Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:25 pm

Treba napomenuti da bi sutra trebala krenuti i markerinska kampanja za utakmicu sa Širokim....
Bit ce dobrih stvari......
Sto sw tice Tife on 90% siguran .....
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:26 pm

I da furajte raju po FB.Neka ovih dana bude prica Željo i samo Željo.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1993
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:27 pm

:pljesak: veliko hvala ko god je zasluzan za to
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:27 pm

Ipe je napisao/la:Trening bio u toku utakmice sa Širokim, a morao sam snimati njih za potrebe sttruke. Široki ozbiljni kao i uvijek, posebno jer su drugo poluvrijeme haman cijelo igrali s igračem manje. Štoperi su spori to bi mogla biti naša šansa, ali opet oni će vjerovatno stati nazad i čekati svoju priliku na kontre. Bekovi u defanzivi onako, prema naprije dobri, posebno Čorić. Trio u sredini Sesar, Kožulj i Pehar jako dobri. Krila onako, Krstanović gore dobar.
Hmm, definitivno cemo se morati dobro pobit za tri boda. Sesar sigurno jedan od jacih veznjaka u ligi, zna stati na loptu, diktirati tempo, razigravati.
Imaju uigran tim, cvrsti, jedna od najboljih kontri vec standardno.
Utakmica koja ce nam reci dosta toga glede nasih mogucnosti.
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:33 pm

Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
 
Avatar
brile
Postovi: 272
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:35 pm

Gledam sad na n1 na reklamama, naslov u nekim novinama, Ivica Osim: Zeljo pretjeruje. Nisam vidio koje su novine u pitanju.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:35 pm

Neandertalac je napisao/la:
Ipe je napisao/la:Trening bio u toku utakmice sa Širokim, a morao sam snimati njih za potrebe sttruke. Široki ozbiljni kao i uvijek, posebno jer su drugo poluvrijeme haman cijelo igrali s igračem manje. Štoperi su spori to bi mogla biti naša šansa, ali opet oni će vjerovatno stati nazad i čekati svoju priliku na kontre. Bekovi u defanzivi onako, prema naprije dobri, posebno Čorić. Trio u sredini Sesar, Kožulj i Pehar jako dobri. Krila onako, Krstanović gore dobar.
Hmm, definitivno cemo se morati dobro pobit za tri boda. Sesar sigurno jedan od jacih veznjaka u ligi, zna stati na loptu, diktirati tempo, razigravati.
Imaju uigran tim, cvrsti, jedna od najboljih kontri vec standardno.
Utakmica koja ce nam reci dosta toga glede nasih mogucnosti.
sporija verzija Bekrica :P :D
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:38 pm

FKZ1921 je napisao/la:Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
ma realno to je tesko,a i valja naci kupca koji ce pored toga sto ga je Gent odbacio,kupiti ga mislim ono realno da ti vodis neki klub i vidis da ga je Gent kupio pa vratio jer nije mogao tamo igrati da li bi ga uzeo ?? nema sanse a sumnjam da ce nekom klubu ta informacija promaci ,mislim ovdje pricam o nekim vecim parama,mozda za 100 ili 150 hiljada bi bili u stanju :)
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3891
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:40 pm

delinjo je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
ma realno to je tesko,a i valja naci kupca koji ce pored toga sto ga je Gent odbacio,kupiti ga mislim ono realno da ti vodis neki klub i vidis da ga je Gent kupio pa vratio jer nije mogao tamo igrati da li bi ga uzeo ?? nema sanse a sumnjam da ce nekom klubu ta informacija promaci ,mislim ovdje pricam o nekim vecim parama,mozda za 100 ili 150 hiljada bi bili u stanju :)
Za te pare je otišao i prvi put, ako opet uzmemo isti novac onda je to uspjeh za nas
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1993
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:42 pm

Zolu i da ne prodamo opet nije vazno, igrao je i igrat ce uvijek vaznu ulogu kod nas.Jednostavno mi ga mozemo vratiti na onaj stari nivo, a znamo kakav je tada.Bravo i za ovaj potez
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:45 pm

Posto igramo sutra drugu pripremnu utakmicu u Antaliji, nazalost bez streama, napravio sam mali research o nasem protvniku jer digla se hajka medju nama u pocetku zasto igramo protiv tako losi protivnika... DAC, Vendsyssel i Illichivets. Medjutim kad malo bolje se pogleda stvar, rijec je o tri respektabilna kluba u svojim drzavama koji su u rangu mnogih klubova protiv koji bi eventualno mogli igrati u kvalifikacijama Liga Evrope iduce sezone..

Vendsyssel FF (DK)

slika

Danski drugoligas koji je nastao 2006 godine pod imenom FC Hjörring ali koji 2013 godine se preimenuje u trenutni Vendsyssel FF zbog saradnje sa jos jednim lokalnim klubom. Posle mnogi godina kao stabilan drugoligas vjetrovi se mjenjaju i zadnjih dvije-tri sezone postaju ozbiljni kandidati za ulazak u prvi rang. Prosle sezone zavrsili su na cetvrtom mjestu, iza Lyngbya, Aarhusa i Viborga. Tri kluba koja sluze kao neki jojo u Danskom fudbalu i mnogo puta se lociraju iz prve u drugu ligu i obratno. Tri kluba sa puno vecom tradicijom i boljim resursima.

Medjutim situacija je dosta drugcija ove sezone i nas sljedeci protivnik se, posle 19 utakmica, nalazi na drugom mjestu. Cetiri poena manje od prvoplasirane momcadi ali i sa utakmicom manje na kontu. Sve indikacije pokazuju na to da ce se u ovom mjestu u sjevernoj Danskoj igrati prva liga. Doduse i konkurencija je nesto slabija u odnosu na proslih godinu-dvije.

Statisticki gledano, ekipa koja najvise golova daje prvih petnaest minuta u drugom poluvremenu. Golrazlika je bare-bare sa nasom, malo laicki gledano. U ofanzivnmo segmentu su nesto bolji. Gledajuci kadar, neke igrace koje vrijedi spomenuti je: Hallur Hansson, 23-godisnjak koji na kontu ima preko dvadeset utakmica za A-reprezentaciju Farskih Ostrva i jedan od najbolji strijelaca ove ekipe sa cetiri postignuta gola. U veznom redu ima jos i Simon Okuson koji je postigao cetiri gola i jedan je od naj, najstandardniji igraca ove sezone. Ima tu jos nekoliko igraca koji su ponikli ili su nekad nastupali za velikane ove drzave kao Kopenhagen, Bröndby i Alborg. U januaru su doveli dva brazilska napadaca, Brandao i Leonco. Ovaj prvi je nastupao za jos jednog danskog drugoligasa, Köge, i dao je 13 golova u 50 nastupa za ovaj klub. Dok je Leonco dosao iz druge portugalske lige.

Sve u svemu, mislim da imamo dosta respektabilnu momcad sutra za protivnika koja u 18 dosadasnji utakmica ima samo 2 (!) poraza! Ova ekipa kao sto sam napisao ce 90 % igrati u prvoj Danskoj ligi iduce sezone i tim koji je u rangu mnogih klubova ja bi rekao sto ce se nalaziti u lopticama za kvalifikacije liga evrope. Malo smo trcali pred rudu kad smo saznali protivnike medjutim trenutno ovo su dosta dobri timovi da pokazemo sta mozemo. Bice vremena akoBogda za provjere protiv dosta boljih timova od ovih.

VTZ! :zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: sajo10, dana/u ned feb 14, 2016 7:48 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:46 pm

ISB87 je napisao/la:Zolu i da ne prodamo opet nije vazno, igrao je i igrat ce uvijek vaznu ulogu kod nas.Jednostavno mi ga mozemo vratiti na onaj stari nivo, a znamo kakav je tada.Bravo i za ovaj potez
a ne znam brate sto se tice Zole tu se ne slazem sa vecinom,mislim od svih nasih "talenata" koje smo prodali on mi je nekako najmanje perspektivan ,da me sad ne napadnu neki dobro je to za nase lige cak sta vise odlicno,ali realno sumnjam da on moze igrati negdje vani neku vaznu ulogu...ono borbenost na vrhunskom nivou,i ono sto je bitno zadnji vezni presjeci ce on taj pas sve sto je potrebno,ali u jacim evropskim klubovima se trazi da taj zadnji vezni zna i lopte igrati,realno cesto je beskoristan naprijed ali bukvalno ...previse je tu pogresnih dodavanja gresaka...da me sad neki ne napadnu Zola mi je drag decko ali prije ce realno uspjeti Beganovic i Mujagic i prodati se za vece pare igrati u nekom vecem klubu nego on...samo moje misljenje :D
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 7:47 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
ma realno to je tesko,a i valja naci kupca koji ce pored toga sto ga je Gent odbacio,kupiti ga mislim ono realno da ti vodis neki klub i vidis da ga je Gent kupio pa vratio jer nije mogao tamo igrati da li bi ga uzeo ?? nema sanse a sumnjam da ce nekom klubu ta informacija promaci ,mislim ovdje pricam o nekim vecim parama,mozda za 100 ili 150 hiljada bi bili u stanju :)
Za te pare je otišao i prvi put, ako opet uzmemo isti novac onda je to uspjeh za nas
Otisao je za 300 hiljada eura tada (otprilike). Naravno da bi ga mogli ponovo prodati. Pa nije se jednom desilo da se igrac u jednom timu ne pokaze dobro, a kada negdje ode da jednostavno proigra, eksplodira sto bi mi rekli.

Nadam se da ce se to realizirati.
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:04 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
ma realno to je tesko,a i valja naci kupca koji ce pored toga sto ga je Gent odbacio,kupiti ga mislim ono realno da ti vodis neki klub i vidis da ga je Gent kupio pa vratio jer nije mogao tamo igrati da li bi ga uzeo ?? nema sanse a sumnjam da ce nekom klubu ta informacija promaci ,mislim ovdje pricam o nekim vecim parama,mozda za 100 ili 150 hiljada bi bili u stanju :)
Za te pare je otišao i prvi put, ako opet uzmemo isti novac onda je to uspjeh za nas
Po mom misljenju,kupovina Zolotica bi bila dobra opcija ako se napravi povoljna matematika za klub. On je prodat za 300 000 eura,nesta jos imaju platiti za njega i prilika je to mozda da se dobro pazari.
Zola ima 22,5 godine i moze se reci da je jos vrlo mlad igrac. Njegov problem nije to sto nije dobar. Njegov problem je sto je brzo nakon teske povrede presao u jak evropski klub. Nama Gent mozda izgleda ko neka ekipa nako,ali to nije tako. Oni su u posljednjih par godina najbolji klub u Belgiji,i ove godine su najozbiljniji kandidati za titulu,napravili su vrhunski stadion...Tesko bilo koji igrac iz ove lige moze igrati u ovakvom Gentu.Ne tesko,nemoguce.
Bude li se to zavrsilo kako treba,jos jedna prodaja Zole,za najmanje toliko za koliko je vec jednom prodat,ce se ponoviti.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:05 pm

Jedva čekam dan kad će se Dino ustaliti u prvoj postavi, biće odličan igrač samo ako nastavi sa ovakvim radom :palacgore:
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:19 pm

FKZ1921 je napisao/la:
Eisenbahner1921 je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
ma realno to je tesko,a i valja naci kupca koji ce pored toga sto ga je Gent odbacio,kupiti ga mislim ono realno da ti vodis neki klub i vidis da ga je Gent kupio pa vratio jer nije mogao tamo igrati da li bi ga uzeo ?? nema sanse a sumnjam da ce nekom klubu ta informacija promaci ,mislim ovdje pricam o nekim vecim parama,mozda za 100 ili 150 hiljada bi bili u stanju :)
Za te pare je otišao i prvi put, ako opet uzmemo isti novac onda je to uspjeh za nas
Po mom misljenju,kupovina Zolotica bi bila dobra opcija ako se napravi povoljna matematika za klub. On je prodat za 300 000 eura,nesta jos imaju platiti za njega i prilika je to mozda da se dobro pazari.....

Taman da to prebijemo i Zola opet naš ;)
 
Avatar
phily
Postovi: 428
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:37 pm
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:19 pm

ostanak Zole vise od ove polusezone bi bio odlican posao :shisha:
 
Avatar
IvanOsim
Postovi: 743
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:19 pm

FKZ1921 je napisao/la:Realne su sanse da se sa Genotom dogovori otkup Zolotica. Data je konkretna ponuda i postoji interes sve tri strane.Bilo bi to jako dobro ako se odradi. Zola je dovoljno dobar da dadne veliki doprinos ostvarenju dobrih rezultata i Dininom sazrijevanju,te dovoljno mlad da ga se jos jednom unosno proda.
Sve se slazem sa tobom, samo mislim da treba pricekati kraj sezone, jer realno Gent ga poslije ove sezone nece vratiti da zabije 5 golova i asistencija. ...a tad cemo imati ga mozda besplatno, da ide na varijantu da sporazimni raskid, a njemu damo direktno, naravno manje nego sto bi klubu..
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:21 pm

veza za buducnost: dino hasanovic, zola, bekrija, blagoja, dado sadikovic, ugljesa.... :shisha:
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 14, 2016 8:23 pm

Ako Zola ostane kod nas više od ove polusezone i ako se Dino bude razvijao uz njega kako treba, Uglješa je višak. #Ajzeaoprosti :mrgreen:

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija