Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
fanaticZeljin
Postovi: 3119
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:07 pm

Sta je sa onim forumasom sto je imao nik "super"? Uvijek je imao tacne informacije
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
gavran
Postovi: 7599
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:10 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:07 pm
Sta je sa onim forumasom sto je imao nik "super"? Uvijek je imao tacne informacije
Ublehas žešći,prestao šuplju bacati
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:10 pm

Kad je lijevi bek u pitanju, imamo više opcija. Ali prije svega trebamo da imamo jedno na umu - na tržištu teško da je ikad bilo manje kvalitetnih lijevih bekova. Sve od bekova što valja ofanzivno, počne se forsirati na krilu (ista situacija je i s desnim bekovima, ali inače je puno više dešnjaka nego ljevaka u nogometu, pa se to manje osjeti). Od jednog Balea, preko našeg Memije, pa do Subića. Pogotovo to forsiraju manji klubovi, jer su krila najtraženija na tržištu i klubovi znaju da će igrača bolje prodati kao krilo, nego kao beka.

Dalje, stalno govorite da nismo nešto s parama. Kako znate? Ja nisam insajder, ali mislim da bismo prodali Lendrića zimus da nismo imali para. Štaviše, čini mi se da je situacija dobra, ali da smo malo pametniji (Pozderi, Husići, Bevabi...).

Ako uzimamo lijevog beka, ja mislim da nema smisla da ga puno plaćamo. A kvalitetni koštaju. Jednostavno mislim da postoje drugi igrači na koje bismo trebali dati više novca. Ako uzimamo nekog lijevog beka, neki pristojan bi bio ok. Stabilan defanzivno, ofanzivno da ponekad pripomogne krilu i to je to. Ako ganjamo rezultat, uvijek možemo gurnuti Stanića.

Inače, dugoročno rješenje je neko iz omladinskog pogona. Iako mi se Beširević ne čini kao extra talenat, njemu bismo trebali napraviti poseban program, baš mu dozirati minutažu i uvoditi ga u prvi tim. Inače, bekovske pozicije bismo najčešće trebali popunjavati našom djecom. Jedna od pozicija koje nisu "ključne" u timu...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:11 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:07 pm
Sta je sa onim forumasom sto je imao nik "super"? Uvijek je imao tacne informacije
Ganja trebe i gleda po guglu gole slike.. Zena naravno..
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:12 pm

Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:15 pm

Plavanacija je napisao/la:Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Dobro ako nema izjava smisla zašto onda to treneri ne rade. Ne daju mu odmah priliku da bude nosioc igre ne samo kod nas negu svuda u svijetu.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:18 pm

[*]
Plavanacija je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:12 pm
Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Ima smisla izjava. S tim će ti se složiti svaki trener. Ako nije spreman, a baciš ga u vatru, može biti svašta - poljuljano samopouzdanje što se ne može nositi s jačim od sebe (da ne govorim o tribinama i pritisku), povrede itd. Ima još milion drugih sitnih stvari...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2220
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:19 pm

Jel se u ponedeljak predaje spisak za europu?
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:24 pm

kvalitet je napisao/la:[*]
Plavanacija je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:12 pm
Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Ima smisla izjava. S tim će ti se složiti svaki trener. Ako nije spreman, a baciš ga u vatru, može biti svašta - poljuljano samopouzdanje što se ne može nositi s jačim od sebe (da ne govorim o tribinama i pritisku), povrede itd. Ima još milion drugih sitnih stvari...
A ovi stari pucaju od samoluzdanja i bas na pravi nacin odradjuju ulogu nosilaca igre. Pogotovo ovi lijevi bekovi koji su prodefilovali kroz klub od odlaska Kvesica.. Nakon svih tih promasaja meni je tesko shvatiti da neki svim silama opravdavaju isti modus i sistem..

Zadnja izmjena: Hadzijalagic, dana/u čet jun 15, 2017 11:24 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:26 pm

Gotal u Sarajevu...
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:27 pm

pile87 je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:15 pm
Plavanacija je napisao/la:Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Dobro ako nema izjava smisla zašto onda to treneri ne rade. Ne daju mu odmah priliku da bude nosioc igre ne samo kod nas negu svuda u svijetu.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
Evo jedno ime iz nase lige- Amir Hadziahmetovic, evo jedno iz Francuske lige- Kylian Mbappe, evo jedno iz Italijanske lige- Gianluigi Donnarumma. Da ne nabrajam dalje koliko 18-godisnjaka igra po ostalim ligama. Mi moramo imati viziju. Jedino ispravan nacin je davati sansu mladim igracima. Nisam ni protiv toga da se dovede neki igrac, ali da bude iznad prosjeka ovih sto vec imas u omladinskom pogonu. Evo jedan primjer Marijan Antolović i Vedran Kjosevski??? Znaci Imao si golmana koji je vecu dozu nesigurnosti imao nego Veca koji zna dobro da nas nasekira svojim izletanjem, ali je dosta sigurniji, brzi, sa boljim refleksom od Antolovica. Eto da ne duzim, nadam se da me razumijes.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:29 pm

Je li svako dijete Amir Hadziahmetovic, Mbappe i Donnarumma?
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:30 pm

Minjore je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:26 pm
Gotal u Sarajevu...
Gradu ili...?
Alea iacta est!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:31 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:24 pm
kvalitet je napisao/la:[*]
Plavanacija je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:12 pm
Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Ima smisla izjava. S tim će ti se složiti svaki trener. Ako nije spreman, a baciš ga u vatru, može biti svašta - poljuljano samopouzdanje što se ne može nositi s jačim od sebe (da ne govorim o tribinama i pritisku), povrede itd. Ima još milion drugih sitnih stvari...
A ovi stari pucaju od samoluzdanja i bas na pravi nacin odradjuju ulogu nosilaca igre. Pogotovo ovi lijevi bekovi koji su prodefilovali kroz klub od odlaska Kvesica.. Nakon svih tih promasaja meni je tesko shvatiti da neki svim silama opravdavaju isti scenario..
Istina je da smo imali promašaje s bekovima (ne samo s njima). Istina je da su djeca bila zapostavljena, ali nećeš ispraviti nepravdu ako ih ubaciš sad na silu. Ogromna je razlika između juniorskog i seniorskog nogometa, baš velika. Uništit ćemo djecu ako ih silimo, a oni nisu spremni. Ponavljam, to je nešto što niko na svijetu ne radi.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:33 pm

Hadzijalagic je napisao/la:
kvalitet je napisao/la:[*]
Plavanacija je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:12 pm
Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Ima smisla izjava. S tim će ti se složiti svaki trener. Ako nije spreman, a baciš ga u vatru, može biti svašta - poljuljano samopouzdanje što se ne može nositi s jačim od sebe (da ne govorim o tribinama i pritisku), povrede itd. Ima još milion drugih sitnih stvari...
A ovi stari pucaju od samoluzdanja i bas na pravi nacin odradjuju ulogu nosilaca igre. Pogotovo ovi lijevi bekovi koji su prodefilovali kroz klub od odlaska Kvesica.. Nakon svih tih promasaja meni je tesko shvatiti da neki svim silama opravdavaju isti modus i sistem..
Ne opravdava niko. Vidi da bi Kemo igrao ovu sezonu prošlu je morao dobivati mnogo više šanse. Igrači se uvode u igru kao novi radnik u posao.

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk

Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:33 pm

kvalitet je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:18 pm
[*]
Plavanacija je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:12 pm
Ne bih se slozio da ako juniora ubacis u prvi tim da ga mozes upropastiti... Nema smisla izjava...
Ima smisla izjava. S tim će ti se složiti svaki trener. Ako nije spreman, a baciš ga u vatru, može biti svašta - poljuljano samopouzdanje što se ne može nositi s jačim od sebe (da ne govorim o tribinama i pritisku), povrede itd. Ima još milion drugih sitnih stvari...
Kako onda finale europa lige igraju djeca od 17-18 godina. Kako njih ne uniste jaci od njih ili tribine gdje ih gleda 50 milja a ne 5 milja kao kod nas.
Neki ce reci Ajax, pa jbg. i mi smo Zeljo za nase okvire. Nikako logike nema izjava. Igrac ces biti ili neces, a sto prije dobijes priliku prije ce i biti nesto od tebe.
Ne vazi samo za fudbal nego opcenito... to i je problem drustva naseg sto se ne vjeruje mladim i traze iskusni i stari.
I nije samo Ajax vec je x primjera i ekipa koji guraju mladice
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:34 pm

Za Vedrana se od pricalo da je nenormalan talenat od njegove i moje 14. godine, dobro se toga sjecam. Ne mozes nekoga na silu gurati. Nije svaki omladinac od 17-18 godina sigurno i odmah za prve postave. Neko mozda sazrije sa 19-20, a neko sa 18 moze iznijeti teret i igrat kao mali Amir. I nije svako Hadziahmetovic, da jeste onda bi samo stancali takve igrace. Mada slazem se da je njemu odlicno dosao sto nije Tomica bilo i sto je uletio u prvih 11. Ali da je neko drugi bio na njegovom mjestu, manje talentovan i dobar, ne bih bio siguran da bi se tako stvar dobro odvila.
Ja dajem ruku da Kemo moze odmah igrati. Sto se Besirevica tice, mislim da je on okej za izmjenu, ali za prvi izbor - to bi bilo samoubistvo, momak je prosle pripreme jedva fizicki izdrzao. Ima jos uvijek 17 godina, tako da polako. Ne kazem da treba cekati do njegove 21. ali ima tu jos prstora za napredak. Svaki igrac je prica za sebe. Zato bi optimalno bilo da imamo jos nekog u strucnom stabu, da moze posvetiti dovoljno vremena silnoj omladini koja je potpisala ugovor.

Napravis neki balans, zdravu ekipu, da ima tu omladine iz naseg pogona, momaka iz BiH i sire koji su zeljni dokazivanja i par iskusnijih igraca. Mi proslu sezonu pretjerali pa nam sve bili iskusni igraci, starkelje, strasno neizbalansirano sto se toga tice. Zato je i bila ona scena gdje se svi setkaju, a Vedran ih tjera u napad i dere se na njih.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:36 pm

Ajzea je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:29 pm
Je li svako dijete Amir Hadziahmetovic, Mbappe i Donnarumma?
To ja mogu isto postaviti pitanje za igrace poput, Mladenovica, Livaje, Stojanovica, Bevaba, Husica itd ili sa druge strane Kjosevskog, Bajica, Hadziahmetovica, Sehica, itd Dovodimo more igraca koji kvalitetom ne zadovaljavaju da imaju prednost u odnosu na nasu djecu. A jos bitnija stvar je da te igrace ne mozes prodati. Realno transferi mladih igraca nas dizu iznad sivila u kojem se nalazimo, tj donose nam finansijsku dobit.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:37 pm

@bianco

koliko je to istina, imaš li svjedoka da može potvrdit :D

izgubi ti se neđe post
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 15, 2017 11:40 pm

cipiripi je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:30 pm
Minjore je napisao/la:
čet jun 15, 2017 11:26 pm
Gotal u Sarajevu...
Gradu ili...?
Aham..
Veca - Sinisa, Graovac, Kemo ( Bogi), Projic (?), Markovic, Blagojevic, Ramovic (Zeba),Crnov, Zakaric, Gotal.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 54 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija