Moderator/ica: storm_raider

 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 10:52 pm

Veteran1965 je napisao/la:
sub apr 15, 2023 9:10 pm
Nemam riječi na ove nebuloze, yebo UDBU oca mi. Čuj domaći izdajnici. Svašta će čovjek pročitat ovdje. A ne znaš ko sam, čime se bavim, i jesam li i šta napravio u životu. I to bez stranke, i prvog safa moliću lijepo.

Druze, ima li stvarno neka poveznica izmedju Misimovica i neke stranke? Cesto se to spominje, pa me stvarno interesuje zasto mu se stalno namece politicka pozadina....
Pusti crvendace i fore sa prvim safom, ti se ljudi samo Nedjeljom kupaju.
Krivina Jug
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub apr 15, 2023 11:50 pm

neroazzuro je napisao/la:
sub apr 15, 2023 9:19 pm
Vukotić i onih ostalih par momaka iz tadašnje uprave su zajedno s Misimovicem dio iste ekipe. To su više puta ponovili i sami. Tako da...
Pa Vedranov uslov barem zadnjih godina da bi usao u Klub je da Senad mora biti tu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:14 am

Realno gledano, sami smo krivi za ovo sve. Toliko stvari nam se poklopilo, i poklapalo duži vremenski period. Nismo iskoristili, i zato smo sad tu gdje jesmo, ni na nebu ni na zemlji. Ni u snovima nam se ne bi ovako poklopilo i otvorilo kao ove sezone, sve smo imali u svojim rukama, i pustili da nam isklizne kroz prste. Ipak, još uvijek nije sve izgubljeno, moglo bi se okrenuti ovo, ko zna...
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:16 am

Napravi Igman danas više šansi, nego mi ukupno u proljetnom dijelu i kaže nije do Edisa, jok eto nije.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:22 am

Ne da brat nego da nas je Miske svuko u ravan i Bog, nikako drugačije... Satra se dokazivajuci.
:ne:
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1932
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:28 am

Sky1 je napisao/la:
ned apr 16, 2023 12:16 am
Napravi Igman danas više šansi, nego mi ukupno u proljetnom dijelu i kaže nije do Edisa, jok eto nije.
Ma strašan fudbal ljudi igraju, nema šta. Strašno brzo je ovo Husref sve dotegao, svaka mu čast. Kako ljudi izlaze u kontre i kakvu tranziciju, transformaciju imaju, ludilo. Pa mi ni približno ovako nismo odigrali tokom čitave sezone. Baš me strah njih na Grbavicu kad dođu, uopšte nisam siguran u povoljan rezultat. Na hajr.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5142
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:58 am

Veteran1965 je napisao/la:
sub apr 15, 2023 10:04 pm
Molim potparole da me stave na ignore.Da budete rahat. Čuj onoga nakav sud i dokazivanje spominje, da Bog mili sačuva i sakloni. Zadnji put ću ponoviti da na vašu žalost znam šta se u Želji dešava zadnjih 25 godina i to sve ono što se ipak u znatnoj mjeri (zahvaljujući pravim momcima i Željovcima) drži izvan očiju i ušiju javnosti, i bolje je za sve da se ne zna. Nemojte meni braniti i biti potparoli nikome. Bezgrešnih nema. Krčmili su Željine pare mnogi. I to ne domaćinski. Tako da ohladite, popustite, ignorišite. Niste u pravu, odnosno meni niste, a znate samo ono što vam se servira da čujete, i zato slijepo branite. Ne može i ne ide to tako.
🤣🤣🤣
E vala ispadaš smiješan sa ovakvim postovima. Eto lafo ti i još par vas znate nešto što mi ostali me znamo. A kod nas mahala zna sve, pa i prije nego što i sami uposlenici kluba saznaju
Haha
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 1:39 am

Dobiti Veleža i onda moliti Gospodara svjetova da Siroki i Velez izgube sve do kraja, to je jedini nacin da budemo cetvrti.
 
Mulalic Edis
Postovi: 546
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 1:40 am

Sta je ovo, minus dva od 3 mjesta, polufinale kupa, a vecina nas sahranila. Boze sacuvaj. Kobilja glava mentalitet.
Svi na Velez.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Grande Miske 💪
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 1:59 am

Ja ne znam na osnovu čega ste vi izgubili nadu da možemo u Evropu. Ok, igramo katastrofalno, imaš ekipu sa poljuljanim samopouzdanjem koja ne funkcioniše trenutno, ali isto tako imaš dovoljno vremena i solidan raspored da ispraviš to koliko se može, da vratiš ekipu na pravi kolosijek, da djeluju konačno kao tim. Pojedince imaš, to svi znamo, i mislim da bi prolaz u kupu bio taj pozitivni šok koji nam treba. Niti je Cocalić zaboravio igrati, niti je Hodžić od najspremnijeg igrača lige postao nespreman za tri mjeseca. Nije Krpić ni prije nekoliko godina razigravao, čovjek je gol igrač kojem treba kreirati šansu, a mi smo mu dosad kreirali jednu ili dvije. Jednostavno su svi upali u tu letargiju i utopili se u sivilo.

Mislim da bi se trebalo izučavati kako je Coca od najpouzdanijeg odbrambenog igrača postao Kerla iz sezone kad smo se borili sa Zrinjskim za titulu.

S prolazom u kupu i pobjedom protiv Širokog ti si na četvrtom mjestu, možda čak i trećem jer Velež igra derbi protiv Zrinjskog. To su ekipe koje nisu ništa bolje od nas, Velež je recimo ekipa sa slabijim pojedincima, ali koja za razliku od nas pokušava igrati fudbal.

Ti od 4 konkurenta, 2 dočekuješ na Grbavici, a jedno od preostalih gostovanja ti je derbi gdje je sve moguće i gdje će ti možda i remi igrati.

Ne sumnjam da će Bašić za nekoliko dana uspjeti bar malo psihološki razdrmati ekipu i da će to već u kupu puno bolje izgledati. Utakmicu protiv Zrinjskog ne treba ni komentarisati jer su ljudi za nas trenutno drugi svijet nažalost.

Podrška ekipi je ono što nam u ovom momentu treba, ne dozvolimo da se ta neka letargija s terena prenese i na tribine, ne dozvolimo da izostane podrška koja može biti presudna za Evropu, pa možda čak i za opstanak kluba. Nismo ni svjesni koliko bi nam ta evropa finansijski pomogla.


Kako bih ja počeo protiv Veleža:

Karić
Galić Drina Cocalić Šehić
Hajdarević Hodžić
Amoah Štilić Santos
Krpić

Ovo je trenutno trkački najspremnija ekipa koju imamo, a to je ono što nama hronično fali, trka bez lopte i tranzicija. Obratite pažnju kako igramo, pa logično je da ne možeš stvoriti šansu bez utrčavanja prikucan za svoju poziciju. Guraš na Santosa? Pa guraj, ali iskoristi tu prednost u brzini koju on ima i kad mu već guraš loptu napravi neku jednostavnu akciju u kojoj ćeš ga izbaciti. A kad ga izbaciš, ne može Krpić sam čekati na povratnoj. Pa najviše golova u takvim situacijama zabijaju vezni igrači. Koliko su naši vezni igrači zabili golova iz igre? Nijedan jedini gol. Učinak nula. I onda skontaš s koliko igrača ti napadaš, u šesnaestercu ti je jedan jedini igrač. Tako se fudbal ne igra i ne sumnjam da će Bašić to uvidjeti i popraviti stvari na taktičkom planu.
 
Haklapuc
Postovi: 1173
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 2:01 am

Mulalic Edis je napisao/la:
ned apr 16, 2023 1:40 am
Sta je ovo, minus dva od 3 mjesta, polufinale kupa, a vecina nas sahranila. Boze sacuvaj. Kobilja glava mentalitet.
Svi na Velez.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Upravo to pišem, igraš polufinale kupa kući u kojem imaš gol nedostatka, igraš kući protiv Širokog i Veleža i vjerovatno na neutralnom terenu protiv kona i ti si se predao. I u nas se uvukao taj luzerski mentalitet. Prepali se kona kao da im pare igraju, a vrlo dobro znamo kakva je kod njih situacija i koliko lako se ugase.
 
ubaceni element
Postovi: 680
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 2:13 am

-2 od treceg, samo sto je sad tu ekipa protiv koje si imao +6 pred nastavak sezone.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 2:13 am

Haklapuc je napisao/la:
ned apr 16, 2023 2:01 am
Mulalic Edis je napisao/la:
ned apr 16, 2023 1:40 am
Sta je ovo, minus dva od 3 mjesta, polufinale kupa, a vecina nas sahranila. Boze sacuvaj. Kobilja glava mentalitet.
Svi na Velez.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Upravo to pišem, igraš polufinale kupa kući u kojem imaš gol nedostatka, igraš kući protiv Širokog i Veleža i vjerovatno na neutralnom terenu protiv kona i ti si se predao. I u nas se uvukao taj luzerski mentalitet. Prepali se kona kao da im pare igraju, a vrlo dobro znamo kakva je kod njih situacija i koliko lako se ugase.
Nek pokazu da im je stalo u srijedu, ne trazimo puno, pa na hajr kako god.
 
neroazzuro
Postovi: 1917
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 2:58 am

storm_raider je napisao/la:
sub apr 15, 2023 11:50 pm
neroazzuro je napisao/la:
sub apr 15, 2023 9:19 pm
Vukotić i onih ostalih par momaka iz tadašnje uprave su zajedno s Misimovicem dio iste ekipe. To su više puta ponovili i sami. Tako da...
Pa Vedranov uslov barem zadnjih godina da bi usao u Klub je da Senad mora biti tu.
Što li...?
 
MATORI
Postovi: 1140
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 4:13 am

neroazzuro je napisao/la:
ned apr 16, 2023 2:58 am
storm_raider je napisao/la:
sub apr 15, 2023 11:50 pm
neroazzuro je napisao/la:
sub apr 15, 2023 9:19 pm
Vukotić i onih ostalih par momaka iz tadašnje uprave su zajedno s Misimovicem dio iste ekipe. To su više puta ponovili i sami. Tako da...
Pa Vedranov uslov barem zadnjih godina da bi usao u Klub je da Senad mora biti tu.
Što li...?
Pitaj ovoga sto skace ko' oparen na svaku dobru rijec za Senada.
Posto covjek sve zna, reci ce vjerovatno....
"Nesposoban se nesposobnom raduje"
🤣
Tobe jarabi u sta nas covjek pokusava ubijediti.
🤣
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 8:44 am

Mulalic Edis je napisao/la:
ned apr 16, 2023 1:40 am
Sta je ovo, minus dva od 3 mjesta, polufinale kupa, a vecina nas sahranila. Boze sacuvaj. Kobilja glava mentalitet.
Svi na Velez.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Lako je tebi, ti Zelju od juce pratis. Polako nadoces u voznji
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 9:11 am

Haklapuc je napisao/la:
ned apr 16, 2023 2:01 am
Mulalic Edis je napisao/la:
ned apr 16, 2023 1:40 am
Sta je ovo, minus dva od 3 mjesta, polufinale kupa, a vecina nas sahranila. Boze sacuvaj. Kobilja glava mentalitet.
Svi na Velez.
Ja volim Zelju. Za njega sve.
Upravo to pišem, igraš polufinale kupa kući u kojem imaš gol nedostatka, igraš kući protiv Širokog i Veleža i vjerovatno na neutralnom terenu protiv kona i ti si se predao. I u nas se uvukao taj luzerski mentalitet. Prepali se kona kao da im pare igraju, a vrlo dobro znamo kakva je kod njih situacija i koliko lako se ugase.
Da mi je znati koju ligu vas dvojica pratite, hahahahha. Cuj nabrajanja igras kuci protiv ovog, protiv onog a uzeo nas Igman, Leotar, Tuzla, Velez pa sve raspale ekipe... Igramo igru bez igre, dvije sanse nismo napravili u zadnjih 6 utakmica. Nije to luzerski a ni kobilja glava mentalitet moji nesretnici nego realnost.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 9:30 am

Iduca sedmica je kljucna, ili bos ili hadzija. Od dvije tekme ona sa Širokim je vaznija. U slucaju pobjede mi opet ozivljavamo borbu za Evropu, prestizemo Siroki i nastavljamo borbu u bod-dva sa svim konkurentima. U slucaju negativnog rezultata bojim se da se vise ne stizemo vratiti.

Kup nam moze znaciti na psiholoskom planu da plasmanom u finale prekinemo losu seriju, ali gledajuci realno prosli mi ili Velez, u finalu je Zrinjski izraziti favorit. Ali, ako mi ne odemo postoji rizik da i sa 4.mjestom izvisimo za Evropu ako bi nekako Velez osvojio Kup, zato bolje da mi idemo u finale, logicno.

Kako god, poenta je da nikako nije trenutak da se pada u ocaj, da se nadje opravdanje za nedolazak na tekme, da se kritikuje onako, radi kritike. Hajmo probat ovo izvuc kako valja, a poslije cemo podvlaciti crtu.

Ko god moze, srijeda i vikend, Grbavica.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 10:20 am

MATORI je napisao/la:
ned apr 16, 2023 4:13 am
neroazzuro je napisao/la:
ned apr 16, 2023 2:58 am
storm_raider je napisao/la:
sub apr 15, 2023 11:50 pm

Pa Vedranov uslov barem zadnjih godina da bi usao u Klub je da Senad mora biti tu.
Što li...?
Pitaj ovoga sto skace ko' oparen na svaku dobru rijec za Senada.
Posto covjek sve zna, reci ce vjerovatno....
"Nesposoban se nesposobnom raduje"
🤣
Tobe jarabi u sta nas covjek pokusava ubijediti.
🤣
Pogrešna postavka skroz, i upravo suprotno. Ja iznosim svoje mišljenje, a vi mene i sve nas koji mislimo drukčije pokušavate ubjediti u nešto, nazivate nas izdajnicima, prijetite tužbama, vrijeđate. Meni ne smeta, jer ima ljudi koji me ovdje lično znaju, i znaju kakve ja stavove zastupam, tako da priča ne dopire do mene apsolutno.
Vratite se malo unazad, i pročitajte na koje načine vrijeđate sve u klubskim strukturama, od igrača, trenera, pomoćnih trenera, bivših igrača koji su nam mnogo radosti donijeli. A samo se jedna osoba uzdiže. Meni nikada tu priču nećete prodati, i uvijek ću biti protiv takvih stvari. Bojkotuju se utakmice, jer dotični nije u klubu (zamisli navijača) kritikuje se sve, pa i u dobrim stvarima koje se rade nalaze se mane. Ne mogu stvari biti jednostrane ni u kom smislu, pa ni ovdje.
Ja ne vrijeđam nikog, a STAV imam sviđalo se to nekome ili ne.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5142
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

ned apr 16, 2023 12:08 pm

Tih par godina je period u kojem je stanje u klubu bilo najbolje poslije rata, da sad ne idem dalje jer su to neki periodi koji se baš i ne mogu porediti, ali zadnjih 30 godina to je bilo put kako treba. Urađene su stvari koje su mnogi samo sanjali da se mogu uraditi, dovođeni igrači koji se sad ne mogu kontaktirati a ne dovesti, itd itd.
Imalo se grešaka naravno, ali sve ovo poslije ne da je za "pljuvati" nego je da se za muda objese svi koji su se kasnije nešto kao pitali u klubu a mi propadali dublje sa svakom novom garniturom.
Tad si rahat mogao maštati o nečemu velikom, sad Boga moliš da na utakmici imaš jednu priliku, da dobiješ licencu i x stvari sve crnje od crnjeg.
I zdrav mozak, mozak bez nekih ličnih interesa pomisli da uspoređuje. De ba
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Jacksparrow, MiroslavKruzik, salle86, SamoNapad i 164 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija