Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 525
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 09, 2021 11:46 pm

9. Novembra prosle godine sa dobio poruku da se ponovno ukljucim u klub, ovaj put da budem "nesto vise" od sponzora. To "nesto vise" nije nikada jasno definisano, mada po mojem slobodnom shvatanju trebalo je da budem dio strukture kluba. Inicijativu su pokrenuli gospodin Almir Gredic i gospodin Vedran Vukotic, uz savjetovanje pojedinih provjerenih navijaca Zeljeznicara kojima vjerujem, odnosno clanova bivsih struktura kluba. Gospodinu Gredicu licno ne vjerujem i nemam narocito ni pozitivno, pa ni negativno misljenje o njemu. Smatram da je pokrenuo pozitivne procese u proslosti, ali da je zbog toga jer nije zelio da se zamjeri pojedinima kao sto je gospodin Kozaric, koji ga je napravio ovim sto je danas, otisao iz Zeljeznicara. Gospodin Vukotic je inteligentan i neko koga smatram sposobnim, ali ne sposobnim da moze biti nosioc procesa koji su potrebni klubu u stanju kakvom je Zeljeznicar trenutno. On nazalost nije kapacitet za to, iako sto zbog sebe, sto zbog "mahale" zeli da bude tu i pomogne. Nisu mi oni direktno prisli, vec preko posrednika. Takodjer, prisli su jos nekolicini realizovanih ljudi koji su provjereni Zeljovci. Jedini uslov vecine je bio da gospodin Misimovic bude tu. Koliko god da su ljudi realizovani, morate shvatiti da je jedini gospodin Misimovic vidjen kao osiguranje realizacije potencijalnih napora svih nas. Gospodin Gredic ga je zvao, takodjer i gospodin Vukotic, medjutim odgovor je bio negativan. Jasno je zasto. Doslo bi do dodatne polarizacije odnosa izmedju covjeka koji ne trpi bilo kakav kriminal u svom drustvu i covjeka koji dobro pliva u tim vodama. Rezultat po Zeljeznicar bi bio nepovoljan u svakom slucaju. Nije bilo realno ocekivati da se gospodin Misimovic ukljuci u tu pricu i svi napori su propali. Svi mi smo to znali, bilo da smo kontaktirani direktno ili preko posrednika.

Dovedeni smo svi do toga da ce Zeljeznicar biti doveden u stecajni postupak, gdje ce nezavisna revizija morati uci u klub i definisati ekspliciran dug prema svakom povjeriocu u fening. To je neminovnost. Nakon toga cemo vidjeti sta ce biti. Kamen spoticanja je ugovor koji gospodin Amar Osim ima i koji je zakonski validan, cega je on itekako svjestan. Nije realno ocekivati da on, pohlepan kakav jeste, nece aktivirati sve moguce klauzule tog ugovora. Preciznije to znaci da ko god bi eventualno u buducnosti usao u klub morace prvo razmisljati da gospodinu Amaru (slobodno ga mozete zvati grobarom kluba) isplati njegov zakonski definisan novac, pa onda da se bavi drugim redovnim potrazivanjima prema igracima, dobavljacima, ostalim trenerima, administraciji i ostalima. Usporedo sa tim ce trebati razmisljati o servisiranju redovnih obaveza kao sto su racuni, organizacije utakmica, alocirane plate, sportski i administrativni segment, uz sponzorske pakete. Moguce je da cemo gledati gasenje ili osnivanje kluba pod imenom "FK Zeljo" koji ce morati krenuti iz najnizeg ranga. Sve zbog pohlepe manje grupe ljudi koja je ovo sve omogucila.

22. Novembra sam odbio ponudu i zahvalio se na pozivu.
Zadnja izmjena: Glas Razuma, dana/u sub apr 10, 2021 12:06 am, ukupno mijenjano 1 put.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
neroazzuro
Postovi: 1923
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet apr 09, 2021 11:57 pm

E vala jeste više i dosadni sa Misimovićem. Ako je samo jedan čovjek u stanju da nas spasi onda nas i ne treba spašavati.
P.S. Čiji je ovo intervju?
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 525
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 12:05 am

neroazzuro je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:57 pm
E vala jeste više i dosadni sa Misimovićem. Ako je samo jedan čovjek u stanju da nas spasi onda nas i ne treba spašavati.
P.S. Čiji je ovo intervju?
Ako je jedan covjek u stanju da nas unisti onda nas treba unistiti, otprilike takav je tok tog tvog razmisljanja. Jedan covjek nas je unistio.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2664
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 12:37 am

neroazzuro je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:02 pm
E čuj ovo, mi njih tjerali, a oni pizde jedne odoše. Kako kukavički s njihove strane! Dezerteri jedni!
Koliko ti imaš godina stari, iskreno?
Jesi li ikad išta vodio u životu, trafiku, prepisivao stan? Bilo šta???
Čuj, ja sam tjerao samo glavnog u ekipi, što ostali iz ekipe odoše? Nisu trebali.
Oni su za sve krivi što odoše i ostaviše klub na milost i nemilost bradici i co.
Pizdurine jedne, šta dopustiše :lol:
S kim ja dijelim zrak...
Pazi, poštujem ja što si ti bar dosljedan pa se nisi ispalio poput ostalih, a zna se koji su, pa bar braniš svoj stav kakav god bio. Ali ti si druže, da prostiš ali moram to reći, mnogo balav.
I sad ti eto krivo što neko i u vama vidi sukrivce za ovo jer ste bili vrlo glasni u proizvodnji svega ovoga... Pa znate li vi šta znaci samokritika? Odgovornost?
Em ne čitaš šta pišem, em od drveta ne vidiš šumu, tu ti ja ne mogu pomoći. To što ti pišeš u mom svijetu ne postoji, ne stoje tako stvari. A, evo samo ću ti to reći, nisam u javnom, nego u privatnom, realnom sektoru.

Ja znam šta je samokritika, nekoliko puta sam rekao u čemu sam se prevario. A vi svi koji sad pametujete? De ba, mani me se te priče... ako sam ja balav, onda vi još niste iz pelena izašli. Opasni neki yugosindrom, sve počinje i završava s jednim čovjekom. Jbt 2021. godina, surovi kapitalizam, a mi na tom nivou... užas.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
amelaga
Postovi: 234
Pridružen/a: pon jun 13, 2016 5:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 4:13 am

thierryhenry21 je napisao/la:
pet apr 09, 2021 3:51 pm
Sp**tske.ba saznaju da je pred Osim postavlje cilj da u naredne četiri utakmice ekipa osvoji 12 bodova, u suprotnom bi trener podnio ostavku. Protivnici Željezničara u naredna četiri kola su Mladost, Radnik, Olimpik i Sarajevo. U ovim utakmicama se ne smije izgubiti nijedan bod, ukoliko plavi žele ostati u igri za Evropu.

Cilj je jasan i realan. Pitanje je imaju li igrači motiva da ga ostvare i da li vjeruju u trenera i njegovu viziju.

Hmmm
Onda je već bivši. Trebali su nešto realnije, da daju gol na primjer.
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1199
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 6:18 am

Trenerova vizija je jasna i poprilicno realna. POKUSACEMO da im damo gol, a ako ne
uspijemo, nema veze, pokusacemo opet, neki drugi put. Golovi nisu problem, golova nema.

Evo, sjedim k'o budala u ovaj kasni sat i nesto dumam - igramo li danas protiv neke ekipe
iz Madrida, ili iz Kaknja ? Bilo kako bilo, NAPRIJED, ZELJO, LJUBAVI MOJA :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Guvo
Postovi: 290
Pridružen/a: ned feb 24, 2019 4:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 8:12 am

kvalitet je napisao/la:
sub apr 10, 2021 12:37 am
Opasni neki yugosindrom, sve počinje i završava s jednim čovjekom. Jbt 2021. godina, surovi kapitalizam, a mi na tom nivou... užas.
kakoje jadno ovo pisat a sve si radio da jedan covjek dode . bukvalno samo da amar dode i onda pises ovako . mene stid tebe
BOJKOT GG.BA PORTALA!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 8:55 am

Durgo je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:34 pm
Neko napisa Lutvin gazda...
Kada skontam da je ista osoba i Zeljin gazda, svakakva poredjenja mi prodju kroz glavu


Futboool:

slika
Pa i ophodi se prema klubu tako, možda i gore nego s kerom.

Joj dođe Amar a opet se ne priča o fotbaluuuuuuu
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2664
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 8:56 am

Guvo je napisao/la:
sub apr 10, 2021 8:12 am
kvalitet je napisao/la:
sub apr 10, 2021 12:37 am
Opasni neki yugosindrom, sve počinje i završava s jednim čovjekom. Jbt 2021. godina, surovi kapitalizam, a mi na tom nivou... užas.
kakoje jadno ovo pisat a sve si radio da jedan covjek dode . bukvalno samo da amar dode i onda pises ovako . mene stid tebe
:placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:

Ma džaba vama polupismenim pisati i objašnjavati, ne znam ni što se trudim.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Blueworld21
Postovi: 341
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 9:04 am

Daj vec jednom ovu temu nazovite Senad Misimovic Bog vs Amar Osim kamatar, grobar i sl. Ne udjem godinu dana i sve isto se vrti. Isti likovi iste uloge. Doduse sad dosle na svoje da likuju i navijaju da se desi jos jedan poraz. Zato i jesi Zeljeznicare u ovoj situaciji jer imas “navijace” kakve imas.
 
neroazzuro
Postovi: 1923
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 9:16 am

Pa evo de nam ti otvori oči. Meni prvom.
 
Blueworld21
Postovi: 341
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 9:23 am

Uzmi dva litra vode i drzi iznad glave i cekaj Torabija da dodje i onda otvori oci. Jesam li pomogao? Mi smo nacija kojoj je uvijek potreban jedan lik kad je dobro da ga slavimo kad je lose da ga pljujemo. Ima sto stvari za i protiv. Jebe se bog Badzaku a covjek ima najduze staza od svih ikad u klubu i to najduze staza u davanju svojih para bez kamate i sa halalom. Ostao covjek bori se i dalje. Skupite se lajavci otidjite njemu pomozite, pa napravite plan pa otjerajte grobara. Nije pejgamber.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6085
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 9:32 am

Blueworld21 je napisao/la:
sub apr 10, 2021 9:23 am
Uzmi dva litra vode i drzi iznad glave i cekaj Torabija da dodje i onda otvori oci. Jesam li pomogao? Mi smo nacija kojoj je uvijek potreban jedan lik kad je dobro da ga slavimo kad je lose da ga pljujemo. Ima sto stvari za i protiv. Jebe se bog Badzaku a covjek ima najduze staza od svih ikad u klubu i to najduze staza u davanju svojih para bez kamate i sa halalom. Ostao covjek bori se i dalje. Skupite se lajavci otidjite njemu pomozite, pa napravite plan pa otjerajte grobara. Nije pejgamber.
Dao nije posudio jeste bitna razlika....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2726
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 10:30 am

Ludvig Leple je napisao/la:
pet apr 09, 2021 2:02 pm
kvalitet je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:15 am
neroazzuro je napisao/la:
pet apr 09, 2021 12:03 am
A vi fakat mislite da se mi kao navijači ovdje išta pitamo??? Pa bolan vidiš da dio navijača aktivno učestvuje u ovome. To je samo pitanje vremena.
Nazdravite drugovi. Samo bi red bio da svoju opservaciju daju NAVIJAČ, Plava porodica, CURVA, kvalitet i ostali "konstruktivni" kritičari.
Djeco draga, ovo što vam se radi pred očima je klasični bosanski tip privatizacije, srozaj do dna da bi prodao za marku. Primjeri: feroelektro, krivaja, polihem, dita, itd...
Šta znam, jedino mi pada na pamet ovo sve rastjerati i krenuti iz nekog početka s jeftinom ekipom, tj. djecom dok se ovo ne POKUŠA izvaditi iz gov.ana, ako se uopšte više može izvaditi. Ali je pitanje prvo ima li iko više voljan da se prihvati tog zadatka, a pitanje je i koliko više navijači imaju strpljenja za to.
Al nije to bitno, bitno je da nismo više u ratu sa svima i da nam nema egoizma u klubu.
Šta ste uradili, krv vam #$%!*
Opet me prozivaš, moram odgovoriti.

Ne smatram da sam "konstruktivni" nego konstruktivni kritičar. Ko god bio u klubu isto ću raditi. Nikad neću, kao dosta vas ovdje, od jednog čovjeka praviti kult ličnosti. Svako je podložan kritici. Što se tiče trenutne situacije u klubu, stalno pišem i kritikujem. Nekoliko puta jasno napisao da sam za odlazak Amara. Ovo je srozavanje kluba. Ne znam šta tu nije jasno?

Postoji jedna teza koja se provlači ovdje, a koja je jako maliciozna - ko god je kritikovao Senada i bio za njegov odlazak, taj je djelimično kriv za situaciju trenutnu. To je pogrešno "on so many levels", a pokušat ću objasniti i zašto.

Moram se malo vratiti. Posljednji mjeseci Senada Misimovića i cijele te grupe. Kritike opravdane, s obzirom na to da smo zaista bili loši (sad smo gori, niko ne spori, ali govorim o tom vremenu). Senad apsolutno pogubljen. Njegovo miješanje u sportski segment rezultiralo je krčmarevićima i tim nizom poraza. Taj niz poraza nije uzrokovan radnjama "sa strane" kako mnogi pokušavaju ovdje reći. Ne, to je bila kulminacija lošeg rada u sportskom segmentu. Isto kao i sada.

U to vrijeme ja (govorim samo u svoje ime, u motive drugih ne ulazim), ISKLJUČIVO NA FORUMU, kritikujem i govorim da SENAD TREBA IĆI (uz možda još neke ljude), ali da OSTALI TREBAJU OSTATI. Tada stalno naglašavam koliko dobrog smo uradili u infrastrukturnom, administrativnom... uređenju kluba. Ali sam smatrao da njega treba zamijeniti neko drugi. To ne bi značilo da Senad ode apsolutno. Očekivao sam da će ostati uz klub, ali da se ne treba pitati onoliko koliko se pitao do tada. I DALJE SMATRAM DA JE MOJE MIŠLJENJE BILO ISPRAVNO. U to vrijeme govorim da bih volio da na njegovo mjesto dođe Vukotić.

Slažem se da je, pogotovo na onom forumu, bilo nekoliko zlonamjernih koji su tjerali sve isključivo zbog Amara. Ja nisam bio za to, a mislim da niko drugi na ovom forumu nije bio za to. Većina nije bila za to, to se čak i na utakmicama čulo (sjetimo se skandiranja juga i zvižduka s drugih tribina).

Nažalost, odlazak Senada značio je odlazak svih skoro ljudi. Meni to nikako nije jasno. Ni dan danas. Predati tako klub... ne znam. Dalje, na kraju ispade da su otišli zbog raznih piskaranja na forumu, pritisaka, prijetnji... Ja to ne razumijem. Ima ovdje na forumu ljudi koji me znaju privatno i razumiju zašto to govorim. Vrlo jednostavno - ako nisi spreman na kritike, prijetnje itd. nisi za rada u klubu, pogotovo ako si u rukovodstvu. Ponovimo i to da su imali podršku većine navijača, što je jako bitno. I pored toga su otišli. Njihov odlazak je bila ISKLJUČIVO NJIHOVA ODLUKA. Kriviti, makar i 0,00000001% forumaše ili kritičare je bezobrazno, u najmanju ruku.

Helem, odoše oni, dođe Amar. Tada sam, naivno, mislio da su sportski uspjesi zagarantovani. Jednostavno sam se vodio prethodnim mandatima. Pogriješio sam, očito. Uz Amara dođoše neznalice, prevaranti... odmah sam izrazio sumnju u njihove sposobnosti, ali sam govorio da im treba pružiti priliku, ljudski je to. Vrijeme je pokazalo da jesu većinom sve neznalice i da trebaju da idu, zajedno s Amarom. Eto ukratko.

Međutim, ponavljam, to što radite je jako maliciozno. Ja se nadam da će ovi trenutni uskoro biti prošlost, a da će na njihovo mjesto doći sposobni i realni, koji će prihvatati konstruktivne kritike i shvatiti ih kao dobronamjerne, a ne da im to bude izgovor da napuste klub. Uz to, uvijek će biti zlonamjernih, ali to je normalno, jer ne postoji sistem koji svi podržavaju. Međutim, ako imaš podršku većine, znaš da si na pravom putu...

Pozdrav.
Moram se malo vratiti. Posljednji mjeseci Senada Misimovića i cijele te grupe. Kritike opravdane, s obzirom na to da smo zaista bili loši (sad smo gori, niko ne spori, ali govorim o tom vremenu). Senad apsolutno pogubljen. Njegovo miješanje u sportski segment rezultiralo je krčmarevićima i tim nizom poraza. Taj niz poraza nije uzrokovan radnjama "sa strane" kako mnogi pokušavaju ovdje reći. Ne, to je bila kulminacija lošeg rada u sportskom segmentu. Isto kao i sada. Niz poraza je uzrokovan bojkotom igrača, koji su bili našponovani od strane Lutvinog gazde. Obećano im je sve i svašta, a sada kad su uvidjeli kakav je ustvari Lutvin gazda, počeli su to da rade i njemu (čak i Bekrić koji mu je još od austrijske afere najbolji pajdo). Ovo je istina, ako imaš nekih nedoumica, molim te obrati se igračima da ti pojasne neke stvari.

U to vrijeme ja (govorim samo u svoje ime, u motive drugih ne ulazim), ISKLJUČIVO NA FORUMU, kritikujem i govorim da SENAD TREBA IĆI (uz možda još neke ljude), ali da OSTALI TREBAJU OSTATI. Tada stalno naglašavam koliko dobrog smo uradili u infrastrukturnom, administrativnom... uređenju kluba. Ali sam smatrao da njega treba zamijeniti neko drugi. To ne bi značilo da Senad ode apsolutno. Očekivao sam da će ostati uz klub, ali da se ne treba pitati onoliko koliko se pitao do tada. I DALJE SMATRAM DA JE MOJE MIŠLJENJE BILO ISPRAVNO. U to vrijeme govorim da bih volio da na njegovo mjesto dođe Vukotić.
Nažalost, odlazak Senada značio je odlazak svih skoro ljudi. Meni to nikako nije jasno. Ni dan danas. Predati tako klub... ne znam. Dalje, na kraju ispade da su otišli zbog raznih piskaranja na forumu, pritisaka, prijetnji... Ja to ne razumijem. Ima ovdje na forumu ljudi koji me znaju privatno i razumiju zašto to govorim. Vrlo jednostavno - ako nisi spreman na kritike, prijetnje itd. nisi za rada u klubu, pogotovo ako si u rukovodstvu. Ponovimo i to da su imali podršku većine navijača, što je jako bitno. I pored toga su otišli. Njihov odlazak je bila ISKLJUČIVO NJIHOVA ODLUKA. Kriviti, makar i 0,00000001% forumaše ili kritičare je bezobrazno, u najmanju ruku. Da li tebi stvarno nije jasno ili se svim silama trudiš da ti ne bude jasno, da je Klub mogao funkcionisati samo na ONAJ NAČIN, koji je nametnuo gospodin Senad Misimović i niti jedan drugi način nije bio primjenjiv. Niko od njih ne bi bio ni blizu produktivan da nije bilo takve organizacije. Ako neko sa svojih 60 godina može slati mail-ove ujutro u 4h i odricati se svog života bukvalno, onda mislim da su mogli svi. Jedini pravi razlog odlaska svih ljudi iz Kluba je vrlo jednostavan, a to je Lutvin gazda.

Helem, odoše oni, dođe Amar. Tada sam, naivno, mislio da su sportski uspjesi zagarantovani. Jednostavno sam se vodio prethodnim mandatima. Pogriješio sam, očito. Uz Amara dođoše neznalice, prevaranti... odmah sam izrazio sumnju u njihove sposobnosti, ali sam govorio da im treba pružiti priliku, ljudski je to. Vrijeme je pokazalo da jesu većinom sve neznalice i da trebaju da idu, zajedno s Amarom. Eto ukratko. Nisi ti pogriješio što si im pružio podršku, jer ti i slični tebi od početka ste bili da se otjeraju jedini ljudi koji su mislili dobro Klubu, pa tako odatle i imaš obraza izjaviti "...ali sam govorio da im treba pružiti priliku, ljudski je to". Nema ništa ljudsko u ovim bilmezima koje je doveo Lutvin gazda, oni nemaju nikakve poveznice sa Klubom, jer su pušači ljubavnog mišića njihovog kultnog vođe i oni ne vide dalje od njega.

Međutim, ponavljam, to što radite je jako maliciozno. Ja se nadam da će ovi trenutni uskoro biti prošlost, a da će na njihovo mjesto doći sposobni i realni, koji će prihvatati konstruktivne kritike i shvatiti ih kao dobronamjerne, a ne da im to bude izgovor da napuste klub. Uz to, uvijek će biti zlonamjernih, ali to je normalno, jer ne postoji sistem koji svi podržavaju. Međutim, ako imaš podršku većine, znaš da si na pravom putu... Ko su ti koji su sposobni i realni, evo molim te mi objasni ko su ti ljudi? Ko je spreman da dođe i Lutvinog gazdu trpi sa njegovim manifetlucima, a očigledno je da ga ne možemo otjerati? Ko je u ovoj našoj dubiozi "većina", ja evo lično ne mogu nikako da odgonetnem, ko? Prvo tebi, pa svima treba biti jasno da smo mi pred gašenjem, bankrotom, nazovi taj posljednji čin kako god želiš i da nas je do tog posljednjeg čina doveo samo jedan čovjek. Sad je vjerovatno kasno za bilo kakvo saniranje učinjenog i samo šta možemo da uradimo je da sjednemo i čekamo posljednji čin da nas sustigne...
Aferim.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Hole1982
Postovi: 32
Pridružen/a: ned dec 20, 2020 10:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 10:55 am

Glas Razuma je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:46 pm
9. Novembra prosle godine sa dobio poruku da se ponovno ukljucim u klub, ovaj put da budem "nesto vise" od sponzora. To "nesto vise" nije nikada jasno definisano, mada po mojem slobodnom shvatanju trebalo je da budem dio strukture kluba. Inicijativu su pokrenuli gospodin Almir Gredic i gospodin Vedran Vukotic, uz savjetovanje pojedinih provjerenih navijaca Zeljeznicara kojima vjerujem, odnosno clanova bivsih struktura kluba. Gospodinu Gredicu licno ne vjerujem i nemam narocito ni pozitivno, pa ni negativno misljenje o njemu. Smatram da je pokrenuo pozitivne procese u proslosti, ali da je zbog toga jer nije zelio da se zamjeri pojedinima kao sto je gospodin Kozaric, koji ga je napravio ovim sto je danas, otisao iz Zeljeznicara. Gospodin Vukotic je inteligentan i neko koga smatram sposobnim, ali ne sposobnim da moze biti nosioc procesa koji su potrebni klubu u stanju kakvom je Zeljeznicar trenutno. On nazalost nije kapacitet za to, iako sto zbog sebe, sto zbog "mahale" zeli da bude tu i pomogne. Nisu mi oni direktno prisli, vec preko posrednika. Takodjer, prisli su jos nekolicini realizovanih ljudi koji su provjereni Zeljovci. Jedini uslov vecine je bio da gospodin Misimovic bude tu. Koliko god da su ljudi realizovani, morate shvatiti da je jedini gospodin Misimovic vidjen kao osiguranje realizacije potencijalnih napora svih nas. Gospodin Gredic ga je zvao, takodjer i gospodin Vukotic, medjutim odgovor je bio negativan. Jasno je zasto. Doslo bi do dodatne polarizacije odnosa izmedju covjeka koji ne trpi bilo kakav kriminal u svom drustvu i covjeka koji dobro pliva u tim vodama. Rezultat po Zeljeznicar bi bio nepovoljan u svakom slucaju. Nije bilo realno ocekivati da se gospodin Misimovic ukljuci u tu pricu i svi napori su propali. Svi mi smo to znali, bilo da smo kontaktirani direktno ili preko posrednika.

Dovedeni smo svi do toga da ce Zeljeznicar biti doveden u stecajni postupak, gdje ce nezavisna revizija morati uci u klub i definisati ekspliciran dug prema svakom povjeriocu u fening. To je neminovnost. Nakon toga cemo vidjeti sta ce biti. Kamen spoticanja je ugovor koji gospodin Amar Osim ima i koji je zakonski validan, cega je on itekako svjestan. Nije realno ocekivati da on, pohlepan kakav jeste, nece aktivirati sve moguce klauzule tog ugovora. Preciznije to znaci da ko god bi eventualno u buducnosti usao u klub morace prvo razmisljati da gospodinu Amaru (slobodno ga mozete zvati grobarom kluba) isplati njegov zakonski definisan novac, pa onda da se bavi drugim redovnim potrazivanjima prema igracima, dobavljacima, ostalim trenerima, administraciji i ostalima. Usporedo sa tim ce trebati razmisljati o servisiranju redovnih obaveza kao sto su racuni, organizacije utakmica, alocirane plate, sportski i administrativni segment, uz sponzorske pakete. Moguce je da cemo gledati gasenje ili osnivanje kluba pod imenom "FK Zeljo" koji ce morati krenuti iz najnizeg ranga. Sve zbog pohlepe manje grupe ljudi koja je ovo sve omogucila.

22. Novembra sam odbio ponudu i zahvalio se na pozivu.
Znaci da se moglo uraditi nesto a nije a sve zbog toga sto osobe koje mogu i imaju kapacitet nemaju ono najvažnije a to su M... tako da i ovo sto nam se desava zaslizujemo pa i da se sutda ugasimo i krenemo iz pocetka kao neki novi Željo al bez hipoteke iz proslost kao sto je Amar Senad Vedran Gredic i ostala kompanija u koju eto i ti spadaš nego totalni restart
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 11:01 am

Lalatović napušta Vojvodinu, čovjek trenutno radi u sličnim uslovima u kojima je naš Željo, znači lako bi se prilagodio 😃
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 11:06 am

Mladost mora pasti.


Ako damo gol :D
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 525
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 11:20 am

Hole1982 je napisao/la:
sub apr 10, 2021 10:55 am
Glas Razuma je napisao/la:
pet apr 09, 2021 11:46 pm
9. Novembra prosle godine sa dobio poruku da se ponovno ukljucim u klub, ovaj put da budem "nesto vise" od sponzora. To "nesto vise" nije nikada jasno definisano, mada po mojem slobodnom shvatanju trebalo je da budem dio strukture kluba. Inicijativu su pokrenuli gospodin Almir Gredic i gospodin Vedran Vukotic, uz savjetovanje pojedinih provjerenih navijaca Zeljeznicara kojima vjerujem, odnosno clanova bivsih struktura kluba. Gospodinu Gredicu licno ne vjerujem i nemam narocito ni pozitivno, pa ni negativno misljenje o njemu. Smatram da je pokrenuo pozitivne procese u proslosti, ali da je zbog toga jer nije zelio da se zamjeri pojedinima kao sto je gospodin Kozaric, koji ga je napravio ovim sto je danas, otisao iz Zeljeznicara. Gospodin Vukotic je inteligentan i neko koga smatram sposobnim, ali ne sposobnim da moze biti nosioc procesa koji su potrebni klubu u stanju kakvom je Zeljeznicar trenutno. On nazalost nije kapacitet za to, iako sto zbog sebe, sto zbog "mahale" zeli da bude tu i pomogne. Nisu mi oni direktno prisli, vec preko posrednika. Takodjer, prisli su jos nekolicini realizovanih ljudi koji su provjereni Zeljovci. Jedini uslov vecine je bio da gospodin Misimovic bude tu. Koliko god da su ljudi realizovani, morate shvatiti da je jedini gospodin Misimovic vidjen kao osiguranje realizacije potencijalnih napora svih nas. Gospodin Gredic ga je zvao, takodjer i gospodin Vukotic, medjutim odgovor je bio negativan. Jasno je zasto. Doslo bi do dodatne polarizacije odnosa izmedju covjeka koji ne trpi bilo kakav kriminal u svom drustvu i covjeka koji dobro pliva u tim vodama. Rezultat po Zeljeznicar bi bio nepovoljan u svakom slucaju. Nije bilo realno ocekivati da se gospodin Misimovic ukljuci u tu pricu i svi napori su propali. Svi mi smo to znali, bilo da smo kontaktirani direktno ili preko posrednika.

Dovedeni smo svi do toga da ce Zeljeznicar biti doveden u stecajni postupak, gdje ce nezavisna revizija morati uci u klub i definisati ekspliciran dug prema svakom povjeriocu u fening. To je neminovnost. Nakon toga cemo vidjeti sta ce biti. Kamen spoticanja je ugovor koji gospodin Amar Osim ima i koji je zakonski validan, cega je on itekako svjestan. Nije realno ocekivati da on, pohlepan kakav jeste, nece aktivirati sve moguce klauzule tog ugovora. Preciznije to znaci da ko god bi eventualno u buducnosti usao u klub morace prvo razmisljati da gospodinu Amaru (slobodno ga mozete zvati grobarom kluba) isplati njegov zakonski definisan novac, pa onda da se bavi drugim redovnim potrazivanjima prema igracima, dobavljacima, ostalim trenerima, administraciji i ostalima. Usporedo sa tim ce trebati razmisljati o servisiranju redovnih obaveza kao sto su racuni, organizacije utakmica, alocirane plate, sportski i administrativni segment, uz sponzorske pakete. Moguce je da cemo gledati gasenje ili osnivanje kluba pod imenom "FK Zeljo" koji ce morati krenuti iz najnizeg ranga. Sve zbog pohlepe manje grupe ljudi koja je ovo sve omogucila.

22. Novembra sam odbio ponudu i zahvalio se na pozivu.
Znaci da se moglo uraditi nesto a nije a sve zbog toga sto osobe koje mogu i imaju kapacitet nemaju ono najvažnije a to su M... tako da i ovo sto nam se desava zaslizujemo pa i da se sutda ugasimo i krenemo iz pocetka kao neki novi Željo al bez hipoteke iz proslost kao sto je Amar Senad Vedran Gredic i ostala kompanija u koju eto i ti spadaš nego totalni restart
Ispravka, nikada nisam bio u strukturama kluba, vec sam iskljucivo bio sponzor.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 11:25 am

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... iti-646594

Evo dokle je došlo da se i Nikola sprda sa nama.
 
neroazzuro
Postovi: 1923
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 10, 2021 11:43 am

Blueworld21 je napisao/la:
sub apr 10, 2021 9:23 am
Uzmi dva litra vode i drzi iznad glave i cekaj Torabija da dodje i onda otvori oci. Jesam li pomogao? Mi smo nacija kojoj je uvijek potreban jedan lik kad je dobro da ga slavimo kad je lose da ga pljujemo. Ima sto stvari za i protiv. Jebe se bog Badzaku a covjek ima najduze staza od svih ikad u klubu i to najduze staza u davanju svojih para bez kamate i sa halalom. Ostao covjek bori se i dalje. Skupite se lajavci otidjite njemu pomozite, pa napravite plan pa otjerajte grobara. Nije pejgamber.
Tako razgovaraj s onim ko te tome naučio!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], NEZALAGANJE i 137 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija