Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:20 pm

ChWilla je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:11 pm
pa likove k'o ćubara si mogao zadržati za smiješne pare. ništa više od finansija ti nije trebalo, k'o da oni u bosni imaju više od nekoliko stoja. ali mora se znati, ako ništa drugo, da se u sezoni neće promijeniti tri ili četiri trenera, i sa njima tri ili četiri koncepta igre i svega. to je prvi preduslov.

ma dobro, ćubara je samo primjer, upravo zato jer je bio tu i onda je pušten. jeste on bi igro za smiješne pare, ali treba ti 10 ćubara, od kojih će jedan ili dvojica postati igrači. ali naravno da je u svemu tome najbitniji stabilan trener koji zajedno sa sportskim direktorom pravi neki plan za te momke.


Simply Blue je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:09 pm
Možda u nekoj bliskoj budućnosti kada klub bude financijski moćniji, pa mognemo sebi dopustiti da vežemo neke mlade igrače ugovorom a zatim ih šaljemo na posudbe u manje klubove(neko kao Irfan ili igrački iz nižih razreda iz Srb. ili Hr.)..ovako dovođenje takvih igrača vjerovatno i nema smisla.Treba vidjeti kako će ići sa Željom B, da li ćemo se moći takmičiti i to bi dobar početak a probamo sa par igrača iz naših nižih liga.
Željo B se može takmičiti, to nikad nije bio problem, međutim odlučeno je da se ovako igraju prijateljske utakmice jer ukoliko bi ti igrači igrali za Želju B u nekoj nižoj ligi, ne bi imali pravo igrati za prvi tim. Takva pravila saveza koja ne gledaju Želju i Želju B kao istu ekipu koja može "trejdovati" igrače, nego kao dvije zasebne ekipe.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:21 pm

chile je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:15 pm
Glupost ne glupost, na svim forumima se vrte isti likovi vecinom s drugim nickovima. Sad jesi se ti nasao u tome ne znam a ako jesi i ako te pivrijedilo sory ali dajete na vaznosti tom forumu vi koji pisete o njemu, svjesno ili ne to vec moze model sa svojom ekipom preispitati :)
Da bas jesam, drzim 3 nika ovdje i 2 tamo. Moze mi se.
Vidis ja nisam znao da se vrte takvi ljudi, otkud tebi to. Hvala sto si me uputio.
I ovo je prvi put da ja pisem o tome.
Pogresan ti je pogled.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:24 pm

ChWilla je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:11 pm
pa likove k'o ćubara si mogao zadržati za smiješne pare. ništa više od finansija ti nije trebalo, k'o da oni u bosni imaju više od nekoliko stoja. ali mora se znati, ako ništa drugo, da se u sezoni neće promijeniti tri ili četiri trenera, i sa njima tri ili četiri koncepta igre i svega. to je prvi preduslov.
Ovako sa Ćubarom, Alihodzicem ili nekim našim omladincima smo upoznati i znaš otprilike šta bi mogli očekivati od njih..a ovamo imaš nekog tipa Jašarević, pa bi neko nekog tipa Vukotić za koga prvi put čuješ, neko preporuči nekog tipa Višće ili onog Alibašića, Nikolića iz Drine, tu bi baš dovodio skoro pa mačke u vreći i da bi pogodio bar sa jednim igračem moraš po meni ipak ići na kvantitet i rizikovati..možda to i nije veliki teret ali sigurno imaju neki prioriteti i pitanje je imali mjesta za takve stvari, pogotovo kad bi tu uključivalo više takvih igrača odjednom
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:26 pm

slika
slika
slika

https://www.nfsbih.ba/vijesti/radovi-na ... dinamikom/

Nakon Odluka FIFA-e o suspenziji stadiona Bilino polje u Zenici i potvrde od UEFA eksperata da se utakmica kvalifikacija za SP BiH-Belgija može igrati na stadionu Grbavica u Sarajevu ako se do tada unaprijedi infrastruktura, po zadatim UEFA/FIFA kriterijumima, predstavnici NS/FS BiH i FK „Željezničar“ su održali niz sastanaka i već krenuli sa konkretnim radovima.

Na stadionu Grbavica će, između ostalog, biti potrebno da se unaprijedi sljedeće:

Klupe za rezervne igrače, koje trenutno imaju po 17 mjesta,a za FIFA takmičenje treba imati 23 mjesta;
Proširiti novinarske lože te obezbijediti priključke za struju i internet;
Postaviti nove i proširiti postojeće platforme za TV kamere;
Renovirati područje „tunela“ kako bi se dobio prostor za „Flash“ pozicije za potrebe TV emitera;
Renovirati svlačionice i prostor za kamere emitera koji nemaju prava prenosa utakmice;
Ukloniti sve postojeće banere i komercijalna obilježja sa stadiona:
Sanirati sve prilaze stadionu;
Obezbijediti prostor za dodatna parking mjesta;
Izvršiti servis terena za igru;
Unaprijediti rasvjetu, reflektore, itd.
Predstavnici FK „Željezničara“ su naglasili da će angažovati sve raspoložive kapacitete kako bi Grbavica bila spremna za ovu utakmicu.

Važno je napomenuti da će NS/FS BiH finansirati unaprijeđenje reflektorske rasvjete, dok će troškove svih ostalih radova snositi FK „Željezničar“.

Predviđeni radovi odvijaju se po planiranoj dinamici, a rok završetka je prvi oktobar ove godine.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:32 pm

Znaci od njih reflektori. Hvala i na tome.
Nek se razbije mit da nam sve savez placa i da nas gura maksimalno.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:35 pm

Simply Blue je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:24 pm
ChWilla je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:11 pm
pa likove k'o ćubara si mogao zadržati za smiješne pare. ništa više od finansija ti nije trebalo, k'o da oni u bosni imaju više od nekoliko stoja. ali mora se znati, ako ništa drugo, da se u sezoni neće promijeniti tri ili četiri trenera, i sa njima tri ili četiri koncepta igre i svega. to je prvi preduslov.
Ovako sa Ćubarom, Alihodzicem ili nekim našim omladincima smo upoznati i znaš otprilike šta bi mogli očekivati od njih..a ovamo imaš nekog tipa Jašarević, pa bi neko nekog tipa Vukotić za koga prvi put čuješ, neko preporuči nekog tipa Višće ili onog Alibašića, Nikolića iz Drine, tu bi baš dovodio skoro pa mačke u vreći i da bi pogodio bar sa jednim igračem moraš po meni ipak ići na kvantitet i rizikovati..možda to i nije veliki teret ali sigurno imaju neki prioriteti i pitanje je imali mjesta za takve stvari, pogotovo kad bi tu uključivalo više takvih igrača odjednom
Nece ici ovo sa pogadanjem i mackom u vŕeci.
Ako znas posao onda nema pogadanja. Moze ti se dogoditi jedna fula na sto pokusaja. To je za svaku profesiju ne samo za tŕenere. Na kraj popusi onaj koji ne preuzme profesionalnu dozu rizika. Sto bi rekli na latinskom" Yebo bi se a da mu ne zaceraju"
Ja kada sam u nesto aiguran tukao bi se sa Klickom za svoje stavove.
Neno Starovlah je odgojio igraca i igraca. Procentualno je sigurno uspjesan preko 90%
I ako mu se dogodi Zukanovic(sve znam😆) nije neka frka. Ali ako pogodis jednog a deset fulis.....
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:35 pm

pa dobro, u parama će oni platiti nešto malo više nego mi.

za ovo sad...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:42 pm

Kolko god zauhar :D
Ionako ne bi ni mi ovo radili da nije ovako hitan slucaj za repku.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1948
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:43 pm

@chw
Znaci reflektori kostaju vise nego citava ostala investicija?
Ovo sto mi radimo ja msm da je oko 60 milja max
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:45 pm

Leon_Professional je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:42 pm
Kolko god zauhar :D
Ionako ne bi ni mi ovo radili da nije ovako hitan slucaj za repku.
Ruka ruku...😆
Mi se sada zrtvujemo za savez
Onda ce nam savez zrtvovati titulu :kafa:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:45 pm

nešto više od toga. manje od stoje :D

a oni još nešto više od toga...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
heisenberg
Postovi: 592
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 2:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:47 pm

Kospicar je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:43 pm
@chw
Znaci reflektori kostaju vise nego citava ostala investicija?
Ovo sto mi radimo ja msm da je oko 60 milja max
Ovo sto mi radimo nije ni 25 hiljada, reflektori mislim da su puno zahtjevniji
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:53 pm

Ouu razilazite se insajderi :D

Ja ipak ChWilli vjerujem. :kafa:
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5239
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:55 pm

Spominjala se cifra od 300 milja KM ukupno. Obično to bude i više, a stvarnu cifru ćemo saznati na kraju radova, bar od Želje, a od Saveza ko zna...

Bio prilog na N1 u trajanju od jedne minute - emisija Dan uzivo. Onaj Hodzic iz Saveza, zadužen za infrastrukturu nestr palamudio. Ništa specijalno
Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk


Zadnja izmjena: avlami97, dana/u čet sep 07, 2017 4:55 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
ponosannavas
Postovi: 2227
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 9:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 4:57 pm

ja sam očekivao da je i teren na njih, ali eto ako su te cifre u pitanju ok je.

Što se tiče B tima ja mislim da nam sad uopšte nebi trebao biti problem da neki igrači ne mogu nikako biti u A timu jer ako B tim ne može osigurati da bude prvi u kantonalnoj ligi sa igračima koji sigurno neće igrati ovamo u A timu a takvih ima sto posto u prvoj polusezoni. Onda imaš prelazni pa eventualno nekog prebaciš a drugog ubaciš. Problem bi možda bio i juniori, ali sa druge strane imaš sto posto pet šest ovih što im je istekao juiorski, pa plus Selak i sl, p a neki juniori koji neće tako često igrati za juniore, pa nafataš još par igrača na koje ne računaš ni u budućnosti ali ih dovedeš da odigraju kantonalnu ligu i onda od sljedeće godine si u drugoj ligi FBiH gdje je već normalnije stanje,a do tada možda i promjeni NS BIH pravilo, ali si to dobio godinu dana i dobio si ligu veću.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 5:25 pm

Model1964 je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:35 pm
Simply Blue je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:24 pm
ChWilla je napisao/la:
čet sep 07, 2017 4:11 pm
pa likove k'o ćubara si mogao zadržati za smiješne pare. ništa više od finansija ti nije trebalo, k'o da oni u bosni imaju više od nekoliko stoja. ali mora se znati, ako ništa drugo, da se u sezoni neće promijeniti tri ili četiri trenera, i sa njima tri ili četiri koncepta igre i svega. to je prvi preduslov.
Ovako sa Ćubarom, Alihodzicem ili nekim našim omladincima smo upoznati i znaš otprilike šta bi mogli očekivati od njih..a ovamo imaš nekog tipa Jašarević, pa bi neko nekog tipa Vukotić za koga prvi put čuješ, neko preporuči nekog tipa Višće ili onog Alibašića, Nikolića iz Drine, tu bi baš dovodio skoro pa mačke u vreći i da bi pogodio bar sa jednim igračem moraš po meni ipak ići na kvantitet i rizikovati..možda to i nije veliki teret ali sigurno imaju neki prioriteti i pitanje je imali mjesta za takve stvari, pogotovo kad bi tu uključivalo više takvih igrača odjednom
Nece ici ovo sa pogadanjem i mackom u vŕeci.
Ako znas posao onda nema pogadanja. Moze ti se dogoditi jedna fula na sto pokusaja. To je za svaku profesiju ne samo za tŕenere. Na kraj popusi onaj koji ne preuzme profesionalnu dozu rizika. Sto bi rekli na latinskom" Yebo bi se a da mu ne zaceraju"
Ja kada sam u nesto aiguran tukao bi se sa Klickom za svoje stavove.
Neno Starovlah je odgojio igraca i igraca. Procentualno je sigurno uspjesan preko 90%
I ako mu se dogodi Zukanovic(sve znam😆) nije neka frka. Ali ako pogodis jednog a deset fulis.....
Ne razumijem se previše oko tog procesa selekcije, zato su tu ljudi kao Starovlah, Oda..ali sam siguran da nije jednostavno, nije samo stvar motorike, inteligencije, izdržljivosti, puno je tu faktora koje trena uzeti u obzir. Ne volim ove poredbe sa ovim velikim imenima, ali samo kad pogledaš koliko je tu grešaka, koliko je SAF-u trebalo da nađe zamjenu za Schmeichela, godine..da bi na kraju doveo uslovno čovjeka pred penzijom, masa je primjera..ali eto njima se može, oni imaju love.
Nadam se da će Neno uskoro ući u klubi i raditi sa mladim, pričao je o Balji i njegovom pjevanju..danas je to mnogo teže, imaš sad generacije koje imaju svu tehnologiju, štagod hoćeš da naučiš imaš priliku, a opet što se tiče opšte kulture ne mogu prići nekim starijim, koji su bili zakinuti za sve te stvari.. omladina kojima su IDJvideos, zvezde grandža i Tito i partija
Dovodićemo mi te igrače i mogu biti super talentovani, al hajd znaj kad će kojeg udariti kao nostalgija, koji će prokockati sve-pa se vaditi, kojem će se zapucati kao Travančiću i slične gluposti...imaš i kod nas da odmah nakon prve uspješne sezone odmah padaju tetoveže, frizurice pm...Uglavnom toliko prilika za devijaciju..
Kad bi za početak i bilo jedan od 10, pa da tog jednog prodamo kao Baju, puna šaka brade.
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
Rambo_Amadeus
Postovi: 1109
Pridružen/a: pon feb 13, 2017 5:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 5:31 pm

Ko je ovaj Demirovic ? kakav je ? dat' 4 gola nije lahko ni na terminu.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa"
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 5:38 pm

Jedan od deset uvijek mora biti. Ako ih sveukupno nabereš za 300k bosanskih maraka iz raznoraznih mjesnih zajednica, ako te 200k bosanskih maraka izađe njihovo školovanje u dvije tri godine, treninzi, posebni režimi ishrane, stanarine.. A jednog od tih deset ćeš prodati za te uložene pare.
Jedan od preostalih devet neće biti igračina ali ćemo ga moći koristiti maksimalno..
Ja znam da su problem finansije, ali kad tad će se ovako raditi. Stabilnost kluba ti zavisi 80% od omladinskog. Ovo ostalo je zanemarivo.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 5:46 pm

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet sep 07, 2017 5:53 pm

Samo 150 000 svi radovi uključujući i reflektore?
Priče su bile da je mnogo mnogo više..
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], PlavaDobrinja1921 i 55 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija