Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23675
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:07 pm

Ajzea je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:04 pm
storm_raider je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:00 pm
Ajzea je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:52 am


Svi imaju igrace, svi imaju lopte, svi imaju trening opremu, svi imaju teren na kojem treniraju ili igraju, vecina ima i plate. Dakle gotovo svi klubovi u ligi imaju obezbijedjene uslove za fudbal. Logicno je da nasi igraci imaju bolje finansijske uslove nego igraci Goska, mislim da je bespotrebno razloge navoditi. Sto onda to ne vidimo na terenu tako?
Ne mozemo svoditi na tako niske grane nesto siru pricu. Niko nema stadion kao mi, niti pricu oko njega. Na to sam i mislio pod optimalne uslove za fudbal, uz ostale stvari. To sto ne vidimo na terenu je po meni nedostatak dobrih fudbalera. Fali nam igraca. To nas najvise boli.. Napisao sam ranije vec isto.
Sta je razlog sto nam fali igraca iako smo ih stotinu zamijenili? Nedostatak strucnosti u sportskom segmentu. Ko je to morao obezbijediti? Uprava.
Ti postavljas pitanja, pa onda sam na njih odgovaras. To je dijalog sam sa sobom. U slucaju da si mene pitao, ne znam fali li strucnosti u sportskom segmentu generalno, ali fali u dovodjenju igraca, pa mozda i trenera. Uprava je to morala obezbjediti, kao sto je obezbjedila sve drugo. Pod "sve", mislim na sve.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:10 pm

Milion tih prica i ubleha ima a sta je istina ne zna niko !

Jedna od tih je da Amar ne zeli ovaj nacin rada nego da dolazi sa svojim ljudima, ili ga ti neki ljudi sto dolaze dovode i daju mu to sto on hoce. Kome sad vjerovati ...
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:11 pm

kremenko je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:07 pm
Zene u mahali pričaju da se pokušava Ahmetlic ubaciti u klub :oops1:
Već zamisljam pumpu i upravni neboder Hifa Group na pomocnom terenu.
Da nas vozi u brendiranim sleperima na gostovanja, da izreklamira pelet.
Kao 11.7.
 
Avatar
Samo Jako
Postovi: 74
Pridružen/a: sri jul 18, 2018 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:16 pm

nek se izvole predstaviti i pokazati plan razvoja :D
PODRŠKA!!!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:17 pm

Ne treba nikoga odbijati. Ako moze obezbijediti veci budzet koji ce ici za dovodjenje boljih igraca, boljih trenera a pritom ce imovina ostati 100% vlasnistvo kluba, a isto se tako realizovati projekti u infrastrukturi za dobrobit kluba, onda bi svako trebao biti dobrodosao. Ako neko misli ulagati u klub na racun imovine, daleko bili pa da je i vlasnik nekog stranog giganta. Trebaju nam ljudi koji prvo vole klub pa onda svoj dzep.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:20 pm

“Raspad sistema Kratko i jasno opisuje trenutno stanje u mom klubu. Osjecam se ponizeno kao i svi istinski navijaci plave svetinje. kulminacija krize kakvu ne poznajem i ne pamtim ni u ranijoj ex You ligi. Kada je Zeljo izgubio 4 od 5 utakmica U zadnje 4 utakmice na grbavici samo jedan osvojen bod. Sve ovo vrijedza ali najvise vrijedza tisina od istih onih ljudi kojima je jedini cilj izgleda pokazati da su najbolja uprava i da su nedodirljivi. istocnu tribinu niste vi izgradili nego raja, dobili ste od izvodzaca radova odgodu placanja. Mobilisali smo i uefu te nsfbih, kanton sarajevo, grad sarajevo, privrednike da bi napravili travnjak, na kojem se nasa prva ekipa blamira iz utakmice u utakmicu. Nevjerovatno da nema reakcije iz uprave jos nakon poraza od Goska. Tu se vidi da ne postujete nas navijace. Znamo svi koje igrace dovodite samo one koji nigdje ne mogu igrati. Tko je slijedece pojacanje...Bilbija ili neko drugi. Umjesto da Krpic bude rezerva Lendricu, Zaimovic, Zakaricu, mi svake godine sklapamo novu u hodu. Klub nema para izgubio je glavnog sponzora. Jebes sponzora Misimovicu, glavnog sponzora si otjerao ti a oni se zovu navijaci. Misimovic izadze na pres i u javnost kada dobiva pare od sponzora i kada se nesto gradi i tu dizes sebe, ali upamti nisi gradio od svojih i kluba kase. U decembru je skupstina gdje ce te pokusati prikriti svoju nestrucnost ali nece moci jer oticicete za 8 dana a ti Oda druze znas sta ti je ciniti u srijedu.”

Opozicija ne miruje :D
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:20 pm

S obzirom na diskusiju, kopirat ću mišljenje sa 1921 foruma:
Sve dok postoje kultovi ličnosti, nabiješ ti to.
Možeš nekom dati podršku ili ne dati. Ali kad pravdaš svaki potez nekom onda to nije dobro.

Kult Amara Osima traje već dosta dugo, da sam poprilično ubijeđen da preuzme Zrinjski, da bi mnogi sa simpatijama pratili Zrinjski. Svi pričaju o njegovim titulama, kupovima, apsolutno zaslužan, a to što je realno bio klub u to vrijeme i što su napravljene greške koje i danas kišemo = "nije on, nije mogao sam". E to je ta subjektivnost, da se ne može pogledati istinu u oči i reći da je Amar odličan trener, ali katastrofalan u svemu drugom.

Isto tako, priča za Senada, stvorio se kult gdje se čovjek citira i sl. Nije taj čovjek za kulta, baš kao ni Amar. Preporodio nam je stadion, počeo uvoditi red, transparentnost, izmirivati sve obaveze i vraćati dugove ovih starih uprava. Spasio klub bankrota. Sve zasluge njega i ljudi oko njega, ali realno, prvenstveno njega. U isto vrijeme usrao sportski dio kluba nenormalnim potezima, s milion trenera, igrača i sl. Dakle, Senad je odličan administrativno, zna voditi finansije, ali je katastrofalan u sportu jer i nije čovjek iz sporta.

Zajedničko Amaru i Senadu bi da se za sve pitaju, a u to "sve" spadaju i stvari o kojima veze nemaju, ali su ogromni egoisti i jedan i drugi da to priznaju. Zbog toga i ne mogu raditi zajedno.

Moj trenutni stav: veoma komplikovan. Ako se pojavi neko ko će zaista iz ljubavi prema Želji ponuditi to, to i to, obećati to, to i to, ukazati na greške i reći kako bi ih on ispravio, a da pri tom mu u svakoj rečenici ne viri lična mržnja prema Misimoviću i želja za osvetom, bujrum odmah umjesto ovih. Dakle, poštujem da ima ljudi kojima se ovo ne sviđa, ali ok, probudite se, recite javno kako bi vi i predložite skupštini vaše ideje.

Ako su alternativa ovoj upravi oni bivši žohari, koji su uvrijeđeni jer su skinuti sa pipe, ako su im alternativa oni kojima je Željo na 100. mjestu, ali ne vole Misimovića, ako su im alternativa ljudi uvrijeđeni jer im dijete, od brata sin ili rođak nije potpisao ugovor, nabijem ja tu alternativu.

I kažem, prvenstveno transparentno, ponudite i da vidimo. Ove što sada rovare iza leđa, zovu trenere da popljuju upravu, šuruju sa menadžerima igrača, rade sve kako bi svaki Željovac patio, a da oni dođu kao spasioci, ja im se sjetim svega, ko god da je tamo, uključujući rođenog babu. Ako je tačno da je Amarov uslov da se s njim vrate i ona četvorica i ako su ta četvorica ta "opozicija" koja rovari sada, ja sam otvoreno protiv Amara onda. Eto, toliko.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:21 pm

cikazubo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:05 pm
Pa ko su ti ljudi kad vec tjerate, ne mozemo mijenjati dok ne saznamo ko dolazi na to mjesto.
Jbt kod nas samo tjeraj, tjeraj trenera iako veze nemas ko ce ga naslijediti, tjeraj igrace nema veze sto ces osakacen igrat pola sezone, tjeraj sad Misimovica a opet pojma nemamo ko bi mogao preuzeti najodgovorniju poziciji u klubu.
Stvorila se uzasna atmosfera u i oko kluba, godinama su imali a i imaju nevjerovatnu podrsku ljudi. Bojim se da nemaju vise sta ponuditi. Da su ikada znali, oni bi to uradili jer nikada nisu imali zle namjere prema ovom klubu.
Da se jednom istresla kesa da obezbijedis pravog covjeka na pravo mjesto, nikada se oni ne bi morali zamarati time. Isplatilo bi se svima, a dodje te isto kao i ovih deset koje si isplatio a veze sa zivotom nemaju.

"ko ce poslije Senada?"
Dajte ba, pa rijetko ko je znao za Senada dok nije dosao gdje je dosao, a ponasamo se kao da ce njegovim odlaskom, sada ili za deset godina, nebitno, primjer samo dajem klub nestati.
Niko nije imao pojma ni za Vukotica ni za Senada, etc. dok nisu dosli.

@storm
Pa to su ti pitanja na koja se zna odgovor.
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:26 pm

cikazubo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:58 am
Elegant je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:52 am
cikazubo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:44 am
Ono sto znamo je da se za Amara vezu takva imena, dakle Amar i ti zohari, ili Misimovic i sportsko lutanje.
Tezak izbor, postoji riesenje ali jasno je da taj film nikad necemo gledati, potpuno razlicita misljenja, filozofija, nacin razmisljanja, nece dozvoliti da ta dva covjeka rade skupa.
Realno gledajuci ako ova uprava ode (hipoteticki), a dođu ti neki ljudi u klub i za njima Amar i to dosta toga govori i objasnjava. Zar ne ?

Pa izvolite, ako su to bise garniture i ako je Amaru dobro sa njima bujrum, vidjeli smo vec rezulate takvog rada i buducnost kluba sa takvim radom.
Ne znam, prvo se provlacila ta opcija, a opozicioni poltroni sada kroz forume i drustvene mreze forsiraju da to ipak nisu bivsi, o imenima naravno nece, samo se kriju svi iza najtrofejnijeg trenera.
Mene je strah da ta bagra rijesi Misimovica, a da Amar svejedno ne bude u klubu..
Interesuje me dvije stvari.
prvo jel se ikad ustanovilo tacno zasto Amar i Misimovic nece zajedno da rade ?
drugo ako je to zbog para koju navodno klub Zeljo dodje Amaru hoce li mu ti novi vratiti i iz koje kese ?
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:31 pm

Da smo ovako "pametni" i zahtjevni na izborima, da smo ovako zahtjevni i pametni u svojim poslovima, Bosna bi bila ko Svica. Ovako samo naprdjujemo, pravimo se da znamo a veze nemamo ustvari. Pametolozi koji znaji sve, za radikalne promjene smo, a kuci grah bez mesa svaki dan.
Postali smo najmanje navijaci, a najvise uvrijedjene mlade koje se petljaju u sve, a najmanje u ono sto nam je "poso", a to je navijanje. Atmosfera na stadionu je mucna, bio sam na napetijim dzenazama. Pravimo protisak nasim igracima, a protivnici se osjecaju opusteno.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:33 pm

Gledam ovu anketu i 22 covjeka glasali za ostanak Odovica. Neki pisu treba nam nesto u sportskom dijelu, treba nam Amar, pise se o nekim iskoracima itd, ma ne treba nama nista, ovo je super kakvi smo. Jesi li se naspavao tzv. legendo? Ako jesi nastavi da nas karas, bolje nismo ni zasluzili..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:40 pm

Brkoo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:33 pm
Gledam ovu anketu i 22 covjeka glasali za ostanak Odovica. Neki pisu treba nam nesto u sportskom dijelu, treba nam Amar, pise se o nekim iskoracima itd, ma ne treba nama nista, ovo je super kakvi smo. Jesi li se naspavao tzv. legendo? Ako jesi nastavi da nas karas, bolje nismo ni zasluzili..
Nazalost i ja se isto slazem u vezi Odovica. Kad izgubis nekoliko utakmica protiv losijih ekipa na svom terenu, onda je normalno da das ostavku. To se uradi, nebitno u kojem vremenu si dosao i kakvo stanje u ekipi si zatekao. Onda je mozda pametnije se i ne prihvatiti funkcije u tom momentu. O njegovim kvalitetima se moze diskutovati, jer je imao dobre rezultate kad nas je vodio zadnji put. Isto ne mislim da je staromodan trener, mozda ima on licno godina, ali nije staromodan sto se tice igre. Previse otvoreno igra a nemamo igrace na sredini terena koji su dovoljno sposobni da zatvore prostor. U svakom slucaj, kad nemas rezultate onda je red da das ostavku.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:43 pm

Ja nisam glasao na anketi i ne znam šta je najbolje trenutno.

Da se i on pogubio, jeste. Izmjene mi to govore.
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 660
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:45 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:20 pm
S obzirom na diskusiju, kopirat ću mišljenje sa 1921 foruma:
Sve dok postoje kultovi ličnosti, nabiješ ti to.
Možeš nekom dati podršku ili ne dati. Ali kad pravdaš svaki potez nekom onda to nije dobro.

Kult Amara Osima traje već dosta dugo, da sam poprilično ubijeđen da preuzme Zrinjski, da bi mnogi sa simpatijama pratili Zrinjski. Svi pričaju o njegovim titulama, kupovima, apsolutno zaslužan, a to što je realno bio klub u to vrijeme i što su napravljene greške koje i danas kišemo = "nije on, nije mogao sam". E to je ta subjektivnost, da se ne može pogledati istinu u oči i reći da je Amar odličan trener, ali katastrofalan u svemu drugom.

Isto tako, priča za Senada, stvorio se kult gdje se čovjek citira i sl. Nije taj čovjek za kulta, baš kao ni Amar. Preporodio nam je stadion, počeo uvoditi red, transparentnost, izmirivati sve obaveze i vraćati dugove ovih starih uprava. Spasio klub bankrota. Sve zasluge njega i ljudi oko njega, ali realno, prvenstveno njega. U isto vrijeme usrao sportski dio kluba nenormalnim potezima, s milion trenera, igrača i sl. Dakle, Senad je odličan administrativno, zna voditi finansije, ali je katastrofalan u sportu jer i nije čovjek iz sporta.

Zajedničko Amaru i Senadu bi da se za sve pitaju, a u to "sve" spadaju i stvari o kojima veze nemaju, ali su ogromni egoisti i jedan i drugi da to priznaju. Zbog toga i ne mogu raditi zajedno.

Moj trenutni stav: veoma komplikovan. Ako se pojavi neko ko će zaista iz ljubavi prema Želji ponuditi to, to i to, obećati to, to i to, ukazati na greške i reći kako bi ih on ispravio, a da pri tom mu u svakoj rečenici ne viri lična mržnja prema Misimoviću i želja za osvetom, bujrum odmah umjesto ovih. Dakle, poštujem da ima ljudi kojima se ovo ne sviđa, ali ok, probudite se, recite javno kako bi vi i predložite skupštini vaše ideje.

Ako su alternativa ovoj upravi oni bivši žohari, koji su uvrijeđeni jer su skinuti sa pipe, ako su im alternativa oni kojima je Željo na 100. mjestu, ali ne vole Misimovića, ako su im alternativa ljudi uvrijeđeni jer im dijete, od brata sin ili rođak nije potpisao ugovor, nabijem ja tu alternativu.

I kažem, prvenstveno transparentno, ponudite i da vidimo. Ove što sada rovare iza leđa, zovu trenere da popljuju upravu, šuruju sa menadžerima igrača, rade sve kako bi svaki Željovac patio, a da oni dođu kao spasioci, ja im se sjetim svega, ko god da je tamo, uključujući rođenog babu. Ako je tačno da je Amarov uslov da se s njim vrate i ona četvorica i ako su ta četvorica ta "opozicija" koja rovari sada, ja sam otvoreno protiv Amara onda. Eto, toliko.
BRAVO TO JE TO.
Nisam za smjenu Ode. Šampioni ove godine nećemo biti jer bi to podrazumjevalo da pitari 3 puta kiksaju a znamo da se služe svim i svačim. Vidimo da su u Mostaru oni ispali Žrtve a dali dva neregularna gola.
Pustiti odu da odrade pripreme dovesti par igrača al sa mudima i karakterom tipa, Krpa, Stevanović, Graovac, Ramović pa će i Juniori s njima dobiti pobjednički mentalitet. Ovo sada je pravi luzerski mentalitet i to se prvo mora mijenjati. Evropa ove godine i pripremiti ekipu za slijedeću sezonu.
Uz Krov sasvim dovoljno ove godine.
Zadnja izmjena: Zvaka72, dana/u uto nov 13, 2018 12:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Niko
Postovi: 68
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:48 pm

Mirso Gong, Mustafa Duraković, .
kremenko je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:07 pm
Zene u mahali pričaju da se pokušava Ahmetlic ubaciti u klub :oops1:
Već zamisljam pumpu i upravni neboder Hifa Group na pomocnom terenu. :psujem:
Sumnjam da će pumpa, ne treba mu sad to. "Stambeno poslovni objekat" P + x spratova" je nekako bolja opcija ... :skoljka:
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:48 pm

alombardo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:34 am
Ajzea je napisao/la:
uto nov 13, 2018 11:28 am
Nisu obezbijedjeni svi uslovi za fudbal..
Travnjak da
Lopta da
Krampe nam nisu potrebne za fudbal
Fali fudbalera
Ne fali vjeruj, fali jedinstva među željovcima, a onda niko ništa nam nemože
Ne moze nama jedinstvo pomoci, kad su letve na terenu.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:49 pm

@igla :palacgore:
Od rijeci do rijeci, procitajte vi koji preskrolate taj post.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:51 pm

A zamislite urucimo otkaz Odovicu a zamjena mu bude, primjer dajem, Nalic ili neka slicna opcija. :rofl:
Doduse bar bi bio novitet da trenera mijenjamo, to je nesto sto do sada nismo imali priliku vidjeti.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6762
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:56 pm

Oda je sam trebao otici a nek cekati otkaz.
U 3 tekme kuci ti izgubis od GOSK, ZVIJEZDA i TUZLA CITy plus ako dodamo i SLOBODU on ne vidim sta njega drzi na klupi.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 12:58 pm

A tuga je i to što npr bi taj Nalić bi možda bolji bio od lupam Marinovića, Baždarevića ili nekog ko je "zvučniji", ali bi ga raja popljuvala u ovoj situaciji prije puštanja Grbavice pri izlasku na teren. A ovi zvučniji bi doveli 3-4 hiljade dodatnih navijača, među kojima su i oni komentatori po FBu, što pročitaju rezultat i seru.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 71 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija