako nema pare ipak ima takvu reputaciju da su igraci odlazili u najbolje klubove i pravili najbolje karijere upravo iz Zelje. Treba uspostaviti neki sistem, kupiti talentovanu djecu i vezati ih duzim ugovorom ako imaju potencijala. Al da se ima para bilo bi to sve lakse sprovesti... ovako se uvijek vracamo na isto dugovi, dugovi, dugovi... pare, pare, pare...
Jbg idemo presporo. Taman uspostaviš sistem vraćanja dugova i redovnog servisiranja tekućeg, dođu "spasioci" pa te zavale i vrate na početak.
Jedno od rješenja je ubrzati proces vraćanja dugova kroz "novog vlasnik", a drugi zauvijek se riješiti onih koji ti nabijaju dugove. Tačnije ovo drugo moraš kako god okreneš, a prvo je samo izbor hoćeš li brže ili sporije napredovati i približavati se tituli
Kojeg novog vlasnika?
Svi bi kupili Želju al da se pitaju o imovini jer čim mi spomeneš da imovine ne može prodati i založiti razgule.
Tako i ja mogu biti vlasnik ( Bosanski model privatizacije) Kupim klub založim imovinu trećinu uložim u igrače a dvije sebi u džep.
Ako ubodem i uzmem titulu onda sam najbolji ,kod navijača, ako ne onda sam lopov hoštapler itd.
Napraviti ciklus od 4 godine pa ćemo vidjeti gdje smo.
U ovom momentu mi ne možemo parirati sa ulaganjem u klub i igrače, od 6 prvih ekipa mi smo 6 po finansijama.
Ja to ovako vidim
Sezona 21/22 spašavnje od gašenja ( malo falilo )
Sezona 22/23 spašavanje imovine i preživljavanje ( također malo falilo.
Sezona 23/24 stabilizovanje finansija i igračkog, trenerskog i omladinskog kadra.
Sezona 24/25 ojačavanje igračkog kadra i infrastrukture.
Sezona 25/26 uključivanje u trku za titulu i Evropu.
Ja vidim napredak i ne smijemo se zeznuti da hoćemo sve i odmah jer smo u govnima i nek malo zatalasamo vraćamo se u 2021 i šta ćemo tad.?
Vlasnika koji će uložiti svoje pare odmah i razraditi plan i program kako da ih vrati +x% koje će on zaraditi sebi, pa u krug
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙

Online

Trenutno korisnika/ca: kemo i 37 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija