Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub okt 22, 2022 11:20 pm

Čestitke svima na pobjedi, poseban dan danas.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
fcz
Postovi: 4163
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub okt 22, 2022 11:48 pm

Ja ljepote. Za ovakve Zeljine utakmice zivim, poprave mi i proslu i narednu sedmicu. Prelijepo vrijeme, prelijepa atmosfera, dobro ispunjena Grbavica i Zeljina pobjeda.

Mozda je kod nekih bilo straha i nervoze pa nisu realno pogledali utakmicu ali realnost je da smo vrapcicane pojeli za dorucak. Dobro, veceru. :) Igrom, trkom, zalaganjem - cime god hoces. Duplo smo bolji tim od njih. U prvom je islo malo teze zbog njihovog ultra-seljackog fudbala ali smo ipak trebali voditi. U drugom smo ih mogli ljudski natrpati. Fali nam jos mirnoce u zavrsnici, kako kod zadnjega pasa tako i kod suta. Fali nam naravno i malo novina u ofanzivnoj igri ali za to bi nam onda trebao i pravi trener. Uglavnom jedna draga, zasluzena i rutinska pobjeda.

Muftic - hajde hvala Bogu pa je skinuo teret i prosao prvu utakmicu bez primljenog gola. Ruku na srce, nisu mu ni prijetili ali nema veze. Nekim potezima pokazuje da itekako ima muda a to je jako bitno, da tu tremu i neiskustvo prelomi na pravu stranu.
Galic - ljudi ga bas bezveze kritikuju za veceras. OK, imao je jednu crnu rupu koja je kratko potrajala a sve prije i nakon toga je izgledalo top. I defanzivno i ofanzivno.
Malic - mozda i najbolja partija otkako je kod nas. Toliko borbe, trke, mangupskih ulijetanja a nimalo nesigurnosti, oklijevanja i nerezonskih poteza. Bravo.
Cocalic - kapa dole, maestro. Nije on dzaba bio standardan gdje god da je igrao. Sportista od glave do pete, mentalno i fizicki snazan, inteligentan stoper koji cita igru k'o bukvar. Eh da mu je jos samo koja godina manje...
Kosoric - standardno. Nekoliko finih intervencija i onda napravi nesto od cega ti mozak utrne. Tradicionalna sjedeljka ni ovaj put nije izostala.
Hodzic - zvijer u svakom mogucem segmentu. S kim god ide u duel ti znas da je njegov. Kad primi loptu znas da je ne gubi, kad daje pas on ce sigurno zavrsiti gdje treba. Uz Cocu jedini igrac koji svaki, ali bas svaki put procijeni let visoke lopte i bez po muke je pokupi.
Beca - e ovo veceras je bilo pravo. Ovako treba i jos jednom je potvrdio da zna i moze. Poceo je labavo i bojazljivo, kao i u prethodnim utakmicama ali se onda bas razgoropadio. Narocito onih 15-20 minuta u drugom kad je bas izdominirao. I naravno, Pellegrini je tad odlucio da ga izbaci.
Stilic - ne znam vrijedi li trpiti svu svilenost i nemudevitost zarad 1-2 genijalna poteza, evo bas nisam pametan.
Santos - toliko je izudaran veceras da je cudo kako je odigrao svih 90 min. pa jos na kraju i onako sprcio Ikica za penal. Nevjerovatno je s kakvom lakocom tutnji pored protivnika, samo nek jos malo poradi na zavrsnici.
Amoah - iako naoko (barem meni) djeluje malo tromije od Santosa, uzasno je prodoran. Valjda i zbog te mase i sirove snage u kojoj je definitivno jaci ali Boga mi i zbog odlicne tehnike. Uz to ima hirurski precizan, ostar centarsut. Nalozen je k'o baklja, kako je samo proslavio gol, svaka cast. Nakon priprema ocekujem od njega barem jos 30-40% jace performanse.
Beganovic - zasto vise, pobogu? Zasto i dokle? Dokle vise?!?

Haracic - na svom "radnom mjestu" nije dobio nijednu loptu. Ona jedna Amoahova koju je njihov zadnji igrac nekim cudom skinuo ispred njega bi vjerovatno zavrsila u golu. Uglavnom je morao boraviti 30-50m od njihovog gola i tuci se za lopte sto je solidno uspijevao protiv njihovih seljacina.
Me(h)kic - k'o pamuk, k'o dusa. Izgubio bi on jos vise duela samo da mu je Edis dao vecu minutazu.
Bekric - steta sto nije do kraja uspio prodor kad je onom mrlji oteo loptu bukvalno k'o djetetu igracku i krenuo da dribla. Ima mangup jos kuveta.
Vego - premalo igrao, ne znam da li je dobio loptu kako treba.

Posjetom i atmosferom sam bas odusevljen. Nevjerovatno je kakve smo standarde zadali ove sezone. Nisu to prva 2-3 kola; vec je evo zavrsilo petnaesto, polako mirise na zimu a Grbavica je i dalje puna i usijana. Dugo sam uz Zelju ali ovo ne pamtim. Ovakva spica nakon dva vezana poraza (a pritom smo isfrustrirani i razocarani visegodisnim nizom neuspjeha) je fenomen, hajde da vidim ko jos na nasim prostorima ima ovo. Zato moramo njegovati kulturu pune Grbavice, lijepe, uzarene ali pristojne atmosfere. Njegujmo to na sve nacine, od klupskih aktivnosti do nas samih, nase angazovanosti i naseg ponasanja na stadionu. Jer drugovi moji, prije i poslije svega - to je Zeljo. :palacgore:
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1207
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub okt 22, 2022 11:56 pm

Bravo i iskrene cestitke svim igracima i clanovima strucnog staba na danasnjoj vrlo, vrlo
vaznoj pobjedi. Sve je izgledalo bas, onako, solidno. Doduse, Velez jeste razocarao svojom
anemicnoscu i mlohavoscu, ali, sa druge strane, ni mi im nismo dali da igraju, niti da naprave
ijednu iole bolju akciju ili da stvore sansu. Odigrali smo kvalitetno, smireno, mudro, bez ikakvih
velikih kikseva, niti panike u odbrani, polako smo cekali i docekali svoje prilike i rutinski utakmicu
doveli do kraja. Tako se to radi. Odusevljen sam borbenoscu i pozrtvovanoscu svakog naseg igraca,
kada se samo sjetim one bezvoljnosti, setanja, mahanja rukama u ne tako davnoj proslosti, napredak
je vise nego ocigledan. Vidljivo je da Hodzic iz utakmice u utakmicu izrasta u jednog vrhunskug
fudbalera, jako nam puno vrijedi, vidjeli smo protiv Sirokog, da je on igrao, bila bi to druga pjesma.
Osim njega, osjecam potrebu da posebno pohvalim jos dvojicu nasih danas, jer su jako cesto na meti
kritika. Malic i Beca su, barem po meni, danas odigrali jako dobro. Amoah hvata prikljucak, ovo mu je
bila do sada najbolja utakmica u nasem dresu, vidi se da se trudi, da izgara, da zeli, vjerovatno mu treba
jos malo vremena da pokaze sav svoj potencijal jer se preko ljeta previse zapustio, ali, cinjenica je da
je sve bolji i bolji. Ovom prilikom necemo o pojedincima ciji kvaliteti nisu na nivou Zelje, bez obzira
koliko strpljenja mi imali. Jos jedna stvar, koju nikada ne smijemo propustiti da spomenemo kada pricamo o
utakmicama, bez obzira da li igramo na Grbavici ili u gostima. NAVIJACI !!! Draga moja plava braco, po
ko zna koji put, duboko postovanje i kapa do poda...U maniru Cire Blazevica, sada bih vam trebao prvo
psovati, jer mi uspijete iscijediti poneku suzu na svakoj utakmici koju gledam sa drugog kontinenta, ali
to cemo ostaviti za neke malo vece proslave u skorijoj buducnosti. Bravo, bravo, bravo...Ne znam da li
je ono sa blicevima bilo unaprijed isplanirano i dogovoreno ili je bilo spontano, ali efekat je bio fantastican.
Idemo sada oderati one iz Siminog Hana, pa cemo vidjeti sta cemo poslije ;) ;)
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1638
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:04 am

Danas sve top na terenu, vidjelo se da cemo ih uzeti, na tribinama isto. Meni jedino žao što zakasnih na zviždanje kamataru. @asharaK svaka cast pogodio rez.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:09 am

fanaticZeljin je napisao/la:
pon jan 24, 2022 7:55 pm
exbabilon je napisao/la:
pon jan 24, 2022 7:41 pm
Za destruktive se ubio, jak u skoku, duge noge, uzima lopte, ali ono cime mi je zapao za oko je mirnoca na lopti, siguran pas, bez panike. Da ga sad ne ureknem, ali mislim da bi se za cas izborio za mjesto u prvih 11.
Hahha brate, da ne znam o kojem igraci pises pomislio bi Patrik Vijera u pitanju
Ne bih da se hvalim, ali datum ovih postova je 24.1.2022. Hodzic je trenutno naš daleko najbolji igrač. Vidjelo se koliko je falio u Širokom. Danas opet dominirao na sredini. Uz njega. danas Cocalić doslovno bez greške. Kapa dole! Falit će protiv Tuzle, ali bar da smo sigurni da ćemo imati stoperski par Drina-Coca protiv Borca i Pitara.

Idemo dalje, naredna tri kola, još tri konkurenta u borbi za Evropu.
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1207
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:19 am

Jos jedna bitna stvar, moramo napraviti plan kako da zastitimo Santosa, ubise ga
na svakoj utakmici, ono vise ni Suljo Planja ne bi izdrzao...Izuzetno nam je bitan,
ali pregorice k'o osigurac, prije ili kasnije zadobice tezu povredu i eto ti...Ovi bekovi
ga jednostavno ne mogu zadrzati bez grubog faula, kamo puste srece da samo popravi
realizaciju, proslavio bi se...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
505 VITEŠKA
Postovi: 578
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:36 am

Besprijekorno sam oduševljen i zadoboljan ovim zvizducima ua brkatu ublehu,bravo plava armijo!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:42 am

Blicevi sa sjevera, pa onda sa istoka, pa navijacka pjesma, danas smo pokazali da smo mi navijaci najveca prevaga naseg kluba.
Hvala vam na predivnom danu.
Volim te Zeljo
Alea iacta est!
 
neroazzuro
Postovi: 1932
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:54 am

Al nazivati Željinog igrača koji je, uz to, i ponikao kod nas zalizanom seljačinom samo zato što ne zna...
Ne znam vala šta administracija radi.
P.S. Treba Amoaha prebaciti na špica. Mislim da bi dao puno više.
 
neroazzuro
Postovi: 1932
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 12:55 am

I dobro reče neko, tužno veče za našeg Božu 😀
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 1:20 am

Vala ne znam, ako ništa protiv Veleža je za promjenu Đenis uzeo dosta zračnih duela, imao par finih spuštanja i eto onaj dribling viška kad je trebao na prvu pucati. Sve u svemu, jedna ne tako loša utakmica kakvih je itekako bilo...
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1207
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 2:44 am

U prosloj sezoni smo u 33 odigrane utakmice postigli 28 golova i osvojili 43 boda.
U ovoj sezoni u dosadasnjih 15 odigranih utakmica smo dali 20 golova i osvojili 25
bodova. :palacgore:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 7:49 am

Ova Amarova prica o terenu je smijesna. Eto imao je nedavno ovakav teren pa je rekordan niz bez pobjede ostvario. Mora se na nesto vaditi. Slabija ekipa nam nije gostovala ove sezone.

Hodzic je masina.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 8:09 am

storm_raider je napisao/la:
ned okt 23, 2022 7:49 am
Ova Amarova prica o terenu je smijesna. Eto imao je nedavno ovakav teren pa je rekordan niz bez pobjede ostvario. Mora se na nesto vaditi. Slabija ekipa nam nije gostovala ove sezone.

Hodzic je masina.
Slabija ekipa od ovog Veleža nije nam gostovala zadnjih par godina. Dobili smo ih 3:0 nedavno kad ih je Dudić vodio ali im je ta ekipa ipak imala i galvu i rep. Ovo što igraju pod Amarom je očaj, njegova bezvoljnost se preslikala na ekipu, ljudi svaku utakmicu igraju na bod, bez ikakve ambicije za pobjedom.

Kako god, daleko mu kuća od Grbavice bila, nadam se da je to konačno sinoć shvatio.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 8:32 am

Moze li Anketa, ko je pokrenuo bliceve?

Minjore i njegova ekipa
Durgo i njegova ekipa

Hvala 🤣🤣🤣
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 9:31 am

Durgo je napisao/la:
ned okt 23, 2022 8:32 am
Moze li Anketa, ko je pokrenuo bliceve?

Minjore i njegova ekipa
Durgo i njegova ekipa

Hvala 🤣🤣🤣
Jos ja gledam cije je ono maslo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3580
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 9:33 am

storm_raider je napisao/la:
ned okt 23, 2022 9:31 am
Durgo je napisao/la:
ned okt 23, 2022 8:32 am
Moze li Anketa, ko je pokrenuo bliceve?

Minjore i njegova ekipa
Durgo i njegova ekipa

Hvala 🤣🤣🤣
Jos ja gledam cije je ono maslo.
Razilazimo se u misljenju Minjore i ja 🤣🤣🤣

Al da je nas gol, jeste :)
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 9:42 am

neroazzuro je napisao/la:
ned okt 23, 2022 12:54 am
Al nazivati Željinog igrača koji je, uz to, i ponikao kod nas zalizanom seljačinom samo zato što ne zna...
Ne znam vala šta administracija radi.
P.S. Treba Amoaha prebaciti na špica. Mislim da bi dao puno više.
Zato sto ako toliko forsira da voli Želju i da živi za ovaj klub rekao bi u jednom momentu "ee šefe ima mozda boljih opcija od mene, ja samo stetu radim". Lik otkad je dosao samo stetu radi, ne znam Jel dva pasa sastavio. Nije ni to problem, problem je jer igra samo zbog tog seljjakluka u sebi tzv "mulalicev/željin gen". Ja mu od srca želim da zabija 15 golova po sezoni, ali negdje drugo jer kod nas ocigledno nece jer ne zna.
Ako vec ides tom logikom zasto se psuje i zvizdi amawu,. Ipak je on ponikao kod nas
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 10:38 am

Iskreno ja vjerujem u priču od neki dan da Hodžića prati Dinamo, momak je igračina.
Fear of the Maniacs!
 
fanaticZeljin
Postovi: 3119
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned okt 23, 2022 10:43 am

Bravo za navijače , bravo za igrace , jug odavno nije bio glasniji , dobra spica sa blicevima.
Sto se tiče zviždanja brki, mislim da je manje od pola to uradilo. Pored mene lik psuje navijačima koji zvizde jer kao nista ne znaju , nego vjeruju o internet pricama za brku, a takvih je bilo dosta . Kaze kad jug bude zvizdao to je relevantno, ja sa sjevera ne znam dali se na jugu zvizdalo?
Srcu draga, boja PLAVA !

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 21 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija