YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

Elektron
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jul 08, 2019 3:27 am

Podavno sam se registrovao na ovaj forum, pratim vas dugo vec i evo tek sad imam neku potrebu da dam svoje neko misljenje o nekim stvarima zbog svih ovih desavanja.
Trudit cu se da budem sto kraci, ali vjerovatno ce biti duzi post da vas odmah upozorim.

Citam nedavno raspravu izmedju barbareza i jos par forumasa oko zlomislica. Mi nekako pretjerano reagujemo na sve. Svako pojacanje konkurencije, svako nase pojacanje, svaki nas los potez, svaki nas dobar potez...
Jednostavno nemamo mjere. U redu konkurencija se pojacala, ali 90% tih pojacanja su igraci koji imaju ocajnu sezoni iza sebe, kojima je karijera u padu. Niko ne kaze da Zlomislic necee prekucati sljedecu sezonu i biti najbolji igrac lige, ali mi valjda znamo pouceni proslim sezonama da ta neka imena poznata u okvirima nase lige imaju sansu biti prevaga na terenu koliko i mali Mehic ove sezone.
Ne kazem ja da nama ne fali jos ozbiljnih pojacanja, ali samo da ne pretjerujemo, nego da budemo realni.

Bitno je gledati na ove stvari s prave strane. Za Zeca je receno da nije u optimalnoj formi i da se ne ocekuje puno od njega u periodu kad je doveden. On za ono malo vremena zabije koji go, upise par asistencija i mi svi prezadovoljni.
Sa druge strane da je on doveden i predstavljen kao veliko pojacanje i kao neko ko ce biti prevaga na terenu, a za polusezonu skupi 200-300-400min, zabije par golova i nakon polusezone jos nije u optimalnoj formi. Da li bi opet bili zadovoljni sa njim?

Ovo je nekako bitno jer mi ovo radimo sa vecinom nasih pojacanja. Spominjao sam Mehica jer ga vecina nas nije gledala, a po prici i komentarima on ce sljedece sezone dijeliti lopte ko Pirlo, on ce odigrati pristojno, ali to je ispod nasih ocekivanja. To nije to. To je problem sa svakim pojacanjem. Kada ih vidimo na terenu, razbije se ta slika savrsenstva stvorena u glavi.

Proci ce jos dugo vremena dok mi ne budemo mogli dovesti igraca koji ima dobru sezonu iza sebe. Vecina tih igraca koji dolaze u ligu opcenitno, ne samo kod nas su igraci bez karaktera, bez obraza. Kakav ce to profesionalac pristati na neke mutne radnje u ugovoru (od prijave na minimalac, placanje na ruke...). Ne mozemo od takvog sljama ocekivati nesto.

Druga stvar se nekako tice nase lige. Specificna na hiljadu nacina. Ne mozemo reci da kvalitet nije bitan, ali u ovoj ligi u odredjenim situacijama taj kvalitet (sad uzmimo u obzir kvalitet kona i svinjskog) ne moze doci do izrazaja. Liga je se promjenila otkako je Amar zadnju put tu bio, ali je jos uvijek cudna nekako.
Prosle god pitari su bili u slicnoj poziciji, slabo sa pojacannima, pred onaj derbi na Grbavici 2-2 je.bavala se husrefu mater, tjerali se svi redom. Situacija katastrofa, na kraju dupla.
Treba znati igrati ovu ligu. Dosta seljackih ekipa, seljackih igraca, seljacki mentalitet. Uz to idu i losi tereni za vrijeme zime i padavina. Igre u savezu.
Ono sto pokusavam reci je da kone i zrinjski jesu kvalitetniji od nas, ali taj kvalitet mora biti veci da bi bio prevaga u ovakvoj ligi.
Opet cu reci nama fali jos ozbiljnih pojacanja, ali za ligu ovakvu kakva je nije iskljuceno da budemo prvi, a da smo daleko od ozbiljnog fudbala i rezultata u evropi daleko smo. To je ta car bht premier lige.

Mehica sam gore uzeo za primjer ppjacanja, nista protiv momka.

To bi bilo to. Nadam se da ima smisla sve, na mobitelu sam ne mogu da pratim.

Bosanac1993
Kontakt:

pon jul 08, 2019 4:28 am

Amar927 je napisao/la:
pon jul 08, 2019 12:58 am
Svima nam je jasno da ovoj ekipi fali 2-3 igraca...da su nepotrebni Dado,Bogi,Stanic,Kemo,Alispahic...al opet nekako vjerujem da nam Alispahic moze pomoci na svoje iskustvo,samo ga treba spremiti...koliko god nam se gadio Stanic djeluje bolje od trenutnih bekova,Pavic i Sinisa su skroz pali u formi
Eric
Sinisa Sipovic Kemo/novi stoper Stanic

Hajdar Bojo

E.Zec Ramovic Veselinovic

Krpic

Sasvim pristojna ekipa ...Veseli ne vjerujem da ce biti starter,Amar ga ne mirise nesto al je najbolje nase krilo sto potvrdjuju i treneri drugih ekipa...volio bih probati Dacica na desnom krilu jer pored Sinana ne moze al momak je definitivno zasluzio priliku da mu se da...dobar stoper,lijevi bek mozda krilo mada bih tu probao Dacica
Amare stoji to da "djeluje bolje" ali se PROKLETO trazilo bolje od tog Stanića,zar je sad prosjek sasvim zadovoljavajuca stvar?! O tome ti govorim,s druge strane postoje niz razloga za Stanica koje se nisu smjele dogoditi da smo stabilan klub sa sistemom u kojem ne moze jedno lice srusiti sistem ma kakav god on bio i raditi sta mu se digne i tri tacke..o tome se radi, pricalo se godinama o sistemu i nalazile se mahane svemu i svacemu a sad odjednom kada se skontalo da sistema nema nikako eto moze i prosjek jer ce to Amar sve posloziti i babuka zna, pa tri tacke...

Zasto onda nas bivsi igrač po Tuzli prica o razlozima svog odlaska i stanja u klubu prije godinu i danas, u i oko organizacije i sistema kluba. Sami igraci koji vole klub znaju da to nije dugorocno dobro za Zelju a znamo i mi, samo eto zavaramo se nekim hajcanjem i skrivanjem gole istine a to je da ovo nije ono sto su htjeli idolopoklonici lika i djela jedne osobe jer sistema nema,ljudi nema iza sebe koji ce da vuku svaki segment ka naprijed.

Spominjite Misimovica,Vukotica, Gredica ma koga hocete ali ti ljudi su imali ljude iza sebe i gradili su sistem a danas mi sistema nemamo...slusam Ustamujica evo godinu kako prica ovo i ono a nista konkretno od te price do danas nije bilo, da ne nabrajam dalje od ljudi u Upravi.

Smanjimo ocekivanja i priznajmo sebi neke stvari, imamo sad ovo sto imamo i navijajmo za Zelju jer njemu zamjene nema a ljudima uvijek je bilo i bit ce. Neke ljude potrose drugi a neki sami sebe, samo je u tome razlika a vrijeme ce pokazati. Najgore od svega sto se nekolicina toliko pravi glupa i misli da smo mi naivni, kao eto mi pravimo negativnu energiju i pisemo o istom, ne gospodo vec ne gradi se sistem na ho-ruk nacin i laznoj imaginaciji.

Ako ti neko kaze i garantuje da ce jug biti gotov do obiljezavanja godisnjice kluba a dođu navodno sistem da sve unaprijedi i onda ti kaze da ce se truditi da POČNE IZGRADNJA juga,onda znas sto bi rekli kod nas koliko je sati. Ne pati niko od nas za bilo kime, pati jer je Zeljo gubio tada a i danas gubi, jer su raznorazni interesi i neprijatelji ujedinili snage i cekaju priliku a mi imamo 2 cista covjeka koja drze klub u funkcionisanju (kreditima i pozajmicama). puno razloga se moze navesti, ali to je samo dodatni motiv za one koji ce ovo popljuvati i nece shvatiti bit svega,ali ima jos zeljovaca koji su ovog itekako svjesni ali eto sute

OVO NIJE PODIZANJE SISTEMA, LJETO JE DOSLO NEMA NI FRANCUZA NI POJAČANJA, UKRATKO IMAMO ŽELJU I OKO TOGA SE VODIMO!

sahmat

pon jul 08, 2019 7:22 am

Charlie Sheen je napisao/la:
pon jul 08, 2019 3:10 am
sahmat je napisao/la:
pon jul 08, 2019 2:00 am
Kad se sjetim prije par godina prica je bila kako se ne može pravi tim formirati zato što svake godine dođe autobus igrača tačnije polovnjaka, čast izuzecima. Sad se priča okrenula za 180° kako trebamo dovoditi igrače tacnije polovnjake.. :zid:

Meni je najveće pojačanje što je 90% tima ostalo, otisli Klepac, Šaban, Bajić i vjv Fejzić. Jedina šteta za Rodina, kvalitetan štoper.
Pojačali smo sredinu najbitniji dio na terenu, sacekajmo do kraja prelaznog vjerujem da će doći i štoper, a za krilo mogao bi Ramović da zaigra, a da polušpic bude Ermin..
Sve je to super a sta u slucaju povreda,obojici staklene noge.
Polušpic ili ofazivni vezni može igrati Dacić sasvim okej zamjena, brz, vrši presing na odbranu, zna dodati loptu, kakva su nam krila npr. Asim ništa gore ne bi igrao i na toj poziciji. Pored njega imaš i Alispahića koji je tu doveden kao back- up opcija, a mislim da može pomoći sa svojim iskustvom.
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !

AdmirA
Kontakt:

pon jul 08, 2019 8:42 am

Ćemo da vidimo sve.
Klasa radnička!

vopla
Kontakt:

pon jul 08, 2019 8:43 am

Po meni idealno :
Eric
Sinisa-Sipa-x-Pavic

Mujezinovic-Bojo

Ramovic-E.Zec-Veselinovic

Krpic

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

SIMA_SIMAU
Kontakt:

pon jul 08, 2019 8:49 am

Da vidimo te najave za danas? Jel' suncano?
AMARE ODLAZI!!!
UPRAVA NAPOLJE!!!

Paprika

pon jul 08, 2019 8:51 am

Sad kad Amar u inat Smrdanu dovede Projica :lol:

fanaticZeljin
Kontakt:

pon jul 08, 2019 8:57 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
Ko još vjeruje u te priče? Sta su sve fulili, fulili bi i da je utorak sutra.
Srcu draga, boja PLAVA !

SIMA_SIMAU
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:02 am

fanaticZeljin je napisao/la:
pon jul 08, 2019 8:57 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
Ko još vjeruje u te priče? Sta su sve fulili, fulili bi i da je utorak sutra.
Pa zato kazem, valjda furka se javiti i nesto fol najaviti. Pa ako sta bude onda ispade insajder.
AMARE ODLAZI!!!
UPRAVA NAPOLJE!!!

Tacne informacije

pon jul 08, 2019 9:23 am

Dns ili najkasnije sutra iza podne bi trebao potpisati jedan solidan igrac...😉

Paprika

pon jul 08, 2019 9:31 am

Tacne informacije je napisao/la:
Da nije Baraban :lol:

Sjeverac

pon jul 08, 2019 9:32 am

Tacne informacije je napisao/la:
Potpisati ce Subasic sigurno,e sad ne znam da li mislis na njega ili nekog starijeg ozbiljnijeg igraca trenutno,ili samo bacas kosku.

Zeljo
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:38 am

Ja bih volio ovako
Eric
Sinisa Sipovic neki stoper Pavic
Bojo hajdarevic/mehic
Ramovic Veselinovic
Zec Krpic
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.

savatihotece
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:38 am

Potpuno rasterećen čekam sezonu. Umorio sam se od čitanja silnih prepucavanja. Šta bude biće.
Volim te Željo.
Brčko brčacima, Željo manijacima

kvalitet
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:41 am

Đeeeee stopeeeeer Amareeeeee
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

SIMA_SIMAU
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:46 am

Samo da Veca ne bude prvi golman, steta sto se nigdje nije prodao pa barem za 100.000€ jer smo sa njim ovako samo na gubitku.
AMARE ODLAZI!!!
UPRAVA NAPOLJE!!!

Zeljo
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:47 am

kvalitet je napisao/la:
pon jul 08, 2019 9:41 am
Đeeeee stopeeeeer Amareeeeee
Spoiler:
slika
Zadnja izmjena: Zeljo, dana/u pon jul 08, 2019 9:50 am, ukupno mijenjano 1 put.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.

teteac8684
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:49 am

Ima Dado, miran, moRe skočit" :r :r

El_Nino
Kontakt:

pon jul 08, 2019 9:54 am

sahmat je napisao/la:
pon jul 08, 2019 2:00 am
Kad se sjetim prije par godina prica je bila kako se ne može pravi tim formirati zato što svake godine dođe autobus igrača tačnije polovnjaka, čast izuzecima. Sad se priča okrenula za 180° kako trebamo dovoditi igrače tacnije polovnjake.. :zid:

Meni je najveće pojačanje što je 90% tima ostalo, otisli Klepac, Šaban, Bajić i vjv Fejzić. Jedina šteta za Rodina, kvalitetan štoper.
Pojačali smo sredinu najbitniji dio na terenu, sacekajmo do kraja prelaznog vjerujem da će doći i štoper, a za krilo mogao bi Ramović da zaigra, a da polušpic bude Ermin..
Jarane ne može prednost biti ostanak ekipe koja je kurčina, koja je spora, koja dupli pas ne zna odigrati, koja gola ne zna zabiti.

Fino bi bio svaki prelazni imati dvije tri izmjene u timu, tj. pojačavati tim i usput imati kontinuitet.
Ali s ovim to nije nikakva prednost. Šta, sad će odjednom oni početi igrati duplo bolje nego što sz do sad, a baš nam treba duplo boljih igrača.

Isto kao što ste govorili kako se može kontinuitet praviti s Slavkom, Adžemom kad su loši treneri, ne znam kako to ne važi i kod loše ekipe. A loša je, rekao vam je i babuka da je loša na prvom presu. Da ju je bar pojačao kvalitetno, ali Alispahić je sve osim pojačanja. Nama je trebalo 5 "Boja" da se možemo nećemu nadati, u svakoj liniji po jedan a negdje i dva.

blueboy
Kontakt:

pon jul 08, 2019 10:15 am

Za vikend sam odmarao i od telefona i od foruma, jutros čitam forum i koliko god čovjek priča da ga više ne može ništa iznenaditi, ja se opet iznenadim na neke stvari. Čovjek poredi naše stopere i generalno ekipu sa konkurencijom i pita ko to ima bolji na tim pozicijama? Bogičević bio dobar prije 5 godina? I Vasilić je bio dobar prije 8 godina, hajmo ga vratiti. Hajmo vratiti i Ćuluma, može dati ruke.

Druga stvar, u gotovo svim nekakvim željama i postavkama ekipe Mujezinović se iz nekog razloga stavlja na zadnjeg veznog, a na toj poziciji čovjek nigdje igrao koliko me pamćenje služi. Što se tiče same ekipe, mi imamo solidnih, da kažem i konkurentnih prvih 11 u nekoj idealnoj postavci, ali to nije dovoljno ni za prva tri kola, jer prve povrede i kartoni kad dođu moraš gledati Zaima i Asima na krilima, a sa njima smo konkurentni možda jedino Slobodi, Čeliku i Zvijezdi. Ako nam je cilj titula, a vjerujem da jeste jer je i prethodnicima to postavljano kao cilj, onda mi bez još 3-4 kvalitetna pojačanja (ne prinove) nemamo o čemu pričati. Zrinjski i Sarajevo su mijenjali ekipe, neće svaki igrač koji im je došao biti pojačanje, ali npr. u Zrinjskom se može očekivati od Lendrića i Hadžića 30 golova, Zlomislić će im biti pojačanje i to je dovoljno uz ostatak ekipe koji se nije puno mijenjao. Sarajevo u ofanzivi ima igrače koji će dati 45-50 golova i ako ne ponove prošlu sezonu (Ahmetović, Velkoski, Tatar, Rahmanović, Šišić + Milanović i Guzina), nemaju Stanojevića koji im je bitan na sredini i Mujakića iz odbrane, ali i dalje u najmanju ruku imaju podjednak vezni red kao i mi, a bolju zadnju liniju nego mi. Napad im možda nije bolji po kvalitetu igrača, ali jeste efikasniji, jer lakše postižu golove nego mi.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Leon_Professional, mali, Raptor44 i 44 gosta.

Prijava  •  Registracija