Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:26 pm

Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:20 pm
3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
Pa nece ti niko ni platit cijelu tribinu, moras se i ti za nesto izborit.
Željezničar ante portas !
 
dzulijano_pike
Postovi: 179
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:26 pm

Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:20 pm
3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
3 miliona Vlada, milion sponzori, milion navijaci.
Moze li biti 5 miliona za JUG bez krova za pocetak?
Pola ove godine proslo, pa aplicirati i iduce godine.
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 468
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:28 pm

pored kantona, ucestvovace i savez i uefa ako sam dobro zapamtio :)
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:32 pm

dzulijano_pike je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:26 pm
Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:20 pm
3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
3 miliona Vlada, milion sponzori, milion navijaci.
Moze li biti 5 miliona za JUG bez krova za pocetak?
Pola ove godine proslo, pa aplicirati i iduce godine.
Pod sportsku infrastrukturu podpadaju i igralistavza basket i mali fubal,teniski tereni, dvorane,skijalista, i jos puno toga,tako da kada svi apliciraju na javni poziv ako nas zapadne 50 000 dobro ce biti.A sa 50 000 ne mozes ni pola izdataka za dozvole platiti.
Asarah u ovome lezi i odgovor na tvoj post.
Nije to bas tako kako prikazujete.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
dzulijano_pike
Postovi: 179
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:37 pm

Nista onda, sjest i plakati i nista ne raditi.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:39 pm

Nadam se da je onaj dogovor sa Ovčinom još aktuelan. Hajde Bekrija završi ovo.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:40 pm

Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:32 pm
dzulijano_pike je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:26 pm
Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:20 pm
3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
3 miliona Vlada, milion sponzori, milion navijaci.
Moze li biti 5 miliona za JUG bez krova za pocetak?
Pola ove godine proslo, pa aplicirati i iduce godine.
Pod sportsku infrastrukturu podpadaju i igralistavza basket i mali fubal,teniski tereni, dvorane,skijalista, i jos puno toga,tako da kada svi apliciraju na javni poziv ako nas zapadne 50 000 dobro ce biti.A sa 50 000 ne mozes ni pola izdataka za dozvole platiti.
Asarah u ovome lezi i odgovor na tvoj post.
Nije to bas tako kako prikazujete.
U pravu si da tu sve spada, samo sto je za nas planirano mnogo vise :D
Odredjeni zastupnici kod usvajanja budzeta spominjali projekta na Grbavici i jug, ne zelim da pisem koji da ne bude da reklamiram, zato sam i piso kod usvajanja budzeta da bi mogli poceti sa gradnjom juga ove godine bez ikakvih insajderskih informacija.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:52 pm

AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:40 pm
Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:32 pm
dzulijano_pike je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:26 pm


3 miliona Vlada, milion sponzori, milion navijaci.
Moze li biti 5 miliona za JUG bez krova za pocetak?
Pola ove godine proslo, pa aplicirati i iduce godine.
Pod sportsku infrastrukturu podpadaju i igralistavza basket i mali fubal,teniski tereni, dvorane,skijalista, i jos puno toga,tako da kada svi apliciraju na javni poziv ako nas zapadne 50 000 dobro ce biti.A sa 50 000 ne mozes ni pola izdataka za dozvole platiti.
Asarah u ovome lezi i odgovor na tvoj post.
Nije to bas tako kako prikazujete.
U pravu si da tu sve spada, samo sto je za nas planirano mnogo vise :D
Odredjeni zastupnici kod usvajanja budzeta spominjali projekta na Grbavici i jug, ne zelim da pisem koji da ne bude da reklamiram, zato sam i piso kod usvajanja budzeta da bi mogli poceti sa gradnjom juga ove godine bez ikakvih insajderskih informacija.
Suplja vjeruj mi.Tako je i Srdic isto to uradio u novom sarajevu pa smo karinu dobili.
Da bi novac bio operativan mota se raspisati javni poziv.
Gdje se mogu prijaviti svi sportski kolektivi.Bez javnog poziva pare iz budzeta se ne mogu dijeliti tek tako niti se mogu dodjeliti samo jednim.To vrijeme je proslo.
Znam sta ti govorim jer sa tim kuburim evo nekoliko godina.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:55 pm

Kad vec trazimo dlaku u jajetu, Misketov planirani jug je bolji za koreografije 😂.
Salu na stranu mislim da bi novi jug privukao puno vise raje na tribinu.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:58 pm

Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:52 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:40 pm
Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:32 pm


Pod sportsku infrastrukturu podpadaju i igralistavza basket i mali fubal,teniski tereni, dvorane,skijalista, i jos puno toga,tako da kada svi apliciraju na javni poziv ako nas zapadne 50 000 dobro ce biti.A sa 50 000 ne mozes ni pola izdataka za dozvole platiti.
Asarah u ovome lezi i odgovor na tvoj post.
Nije to bas tako kako prikazujete.
U pravu si da tu sve spada, samo sto je za nas planirano mnogo vise :D
Odredjeni zastupnici kod usvajanja budzeta spominjali projekta na Grbavici i jug, ne zelim da pisem koji da ne bude da reklamiram, zato sam i piso kod usvajanja budzeta da bi mogli poceti sa gradnjom juga ove godine bez ikakvih insajderskih informacija.
Suplja vjeruj mi.Tako je i Srdic isto to uradio u novom sarajevu pa smo karinu dobili.
Da bi novac bio operativan mota se raspisati javni poziv.
Gdje se mogu prijaviti svi sportski kolektivi.Bez javnog poziva pare iz budzeta se ne mogu dijeliti tek tako niti se mogu dodjeliti samo jednim.To vrijeme je proslo.
Znam sta ti govorim jer sa tim kuburim evo nekoliko godina.
Kazem opet slazem se, kao sto je raspisan poziv i za poreznu, pa cemo i tu dobiti. :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:05 pm

AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:58 pm
Dzezvar je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:52 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:40 pm


U pravu si da tu sve spada, samo sto je za nas planirano mnogo vise :D
Odredjeni zastupnici kod usvajanja budzeta spominjali projekta na Grbavici i jug, ne zelim da pisem koji da ne bude da reklamiram, zato sam i piso kod usvajanja budzeta da bi mogli poceti sa gradnjom juga ove godine bez ikakvih insajderskih informacija.
Suplja vjeruj mi.Tako je i Srdic isto to uradio u novom sarajevu pa smo karinu dobili.
Da bi novac bio operativan mota se raspisati javni poziv.
Gdje se mogu prijaviti svi sportski kolektivi.Bez javnog poziva pare iz budzeta se ne mogu dijeliti tek tako niti se mogu dodjeliti samo jednim.To vrijeme je proslo.
Znam sta ti govorim jer sa tim kuburim evo nekoliko godina.
Kazem opet slazem se, kao sto je raspisan poziv i za poreznu, pa cemo i tu dobiti. :D
A ja tebi kazem da je politika kurva i da politicarima ne treba vjerovati.
Rijetki ali zaista rijetki ispune obecanje.Javni poziv za porez se odnosi na sve sportske kolektive u kantonu Sarajevo.Ne funkcionise to bas tako kako kontas.
Samo se prijavi na poziv i pare su tu.Ko ti je to god rekao vjeruj mi da laze.Kontrole utroska sredstava po javnom pozivu su rigirorzne i niko ama bas niko od ovih uhljeba nece doci u situaciju da mu se ime povlaci po crnim hronikama.Posebno poslije ovih zadnjih hapsenja u kantonu.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:07 pm

A druze sve se slazem sa tobom u potpunosti, samo hocu da kazem da za sve sto se nude pare, treba te pare i uzeti, a da se ne lazemo, znamo vrlo dobro da cemo dobiti ogromna sredstva ove godine i od opstine, i od kantona.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:10 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:31 pm
AsharaK je napisao/la:
MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:17 pm
U odnosu na ovaj projekat mi smo danas korak nazad što se tiče infrastrukture i budućnosti funkcionalnosti, izgleda i profitabilnosti stadiona. Prihvatamo ovo rješenje politike a odbijamo najbolje rješenje za koji smo platili da se uradi najbolja moguća opcija projekta izgradnje.

"Buduća južna tribina će imati kapacitet od 5.000 preklopnih stolica. Tribina će od linije terena biti udaljena samo 7,5 metara, a prilaz na tribinu će biti moguć sa dvije strane, istočne i zapadne. Također, postojat će i evakuacijski izlaz na Tranzit.

U sklopu tribine bit će izgrađeno i 902 m2 poslovnih prostora, tačnije bife (222 m2), sauna (25 m2), te wellness i fitness centar (655 m2) koji će koristiti sve selekcije FK Željezničar, ali će također koristiti i u komercijalnom obliku."

slikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Jesil realan tebra, ova tribina bi sad kostala 10mil najmanje s obzirom da se sav materijal uduplao, neki cak i otiso 3 puta gore?
Realan sam, zbog buducnosti stadiona i sadrzaja koji je ovaj projekat nosio. Siguran sam da na novoj tribini mi necemo imati prostorije za wellnes,saunu, bife, fitnes centar a to u buducnosti nosi mnoge benefite kada imas te prostorije koje u svakom trenutku izgradnjom kampa mozes pretvoriti u prostore za rentanje.

Mi od Vlade Kantona smo morali traziti ovaj projekat, novca u budzetu ima da se izdvoji 8 miliona, uefa 1 milion, klub 1 milion (kroz desetogodisnje ulaznice navijaca).

Druga je stvar što u klubu nema nekog Misimovica i Vukotica da iznesu takav jedan projekat, da zaloze sebe zarad buducnosti kluba jer ovaj projekat bivsi projekat Juga i danasnji sto nam se nudi su negdje otprilike golf 8 i golf 5.

Jasan je znak šta smo izgubili tjeranjem ljudi, to nam se danas vraća kroz infrastrukturne projekte i prisiljeni smo da uzmemo ono što nam politika nudi, bez pregovaranja, nažalost.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ma može se napraviti ova tribina iz 2017. Ne znam zašto se to predstavlja kao nešto nemoguće, vidjeli bi da je neko drugi u upravi jel nemoguće. Cijena bi vjerovatno bila veća od one prvobitne od 5,5 miliona, ali da je nemoguće, vala nije. Ako bi se radila, daj da uradimo kako treba, po projektu kojeg imamo, a ne ovako "daj šta daš". Kad bi pored Kantonalne Vlade mogli uključiti i Federalnu, dobro bi bilo, ista je to vlast sad. Pored njih savez i UEFA, onda desetogodišnje ulaznice, akcija navijača, plavu noć organizovati, donatorsko veče. Kad može Velež organizovati donatorsku veče, zašto ne bismo mogli mi? Fina cifra bi se mogla skupiti, samo kad bi bilo volje za tim.
Al izgleda da je nama bolje ovo "daj šta daš", uzmi kad ti se nudi i to je to, da oni ne razmišljaju. Ja bih bar da prvo istražimo opcije ako je moguće, da vidimo koliko bi nam bilo potrebno za ovu tribinu iz 2017., koliko bi mi mogli kroz navijače, sponzore, donatorske, plave večeri skupiti. Uz podršku vlasti i UEFA-e vidjeti možemo li zatvoriti finansijsku konstrukciju. Moje mišljenje je da je moguće napraviti. Skuplja jeste od ove koja se prikazuje, ali je neuporedivo bolja.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:12 pm

AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 3:07 pm
A druze sve se slazem sa tobom u potpunosti, samo hocu da kazem da za sve sto se nude pare, treba te pare i uzeti, a da se ne lazemo, znamo vrlo dobro da cemo dobiti ogromna sredstva ove godine i od opstine, i od kantona.
Naravno da treba ti svakako,ali ne treba ziviti u oblacima da su to neke pare.
Ovo sto ovaj ministar prica na klixu je demagogija cista.
Prvo to je jedan lazov i varalica ja ti to govorim jer takvo iskustvo imam sa njim kroz moje zanjmanje i udruzenje kojeg sam clan.
A navest cu ti 5 primjera gdje je kao vd direktora turisticke zajednice dodijelio sredstva svojim.jaranima.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:12 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:31 pm
AsharaK je napisao/la: Jesil realan tebra, ova tribina bi sad kostala 10mil najmanje s obzirom da se sav materijal uduplao, neki cak i otiso 3 puta gore?
Realan sam, zbog buducnosti stadiona i sadrzaja koji je ovaj projekat nosio. Siguran sam da na novoj tribini mi necemo imati prostorije za wellnes,saunu, bife, fitnes centar a to u buducnosti nosi mnoge benefite kada imas te prostorije koje u svakom trenutku izgradnjom kampa mozes pretvoriti u prostore za rentanje.

Mi od Vlade Kantona smo morali traziti ovaj projekat, novca u budzetu ima da se izdvoji 8 miliona, uefa 1 milion, klub 1 milion (kroz desetogodisnje ulaznice navijaca).

Druga je stvar što u klubu nema nekog Misimovica i Vukotica da iznesu takav jedan projekat, da zaloze sebe zarad buducnosti kluba jer ovaj projekat bivsi projekat Juga i danasnji sto nam se nudi su negdje otprilike golf 8 i golf 5.

Jasan je znak šta smo izgubili tjeranjem ljudi, to nam se danas vraća kroz infrastrukturne projekte i prisiljeni smo da uzmemo ono što nam politika nudi, bez pregovaranja, nažalost.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ma može se napraviti ova tribina iz 2017. Ne znam zašto se to predstavlja kao nešto nemoguće, vidjeli bi da je neko drugi u upravi jel nemoguće. Cijena bi vjerovatno bila veća od one prvobitne od 5,5 miliona, ali da je nemoguće, vala nije. Ako bi se radila, daj da uradimo kako treba, po projektu kojeg imamo, a ne ovako "daj šta daš". Kad bi pored Kantonalne Vlade mogli uključiti i Federalnu, dobro bi bilo, ista je to vlast sad. Pored njih savez i UEFA, onda desetogodišnje ulaznice, akcija navijača, plavu noć organizovati, donatorsko veče. Kad može Velež organizovati donatorsku veče, zašto ne bismo mogli mi? Fina cifra bi se mogla skupiti, samo kad bi bilo volje za tim.
Al izgleda da je nama bolje ovo "daj šta daš", uzmi kad ti se nudi i to je to, da oni ne razmišljaju. Ja bih bar da prvo istražimo opcije ako je moguće, da vidimo koliko bi nam bilo potrebno za ovu tribinu iz 2017., koliko bi mi mogli kroz navijače, sponzore, donatorske, plave večeri skupiti. Uz podršku vlasti i UEFA-e vidjeti možemo li zatvoriti finansijsku konstrukciju. Moje mišljenje je da je moguće napraviti. Skuplja jeste od ove koja se prikazuje, ali je neuporedivo bolja.
Upravo o tome sam i ja govorio.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6147
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:21 pm

Onog trenutka kada se usvoji zakon o privatno javnom partnerstvu,tek tada mozemo poceti ozbiljnije pricati o izgradnji juga.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1638
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:22 pm

Meni ovo sve djeluje kao šuplja u vezi juga, voli bih da griješim ali polotičarima ne vjerujem, a i naša Uprava mi ne ulijeva povjerenje kad je u pitanju infrastruktura.
 
Zaki87
Postovi: 308
Pridružen/a: sub jan 28, 2017 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:25 pm

10 godina ne mozemo zadrzat najbolje igrace u klubu, cim skupimo nesto para neko nam blokira racun, tuzba i onda svi imaju planove kako izgradit tribinu od 10+miliona. Pa tobejarabi, bošnjo najpametniji.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:25 pm

Ma to je na dugom štapu, obećanja i osobe koje garantuju jug nisu mi nimalo simpatični. Nadam se da griješim, ali mislim da je u pitanju samo ubiranje jeftinih poena preko Željinog imena.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:48 pm

Naravno da trebamo insistirati na tribini kakvu je prezentovao Senad i tu bi Manijaci mogli odigrati ključnu ulogu. Radi nekoliko miliona odustati od onakvog projekta je ludost, u kantonu čiji je budžet davno prešišao cifru od milijardu maraka. Krov je trenutno puno manje bitan, ali onakva konstrukcija jeste vrlo važna. Krov se može i naknadno, kao na istoku.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 42 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija