Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:41 am

@MU'MIN T.M. hvala. Vidjeh da je i @Danan postavio na onoj temi pirče o Želji. Baš sam tražio ovaj tekst neki dan.

Naježio sam se na ovaj dio posebno

Ne sjećam se pojedinosti, rekoh, ali se sjećam kako je otac plakao kad je čitav stadion zapjevao ‘Mehmeda majka budila’ nakon što je Meša Baždarević pred sam kraj utakmice predriblao sve što je bilo Partizanovih igrača, stručnog štaba i pomoćnog osoblja i nesebično dodao Mihajloviću pred praznim golom (kasnije ću shvatiti značenje het-trika). Dvadeset hiljada ljudi pjevalo je jednim glasom ‘Ustani, sine Mehmede’ pod čarobnim svjetlom stadionskih reflektora, Baždarević je otpozdravljao, a otac je plakao i pjevao. I ja sam plakao i pjevao, iako nisam znao ni zašto plačem, ni kako idu riječi pjesme.
:klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
21 10 4

Petrović Slavko
 
super1
Postovi: 379
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:46 am

velik nam ovaj televizor,jel tako ajzea :ganja:
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:47 am

super1 je napisao/la:velik nam ovaj televizor,jel tako ajzea :ganja:
Ide tvoja slika na poluvremenu, znaš ti koja slika :rofl1: :rofl1: :rofl1:
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5948
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:53 am

Bilo je onih prica o Želji,tacnije one kolumne, ne mogu tacno da se sjetim gdje da li na The Maniacs ili Manijaci.ba,trazio nekidan ali ne mogu da nadjem..

„Ja sam na Grbavici proveo dvije možda i najbolje godine u životu, a bila je to sredina 80- tih godina. Prijavio sam se da radim kao redar na tribinama i primili su me. Pred utakmicu nas je dolazilo oko 150, a onda su odabrali 60 koji bi cijepali karte na ulazu. Valjda sam im bio simpatičan i uvijek su me izabrali. Dobio sam posao na drugoj liniji fronta da cijepam karte, a na prvoj su bili ovi jači što su hvatali raju koja pokušava preskočiti ogradu. Ispred mene su bila dva penzionera; jedan veći, zvao se Vuk, i drugi, manji, čini mi se da se zvao Junuz. Oni su se lomili sa ovima što preskaču, dok bi ja pustio ko god me pitao da uđe, pa i onog što prodaje košpe. Njih dvojica se tuku, a ja puštam. Kad su me pitali šta radim, rekao sam:“Ma šta ima veze“. Na kraju su oni mene zamolili da ja fino sjednem na tribine i gledam tekmu, da ništa ne radim, i tako sam ja dvije godine primao odlične pare samo da sjedim na tribinama, jedem košpe, krastavice i pitu. Ma to je definitivno bio najbolji posao koji sam imao u životu“ Boris Šiber Šibi.

'Odrastao sam uz jednu generaciju Želje, ali ubrzo sam izgubio interes za sport i okrenuo se muzici i glumi. Željo mi je ostao u pamćenju u vidu jedne od najdražih uspomena iz djetinjstva i uvijek će tako biti. Mogu reći da je ispunio moja očekivanja bez obzira šta se desilo u budućnosti'' Branko Đurić-Đuro

Najljepši trenutak u mom životu kad smo 1971. ili 1972. moja stara i ja stopali do Ploča (moja familija iz Pelješca) i stao nam je autobus, i kad smo ušli, skontali smo da je to bus sa 'Željinim' nogometašima. U tih 40-ak minuta ja sam bio maskota cijelog autobusa! Upoznao sam sve igrače Želje: Bukala, Janjanina, Katalinskog, držali su me na koljenu i svi su mi se potpisali. To je highlight mog života.
Upoznao sam i Stipu Mesića i razne druge ljude, ali nikad mi osjećaj nije bio takav kao kad sam ušao u 'Željin' autobus. Za 'Želju' se ne navija, Željo se voli, to je poruka pjesme "Čuva Bog Želju svog". Sejo Sexon

"Onda se sjećam utakmica Želje u kupu UEFA. Učiteljica nas je pustila ranije iz škole da gledamo Željo – Ferencvaroš. Kad je Željo poveo 1:0, pokojni Sreto Šćepanović je u prenosu počeo da čita šta su navijači napisali od velikih slova i da se smije...
Pisalo je N-E-S-A-L-O-M-I-V-I." Elvis J Kurtović

To su samo dijelovi koje sam ja na fb postavljao,ako neko moze to naci pa da tamo u onaj dio pricama postavi..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
super1
Postovi: 379
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:56 am

vrbanjusa je napisao/la:
super1 je napisao/la:velik nam ovaj televizor,jel tako ajzea :ganja:
Ide tvoja slika na poluvremenu, znaš ti koja slika :rofl1: :rofl1: :rofl1:
:pljesak: :pljesak: pa da ajzea ostavi ugljesu na miru a skoci na mene,bez slika molit cu lijepo :ganja:
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 11:57 am

Hoćemo li moći gledati filmove na ovom?

Neko je pitao, mislim da su naši imali namjeru kupiti sami ovaj LED display, međutim, u međuvremenu se pojavio sponzor koji bi snosio troškove semafora. Ne znam da li će oni uplaćivati cijelu cifru, ili ćemo i mi učestvovati sa parolom "vazno je učestvovati".

@super1
Ubleha je ovo vjeruj mi, dobit ćemo onaj TV sa guzicom. :kafa:

Daj nam sad Borac, imamo još više razloga da im zakucamo zadnji ekser u tabut. Ma jok, daj nam Jogepoćeraše da ih spustimo na zemlju i da im uradimo ono na šta su navikli, izbacimo ih ! Ma jok, daj nam kone da im omogućimo da nam ponovo ošutaju na gol.. :kafa:

PS
Koji ste klošari ti i @vrbanjusa, ***** vas u guzicu :rofl1:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:02 pm

Meni Dzenis izgleda predobro. Decko je smrsao, dosta radi na sebi. Vidi se na njemu da se tudi mnogo i zabijao je neke golove u prijateljskim, samo problem je sto nije igrao na prirodnoj poziciji mada Dzenis ce uvijek dati maksimum i izginuti za Zelju.
Mogao bi danas biti lijep dan :zeljeznicar1:
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1154
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:04 pm

Pozdrav plavoj ekipi! Presao i ja sa onog foruma, iako nisam puno pisao a i draze mi citati vase postove :). Samo da kazem moja zelja za kup je Mladost, mogu se proci a i gostovanje nije daleko.
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3891
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:06 pm

Ajzea je napisao/la:Hoćemo li moći gledati filmove na ovom?

Neko je pitao, mislim da su naši imali namjeru kupiti sami ovaj LED display, međutim, u međuvremenu se pojavio sponzor koji bi snosio troškove semafora. Ne znam da li će oni uplaćivati cijelu cifru, ili ćemo i mi učestvovati sa parolom "vazno je učestvovati".

@super1
Ubleha je ovo vjeruj mi, dobit ćemo onaj TV sa guzicom. :kafa:

Daj nam sad Borac, imamo još više razloga da im zakucamo zadnji ekser u tabut. Ma jok, daj nam Jogepoćeraše da ih spustimo na zemlju i da im uradimo ono na šta su navikli, izbacimo ih ! Ma jok, daj nam kone da im omogućimo da nam ponovo ošutaju na gol.. :kafa:

PS
Koji ste klošari ti i @vrbanjusa, ***** vas u guzicu :rofl1:
Znamo zašto ti je Borac najveća želja :karanje:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:08 pm

Ne vjerujem ali eto.. :kafa:
Svakako postoji bezbroj razloga, a sve više i više ih je. :karanje:
Minjore je napisao/la:Ide li tooo ne izvlacite ih iz bunara yebem ga
Nije Salem pojeo jaja.
slika
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u čet feb 18, 2016 12:15 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:10 pm

Ide li tooo ne izvlacite ih iz bunara yebem ga
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:14 pm

Minjore je napisao/la:Ide li tooo ne izvlacite ih iz bunara yebem ga
vidjet ces da cemo kone izvuci
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:17 pm

Daj Radnicki da napravimo spicu :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:26 pm

Još juniori pa onda idu seniori, valjda će brzo ubi me žgaravica.
イビチャ・オシム
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:30 pm

Koji nam je koeficijent? :ganja:
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:35 pm

J.ebo ih broj, kakve su ovo provokacije?
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:37 pm

Dobit cemo kone stoposto :zeljeznicar1:

P.S. dobro je ispalo na kraju, bolje sto 2. igramo kod kuce :zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: Leon_Professional, dana/u čet feb 18, 2016 12:38 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5948
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:37 pm

Borac
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:37 pm

BORAC :pljesak:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3891
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet feb 18, 2016 12:38 pm

Ajzea je napisao/la:Ne vjerujem ali eto.. :kafa:
Svakako postoji bezbroj razloga, a sve više i više ih je. :karanje:
Minjore je napisao/la:Ide li tooo ne izvlacite ih iz bunara yebem ga
Nije Salem pojeo jaja.
slika
sumnjaš li još?
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija