Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

sub jul 08, 2017 9:02 pm

Samo nastavi Sajo, ti si nam sad glavni skaut za ove Svede. :D
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

ned jul 09, 2017 2:01 pm

Imaju dva foruma na kojima pišu AIK-ovi navijaci,sve sam pretabirio i skoro da i ne spominju ništa vezano za utakmicu sa nama.Na njihovoj Facebook stranici se spominje jer su im istakli cjenu putovanja za Sarajevo koja iznosi oko 1200 km.Plava porodica je napisao na temi da nas nazivaju svakako i vrijedjaju i ja to moram demantovati.Ni jedne ruzne rijeci niko nije napisao za nas.On je prevod trazio na Google translate koji je totalno netacan i moguce je da je dobio pogrešan prevod.Samo na jednom mjestu nas njihov navijac naziva zivotinjama ali ono u pozitivnom,kao što se i kod nas kaze za nekog.Kaze da od njih ocekuje nešto lijepo na utakmici pa cak i bengalke u tom smislu da pariraju našim koji su prave zivotinje,time ne misleci ništa loše nego samo pozitivno.Nadam se da ce te shvatiti šta hocu da kazem jer ne znam kako objasniti.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

ned jul 09, 2017 2:03 pm

Pratim ja vako njihove forume i nisu napisane dvije tri recenice o nama. Imaju danas vaznu utakmicu u Kalmaru tako da logicno ne razmisljaju o nama. A nemaju sta ni razmisljati kada blage veze nemaju o nasem fudbalu. Jedino sto znaju je da je Lord Krpija doso iz nase lige haha.
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

ned jul 09, 2017 2:13 pm

sajo10 je napisao/la:
ned jul 09, 2017 2:03 pm
Pratim ja vako njihove forume i nisu napisane dvije tri recenice o nama. Imaju danas vaznu utakmicu u Kalmaru tako da logicno ne razmisljaju o nama. A nemaju sta ni razmisljati kada blage veze nemaju o nasem fudbalu. Jedino sto znaju je da je Lord Krpija doso iz nase lige haha.
Stavljaju nasu ligu u rang sa njihovom drugom divizijom i ako mene pitate sa razlogom. Da napomenem ne stavljaju nas klub nego ligu. Favoriti jesu u dvomecu i ja se nadam da samo sacuvamo gol kuci, ostalo nebitno pa se nadati da cemo tamo iz prekida nesto napraviti... ali sa bogijem tesko :/
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

ned jul 09, 2017 2:21 pm

Bosnia je napisao/la:
ned jul 09, 2017 2:13 pm
sajo10 je napisao/la:
ned jul 09, 2017 2:03 pm
Pratim ja vako njihove forume i nisu napisane dvije tri recenice o nama. Imaju danas vaznu utakmicu u Kalmaru tako da logicno ne razmisljaju o nama. A nemaju sta ni razmisljati kada blage veze nemaju o nasem fudbalu. Jedino sto znaju je da je Lord Krpija doso iz nase lige haha.
Stavljaju nasu ligu u rang sa njihovom drugom divizijom i ako mene pitate sa razlogom. Da napomenem ne stavljaju nas klub nego ligu. Favoriti jesu u dvomecu i ja se nadam da samo sacuvamo gol kuci, ostalo nebitno pa se nadati da cemo tamo iz prekida nesto napraviti... ali sa bogijem tesko :/
Top klubovi u Allsvenskan su svemir za nasu ligu, ako nista barem u finansiskom svijetu. Eto Malmö dovede Sarfa iz Siriusa (konkurent) za 1.3M eura, ljetos nekog danca za skoro pola miliona eura iz Genta. AIK doveo Olssona iz Mydjillanda za 800k eura ljetos takodjer... Mislim cifre su ogromne cak i za svedski fudbal.. Djurgården doveo Olssona iz WBA, like wtf? Göteborg potpiso Diskeruda iz Amerike na posudbu godinu dana.. Medjutim ovi klubovi van top 6-7 su totalno ravnopravni sa nasim top klubovima. Itekako su veliki favoriti ali bio je i Ferencsvaros nekada ;)
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

ned jul 09, 2017 4:41 pm

Prvih XI protiv Kalmara:

--------------------------34 Linner
---------------5 Nyholm - 3 Karlsson - 4 Johansson
--21 Sundgren - 7 Olsson - 24 Ishizaki - 39 Affane - 29 Saletros
------------------36 Goitom - 11 Markkanen


Igraci na koje treba baciti oko:

34 Linner - Mladi golman kojem vjeruju puno. Ima visinu i talenat, ali je vise puta kiksao u ligi, tako da daleko od stabilnog golmana imaju!

5 Nyholm - Doveden iz druge lige prije sezone ali je za nekoliko mjeseci izrastao u mozda najboljeg stopera prve lige, definitivno top 3. Polahko se pocinje spominjati i reprezentacija.

7 Olsson - Veliko pojacanje ljetos, 800k eura je AIK kesiro dancima za potpis Kristoffera koji je igrao za mladje selekcija Arsenala. Inace bivsi kapiten U21-selekcije Svedske. Poslije loseg pocetka sve bolje i bolje igra. Vrlo pametan igrac sa velikim fudbalskim IQ.

36 Goitom - Prva zvijezda ovog tima i veliki ljubimac navijac. Ovo mu je treci put da potpisuje za AIK, a u karijeri je nastupao za nekoliko spanski klubova tipa Valladolid, Getafe, Almeria.. Zaustiviti njega i zaustavio si 50% njihovog napadackog kapaciteta.
 
Avatar
Hurmasica
Tema Autor/ica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

pon jul 10, 2017 1:56 pm

Poznate sudije za susret Željezničara i AIK-a

Pročitajte više na: http://sport1.ba/evropska-takmicenja/po ... ik-a/88058
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Hurmasica
Tema Autor/ica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

pon jul 10, 2017 11:16 pm

Inače, statistika glavnog suca za sezonu 2016/17:

Utakmica: 33

Žuti kartoni: 138

Crveni kartoni: 4

Dosuđenih penala: 10

Sudio je prošle sezone dvije utakmice kvalifikacija za LE i na njima podijelio ukupno 17 žutih kartona ( 6 na jednoj i 11 na drugoj utakmici).
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

pon jul 10, 2017 11:20 pm

14. kolo: Kalmar FF 0:1 AIK (9.7.)

slika

Snimak utakmice:

 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

sri jul 12, 2017 12:46 am

Posto u Svedske ljetni prelazni rok pocinje da vazi tek 15 jula, ova nova pojacanja nece imati pravo da igraju za nas sto je veliki plus! Pogotovo ovaj argentinac kojeg vec pocinju da hvale, kao na treningu je zvijerka. Trenutno nemaju nijednog lijevog beka u ekipi (eh sto mi je to poznato :D) jer su poslali Kpozoa na posudbu a Lindkvist, pojacanje, takodjer nema pravo nastupa protiv nas. Tu ce sigurno igrati mladi Saletros koji je vise vezni igrac. Kako god, ovo su vrlo dobre vijesti za nas. Ako nista drugo barem nam ne smanjuje sanse za prolazak. Tim sto je igrao protiv Kalmara ce izaci na teren protiv nas, medjutim ja mislim da ce ubaciti mladog Therna umjesto Markkanena ili Affanea. Thern je nekada dosta obecavao, i ako je i danas dosta mlad tako da ima sanse da ozivi karijeru. Trenutno je u AIK na posudbi iz Heerenveena.

Edit: Evo vidim na uefinoj stranici da nema nijednog od pojacanja na listi za meceve protiv nas!
 
Avatar
Locomotiva
Postovi: 294
Pridružen/a: sub jul 08, 2017 12:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

čet jul 13, 2017 9:20 am

sajo10 je napisao/la:
sri jul 12, 2017 12:46 am
Posto u Svedske ljetni prelazni rok pocinje da vazi tek 15 jula, ova nova pojacanja nece imati pravo da igraju za nas sto je veliki plus! Pogotovo ovaj argentinac kojeg vec pocinju da hvale, kao na treningu je zvijerka. Trenutno nemaju nijednog lijevog beka u ekipi (eh sto mi je to poznato :D) jer su poslali Kpozoa na posudbu a Lindkvist, pojacanje, takodjer nema pravo nastupa protiv nas. Tu ce sigurno igrati mladi Saletros koji je vise vezni igrac. Kako god, ovo su vrlo dobre vijesti za nas. Ako nista drugo barem nam ne smanjuje sanse za prolazak. Tim sto je igrao protiv Kalmara ce izaci na teren protiv nas, medjutim ja mislim da ce ubaciti mladog Therna umjesto Markkanena ili Affanea. Thern je nekada dosta obecavao, i ako je i danas dosta mlad tako da ima sanse da ozivi karijeru. Trenutno je u AIK na posudbi iz Heerenveena.

Edit: Evo vidim na uefinoj stranici da nema nijednog od pojacanja na listi za meceve protiv nas!
Koja se budala sjetila poceti prelazni rok u subotu :D Ogroman plus da Stefanelli ne igra, zvijer od igraca. Thern igra 99%, mislim da je jedan od boljih igraca
STOP IZGOVORIMA RAZNIM! STOP STOLICAMA PRAZNIM!
NAVIJAČI NA GRBAVICU - SVAKU ŽELJINU UTAKMICU !
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar v AIK Fotboll - 2. pretkolo kvalifikacija EL

pon jul 17, 2017 1:41 am

AIK 1:0 IFK Norrkoping

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija