Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Opsta Diskusija

uto sep 12, 2017 8:35 pm

Sve sto se tice Zeljine dijaspore sirom svijeta treba biti ovdje. Diskusije, zajednicke akcije, druzenja...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

uto sep 12, 2017 11:52 pm

Vec odavno hocu ovo da napisem ali uvijek nesto iskrsne pa zaboravim. Radi se o donatorskim manifestacijama od kojih bi nas klub mogao imati korist, finansijsku korist. Ne znam sta ostali misle o tome? Moje misljenje je da su Zeljovci iz dijaspore u dubokom snu, cast izuzecima poput Paponje i onog momka sto je vlasnik one firme AtoZ, oni su mi prvi pali na pamet kao pozitivni primjeri. Mi imamo ogroman potencijal za tako nesto ali su ljudi lijeni. Tema o dijaspori na forumu haman se ugasila, na pocetku bila aktivna i onda.. Moraju se ljudi probuditi, nece niko umjesto Zeljovaca nesto napraviti, nece nam nesto pasti sa neba. Mi moramo imati svijest o tome da je klub nas, u nasim rukama, i samo mi navijaci kreiramo buducnost kluba. Na te manifestacije npr. mogu biti pozvani i ostali ljudi koji su porijeklom sa Balkana ili ljudi koji nemaju nikakve veze sa Balkanom a zeljeli bi pomoci kupovinom te ulaznice za tu manifestaciju a tu bi se upoznao i sa tradicijom kluba, upoznao i nase ljude, uzivao tih par sati itd.. Velez npr, redovno organizuje ovakve manifestacije..

Ne mogu da vjerujem da se jednom godisnje ne moze u Sloveniji, Njemackoj, Australiji, Austriji, Danskoj itd, okupiti bar 1000 ljudi na tim svecanostima, lijepo se provesti uz neko druzenje i muziku, uzivati tu par sati a usput prilikom ulaska na tu manifestaciju kupiti ulaznicu od 500 ili 1000 eura i tako pomoci klubu. Samo jednom godisnje da se tako nesto uradi i klub bi imao mnogo mnogo veci veci budzet nego sad. Veci budzet znaci i bolje igrace, bolji igraci odmah bolji i rezultati, bolji rezultati, odmah i klub jos brze napreduje..

Ima i na ovom forumu ljudi iz dijaspore, iz Slovenije;(@model), Norveske;(@Tryg), Svedske;(@sajo), Kanada;(@katzie i @ujko, mislim da ste iz Kanade ali nisam siguran) itd, sta vi mislite o ovome, vi ipak zivite tamo u dijaspori. Zasto su ljudi pasivni i lijeni? Zasto se ne organizuje nesto ovako? Klub vode sposobni i posteni ljudi, novac bi se iskoristio za dalje napredovanje kluba, fening jedan ne bi otisao u privatne dzepove..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

sri sep 13, 2017 2:34 am

Ova ideja je i dobra i logicna i ocigledno je podijeljena sa nama iz najbolje
namjere, od strane iskrenog navijaca Zelje koji voli svoj i nas klub. Jos dok
je trajala akcija kupovine stolica za Sjever, pokuso sam samostalno i samo-
inicijativno probuditi nase ljude ( pod tim pojmom podrazumijevam sve nas
koji smo ovdje dosli sa prostora ex- Yu ) i organizovati neku vrstu prikuplja-
nja finansijske pomoci, ali sam samo dozivio jedno duboko i potpuno razo-
carenje. Svi sa kojima sam razgovarao vec su se odavno ohladili od naseg
klupskog fudbala i zaboravili timove za koje su navijali, o tim vremenima go-
vorili su u pluskvamperfektu. Sumnjicavo su vrtili glavama i gledali me sa
neskrivenim cudjenjem, skoro i ne vjerujuci da ja mogu i nakon toliko vreme-
na naseg Zelju voljeti isto tako iskreno i jako, kao i nekada...Najgore reakci-
je su mi bile u stilu : " Sta cu im ja, neka si sami prave stadion " i tome slicno.
Da ne bih propistao k'o Pretis lonac i napravio neku glupost, shvatio sam da
je bolje da odustanem.
Nista bolje nisam prosao ni sa " pravim " Kanadjanima, koji jednu akciju tak-
ve vrste uopste ne mogu da shvate, iako sam se iz petnih zila trudio da im
objasnim i kako smo mi nastali, i kroz sta smo sve morali proci za ovih sto
godina i kakva nam je filozofija i sta nama pravim navijacima Zeljo znaci....
Za njih je to bilo isto, kao da finansijski pomazu korporacije tipa Toronto Rap-
tors ili Toronto Maple Leafs, koje su teske po milijardu dolara....
Sve u svemu, vrijedi pokusati, ali na bolje organizovani nacin od ovog mog na-
ivnog, ali iskrenog pokusaja. Ne znam, mozda je zbog blizine, situacija u Ev-
ropi bolja nego ovdje u Kanadi, nadam se da je tako....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
kAtzie
Postovi: 177
Pridružen/a: ned feb 26, 2017 7:59 pm
Lokacija: London, Ontario
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

sri sep 13, 2017 4:34 am

Ujko je napisao/la:
sri sep 13, 2017 2:34 am
Ova ideja je i dobra i logicna i ocigledno je podijeljena sa nama iz najbolje
namjere, od strane iskrenog navijaca Zelje koji voli svoj i nas klub. Jos dok
je trajala akcija kupovine stolica za Sjever, pokuso sam samostalno i samo-
inicijativno probuditi nase ljude ( pod tim pojmom podrazumijevam sve nas
koji smo ovdje dosli sa prostora ex- Yu ) i organizovati neku vrstu prikuplja-
nja finansijske pomoci, ali sam samo dozivio jedno duboko i potpuno razo-
carenje. Svi sa kojima sam razgovarao vec su se odavno ohladili od naseg
klupskog fudbala i zaboravili timove za koje su navijali, o tim vremenima go-
vorili su u pluskvamperfektu. Sumnjicavo su vrtili glavama i gledali me sa
neskrivenim cudjenjem, skoro i ne vjerujuci da ja mogu i nakon toliko vreme-
na naseg Zelju voljeti isto tako iskreno i jako, kao i nekada...Najgore reakci-
je su mi bile u stilu : " Sta cu im ja, neka si sami prave stadion " i tome slicno.
Da ne bih propistao k'o Pretis lonac i napravio neku glupost, shvatio sam da
je bolje da odustanem.
Nista bolje nisam prosao ni sa " pravim " Kanadjanima, koji jednu akciju tak-
ve vrste uopste ne mogu da shvate, iako sam se iz petnih zila trudio da im
objasnim i kako smo mi nastali, i kroz sta smo sve morali proci za ovih sto
godina i kakva nam je filozofija i sta nama pravim navijacima Zeljo znaci....
Za njih je to bilo isto, kao da finansijski pomazu korporacije tipa Toronto Rap-
tors ili Toronto Maple Leafs, koje su teske po milijardu dolara....
Sve u svemu, vrijedi pokusati, ali na bolje organizovani nacin od ovog mog na-
ivnog, ali iskrenog pokusaja. Ne znam, mozda je zbog blizine, situacija u Ev-
ropi bolja nego ovdje u Kanadi, nadam se da je tako....
Samo da se nadovezem na ovo sto si naveo za prikupljanje pomoci od "nasih" ljudi ovdje u Kanadi..
Vecina nas je ovdje doslo kao izbjeglice za vrijeme rata i nisu gledali nazad. Onda, dosta ih je doslo u godinama kada su bili premladi da shvate sta je Zeljo (ili bilo koji klub iz bivse drzave). I onda, klasicno, imas likove koji su se rodili ovdje i koji, ili nece ili jednostavno nemaju nikakve veze sa time. Ja sad ne znam je li to nezainteresovanost ili jednostavno greska roditelja da nauce svoju djecu odakle dolaze i sta to predstavlja (ili sta bi trebalo da predstavlja) u njihovom zivotu.
Ja sam ovdje dosao kada sam imao 19 godina i od malih nogu sam jednostavno zaljubljen u Zelju kao kolektiv. Ona pjesma od Joint Uniona to dobro opisuje: "I onda kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat' da te prati. Sta drugi kazu nije vazno, ko ih yebe, jer tebe Zeljo volim vise nego sebe."
Ja svake godine odvojim svotu para sto posaljem bratu u Bosni da mi kupi nesto iz fan shopa ili dadnem novce nekome koga znam da ide u Bosnu pa da mi nesto donese nazad.
Do sada imam fin repertoar navijackih rekvizita. Tri sala, dva jastuka, zastavu, dvije majice, privjesak i dres. Evo sada ocekujem prijatelja da se vrati krajem mjeseca. Znam da mi je uzeo ruksak ali je isto rekao da je natrpao taj isti ruksak sa jos nekim rekvizitima sto je, kao, neko "iznenadjenje". Nije da ja sada berem pare na grani, ali izdvojim onoliko koliko mogu da pomognem (student, kirija, racuni, hrana i tako to, a jos nisam usao u tu neku, takozvanu, karijeru cime cu se baviti do kraja zivota).
Dobar sam prijatelj za dvojicom velikih Zeljovaca, mogu porazgovarati sa njima i vidjeti da napravimo neku akciju da finansiramo desetogodisnje ulaznice za jug. Ujko, i ti si ovdje u Londonu pa se mozemo svi naci da to diskutujemo.

Uglavnom, Brko, dijelimo isto misljenje da se dijaspora mora malo vise ukljuciti u ovu lijepu pricu oko naseg Zelje. Ali, kao sto samo naglasio ranije, u praksi je to malo teze izvodivo.

Vidjecemo.

Lijep pozdrav.
Tamo su slike djetinjstva moga, tamo je sve sto je moje.
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

sri sep 13, 2017 7:43 am

Brko napisat cu ti na ovu temu kad dodjem kuci, ideja je odlicna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

sri sep 13, 2017 2:11 pm

Sinoc sam ovo napisao Brki na glavnoj temi. Lepim ovdje da potaknem diskusiju. :D

Nisu ljudi lijeni nego imaju drugih problema i ne vise na netu kao ja :D
Klub mora imati stalnu medijsku * paljbu *
Prvi preduslov je zvanicna web stranica kluba. Ta je nedovoljno iskorištena i nema varijantu makar engleskog jezika. Peglam strane poslovne partner o Želji. Oni se cude da na stranici nema varijanta engleski, njemack. O ruskom, arapskom :rofl: i ne sanjam Fali joj još jako puno, recimo kompletan pdf Historija, videosnimci starih utakmica, prilozi o sponzorima, atomatske net poveznice sa stranama sponzora....
Nacin pisanja postova na zvanicnoj se mora iz temelja promijeniti. Klub nije poljoprivredni kombinat. Klub je emocija, užitak, nada, ponos.....
Da bi se ovo odradilo treba naravno strucnost i para :D
Iznerviran nacinom pisanja saopcenja na zvanicnoj stranici sam dao svojim zadatak je na brzinu analiziraju :rofl:
Tu kratku analizu sam i pokazao jednom uglednom forumašu.
Ovaj tvoj prijedlog je odlican i treba raditi na njemu. Problem je da se nemere :D preko noci. Posebno ako znamo da veliki broj ljudi u klubu volontira. Nadam se da ce uskoro doci i medijska komunikacija na red za rekonstrukciju.
Tek tada možemo se nadati aktivnijem ucešcu dijaspore i stranaca.

Da malo i dodam :rofl:
Amerika je zemlja daleka :D
U Evropi a posebno na podrucju exYU je malo drugacije. Još se zna šta su emocije, još se vole stari klubovi. Ja koristim svaki trenutak da peglam ljude oko sebe o Želji. Koga treba i koga ne treba :rofl:
Gledao sam tekmu MB-Zrinjski u vecem društvu u kafani. Bio je među nama i Čeferin. Nije me bilo stid da ga udavim o Želji iako sam ga vidio prvi i vjerovatno zadnji put :rofl:
Unuka sam upisao u Želju nakom sat od rođenja. Nije imao ni maticni broj ni rodni list a imao je Željinu clansku kartu. Profesionalno, koliko mogu, uvijek cu se staviti na raspolaganje klubu. Zašto hvalim sebe :D ? Ma koliko se pojedinac trudio bez konstantnog aganžmana kluba mala je korist.
Juce na sastanku u firmi pitao sam našeg gurua za marketing sta bi mogao klub da odradi prema potencijalnim ulagacima iz inozemstva.
Malo smo cackali po netu. Zaustavili smo se na novom zidu tribine na pomocnom terenu. Budali je jasno da je to super oglasni prostor. Strucnjak je predložio da klub pošalje javni poziv , prije svega, firmama u vlasništvu dijaspore a i ostalim i ponudi mogucnost saradnje. Sa za trecinu nižom cijenom oglasnog prostora od uobicajene klub cini prvi korak ka privlacenju ulagaca. Kada jednom imaš zadovoljnog partera sve drugo je nadogradnja na obostrano zadovoljstvo.
Da se ne lažemo, svako ko voli ovu zemlju je frustriran situacijom, ljubitelji sporta su frustrirani ocajem našeg sporta. Željo je svijetli primjer da se može kada se hoce. Ubjeđen sam da bi još više pomogli klub ako bi se markentiški pojacala akcija prema iseljenicima. Barem u Evropi :rofl:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

sri sep 13, 2017 3:24 pm

Nisam iz dijaspore, ali javio sam se da vam kažem svaka vam čast!!!

Sent from my thl T6S using Tapatalk

Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
JUZNJAK
Postovi: 124
Pridružen/a: ned mar 26, 2017 5:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

čet sep 14, 2017 12:47 am

Evo da I ja sarnem koju... Tesko, vrlo tesko je ufurati nasu raju koja vec godinama zivi vani I daleko od zelje... Ja zivim u NY drzavi I ja I moja ekipa na svaku akciju za izgradnju stadiona smo se ukljicili... Zadnju za istok smo semsi kupili kartu... Siguran sam da cemo odgovoriti I za jug jos bolje nego ove prije akcije... Znaci ima nas 20ak koji smo spremni skociti kad treba Ali... Problem je sto mi moramo probuditi ostale I od ovih 20 napraviti 50, pa 100 pa tako dalje... Ja sam probao sa fb grupom nesto odraditi I napravio grupu pod imenom manijaci- USA/Canada , ali to sve ide tesko... Mislim da najveci problem DA raja ostanu napaljena su rezultati... Bez rezultata tesko ces simpatizera nekog napraviti bolesnikom, a mi trebamo bolesnike...
Fb grupa Manijaci-USA/Canada
 
Avatar
storm_raider
Tema Autor/ica
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Opsta Diskusija

čet sep 14, 2017 2:11 am

Hvala @JUZNJAK. Evo prijedlog: "navuci" tu raju da se registruje ovdje na forum i neka vide nacin na koji mi radimo, komuniciramo i drzimo se zajedno u ovim akcijama. Ljudima je potrebno stvoriti naviku, ovisnost za necim. A forum stvara naviku.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija