Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 10:44 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:40 am
Dvojica potpisuju hahahaha idemo F5
Projic i ?
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
salemprolic
Postovi: 586
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:12 pm
Lokacija: Zdrava voda
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 10:50 am

Okolele je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:44 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:40 am
Dvojica potpisuju hahahaha idemo F5
Projic i ?
Lendric za Lens
Ide prva kamila, ide druga kamila, ide treća kamila, četvrta i peta...
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6754
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 10:54 am

Okolele je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:44 am
SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:40 am
Dvojica potpisuju hahahaha idemo F5
Projic i ?
Ne znam ni ja buraz, sada na kafi bio i cujem tako. Sve je rekla kazala
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 10:57 am

cikazubo je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:42 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:21 am
Mi smo otprilike najbolje tekme odigrali kad smo se branili i kada nismo bili favoriti. Sto ce vjerovatno biti slucaj i u dvomecu s Aikom.
Treba nam koncentrisana ekipa cijelo vrijeme u odbrani i sto brzi protok lopte po osvojenoj lopti. Zato se nadam da Sinan bude spreman jer je brzi od Zebe.
Takodjer, prekidi su sansa da se u takvom omjeru snaga zabije gol. Protiv Zete smo imali prilicno zadovoljavajucih sansi iz prekida sto raduje, ali ruku na srce nekako su Blagijevi ubacaji bili opasniji.

Na Grbavici ocekujem 0-0, a gore 1-1. Eventualno ovdje da nekako bude 1-0.

Danas F5 :kaHva:
Nisam siguran drug, ako misliš općenito a ne konkretno na ovu ekipu možemo uzet primjer Ferenc pa donekle i Standard su nas uvijek napdali svim snagama od početka, i uglavnom su nas vile nosile pa ni sami nismo znali kako ga ne primimo, al kasnije kada se ekipa oslobodi straha što je i logično s obzirom na tada tako mladu i neiskusnu ekipu, mi smo pokazali da se ravnopravno možemo nositi u igri i posjedu lopte, ova trenutna ekipa je izgledala kao da ima granitnu odbranu na pripremama, mislim da je greška što se nije uigralo do kraja sa Bokom i Ugijem u prvih 11 bez obzira što su griješili u nekim tekmama, ali je kohezija štimala i na tome se tebalo graditi,ali ko je tada mogao pretpostaviti da će nam "igračina" Kerla sam otkinuti 5-6 bodova. Sada odbrana izgleda dosta loše, pogotovu smo loši u preuzimanju, iskakanju i tom pozicioniranju između štopera i beka, naročito veza Bogi-Stana loše izgleda i lopte prolaze redovno iza leđa između njih dvojice, vezni red nije kompaktan, nekad djeluju da nisu uigrani da jedan želi presing, drugi brani prostor, treći gleda u dvojicu ne zna šta će i nastaju rupe, onda s Mirom smo izgubili i na toj pomoći u odbrani, jer Zec je neki polušpic po prirodi i naravno da odbranu ne preferira, kao ni Zakarić, tako da se ja iskreno bojim velikog pritiska AIK-a, nadam se da nisu tehnički i posjedom neka strašna ekipa i da ćemo uspjeti parirati na sredini..
Mislio sam vise na ovu ekipu i one igre od prosle godine.
Slazem se s tim oko Odine ekipe. To je i opcenito problem nasih klubova sto se useru i skinu gace. Dobro si sve rekao, dodat cu i ja da smo protiv Ferenca prvo poluvrijeme lose odigrali a u drugom zatvorili mec kao Inter pa nam ovi nisu kako treba ni zaprijetili i na kraju uz srecu zabijemo gol. Standard ista stvar, ubiju Boga u nama u prvom pol.a u drugom zabijemo gol, pogodimo dva put okvir i stopostotnu golman izvadi.

Vise sam mislio na postavku igre i na ovu ekipu pa da se njima i vratim. Astana, oni Rusi, Zrinja sve su to tekme u kojima smo protivniku prepustili loptu i "branili" se. Po meni su to medju boljim tekmama nasim. Naravno da je bilo jos dobrih tekmi u kojima smo mi "napadali" ali eto procentualno gledano vise smo dobrih tekmi odigrali kao podredjeni na terenu.

Nikako se ne treba prepast i uci sa previse respekta. Hrabri biti i agresivni, a postaviti se na terenu kao u prije navedenim mecevima. Vjerovatno nemamo jak vezni red da se njima suprostavimo, nemam najjaci vezni red u ligi pa tako ni jaci od Aika. Jos oni igraju tu formaciju 3-5-2 gdje i bekovi budu u liniji s veznim redom i ucestvuju u kreaciju kao i onaj "tehnicki" potkovani stoper ala Bonuci.
Zato kod izgubljene lopte njihovi bekovi ostaju daleko u polju i potrebna nam je brza kontra po krilima i sve to ce morati pokriti stoperi. Zato bi ja vise volio brzog Zeca na krilu, ali pitanje je ko ide na napadaca i koga staviti.

Pisao sam i na drugoj temi, a vidim i onaj njihov novinar isto rece. Jaka odbrana ali im napad kaska i malo golova zabijaju. Zato im ne treba davati greske kao protiv Zete jer ne vjerujem da ce oni za 5 dana toliko unaprijediti igru naprijed.

P.S. naravno, moje je misljenje da bi se trebali postaviti kao protiv Zrinjskom npr.
Dok i ti imas misljenje da se trebamo nadigravat s njima. Postujem, svako ima svoje, vidjet cemo kako ce to izgledat. :)
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:01 am

Nama je najvaznije u ovom mecu da na minimum smanjimo greske odbrane i veznog reda te da protok lopte bude brzi narocito kod igraca veznog reda..Ako nas spori igraci krenu u neku solo trku sa svedima nema od tog filma nista..Mi njima u brzini mozemo parirati samo ako protok lopte bude na nivou..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:02 am

Dijapora ce na ovom forumu imati svoj dio foruma gdje cete moci dogovarati zajednicka druzenja, akcije i slicne stvari. To su vasi glasovi na anketi odlucili. Moram jos vidjeti kako to osmisliti da bude sto pristupacnije, ali je odluka donesena. Vjerovatno ce biti podforum FK Zeljeznicar - Dijaspora i tu ce biti teme ili po zemljama, ili regijama (Skandinavija npr.) ili cak i kontinentima. Mozda i sve troje. Znam da ovdje imamo veliko pracenje od ljudi van BiH i raduje me vasa aktivnost na forumu i generalno prisustvo. To je jos jedna od pobjeda ovog foruma.

Volim te Zeljo!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:04 am

storm_raider je napisao/la:
ned jul 09, 2017 11:02 am
Dijapora ce na ovom forumu imati svoj dio foruma gdje cete moci dogovarati zajednicka druzenja, akcije i slicne stvari. To su vasi glasovi na anketi odlucili. Moram jos vidjeti kako to osmisliti da bude sto pristupacnije, ali je odluka donesena. Vjerovatno ce biti podforum FK Zeljeznicar - Dijaspora i tu ce biti teme ili po zemljama, ili regijama (Skandinavija npr.) ili cak i kontinentima. Mozda i sve troje. Znam da ovdje imamo veliko pracenje od ljudi van BiH i raduje me vasa aktivnost na forumu i generalno prisustvo. To je jos jedna od pobjeda ovog foruma.

Volim te Zeljo!
Hocemo li mi iz BiH morati vaditi vizu kad budemo posjecivali taj dio foruma za dijasporu.. :D :ganja:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:08 am

Okolele je napisao/la:
ned jul 09, 2017 11:04 am
storm_raider je napisao/la:
ned jul 09, 2017 11:02 am
Dijapora ce na ovom forumu imati svoj dio foruma gdje cete moci dogovarati zajednicka druzenja, akcije i slicne stvari. To su vasi glasovi na anketi odlucili. Moram jos vidjeti kako to osmisliti da bude sto pristupacnije, ali je odluka donesena. Vjerovatno ce biti podforum FK Zeljeznicar - Dijaspora i tu ce biti teme ili po zemljama, ili regijama (Skandinavija npr.) ili cak i kontinentima. Mozda i sve troje. Znam da ovdje imamo veliko pracenje od ljudi van BiH i raduje me vasa aktivnost na forumu i generalno prisustvo. To je jos jedna od pobjeda ovog foruma.

Volim te Zeljo!
Hocemo li mi iz BiH morati vaditi vizu kad budemo posjecivali taj dio foruma za dijasporu.. :D :ganja:
:D

Samo ako planirate raditi nesto za taj forum ce vam trebati radna dozvola. Budete li ulazili u teme kao sto je "Velika Britanija", trebace viza. Ipak imamo Sengen sa EU potpisan. :shisha:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:10 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:57 am
cikazubo je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:42 am
Leon_Professional je napisao/la:
ned jul 09, 2017 10:21 am
Mi smo otprilike najbolje tekme odigrali kad smo se branili i kada nismo bili favoriti. Sto ce vjerovatno biti slucaj i u dvomecu s Aikom.
Treba nam koncentrisana ekipa cijelo vrijeme u odbrani i sto brzi protok lopte po osvojenoj lopti. Zato se nadam da Sinan bude spreman jer je brzi od Zebe.
Takodjer, prekidi su sansa da se u takvom omjeru snaga zabije gol. Protiv Zete smo imali prilicno zadovoljavajucih sansi iz prekida sto raduje, ali ruku na srce nekako su Blagijevi ubacaji bili opasniji.

Na Grbavici ocekujem 0-0, a gore 1-1. Eventualno ovdje da nekako bude 1-0.

Danas F5 :kaHva:
Nisam siguran drug, ako misliš općenito a ne konkretno na ovu ekipu možemo uzet primjer Ferenc pa donekle i Standard su nas uvijek napdali svim snagama od početka, i uglavnom su nas vile nosile pa ni sami nismo znali kako ga ne primimo, al kasnije kada se ekipa oslobodi straha što je i logično s obzirom na tada tako mladu i neiskusnu ekipu, mi smo pokazali da se ravnopravno možemo nositi u igri i posjedu lopte, ova trenutna ekipa je izgledala kao da ima granitnu odbranu na pripremama, mislim da je greška što se nije uigralo do kraja sa Bokom i Ugijem u prvih 11 bez obzira što su griješili u nekim tekmama, ali je kohezija štimala i na tome se tebalo graditi,ali ko je tada mogao pretpostaviti da će nam "igračina" Kerla sam otkinuti 5-6 bodova. Sada odbrana izgleda dosta loše, pogotovu smo loši u preuzimanju, iskakanju i tom pozicioniranju između štopera i beka, naročito veza Bogi-Stana loše izgleda i lopte prolaze redovno iza leđa između njih dvojice, vezni red nije kompaktan, nekad djeluju da nisu uigrani da jedan želi presing, drugi brani prostor, treći gleda u dvojicu ne zna šta će i nastaju rupe, onda s Mirom smo izgubili i na toj pomoći u odbrani, jer Zec je neki polušpic po prirodi i naravno da odbranu ne preferira, kao ni Zakarić, tako da se ja iskreno bojim velikog pritiska AIK-a, nadam se da nisu tehnički i posjedom neka strašna ekipa i da ćemo uspjeti parirati na sredini..
Mislio sam vise na ovu ekipu i one igre od prosle godine.
Slazem se s tim oko Odine ekipe. To je i opcenito problem nasih klubova sto se useru i skinu gace. Dobro si sve rekao, dodat cu i ja da smo protiv Ferenca prvo poluvrijeme lose odigrali a u drugom zatvorili mec kao Inter pa nam ovi nisu kako treba ni zaprijetili i na kraju uz srecu zabijemo gol. Standard ista stvar, ubiju Boga u nama u prvom pol.a u drugom zabijemo gol, pogodimo dva put okvir i stopostotnu golman izvadi.

Vise sam mislio na postavku igre i na ovu ekipu pa da se njima i vratim. Astana, oni Rusi, Zrinja sve su to tekme u kojima smo protivniku prepustili loptu i "branili" se. Po meni su to medju boljim tekmama nasim. Naravno da je bilo jos dobrih tekmi u kojima smo mi "napadali" ali eto procentualno gledano vise smo dobrih tekmi odigrali kao podredjeni na terenu.

Nikako se ne treba prepast i uci sa previse respekta. Hrabri biti i agresivni, a postaviti se na terenu kao u prije navedenim mecevima. Vjerovatno nemamo jak vezni red da se njima suprostavimo, nemam najjaci vezni red u ligi pa tako ni jaci od Aika. Jos oni igraju tu formaciju 3-5-2 gdje i bekovi budu u liniji s veznim redom i ucestvuju u kreaciju kao i onaj "tehnicki" potkovani stoper ala Bonuci.
Zato kod izgubljene lopte njihovi bekovi ostaju daleko u polju i potrebna nam je brza kontra po krilima i sve to ce morati pokriti stoperi. Zato bi ja vise volio brzog Zeca na krilu, ali pitanje je ko ide na napadaca i koga staviti.

Pisao sam i na drugoj temi, a vidim i onaj njihov novinar isto rece. Jaka odbrana ali im napad kaska i malo golova zabijaju. Zato im ne treba davati greske kao protiv Zete jer ne vjerujem da ce oni za 5 dana toliko unaprijediti igru naprijed.

P.S. naravno, moje je misljenje da bi se trebali postaviti kao protiv Zrinjskom npr.
Dok i ti imas misljenje da se trebamo nadigravat s njima. Postujem, svako ima svoje, vidjet cemo kako ce to izgledat. :)
Dobro razmišljanje :palacgore:
Realno i ova ekipa je pokazala do sada 5 različitih lica, pa je prilično teško procijeniti formu i predvidjeti bilo šta, svoje mišljenje o nadigravanju temeljim na tom da će po prvi put moći istrčati bez pritiska na teren, ne mislim da niko od njih ne očekuje ništa, ali svi su svjesni da su švedi favoriti, pa zbog toga i mislim da bi nas naši mogli iznenaditi nekim ljepšim fudbalom bez grča, straha, nervoze..
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:18 am

Citam sta pisete i ja sto vise mislim o utakmici, manje imam pojma kakvi cemo mi bit i kako cemo proc. Znaci, da mi zivot o tome ovisi ne bih mogao predvidjeti kako cemo igrat, a kamo li kakav ce rezultat bit.

Vec me hvata ona mjesavina nervoze i uzbudjenja.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:26 am

Kako je to Lars iskusno odradio... :cigara:

phpBB [video]
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:31 am

Najbolje od AIK-ovih navijaca

Medjutim treba izdvojiti Firman boys-e koji su im zaduzeni za belaje

phpBB [video]
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
sastrane
Postovi: 824
Pridružen/a: sri jun 28, 2017 7:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:44 am

Dobri ovi covjece, nema sta..
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:50 am

Okolele je napisao/la:
ned jul 09, 2017 11:31 am
Najbolje od AIK-ovih navijaca

Medjutim treba izdvojiti Firman boys-e koji su im zaduzeni za belaje

phpBB [video]
"Pitarske piccke" na 10:05 8-)
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:51 am

simpatični su :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23667
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 11:56 am

Jesu, zestoki su.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 12:07 pm

Dobra im ova pjesma sa šalalala..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 12:18 pm

Kod gavrana...slika

Poslano sa mog UniverseTap koristeći Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
psihopata
Postovi: 958
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 12:19 pm

plasticni navijaci u uredjenoj drzavi ne mogu parirati balkanskoj bagri nikad!
tajne misli violine: http://postimg.org/image/k6gp7mo01/
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jul 09, 2017 12:20 pm

Zaboravi sam napisati. ja sam gledao Zeta-Zeljo preko CG kanala i na kraju komentator kad je mislio da je gotov prenos i da je iskljucen mikrofon kaze nekom do sebe: "Ovi Manijaci su stvarno strasni navijaci". Samo da momci znaju da i protivnici cijene njihovo navijanje.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 137 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija