Moderator/ica: storm_raider

 
Lopta
Postovi: 236
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 5:36 pm

Nama treba zakon o sportu i ulagac, da imas bayernovu upravu trenutno umjesto nase opet bi imao dugove i ne bi mogao da zadrzis nijednog ozbiljnog igraca. U Zrinjski se ulaze, u Sarajevo se ulaze, u Borac se ulaze, ako zelimo da zadrzimo korak pare moraju doci u klub. O tituli ne treba sanjati ni za jos 10 sezona ako ne nadjemo nacin da klub dodje do novca da moze iole konkurentan biti vodecim ekipama. I ako se preko kantona rijesi citav porezni dug opet ti ostaju milionske cifre ostalog duga. Bez investitora ozbiljnijeg iskoraka nema i nece biti. Borba za evropu je maksimum
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2676
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 5:41 pm

Prije utakmice u Tuzli sam stalno pozivao samo i isključivo na maksimalnu podršku, jer svi smo znali koliko nam znači ta utakmica. Nisam želio crnjačiti, prosipati negativu, jer je interes Želje uvijek iznad svega. S obzirom na to da je sezona završena, srećom dobro po nas, mislim da je vrijeme da otvorimo neke teže teme, objektivno, s argumentima. Pokušat ću što kraće i baš pojednostaviti.

Mislim da je jasno da imamo ISPODPROSJEČNU UPRAVU, ali koja DEFINITIVNO NEMA LOŠE NAMJERE. Posluju domaćinski, odnosno koliko zaradimo toliko i potrošimo. Da li je to dovoljno? Ja mislim da nije. Pojasnit ću. Ja ne mogu da se pomirim s tim da su nam kriteriji pali toliko nisko da se zadovoljavamo samo time da neko troši koliko ima para, a istovremeno je nesposoban donijeti ozbiljniji novac u klub.

Hajmo malo samo o detaljima. Prema finansijskom izvještaju, u 2022. imali smo prihode u iznosu od 4,875 miliona KM, a rashode u iznosu od 4,803 miliona KM. Ovaj plus ostvaren je samo i isključivo akcijama navijača i većim budžetskim prihodima. Iako bilježimo rast prihoda u vidu sponzorstva, što je i logično jer smo prije toga imali covid krizu, značajno veći prihodi su od: članarina, iz budžeta, prodaje karata, a ne zaboravimo i akciju za generalnog sponzora.

Bez akcija navijača i većih budžetskih prihoda, mi bismo opet poslovali u minusu. To su fakti. I tu dolazimo do problema. Zašto? Mislim da klub teško da može prihodovati značajno više od akcija navijača u odnosu na prethodnu godinu. I ne samo od akcija, nego i od karti, fan shopa i slično. Može malo više, ali ne značajno više. Tu smo otprilike blizu nekog maksimuma.

Naš budžet je nedovoljan za veće uspjehe, čak i da nemamo dugova. Zrinjski i Sarajevo posluju s budžetima od 8-10 miliona, Borac će uskoro biti na tom nivou. Nama treba bar 8 miliona, pod uvjetom da smo čisti što se tiče dugova, da bismo mogli konkurisati u budućnosti za pehare ili za iskorak u Evropi. Možemo mi ovako izboriti Evropu kad se poklope mnoge stvari, ali dugoročno govorim.

U takvoj situaciji, ključna je Uprava. Oni moraju naći nove sponzore, prihodi od sponzorstava i reklama moraju biti barem 4x veći. Ili da se pronađe famozni investitor. Ovi, pokazali su, nisu sposobni za to. Da jesu, imali bismo znatno više sponzora ili zaključen ugovor s investitorom. Zato tvrdim da je riječ i ispodprosječnoj Upravi. Hvala im na svemu urađenom, ne može to niko zaboraviti, ali ako želimo napredovati, oni nisu ti ljudi koji bi nas trebali voditi.

S ovakvim budžetom ćemo svake godine pričati sličnu priču, najbolji igrači će odlaziti za džaba ili za siću, maksimalno ćemo imati borbu za 4. mjesto... Ja mislim da mi kao klub imamo potencijal za puno više i da nam trebaju ljudi koji će taj potencijal unovčiti. Da ne dužim više...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
MATORI
Postovi: 1156
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 5:58 pm

Jbt ne mogu da vjerujem.
Ma Amar je za vas mjera.
Spasili klub od gasenja a sad svi pisaju po njima.
A govorio sam jednom od njih lijepo.
Ne "fataj" se ulaska u klub na bilo koju funkciju..
Na kraju ces biti popljuvan.
Jedva cekam da mu ove postove pokazem.
Nisu fukare samo u TZ.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1256
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 5:58 pm

AsharaK je napisao/la:
sri maj 31, 2023 4:14 pm
fanaticZeljin je napisao/la:
sri maj 31, 2023 4:09 pm
Koje vijesti Asharak ??? Za jug ?? Hajd prosvijetli nas obicne smrtnike da se i mi malo radujemo i kazemo bravo upravi... Ja samo kazem bravo NAVIJACI
Lobiranjem smo se spasili, od porezne, vracanje dugova poreznoj, moguceg izgradnji juga. Fanshop odlicno radio i radit ce jos bolje. Marketing dosta bolji. Rezultati juniora ovogodisnji su razlog direktorske pozicije Harisa, Curic nista nije mogo promjenit, i tek trebaju polako pocet stizat rezultati vracanjem OP na Grbavicu. Nemoj zezat prijatelju, onda isto mozemo rec i za Misimovica da su navijaci izgradili istocnu tribinu a ne tadasnja uprava. Ocekujte vracanje duga poreskoj do kraja 2022 kao i potpis novog reprograma. Ocekujte bilateralnicu, kao sto je i vrlo moguce izgradnja gostujuceg sektora po svim Evropskim propisima. Ono sto je najveci problem jeste prvi tim. Mi nismo u situaciji da trenutno dajemo visoke plate odredjenim igracima, jer 95% ih igra za minimalan novac i nastala bi velika pobuna u svlacionici. Stali smo na noge, a jos malo stat cemo i na zelenu granu. I da, treba pohvaliti svakako sve one popuste koje su omogucili za aktivne clanove kluba.
Brate, fan shop radi dobro jer smo mi potpomogli to uveliko. Lobiranje ne bi bilo ni potrebno da nas sve kolektivno nisu doveli 5/12. Kad je dosla obavijest da smo u problemu. Nekad krajem novembra ako me sjecanje sluzi. Marketing je bolji zato sto je Mirza tu uletio. Radi pro bono koliko ja znam. To nije njihov produkt vec sramota da imamo covjeka u UO cija firma se izmedju ostalog bavi digitalnim marketingom i web dizajnom. Stranica je donedavno bila uzasna, imala zastarjele podatke a marketing nije postojao. Da nije entuzijazma pojedinaca, isto bi i danas bilo. Istom nije problem iskesirati Cunamiju pare za promociju, ali mu nije palo napamet da nas sponzorise. Pa bar jednu utakmicu kao sto su neki radili. 50% stvari koje su uradjene u ovom mandatu smo mi odradili. Daj za clanarine, daj za ulaznice(a evo ja prvi iako imam godisnju za sjever) svaki put uzmem ulaznicu, daj na telefon(iako mi je ono maks antipaticno bilo, nije ni to problem bilo okrenulo se). Drugo pola je zasluga entuzijasta i Kovacevica i dvoje troje ljudi i famoznog donatora. Price kako ovo ide nabolje i neka obecanja mi ne piju vode. Cinjenice jednostavno govore drugacije.

Da zavrsio si godinu u plusu, vratio si nesto dugova ali isto tako imas zaostatke u platama i to ne male. Imas uz to ljudi koji su izgubili strpljenje i ljudi koji jedva cekaju da te povale. Ne kazem da je to njihova krivica ali dijelom ima i njih. Ajmo reci 10%. Shvacam ja delikatnost situacije i ne doljevam ulje na vatru ali pusti se price da je ovo dobro i da su ovo njihove neke aman zasluge. Nisu, zasluge su pojedinaca i nas navijaca.
Odredjeni pojedinci odavde moraju ici(koliko god ih pojedinci htjeli ovdje braniti i mislili da sam pristrasan). Imali smo mi tih sto su Zelju voljeli aman jarabi a kcerkina vjencanja na klub pisali.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:16 pm

Pa treba zasluziti da ti navijaci
"pomazu", iako je svugdje u svijetu normalna stvar kupiti kartu, clansku.. cak i ovo sa brojem nismo prvi u svijetu.
Nekad se to zvalo "transparentno poslovanje", danas je to "prosjacenje" i "neznanje".
Uprava samo nek nastavi sa ovakvim radom i na terenu, a i van njega.
Poprilicno to sve izgleda skromno, za mene ogroman posao. Nema njih 50, nego 4-5 koji rijesavaju sve!
Ne znam da smo nekad u proslosti zivjeli od sponzora i akcije same uprave.


Glavni prihodi transferi, evropska takmicenja i navijaci. Sponzori su tek cetvrti stepen kroz proslost bili.

Prije godinu dana klub je bankrotirao, nenormalan broj sporova, klub bez nekih sansi da licencu dobije, bez prva dva stepena finansiranja.. ostali navijaci i sponzori.
Dovedeni su igraci iz ekipe koja je ispala Santos i Amoah, vraceni da zavrse karijere Stila i Coca, i neki igraci iz prve lige federacije Haracic.
Tek smo ove zime koliko toliko stabilnije se pojacali, nakon dugo vremena imat cemo nesto i od evrope.
Ne mozes zadrzat Santosa i Hodzica zato sto imaju angazmane u boljim i placenijim sredinama. Nismo mogli zadrzati Tomica, Zakarica pisljivog a zbog ove dvojice bi glave skidali.. trebali su ih prodati u decembru sa posudbom.. ako je bilo ponuda.
Od svih igraca jedino je Ivan Lendric ljudski postupio i zahvalio se Zelji sa transferom i odigranim pretkolom. Ostali niko.
Hvala Edisu i Basicu koji su u veoma teskoj situaciji izborili evropi.

Idu nadam se bolji dani.
Zadnja izmjena: volimtezeljo, dana/u sri maj 31, 2023 6:17 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4477
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:17 pm

Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
fcz
Postovi: 4155
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:18 pm

Pise se da smo zainteresovani za onog Haruna Karica Valderramu iz Siminog Hana. Skauti, je li mali cemu?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:55 pm

Dugo ova liga nece vidjet nekog slicnog Santosu.
Cuva Bog Zelju svog!
 
Amar927
Postovi: 1673
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:55 pm

Rjesena dilema za Santosa,odlazi definitivno, menadžer potvrdio
 
Avatar
salle86
Postovi: 5190
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 6:59 pm

MATORI je napisao/la:
sri maj 31, 2023 5:58 pm
Jbt ne mogu da vjerujem.
Ma Amar je za vas mjera.
Spasili klub od gasenja a sad svi pisaju po njima.
A govorio sam jednom od njih lijepo.
Ne "fataj" se ulaska u klub na bilo koju funkciju..
Na kraju ces biti popljuvan.
Jedva cekam da mu ove postove pokazem.
Nisu fukare samo u TZ.
Volim i ja Želju više nego mater, ali koliko bih mogao pomoći?
Ne sumnja niko u ljubav i dobre namjere, ali u današnjem nogometu ti ako nemaš love, onda barem moraš imati bilo kakav plan da nekako lovu namakneš. Tu mislim na mlade igrače ili čak ne moraju biti ni naši juniori, mogu eto samo igrači koje ćeš dovoditi (za) jeftino a prodavati skupo. Kakav je naš plan? Možemo li mi to?
Eto ne treba nam sponzor, "gazda". Ja bih najviše volio da mi imao (taj famozni) sportski segmenata koji će svake sezone iskopati 3-4-5 do tad nepoznatih igrača, 2-3 prodati na kraju i tako stalno. Koliko je to realno, eto neću ja na to odgovarati, odgovori ti ok ;)
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
fanaticZeljin
Postovi: 3112
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:02 pm

svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:17 pm
Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
Santos ode , Hodza ode , dva najbolja igraca , svi konkurenti ce se pojacati. Nikad mi sljedece sezone necemo Evropu izboriti , zivi bili pa vidjeli
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
salle86
Postovi: 5190
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:04 pm

svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:17 pm
Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
👍
Baš tako, ove smo ufatili europu iako smo se nadali ali nismo garantovati. Sve se tome podredilo.
Slijedeće isto napasti (tu mislim na plasman) ali krenuti sa uređivanjem kluba ili ti ga sportskog dijela. Plan za 2-3 sezone, mlađi igrači više minutaže, itd itd
Zadnja izmjena: salle86, dana/u sri maj 31, 2023 7:15 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
svraka
Postovi: 4477
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:12 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
sri maj 31, 2023 7:02 pm
svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:17 pm
Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
Santos ode , Hodza ode , dva najbolja igraca , svi konkurenti ce se pojacati. Nikad mi sljedece sezone necemo Evropu izboriti , zivi bili pa vidjeli
Ista prica kao i prosle godine, a tvoj post mi lici kao da ga dijete od 12 godina pise da izvines, pa sjedi i placi.

I odkud to da Hodzic ide.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4477
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:15 pm

salle86 je napisao/la:
sri maj 31, 2023 7:04 pm
svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:17 pm
Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
👍
Baš tako, ove smo udarili europu iako smo se nadali ali nismo garantovati. Sve se tome podredilo.
Slijedeće isto napasti (tu mislim na plasman) ali krenuti sa uređivanjem kluba ili ti ga sportskog dijela. Plan za 2-3 sezone, mlađi igrači više minutaže, itd itd
Samo se drzati zajedno, to je nasa najveca snaga i to najvise dusmanima smeta.
Mislim da bi se uprava trebala potruditi da nadje generalnog sponzora za narednu godinu koji moze dati vise od nas navijaca.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7589
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:37 pm

Ujko je napisao/la:
sri maj 31, 2023 7:58 am
gavran je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:42 am
Zdule je napisao/la:
uto maj 30, 2023 2:26 pm
Koliko je tačno trajala izgradnja istocne tribine?
do otvaranja 4,5 mjeseca mada kazu da cemo krov jos morati sacekati
Jos uvijek se odlucuje da li je u nivou sa sjevernom tribinom ili cemo ga
morati malo spustiti...U onoj euforiji, mi gradili previsoko, a nismo pitali
smije li se i eto ti belaja... Nije pod vinklom :D
kontali da ce sleci i da nalegne
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
fanaticZeljin
Postovi: 3112
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:42 pm

svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 7:12 pm
fanaticZeljin je napisao/la:
sri maj 31, 2023 7:02 pm
svraka je napisao/la:
sri maj 31, 2023 6:17 pm
Dzezvar je to fino napisao. Korak po korak trebamo ici. I mislim da smo svi svjesni tih koraka. Sljedeca sezona da bude slicna ovoj, a evropa da bude nas plafon, jer nije realno nesto vise.

Odmorite i vi glave do prozivke,napunite baterije i bice vam lakse.
Santos ode , Hodza ode , dva najbolja igraca , svi konkurenti ce se pojacati. Nikad mi sljedece sezone necemo Evropu izboriti , zivi bili pa vidjeli
Ista prica kao i prosle godine, a tvoj post mi lici kao da ga dijete od 12 godina pise da izvines, pa sjedi i placi.

I odkud to da Hodzic ide.
Eeee moj sine sta ja utakmica imam ti neces za tri zivota imati...
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 591
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:49 pm

Svim silama zadrzati Hodzica a Amoah ce biti vece pojacanje nego sto je santos bio. A zalosno je i kako igraci nakon jedne sezone pozele odletjeti vani pa onda nestanu i izgube se u vremenu. A vjerujem da bi jos jedna sezona u Zeljinom dresu bila pun pogodak za obije strane. Bilo kako bilo sretno u nastavku karijere, dao je veliki doprinos ove sezone.
FCŽ
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 591
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:50 pm

Klub u buducnosti treba maksimalno koliko je moguce izbjegavati kratke ugovore sa mladim igracima.
FCŽ
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18963
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:54 pm

Santos je malo ishitren, uz jos jednu sezonu mogo je trazit i nase papire pa ganjat reprezentaciju, ali eto.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3275
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri maj 31, 2023 7:56 pm

AsharaK je napisao/la:Santos je malo ishitren, uz jos jednu sezonu mogo je trazit i nase papire pa ganjat reprezentaciju, ali eto.
Ako potpise za neki klub u Hr, nije iskljuceno ako bude dobro igrao da dodje i do hr repke

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Sky1 i 40 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija