Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 11:20 am

Maestro_1921 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 3:12 am
phpBB [video]
Joj Sinan je menta lik, kaže hvala tebi na pozdravu i svemu tome.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 11:41 am

MiroslavKruzik je napisao/la:
čet apr 13, 2023 11:03 am
kvalitet je napisao/la:
čet apr 13, 2023 10:52 am
kb80 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 10:38 am
Poštovana gospodo, a možda i gospođice, prije svega se nadam da nisam naporan sa postovima danas, ali još bih vas ovo pitao, pa ako možete da kratko odgovorite.

Šta bi vi rekli kada bi iz kluba izašli sa saopštenjem da slijedeće, ne znam, recimo 4 ili 5 godina klub neće biti orijentisan na osvajanje bilo kakve titule ili izlaska u EU, nego da će **** biti samo na omladinskom pogonu, odnosno na pravljenju i prodaju naših igača, uz naravno nekolicinu starijih uz koje bi i sami učili, a i da se ne borimo za opstanak, nego sredina bez pritiska. (ukratko, bez šireg filozofiranja sam ovo napisao, da ne smaram) ???

Hvala unaprijed i neću više šarati :zeljeznicar1:
Za klub našeg renomea je to nedovoljno. Ako bi na to dodali recimo da će u tom periodu još 100% završiti stadion i trening kamp, da će klub izvući iz svih dugova, e to bi bilo već za veliki broj ljudi sigurno ohrabrujuće. Iako bi i tada bilo nezadovoljnih. Saopštenje kakvo ti spominješ, to bi tako neodoljivo podsjetilo na recimo RK i KK Bosna. Ja bih lično tražio ostavku takve uprave, a vjerujem i veliki broj drugih. Da ne dužim sad zašto ovako mislim, možda i bude prilike nekad…
Ovo najbolje govori o raskoraku naših očekivanja i trenutnog stvarnog stanja u kojem se Klub nalazi. Ovako smo razmisljali i prije 5 godina, pa nas je upravo to i odvelo do toga da tjeramo sposobne a zamijenili smo ih fudbol klab ekipom uz šampanjac.

I da, ti možda misliš da mi nismo kao RK i KK Bosna, ja recimo smatram da smo nedavno bili u stanju da to postanemo, da je ostala šampanjac ekipa, bili bi sudbine kao i ta dva sarajevska kluba.
Druže, uz dužno poštovanje, klub s najvećom bazom navijača i simpatizera, najviše članova, vrijednom imovinom, je sigurno i najveći mamac kako investitorima, tako i sponzorima. To što naši ne znaju to iskoristiti, što su neki praktično klub doživjeli kao bankomat, to je druga priča, ali naš potencijal je ogroman i puno veći nego što su imali i imaju KK i RK Bosna, ali i svi drugi sportski kolektivi u državi. I ovo čini renome jednog kluba. Da se jedan klub s ovim osnovama zadovolji samo i isključivo sredinom tabele i razvojem mladih igrača? De me nemoj...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 11:57 am

kvalitet je napisao/la:
čet apr 13, 2023 11:41 am
MiroslavKruzik je napisao/la:
čet apr 13, 2023 11:03 am
kvalitet je napisao/la:
čet apr 13, 2023 10:52 am


Za klub našeg renomea je to nedovoljno. Ako bi na to dodali recimo da će u tom periodu još 100% završiti stadion i trening kamp, da će klub izvući iz svih dugova, e to bi bilo već za veliki broj ljudi sigurno ohrabrujuće. Iako bi i tada bilo nezadovoljnih. Saopštenje kakvo ti spominješ, to bi tako neodoljivo podsjetilo na recimo RK i KK Bosna. Ja bih lično tražio ostavku takve uprave, a vjerujem i veliki broj drugih. Da ne dužim sad zašto ovako mislim, možda i bude prilike nekad…
Ovo najbolje govori o raskoraku naših očekivanja i trenutnog stvarnog stanja u kojem se Klub nalazi. Ovako smo razmisljali i prije 5 godina, pa nas je upravo to i odvelo do toga da tjeramo sposobne a zamijenili smo ih fudbol klab ekipom uz šampanjac.

I da, ti možda misliš da mi nismo kao RK i KK Bosna, ja recimo smatram da smo nedavno bili u stanju da to postanemo, da je ostala šampanjac ekipa, bili bi sudbine kao i ta dva sarajevska kluba.
Druže, uz dužno poštovanje, klub s najvećom bazom navijača i simpatizera, najviše članova, vrijednom imovinom, je sigurno i najveći mamac kako investitorima, tako i sponzorima. To što naši ne znaju to iskoristiti, što su neki praktično klub doživjeli kao bankomat, to je druga priča, ali naš potencijal je ogroman i puno veći nego što su imali i imaju KK i RK Bosna, ali i svi drugi sportski kolektivi u državi. I ovo čini renome jednog kluba. Da se jedan klub s ovim osnovama zadovolji samo i isključivo sredinom tabele i razvojem mladih igrača? De me nemoj...
Pa daj udjite, 30 godina ista priča, uđite iskoristite tu filozofiju i bazu, dokažite da smo mamac i da prethodni nisu znali. Dokažite da je realnost drugačija i da je do sposobnosti a ne realnog stanja u kojem se Klub vec desetljecima nalazi. Sve ti to fino pričaš, ali mnogi svjetski klubovi sa mnogo većom bazom navijača, vrijednosti imovine i perspektive su se borili za egzistenciju ili propali, pa se i danas bore ili vraćaju u vrh fudbala.
Sve vi to fino vidite kako bi trebalo, ali niko da konačno tu filozofiju pretvori u realnost bh drustva i okolnosti sistema drzave u kojoj se nalazimo.


Skoro dvije godine stoji poziv za ulazak strateskog partnera, pa smo toliko zanimljivi raznim poštenim biznismenima, da ih odbijamo i čekamo najbolju ponudu..jah,eto
 
Avatar
CrazySouth1987
Postovi: 164
Pridružen/a: uto dec 13, 2022 11:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 12:03 pm

Jel realno da ne znamo još ko nam sutra sudi?
Na tvoje uspjehe strpljivo čekamo!
 
kb80
Postovi: 309
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 1:21 pm

Hvala vam na odgovoru "kvalitet" i "MiroslavKružik".
Bila su dovoljna prva dva da se vidi različito razmišljanje i koliko je teško ustvari doći do potpune složnosti i podrške u bilo kojem smjeru. Jeste da ide u krajnost moje pitanje za putanju kluba, ali teško je uskladiti.
Poštujem i zahvaljujem se na inošenju svog mišljenja.
 
Avatar
igla
Postovi: 3664
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 1:42 pm

CrazySouth1987 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 12:03 pm
Jel realno da ne znamo još ko nam sutra sudi?
Kontaju ko će nas bolje priklat kartonima.
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 1:54 pm

Kakav nas sastav sutra ocekuje?
Valjda Beća dobije šansu na mjestu Štile, steta je sto su momka odbacili da ne uđe 15 minuta.
 
Avatar
Stuart2
Postovi: 117
Pridružen/a: pon nov 08, 2021 2:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 2:01 pm

kb80 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 10:38 am
Poštovana gospodo, a možda i gospođice, prije svega se nadam da nisam naporan sa postovima danas, ali još bih vas ovo pitao, pa ako možete da kratko odgovorite.

Šta bi vi rekli kada bi iz kluba izašli sa saopštenjem da slijedeće, ne znam, recimo 4 ili 5 godina klub neće biti orijentisan na osvajanje bilo kakve titule ili izlaska u EU, nego da će **** biti samo na omladinskom pogonu, odnosno na pravljenju i prodaju naših igača, uz naravno nekolicinu starijih uz koje bi i sami učili, a i da se ne borimo za opstanak, nego sredina bez pritiska. (ukratko, bez šireg filozofiranja sam ovo napisao, da ne smaram) ???

Hvala unaprijed i neću više šarati :zeljeznicar1:
Izlazak u Evropu je po mom mišljenju minimum za Željeznicar.
Hocemo juznu tribinu !
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3891
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 2:22 pm

Nije to tako jednostrano kao što se prikazuje. 5 godina ćemo biti 5. na tabeli, ali ćemo vratiti dugove i unaprijediti infrastrukturu, pa poslije idemo po trofeje.
Ova godina je najbolji primjer. Boriš se za Europu. Nakon sezone 2021/22 i oskudnog kadra sada imamo par atraktivnijih i zanimljivih igrača, koji nešto i pokažu na terenu te ostvarimo par rezultata. Nakon turbulentnih godina raja se opet zagrijala, posjeta je znatno veća i veći je broj članskih. Samim tim je i veći broj sponzora. Priliv novca je veći. Ako izađeš u Europu, dobiješ finansijsku injekciju od UEFA-e, veću posjetu na tim utakmicama i startu sezone i opet si primamljiviji spozorima i imaš veće šanse da prodaš nekog igrača.
Ako ne izlaziš u Europu, znači nemaš dobre rezultate, teže je prodati igrače, manja posjeta i manje si primamljiv sponzorima. O tituli da ne pričamo. U tom slučaju je teško poslovati na nuli, a kamo li da vraćaš dugove i gradiš stadion i kamp.
Mi načelno možemo reći šta nam je prioritet u sljedećih 5 godina, ali dobri rezultati i dobro finansijsko poslovanje su uvijek u jakoj sprezi. Ima sad filozofije tu koliko trebaš uložiti da dobiješ dobre rezultate, jer vidimo po konama kako ne treba raditi, ali generalno mi moramo naći način da imamo i solidne rezultate. Ove godine smo doveli par kvalitetnih igrača koji malo koštaju, e sad ta praksa (koja je teška) se mora nastaviti i dalje kako bi balansirali sportski i finansijski segment Kluba.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
kb80
Postovi: 309
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 2:37 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 2:22 pm
Nije to tako jednostrano kao što se prikazuje. 5 godina ćemo biti 5. na tabeli, ali ćemo vratiti dugove i unaprijediti infrastrukturu, pa poslije idemo po trofeje.
Ova godina je najbolji primjer. Boriš se za Europu. Nakon sezone 2021/22 i oskudnog kadra sada imamo par atraktivnijih i zanimljivih igrača, koji nešto i pokažu na terenu te ostvarimo par rezultata. Nakon turbulentnih godina raja se opet zagrijala, posjeta je znatno veća i veći je broj članskih. Samim tim je i veći broj sponzora. Priliv novca je veći. Ako izađeš u Europu, dobiješ finansijsku injekciju od UEFA-e, veću posjetu na tim utakmicama i startu sezone i opet si primamljiviji spozorima i imaš veće šanse da prodaš nekog igrača.
Ako ne izlaziš u Europu, znači nemaš dobre rezultate, teže je prodati igrače, manja posjeta i manje si primamljiv sponzorima. O tituli da ne pričamo. U tom slučaju je teško poslovati na nuli, a kamo li da vraćaš dugove i gradiš stadion i kamp.
Mi načelno možemo reći šta nam je prioritet u sljedećih 5 godina, ali dobri rezultati i dobro finansijsko poslovanje su uvijek u jakoj sprezi. Ima sad filozofije tu koliko trebaš uložiti da dobiješ dobre rezultate, jer vidimo po konama kako ne treba raditi, ali generalno mi moramo naći način da imamo i solidne rezultate. Ove godine smo doveli par kvalitetnih igrača koji malo koštaju, e sad ta praksa (koja je teška) se mora nastaviti i dalje kako bi balansirali sportski i finansijski segment Kluba.
Slažem se da je teško napraviti balans i nadam se, prelazni period iz ove krize na zdrave grane. Nekako mislim da su sponzori u BiH skoro pa nikakvi, a i sadašnji naš sponzor smo mi, tako da kontam da je u suštini jedino što možemo jeste da proizvodimo igrače i da ih prodajemo. Opet je bolje kada se igra EU, jer su u izlogu, ali upravo tu dolazimo do tog balansa, malo uloženog novca, a solidna prodaja igrača. Pišem samo o izlazu na zrdave noge, a o kampu i stadionu... na žalost nista bez ulaganja.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 2:48 pm

Ko prenosi sutra?
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 2:54 pm

SamoNapad je napisao/la:
čet apr 13, 2023 1:54 pm
Kakav nas sastav sutra ocekuje?
Valjda Beća dobije šansu na mjestu Štile, steta je sto su momka odbacili da ne uđe 15 minuta.
Ja ocekujem isto kao i do sada.
Realno, nemamo mi mnogo izbora. Mislim da je Edis izvodio nasih najboljih 11 igraca.
Tako da, po meni isto. :D
 
kb80
Postovi: 309
Pridružen/a: pet maj 13, 2016 2:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:04 pm

Halalite na mojim današnjim postovima.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:16 pm

kb80 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 3:04 pm
Halalite na mojim današnjim postovima.
Vala osvjezio si forum :) pisi cesce.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:17 pm

kb80 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 10:38 am
Poštovana gospodo, a možda i gospođice, prije svega se nadam da nisam naporan sa postovima danas, ali još bih vas ovo pitao, pa ako možete da kratko odgovorite.

Šta bi vi rekli kada bi iz kluba izašli sa saopštenjem da slijedeće, ne znam, recimo 4 ili 5 godina klub neće biti orijentisan na osvajanje bilo kakve titule ili izlaska u EU, nego da će **** biti samo na omladinskom pogonu, odnosno na pravljenju i prodaju naših igača, uz naravno nekolicinu starijih uz koje bi i sami učili, a i da se ne borimo za opstanak, nego sredina bez pritiska. (ukratko, bez šireg filozofiranja sam ovo napisao, da ne smaram) ???

Hvala unaprijed i neću više šarati :zeljeznicar1:
To je nesto sto je Senadova Uprava trebala postaviti ispocetka, mada obzirom na to kakvi su interesi i pritisci bili od strane "donosioca futbola na Grbavicu" tesko da bi proslo drugacije.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Hare79
Postovi: 1254
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:22 pm

Hajdarević totalno zapostavljen, a momak uvijek korektno odigra pogotovo u defanzivi, rođeni destruktivac. Trebao je u zadnjih par utakmica dobiti barem po pola sata, pogotovo protiv jačih protivnika i zato što je Hodžić u lošoj formi. Haračić isto, momak bi sigurno više pokazao od Are a nije dobio ni minut. Aru nisu trebali ni dovoditi, o tome sam i ranije pisao, jer da je ozbiljan došao bi na pripreme a ne bi se zajebavao po Dubaiju. I Krpić je svakako u lošoj golgeterskoj i fizičkog formi, stoga je Haračić trebao više igrati. Drljo igra zbog u21 pravila, ali treba neku drugu formaciju i kombinaciju skontati da igramo i sa Santosom i sa Hamom od početka
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3281
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:25 pm

Diverzant je napisao/la:
čet apr 13, 2023 2:48 pm
Ko prenosi sutra?
My tv
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1256
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 3:53 pm

Hare79 je napisao/la:
čet apr 13, 2023 3:22 pm
Hajdarević totalno zapostavljen, a momak uvijek korektno odigra pogotovo u defanzivi, rođeni destruktivac. Trebao je u zadnjih par utakmica dobiti barem po pola sata, pogotovo protiv jačih protivnika i zato što je Hodžić u lošoj formi. Haračić isto, momak bi sigurno više pokazao od Are a nije dobio ni minut. Aru nisu trebali ni dovoditi, o tome sam i ranije pisao, jer da je ozbiljan došao bi na pripreme a ne bi se zajebavao po Dubaiju. I Krpić je svakako u lošoj golgeterskoj i fizičkog formi, stoga je Haračić trebao više igrati. Drljo igra zbog u21 pravila, ali treba neku drugu formaciju i kombinaciju skontati da igramo i sa Santosom i sa Hamom od početka
Jedina pozitivna stvar zadnjih nekoliko utakmica je sto ne gledamo Hajdarevica.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 4:04 pm

Sudija : Frano Jelić
A1 : Arnel Novalić
A2 : Stefan Tešanović
4 : Darko Gedžić
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6766
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 13, 2023 4:13 pm

Fićo je napisao/la:
čet apr 13, 2023 4:04 pm
Sudija : Frano Jelić
A1 : Arnel Novalić
A2 : Stefan Tešanović
4 : Darko Gedžić
Nama sudija sutra nema veze, mi od sebe moramo dati 100% pa sta bude. Sve osim poraza dole za nas je beton.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 32 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija