Analize protivnika za sezonu 2019/2020: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: http://forum.sport1.ba/viewtopic.php?f= ... 2&p=434009

* * *

Ukoliko nekome treba pomoc, pogotovo ukoliko ima dijete kuci, neka se javi nekome od moderacije. Anonimnost zagarantovana.

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.

Ukupno glasova: 15

rios
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jul 26, 2016 1:58 pm

delinjo je napisao/la:
rios je napisao/la:Hajmo malo o Olimpicu,napisao sam jucer ukratko sta sam vidio protiv Slobode.Sta vi mislite,da li su one kontre i polukontre bile zbog opustanja Slobode ili Olimpic zaista to dobro radi? Cinjenica je da su stvorili tako 3 zicera.
Obzirom da ce nam brzo i Sloboda da napisem koju i o njima.Gledao sam ih u onim Evropskim utakmicama i ovo sad protiv Olimpica.Ne znam,po meni djeluju slabije nego prosle godine.Dosta tanki na dvije pozicije,lijevi bek i zadnji vezni,takodjer Dzidic iznendjujuce nesiguran bio sad protiv Olimpica.Naprijed i dalje dosta zavise od Zebe,ne znam koliko on ima jos kazne,hoce li igrati protiv nas? Tu je jos i Ordagic takodjer,te dva solidna napadaca,tako da u ofanzivi i nisu mjenjali nivo kvaliteta od prosle godine.
ma Olimpic je sad jedna prosjecna premijerligaska ekipa,kada na to dodas nezadovoljne igrace koji ne znaju kada ce dobiti platu,kada imas igrace kojima nije jasna situacija ...onda dobijes jednu katastrofalnu ekipu....oni i Celik su glavni kandidati za ispadanje...i sve osim toga bice iznanadjenje ali bas
Sve stoji delinjo,grcevita borba ih ceka zaista po ovom vidjenom i sve osim nase pobjede bi bilo apsolutno prvorazredno izenandjenje.Ali opet ponavljam,malo sam ko papagaj vec,kontre i polukontre su dobro trcali stvarno.Pa cak kad malo vratim film i u onoj trening utakmici na Grbavici su penal izborili iz slicne situacije cini mi se..Treba to kontrolisati..Igraju bunker klasicni,a gore sta naprave sa 2-3 igraca - naprave..
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

boju dao si nebu...
Kontakt:

uto jul 26, 2016 1:59 pm

fk1921 je napisao/la:@chile ja sve ocekujem da ce se nova 10tka dovesti.

Vjerujem da Radinovic moze kvalitetno odgovoriti zadatku "kreatora" igre. Ono sto sam upratio na treninzima, na prijateljskoj protiv Metalleghe-a, pa evo i na derbiju se moglo vidjeti nekoliko situacija, je nesto na osnovu cega vjerujem da moze. U principu mi igramo sa dva centralna vezna od kojih je jedan malo ispred drugog. Ugljesa je imao finih pasova, ne melja loptu, odigra na prvu uvijek kada ima opciju, zna "okrenuti" stranu i sa slabijom nogom, ima dobar pas izmedju i iza protivnickih linija, jak u duelu, dobar sut...volio bih ga vidjeti malo blize golu u svakom slucaju.
MI SMO ŽELJINI, ŽELJO JE NAŠ!

chile
Kontakt:

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jul 26, 2016 2:00 pm

Rodom s mejtaša je napisao/la:
chile je napisao/la:Vazda smo tu imali finih igraca a zadnjih godina od Zebe na ovamo skripimo. A sto se tice ofanzive mozda najvaznija i najodgovornija pozicija i u nasoj ligi zasad nema niko ko bi je realno popunio bar ja ne vidim...
Mora se traziti vani a obicno su to na cijeni igraci koje mi sebi nikako ne mozemo priustiti to nam je realnost.
Jedino da ubodemo s nekim klincem iz naseg ili tudjeg omladinskog pogona, i opet tu imamo problem sto bi brzo otisao dalje ako bi imalo valjao...nezgodna situacija kako god okrenes.

Sent from my Plavo Sokocalo
Nešto ranga Agića ili Huljeva, dosta.
Ja nekako prizeljkujem da Zera bude novi Faco (babuka mu) sa boljim radnim navikama...
Jaceg tehnicara u ekipi od rata nismo imali, samo da zaobidje travu i cugu :)

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !

fk1921

uto jul 26, 2016 2:04 pm

pintol_TM87 je napisao/la:uzet ce samir ispisnicu, da svima bude lakse..
To ti on rekao ili?
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!

staaarinavijac
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:05 pm

Dobro , nije loše imati 4-5 napadača, ali je situaciija takva da nama prijeko treba bar 3 solidna o f a n z i v n a veznjaka.
Ako postoje mogućnosti uprava bi trebala da dovede par njih.
povrede , kartoni , nenadani odlasci , ne bi smjeli više remetiti efikasnu igru.

sergejevic

uto jul 26, 2016 2:05 pm

Zadnji dio prosle sezone je Olimpik igrao odlicno i potpuno zasluzio da ostane u ligi, a Kolar je samo preuzeo Odin nacin igre, barem ono sto sam ja pratio. Protiv Radnika su igrali odlicno i bas su bili opasni u tim kontrama, ali im je Brkovic dva ili tri mrtva zicera fulio, tako su i s pitarima igrali. Barem mi znamo kako to Oda postavi igru, nesto sto smo mi igrali u Evropi. Stvarno su dobro usavrsili kontre i jako su opasni tu. Mislim da da ce nam trebati dosta trke u sredini da se sprijece ti njihovi brzi napadi. Imaju problem jer su ostali bez mnogo igraca i sasvim su druga ekipa. Mada opet nije jednostavno napraviti onoliko sansi protiv Slobode, tako da nisu bas naivni, vidio sam da je Bobic skidao svasta u toj utakmici.

Omar500
Moderator
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:07 pm

Igrat ce Olimpic i ove godine solidno, ja sam rekao, uvijek su oni lijep za oko fudbal igrali. Sto se njihovih kontri tice, sam Musemic je rekao da nije zadovoljan ekipom, jer se opustila na rezultatu 2:0 koji je najopasniji. Iz toga su se izrodile 3 stopostotne sanse za Olimpic. Ali, definitivno su slabija ekipa od one sa prosle polusezone i ne bi nam trebali stvarati probleme. Samo ozbiljan pristup, da se ne podcijene.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

delinjo
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:12 pm

rios je napisao/la:
delinjo je napisao/la:
rios je napisao/la:Hajmo malo o Olimpicu,napisao sam jucer ukratko sta sam vidio protiv Slobode.Sta vi mislite,da li su one kontre i polukontre bile zbog opustanja Slobode ili Olimpic zaista to dobro radi? Cinjenica je da su stvorili tako 3 zicera.
Obzirom da ce nam brzo i Sloboda da napisem koju i o njima.Gledao sam ih u onim Evropskim utakmicama i ovo sad protiv Olimpica.Ne znam,po meni djeluju slabije nego prosle godine.Dosta tanki na dvije pozicije,lijevi bek i zadnji vezni,takodjer Dzidic iznendjujuce nesiguran bio sad protiv Olimpica.Naprijed i dalje dosta zavise od Zebe,ne znam koliko on ima jos kazne,hoce li igrati protiv nas? Tu je jos i Ordagic takodjer,te dva solidna napadaca,tako da u ofanzivi i nisu mjenjali nivo kvaliteta od prosle godine.
ma Olimpic je sad jedna prosjecna premijerligaska ekipa,kada na to dodas nezadovoljne igrace koji ne znaju kada ce dobiti platu,kada imas igrace kojima nije jasna situacija ...onda dobijes jednu katastrofalnu ekipu....oni i Celik su glavni kandidati za ispadanje...i sve osim toga bice iznanadjenje ali bas
Sve stoji delinjo,grcevita borba ih ceka zaista po ovom vidjenom i sve osim nase pobjede bi bilo apsolutno prvorazredno izenandjenje.Ali opet ponavljam,malo sam ko papagaj vec,kontre i polukontre su dobro trcali stvarno.Pa cak kad malo vratim film i u onoj trening utakmici na Grbavici su penal izborili iz slicne situacije cini mi se..Treba to kontrolisati..Igraju bunker klasicni,a gore sta naprave sa 2-3 igraca - naprave..
naravno ne samo tu svaku utakmicu treba uci sa oprezom...ni smo ni mi toliko dominantni da mozemo protiv bilo koga reci,e ovo je sigurna pobjeda,ali sa druge strane ako zelimo titulu( a zelimo svi kazu tako) ove protivnike moramo pobjedjivati kako znamo...na ovakvim ekipama se i uzima titula generalno..
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

Roberto Baggio
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:14 pm

Minjore je napisao/la:
Omar500 je napisao/la:
Roberto Baggio je napisao/la:Večeras je na književnom festivalu Bookstan, u Akademiji likovnih umjetnosti, poklonjen dres Aleksandru Hemonu (Hemon, broj 10). Kako vidim, još uvijek nije objavljena nigdje vijest. A vidim ni ovdje se ne priča o tome, znači ne posjećuju se kulturni sadržaji. :mrgreen:

Bajramović je dao dres, a čini mi se da je tu bio i Vukotić, nisam siguran. Bajramović se zahvalio Hemonu što je uvijek bio s nama, u ime svih nas iz države Željo. Tako nekako. Uglavnom, klasična književna večer, a uletili naši na početku.
Vidis, nisam znao. Za pohvalu :palacgore:
Urucen mu je sampionski dres generacije 1971/72.
Da ne bi ko rekao kako za ove imaju dresove a u fanshopu nemaju :DD:
slika

Šampionski dres 2016/2017. :mrgreen:
FK Željezničar 1921

Omar500
Moderator
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:17 pm

''Mozda budemo "gosti" u susretu sa Olimpikom na Grbavici, imaju problema sa firmom "Lokom" a Kosevo im je preskupo, tako da bi gostujucu mogli odigrati na Grbavici, mada jos nista nije sto posto sigurno''

Ne znam koliko je ovo istina, samo prenosim. Ali ne bi bilo lose :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Model1964

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto jul 26, 2016 2:19 pm

chile je napisao/la:
Rodom s mejtaša je napisao/la:
chile je napisao/la:Vazda smo tu imali finih igraca a zadnjih godina od Zebe na ovamo skripimo. A sto se tice ofanzive mozda najvaznija i najodgovornija pozicija i u nasoj ligi zasad nema niko ko bi je realno popunio bar ja ne vidim...
Mora se traziti vani a obicno su to na cijeni igraci koje mi sebi nikako ne mozemo priustiti to nam je realnost.
Jedino da ubodemo s nekim klincem iz naseg ili tudjeg omladinskog pogona, i opet tu imamo problem sto bi brzo otisao dalje ako bi imalo valjao...nezgodna situacija kako god okrenes.

Nešto ranga Agića ili Huljeva, dosta.
Ja nekako prizeljkujem da Zera bude novi Faco (babuka mu) sa boljim radnim navikama...
Jaceg tehnicara u ekipi od rata nismo imali, samo da zaobidje travu i cugu :)

i crijevo ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎

Whisperer

uto jul 26, 2016 2:23 pm

LARS1921 je napisao/la:Ma doći će neko na tu poziciju, samo je pitanje ko će doći

Meni je žao što mu i ja opsujem kad loše igra, pa mi na kraju krivo bude kad vidim kako je prije igrao, a kako se sad odbija lopta od njega
ja kolko sam sazno kostic zeli krilo i jos jednog veznog , samo prenosim sto sam cuo :)
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Dr. Adzem
Kontakt:
Status: Online

uto jul 26, 2016 2:25 pm

Kazanova je napisao/la:
LARS1921 je napisao/la:Ma doći će neko na tu poziciju, samo je pitanje ko će doći

Meni je žao što mu i ja opsujem kad loše igra, pa mi na kraju krivo bude kad vidim kako je prije igrao, a kako se sad odbija lopta od njega
ja kolko sam sazno kostic zeli krilo i jos jednog veznog , samo prenosim sto sam cuo :)
Zna li se kad ti igrači potpisat?
Cuva Bog Zelju svog!

Whisperer

uto jul 26, 2016 2:25 pm

fk1921 je napisao/la:Dje bubasarbaaa?????? Kazanova nas ispalio :arrow:
tebi nebi odo nistaaa nit prenjeo kao vise nikom za zivu glavu a teb pogotovo bake :palacgore:
"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

jovanmaksimovic
Moderator
Kontakt:

uto jul 26, 2016 2:26 pm

Omar500 je napisao/la:''Mozda budemo "gosti" u susretu sa Olimpikom na Grbavici, imaju problema sa firmom "Lokom" a Kosevo im je preskupo, tako da bi gostujucu mogli odigrati na Grbavici, mada jos nista nije sto posto sigurno''

Ne znam koliko je ovo istina, samo prenosim. Ali ne bi bilo lose :D
na kraju ce igrati u lukavici... :rofl1:
100/94/37/34 - i to je to!

Model1964

uto jul 26, 2016 2:27 pm

Kazanova je napisao/la:

A koliko smo kokodakali puno veznih :) , štace toliki :)
Stvari se brzo zakompliciraju
Ako uprava uspije odraditi,super. Ako ne, sa postojecim kadrom i uz našu pomoc možemo puno.

Whisperer

uto jul 26, 2016 2:28 pm

Dr. Kostic je napisao/la:
Kazanova je napisao/la:

Nez brate bgmm , cisto prenosim ono sto sam nacuoo , znam da ljevo krilo trazi i vezu e sad koje vidjecemo jbg, juce kad sam poceo pricat ovde napad je bio na mene tak da od sada necu zucnut dok ne bude zavrseno ;)

Whisperer

uto jul 26, 2016 2:32 pm

Model1964 je napisao/la:
Kazanova je napisao/la:

A koliko smo kokodakali puno veznih :) , štace toliki :)
Stvari se brzo zakompliciraju
Ako uprava uspije odraditi,super. Ako ne, sa postojecim kadrom i uz našu pomoc možemo puno.
a mozda tog igraca sto trazi u vidu veznog je 10 ona prava, ako se uspije to sve realizovat bice super ako ne , boze moj pokusat sa ovim sto imamo uzet :titula:

Model1964

uto jul 26, 2016 2:32 pm

@Mirso
Nemoj da si batre :-) . Napadaju i mene da sam pitar ... pa sam hin pomnožiJo sa nulom :-)
Samo ti piši nije ovo S Koreja

Dr. Adzem
Kontakt:
Status: Online

uto jul 26, 2016 2:33 pm

Kazanova je napisao/la:
Dr. Kostic je napisao/la:
Kazanova je napisao/la: ja kolko sam sazno kostic zeli krilo i jos jednog veznog , samo prenosim sto sam cuo :)
Nez brate bgmm , cisto prenosim ono sto sam nacuoo , znam da ljevo krilo trazi i vezu e sad koje vidjecemo jbg, juce kad sam poceo pricat ovde napad je bio na mene tak da od sada necu zucnut dok ne bude zavrseno ;)
Ma no sikiriki brate bit će ako Bog da znam i ja da se traži tako da ti vazda vjerujem kad kazes. I nemojte napadati Mirsu što čuje čovjek i kaže nam u svakom smislu hoće da podijeli info sa braćom i nikad nije lagao al jbg lupam treba nam 3 igrača normalno je da će se uspostaviti veza sa 6 igrača. Mirso uz tebe smo
Cuva Bog Zelju svog!

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Bozidar Radosevic, Dr. Adzem, gavran, Google [Bot], Mamba1921, Meha87 i 44 gosta.

Prijava  •  Registracija