Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon sep 16, 2019 10:54 pm

storm_raider je napisao/la:
ned sep 15, 2019 11:20 pm
@bogi, zakazao si sa analizom protiv Veleza... i odmah odigramo netakticno. :kafa:
Ispričavam se na tome, ozbiljne probleme sam imao, pa stvarno nisam stigao.
Nadam se da ću za Radnik uspjeti da nađem videomaterijal i da postavim makar neku kraću analizu.

Pozdrav.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

uto sep 17, 2019 12:33 pm

bogi je napisao/la:
pon sep 16, 2019 10:54 pm
storm_raider je napisao/la:
ned sep 15, 2019 11:20 pm
@bogi, zakazao si sa analizom protiv Veleza... i odmah odigramo netakticno. :kafa:
Ispričavam se na tome, ozbiljne probleme sam imao, pa stvarno nisam stigao.
Nadam se da ću za Radnik uspjeti da nađem videomaterijal i da postavim makar neku kraću analizu.

Pozdrav.
Samo polako druze, salim se ja...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned mar 15, 2020 12:17 pm

Ove sezone FK Željezničar igra fantastičan nogomet. U većini utakmica Plavi su dominantni u posjedu, ali i na onim utakmicama gdje nisu, stvaraju dosta konkretnije šanse nego puko kruženje oko gola. Imao je Željezničar i nekoliko lošijih utakmica, što je odraz balansa u kvaliteta naših igrača. Nemamo 11 fantastičnih igrača, ali očito da imamo tim, koji je željan igre i nadmetanja. Jedan od rijetkih propusta u našoj igri jeste igra iz auta. Ta igra se već nekoliko godina apsolutno ne mijenja i ostaje ista, a mogla bi nam pomoći da budemo još opasniji u ofanzivnom dijelu igre.

Zašto loše ubacujemo iz auta?

Dva su osnovna razloga. Jedan od njih jeste statičnost fudbalera koji se nalaze u polju, dok je drugi nepravilan okidač kod izvođača auta i to se odnosi na sve fudbalere koji izvode aut u našem klubu. Ne bih ulazio u previše duboku analizu, ali aut koji se nalazi u zoni šesnaesterca je praktično jedan slobodan udarac ukoliko je dobro uigran. Postoje stvari koje se rade mehanički, npr. vožnja automobila. Jednostavno vozite automobil i ne razmišljate o tome, bilo bi dobro kada bi jednu od kombinacija iz auta uigrali, da se uradi mehanički. Nije sramota kopirati boljeg od sebe, pa čak ni korigovati njegove greške. Upravo zbog toga u sljedećem videoprilogu šaljem nekoliko kombinacija iz auta, koje je koristio Maurizio Sarri kao šef struke u Napoliju. Fudbaleri ispod Vezuva su ovo doveli na jedan fantastičan nivo, nivo mehanizma. Poznato je vjerovatno većini da mnogi svjetski klubovi imaju posebno samo trenere koji izučavaju aut i kretanje iz auta, jer ukoliko možete napraviti višak pred protivničkim golom i iskoristiti trenutke nepažnje sigurno ste u prednosti. Upravo je to razlog zbog čega bih volio da u narednoj sezoni barem obratimo pažnju na te mehanizme, jer bar u našoj ligi nema toliko ekipa koje mogu da obrate pažnju na svaki detalj.

https://streamable.com/qgd2n

Napomena: Cilj ovog teksta nije uzimanje posla stručnom štabu FK Željezničar niti želja za pametovanjem i dokazivanjem svog znanja. CIlj ovog teksta je još jači Željezničar na terenu.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 168 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija