Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 12, 2023 10:02 pm

Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:47 pm
Tanka oba golmana. Nesigurni do bola. Da bi dovest novog golmana.

Muftić se puno pljuvao, a Bender dizao. Dok je realnost da su bara bara.
Tri utakmice bez primljenog gola ce dobro doci za citavu odbranu, da podignu samopouzdanje. Na pocetku su svi bili u losoj formi, Cocalic kao najiskusniji je imao dosta pogresnih pasova itd. Sad vec postajemo tvrdji nazad. U Gradačcu nastaviti niz.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 12, 2023 10:03 pm

Kada bi Gasal mogao poceti igrati?
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1949
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 12, 2023 10:19 pm

Sulevelicanstveni je napisao/la:Kada bi Gasal mogao poceti igrati?
Poslije reprezentativne pauze
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2728
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 12, 2023 11:31 pm

Stručnjak, tooooo hooooonaj i ***** i palac ... **** majku bas imamo ekipu onako na oko kompaktnu, dobru, bolji ce biti i tereni moze se igrati ljepse brze imamo ekipu za to, da to bude lijepo poslozeno, da budu motivisani.... Al NEMOOOOOZ TI OOONAJ PITU MI OGADIO
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 12:19 am

Ledzero 7+ 💪
Cuva Bog Zelju svog!
 
Avatar
kokoška
Postovi: 729
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 12:28 am

Sheldon je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:40 pm
Diverzant je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:32 pm
A sheldon se od pocetka namjerio na drinu, od debija ga je uzeo na zub. Pa je posle pisao kako je pogriješio za drinu, pa evo sad isto da je jedva dočekao da Drina kiksne koju utakmicu pa da ga opet moze pljuvati.
Pa sta ces vidis da sam takozvani Acin haver 😀
Nisam nikad rekao da sam pogrijesio, vec da je digao nivo igara, kao sto jeste. Ni tada ga nisam pljuvao samo sam ukazivao na greske koje je pravio. Sad opet igra lose i ne pljujem ga, vec bas suprotno, govorim kako ce mu par utakmica pauze dobro doci da se presabere i vrati formu. A da sam licno razocaran njegovim napretkom, jesam jer sam ocekivao da ce biti nas najbolji igrac, pogotovo da ce stasati uz Cocu i da cemo moci zaraditi dosta na njemu.
Veze ti nemas kad ti je kosoric dobar, faul igrac... Nije u svojoj karijeri dva puta iznio loptu preko centra... Drina je za njega Ramos.
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 362
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 12:39 am

kokoška je napisao/la:
pon mar 13, 2023 12:28 am
Sheldon je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:40 pm
Diverzant je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:32 pm
A sheldon se od pocetka namjerio na drinu, od debija ga je uzeo na zub. Pa je posle pisao kako je pogriješio za drinu, pa evo sad isto da je jedva dočekao da Drina kiksne koju utakmicu pa da ga opet moze pljuvati.
Pa sta ces vidis da sam takozvani Acin haver 😀
Nisam nikad rekao da sam pogrijesio, vec da je digao nivo igara, kao sto jeste. Ni tada ga nisam pljuvao samo sam ukazivao na greske koje je pravio. Sad opet igra lose i ne pljujem ga, vec bas suprotno, govorim kako ce mu par utakmica pauze dobro doci da se presabere i vrati formu. A da sam licno razocaran njegovim napretkom, jesam jer sam ocekivao da ce biti nas najbolji igrac, pogotovo da ce stasati uz Cocu i da cemo moci zaraditi dosta na njemu.
Veze ti nemas kad ti je kosoric dobar, faul igrac... Nije u svojoj karijeri dva puta iznio loptu preko centra... Drina je za njega Ramos.
Aco nije tema ove diskusije, citaj sa razumijevanjem. Lp
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 12:44 am

Senad1921 je napisao/la:
ned mar 12, 2023 1:37 pm
rodrigo87 je napisao/la:
ned mar 12, 2023 12:29 pm
Senad1921, hoce li Santos produziti? Pitam za druga, pozzzz.

Posto pitas za druga, kad procitas na tm.org informacije, procitaj i do kraja pa nadji dio gdje se spominje i njegov zastupnik... Insajderu... Pa onda nadji sta sam ja pisao do koga je i ko ganja da ostane...
Kakav si ti klaun. Dosao si ovdje da se hvalis kako znas da SIGURNO NECE produziti. Ja ti odgovorim da hoce i da licno kaze da ima zelju da produzi i da mu menadzer tek treba doci na pregovore u Sarajevo. Ali jok, ti bolje znas ;) Cak pojedini da smijesni ispadnu (valjda) pocese zbijati sale kako sam ga zaustavljao na ulici i pitao hoce li produziti :rofl:

Danas jako bitna pobjeda. Idemo dalje po prolaz u kupu i nova tri boda u nedelju na Grbavici. A tebi Senade pisemo jos jednu laz. Lijep pozdrav do iduce lazi koju neko napise pa se mozda ukljucim :)
 
BC1921
Postovi: 686
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 8:16 am

Svaka ti je zlatna, koju presutis
Krivina Jug
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 8:19 am

Cuveni razbijac mitova i lazi....
Klap klap klap klap klap klap.....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 8:21 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:47 pm
Tanka oba golmana. Nesigurni do bola. Da bi dovest novog golmana.

Muftić se puno pljuvao, a Bender dizao. Dok je realnost da su bara bara.
Sto si bolan negativan, eto sto si bolan negativan?

:D :D
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 8:33 am

TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 8:21 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:47 pm
Tanka oba golmana. Nesigurni do bola. Da bi dovest novog golmana.

Muftić se puno pljuvao, a Bender dizao. Dok je realnost da su bara bara.
Sto si bolan negativan, eto sto si bolan negativan?

:D :D
Ma gdje sam ja negativan, ja ovdje podrzavam i branim.
Nemoj da vadim postove :kafa:

Sigurno nam treba bolji golman. Mogu i ovi posluziti, nije da ne mogu, ali nije to neka sreca.
Bender meni od pocetka nije sjeo, iako je imao najvise tekmi bez primljenog gola. To je nekako po meni najveca zasluga odbrane i cijele ekipe. Evo i Mufta ima 3 zaredom. :D

Poniski su mi oni za golmane i generalno su linijski golmani, slabi su u istrcavanju.

Da je kakvog u 21 golmana napraviti u OP, najbolje bi bilo.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 8:48 am

Poslije raznih prica, lijepo je pogledati i klip slavlja iz svalcionice. A tu je najglasniji Bender, koji je “sklonjen” sa gola, kao da on zadnje tri nije primio gol :D

A sada po prolaz u kupu. :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 9:18 am

Leon_Professional je napisao/la:
pon mar 13, 2023 8:33 am
TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 8:21 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned mar 12, 2023 9:47 pm
Tanka oba golmana. Nesigurni do bola. Da bi dovest novog golmana.

Muftić se puno pljuvao, a Bender dizao. Dok je realnost da su bara bara.
Sto si bolan negativan, eto sto si bolan negativan?

:D :D
Ma gdje sam ja negativan, ja ovdje podrzavam i branim.
Nemoj da vadim postove :kafa:

Sigurno nam treba bolji golman. Mogu i ovi posluziti, nije da ne mogu, ali nije to neka sreca.
Bender meni od pocetka nije sjeo, iako je imao najvise tekmi bez primljenog gola. To je nekako po meni najveca zasluga odbrane i cijele ekipe. Evo i Mufta ima 3 zaredom. :D

Poniski su mi oni za golmane i generalno su linijski golmani, slabi su u istrcavanju.

Da je kakvog u 21 golmana napraviti u OP, najbolje bi bilo.
S obzirom da sam proveo jedno 8-10 godina kao golman, uvijek obracam paznju na golamane. Da se razumijemo, nisu ni jedan ni drugi neka sreca. O Benderu se nema puno toga reci, covjek je izgradjen i tu tesko da mozes nesto puno promjeniti. Losa procjena izlazaka na duge lopte, i jako cesto lose postavljanje prilikom prekida. Nema neku dovoljnu visinu (190 cm) i na sve to previse hoce da ucestvuje u igri nogom, ali nema kvaliteta za to. Ispucavanja jako losa, za golmana njegovih godina.

Sa druge strane Mufta, ima dosta solidna ispucavanja, postavljanja nakon prekida mu nisu kriticna, nisu idealna, te sigurno da se na tome jos moze raditi. Definitivno ima od koga nauciti. Refleksi su mu dosta dobri (po meni najpozitivnija stvar) i sada dolazimo do najvece mane na koju ne moze uticati. Visina. 184cm su u danasnje vrijeme dosta ispod granice. Po nekim mojim procjenama i gledajuci golmane po evropi, minimalna visina treba biti 192 cm. Na njegovu zalost, na ovome ne moze raditi, tako da sve ostale stvari mora biti bolji za 30%, pogotovo u procjeni lopte nakon prekida i postavljanje pri slobodnim udarcima ispred 16m. Ova visina i refleksi mu daju mogucnost da bolje brani "nogama", sto znaci da niske lopte ovi golmana rijesavanja dosta bolje od visokih, te sam siguran da onaj gol pitara na Grbavici (Musa) Mufta ne bi primio.

Ako pogledamo 2 suta na nas gol, Sloboda (kako je Aco spasio) i ovaj protiv Sloge kada je lopta otisla pored gola. U oba slucaja da je lopta isla u okvir gola, nema teoretkse sanse da bi stigao. Tu je taj kljuci problem visine. On se ispruzi koliko moze, medjutim gravitacija radi svoje i on pocinje padati, dok lopta zadrzava visinu, plus snaga udarca. Da bi ovo bolje kontrolisao uvijek mora jedan korak biti blizi strani prema kojoj se puca. Tu se cesto radi sa stoperima koji MORAJU pokriti jedan dio gola 100%, da se smanji sirina gola, prema kojem lopta ide. Da ne ulazim sada u detalje postavljanja stopera.

Penale, golmani kao Mufta ne mogu braniti. U profesionalnom svijetu ne mogu. Sto je jos jedna mana.

I na kraju, golman je taj koji ima najbolji pregled kada se ekipa brani, on mora komandovati odbranom, tu cujem cesto Bendera ali Muftu slabo, valjda su to neke godine i postovanje (gdje cu ja reci Coci ili nekom drugom, kako da se postave)

Sve u svemu, jako tesko je reci ko je bolji. Sve zavisi protiv kakve ekipe igras i kako ocekujes da napadaju.... Ja bih isao sa mladjim pa sta Bog da, mada se da primjetiti da je ekipa sigurnija sa Benderom nazad, da li je to psiha ili sta... ne znam...

i naravno kao sto sam i ranije pisao, po meni, GOLMAN je najvazniji dio ekipe... sjeti se samo sta je Kovacevic radio u Sarajevu, skine 3 zicera i onda kone dobiju 1:0.... jako jako bitno za svaku ekipu...

eto malo golmanski o golmanima :D :D
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 9:40 am

Nista, kopija rodnog lista i uvjerenje u drzavljanstvu i da te ubacimo. :D

Salim se, dobar post. :palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
zfc
Postovi: 106
Pridružen/a: pon apr 29, 2019 10:59 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 9:54 am

TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 9:18 am
Leon_Professional je napisao/la:
pon mar 13, 2023 8:33 am
TheBlue je napisao/la:
pon mar 13, 2023 8:21 am


Sto si bolan negativan, eto sto si bolan negativan?

:D :D
Ma gdje sam ja negativan, ja ovdje podrzavam i branim.
Nemoj da vadim postove :kafa:

Sigurno nam treba bolji golman. Mogu i ovi posluziti, nije da ne mogu, ali nije to neka sreca.
Bender meni od pocetka nije sjeo, iako je imao najvise tekmi bez primljenog gola. To je nekako po meni najveca zasluga odbrane i cijele ekipe. Evo i Mufta ima 3 zaredom. :D

Poniski su mi oni za golmane i generalno su linijski golmani, slabi su u istrcavanju.

Da je kakvog u 21 golmana napraviti u OP, najbolje bi bilo.
S obzirom da sam proveo jedno 8-10 godina kao golman, uvijek obracam paznju na golamane. Da se razumijemo, nisu ni jedan ni drugi neka sreca. O Benderu se nema puno toga reci, covjek je izgradjen i tu tesko da mozes nesto puno promjeniti. Losa procjena izlazaka na duge lopte, i jako cesto lose postavljanje prilikom prekida. Nema neku dovoljnu visinu (190 cm) i na sve to previse hoce da ucestvuje u igri nogom, ali nema kvaliteta za to. Ispucavanja jako losa, za golmana njegovih godina.

Sa druge strane Mufta, ima dosta solidna ispucavanja, postavljanja nakon prekida mu nisu kriticna, nisu idealna, te sigurno da se na tome jos moze raditi. Definitivno ima od koga nauciti. Refleksi su mu dosta dobri (po meni najpozitivnija stvar) i sada dolazimo do najvece mane na koju ne moze uticati. Visina. 184cm su u danasnje vrijeme dosta ispod granice. Po nekim mojim procjenama i gledajuci golmane po evropi, minimalna visina treba biti 192 cm. Na njegovu zalost, na ovome ne moze raditi, tako da sve ostale stvari mora biti bolji za 30%, pogotovo u procjeni lopte nakon prekida i postavljanje pri slobodnim udarcima ispred 16m. Ova visina i refleksi mu daju mogucnost da bolje brani "nogama", sto znaci da niske lopte ovi golmana rijesavanja dosta bolje od visokih, te sam siguran da onaj gol pitara na Grbavici (Musa) Mufta ne bi primio.

Ako pogledamo 2 suta na nas gol, Sloboda (kako je Aco spasio) i ovaj protiv Sloge kada je lopta otisla pored gola. U oba slucaja da je lopta isla u okvir gola, nema teoretkse sanse da bi stigao. Tu je taj kljuci problem visine. On se ispruzi koliko moze, medjutim gravitacija radi svoje i on pocinje padati, dok lopta zadrzava visinu, plus snaga udarca. Da bi ovo bolje kontrolisao uvijek mora jedan korak biti blizi strani prema kojoj se puca. Tu se cesto radi sa stoperima koji MORAJU pokriti jedan dio gola 100%, da se smanji sirina gola, prema kojem lopta ide. Da ne ulazim sada u detalje postavljanja stopera.

Penale, golmani kao Mufta ne mogu braniti. U profesionalnom svijetu ne mogu. Sto je jos jedna mana.

I na kraju, golman je taj koji ima najbolji pregled kada se ekipa brani, on mora komandovati odbranom, tu cujem cesto Bendera ali Muftu slabo, valjda su to neke godine i postovanje (gdje cu ja reci Coci ili nekom drugom, kako da se postave)

Sve u svemu, jako tesko je reci ko je bolji. Sve zavisi protiv kakve ekipe igras i kako ocekujes da napadaju.... Ja bih isao sa mladjim pa sta Bog da, mada se da primjetiti da je ekipa sigurnija sa Benderom nazad, da li je to psiha ili sta... ne znam...

i naravno kao sto sam i ranije pisao, po meni, GOLMAN je najvazniji dio ekipe... sjeti se samo sta je Kovacevic radio u Sarajevu, skine 3 zicera i onda kone dobiju 1:0.... jako jako bitno za svaku ekipu...

eto malo golmanski o golmanima :D :D
https://www.transfermarkt.com/yann-somm ... eler/42205
Evo prvi golman Bayerna 183 cm.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 10:12 am

U srijedu se najavljuje citav dan kisa i snijeg popodne. Da li se moze uraditi nesto po tom pitanju da se teren zastiti, bar dijelovi gdje ga je traktor ostetio skroz?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 10:44 am

Sudija : Antoni Bandić (Grude)
A1 : Tarik Mulasmajić (Tešanj)
A2 : Goran Dujak (Odžak)
4 : Sabrija Topalović (Zenica)

Delegat : Franjo Grganović (Novi Travnik)
Posmatrač suđenja : Niko Lacić (Brčko)
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6766
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 10:47 am

Fićo je napisao/la:
pon mar 13, 2023 10:44 am
Sudija : Antoni Bandić (Grude)
A1 : Tarik Mulasmajić (Tešanj)
A2 : Goran Dujak (Odžak)
4 : Sabrija Topalović (Zenica)

Delegat : Franjo Grganović (Novi Travnik)
Posmatrač suđenja : Niko Lacić (Brčko)
Pa jel moguce da nam ovaj opet sudi? Imam osjecaj da nam svaku drugu tekmu sudi.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
SkenderijaTM87
Postovi: 379
Pridružen/a: pon avg 15, 2022 1:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2023 10:51 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
pon mar 13, 2023 10:47 am
Fićo je napisao/la:
pon mar 13, 2023 10:44 am
Sudija : Antoni Bandić (Grude)
A1 : Tarik Mulasmajić (Tešanj)
A2 : Goran Dujak (Odžak)
4 : Sabrija Topalović (Zenica)

Delegat : Franjo Grganović (Novi Travnik)
Posmatrač suđenja : Niko Lacić (Brčko)
Pa jel moguce da nam ovaj opet sudi? Imam osjecaj da nam svaku drugu tekmu sudi.
Cinjenica da se ovaj hostapler bavi jos uvijek sudijskim poslom, perfektno oslikava nasu ligu i situaciju u istoj..

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija