Moderator/ica: storm_raider

 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 12:48 am

Neznam polemiku uopste oko 2 gola. Pogotovo medijski pa ovo se moze ponistiti samo kod nas, sjetit se samo gola Coce protiv borca, sasvim regularan. Beganovic dolazi prvi do lopte tu se sva prica zavrsava.
Cuva Bog Zelju svog!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 12:54 am

Ja vala to skandiranje na sjeveru nisam cuo...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:08 am

Straus je napisao/la:
ned maj 07, 2023 11:44 pm
Ne znam zašto se raja sjatila na Bašića? Nemamo neku posebnu igru trenutno ali bar meni za razliku od honaj trenera ima nekog šlifa, normalno da treba još puno rada i puno promjena ali ima neke naznake da bi to moglo biti to i po pitanju igre i po pitanju rezultata.
Ma maloumnici. Jedino kod nas se očekuje preko noći da se ekipa nakon dolaska novog trenera pretvori u Pepovu Barcu. Treba minimalno šest mjeseci da trener prenese svoje ideje i zamisli na igrače, a i to je malo. Čovjek 20 dana tu, debili ga već prozivaju, ne znam šta očekuju stvarno. Već ima nekih stvari koje su se popravile, i koje idu na bolje. Ko hoće da vidi, i ko zna šta gleda, primjeti to. Sačekaj malo jbmu, valjda smo nešto naučili, ako ne iz svojih, onda iz tuđih grešaka, dug je to proces. Daj čovjeku bar dva prelazna roka i normalne pripreme, pa očekuj nešto.
Ja smijem ruku u vatru staviti, da je Jakirović došao kod nas u trenutku kad je došao u Zrinjski, isto bi bilo. Popljuvali bi ga za 20 dana i nekoliko utakmica, prozvali ublehom, prodavačem magle, laptop trenerom, i otjerali. Naravno bila bi priča da nije "naš", Željino dijete, Željin vojnik itd. Jakirović nije izborio Evropu sa Zrinjskim tada, a imao je više vremena od Bašića. Ljudi vidjeli da zna, ima šlifa, ostave ga i daju mu kontinuitet, vidjeli smo rezultat toga. Bašić je vjerovatno najedukovaniji trener u ligi, konstantno uči, edukuje se, radi na sebi, nema seminara na kojem nije bio. A i mlad je, ambiciozan, i željan dokazivanja. Siguran sam da bi sa njim mogli napraviti dobar posao i da bi on za nas mogao biti ono što je Sergej bio za Zrinjski.
Zato maksimalna podrška treneru, nek radi čovjek i pravi sebi ekipu kako on misli da treba. Sudit ćemo mu kad za to dođe vrijeme, po rezultatima. A to vrijeme sigurno nije sad, nego minimalno nakon sezone na klupi, ako hoćemo da bar ličimo na ozbiljan klub. Ako nećemo, nek mu sude za 2-3 mjeseca i nabiju ga nogom i hajmo jovo na novo, ponovo u krug.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18964
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:12 am

Mozel kako protiv Sarajeva iz debelog ofsajda
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1638
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:26 am

Gol je regularan sto posto, nikakvog faula na golmanu nije bilo, nema potrebe o tome raspravljati.
PS protiv pitata Haračić u prvu.
Zadnja izmjena: Sky1, dana/u pon maj 08, 2023 1:26 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5948
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:26 am

AsharaK je napisao/la:
pon maj 08, 2023 1:12 am
Mozel kako protiv Sarajeva iz debelog ofsajda
Sumnjivi penal u 90+ nakon očitog ofajda. :kafa:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:33 am

Prvo poluvrijeme skroz okej, nismo im nista dozvolili, koliko god raja pljuvala Hodzica nevjerovatan je broj oduzetih lopti i citanje igre. Krpic odlican u prvom svaki skok je uzeo, spustio par lopti prsima. Jasarevic dobar. Derbi nista ne ocekujem iz tih nekih prijasnjih rezultata, sa remijem bi bio zadovoljan. Nadam se opet nekom nepostojecem golu, penalu kako god samo nek crknu od muke.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 1:50 am

Hodžić je dosta dosta bolje odigrao ovu utakamicu nego ko zna koliko prethodnih.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1947
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 2:07 am

AsharaK je napisao/la:
pon maj 08, 2023 1:12 am
Mozel kako protiv Sarajeva iz debelog ofsajda
Da nam vrate za one golove što smo mi primali iz ofsajda, protiv Slobode i bojca :kafa:
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1207
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 2:21 am

Ma, idemo dalje, da li je bilo kontakta sa golmanom, da li je Laus zaradio ili nije zaradio, najbitnije je
da smo pobijedili i to se samo pise, kao i do sada u toliko utakmica kada smo gubili bodove ,a bilo je
jako puno diskutabilnih sudijskih odluka. Idemo sada otresti one pasojede, pa cemo poslije toga razmisliti
sta cemo i kako dalje. Naredne dvije sedmice su kljucne :ganja:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Stuart2
Postovi: 117
Pridružen/a: pon nov 08, 2021 2:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 3:13 am

Čestitam tri boda su njvažnija danas i ostajemo u trci za evropska takmičenja.
Ne mogu ali stvarno ne mogu da razumijem navijače Željezničara Sarajeva Veleža Ìgmana Slobode Mladosti DK Tuzla C. I tako dalje. Kako možete biti toliko slijepi i glupi iz godine u godinu i raspravljati se i radovati se i žaliti se i svađati se zbog sudijskih odluka. Stvarni uzrok problema su ljudi u fudbalskom savezu. Pretprošlo kolo su nas zakidali u BL danas su pitare prosle sezone je Velež I Hasić stradao Tamo pretprošle Doboj Kakanj i Mušija. Nama je uzeta titula u Bijeljini. Nama su crtali linije u Širokom. Sve su to stvari koje traju godinama. Sve dok u savezu sjede ljudi koji šute i kontaju boli me ***** što bosanski fudbal propada ja imam dobro platu. Ti ljudi su zlo od kojih sve potiče. Na njih se trebamo usmjeriti a ne klati se između sebe glupani glupavi.
Hocemo juznu tribinu !
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 5:08 am

Opet je samo do nas, tu smo, vrtimo se, imamo priliku.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Cedva
Postovi: 102
Pridružen/a: uto nov 08, 2022 12:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 6:22 am

MoRel' protiv uhljupa rukom u 90.? I da se završi 0:1. Nekako ću izdržati pisanje plaćeničkih medija. 🙄
"KAD DOĐU TEŠKI DANI
I KADA TI LOŠE KRENE
DIGNI POGLED KA TRIBINI
UGLEDAĆEŠ SAMO MENE..."
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19811
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 7:25 am

Protiv Sarajeva ce trebati sacuvati gol, a slabo nam to ide. U zadnjih 10/11 tekmi samo jednom nismo primili gol (Protiv Sirokog).

Basic je rotirao dosta, malo prosirio kadar, ali opet tekma dolazi vrlo brzo. Vidi se da nemamo energije i snage, da nekako ispusemo.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 8:30 am

Straus je napisao/la:Ne znam zašto se raja sjatila na Bašića? Nemamo neku posebnu igru trenutno ali bar meni za razliku od honaj trenera ima nekog šlifa, normalno da treba još puno rada i puno promjena ali ima neke naznake da bi to moglo biti to i po pitanju igre i po pitanju rezultata.
Meni je prvo poluvrijeme bilo jako simpaticno. Igrali smo nesto, kombinovali, pa i taj go zabili.
Krpic je konacno pokazao onu snagu po kojoj je poznat, svaki skok je uzeo.
Drugo poluvrijeme li la, al bitno je da smo 3 boda ugrabili. Pogotovo nakon onakvog gola :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
SamoNapad
Postovi: 433
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 9:40 am

Ono sinoc sto sam gledao u drugom poluvremenu je zali boze sto ce jedna od ove dvije ekipe vjerovatno u Evropu. Znaci koliko god da smo mi nemocni, onaj velez je odron ekipa iscrpljena do maksimuma. Forsira iste igrace vjerovatno i nema neku širinu. Mi u prvom smo ličili na ekipu i to ono edisovski što bi pripisao smjelosti trenera da odigra svjesno ovako. Pozitivno kod ovog trenera je ta adaptacija inteligecija da neke stvari svjesno ostavi bez da puno talasa takticki. Ova ekipa ne moze za 4 sedmice promijenit stil igre pod pritiskom rezultata vjerovatno je to on i shvatitio. Po meni smo puno bolju utakmicu igrali protiv Igmana ali eto nije da nisam navikao gledati ovakve utakmice dok je Mulalić bio na klupi. Uglavnom ako nista lijepa atmosfera na stadionu, ne mogu procijenit koliko je bilo raje sa istoka ali bila je guzva veca nego sto sam ocekivao.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 9:52 am

Joseph Amoah jedan je od nas!
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3072
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 10:28 am

Sinoc sam bas pozitivno iznenadjen posjetom, jednostavno vidi se ta razlika izmedju nas i ostalih ekipa. Sinoc se je pokazalo da nas klub ima DUSU, pokazalo se i bezbroj puta do sada dokazalo da smo najvjerniji navijaci, nismo navijaci rezultata vec navijaci kluba, kluba koji se voli i za koji se zivi.

Stp se tice same igre, veoma cudna utakmica. prvo poluvrijeme nekakvo nedoreceno mi smo nesto pokusavali par poluprilika, dok nam Velez nije uspio prici golu.

Drugo poluvrijeme skroz obrnuta situacija, kao da je izasao Bajern, dosta kombinatorike i tranzicije od strane Veleza, dok smo mi cekali priliku iz kontri (koje na zalost zbog snage nismo mogli istrcavat).
Jedna jaka sahovska utakmica, gdje nas je sreca pomazila i gdje smo uspjeli na misice i uz pomoc navijaca upisali jako vazna tri boda.

Na Kosevu pokusati ostati ne porazen, a onda se skupiti za sami foto finis sezone.

Kako god da se zavrsi ova sezona, pored svih turbulencija koje nas prate vec 2-3 godine, ja ocekujem da cemo od ljeta moci lakse disati i da cemo se moci malo vise posvetiti igrackom kadru i boljim rezultatima.

Treneru dajem punu podrsku, jer se vidi da pokusava mnogo stvari i da bi sa nasim klubom mogao napraviti vise nego sto smo do sada bili u prilici gledati
Alea iacta est!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 10:32 am

Veca uzeo titulu u Sj. Makedoniji.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 08, 2023 11:26 am

Treba i malog Muftica pohvaliti, jako je siguran u zadnje vrijeme.
Steta sto nije desetak cm visociji.
Ko nas je kleo, nije dangubio.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 34 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija