Analize protivnika za sezonu 2019/2020: viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: viewtopic.php?f=51&t=912&p=434009

Bolesni i brat i sestra: Pomozimo Imranu i Iman da odu na dijagnostiku u Tursku!
https://www.bh-index.info/bolesni-i-bra ... -u-tursku/

Pored poziva, pomoći možete i uplatom novca na naše račune:
PayPal: paypal1@pomozi.ba

Za uplate iz BiH:
Intesa Sanpaolo Banka BiH
154-180-20085330-48

Za uplate iz inostranstva:
Banks name: Intesa Sanpaolo Banka BiH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541802008533048

Primalac: Udruženje “Pomozi.ba”, dr. Fetaha Bećirbegovića br. 8, 71000 Sarajevo
Svrha: Imran i Iman

Za uplate na račun organizacije Pomozi.ba u Austriji:
Name: hilfhelfen-pomozi.ba
Verwendungszweck: Imran i Iman
ERSTE BANK
IBAN: AT64 2011182266475400
BIC: GIBAATWWXXX
Wien, Oestereich

LeBlue
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jan 13, 2019 1:45 pm

Pa moram reci da nije nista spektakularno. 450.000 eura za igraca koji je debitovao za prvi tim sa 18 godina, a ovu sezonu standardan. Ima tu tih 20% dodatnih, i bonus za uspjeh, meni je to ok transfer, ne mogu reci da je vise od toga. Nismo napredovali sto se tice transfera.

bojamora

ned jan 13, 2019 1:48 pm

Ja stvarno ne vidim ništa spekakularno u prodaji najboljeg mladog igrača za 450 000 eur

PratimsamoPlave
Kontakt:

ned jan 13, 2019 1:51 pm

I kao takav nikad igrac iz naseg kluba nije otisao u bolji i za vise para, a nije da nismo ima li boljih od Anela..
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!

exbabilon
Kontakt:

ned jan 13, 2019 1:54 pm

Dobar, solidan transfer.. ponajvise zbog kluba u koji je otisao, konacno nije neki ispodprosjecni turski klub ili ne daj Boze druga danska liga. Ali da je spektakularan i nije, ona prva cifra od milion eura bi bila druga prica, ovako je okej.

storm_raider
Kontakt:

ned jan 13, 2019 1:55 pm

Format je napisao/la:
ned jan 13, 2019 1:41 pm
storm_raider je napisao/la:
ned jan 13, 2019 1:31 pm
LeBlue je napisao/la:
ned jan 13, 2019 1:22 pm
4 igraca za period od vise godina je losa statistika. Stevanovic, Lendric, Zakaric i Graovac. Uz to evo na kraju ok transfer za Sabanadzovica. Transfer koji je ok, ali nista spektakularno.
Transfer Sabanadzovica - "nista spektakularno?"

Ne mogu vjerovati.
U pravu je,nista spektakularno. Neki klubovi tipa Vozdovac prodaju igrace po 3,4miliona eura,o cemu pricamo!?

Skolovao si igraca kroz sve kategorije skoro,usao u prvi tim,obecava mnogo ali kad si u auecu moras ga dati za ove pare e to je problem i cirkus pare za danasnji fudbal cak i na balkanu.
Pricamo o okruzenju u kojem zivimo i o odnosu na transfere koje imamo kroz historiju kompletne lige. Takvo poredjenje nije "nista spektakularno". Ako poredimo sa drugim ligama, onda se slazem naravno. Ali, mi se ne mozemo porediti, nazalost, ni po cemu. U tom slucaju ce sve biti "nista spektakularno".
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:04 pm

bojamora je napisao/la:
ned jan 13, 2019 1:40 pm
Minjore je napisao/la:
ned jan 13, 2019 1:25 pm
Znaci za vas su losi igraci Krizman i Ubiparip ?
Mehremic bi ove zime mogao napraviti transfer da se svi zijanimo...
Jel to još žališ za Mehremičem. Ne mogu da vjerujem.
Jesi corav ili ? Vidis da je odvojeno za njega napisano.

Format
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:07 pm

Format je napisao/la:

Ne mogu vjerovati.
U pravu je,nista spektakularno. Neki klubovi tipa Vozdovac prodaju igrace po 3,4miliona eura,o cemu pricamo!?

Skolovao si igraca kroz sve kategorije skoro,usao u prvi tim,obecava mnogo ali kad si u auecu moras ga dati za ove pare e to je problem i cirkus pare za danasnji fudbal cak i na balkanu.
Pricamo o okruzenju u kojem zivimo i o odnosu na transfere koje imamo kroz historiju kompletne lige. Takvo poredjenje nije "nista spektakularno". Ako poredimo sa drugim ligama, onda se slazem naravno. Ali, mi se ne mozemo porediti, nazalost, ni po cemu. U tom slucaju ce sve biti "nista spektakularno".
Pa dobro je rekao nista spektakularno slozit cemo se svi a meni je vise pun qrac davanje ovako jeftino nasu djecu a nemamo sposobnost 18 godisnjaka zadrzat u klubu zbog raznih menadjera,oceva,amidza itd.

mamba21
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:11 pm

Format je napisao/la:
ned jan 13, 2019 2:07 pm
Format je napisao/la:

Pa dobro je rekao nista spektakularno slozit cemo se svi a meni je vise pun qrac davanje ovako jeftino nasu djecu a nemamo sposobnost 18 godisnjaka zadrzat u klubu zbog raznih menadjera,oceva,amidza itd.
Nasa liga opcenito ima tu barijeru, ko ce morati probiti kad tad. Kad dolaze drugi ljudi na nase trziste, znaju uslove u kojem nasi rade, gledaji historiju trzista. Ne mozes sad ocekivati da neko dodje i stavi ti 2 3 miliona eura za Anela, da je u Hrvatskoj to bi moglo veoma lako.
Forza 1921!

cikazubo
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:12 pm

Opet se poredimo sa komsijama ???
Kratko cu :
-finalisti svjetskog prvenstva, 90% repke poniklo u HNL-u.
- Srb i Hrv su redovni ucesnici na svim prvenstvima u omladinskim kategorijama, Srbi su i svjetski prvaci.
-Dinamo nekoliko puta liga prvaka, Zvezda uze 4 boda u grupi smrti, uglavnom domaci i mladi igraci.
-redovni ucesnici euro lige, Rijeka, Partizan, Dinamo..
-Slovenija=Maribor.
-neka manja ekipa je uvijek u play offu, Hajduk, Osijek itd..
-PASOŠ EU u slucaju Hrvatske i Slovenije !
-Akademije na evropksom nivou.

Gdje smo mi u fudbalu, zasto smatrate da smo neki faktor, poredite nas sa zemljama slicnim po rezultatima, zasto crnogorci ne prodaju, zasto makedonci ne prodaju, zato sto smo niko i nista na fudbalskoj mapi, da nema Dzeke ne bi se ni znalo da igramo lopte u 21. vijeku.
Kako vam nije jasno da niko nece prodavati igrace za neke cifre koje prenosite iz susjedstva, ne prodajemo samo mi vec i trostruki uzastopni prvak, najbogatiji pitari, a gdje su te cifre i ti igraci !?

LeBlue
Kontakt:

Format je napisao/la:

Ne mogu vjerovati.

Ja sam rekao da je transfer ok. Nisam nezadovoljan niti previse zadovoljan. Kad bi me neko pitao za ocjenu od 1-5, rekao bih 3 ili 3 plus. Nismo napredovali prema prijasnjim transferima toliko da se ne moze reci da je odlican transfer, a proslo je nekoliko godina. Zeljo je najveci klub u BiH, po svim kriterijima, a to se isto odnosi po talentu igraca (4 og 11 startera A reprezentacije su igrali za nas klub). Ono sto je pozitivno i sto me raduje su ugovori sa mladim igracima, to je nekako profesionalnije sada ali mislim da ima dosta tu prostora da se bolje unovce nasi igraci.

PratimsamoPlave
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:16 pm

Za malog je ovo najbolja opcija.
AEK je ove godine igrao ligu sampiona, od veznih igraca U21 na nacionalnom nivou igra u najboljem klubu.
Njegov izostanak ce zamjeniti Osmanovic ili vec neki drugi omladinac, tako treba. Svakako sta god napravi bice da mu je babo to sredio, pa cak i transfer.. Ako Refik moze nekoga nagovoriti da da 600 000 eura, sta cekate postavite ga za SD.
Nacija se divi pitarskom Mujakicu sto ode navodno u Kortrajk, a nama ne valja AEK. Ovogodisnji ucesnik lige sampiona. Kao naucili uzimati vise para..
Nas klub mora biti servis, tj. proizvoditi mlade i prodavati ih sa procentima. Vremenom cemo novxa imati sve vise, samim tim ce cijena transfera biti veca.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!

BlwD
Prijatelj foruma
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:18 pm

Lahko je na Manageru prodati Zebu Atalanti za 1,5 mil. KM.

Nije ono cemu bi kao klub trebali teziti, ali je realnost.
Jos uvijek ne mozemo ocekivati milionske transfere dok imamo nesposoban savez, korumpirane mlade reptezentacije, neprofesionalnu ligu, klubove koje izvode druge timove u odlucujucim utakmicama, nesposobne trenere sa sumnjivo stecenim licencama, nepismene agente i na kraju igrace kojima forma ovisi o svemu samo ne o njima.

Ne preostaje nista drugo nego da se krpis bonusima i kompenzacijama dok kao cjelina ne napredujemo. Ne moze Zeljo biti izuzetak kad tamo neki iz npr. Bijeljine digne nos cim ga neki skaut Zvezde pogleda.
Kvalitet lige stagnira, da ne kazem opada. Nece ti niko dati milionski iznos za igraca iz sumnjive okoline. Imaju ljudi te pare ali se moraju osigurati. Imaju i oni navijace koji ce se pitati "u sta ste pare potrosili?" u slucaju najmanjeg neuspjeha.
Na kraju krajeva, nisu ni Osijek i eto taj Vozdovac prodavali igrace dok se lige nisu probile na tu europsku pozornicu.

Sto se tice broja igraca, vec sve ispricano i nema potrebe vracati se na tu temu. Ja sam siguran da smo u svakoj sezoni imali igrace za vise od onoga sto su postigli.
Zato se radujem ovom periodu pod Amarom jer, kakvi god igraci da budu, bar ce postojati neki vid sistema.

blueDBR
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:19 pm

A budimo realni i nije nesto Anel odskakao od ostalih omladinaca, da nije ovoliko mlad bio vjerovatno ne bi ni igrao prvu, po meni Hare je bio najbolji od ovih juniora dok je Adzem trener bio, strasan DMF, jači od Anela u defanzivi a obojica manje-više krampe u napadu, Osmanović ostaje u veznom sa Hajdarom. Daca prednji vezni, Žeru će vjerovatno Amar vratit na krilo iako ništa nije pokazao u Igmanu al eto, imamo Rodina na štoperu koji ako bude jos godinu i po, dvije standardan možemo za fine pare prodat, Zilića promovisat par tekmi možda lakših, Zubanović zamjena Krpi aBd na proljeće što više nastupa da skupi

edit: zaboravih Šehiće spomenuti, baš me zanima šta je stim Aldinom hoćel ga Brko ikako koristiti, takođe i za Eldara ne znamo šta je reć nakon onih kikseva

LARSSON
Tema Autor/ica
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:22 pm

Zubanovića, E. Šehića, Osmanovića i Zilića više koristiti za juniore da osvoje titulu, a u prvi tim dovesti pojačanja, svakako od navedenih jedino Osmanović i igra, Zilić manje.
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

Budi Željo
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:38 pm

Spektakularan transfer bi bio da smo prodali nekog za milion eura ili vise ili da smo za ovu cifru prodali recimo Kemu Osmankovica ili Asima Zeca i tako slicno. Ovako dobar transfer i sve pohvale.
I sto se tice igraca koji su prosli kroz nas klub u periodu prosle uprave bilo je tu dosta dobrih igraca, mora se priznati. Poslije ona prva dva transfer roka, pogotovo drugog sa Hervasom i Pozderom, koji je bio najgori, poprilicno smo se tu dozvali i naucili. Po meni najveci problem je bio sto su te igrace vodili jako limitirani treneri. Proslogodisnja ekipa koju je vodio Adzem je itekako dobra igracki bila. I ona Slavkina iz druge polusezone takodjer.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!

avlami97
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:53 pm

Raptor44 je napisao/la:
ned jan 13, 2019 12:40 pm
Nešto razmišljam danas koliko je samo igrača prošlo kroz naš klub u zadnje tri godine to nije normalno.
Od njih 50 ubodemo dvojicu da znaju lopte..
Siniša Stevanović, Miro Stevanović, Ivan Lendrić, Sandi Križman, Goran Zakarić, Goran Graovac, Sinan Ramović, Vojo Ubiparip, Antonio Pavić, Matej Rodin, Sulejman Krpić...
Bilo ih je još. Čuj samo dvojicu "uboli" da znaju lopte. Ovo pišem za prilike i okolnosti u PL BiH (ostale klubove), jer se samo sa njima možemo porediti, jer se sa njima i takmičimo. Zvanično Lendrić bio prvi strijelac lige. Zvanično Miro Stevanović i Goran Zakarić proglašeni najboljim igračima u prethodne dvije sezone. Fakat ne znam. Raja ima loše pamćenje ili namjerno trola. Ko zna, možda oboje.
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u ned jan 13, 2019 2:55 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

LARSSON
Tema Autor/ica
Kontakt:

ned jan 13, 2019 2:54 pm

– Ma to nije istina. Niko me iz Željezničara nije zvao – rekao je kratko za hehe.ba Daniel Grovac koji je ove sezone jedan od najstandardnijih fudbalera “Voše”. Za tim iz Novog Sada odigrao je 18 utakmica.
Kartoteka - http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=814

bogi
Moderator
Kontakt:

ned jan 13, 2019 3:03 pm

cikazubo je napisao/la:
Opet se poredimo sa komsijama ???
Kratko cu :
-finalisti svjetskog prvenstva, 90% repke poniklo u HNL-u.
- Srb i Hrv su redovni ucesnici na svim prvenstvima u omladinskim kategorijama, Srbi su i svjetski prvaci.
-Dinamo nekoliko puta liga prvaka, Zvezda uze 4 boda u grupi smrti, uglavnom domaci i mladi igraci.
-redovni ucesnici euro lige, Rijeka, Partizan, Dinamo..
-Slovenija=Maribor.
-neka manja ekipa je uvijek u play offu, Hajduk, Osijek itd..
-PASOŠ EU u slucaju Hrvatske i Slovenije !
-Akademije na evropksom nivou.

Gdje smo mi u fudbalu, zasto smatrate da smo neki ****, poredite nas sa zemljama slicnim po rezultatima, zasto crnogorci ne prodaju, zasto makedonci ne prodaju, zato sto smo niko i nista na fudbalskoj mapi, da nema Dzeke ne bi se ni znalo da igramo lopte u 21. vijeku.
Kako vam nije jasno da niko nece prodavati igrace za neke cifre koje prenosite iz susjedstva, ne prodajemo samo mi vec i trostruki uzastopni prvak, najbogatiji pitari, a gdje su te cifre i ti igraci !?
Kako vam je čovjek fino sve objasnio. :palacgore:
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.

Omar500
Moderator
Kontakt:

ned jan 13, 2019 3:03 pm

Pa Markovic je bio dobar igrac. Druga je stvar sto smo imali najsporiji vezni red lige, ali to je igrac koji je i vise nego korektan, sa dobrim statistickim ucinkom u vidu golova i asistencija za svoju poziciju. Isto nije do njega sto ga se forsiralo da svaku utakmicu igra skoro 90 minuta, kao sto je fazon bio i sa Curjuricem. Ne ide tako.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

avlami97
Kontakt:

ned jan 13, 2019 3:04 pm

blueDBR je napisao/la:
ned jan 13, 2019 2:19 pm
A budimo realni i nije nesto Anel odskakao od ostalih omladinaca, da nije ovoliko mlad bio vjerovatno ne bi ni igrao prvu, po meni Hare je bio najbolji od ovih juniora dok je Adzem trener bio, strasan DMF, jači od Anela u defanzivi a obojica manje-više krampe u napadu, Osmanović ostaje u veznom sa Hajdarom. Daca prednji vezni, Žeru će vjerovatno Amar vratit na krilo iako ništa nije pokazao u Igmanu al eto, imamo Rodina na štoperu koji ako bude jos godinu i po, dvije standardan možemo za fine pare prodat, Zilića promovisat par tekmi možda lakših, Zubanović zamjena Krpi aBd na proljeće što više nastupa da skupi

edit: zaboravih Šehiće spomenuti, baš me zanima šta je stim Aldinom hoćel ga Brko ikako koristiti, takođe i za Eldara ne znamo šta je reć nakon onih kikseva
Šaban je 1999., a Hajdar 1998. godište. Šaban skoro nikako njije ni igrao za juniore, ne računam tekme u omladinskoj LP. On je maltene iz kadeta prekomandovan u seniorski fudbal. Momak je još 2016. debitovao za prvi tim. Možda ti poređenje nije najadekvatnije. Možda si mogao porediti Hajdara i Žerića jer su ista generacija, bez obzira što ne igraju istu poziciju.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], boccaccio, Brkoo, Google [Bot], Leon_Professional i 20 gostiju.

Prijava  •  Registracija