Moderator/ica: storm_raider

 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 10:56 pm

Hvala, ljudi.
Kada je Zeljo u pitanju, ozbiljnog staza imam skoro 30 godina. Prosao sam sve i svasta, ali kao sinoc, nikada nisam bio sretniji. Malo toga bi moglo podici kolicinu endorfina. To su neka previranja u meni samom, koja su se konacno poslozila.
Sinoc se dogodila jedna od najvaznijih stvari. Staro, mlado, bolan djeca za koju nikad nisam vjerovao da ce popuniti tribine stadiona, napunili su ga dupke. Gledam generacije za koje nisam vjerovao da ce vise dolaziti na tribine. Odlaze ljudi, ali ostaje Zeljo u njihovi srcima. Odlazimo bespucima svijeta. Kupuju nas SAD, EU zemlje, nema gdje nas nema. Djeca nam gube dodir s domovinom, ali ostade Zeljo da nas sastavi.
Davno sam pisao jedan tekst o vaznosti navijanja za Zeljeznicar. Bio je to buntovni tekst, sukob s djecom koja prate Ligu prvaka. Nalupao sam se tada po tastaturi u par recenica, sve ono sto mislim o takvima. Kako je njihov dodir s fudbalom kao fast-food. Kako navijaju za gigante koje nikada nece upoznati, dio su masine koja ih nikad nece prepoznati, dio su bezlicne mase velikih giganata cije utakmice mozda nikada nece uzivo gledati. Da jedan njihov kupljeni dres Barce ili Reala i slicnih klubova, ne znaci ni pola sata plate igraca tog kluba, za razliku od njihovog pazite sada, ne kupljenog proizvoda, ne kupljene karte, nego interesa i bezrezervnog prisustva u zivotu Zeljeznicara.
Bio je to krik protiv onog jednog djecijeg sjecanja kojem se stalno vracam. Moji vrsnjaci su, ako ih je ko i imao nakon rata, uglavnom nosili dresove stranih klubova. To je bio taj pocetak ovog stoljeca kada sam prvi put vidio djeciju mastu na djelu i dresove plavih, tacnije bijele diadorine garniture, a klince kako razradjuju akciju jeftinom loptom na vrata garaza uzvikujuci imena Gredica i Muratovica. To je bio moj san, taj da u Bosni zaplese fudbal, da su klinci sretni i ponosni na uzore iz plave fabrike.
Htio sam uvijek letvicu vise u svemu. Jug koji navija nije bio dovoljan. Htio sam cetiri tribine pod koreografijom, cetiri bucne tribine tursko-grcke ludnice na tribinama. Srusene decibelske rekorde i nas YNWA. Sve sam to dobijao kako je vrijeme odmicalo, ali sinoc je kulminiralo.
Govorimo o cistoj emociji, sreci sto gledam starije od sebe, jednake sebi i mnogo mladje od mene kako pjevaju, skacu i raduju se. Gledam djevojku i momka koji su ocigledno prvi put tu, odmahuju rukom i u nevjerici su. Nije to zloba, nego prosto nevjerovanje da nesto tako postoji. Odmah u znak postivanja.
Gledam ljude koji ne mogu promijeniti nista u vlastitoj avliji, ljude koji se prirodno stide, kako izlaze iz svoje zone komfora i pokazuju neupitnu ljubav.
Gledam i sretan sam sto sam dozivio ponovo nesto sa Zeljom, sto nikada ranije nisam. I nadam se da ce biti jos takvih momenata.

Zivot nas je mogao voditi raznim putevima. Mogli smo se roditi na razlicitim tackama kugle. Moglo se potrefiti da u samom gradu odakle je Zeljo napravite pogresan izbor. Nemate pojma koliko smo svi privilegovani.

Sinoc je Zeljo istrcao lavovski. Jos uvijek me ne popustaju stresovi zatvorenih partija, previse defanzivnih rjesenja i nekreativnih nabijanja. Ovo sto se gleda ovih dana vraca sjecanja na Amarov prvi mandat, filovanje protivnika, jaku borbu i veliko drugarstvo.

Ovo je Zeljo iz mojih najljepsih godina.

O utakmici samoj nemam sta reci. Kratka klupa. Nas protivnik sa klupe uvodi visestruke (po broju partija) reprezentative Azerbejdzana i Bjelorusije. Kod nas na klupi Coca i Stila, da zadovolje UEFA kriterije o broju klupiranih igraca. Protivnik ubacuje igraca koji je odigrao dvije profesionalne takmicarske sezone u Ligue 1, u godini kada smo mi poceli shvatati da mozemo bolje, samo kada smo zajedno.

Ako je jedna recenica ljudi sa ovog foruma dovela makar jednog covjeka sinoc na stadion, potakla ga u teskim trenucima ne odustaje od Plavih, onda ste uspjeli. Hvala vam.
 
dell21
Postovi: 2341
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 28, 2023 11:02 pm

Za udzbenika ko i uvijek , aferim. :o :kafa:
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1200
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 12:29 am

To je to, svaka cast. majstore. :pljesak:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
fcz
Postovi: 4138
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 12:58 am

Nadam se da ce ova, ipak pomalo neplanirana finansijska injekcija uliti hrabrosti ljudima iz uprave da jedan dio novca usmjere na pojacanja. Ekipa trenutno izgleda zaista "utegnuto" ali bojim se sta ce biti kad stignu umor i malo ozbiljnije povrede.

Kurs je svima poznat i s njega ne treba skretati; ipak, vjerujem da ima nesto prostora i za zadovoljavanje drugih potreba osim saniranja obaveza. Na kraju krajeva, investicija u igracki kadar je posredna ali opet vrlo direktna investicija upravo u vracanje dugova.

Uz to, siguran sam da smo sad igracima jos atraktivniji i da ih je jos lakse "premuntati" nego, recimo, proslog ljeta.

@Fanzi :palacgore:
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23665
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 1:23 am

Qooler je napisao/la:
pet jul 28, 2023 10:09 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:37 pm
Prosudite sami, po meni ovo je čist faul nad Drinom. Kontakt sa obje ruke nad Drinom, te se nakon toga sapliće i pada.slikaslikaslikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Nije bio faul. Nema potrebe za slikama, ima video. Prelagano pao.
Podsjetilo me je ovo na Nasrija i Spahicevu glupost protiv Francuske. Nije faul
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18963
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 10:11 am

1921.ba je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:00 pm
phpBB [video]
Hocel mytv dopustiti izvjestaje i u nasoj ligi?
To bi nam bilo najvece pojacanje :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 11:04 am

Kakvo je stanje sa ovim povredama, Amoah, Jasarevic, Coca, Stila, Krpa?
 
Avatar
igla
Postovi: 3650
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 11:13 am

Gdje bi nam kraj bio da zadržimo atmosferu kroz prvenstvo...
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3886
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 11:17 am

AsharaK je napisao/la:
sub jul 29, 2023 10:11 am
1921.ba je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:00 pm
phpBB [video]
Hocel mytv dopustiti izvjestaje i u nasoj ligi?
To bi nam bilo najvece pojacanje :D
Arena je vlasnik prava u našoj ligi i dalje, tako da sumnjam da će
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18963
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 11:50 am

Eisenbahner1921 je napisao/la:
sub jul 29, 2023 11:17 am
AsharaK je napisao/la:
sub jul 29, 2023 10:11 am
1921.ba je napisao/la:
pet jul 28, 2023 9:00 pm
phpBB [video]
Hocel mytv dopustiti izvjestaje i u nasoj ligi?
To bi nam bilo najvece pojacanje :D
Arena je vlasnik prava u našoj ligi i dalje, tako da sumnjam da će
Nadam se da ce sklopit neki dogovor
Željezničar ante portas !
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 12:46 pm

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
damirfile
Postovi: 3369
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 1:18 pm

Odlican video , bravo ekipa nadam se idete u baku.
Kad ovo gledam pa pauziram pa vracam trazim sebe ... sve iznova i iznova budi emocije. Ona buka, huk navijanje covjek pozeli ovo svaki dan da dozivljava mislim da bi zivio 300g :). Kakva droga.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 3:02 pm

Ovo sve izgleda kao san. Jos osjetim atmosferu, prestajem gledati snimke.
Ovo prelazi u fanatizam, cetri tribine prate navijanje.
Nekako je glupo da ovo prestane..
 
Avatar
igla
Postovi: 3650
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 3:11 pm

Stvorila se opet pozitivna sinergija igrača, navijača, bez podjela.
Mislim da je 95% ljudi mišljenja da je Bašić dobar trener, a da ekipa uz 1-2 pojačanja može dosta.
Uostalom, uz borbu do zadnjeg momenta do zadnjeg atoma snage možemo puno i nema razliga za kritiku. Svi znamo da nam trebaju bar još 2-3 god da stanemo na noge.
 
ublehas
Postovi: 1031
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 3:29 pm

fcz je napisao/la:
sub jul 29, 2023 12:58 am
Nadam se da ce ova, ipak pomalo neplanirana finansijska injekcija uliti hrabrosti ljudima iz uprave da jedan dio novca usmjere na pojacanja. Ekipa trenutno izgleda zaista "utegnuto" ali bojim se sta ce biti kad stignu umor i malo ozbiljnije povrede.

Kurs je svima poznat i s njega ne treba skretati; ipak, vjerujem da ima nesto prostora i za zadovoljavanje drugih potreba osim saniranja obaveza. Na kraju krajeva, investicija u igracki kadar je posredna ali opet vrlo direktna investicija upravo u vracanje dugova.

Uz to, siguran sam da smo sad igracima jos atraktivniji i da ih je jos lakse "premuntati" nego, recimo, proslog ljeta.

@Fanzi :palacgore:
Ja se nadam da nece.

Nadam se da ce biti pojacanja/prinova, ali zato sto je tako bilo planirano/budzetirano prije ovih tekmi. Slazem se da nam fali sotone i vjerujem da to vide i u klubu, ali bilo bi jako opasno poceti praviti presedana i ubacivati novac koji iznenada dodje u igracki kadar, bez da imamo obezbijedjen redovan priliv sredstava. Covjek se lako zanese, a mi to moramo izbjeći po svaku cijenu.
 
SanMan
Postovi: 1235
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 4:09 pm

ublehas je napisao/la:
sub jul 29, 2023 3:29 pm
fcz je napisao/la:
sub jul 29, 2023 12:58 am
Nadam se da ce ova, ipak pomalo neplanirana finansijska injekcija uliti hrabrosti ljudima iz uprave da jedan dio novca usmjere na pojacanja. Ekipa trenutno izgleda zaista "utegnuto" ali bojim se sta ce biti kad stignu umor i malo ozbiljnije povrede.

Kurs je svima poznat i s njega ne treba skretati; ipak, vjerujem da ima nesto prostora i za zadovoljavanje drugih potreba osim saniranja obaveza. Na kraju krajeva, investicija u igracki kadar je posredna ali opet vrlo direktna investicija upravo u vracanje dugova.

Uz to, siguran sam da smo sad igracima jos atraktivniji i da ih je jos lakse "premuntati" nego, recimo, proslog ljeta.

@Fanzi :palacgore:
Ja se nadam da nece.

Nadam se da ce biti pojacanja/prinova, ali zato sto je tako bilo planirano/budzetirano prije ovih tekmi. Slazem se da nam fali sotone i vjerujem da to vide i u klubu, ali bilo bi jako opasno poceti praviti presedana i ubacivati novac koji iznenada dodje u igracki kadar, bez da imamo obezbijedjen redovan priliv sredstava. Covjek se lako zanese, a mi to moramo izbjeći po svaku cijenu.
Prvo isplatiti sve do jedne marke zaostatka ovim trenutnim igračima, povećati im plate pa se onda rasipati na pojačanja
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 4:33 pm

Zna li neko kada bi Jaber mogao dobiti vizu sta se vec ceka?
 
Avatar
Valter
Postovi: 1323
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 6:23 pm

Kada bi u fudbalu odlučivao samo igrački kvalitet, mi bi teško u Bakuu imali šansu za prolaz. Odabir prave taktike i igrača koji to mogu iznijeti nerijetko zna uslovno slabijem timu donijeti trijumf. Nermin je u tri Europske utakmice protiv po rejtingu boljih timova pokazao ovo pravilo i ni u jednoj od tih utakmica nismo izgledali inferiorno te smo u svakoj dali po dva gola. Pa zašto ne ponovo u Bakuu taktikom anulirati kvalitet protivnika.

Kada smo u prvom poluvremenu imali snage i izašli u visoki presing Nefči je izgubio igru i bio prilično bezopasan do one greške. Mi nažalost imamo problem sa fizičkom spremom igrača, (naročito pojedinih) kao i sa povredama. Ključno će biti koliko će Nermin uspjeti energetski podići ekipu.

PS. Oduševljen sam kako su sve tribine otpjevale "Leteće medvjediće". Moćno.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1749
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 6:24 pm

Sta je sa povrijedjenim igracima ? Ko nece moci igrati u Bakuu ?
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6750
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 29, 2023 6:26 pm

Nece sigurno igrati Amoah i Jasarevic ovi ostali ce biti tu.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], samo_da_repliciram i 125 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija