Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub avg 25, 2018 12:32 am

storm_raider je napisao/la:
pet avg 24, 2018 8:17 am
E svaka ti cast majstore!
Hvala, čika Storme :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5084
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto avg 28, 2018 6:40 pm

bogi je napisao/la:
čet avg 23, 2018 1:20 am
ANALIZA EKIPE : FK Krupa na VrbasuUkoliko bi naši momci došli do ranog gola, mislim da drugi i treći gol ne bi bili upitni u nekoj ranijoj fazi igre.
:doktor:

jeb.o si nas zaime :ganja:
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri avg 29, 2018 12:02 pm

salle86 je napisao/la:
uto avg 28, 2018 6:40 pm
bogi je napisao/la:
čet avg 23, 2018 1:20 am
ANALIZA EKIPE : FK Krupa na VrbasuUkoliko bi naši momci došli do ranog gola, mislim da drugi i treći gol ne bi bili upitni u nekoj ranijoj fazi igre.
:doktor:

jeb.o si nas zaime :ganja:
Vidio si i sam da smo imali sanse i za drugi i za treci gol, jos one dvije precke...
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub sep 01, 2018 5:22 pm

Nakon dužeg izbivanja, i radi nemogućnosti dostave video materijala, evo odlučio sam napisati koju riječ i o ekipi Širokog za sve one koje to zanima. NK Široki Brijeg je dobio novog trenera, te bi mogli biti pod utjecajem pozitivnog šoka.
Široki nije bio naivan ovo ljeto te je odlaske Menala, Bralića i ostatka pokušao dobro nadoknaditi, što dobar start sezone i potvrđuje. Iz Rijeke je stigao Bernardo Matić, koji je glavni bedem odbrane širokog uz Kovačića i Nikića još dvojice pojačanja u zadnjoj liniji širokobriježana. Kovačić je došao iz Sheriff Tiraspola, dok je Nikić se vratio u matični klub iz Virtus Entera. (Niži rang Italije), pored njih tu je i iskusni Barišić sa kojim se susrećemo već mnogo godina u ligi. Na lijevom beku, reklo bi se da su najbolje popunjeni u cijeloj ligi tu su Kvesić i Marković, oba kao ponajbolji bekovi lige po lijevoj strani, sa desne strane je Ćorić, koji je već nekoliko godina standardan u Širokom. Za distribuciju igre zadužen je Begonja, koji je sada i zvanično njihov igrač nakon isteka ugovora u Lokomotivi, pored njega za konkurisanje u sredini veznog reda je konstantni Kožul imladi Vukoja. Sa desne strane navale, čekat će nas Josip Ćorluka, već na dugo poznat igrač u našoj ligi, ukoliko njega ne bude, tu je Franjić koji je pojačao Široki ovog ljeta stigavši iz Domžala. Sa lijeve strane čekaju nas dvojica novajlija Popović se nakon avanture u Jihlavi vratio u našu ligu, bivši mladi reprezentativac nije jedina prijetnja sa te strane, tu je i Eliomar koji je stigao iz Javora, nakon što se godinama nije uspio nametnuti u Partizanu, iako je plaćen 200K, odlučio je doći u susjedstvo i okušati sreću u BHT premier ligi. Na poziciji prednjeg veznog, širok je izbor za novog trenera, tu su Turčin, Babić, te mlađi Vukoja i Marić. Turčin je došao iz Rijeke, a Babić iz AFC Tubize. Najistureniji u ekipi i najveća opasnost je svakako Bagarić, osim njega, tu je i junior Stipe Jurić, a ne smijemo zaboraviti ni Čabraju, koji jednako može pokriti i krilne i napadačke pozicije.
Protiv GOŠKa su bili istrčali u 4-4-2 wide formaciji, te završili rezultatom 0:0, da li će novi trener mjenjati formaciju i taktičke zamisli, ostaje nam da vidimo.
Što se tiče novog trenera, riječ je o Gocetu Sedloskom. Makedonac koji je poprilično uspješno vodio Vardar 75 utakmica osvajajući u prosjeku 2.2 boda. Sezona 17/18. Nakon Vardara otišao je put Skandinavije tačnije u Letoniju gdje je vodio ekipu iz glavnog grada Rige. Avantura u Skandinaviji nije prošla slavno jer je na klupi ostao svega 9 utakmica pri tome osvajajući 1.4 boda u prosjeku.

Ukoliko želite nešto više o svakom pojedinačnom igraču, slobodno pišite ovdje ili u pm ako nekog nešto zanima.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub sep 01, 2018 8:25 pm

Sta mislis sta im je ahilova peta? Kojom taktikom mozda cekat kontre...
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub sep 01, 2018 10:32 pm

S obzirom da je Odovic trener cekati kontre sigurno necemo, mislim da kombinatorkom kroz sredinu mozemo napraviti višak, lopta u prostor bi otvorila par gol šansi.
Sve u svemu nadam se da necemo sumanuto ici preko bekova jer su oni tu mozda najjaci naravnako budu igrali Coric i Kvesic/Markovic.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub sep 01, 2018 10:37 pm

Da li bi ti isao sa Zecom odmah?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub sep 01, 2018 10:46 pm

Moje misljenje o Zecu je specificno, rijetko neinteligentan igrač, a opet koristan, mislim da po desnoj strani svakako imamo samo njega a da ce na lijevoj Zajmovic i Veselinovic razmijeniti minute..
Oda zna najbolje uskracen sam za treninge pa ne znam kako odgovaraju zadacima. Sve zavisi od toga šta želimo da radimo na terenu u datom trenutku.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

ned sep 02, 2018 2:21 am

bogi je napisao/la:
sub sep 01, 2018 10:32 pm
S obzirom da je Odovic trener cekati kontre sigurno necemo, mislim da kombinatorkom kroz sredinu mozemo napraviti višak, lopta u prostor bi otvorila par gol šansi.
Sve u svemu nadam se da necemo sumanuto ici preko bekova jer su oni tu mozda najjaci naravnako budu igrali Coric i Kvesic/Markovic.
Ne znam koliko se sjecas Odovica iz proslog mandata ali mi smo uvijek na kontre igrali u gostima protiv ovih da tako kazem jacih ekipa. Branili se i kontrama (uz maksimalnu borbenost) pokusavali da ugrozimo gol protivnika. Imali smo solidnu tranziciju iz faze odbrane u fazu napada, posebno je u sredini tome doprinosio Hadziahmetovic, koji je vanserijski igrac za ovu ligu. (Ovakav igrac nam danas fali za prvih 11, da igra sa Blagojevicem u paru a ispred njih Curjuric ili Ramovic). Nikad nismo forsirali kombinatoriku, a uvijek nas je na tim gostovanjima nekako sreca pratila, uglavnom smo izvlacili nerijeseno..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

ned sep 02, 2018 10:22 am

U pravu si za prošli mandat, dobro je da si me podsjetio, ma i danas ako bude x mislim da je to najrealniji rezultat po ovom na papiru, svakako ds ce odluciti zelena površina.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto sep 11, 2018 10:02 am

Jedva cekam tvoju analizu Radnika :D
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto sep 11, 2018 1:06 pm

azbaha je napisao/la:
uto sep 11, 2018 10:02 am
Jedva cekam tvoju analizu Radnika :D
Gledat ću da bude večeras, makar obrada materijala, lars je dostavio tekme, sad je do mene :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri sep 12, 2018 9:57 pm

Željezničar - Radnik Bijeljina 16.9.2018.

U 9, kolu BHT Premier lige, očekuje nas vjerovatno i derbi kola koji će se odigrati na stadionu Grbavica. Domaći Željezničar će ugostiti ekipu Radnika iz Bijeljine. Svakako da će fudbaleri Željezničara željeti da svom klubu za rođendan daju najbolji mogući poklon, a to su svakako 3 boda. Radnik koji ovu ligu igra možemo reći rasterećeno, bez nekih većih ambicija, sa ciljem dobrog plasmana, ekipa koja je već 5 godina u ligi i koja vremenom gradi svoj prosperiet, prodavajući svoje igrače u inozemstvo kao što su : Memišević, Šerbečić i Beširović. U Bijeljini se nadaju da će nastaviti sa takvom procedurom. Ove godine Radnik je jedna izjednačena ekipa koja nakon 8 kola stoji na 5. poziciji sa 13 osvojenih bodova. Do tih 13 osvojenih bodova Radnik je došao pobjedom protiv Sarajeva, Mladosti i Goška, dok je sve ostale utakmice osim Slobode, remizirao. U Tuzli su izgubili rezultatom 2:0 što im je ovosezonski prvi i jedini poraz. U taboru Radnika očekuje se da svi igrači konkurišu za meč, dok Odović neće moći računati na Bakrača radi suspenzije koju je prouzrokovao crveni karton protiv Širokog Brijega. Također u toku reprezentativne pauze, lakše ozlijede su imali Jazvić i Veselinović, ali će vjerovatno konkurisati za 18 igrača koji će biti u kombinaciji za meč.

Što se tiče ove ekipe Radnika, pokazala je i ove sezone, da igraju čvrsto i snažno. Poprilično otvoreno, što je i rezultiralo samo jednim porazom, svakako da je Radnik uvijek bio nezgodan "kamen poticanja" za ekipe iz velike četvorke, ove sezone Radnik se osnažio u svim redovima na terenu. Tako vrijedi istaći da su ekipu pojačali Hodžić i Marković dva mlada golmana od kojih se očekuju da nakon Lučića preuzmu jedinicu i mjesto među stativama. U odbrani stigao je iz Krupe iskusni Aleksić, zajedno sa njim tu je i Isić koji je stigao iz GOŠKa. Što se tiče veznog reda tu je doša Šantić iz zeničkog Čelika te Popara iz podgoričke Budućnosti. Konkurenciju na krilu su dodalno ojačali sa bivšim igračem Grbavice Ognjenom Đelmićem, ali on nije jedina prinova koja je nekada igrala na Grbavici u plavom dresu, pored njega tu je i Danijal Brković koji je stigao iz njemačkog niželigaša Essena, te predstavlja džokera sa klupe. Svakako da na sve ove prinove u ekipi Radnika vrijedi istaći i "starosjedioce" Franića, Hadžića, Radovića, Đurića, Pecu, Glišića i Martinovića. Najveći hendikep za Radnik defintivno jeste nedostatak Dine Beširevića u veznom redu. Pored tog jednu od mana koja se da uočiti u rosteru, jeste manjak igrača na poziciji desnog beka, tj. jedini igrač koji je prirodno bek po desnoj strani jeste Krsmanović, koji u zadnje dvije godine ima samo jedan nastup. Tako da je očekivati da neki desni vezni ili krilo zakrpi tu poziciju kao protiv GOŠKa kada je tu poziciju pokrivao Vasić.

Analiza utakmice protiv GOŠKa bi trebala biti gotova do ujutro. Pozdrav.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri sep 12, 2018 10:26 pm

Ja bih dodao da vjerovatno neće Oda moći računati na Vranješa (bez obzira koliko računa na njega) Također Jazvić sigurno neće biti u rosteru.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto jul 02, 2019 11:05 pm

OKOM TAKTIKE

Nakon što se skoro godinu dana na ovoj temi nije ništa napisalo, odlučio sam da je ponovo malo aktiviram, kako bi se konačno sa nekih administrativno-pravnih tema prešlo i na one najvažnije teme. Prije svega da se ogradim, da ovdje neće biti kritika upućenih na stručni štab i nekih 'zahtjeva' upućenih njima, već određenih sugestija, koje neki navijači 'laici' i neki koji će vjerovatno doći i do uefinih licenci pisati za svoju dušu što bi se reklo.

Sezona 2019/2020. će biti izuzetno bitna za FK Željezničar. Svi navijači očekuju vjerovatno povratak titule u najtrofejniju galeriju u Bosni i Hercegovini. Veliko je zadovoljstvo biti u Plavom salonu i gledati veliki broj pehara i titula koje su osvojene. Nakon dugo vremena na klupi FK Željezničar je i čovjek koji je najveći broj istih pehara i titula donio, što je većini navijača donijelo ogromno zadovoljstvo kada je u pitanju zeleni teren.

Gdje i kako stoji Željezničar u pripremnim utakmicama?

Po pripremnim utakmicama sude smo budale ili veliki stručnjaci, a ovdje vjerovatno ni jedne ni druge skupine ljudi nema. Prva pripremna utakmica protiv FK Mladost Doboj-Kakanj je okupila lijep broj navijača, koji su tu utakmicu zaista disali kao jedna cijelina što vraća nadu u nekim drugim aspektima ovog kluba, ali da se vratimo na temu. Rezultat je glasio 0:0, ali se na utakmici itekako imalo šta vidjeti. Prije svega najveći dojam na većinu ostavio je ***** koji je tada bio na probi po imenu Amar Mehić, a taj ***** je upravo sada član FK Željezničar najmanje narednih pet godina, što je fenomenalan potez ljudi zaduženih za sportski segment. Velik broj igrača je dobio priliku, a sigurno da je zapaženu ulogu dobio i Aldin Šehić, koji je prethodnu polusezonu proveo na posudbi u Igmanu iz Konjica. Iako po prirodnoj vokaciji igra na poziciji desnog beka, mladi fudbaler se odlično snašao i na poziciji desnog krila, ali je bilo očigledno da za to poziciju njemu fali završnica, pogotovo iz 'kosog kretanja', gdje ide na slabiju lijevu nogu. Najbolja prilika na toj utakmici bila je sigurna prečka Dženan Zajmovića, kojeg ćemo po svemu sudeći gledati na poziciji napadača naredne sezone, a također veliku šansu imao je Ramović, koji nije iskoristio izlazak jedan na jedan sa protivničkim golmanom. U ostalim pripremnim utakmicama uglavnom smo gledali isti Željezničar kao prošle sezone, iako je primjetno da ekipa sada više diše kao jedna cijelina, te da se prema riječima Amara Osima može očekviati da budemo dosta konkurentniji nego prethodne sezone (što ne bi trebalo biti teško..)

Pojačanja

Na golmanskoj poziciji došao je Filip Erić iz Zvijezde 09, koji je u dosadašnjim utakmicama pokazao da se na njega ozbiljno može računati kao na prvog golmana. Velika prednost u odnosu na dosadašnje golmane u našoj ekipi jeste zaista brza i precizna lopta u kontranapad našim ofanzivnim igračima, bilo da se baca rukom ili ispucava nogom. Još jedna velika prednost jeste i visina ovog golmana, jer u modernom fudbalu, bitnije je da bude visok nego da ima odličan refleks, što će pokazati vrijeme u kojem će se pravcu ići fudbal kao sport. Na poziciji centralnog veznjag smo ugrabili vjerovatno 'kapitalca' za naše uslove. Riječ je naravno o Petru Boji, koji dolazi iz Mladosti u kojoj je prethodne sezone pokazao zavidne partije koje su ga dovele do plavog dresa. Bojo je fantastičan playmaker, koji bi mogao da iskoristi FK Željezničar kao odskočnu dasku za dalji napredak u karijeri i sigurno da će popraviti našu čestu bezidejnost u igri. Iduće pojačanje stiglo je iz FK Sloboda Tuzla, a riječ je o Mehmedu Alispahiću. Mnogi su osporavali dolazak ovog igrača, kako zbog broja godina, tako zbog zdrastvenog kartona, a sigurno da oni najvatreniji navijači nisu željeli da vide nekadašnjeg fudbalera Sarajeva kako istrčava na Grbavicu. Ipak ono što je sigurno jeste da zdrav i potpuno spreman Alispahić može pomoći svakoj ekipi u Premijer ligi kao opcija sa klupe. Pitanje je koliko ćemo ga moći spremiti i sačuvati od povreda. Očigledno da stručni štab nije bio zadovoljan veznim redom pa je doveo još jednog fudbalera, a on je već spomenut riječ je o Amaru Mehiću. Prvi utisak je bio fantastičan na navijače, što je sigurno jako bitno za nekog ko je jako mlad stigao u Željezničar. Po meni ovakav primjer transfera treba da bude nešto čemu Željo treba da teži. To su fudbaleri koji pokažu zavidan nivo u manjim mjestima, odakle ih možemo ili besplatno ili za male cifre dovesti i iskristalisati u najbolje fudbalere. Mehić je skrenuo pažnju i meni koji sam u prethodnoj sezoni zaista dosta vremena proveo na terenima Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, te sam između ostalih fudbalera i njega priželjkivao u Željezničaru.

Povratak sa posudbe

Velik broj Željinih omladinaca je boravio prethodnu sezonu na posudbama u Prvoj ligi Federaciji Bosne i Hercegovine. Krenut ćemo od golmanske pozicije, gdje je Vernes Karavdić i Aldin Ćeman proveli u Jedinstvu iz Bihaća, odnosno Igmanu iz Konjica. Po meni dosta nedefinisani golmani, Karavdić je izuzetno nizak, a opet okej golman, dok se na Ćemana ozbiljno ne računa ni u ovoj sezoni. Aldin Šehić je spomenut već, a evidentan je napredak u ofanzivnoj fazi igre. Na poziciji desnog beka su ga kroz omladinske selekcije uglavnom najviše krasile brzina, a u juniorskoj konkurenciji je dobio i jako dobar centaršut. Te sposobnosti mu mogu biti od velike pomoći i da zaigra na poziciji desnog krila u ulozi krila 'koje se drži aut linije'. Zadnje takvo krilo smo imali u Miroslavu Stevanoviću. Ko igra managera, riječ je o winger roli, da se lakše sporazumijemo :D. Pored njega u Igmanu iz Konjica je boravio i Denis Žerić, koji još uvijek traži svoju najbolju formu i partije u seniorskoj konkurenciji. Iako najavljivan kao jedan od najboljih juniora, što je apsolutno bio, Žerić se nikada nije nametnuo i pokazao koliko može u seniorskoj konkurenciji. Eldar Šehić je zajedno s Semirom Dacićem posljednjih šest mjeseci boravio na posudbi u TOŠK-u iz Tešnja, gdje su oba igrača bila standardna. Šehić je igrao na poziciji lijevog beka, iako bi mu više odgovarala pozicija prema naprijed, jer u odbrani često ostavlja 'tunel' otvoren za krilne fudbalere, a to dosta igrača zna iskoristiti u Premijer ligi. Semir Dacić po mom skromnom mišljenju nipošto ne bi smio na novu posudbu iz razloga što je on jedan od rijetkih koji je prototip modernog fudbalera. "Ko ne može da trči, taj ne može ni da igra", davno je rekao Ivica Osim, a Dacić itekako trči. Njegov doprinos sigurno nećemo moći gledati kroz asistencije i golove, ali na terenu njegov učinak je izuzetno vidljiv.

Gdje napasti i koga?

U narednoj sezoni očekuje nas 'pravo ludilo'. U ligu su ušla dva kultna kluba, riječ je naravno o Veležu iz Mostara te Borcu iz Banja Luke. Sigurno da će oba kluba željeti pokušati napraviti instant uspjeh što dokazuju igrači koji pojačavaju ta dva kluba. Želja mnogih sa ovog foruma, Aleksandar Subić bi trebao završiti uskoro u Borcu, pa eto da se ne nadate više, vi koji ste došli sa čitanjem do ovog pasusa :D. Liga će zaista biti posebno teška i zanimljiva te se očekuje veliki broj derbija u kojima će se lomiti kola za borbu za prvaka. Trenutno po igračkim kvalitetima Željezničar će sigurno biti konkuretan u vrhu lige, ali je vidljiva i ranjivost naše ekipe. Prvenstveno tu mislim na štoperskoj poziciji. U prvom kolu ne možemo računati na Enesa Sipovića, što će stvoriti dodatni hendikep, te bi pojačanje poput Daniela Graovca zaista dosta pomoglo našoj ekipi. Što se tiče ostalih ekipa u našoj ligi, velika većina će na Grbavici vjerovatno igrati na kontre, osim ekipa iz prošlogodišnjeg gornjeg dijela tabele. Najveće rupe generalno u Bosni i Hercegovini nastaju u 'tunelu', ali previše često vezni igrači ne isprate kretnju navalnih fudbalera, te takve kretnje ostanu neiskorištene. Zbog toga me posebno raduje dovođenje Mehića i Boje koji su već dokazali da se ne libe pokušati dati takvu loptu, a ne 'prvom do sebe, samo da ne pogriješim'. Krpić je fantastičan u protrčavanju kroz tunele kao i A. Zec, čiji bi učinak srazmjerno sa šansama bio nevjerovatan kada bi popravio realizaciju u završnici. Sigurno da će najveća uzdanica naše ekipe biti E. Zec, koji je u prethodnih šest mjeseci pokazao da je zaista za jedno ili dva koplja ispred naše lige čak i u tim godinama. Nadam se da će ostati zdrav te dokazati da ugovor na tri godine nije bilo klasično 'uhljebljivanje' igrača, kako je to znalo ranije da se desi.
Toliko za ovaj put, čujemo se nakon Borca.

Sretno Željo!
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
AdmirA
Postovi: 2230
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto jul 02, 2019 11:23 pm

Dobra, bravo @bogi
 
Drmex1987
Postovi: 65
Pridružen/a: sub jun 15, 2019 7:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto jul 02, 2019 11:33 pm

bogi je napisao/la:
uto jul 02, 2019 11:05 pm
OKOM TAKTIKE

Nakon što se skoro godinu dana na ovoj temi nije ništa napisalo, odlučio sam da je ponovo malo aktiviram, kako bi se konačno sa nekih administrativno-pravnih tema prešlo i na one najvažnije teme. Prije svega da se ogradim, da ovdje neće biti kritika upućenih na stručni štab i nekih 'zahtjeva' upućenih njima, već određenih sugestija, koje neki navijači 'laici' i neki koji će vjerovatno doći i do uefinih licenci pisati za svoju dušu što bi se reklo.

Sezona 2019/2020. će biti izuzetno bitna za FK Željezničar. Svi navijači očekuju vjerovatno povratak titule u najtrofejniju galeriju u Bosni i Hercegovini. Veliko je zadovoljstvo biti u Plavom salonu i gledati veliki broj pehara i titula koje su osvojene. Nakon dugo vremena na klupi FK Željezničar je i čovjek koji je najveći broj istih pehara i titula donio, što je većini navijača donijelo ogromno zadovoljstvo kada je u pitanju zeleni teren.

Gdje i kako stoji Željezničar u pripremnim utakmicama?

Po pripremnim utakmicama sude smo budale ili veliki stručnjaci, a ovdje vjerovatno ni jedne ni druge skupine ljudi nema. Prva pripremna utakmica protiv FK Mladost Doboj-Kakanj je okupila lijep broj navijača, koji su tu utakmicu zaista disali kao jedna cijelina što vraća nadu u nekim drugim aspektima ovog kluba, ali da se vratimo na temu. Rezultat je glasio 0:0, ali se na utakmici itekako imalo šta vidjeti. Prije svega najveći dojam na većinu ostavio je ***** koji je tada bio na probi po imenu Amar Mehić, a taj ***** je upravo sada član FK Željezničar najmanje narednih pet godina, što je fenomenalan potez ljudi zaduženih za sportski segment. Velik broj igrača je dobio priliku, a sigurno da je zapaženu ulogu dobio i Aldin Šehić, koji je prethodnu polusezonu proveo na posudbi u Igmanu iz Konjica. Iako po prirodnoj vokaciji igra na poziciji desnog beka, mladi fudbaler se odlično snašao i na poziciji desnog krila, ali je bilo očigledno da za to poziciju njemu fali završnica, pogotovo iz 'kosog kretanja', gdje ide na slabiju lijevu nogu. Najbolja prilika na toj utakmici bila je sigurna prečka Dženan Zajmovića, kojeg ćemo po svemu sudeći gledati na poziciji napadača naredne sezone, a također veliku šansu imao je Ramović, koji nije iskoristio izlazak jedan na jedan sa protivničkim golmanom. U ostalim pripremnim utakmicama uglavnom smo gledali isti Željezničar kao prošle sezone, iako je primjetno da ekipa sada više diše kao jedna cijelina, te da se prema riječima Amara Osima može očekviati da budemo dosta konkurentniji nego prethodne sezone (što ne bi trebalo biti teško..)

Pojačanja

Na golmanskoj poziciji došao je Filip Erić iz Zvijezde 09, koji je u dosadašnjim utakmicama pokazao da se na njega ozbiljno može računati kao na prvog golmana. Velika prednost u odnosu na dosadašnje golmane u našoj ekipi jeste zaista brza i precizna lopta u kontranapad našim ofanzivnim igračima, bilo da se baca rukom ili ispucava nogom. Još jedna velika prednost jeste i visina ovog golmana, jer u modernom fudbalu, bitnije je da bude visok nego da ima odličan refleks, što će pokazati vrijeme u kojem će se pravcu ići fudbal kao sport. Na poziciji centralnog veznjag smo ugrabili vjerovatno 'kapitalca' za naše uslove. Riječ je naravno o Petru Boji, koji dolazi iz Mladosti u kojoj je prethodne sezone pokazao zavidne partije koje su ga dovele do plavog dresa. Bojo je fantastičan playmaker, koji bi mogao da iskoristi FK Željezničar kao odskočnu dasku za dalji napredak u karijeri i sigurno da će popraviti našu čestu bezidejnost u igri. Iduće pojačanje stiglo je iz FK Sloboda Tuzla, a riječ je o Mehmedu Alispahiću. Mnogi su osporavali dolazak ovog igrača, kako zbog broja godina, tako zbog zdrastvenog kartona, a sigurno da oni najvatreniji navijači nisu željeli da vide nekadašnjeg fudbalera Sarajeva kako istrčava na Grbavicu. Ipak ono što je sigurno jeste da zdrav i potpuno spreman Alispahić može pomoći svakoj ekipi u Premijer ligi kao opcija sa klupe. Pitanje je koliko ćemo ga moći spremiti i sačuvati od povreda. Očigledno da stručni štab nije bio zadovoljan veznim redom pa je doveo još jednog fudbalera, a on je već spomenut riječ je o Amaru Mehiću. Prvi utisak je bio fantastičan na navijače, što je sigurno jako bitno za nekog ko je jako mlad stigao u Željezničar. Po meni ovakav primjer transfera treba da bude nešto čemu Željo treba da teži. To su fudbaleri koji pokažu zavidan nivo u manjim mjestima, odakle ih možemo ili besplatno ili za male cifre dovesti i iskristalisati u najbolje fudbalere. Mehić je skrenuo pažnju i meni koji sam u prethodnoj sezoni zaista dosta vremena proveo na terenima Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, te sam između ostalih fudbalera i njega priželjkivao u Željezničaru.

Povratak sa posudbe

Velik broj Željinih omladinaca je boravio prethodnu sezonu na posudbama u Prvoj ligi Federaciji Bosne i Hercegovine. Krenut ćemo od golmanske pozicije, gdje je Vernes Karavdić i Aldin Ćeman proveli u Jedinstvu iz Bihaća, odnosno Igmanu iz Konjica. Po meni dosta nedefinisani golmani, Karavdić je izuzetno nizak, a opet okej golman, dok se na Ćemana ozbiljno ne računa ni u ovoj sezoni. Aldin Šehić je spomenut već, a evidentan je napredak u ofanzivnoj fazi igre. Na poziciji desnog beka su ga kroz omladinske selekcije uglavnom najviše krasile brzina, a u juniorskoj konkurenciji je dobio i jako dobar centaršut. Te sposobnosti mu mogu biti od velike pomoći i da zaigra na poziciji desnog krila u ulozi krila 'koje se drži aut linije'. Zadnje takvo krilo smo imali u Miroslavu Stevanoviću. Ko igra managera, riječ je o winger roli, da se lakše sporazumijemo :D. Pored njega u Igmanu iz Konjica je boravio i Denis Žerić, koji još uvijek traži svoju najbolju formu i partije u seniorskoj konkurenciji. Iako najavljivan kao jedan od najboljih juniora, što je apsolutno bio, Žerić se nikada nije nametnuo i pokazao koliko može u seniorskoj konkurenciji. Eldar Šehić je zajedno s Semirom Dacićem posljednjih šest mjeseci boravio na posudbi u TOŠK-u iz Tešnja, gdje su oba igrača bila standardna. Šehić je igrao na poziciji lijevog beka, iako bi mu više odgovarala pozicija prema naprijed, jer u odbrani često ostavlja 'tunel' otvoren za krilne fudbalere, a to dosta igrača zna iskoristiti u Premijer ligi. Semir Dacić po mom skromnom mišljenju nipošto ne bi smio na novu posudbu iz razloga što je on jedan od rijetkih koji je prototip modernog fudbalera. "Ko ne može da trči, taj ne može ni da igra", davno je rekao Ivica Osim, a Dacić itekako trči. Njegov doprinos sigurno nećemo moći gledati kroz asistencije i golove, ali na terenu njegov učinak je izuzetno vidljiv.

Gdje napasti i koga?

U narednoj sezoni očekuje nas 'pravo ludilo'. U ligu su ušla dva kultna kluba, riječ je naravno o Veležu iz Mostara te Borcu iz Banja Luke. Sigurno da će oba kluba željeti pokušati napraviti instant uspjeh što dokazuju igrači koji pojačavaju ta dva kluba. Želja mnogih sa ovog foruma, Aleksandar Subić bi trebao završiti uskoro u Borcu, pa eto da se ne nadate više, vi koji ste došli sa čitanjem do ovog pasusa :D. Liga će zaista biti posebno teška i zanimljiva te se očekuje veliki broj derbija u kojima će se lomiti kola za borbu za prvaka. Trenutno po igračkim kvalitetima Željezničar će sigurno biti konkuretan u vrhu lige, ali je vidljiva i ranjivost naše ekipe. Prvenstveno tu mislim na štoperskoj poziciji. U prvom kolu ne možemo računati na Enesa Sipovića, što će stvoriti dodatni hendikep, te bi pojačanje poput Daniela Graovca zaista dosta pomoglo našoj ekipi. Što se tiče ostalih ekipa u našoj ligi, velika većina će na Grbavici vjerovatno igrati na kontre, osim ekipa iz prošlogodišnjeg gornjeg dijela tabele. Najveće rupe generalno u Bosni i Hercegovini nastaju u 'tunelu', ali previše često vezni igrači ne isprate kretnju navalnih fudbalera, te takve kretnje ostanu neiskorištene. Zbog toga me posebno raduje dovođenje Mehića i Boje koji su već dokazali da se ne libe pokušati dati takvu loptu, a ne 'prvom do sebe, samo da ne pogriješim'. Krpić je fantastičan u protrčavanju kroz tunele kao i A. Zec, čiji bi učinak srazmjerno sa šansama bio nevjerovatan kada bi popravio realizaciju u završnici. Sigurno da će najveća uzdanica naše ekipe biti E. Zec, koji je u prethodnih šest mjeseci pokazao da je zaista za jedno ili dva koplja ispred naše lige čak i u tim godinama. Nadam se da će ostati zdrav te dokazati da ugovor na tri godine nije bilo klasično 'uhljebljivanje' igrača, kako je to znalo ranije da se desi.
Toliko za ovaj put, čujemo se nakon Borca.

Sretno Željo!
Bravo Bogi, idemoo po duplu aBd!! :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto jul 02, 2019 11:34 pm

Ma svaka ti cast majstore.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

uto jul 02, 2019 11:42 pm

Bogi bravo, igrat ces i sljedecu sezonu u prvih 11😁
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 12:12 am

@bogi, analiziraj nam molim te sve protivnike... ili je rano?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Google [Bot] i 71 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija