Moderator/ica: storm_raider

 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 12:12 pm

Sulevelicanstveni je napisao/la:
sri sep 06, 2023 9:03 am
cala je napisao/la:
uto sep 05, 2023 11:24 pm
SanMan je napisao/la:
uto sep 05, 2023 10:55 pm
Ne kontam ovaj pesimizam. Gledajući utakmicu protiv Posušja ok,protiv Veleža oni nisu ništa bolji bili al eto zabiše nam ga.
Ali zato ako gledamo evropske utakmice i protiv Borca bez problema idemo u Evropu. Znači 1 protiv 5 tekmi i odma raspad.
Siguran sam da i ovi igrači i SŠ i uprava a pogotovo mi navijači bez problema (ako ih sami sebi ne napravimo) možemo u Evropu.
Nije problem poraz, ali problem je nacin na koji smo izgubili. Mozemo na prste jedne ruke prebrojat prilike i poluprilike koje smo napravili na te dvije utakmice, i to je ono sto je porazavajuce.

Cak i ove dvije utakmice kod kuce su bile prelose, samo smo Borac odigrali stvarno dobro.
Igman sasvim korektan bio posebno drugo poluvrijeme, drugo je to sto neki ocekuju domace tekme po tri razlike.
Opet smo dolazili do gola i nismo znali sta s loptom. Protiv Tuzle da nije pao onaj rani autogol, patili bi se isto kao i sa Igmanom. Kad sve sumiramo, imali smo jednu dobru tekmu (Borac), dvije onako (Tuzla i Igman) i dvije lose u kojim nismo haman nista napravili naprijed.

Bice opet grcevita borba za Evropu do zadnjeg kola, svaki bod ce nam biti prebitan.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 12:32 pm

Tačno je da nemamo da dijelimo velike plate, posao i fudbal su nešto drugo i moje mišljenje je da se to ne može porediti i to baš zbog slučaja koji sam spomenuo.

Ne možeš doći npr. Rustemoviću i reći e, mi imamo mjesečni budžet xx hiljada, moramo potpisati još pet igrača, ali tebi možemo ponuditi samo x.y hiljada i ne možemo ništa preko toga ali ako bude bolja situacija u klubu, nešto ćemo srediti. Ok, hoćete me u ekipi, to mi nudite i on pristane jer mu ne možeš ponuditi veću cifru od te. A nakon mjesec dana nudiš igraču 6k, kako?

To što je on pristao na manju platu, ne znači da se neće buniti jer samo mjesec dana nakon toga nudiš drugom igraču 6k cifru, a njemu si rekao da nemaš i da MORA pristati na tu cifru ako hoće da igra u Želji. Rustemović je primjer samo, ne mora biti on u pitanju, može biti bilo koji igrač.

Isto tako i oko produženja, Amoah se neće buniti isto jer će npr. doći igrač koji će imati duplo veću platu od njega, igrač sa strane, nemaš pojma da li će biti pojačanje ili ne, a Amoah koji je okosnica ekipe, koji igra dobro, koji te zajedno sa Santosom i Hodžićem gurao prošlu, ima duplo manju platu.

Sa strane to izgleda drugačije, ali kad uđeš unutra u ekipi i vidiš kako igrači razmišljaju, odmah promijeniš mišljenje. Radio sam sa igračima i dobro znam šta pričam.

Opet ponavljam činjenica je da nemamo mogućnost da plaćamo 5, 10 ili 15k igrače, što zbog toga što nemamo para i zbog toga što ne smijemo i ne možemo remetiti mir u ekipi.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 1:40 pm

Previse je mahalskog i amaterskog u tome da necije zalaganje ovisi o plati drugih u odnosu na njegovu. U potpuno drugim bransama gdje svaki zaposlenik dogovara svoju platu zabranjeno je javno iznositi podatke o platama i to komentarisati. Samo kod nas se po frizerskim salonima i mesnicama razglaba koliko je tražio Dado, koliko smo nudili mi, itd. Što @TheBlue reče, mi smo ba kokuzi i to je to.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1863
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 3:30 pm

Straus je napisao/la:
sri sep 06, 2023 12:32 pm
Tačno je da nemamo da dijelimo velike plate, posao i fudbal su nešto drugo i moje mišljenje je da se to ne može porediti i to baš zbog slučaja koji sam spomenuo.

Ne možeš doći npr. Rustemoviću i reći e, mi imamo mjesečni budžet xx hiljada, moramo potpisati još pet igrača, ali tebi možemo ponuditi samo x.y hiljada i ne možemo ništa preko toga ali ako bude bolja situacija u klubu, nešto ćemo srediti. Ok, hoćete me u ekipi, to mi nudite i on pristane jer mu ne možeš ponuditi veću cifru od te. A nakon mjesec dana nudiš igraču 6k, kako?

To što je on pristao na manju platu, ne znači da se neće buniti jer samo mjesec dana nakon toga nudiš drugom igraču 6k cifru, a njemu si rekao da nemaš i da MORA pristati na tu cifru ako hoće da igra u Želji. Rustemović je primjer samo, ne mora biti on u pitanju, može biti bilo koji igrač.

Isto tako i oko produženja, Amoah se neće buniti isto jer će npr. doći igrač koji će imati duplo veću platu od njega, igrač sa strane, nemaš pojma da li će biti pojačanje ili ne, a Amoah koji je okosnica ekipe, koji igra dobro, koji te zajedno sa Santosom i Hodžićem gurao prošlu, ima duplo manju platu.

Sa strane to izgleda drugačije, ali kad uđeš unutra u ekipi i vidiš kako igrači razmišljaju, odmah promijeniš mišljenje. Radio sam sa igračima i dobro znam šta pričam.

Opet ponavljam činjenica je da nemamo mogućnost da plaćamo 5, 10 ili 15k igrače, što zbog toga što nemamo para i zbog toga što ne smijemo i ne možemo remetiti mir u ekipi.
Uz duzno postovanje, ali nabijem ja na onu stvar svakog sportskog direktora koji ulazi u pregovore na nacin koji si ti opisao u prvom dijelu svog posta.

Sta ti nekom igracu imas pricati koliki je budzet kluba, koliko jos igraca treba da potpises, preko cega mozes, a preko cega ne mozes!?To je MAHALSKO poslovanje i mahalsko pregovaranje, a ocigledno je i u glavama svih vas, pa to opravdavate.

Znas kako se pregovara? Sjednu trener i sportski direktor ili ko je vec u nekoj "komisiji" za analizu i dovodjenje igraca i targetiraju pojedinca. Sportski direktor pridje tom igracu ili njegovim menadzeru i kaze klub nudi toliko i toliko, vizija kluba sa tobom je ta i ta. Potom igrac sjedne sa svojim menadzerom, porodicom i kim vec i skonta da li mu je to ponudjeno malo ili taman!?Ako je malo, iznese svoju cifru.Na to direktor odlucuje moze li se, u skladu s budzetom, "naci" sa igracem ili ne moze.Kraj price.Kakva prica o budzetu, kakva kuknjava pred igracem. Ako ces kukati, normalno da ce ti se igraci buniti ako bi kasnije doveo nekog s vecom platom, jer mahala sve zna.

Medjutim, kad to odradis u skladu s poslovanjem kako opisah, onda igrac i ne zna kako si ti i sta ugovarao sa drugim igracem i koliko mozes platiti jednog, a koliko drugog.On je imao svoju priliku da ugovara i ugovorio je koliko je ugovorio ili nije.Nema moljakanja.Nije ovo pomozi.ba.Koji vam je?
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
DR.HOUSE
Postovi: 481
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 3:41 pm

NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 06, 2023 3:30 pm
Straus je napisao/la:
sri sep 06, 2023 12:32 pm
Tačno je da nemamo da dijelimo velike plate, posao i fudbal su nešto drugo i moje mišljenje je da se to ne može porediti i to baš zbog slučaja koji sam spomenuo.

Ne možeš doći npr. Rustemoviću i reći e, mi imamo mjesečni budžet xx hiljada, moramo potpisati još pet igrača, ali tebi možemo ponuditi samo x.y hiljada i ne možemo ništa preko toga ali ako bude bolja situacija u klubu, nešto ćemo srediti. Ok, hoćete me u ekipi, to mi nudite i on pristane jer mu ne možeš ponuditi veću cifru od te. A nakon mjesec dana nudiš igraču 6k, kako?

To što je on pristao na manju platu, ne znači da se neće buniti jer samo mjesec dana nakon toga nudiš drugom igraču 6k cifru, a njemu si rekao da nemaš i da MORA pristati na tu cifru ako hoće da igra u Želji. Rustemović je primjer samo, ne mora biti on u pitanju, može biti bilo koji igrač.

Isto tako i oko produženja, Amoah se neće buniti isto jer će npr. doći igrač koji će imati duplo veću platu od njega, igrač sa strane, nemaš pojma da li će biti pojačanje ili ne, a Amoah koji je okosnica ekipe, koji igra dobro, koji te zajedno sa Santosom i Hodžićem gurao prošlu, ima duplo manju platu.

Sa strane to izgleda drugačije, ali kad uđeš unutra u ekipi i vidiš kako igrači razmišljaju, odmah promijeniš mišljenje. Radio sam sa igračima i dobro znam šta pričam.

Opet ponavljam činjenica je da nemamo mogućnost da plaćamo 5, 10 ili 15k igrače, što zbog toga što nemamo para i zbog toga što ne smijemo i ne možemo remetiti mir u ekipi.
Uz duzno postovanje, ali nabijem ja na onu stvar svakog sportskog direktora koji ulazi u pregovore na nacin koji si ti opisao u prvom dijelu svog posta.

Sta ti nekom igracu imas pricati koliki je budzet kluba, koliko jos igraca treba da potpises, preko cega mozes, a preko cega ne mozes!?To je MAHALSKO poslovanje i mahalsko pregovaranje, a ocigledno je i u glavama svih vas, pa to opravdavate.

Znas kako se pregovara? Sjednu trener i sportski direktor ili ko je vec u nekoj "komisiji" za analizu i dovodjenje igraca i targetiraju pojedinca. Sportski direktor pridje tom igracu ili njegovim menadzeru i kaze klub nudi toliko i toliko, vizija kluba sa tobom je ta i ta. Potom igrac sjedne sa svojim menadzerom, porodicom i kim vec i skonta da li mu je to ponudjeno malo ili taman!?Ako je malo, iznese svoju cifru.Na to direktor odlucuje moze li se, u skladu s budzetom, "naci" sa igracem ili ne moze.Kraj price.Kakva prica o budzetu, kakva kuknjava pred igracem. Ako ces kukati, normalno da ce ti se igraci buniti ako bi kasnije doveo nekog s vecom platom, jer mahala sve zna.

Medjutim, kad to odradis u skladu s poslovanjem kako opisah, onda igrac i ne zna kako si ti i sta ugovarao sa drugim igracem i koliko mozes platiti jednog, a koliko drugog.On je imao svoju priliku da ugovara i ugovorio je koliko je ugovorio ili nije.Nema moljakanja.Nije ovo pomozi.ba.Koji vam je?
Svaka čast
Totalno se slažem
Citajuci prijasnje postove pomislio sam da sam ja lud
Cuj ne mozes ponuditi vecu platu nekom, jer ce se neko naljutit haha
Jesu oni u obdanistu ili znaju da je ugovor onako kako ga dogovoris i da ih ne bi trebalo zanimati koliko je neko drugi dogovorio
Mi smo Željini-Željo je naš
🫡🫡
 
Avatar
DR.HOUSE
Postovi: 481
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 3:46 pm

I jos nesto nas sport director je kada je pricao o pojacanjima u jednom intervju rekao dovodicemo mlade igrace od kojih cemo imati kasnije koristi i nase bivse igrace preko 30
Ako mu je Tururu taj bogami trebao bi naci kakav drugi posao
Mi smo Željini-Željo je naš
🫡🫡
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 4:51 pm

Još par dana prelaznog roka ostalo, samo što nije gotov. Dok nama očajnički treba pojačanje, bar jedno, gdje je naš sportski direktor? Pari guzove na Makarskoj rivijeri, malo da se osoli, šta fali... Haj razumijem da igračima treba malo odmora, da dođu sebi, istrošeni su. Al Bekrija jarane, mogao si sačekati malo da se prelazni rok završi, pokušati angažovati nekog igrača, pa onda idi par dana na more, ko ti brani, pauza je svakako. Sam je on govorio da za njega nema odmora, da mora raditi 24h, i onda ode na more dok još traje prelazni rok. Očigledno je to, to što se tiče ovog prelaznog roka.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 5:25 pm

storm_raider je napisao/la:
sri sep 06, 2023 12:13 am
kvalitet je napisao/la:
uto sep 05, 2023 11:56 pm
storm_raider je napisao/la:
uto sep 05, 2023 11:42 pm


Bez zakona o sportu velika je kocka... prvo to.
Od 12 klubova u ligi, bar 9 ili 10 je već sad de facto privatizovano. Borac je druga priča, stranačka prćija, ali ostali imaju iza sebe jednog ili dvojicu koji se sve pitaju. U Zrinjskom Kabiri i Šulenta, kod kona Mirvić, u Tuzli Hasić, Široki je postao društvo više jakih privrednika, GOŠK, Igman, Sloga i Zvijezda su privatni... jedino Velež i dalje fura priču UG, kao i mi, za Posušje nisam 100% siguran.

Ne kažem da ima neki model koji bismo trebali prepisati, ali ako mogu oni, možemo i mi.
Nijedan od tih klubova nema kapacitet koji Zeljo ima kada je imovina u pitanju i to je Zeljino najvece bogatstvo, ali i uteg. Taj potencijalni zakon stiti Zelju, a i investitora. Svi ti klubovi su danas nesto sto ja licno ne zelim za Zelju. Apsolutno je nebitno koje prezime bi bilo u opticaju da ga privatizuje na taj nacin. Kratkorocno je, i ultimativno pucanje takvog partnerstva stvara komplikacije gdje neko zeli zastititi imovinu, a neko zeli zastititi svoje ulaganje preko te imovine, sto je prirodno. Tu nema postene zastite novca. Ne znam da li sam jasan, ali zato smatram da je Zakon o sportu nesto sto vrijedi sacekati kada smo mi u pitanju.

Ako oni mogu tako, mozemo i mi sigurno, ali nisam bas siguran da bismo trebali.
Tako je Storme, slažem se. Morat ćemo sačekati Zakon o sportu da bi dobili investitora u pravom smislu riječi. Ko zna kad ćemo dočekati zakon, al nam nema druge nego da saburamo i čekamo. Ono što možemo je to da pojačamo upravu, to nam treba. Vjerujem ovoj upravi, ali definitivno oni u ovom sastavu ne mogu više od ovoga što trenutno rade. Ja mislim da se oni ni ne trude da nađu nekog. Bukvalno čekaju da neko sam dođe na vrata Kluba i ponudi se. Pa kako mi ne možemo naći nekog jačeg privrednika, entuzijastu, koji je spreman ući u Klub, u UO? Nekog Mušiju, Hasića, nekog poput Misimovića. Imaš npr. Bingo, HIFU, ljudi podržavaju sport, sponzorišu sportiste. Dogovori se s ljudima, ponudi im ako treba i mjesto u UO, pogotovo ako mogu ponuditi nešto više od nekih koji su u trenutnom sastavu, a pitanje je koliko doprinose. Bar pokušaš dogovoriti sponzorstvo, ima s HIFA-om ono 5 feninga popust za članove, al probaj dići to sponzorstvo na veći nivo. Sumnjam da oni ne bi željeli biti dio najvećeg, najpoznatijeg, najtrofejnijeg kluba u državi, sa najviše navijača i najposjećenijim stadionom u državi i u top 3 u regionu, kao i najpraćenijeg na društvenim mrežama.
Van pameti mi je i to da se potpuno odustalo od traženja generalnog sponzora, kako predsjednik reče, tek će ga sljedeće godine tražiti. Navijači skupili 170k koje klub očima nije vidio, nego samo proslijedio poreznoj za dug. Fino rečeno, ako se nađe neko ko će dati više od toga, on postaje generalni sponzor. I ti poslije toga, umjesto da tražiš ko će više dati i da postane generalni sponzor, staviš prst u uho i kažeš sljedeće godine ćemo ga tražiti. A znaš da od generalnog sponzora više nećeš marke dobiti na to ime. Kao da nam ne treba svaka marka, kao da je sve ok, pomirili se da su dobili 170k od navijača i proslijedili poreznoj, više im ne treba.. Ne znam fakat, dosta tih nelogičnosti ima koje idu na živce.
 
Avatar
Stuart2
Postovi: 117
Pridružen/a: pon nov 08, 2021 2:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 6:09 pm

Edis nam je bio kriv što spominje pitu od 3 marke. Evo nas raskukali se više od Edisa. Pročitao sam jutros da su Slovenci kupili Bijelonju od bahila.
To nam sad kaže da se đaba nadamo da ćemo ikad na zelenu granu. Ako Mirvić nije mogao zadržati talentovanog juniora mi sa svojim vraćanjem dugova nećemo nidokle. To nam je šta nam je. Nemamo druge opcije nego ovako kako je sad. Investitor jeste opcija al nas handri naša imovina koja je uteg i nama a i investitoru jer ne može da je preuzme. Valjda će nešto izdobriti. Događaju se čuda pa će se i nama możda dogoditi.
Ove godine pokušati opet izboriti evropu, raditi na južnoj tribini. Istok nam je donio par hiljada gledalaca više na svakoj domaćoj tekmi pa se nadam da će i jug popraviti prosjek za bar jednu hiljadu. Evropa i jug kud ćeš više.
Možemo to smo zajedno.
Hocemo juznu tribinu !
 
Mulalic Edis
Postovi: 549
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 6:48 pm

Nakon pauze zajedno cemo jaci, bicemo prvi a i kupa osvajaci. Zeljo protiv Goska slavi rodjendan. Ne smijemo zakazati. Ja davno sam zakletvu dao...
Grande Miske 💪
 
santakuruz
Postovi: 421
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 6:52 pm

DR.HOUSE je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
sri sep 06, 2023 3:30 pm
Straus je napisao/la:
sri sep 06, 2023 12:32 pm
Tačno je da nemamo da dijelimo velike plate, posao i fudbal su nešto drugo i moje mišljenje je da se to ne može porediti i to baš zbog slučaja koji sam spomenuo.

Ne možeš doći npr. Rustemoviću i reći e, mi imamo mjesečni budžet xx hiljada, moramo potpisati još pet igrača, ali tebi možemo ponuditi samo x.y hiljada i ne možemo ništa preko toga ali ako bude bolja situacija u klubu, nešto ćemo srediti. Ok, hoćete me u ekipi, to mi nudite i on pristane jer mu ne možeš ponuditi veću cifru od te. A nakon mjesec dana nudiš igraču 6k, kako?

To što je on pristao na manju platu, ne znači da se neće buniti jer samo mjesec dana nakon toga nudiš drugom igraču 6k cifru, a njemu si rekao da nemaš i da MORA pristati na tu cifru ako hoće da igra u Želji. Rustemović je primjer samo, ne mora biti on u pitanju, može biti bilo koji igrač.

Isto tako i oko produženja, Amoah se neće buniti isto jer će npr. doći igrač koji će imati duplo veću platu od njega, igrač sa strane, nemaš pojma da li će biti pojačanje ili ne, a Amoah koji je okosnica ekipe, koji igra dobro, koji te zajedno sa Santosom i Hodžićem gurao prošlu, ima duplo manju platu.

Sa strane to izgleda drugačije, ali kad uđeš unutra u ekipi i vidiš kako igrači razmišljaju, odmah promijeniš mišljenje. Radio sam sa igračima i dobro znam šta pričam.

Opet ponavljam činjenica je da nemamo mogućnost da plaćamo 5, 10 ili 15k igrače, što zbog toga što nemamo para i zbog toga što ne smijemo i ne možemo remetiti mir u ekipi.
Uz duzno postovanje, ali nabijem ja na onu stvar svakog sportskog direktora koji ulazi u pregovore na nacin koji si ti opisao u prvom dijelu svog posta.

Sta ti nekom igracu imas pricati koliki je budzet kluba, koliko jos igraca treba da potpises, preko cega mozes, a preko cega ne mozes!?To je MAHALSKO poslovanje i mahalsko pregovaranje, a ocigledno je i u glavama svih vas, pa to opravdavate.

Znas kako se pregovara? Sjednu trener i sportski direktor ili ko je vec u nekoj "komisiji" za analizu i dovodjenje igraca i targetiraju pojedinca. Sportski direktor pridje tom igracu ili njegovim menadzeru i kaze klub nudi toliko i toliko, vizija kluba sa tobom je ta i ta. Potom igrac sjedne sa svojim menadzerom, porodicom i kim vec i skonta da li mu je to ponudjeno malo ili taman!?Ako je malo, iznese svoju cifru.Na to direktor odlucuje moze li se, u skladu s budzetom, "naci" sa igracem ili ne moze.Kraj price.Kakva prica o budzetu, kakva kuknjava pred igracem. Ako ces kukati, normalno da ce ti se igraci buniti ako bi kasnije doveo nekog s vecom platom, jer mahala sve zna.

Medjutim, kad to odradis u skladu s poslovanjem kako opisah, onda igrac i ne zna kako si ti i sta ugovarao sa drugim igracem i koliko mozes platiti jednog, a koliko drugog.On je imao svoju priliku da ugovara i ugovorio je koliko je ugovorio ili nije.Nema moljakanja.Nije ovo pomozi.ba.Koji vam je?
Svaka čast
Totalno se slažem
Citajuci prijasnje postove pomislio sam da sam ja lud
Cuj ne mozes ponuditi vecu platu nekom, jer ce se neko naljutit haha
Jesu oni u obdanistu ili znaju da je ugovor onako kako ga dogovoris i da ih ne bi trebalo zanimati koliko je neko drugi dogovorio
Nikome od nas nece biti svejedno da radis za 1000 KM a dovedu ti kolegu u kancelariju koji radi isti posao kao i ti i daju mu platu 1500. Mozemo mi pricati sta hocemo ali svi bi mi rekli kako nas poslodavac ne cijeni.
Iz ovih silnih komentara se vidi da ljudi ne razumiju sta znaci ogranicen budzet, sta znaci pokusaj stabilizacije kluba, sta znaci stednja. Moglo se ranije dati igracu plata od 15.000 KM a da on vraca onome ko ga doveo 5.000. Mogla se dati i plata od 20.000, isplacivati mu po 5.000 a ostatak ostajati duzan jer su znali da ce to neko isplatiti. Mogla se davati plata od 15.000 KM koju je trener isplacivao od svojih para pa je onda od kluba naplacivao kamate i blokirao racune. Sve to je dovelo do ove situacije danas. Mi to opet mozemo sve raditi na taj nacin ali je samo pitanje da li ce biti budala za dvije godine koje ce spasavati klub.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 7:16 pm

Iza svih u klubu stojim i podrška za sve, ali ako ne dođe neko lijevo krilo, biće užas.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 7:21 pm

Sta je sa gostujucim sektorom, da li ce se pravit?
Alea iacta est!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 7:21 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
sri sep 06, 2023 4:51 pm
Još par dana prelaznog roka ostalo, samo što nije gotov. Dok nama očajnički treba pojačanje, bar jedno, gdje je naš sportski direktor? Pari guzove na Makarskoj rivijeri, malo da se osoli, šta fali... Haj razumijem da igračima treba malo odmora, da dođu sebi, istrošeni su. Al Bekrija jarane, mogao si sačekati malo da se prelazni rok završi, pokušati angažovati nekog igrača, pa onda idi par dana na more, ko ti brani, pauza je svakako. Sam je on govorio da za njega nema odmora, da mora raditi 24h, i onda ode na more dok još traje prelazni rok. Očigledno je to, to što se tiče ovog prelaznog roka.
Mi dovodimo ionako slobodne igrace, za nas prelazni ne vazi. :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
fcz
Postovi: 4163
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 7:36 pm

AsharaK je napisao/la:
sri sep 06, 2023 7:21 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri sep 06, 2023 4:51 pm
Još par dana prelaznog roka ostalo, samo što nije gotov. Dok nama očajnički treba pojačanje, bar jedno, gdje je naš sportski direktor? Pari guzove na Makarskoj rivijeri, malo da se osoli, šta fali... Haj razumijem da igračima treba malo odmora, da dođu sebi, istrošeni su. Al Bekrija jarane, mogao si sačekati malo da se prelazni rok završi, pokušati angažovati nekog igrača, pa onda idi par dana na more, ko ti brani, pauza je svakako. Sam je on govorio da za njega nema odmora, da mora raditi 24h, i onda ode na more dok još traje prelazni rok. Očigledno je to, to što se tiče ovog prelaznog roka.
Mi dovodimo ionako slobodne igrace, za nas prelazni ne vazi. :D
Vala bas ne kontam sto su se ljudi uhvatili prelaznog. Zadnji za kojeg smo platili odstetu je Mulle Mujezinovic. Bolje da nismo.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2683
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 7:53 pm

Stuart2 je napisao/la:
sri sep 06, 2023 6:09 pm
Edis nam je bio kriv što spominje pitu od 3 marke. Evo nas raskukali se više od Edisa. Pročitao sam jutros da su Slovenci kupili Bijelonju od bahila.
To nam sad kaže da se đaba nadamo da ćemo ikad na zelenu granu. Ako Mirvić nije mogao zadržati talentovanog juniora mi sa svojim vraćanjem dugova nećemo nidokle. To nam je šta nam je. Nemamo druge opcije nego ovako kako je sad. Investitor jeste opcija al nas handri naša imovina koja je uteg i nama a i investitoru jer ne može da je preuzme. Valjda će nešto izdobriti. Događaju se čuda pa će se i nama możda dogoditi.
Ove godine pokušati opet izboriti evropu, raditi na južnoj tribini. Istok nam je donio par hiljada gledalaca više na svakoj domaćoj tekmi pa se nadam da će i jug popraviti prosjek za bar jednu hiljadu. Evropa i jug kud ćeš više.
Možemo to smo zajedno.
A hebemu više imovinu, umjesto da nam je prednost, ispade za nas uteg.

Evo prijedloga da se riješimo imovine kad nam je uteg. Ganjaj preko vijećnika i Tane da se promijeni regulacioni plan, da na pomoćnom napravimo tržni centar, hotel, svejedno. Prebaci tu imovinu odlukom Skupštine na d.o.o. jer je koliko shvatam tad lakše raspolagati. Raspiši javni poziv, traži investitora da napravi taj objekat, dobija koncesiju na 20-30-40-50 godina, svejedno, zauzvrat mora završiti stadion i eventualno ga unaprjeđivati da uvijek bude nivo cat 4 + napraviti trening centar van grada sa bar 3 terena.

Ovo sam baš pojednostavio, svjestan sam da je postupak kompleksniji, ali je izvodiv sigurno. Ovo je samo jedna od ideja, ima ih more.

Ali preduvjet za sve je izmjena RP. Zašto naši nisu aktivniji kad je riječ o tome, jer svaki plan predviđa gradnju na tom mjestu?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 8:36 pm

fcz je napisao/la:
sri sep 06, 2023 7:36 pm
AsharaK je napisao/la:
sri sep 06, 2023 7:21 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri sep 06, 2023 4:51 pm
Još par dana prelaznog roka ostalo, samo što nije gotov. Dok nama očajnički treba pojačanje, bar jedno, gdje je naš sportski direktor? Pari guzove na Makarskoj rivijeri, malo da se osoli, šta fali... Haj razumijem da igračima treba malo odmora, da dođu sebi, istrošeni su. Al Bekrija jarane, mogao si sačekati malo da se prelazni rok završi, pokušati angažovati nekog igrača, pa onda idi par dana na more, ko ti brani, pauza je svakako. Sam je on govorio da za njega nema odmora, da mora raditi 24h, i onda ode na more dok još traje prelazni rok. Očigledno je to, to što se tiče ovog prelaznog roka.
Mi dovodimo ionako slobodne igrace, za nas prelazni ne vazi. :D
Vala bas ne kontam sto su se ljudi uhvatili prelaznog. Zadnji za kojeg smo platili odstetu je Mulle Mujezinovic. Bolje da nismo.
Pa i nismo. :rofl:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 468
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 9:08 pm

Ovom prilikom bi zamolio upravu da obustavi sva plaćanja. Udovoljite pucanstvu i dovedite po dva igrača na svakoj poziciji. Dajte im imaginarne plate po želji igrača pa nek sljedeca uprava vraća. Boli vas k...c
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 10:18 pm

cvrle_jedanesterac je napisao/la:
sri sep 06, 2023 9:08 pm
Ovom prilikom bi zamolio upravu da obustavi sva plaćanja. Udovoljite pucanstvu i dovedite po dva igrača na svakoj poziciji. Dajte im imaginarne plate po želji igrača pa nek sljedeca uprava vraća. Boli vas k...c
I upravu Veleza bih zamolio da prestanu namicati pare za pojacanja o kojima mi, ovogodisnji ucesnici evropskih takmicenja, mozemo samo mastati. Nasli se oni bez Evrope da dovode igrace, kako ih nije stid. Mogli su fino pricati o kokuzluku i da ce razlicitim platama narusiti mir u ekipi.
 
santakuruz
Postovi: 421
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 06, 2023 10:25 pm

I mi i Velez namicemo pare. Samo je fazon da mi zatvaramo rupe od ranije s tim parama a oni mogu te pare ulagati u igrace.

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 41 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija