Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 11:48 pm

@Hurmasica
:palacgore:

Nego dje su insajderi :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 11:50 pm

Omar500 je napisao/la:@Hurmasica
:palacgore:

Nego dje su insajderi :D
Zabranili forumaši nedaju da se hajca
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 11:52 pm

Nebitno je da li su napravili gresku ili nisu, bitno je to da bi se u slucaju samo jednog takvog previda, ovakvi sukobi pretvorili u nesto pet puta gore nesto sto je bilo tog dana.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 11:56 pm

rodrigo87 je napisao/la:Nebitno je da li su napravili gresku ili nisu, bitno je to da bi se u slucaju samo jednog takvog previda, ovakvi sukobi pretvorili u nesto pet puta gore nesto sto je bilo tog dana.
Ma gdje nije bitno. Pustiti autobus pun navijača koji čuvaju trojica ljudi osiguranja, sat i po prije utakmice na stadion može samo baš lud insan. Haj što pustiše autobus, nego što još pustiše one budale iz autobusa k'o da je piš pauza negdje na Bradini. UEFA jednostavno sve gleda kroz novac, profit i njima potencijalni belaji iz kola u kolo ne bi donijeli ništa pozitivno u kasu. Zbog nesigurnosti, dolazilo bi manje raje na stadion, manje bi bilo sponzora, takmičenje bi bilo neatraktivno i oni tu ne bi sebe vidjeli. Al' svakako je ovo po meni još sve na dugom štapu..
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 11:57 pm

dell21 je napisao/la:Jako tesko bi se to uklopilo u sistem takmicenja. Jako puno ima utakmica sa tom ligom bi sedmicno 2 utakmice bile.., domaca liga, kup i taj kup. Ja bi volio da se o tome nikada ne prica a kamoli da se igra.
Ma nidje veze. Neizvodivo i nejasno totalno. Svakih par godina se pojavi neki "genijalac" sa ovom pričom i naravno ništa. Eventualno se za juniore može napraviti i ima smisla jer nam je juniorska liga smiješna. Puno bi pomoglo razvoju mladih igrača, u izlogu su itd.
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2854
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:00 am

Hurmasica je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:Nebitno je da li su napravili gresku ili nisu, bitno je to da bi se u slucaju samo jednog takvog previda, ovakvi sukobi pretvorili u nesto pet puta gore nesto sto je bilo tog dana.
Ma gdje nije bitno. Pustiti navijački autobus koji čuvaju trojica ljudi osiguranja, sat i po prije utakmice može samo baš lud insan. Haj što pustiše autobus, nego što još pustiše one budale iz autobusa k'o da je piš pauza negdje na Bradini. UEFA jednostavno sve gleda kroz novac, profit i njima potencijalni belaji iz kola u kolo ne bi donijeli ništa pozitivno u kasu. Zbog nesigurnosti, dolazilo bi manje raje na stadion, manje bi bilo sponzora, takmičenje bi bilo neatraktivno i oni tu ne bi sebe vidjeli.
Ma stvar je u tome sto prava "Torcida" nije ni dosla, nego su dosli oni koji nisu trebali doci. Isto tako, sutra "Delije" kada bi dolazile, sva paznja bi se na te buseve usmjerila, a ovamo ti dodju kombiji iz Bijeljine, Prijedora, Banja Luke itd. A kada krene belaj, zaustaviti ga ne mozes.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:03 am

Podrzavam za mlade, tako se podize kvalitet seniorskog tima, kroz kvalitetan omladinski pogon, pa kad ti dodje do seniora, bude ko Dinamova djeca.
A nama dodje Zvezda na onom turniru u Bijeljini i nalupa nas sa 8. komada.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:03 am

@Plava Porodica @rodrigo i ostala omladino koji ste za baru

Oprostite, ponavljam nije omalovažavanje i vrjeđanje, ali vidim da niste još odrasli jer nemate muda se suociti sa problemima.
Strah vas je pa se krijete iza slika nereda. Spominjete žrtve a zaboravljate da su se one hrabro suocile sa problemom. Kada je snajper šaro sa Jevrejskog groblja momci su skocili da brane grad. Niko nije palamudio da ce biti mrtvih i niko nije prepado raju pokoljima iz II sv. rata. Ovi torcidaši su sramota grupe pa vi pricajte šta hocete. Šaka kokošara se sada prestavlja kao svjetska banda. Bio sam tada u SA na Grbavici i morao sam ih i ja kao i puno stare raje ganjati. Grupe u organiziranom obliku nije bilo!
Najbolje je odbijati sve, kao što su i 92 odbijali da je rat i nastavljali u miru kafenisati, Bezbjednije je glumiti metro sexualca :lol: na selu nego biti mangup u gradu.
Sva sreca da ce Željo ici naprijed i bez vase podrške.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:06 am

rodrigo87 je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:Nebitno je da li su napravili gresku ili nisu, bitno je to da bi se u slucaju samo jednog takvog previda, ovakvi sukobi pretvorili u nesto pet puta gore nesto sto je bilo tog dana.
Ma gdje nije bitno. Pustiti navijački autobus koji čuvaju trojica ljudi osiguranja, sat i po prije utakmice može samo baš lud insan. Haj što pustiše autobus, nego što još pustiše one budale iz autobusa k'o da je piš pauza negdje na Bradini. UEFA jednostavno sve gleda kroz novac, profit i njima potencijalni belaji iz kola u kolo ne bi donijeli ništa pozitivno u kasu. Zbog nesigurnosti, dolazilo bi manje raje na stadion, manje bi bilo sponzora, takmičenje bi bilo neatraktivno i oni tu ne bi sebe vidjeli.
Ma stvar je u tome sto prava "Torcida" nije ni dosla, nego su dosli oni koji nisu trebali doci. Isto tako, sutra "Delije" kada bi dolazile, sva paznja bi se na te buseve usmjerila, a ovamo ti dodju kombiji iz Bijeljine, Prijedora, Banja Luke itd. A kada krene belaj, zaustaviti ga ne mozes.
Znam, znam, Splićani nisu još ni ušli u grad koliko me sjećanje služi. Na dugom je štapu sve, uz pravilnu organizaciju, koordinaciju svih organa to bi se moglo organizovati. Budu li se nadležnosti prebacivale kao i uvijek i budu li svi glumili stručnjake (kao što su tad radili) belaj može izbiti i sa simpatizerima Goška iz Gabele, a kamoli sa Delijama ili bilo kojom drugom grupom :)
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:11 am

E neka cete Vi sa mudima prvi stati u odbranu Zelje, samo je pitanje odakle?
Crna Gora, Slovenija, Finska, Svicarska, Meksiko ili pak SAD.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:12 am

"Regionalna liga je najbolja stvar za fudbal kod nas. Jedino tako možemo da podignemo kvalitet. Ona bi cijelom regionu donijela poboljšanje, iako znam da neki jedva čekaju da kažu: ma nije vrijeme, a to govore oni koji su protiv spajanja ljudi, klubova, veza i sve što je dobro za zemlje bivše Jugoslavije. U svakom slučaju sam za nju. Svi bismo dobili kad bi počela da se igra takva liga." izjavio je Ivica Osim za *******

Ako ovaj mudri čovjek tako misli onda ja nikako ne mogu imati drugačiji stav.
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:15 am

dovedu se u red puno vece navijacke skupine od ovih nasih u evropi eto kod nas belaj,kakav ba belaj onda se ni njihov derbi ne bi girao da razmisljaju kao neki ovdje,ja imam osjecaj da neki jos nisu iz rata izasli da si oni samo nek se ne puca pa da zaokruzim SDA oni su nasi....daj ba manite se glupusti ...ako glavesinama odgovara rat ce biti ovako ili onako ako ne nece biti da se organizuje 139 regionalinih kupova kuraca palaca i to je to....ko to ne shvata zao mi je ..
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:16 am

[quote="cikazubo"]"Regionalna liga je najbolja stvar za fudbal kod nas. Jedino tako možemo da podignemo kvalitet. Ona bi cijelom regionu donijela poboljšanje, iako znam da neki jedva čekaju da kažu: ma nije vrijeme, a to govore oni koji su protiv spajanja ljudi, klubova, veza i sve što je dobro za zemlje bivše Jugoslavije. U svakom slučaju sam za nju. Svi bismo dobili kad bi počela da se igra takva liga." izjavio je Ivica Osim za *******

Ako ovaj mudri čovjek tako misli onda ja nikako ne mogu imati drugačiji stav.[/quote

ma sta zna Ivica Osim...znaj djeca sa foruma puno bolje :)
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
bianco blu
Postovi: 1046
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:17 am

povraća mi se od te regionalne lige. Samo lud čovjek može biti za to. I onako sve pare bi uzeli ove veće ekipe, bosanskim klubovima bi nešto sitno ostalo, a ne bi se plasirali u europu ili kvalifikacije prvih 10 godina, jer bi sve bilo namješteno srbijanskim i hrvatskim klubovima
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:18 am

Plava Porodica je napisao/la:E neka cete Vi sa mudima prvi stati u odbranu Zelje, samo je pitanje odakle?
Crna Gora, Slovenija, Finska, Svicarska, Meksiko ili pak SAD.
Ja sam vec jednom ;) na istoj toj Grbavici koju vi oplakujete i uzimate kao primjer da saradnje nemože biti.... i opet bi ako zatreba.
*Argument* :lol: pokazuje da si mlad i zelen ... kada narasteš samo ce ti se kazati ;)
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:21 am

Kao neko ko je i prije rata na ovim prostorima imao priliku i čast pratiti našeg Želju po Jugoslaviji nemogu se oteti utisku nostalgije koje bude prilike da se zaigra opet ex Ju liga čisto iz sportskih i ljudskih razloga, to je dio naše historije i bilo bi lijepo opet ići na takva gostovanja kada bi takva gostovanja mogla biti moguća. Ubjeđen sam da bi bili bolje primljeni sada u Beogradu, Zagrebu, Nišu, Splitu, Skoplju nego u Banjaluci, zapadnom dijelu Mostara, Širokom, Bihaću i sve dok se neki novi klinci malo bolje ne odgoje ovakvi eksperimenti bi mogli biti jako loš klip u napretku razvoja uma prosječnog balkanca. Možda i nebi bili ako bi neko sa strane naredio našim poglavarima smirivanje nacionalizma i promociju zdravog razuma ali sam veliki skeptik i takva liga bi bila samo još jedan filter za dodatno usmjeravanje ka podjelama i ispoljavanju agresivnosti prema drugima. Ja sam za regionalnu ligu ako idemo da navijamo za sport ali nisam da idemo i navijamo za nacionalitet i sve dok po cijeloj BiH se nebi osjećao slobodno ja nikada neću pustiti svoje dijete na takvu utakmicu.
イビチャ・オシム
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:22 am

delinjo je napisao/la:dovedu se u red puno vece navijacke skupine od ovih nasih u evropi eto kod nas belaj,kakav ba belaj onda se ni njihov derbi ne bi girao da razmisljaju kao neki ovdje,ja imam osjecaj da neki jos nisu iz rata izasli da si oni samo nek se ne puca pa da zaokruzim SDA oni su nasi....daj ba manite se glupusti ...ako glavesinama odgovara rat ce biti ovako ili onako ako ne nece biti da se organizuje 139 regionalinih kupova kuraca palaca i to je to....ko to ne shvata zao mi je ..
:pljesak: :pljesak: :pljesak: :palacgore: :palacgore: :palacgore:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:24 am

Mene zanima kako se se tretirati moje prisustvo na tekmi u Lj i MB? Kao gostujuce ili domace :-) ?
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
bianco blu
Postovi: 1046
Pridružen/a: pon apr 04, 2016 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:26 am

Hurmasica je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:Evo sta se desi kada su dosli samo iz nase domovine "navijaci Hajduka", ako bi zeljeli gledati ovo svakih 15-20 dana, bujrum.
[video]https://www.youtube.com/watch?v=4j5LneskcLc[/video]
Ovdje je policija tj. osiguranje ogromnu, al' baš ogromnu grešku napravilo prije utakmice da meni do dana današnjeg jasno nije kako su uspjeli to da urade. Svakako da bi se zbog ovakvih stvari trebalo voditi više računa, ali ako bi UEFA finansirala ovu ligu i stajala iza nje, nešto ne vjerujem da bi im bio cilj da ovo gledaju svakih 10 dana. Što kaže Model, kad se naredi "odozgo", sve se srediti može.
paša moj, ovo bi se sve opet ponovilo. Pa 120 lehovih huligana prođe granicu bez problema, čitav dan bude u Vogošći i na kraju ispadne belaj i muriji treba 45 minuta da se skupe i odu u Vogošću. Šatro nisu um bili sumnjivi 120 ćelavih, nabildanih, iztetoviranih ljudi. Pa gdje su krenuli?
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1273
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon dec 12, 2016 12:27 am

Ako ce praviti regionalnu ligu, onda je treba dobro organizovati, dobro osmisliti sigurnosne mjere na i oko stadiona ali i tokom cijelog puta sto moze biti najveći problem. Na svaku nacionalnu vjersku i uvredljivu poruku ili navijanje, po kratkom postupku treba prekidati utakmicu i rješavati je 3:0 a za navijace kazne u vidu nekih zabrana dal grupno ili pojedinačno. Sve je stvar interesa, ako se hoće sve se moze organizovati s tim da bi organizacije utakmica bile jako jako skupe... Na žalost politika će biti ta koja će odlučivati a to nije dobro jer svi znamo da je kurva :) i da će mnogi u tome vidjeti prostor za manipulaciju...
Država Željo

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 45 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija