Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 8:05 pm

Postovani Navijaci/ Simpatizeri Fk Zeljeznicar

Sa obzirom da ce nas omiljeni klub Fk Zeljeznicar u godini 2021 slaviti 100 ti rodjendan, dosao sam na ideju da i mi kao navijaci klubu priredimo poklon.Kao i skoro svaki dan pogledam po koji video naseg Zelje uocio sam da Fk Zeljeznicar na zalost nema u posjedu klubski Autobus sto je na zalost za takav jedan klub sramotno i zalosno. Normalno za takav jedan projekat 2 3 ili 100 navijaca ne mogu nista napraviti ali kao i izgradnju Istocne tribine ne sumnjam u to da i ovaj projekat mozemo ostvariti svi zajedno.

Za takav jedan projekat bi sljedece bilo potrebno:
Direktan kontakt sa Klubom kao i Konto na koji bi mogli uplacivati donacije.
FB Stranica kao i Informacija u medije radi potencijalnih sponzora koji bi uz novcanu pomoc dobili reklamu na Autobusu.
Cilj do Proslave 100 godina postojanja Fk Zeljeznicara obezbjediti novi Autobus nasem omiljenom Klubu.

Molim sve one koji su za takav jedan Projekat da rade na tome kako bi Fk Zeljeznicar kao klub bio informisan kao i prepoznao ozbiljnost ovoga Projekta.

Sta vi mislte o ovom Projektu?

Unaprijed Hvala
Mi smo Zeljini Zeljo je nas!!
Zadnja izmjena: Ragib Muskic, dana/u pet jan 24, 2020 7:17 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1944
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 9:19 pm

Sjajna ideja!
Hajmo se skupit, nek svako pomogne koliko je u mogucnosti.

Zauvijek zajedno!
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 9:21 pm

Hvala ti Brate Jednom Zeljo uvjek Zeljo.
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1592
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 9:54 pm

Po meni bezveze stvar ako imamo neko sponzorstvo sa Centrotransom. Autobus je bas bas skup ako to hoces da to bude kako treba, pa zatim farbanje u klupske boje, drugo nemas vozaca, pa i dalje njega moras naci, pa moras se zajebavati sa odrzavanjem, pa ti je isti meta vandala, itd. itd.

Po meni je puno bolji prijedlog uljepsavanje nekog dijela stadiona, a jos bolji ogromna navijacka zastava, npr. preko cijelog istoka.
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 10:04 pm

SWRA_1921 je napisao/la:
pet jan 17, 2020 9:54 pm
Po meni bezveze stvar ako imamo neko sponzorstvo sa Centrotransom. Autobus je bas bas skup ako to hoces da to bude kako treba, pa zatim farbanje u klupske boje, drugo nemas vozaca, pa i dalje njega moras naci, pa moras se zajebavati sa odrzavanjem, pa ti je isti meta vandala, itd. itd.

Po meni je puno bolji prijedlog uljepsavanje nekog dijela stadiona, a jos bolji ogromna navijacka zastava, npr. preko cijelog istoka.
Slazem sa sa tobom ali dugorocno gledano isplati se. Ja do sada nisam nigdje vidio da jedan ozbiljan klub nema svoj Autobus. Na nama je obezbjediti Autobus a sto se tice vozaca to je na Klubu i realno gledajuci mislim da to za klub nebi predstavljalo problem. Kao sto sam vec rekao jedan Autobus je dugorocno rijesenje a i poseban je poklon za nas omiljeni klub. Pozdrav
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 11:00 pm

Ovo je dobra ideja Ragibe, hvala ti. Ovaj forum ce podrzati i javice ti se neko. Uradicemo sve da ovo bude jos jedan u nizu realizovanih projekata u kojem smo pomogli nasem Zelji da bude bolji.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 11:13 pm

storm_raider je napisao/la:
pet jan 17, 2020 11:00 pm
Ovo je dobra ideja Ragibe, hvala ti. Ovaj forum ce podrzati i javice ti se neko. Uradicemo sve da ovo bude jos jedan u nizu realizovanih projekata u kojem smo pomogli nasem Zelji da bude bolji.
Hvala
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 11:15 pm

Hvala tebi.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 11:27 pm

Trenutno se ne zna ko ce biti u Klubu u skorijoj buducnosti, pa je mozda bolje sacekati Skupstinu Kluba, obzirom da treba znati sa kim pricati na ovu temu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pet jan 17, 2020 11:30 pm

storm_raider je napisao/la:
pet jan 17, 2020 11:27 pm
Trenutno se ne zna ko ce biti u Klubu u skorijoj buducnosti, pa je mozda bolje sacekati Skupstinu Kluba, obzirom da treba znati sa kim pricati na ovu temu.
Naravno slazem se sa tobom
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3525
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

sub jan 18, 2020 10:11 am

Ideja je dobra. Samo moramo odmah znati jednu stvar. Navijaci obicni ne mogu realizovati ovu akciju 100%.
Kada sam bio u klubu za farbanje reflektora, jasno mi je naglaseno da vecinu sredstava za sve akcije pokrivaju sponzori.

Za reflektor su "obicni" navijaci prikupili oko 75%, a ostak su zavrsili sponzori sa vecim uplatama. Za gradnju istoka je kupljeno oko 100- 200 maximalno stolica od strane navijaca, ostalo su uzele firme, poznate licnosti itd.

Znaci ovaj projekat moze proci samo ako nadjemo sponzore da pokriju preko 60% - 70% uplata, ostalo mogu navijaci al uz veliku medijsku podrsku.

Pored toga treba vidjeti sa klubom, ko ce to odrzavati, voziti itd. To mozda moze opet centrotrans pogurati, tako da mislim da to nece biti veliki problem...




Sent from my SM-G973U1 using Tapatalk

Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

sub jan 18, 2020 10:45 am

Ideja je odlicna ali se ona mora prvo "baciti na papir". Dakle treba dobro izracunati koliko nas na godisnjem nivou kosta usluga Centrotransa. Ako je ona niza od same cijene autobusa i odrzavanja istog onda je ovo projekat koji nije isplativ.
Ostali klubovi koji imaju svoj autobus isti dobiju od sponzora.

Nama bi jedina opcija bila da nadjemo jakog sponzora koji ce kupiti taj autobus a ulozeni novac ce vratiti preko reklamnog prostora.
Tako nam i Centrotrans moze "pokloniti" jedan autobus koji ce se ofarbati u klupske boje i koji ce koristiti sve selekcije, a oni da taj iznos "namire" preko reklamnog prostora.
Alea iacta est!
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

sub jan 18, 2020 5:22 pm

cipiripi je napisao/la:
sub jan 18, 2020 10:45 am
Ideja je odlicna ali se ona mora prvo "baciti na papir". Dakle treba dobro izracunati koliko nas na godisnjem nivou kosta usluga Centrotransa. Ako je ona niza od same cijene autobusa i odrzavanja istog onda je ovo projekat koji nije isplativ.
Ostali klubovi koji imaju svoj autobus isti dobiju od sponzora.

Nama bi jedina opcija bila da nadjemo jakog sponzora koji ce kupiti taj autobus a ulozeni novac ce vratiti preko reklamnog prostora.
Tako nam i Centrotrans moze "pokloniti" jedan autobus koji ce se ofarbati u klupske boje i koji ce koristiti sve selekcije, a oni da taj iznos "namire" preko reklamnog prostora.
Mislim da usluge Centrotransa nisu bas jeftine pored toga Centrotrans na svom Autobusu nema niti jedan natpis ili logo Fk Zeljeznicara. Idealno bi bilo kada bi navijaci bez Sponzora mogli skupiti novac za Autobus a Sponzori bi u sustini mogli izdrzavati putem Reklamnog prostora. Jer budimo realni pored tolikih Sponzora koje Zeljeznicar ima sumnjam da to nebi iskoristili i platili godisnju reklamu na Autobusu i tako obezbjedili odrzavanje samog Autobusa.
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pon jan 20, 2020 10:29 pm

Ne mogu da vjerujem da smo kao navijaci ovoliko pasivni. Iskreno ocekivao sam vise diskusije prijedloga itd.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

pon jan 20, 2020 10:37 pm

Ragib Muskic je napisao/la:
pon jan 20, 2020 10:29 pm
Ne mogu da vjerujem da smo kao navijaci ovoliko pasivni. Iskreno ocekivao sam vise diskusije prijedloga itd.
Moj dobri Ragibe, to je nesto sto je posao svih nas, zato mi je drago da si sa nama ovdje i da si iznio ideju. Posao svih nas je da aktiviramo navijace, da uradimo ono najbolje za Zelju. Ma ako se kupi olovka, to je olovka vise nego sto je bila prije toga. Da ne spominjem autobus i slicne ideje. Navijaci su pasivni, ali kada krene akcija, aktivirace se. Posao ovog foruma je da se aktiviramo. Nemoj se molim te i ti vracati u ljusku i postati pasivan, jer je to gubitak.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

sri jan 22, 2020 3:48 pm

storm_raider je napisao/la:
pon jan 20, 2020 10:37 pm
Ragib Muskic je napisao/la:
pon jan 20, 2020 10:29 pm
Ne mogu da vjerujem da smo kao navijaci ovoliko pasivni. Iskreno ocekivao sam vise diskusije prijedloga itd.
Moj dobri Ragibe, to je nesto sto je posao svih nas, zato mi je drago da si sa nama ovdje i da si iznio ideju. Posao svih nas je da aktiviramo navijace, da uradimo ono najbolje za Zelju. Ma ako se kupi olovka, to je olovka vise nego sto je bila prije toga. Da ne spominjem autobus i slicne ideje. Navijaci su pasivni, ali kada krene akcija, aktivirace se. Posao ovog foruma je da se aktiviramo. Nemoj se molim te i ti vracati u ljusku i postati pasivan, jer je to gubitak.
Jedan klub cine pored dobrih fudbalera i dobri navijaci. Cilj ovog prijedloga pored toga sto bi klub imao nesto sto je vrijedno u svom posjedu je i zajednicka suradnja navijaca. Dali je to sada ovaj projekat ili neki koji zapravo nema neku financijsku potrebu je nebitno. Naprimjer Navijaci Fk Crvene Zvezde su imali akciju kojoj sam se jednostavno divio a to je ciscenje stadiona farbanje itd. Juzna tribina je u veoma losem stanju prljavstinja trava koja raste iz betona i farba koja je izblijedila. Sve su to stvari koje se uz malo truda mogu srediti i tako stadion kojeg volimo postao ljepsi i atraktivni kako za nas tako i za druge. Ne znam dali Fk Zeljeznicar u svom ugovoru za odrzavanje terena ima i odrzavanje tribina jer ako ima onda oni definitivno svoj posao ne rade kako treba.
 
Avatar
Ragib Muskic
Tema Autor/ica
Postovi: 9
Pridružen/a: ned okt 21, 2018 11:39 pm
Lokacija: Zürich
Kontakt:
Status: Offline

Re: Poklon navijaca i simpatizera Fk Zeljeznicar za 100 godina postojanja.

sri jan 22, 2020 3:55 pm

Ragib Muskic je napisao/la:
sri jan 22, 2020 3:48 pm
storm_raider je napisao/la:
pon jan 20, 2020 10:37 pm
Ragib Muskic je napisao/la:
pon jan 20, 2020 10:29 pm
Ne mogu da vjerujem da smo kao navijaci ovoliko pasivni. Iskreno ocekivao sam vise diskusije prijedloga itd.
Moj dobri Ragibe, to je nesto sto je posao svih nas, zato mi je drago da si sa nama ovdje i da si iznio ideju. Posao svih nas je da aktiviramo navijace, da uradimo ono najbolje za Zelju. Ma ako se kupi olovka, to je olovka vise nego sto je bila prije toga. Da ne spominjem autobus i slicne ideje. Navijaci su pasivni, ali kada krene akcija, aktivirace se. Posao ovog foruma je da se aktiviramo. Nemoj se molim te i ti vracati u ljusku i postati pasivan, jer je to gubitak.
Jedan klub cine pored dobrih fudbalera i dobri navijaci. Cilj ovog prijedloga pored toga sto bi klub imao nesto sto je vrijedno u svom posjedu je i zajednicka suradnja navijaca. Dali je to sada ovaj projekat ili neki koji zapravo nema neku financijsku potrebu je nebitno. Naprimjer Navijaci Fk Crvene Zvezde su imali akciju kojoj sam se jednostavno divio a to je ciscenje stadiona farbanje itd. Juzna tribina je u veoma losem stanju prljavstinja trava koja raste iz betona i farba koja je izblijedila. Sve su to stvari koje se uz malo truda mogu srediti i tako stadion kojeg volimo postao ljepsi i atraktivni kako za nas tako i za druge. Ne znam dali Fk Zeljeznicar u svom ugovoru za odrzavanje terena ima i odrzavanje tribina jer ako ima onda oni definitivno svoj posao ne rade kako treba.
https://www.youtube.com/watch?v=C09w4ZTDun0

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 106 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija