Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet jul 26, 2019 5:03 pm

Kospicar je napisao/la:
uto jul 23, 2019 1:49 am
Ovako bih ja

Eric
Sinisa kemo sipa pavic
Mehic hajdar
Subasic ermin veseli
Krpic
Nemoj Hajdara, ziv bio!!!
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1944
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet jul 26, 2019 5:09 pm

Ne znam koga drugog, bolji mi je hajdar i od dade i od alispahica, nije neka pohvala al je bolji.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet jul 26, 2019 6:06 pm

Kospicar je napisao/la:
pet jul 26, 2019 5:09 pm
Ne znam koga drugog, bolji mi je hajdar i od dade i od alispahica, nije neka pohvala al je bolji.
Mujezinovic ;) I odlicn ekipa ;)
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

čet avg 01, 2019 10:43 pm

Cekamo analizu za Zrinjski.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned avg 04, 2019 11:18 am

HŠK Zrinjski
Sastav koji se očekuje, ukoliko Vukas odluči da odmori najbolje igrače radi Evrope: Brkić - Barišić-Gojković-Čeliković-Stojkić - Rustemović-Zlomislić - Stanić-Čurjurić-Mandić - Lendrić. Ovo je samo moje mišljenje, a kako će Vukas odlučiti to ostaje da vidimo.
Zrinjski je izgleda konačno krenuo dalje nakon Bake Sliškovića i sada očigledno igraju potpuno novim stilom igre. Ovaj Zrinjski je u stanju da igra totalno defanzivno i prepusti nama posjed, ali je u stanju također da iskontrolira cijeli tok meča. Ubjedljivo su najjača ekipa na papiru ove sezone u Premijer ligi, ali papir ne igra zar ne?

Taktičke postavke.
Bekovi Zrinjskog su izrazito ofanzivni u našoj ligi, što se moglo vidjeti često protiv Utrechta,iako ja lično nisam to očekivao. Štoperi uglavnom imaju defanzivne uloge, dok ne kreiraju puno u igri. Zato su zaduženi veznjaci, koji se spuštaju po loptu između dva široko postavljena štopera i proslijeđuju je dalje. Konkretno najviše u ekipi Zrinjskog to radio Rustemović. Nešto slično su navijači Željezničara imali priliku gledati pod palicom Admira Adžema, kada se Blagojević redovno vraćao po loptu.

Povratkom veznjaka između dva štopera, dolazi do 'deformacije' 3-4-3 ili 3-5-2 u zavisnosti koji fudbaleri igraju na terenu. Ukoliko su na terenu dva izrazita krila kao što su Stanić i Mandić, onda će formacija biti 3-4-3. Ukoliko je na 'lažnom krilu' Lendrić onda će se ta formacija promijeniti u 3-5-2, gdje bi se iz toga kreirao dalji napad mostarske ekipe. Ukoliko štoperi preuzmu odgovornost i krenu kreirati napad, to će uglavnom raditi sa dijagonalama na upražnjenu stranu baš kao što je to ovdje: https://streamable.com/odw2z *Vidimo dijagonalu i ofanzivnu kretnju beka, te maestralnu završnicu Hadžića, koji vjerovatno neće igrati večeras.*

Čurjurić/Šovšić

Dva playmakera igre Zrinjskog u zadnjoj trećini terena. Upoznati smo sa kvalitetima Čurjurića i znamo da najviše voli da šalje lopte 'vanjskim dijelom stopala'. Pa se nadam da naši fudbaleri to nisu zaboravili. Šovšić je sličan igrač, s tim da treba naglasiti da manje ide u dribling 'avanturu' kao Čurjurić. Obojica su fantastični fudbaleri za nivo Premijer lige i sigurno da mogu napraviti jednim potezom dar mar u našoj odbrani. Večeras će biti pravi ispit i za našeg Kemala Osmankovića, koji je u prethodne dvije utakmice odigrao zaista dobro, ali je činjenica da nije imao puno posla.

To je nešto ukratko o Zrinjskom. Pitanja konstatacije i sva diskusija je moguća u daljim postovima.
Srdačan pozdrav :zeljeznicar1:

P.S Nisam imao previše vremena ovih dana da svakome dam pažnju i detaljišem u ovom postu, ali kroz diskusiju svakako da ću se dotaći i drugih detalja u igri Zrinjskog.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned avg 04, 2019 1:57 pm

Fino, fino
Palac gore

Ja kao ja, više bih volio vidjeti ove jeseni 4-4-2 u našoj igri nego krov na Istoku.

P.S. Jesen je duga. Počinje krajem Septembra. A tu je i najava Štolića u timu nakon reprezentativne pauze.
"- Dosad je sve bilo okolo naokolo, a sada sa Semirom..."
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned avg 04, 2019 2:08 pm

Occasionally je napisao/la:
ned avg 04, 2019 1:57 pm
Fino, fino
Palac gore

Ja kao ja, više bih volio vidjeti ove jeseni 4-4-2 u našoj igri nego krov na Istoku.

P.S. Jesen je duga. Počinje krajem Septembra. A tu je i najava Štolića u timu nakon reprezentativne pauze.
"- Dosad je sve bilo okolo naokolo, a sada sa Semirom..."
Ja bi najviše volio 3-4-3 :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned avg 04, 2019 2:19 pm

Pa nabavi stopera momčino, ili ...

Je li istina da se AntiDoping kontrole ne vrše na igračima rođenim prije '86. :rofl: :placeodsmijeha:

Znaš na koga mislim.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon avg 05, 2019 1:36 pm

4-4-2 discussion Vol.2

Tvrda je bila utakmica gdje smo mi bili postavljeni za favorita, što nam je bio pritisak, tako da se i nije smjelo puno rizikovati.

Situacija kada je bila spremna zamjena u vidu Zaimovića a sa namjerom da se opet zamjene strane Veseli desno, Zaim lijevo.
Iznuđena situacija s izlaskom Dade i povlačenje Veselog prema centru. Tako se igralo do ulaska Mujezinovića koji mjenja Veselog.

Da li se u tom vremenu od '66. do '80. minute moglo igrati 4-4-2 ?
slikaimg hosting
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon avg 12, 2019 9:49 am

@bogi, DZE ANALIZA? :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned avg 18, 2019 2:07 pm

storm_raider je napisao/la:
pon avg 12, 2019 9:49 am
@bogi, DZE ANALIZA? :D
Izgorio ovih dana, treba nekad i 'godišnji' uzeti, ide analiza širokog :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

uto avg 20, 2019 12:27 am

Sastav Širokog protiv Veleža je glasio: Zlomislić, Kovačić, Matić, Čipetić, Kvesić, Enin, Stanić, Marić, Ćorić, Jović, Bagarić

Najopasniji pojedinci prema naprijed: Ćorić, Jović i Bagarić. U veznom redu: Enin, dok u defanzivi najvažniji igrači: Matić i Kovačić.

Očekujem otprilike isti sastav, s tim da vrijedi istaći da ovaj Široki u trenutnoj sezoni nije uradio mnogo i iz četiri utakmice je skupio svega četiri boda.

To ne bi trebalo da zavara našu ekipu, te bi morali pristupiti ovom meču, kao da su oni jači od nas. Mislim da bi to bilo najbolje riješenje.

Foto analiza, možda i video će biti dostupna kroz koji dan.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 8:39 pm

ANALIZA FK SARAJEVO

Pred nama je najveća utakmica Premijer lige Bosne i Hercegovine. Riječ je naravno o sarajevskom derbiju između Željezničara i Sarajeva. Fudbaleri obje ekipe su odlično ušle na sezonu, te su ovo vodeće ekipe bh. 'premiershipa'. Sarajevo je trenutno prvo na tabeli sa dva boda više od drugoplasiranog Željezničara, a sigurno da ono što može veseliti i privući publiku na stadione jeste da u novoj sezoni obje ekipe igraju izuzetno otvoreno gdje im se to dopusti. Ovo će biti još jedan duel između Husrefa Musemića i Amara Osima, koji su vjerovatno dva najomiljenija trenera koja se uvijek vraćaju na Koševo odnosno Grbavicu.

ROSTER FK SARAJEVO

Evidentno je da je Sarajevo ušlo koliko toliko oslabljeno u novu sezonu, zbog povreda, a sigurno da je njihova najveća prednost period koji su proveli zajedno, kroz ove dvije godine. Prema pisanjima nekih portala i prema pisanjima na nekim forumima, Husref Musemić neće moći računati na Pidru, Oremuša, Tatara i Dupovca. Od ove četvorice vjerovatno bi trojica igrala da su zdravi, dok siguran da sam da bi Tatar i Oremuš bili prvi izbor na svojim pozicijama, a Pidro bi se borio sa Letićem za poziciju lijevog beka. Dupovac svakako nije prvih jedanaest u novoj sezoni, već štoperski tandem ove ekipe čine Šerbečić i Lazić. Tu je svakako i povrijeđeni Stanojević, ali njega već nema duži period, tako da sam se prvenstveno fokusirao na one koji su nedavno zadobili povrede. Očekuje se povratak Rahmanovića, ali je pitanje da li će desetka FK Sarajevo započeti sutrašnji susret.

GDJE NAPASTI FK SARAJEVO?

Najbolji primjer kako napasti FK Sarajevo je sigurno dao NK Široki Brijeg u zaostalom kolu, koji se odigrao ove subote. Naime, u drugom poluvremenu domaćin je na Pecari bio za koplje bolji i stvorio je pet ili šest izglednih situacija, koje na kraju nisu uspjeli krunisati pogotkom, pa je ostalo 0:0. Iskoristit ću neke svoje videozapise da pogledamo i naravno prokomentarišemo.

https://streamable.com/rtb8k

Ovo je situacija broj jedan u kojoj je bordo ekipa ostavila gomilu prostora na svojoj lijevoj strani za koju je bio odgovoran Letić i tako dopustila da Široki izgradi napad. Obzirom da očekujem Ramovića na desnom krilu mislim da je potrebno da više ostaje široko postavljen, nego da ulazi u sredinu. Prvo jer mu ulazak u sredinu neće pomoći, on je izraziti dešnjak, a ne ljevak kao npr. Zakarić, dok sa desne strane može imati odličan centaršut koji bi odlučio derby,

https://streamable.com/vwi32

Situacija broj dva nam donosi fantastičan trokut, koji je Široki realizovao do savršenstva. Bek Čipetić je odlično probio i sjajno našao Jovića, koji ipak nije precizan. S obzirom da se očekuje Stanić u prvih jedanaest. On ima običaj da ostavlja prostor iza sebe kako bi iskoristio svoje adute naprijed. Najbitnija stvar jeste pogled Čipetića da vidi gdje su mu saigrači, a to neki naši bekovi ne rade često, već centriraju 'napamet', to bi bilo neko moje sugerisnje.

https://streamable.com/11nr8

Ovo je situacija broj tri, gdje Enin prvo mijenja težište igre, a kao što vidimo na drugoj strani je falio jedan igrač za trokut iz situacije broj dva pa je Široki okrenuo planu B, koji se pojavio iz improvizacije. Hrkać je ugledao ranjih prostor i odlučio ga napasti, loše postavljanje Lazića je zamalo krunisano golom, ali je stativa spasila sutrašnjeg gosta na Grbavici. Ovakvo nešto možemo očekivati od Sadikovića, koji kad vidi prostor može da ga adektvatno iskoristi ako ne za gol, onda za asistenciju.

https://streamable.com/7d74q

Korner situacija koja je također umalo završila iza leđa Kovačevića, ovog puta Šabanović je spasio svoju ekipu sa ispucavanjem sa gol linije. Sarajevo je u ovoj situaciji stajalo sa petoricom fudbalera na prvoj stativi i trojicom na drugoj ostavši tako rupu u sredini. Inače kroz ovu sezonu ta postavka je varirala od 5-3, 4-1-3, 1-3-4, u zavisnosti od skakačkih mogućnosti protivnika. Željezničar bi imao čime napasti, s obzirom da u skok igri imamo Krpića, Osmankovića, Sipovića.

https://streamable.com/1g1fn

Prekid situacija iz koje je Željezničar znao ranije da kruniše pogotkom. Linija koja je trebala da očisti ovaj pokušaj Širokog je ovaj put previše visoko izašla, a brz i oštar centaršut je napravio haos u toj liniji, pa je ona totalno ispala iz igre. Tako da bi napadačka linija vjerovatno trebala da stoji 'daleko' od mjesta centaršuta i da se iskoristi trenutak nepažnje za postizanje gola.

https://streamable.com/y1a2h

'Razvlačenje odbrane protivnika' je naslov ovog videozapisa, a radi se o tome da pravovremena dijagonala može totalno da 'prepolovi' odbranu protivnika, kao i pravovremeno ubacivanje bekova, Pavića i Stanića, radi lakše kontrolelopte. Ponovo najbitnije je dići glavu i pogledati gdje su saigrači, a ne napamet poslati loptu.
U nekoliko posljednjih sezona imali smo otprilike takve bekove i fudbalere. Većina ih je napamet slala loptu bez da pogleda raspored svojih igrača na terenu. To je tako jedan sitan detalj, koji unapredi igru nekog fudbalera za potpuno novu sredinu.
Njihove napadačke sposobnosti već svi znamo. Igranje dugih lopti na Ahmetovića ili Handžića, te njihovo dalje dijljenje napadačkom trojcu iza njih (Hebibović, Velkoski, Milanović vjerovatno) kako bi se stvorila situacija za pogodak. Već sam istakao da je najveća prednost ove ekipe sigurno to što su dugo zajedno i poznaju se 'u dušu' ipak kao što smo vidjeli u prethodnim videozapisima, odbrana je itekako ranjiva kada je dekoncetrisana.
Derby je utakmica gdje koncentracija mora biti svih 90 minuta i gdje se ne opušta ni pet sekundi, jer pravi protivnik će kazniti takve greške. O našoj igri ne bih pisao jer ja lično nisam kompetentan da kažem o tome više nego naša struka, a sigurno da trenutno u našem stručnom štabu rade ljudi koji znaju šta rade na čelu sa Amarom Osimom.
Sretno Željo i do pobjede.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 9:51 pm

bogi je napisao/la:
pet avg 30, 2019 8:39 pm
ANALIZA FK SARAJEVO

Pred nama je najveća utakmica Premijer lige Bosne i Hercegovine. Riječ je naravno o sarajevskom derbiju između Željezničara i Sarajeva. Fudbaleri obje ekipe su odlično ušle na sezonu, te su ovo vodeće ekipe bh. 'premiershipa'. Sarajevo je trenutno prvo na tabeli sa dva boda više od drugoplasiranog Željezničara, a sigurno da ono što može veseliti i privući publiku na stadione jeste da u novoj sezoni obje ekipe igraju izuzetno otvoreno gdje im se to dopusti. Ovo će biti još jedan duel između Husrefa Musemića i Amara Osima, koji su vjerovatno dva najomiljenija trenera koja se uvijek vraćaju na Koševo odnosno Grbavicu.

ROSTER FK SARAJEVO

Evidentno je da je Sarajevo ušlo koliko toliko oslabljeno u novu sezonu, zbog povreda, a sigurno da je njihova najveća prednost period koji su proveli zajedno, kroz ove dvije godine. Prema pisanjima nekih portala i prema pisanjima na nekim forumima, Husref Musemić neće moći računati na Pidru, Oremuša, Tatara i Dupovca. Od ove četvorice vjerovatno bi trojica igrala da su zdravi, dok siguran da sam da bi Tatar i Oremuš bili prvi izbor na svojim pozicijama, a Pidro bi se borio sa Letićem za poziciju lijevog beka. Dupovac svakako nije prvih jedanaest u novoj sezoni, već štoperski tandem ove ekipe čine Šerbečić i Lazić. Tu je svakako i povrijeđeni Stanojević, ali njega već nema duži period, tako da sam se prvenstveno fokusirao na one koji su nedavno zadobili povrede. Očekuje se povratak Rahmanovića, ali je pitanje da li će desetka FK Sarajevo započeti sutrašnji susret.

GDJE NAPASTI FK SARAJEVO?

Najbolji primjer kako napasti FK Sarajevo je sigurno dao NK Široki Brijeg u zaostalom kolu, koji se odigrao ove subote. Naime, u drugom poluvremenu domaćin je na Pecari bio za koplje bolji i stvorio je pet ili šest izglednih situacija, koje na kraju nisu uspjeli krunisati pogotkom, pa je ostalo 0:0. Iskoristit ću neke svoje videozapise da pogledamo i naravno prokomentarišemo.

https://streamable.com/rtb8k

Ovo je situacija broj jedan u kojoj je bordo ekipa ostavila gomilu prostora na svojoj lijevoj strani za koju je bio odgovoran Letić i tako dopustila da Široki izgradi napad. Obzirom da očekujem Ramovića na desnom krilu mislim da je potrebno da više ostaje široko postavljen, nego da ulazi u sredinu. Prvo jer mu ulazak u sredinu neće pomoći, on je izraziti dešnjak, a ne ljevak kao npr. Zakarić, dok sa desne strane može imati odličan centaršut koji bi odlučio derby,

https://streamable.com/vwi32

Situacija broj dva nam donosi fantastičan trokut, koji je Široki realizovao do savršenstva. Bek Čipetić je odlično probio i sjajno našao Jovića, koji ipak nije precizan. S obzirom da se očekuje Stanić u prvih jedanaest. On ima običaj da ostavlja prostor iza sebe kako bi iskoristio svoje adute naprijed. Najbitnija stvar jeste pogled Čipetića da vidi gdje su mu saigrači, a to neki naši bekovi ne rade često, već centriraju 'napamet', to bi bilo neko moje sugerisnje.

https://streamable.com/11nr8

Ovo je situacija broj tri, gdje Enin prvo mijenja težište igre, a kao što vidimo na drugoj strani je falio jedan igrač za trokut iz situacije broj dva pa je Široki okrenuo planu B, koji se pojavio iz improvizacije. Hrkać je ugledao ranjih prostor i odlučio ga napasti, loše postavljanje Lazića je zamalo krunisano golom, ali je stativa spasila sutrašnjeg gosta na Grbavici. Ovakvo nešto možemo očekivati od Sadikovića, koji kad vidi prostor može da ga adektvatno iskoristi ako ne za gol, onda za asistenciju.

https://streamable.com/7d74q

Korner situacija koja je također umalo završila iza leđa Kovačevića, ovog puta Šabanović je spasio svoju ekipu sa ispucavanjem sa gol linije. Sarajevo je u ovoj situaciji stajalo sa petoricom fudbalera na prvoj stativi i trojicom na drugoj ostavši tako rupu u sredini. Inače kroz ovu sezonu ta postavka je varirala od 5-3, 4-1-3, 1-3-4, u zavisnosti od skakačkih mogućnosti protivnika. Željezničar bi imao čime napasti, s obzirom da u skok igri imamo Krpića, Osmankovića, Sipovića.

https://streamable.com/1g1fn

Prekid situacija iz koje je Željezničar znao ranije da kruniše pogotkom. Linija koja je trebala da očisti ovaj pokušaj Širokog je ovaj put previše visoko izašla, a brz i oštar centaršut je napravio haos u toj liniji, pa je ona totalno ispala iz igre. Tako da bi napadačka linija vjerovatno trebala da stoji 'daleko' od mjesta centaršuta i da se iskoristi trenutak nepažnje za postizanje gola.

https://streamable.com/y1a2h

'Razvlačenje odbrane protivnika' je naslov ovog videozapisa, a radi se o tome da pravovremena dijagonala može totalno da 'prepolovi' odbranu protivnika, kao i pravovremeno ubacivanje bekova, Pavića i Stanića, radi lakše kontrolelopte. Ponovo najbitnije je dići glavu i pogledati gdje su saigrači, a ne napamet poslati loptu.
U nekoliko posljednjih sezona imali smo otprilike takve bekove i fudbalere. Većina ih je napamet slala loptu bez da pogleda raspored svojih igrača na terenu. To je tako jedan sitan detalj, koji unapredi igru nekog fudbalera za potpuno novu sredinu.
Njihove napadačke sposobnosti već svi znamo. Igranje dugih lopti na Ahmetovića ili Handžića, te njihovo dalje dijljenje napadačkom trojcu iza njih (Hebibović, Velkoski, Milanović vjerovatno) kako bi se stvorila situacija za pogodak. Već sam istakao da je najveća prednost ove ekipe sigurno to što su dugo zajedno i poznaju se 'u dušu' ipak kao što smo vidjeli u prethodnim videozapisima, odbrana je itekako ranjiva kada je dekoncetrisana.
Derby je utakmica gdje koncentracija mora biti svih 90 minuta i gdje se ne opušta ni pet sekundi, jer pravi protivnik će kazniti takve greške. O našoj igri ne bih pisao jer ja lično nisam kompetentan da kažem o tome više nego naša struka, a sigurno da trenutno u našem stručnom štabu rade ljudi koji znaju šta rade na čelu sa Amarom Osimom.
Sretno Željo i do pobjede.
Bravo Bogi 👌
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 11:13 pm

Svaka ti dala...
Aferim
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 11:17 pm

Šta tebi konkretno znače one vježbe centaršuteva od strne bekova prema petercu i uvježbavanje šuteva sa distance?
Samo rekreacije radi ili...

Usput. Dacić me i dalje oduševljava. Njegovo postavljenje i rezantni šutevi na gol sa velikom efikasnošću su merak za gledati. Takmac u petercu mu je bio Zaim.
Tanko Zaime. Dacić je bolji.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 11:33 pm

Occasionally je napisao/la:
pet avg 30, 2019 11:17 pm
Šta tebi konkretno znače one vježbe centaršuteva od strne bekova prema petercu i uvježbavanje šuteva sa distance?
Samo rekreacije radi ili...

Usput. Dacić me i dalje oduševljava. Njegovo postavljenje i rezantni šutevi na gol sa velikom efikasnošću su merak za gledati. Takmac u petercu mu je bio Zaim.
Tanko Zaime. Dacić je bolji.
Ma onakve vježbe su manje više kod svih trenera, ja sam redovno išao na trening dok je Adžem bio trener pa sam pisao postove na glavnoj temi kako treninzi idu, stariji nickovi će se sjetiti.

Meni iskreno znači samo da vidim gdje naši griješe. Skrenuo sam gore pažnju da prije povratne lopte ili centaršuta trebaju dići glavu 90% ih ne diže... Šutevima sa distance me najviše iznenadio Hajdarević, jako, ali jako precizno šutiranje. Malo još oštrine dodati i to će biti sasvim okej. Mujezinović s druge strane preoštar šut i presnažan, ali svaka treća ide u okvir gola, bilo bi dobro da to naprimjer unaprijedi kod sebe.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pet avg 30, 2019 11:46 pm

bogi je napisao/la:
pet avg 30, 2019 11:33 pm
Occasionally je napisao/la:
pet avg 30, 2019 11:17 pm
Šta tebi konkretno znače one vježbe centaršuteva od strne bekova prema petercu i uvježbavanje šuteva sa distance?
Samo rekreacije radi ili...

Usput. Dacić me i dalje oduševljava. Njegovo postavljenje i rezantni šutevi na gol sa velikom efikasnošću su merak za gledati. Takmac u petercu mu je bio Zaim.
Tanko Zaime. Dacić je bolji.
Ma onakve vježbe su manje više kod svih trenera, ja sam redovno išao na trening dok je Adžem bio trener pa sam pisao postove na glavnoj temi kako treninzi idu, stariji nickovi će se sjetiti.

Meni iskreno znači samo da vidim gdje naši griješe. Skrenuo sam gore pažnju da prije povratne lopte ili centaršuta trebaju dići glavu 90% ih ne diže... Šutevima sa distance me najviše iznenadio Hajdarević, jako, ali jako precizno šutiranje. Malo još oštrine dodati i to će biti sasvim okej. Mujezinović s druge strane preoštar šut i presnažan, ali svaka treća ide u okvir gola, bilo bi dobro da to naprimjer unaprijedi kod sebe.
Najbolje je to objasnio Luka Kaliterna, legendarni igrač i trener Hajduka. Kad pucaš na gol ne gledaj loptu nego gol, jer kad kamenom 'oćeš pogodit prozor, onda ne gledaš u kamen. Isto ti je i sa centaršutem. :DD:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

sub avg 31, 2019 12:10 am

E upravo tako @baklavo :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

ned sep 15, 2019 11:20 pm

@bogi, zakazao si sa analizom protiv Veleza... i odmah odigramo netakticno. :kafa:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija