Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Valter
Postovi: 1288
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 6:59 pm

U jednoj utakmici uspjeli smo da odigramo najlošije poluvrijeme u nastavku sezone (prvo) i najbolje poluvrijeme (drugo). U prvom poluvremenu ljudi jednostavno bolji, kontrolisali utakmicu a 80% naših igrača ugašeno, umorno.. Jedino mlađi Hodžić i Coca na potrebnom nivou. Drugo druga priča, mnogo brži protok lopte i odmah krila bolje rade. I ulazak Krpiča je pomogao da se njihova odbrana razvuće.
Znam da na TV stvari izgdaju drugaćije ali bekovi u prvom poluvremenu užas, mali Šehić bez obzira što ga neki hvale loš, a Galić naravno još lošiji. Mislim da je Galić igrač kojeg je driblingom najlakše izbaciti iz igre u ligi. Ima on želju, ali na terenu problemi. Šehić bolji u drugom ali zahvaljujući i igri cijele ekipe. Drina tanak pa možete vi krečiti do sutra. Coca ODLIČAN, sve opasne situacije riješio je SAMO ON. Drljo jeste puno solirao ali je i jedini pravio kakve-takve situacije u prvom, iz koje je superbrzi Santos jednu iskoristio. Nedavno sam pisao da se po jednom potezu vidi da je Ara majstor za ovu ligu. Međutim u prvom poluvremenu pokazao je nepoštivanje prema klubu. Cijelo poluvrijeme odigrao je samo za sebe nebi li nekim potezom sve fascinirao. Na ekipu zaboravio. Dragi Ara ne radi se to tako. Štila podiže svoju igru što je za nas jako dobro. i Beganović u drugom dobar. A Santos mora ostati u Želji pa neka vide kako. Za neke hvalospijeve Edisu ne vidim aman razlog, al evo danas nije ni za kuđenje (vala u prvom jeste).
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:00 pm

Sheldon je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:53 pm
kokoška je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:22 pm
E cuj bravo Edise, za sta? Sto je ubacio Bekrica, zamisli ti pisanja po navijavicima, pa stvarno nam je sreca sto imamo dobrih igraca pa nas vade iz utakmice u utakmicu, odraz Edisovog trenerskog znanja je prvo poluvrijeme.
8 utakmica, 6 pobjeda, x na derbiju. Pripreme obavljene u Konjicu na umjetnoj travi. Pokloni se velikom Edisu Mulalicu i provjeri dokad ti vazi pasos, imam osjecaj da ce nam trebati.
Nije čak ni visok, a velik pogotovo. Velik u trenerskom smislu je onaj koji se naosvajao trofeja u karijeri ili onaj ko je stvorio zavidan broj mladih igrača koji su napravili dobru karijeru (npr. Duško Vujošević). On zasad nije ni jedno od ovoga. A čestitke za danas, i njemu i ekipi.

P.S. Pobjedama se generalno ne gleda u zube, ali od ovih šest dvije su protiv drugoligaša kojeg je Gošk danas razmontirao, dvije protiv Sloge, po jedna protiv Slobode i Leotara. Sve tijesne pobjede osim današnje, i sve protiv protivnika kojih se ne bi smjeli bojati s obzirom na njihov i naš igrački kadar. I poraz protiv ekipe koja je u tom momentu bila zadnja na tabeli. Dakle, sačekao bih dok prođemo kroz Mostar/Čitluk i Banja Luku, otprilike kraj aprila za ozbiljniju ocjenu.
Zadnja izmjena: blueboy, dana/u ned mar 19, 2023 7:13 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:04 pm

Prvo poluvrijeme uzasno i medju gorim u sezoni, a drugo najbolje u ovoj polusezoni, cini mi se. Jos jedan dokaz da ova ekipa mora biti 150% motivisana i rastrcana, da bi protiv bilo koga izasla na kraj kao pobjednik. Nista mi ne mozemo s pola snage. Bravo za drugo poluvrijeme. Nek odmore momci, malo da se poslozimo, pa 10 kola i kup do kraja po Evropu.

Konacno neka korist i od Tuzle. Stalo je i mrljavi Široki.

EDIT: Ćurguze ko je bolji yebo ti pleme svoje
Zadnja izmjena: exbabilon, dana/u ned mar 19, 2023 7:09 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:08 pm

Diverzant je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:55 pm
Šta kažete za Drinu danas, kakav je bio
Bolji Koske :rofl:
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:17 pm

fcz je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:58 pm
Bravo ekipa, bravo JUG! Iako Sloga i nije uspijevala praviti neke sanse, nas onako mlitav ulazak u utakmicu nam se morao obiti o glavu. Ni trke, ni agresivnosti ni pretjerane zelje za napadom. Kad smo dali go, igraci su samo mislili na kraj. Drugo poluvrijeme, potpuno drugo lice. To je Zeljin borbeni duh, konstantan pritisak na protivnickoj polovini i uz malo srece smo ih mogli zesce natrpati. Ali dobro je, dugo, predugo nikog nismo glat uzeli.

Bender - ne mogu ga bas kriviti za gol, mimo toga je bio prilicno siguran iako nekog narocitog posla nije ni imao.
Galic - zona sumraka danas, nadam se da ovo ne moze ponoviti.
Sehic - agresivan, koncentrisan 100%, pravi bocni univerzalac. K'o nekad Stana. :D
Cocalic - vraca se lagano u pravu formu, samopouzdanje mu je u nekim trenucima i preveliko ali sve u svemu jako dobar.
Drina - siguran, ne pegla loptu i volim sto ima hrabrosti (a i znanja) da povuce i prenese loptu umjesto da salje neke besmislene duge pasove.
Hodzic (18) - ne vidim sto ga ljudi kude, po meni je i dalje stamen kao stijena i presiguran na lopti. S onim njegovim korakom od 8 metara tesko mu sta moze proci na sredini.
Dzenis - jos jedan koji je po meni danas previse kritikovan. Moze on na ovoj poziciji dosta toga dati.
Stilic - malo ga je stigao umor ali opet jako dobar.
Santos - eh, to je to. To se cekalo, rutina i koncentracija u zavrsnici. Produzuj kralju, ne zalijeci se odmah u drugu belgijsku, vrijeme radi za tebe.
Drljo - odlicna asistencija za 1:0, nakon toga dosta dobrih prodora ali uzasna zavrsnica. Mozda je tome kumovala i ona povreda, bas je ruzno izgledalo u prvi mah.
Hodzic (99) - zacudjujuce velik broj nesebicnih pasova ali i nekoliko vrhunskih gluposti. Ne znam sta bih rekao... Pauza ce mu u svakom slucaju dobro doci.

Krpic - i bez pravog suta po golu i s tek par ulazaka u peterac je uspio ponijeti (za mene) epitet jednog od igraca utakmice. Ona akcija sa Santosom za 2:1 je za tv spice.
Amoah - brat pravi, kako popisa Poparu. :D Morao bi se naci nacin da vise igra, jebena je on zvjerka da bi igrao samo po poluvrijeme.
Kosoric i Hajdarevic - usli u momentu kad je utakmica prakticno zavrsila, nisu imali kad sta pokazati.

Opet su nam poceli lagano otkidati od posjete, danas je bilo sigurno 6.000, atmosfera i ambijent prekrasni. Zao mi je sto cesce ne igramo u dnevnom terminu.

Sudija je moron, imao je nekoliko neshvatljivih, bezobraznih odluka koje su u nekim drugim okolnostima mogle prelomiti utakmicu.

P.S. Da li je gospodin Zoran Tariguz pocastio javnost strucnom analizom utakmice?
To je naš nuklearni fizičar 😃
https://mondo.ba/Sport/Fudbal/a1162554/ ... izike.html
 
milanribar
Postovi: 672
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:20 pm

Ne mogu da vjerujem da je nekome poslije ovakvog poluvremena važnije da kaže kako je Mulalić ka.rina i kako su oni upravu i da ga se treba riješit.
Stvarno mislite da ima neko da misli da je Mulalić neki stručnjak. Ljudi jednostavno pokušavaju da održe dobru atmosferu i ovaj rezultat koji trenutno imamo. Ko misli da će nam promjena u ovom trenutku nešto donijet sjajno, taj ne misli dobro klubu i jednostavno više ne podnosi Mulalića nego bilo šta drugo. Za boljeg trenera uz to sve ni nemamo para, ko hoće da razumije to razumjet će.

Ne postoji klub na svijetu koji tjera trenera koji je u igri za kup i evropu kroz prvenstvo, sa ekipom koju je uglavnom sam selektiro...
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:21 pm

Uff kakvo poluvrijeme, kakav napad imamo kad se ne povucemo, rijesis ih sa brza dva gola. Santos fenomen, najbolji nas igrac,steta za penal, ali znaju oni bolje. Mislim da je karton ciljan bio nije se Mulalic poslije zalio za to. Drina odlican, jedini koji zna povuci loptu pravi stoper, valjda je jasno zasto treba ispred Kosorica igrati. Jedino mi nije jasno kako Galic glupo ispada svaki put, zalijece se na igraca kao da prvi put igra odbranu..
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 341
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:27 pm

blueboy je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:00 pm
Sheldon je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:53 pm
kokoška je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:22 pm
E cuj bravo Edise, za sta? Sto je ubacio Bekrica, zamisli ti pisanja po navijavicima, pa stvarno nam je sreca sto imamo dobrih igraca pa nas vade iz utakmice u utakmicu, odraz Edisovog trenerskog znanja je prvo poluvrijeme.
8 utakmica, 6 pobjeda, x na derbiju. Pripreme obavljene u Konjicu na umjetnoj travi. Pokloni se velikom Edisu Mulalicu i provjeri dokad ti vazi pasos, imam osjecaj da ce nam trebati.
Nije čak ni visok, a velik pogotovo. Velik u trenerskom smislu je onaj koji se naosvajao trofeja u karijeri ili onaj ko je stvorio zavidan broj mladih igrača koji su napravili dobru karijeru (npr. Duško Vujošević). On zasad nije ni jedno od ovoga. A čestitke za danas, i njemu i ekipi.

P.S. Pobjedama se generalno ne gleda u zube, ali od ovih šest dvije su protiv drugoligaša kojeg je Gošk danas razmontirao, dvije protiv Sloge, po jedna protiv Slobode i Leotara. Sve tijesne pobjede osim današnje, i sve protiv protivnika kojih se ne bi smjeli bojati s obzirom na njihov i naš igrački kadar. I poraz protiv ekipe koja je u tom momentu bila zadnja na tabeli. Dakle, sačekao bih dok prođemo kroz Mostar/Čitluk i Banja Luku, otprilike kraj aprila za ozbiljniju ocjenu.
Velik u smislu onog sto je dao Zelji. Preko 200 nastupa, kapiten, trener omladinskih selekcija, trener prvog tima, nezasluzen otkaz prvi put, nikad ruzna rijec na klub, tuzba i slicno. Vodi korektno Zelju u mozda najtezim momentima istog u historiji. A nadam se da ce i ta slava u vidu trofeja uskoro doci.

Apsolutno se slazem. Na kraju sezone podvuci crtu i vidjeti objektivno kakav je posao uradio. Neka on kaze sta ima, neka uprava kaze svoje i donesu najbolju odluku za klub.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:29 pm

milanribar je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:20 pm
Ne mogu da vjerujem da je nekome poslije ovakvog poluvremena važnije da kaže kako je Mulalić ka.rina i kako su oni upravu i da ga se treba riješit.
Stvarno mislite da ima neko da misli da je Mulalić neki stručnjak. Ljudi jednostavno pokušavaju da održe dobru atmosferu i ovaj rezultat koji trenutno imamo. Ko misli da će nam promjena u ovom trenutku nešto donijet sjajno, taj ne misli dobro klubu i jednostavno više ne podnosi Mulalića nego bilo šta drugo. Za boljeg trenera uz to sve ni nemamo para, ko hoće da razumije to razumjet će.

Ne postoji klub na svijetu koji tjera trenera koji je u igri za kup i evropu kroz prvenstvo, sa ekipom koju je uglavnom sam selektiro...
Ako se referiraš na moj odgovor Sheldonu od maloprije, samo sam reagovao na njegovu opasku da je dotični veliki trener, nakon pobjede protiv Sloge. A također sam i pohvalio trenera za današnju utakmicu, isto kao što ću ga kritikovati svaki put kad bude razloga. Ne radi on besplatno, nego za natprosječno veliku cifru kad pogledamo životni standard, pa bi trebao biti podložan i kritici kao i pohvali. Pozdrav.
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 341
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:33 pm

Brz si u editovanju 😃
Steta sto ne reagujes kad se ovdje Edis naziva orangutanom, kad mu se jebe majka, i mnoge gadosti cim rezultat nije povoljan. Bilo bi lijepo da i na takve “provokacije” reagujes. Ti izgleda samo na ove sto afirmativno govore o ljudima koji rade u klubu.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:38 pm

Njegovo je da Evropu izbori, ima odlicnu ekipu i tad se moze suditi, gledajuci statistiku u nastavku odlicni smo,necu zavlaciti sad da nijedna ekipa nije ozbiljna bila, ali bitni su bodovi!
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1811
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:44 pm

Šta ćemo za teren ljudi..
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:48 pm

Sheldon je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:33 pm
Brz si u editovanju 😃
Steta sto ne reagujes kad se ovdje Edis naziva orangutanom, kad mu se jebe majka, i mnoge gadosti cim rezultat nije povoljan. Bilo bi lijepo da i na takve “provokacije” reagujes. Ti izgleda samo na ove sto afirmativno govore o ljudima koji rade u klubu.
Evo da i to osudim, naravno da takav vid komunikacije u 21. vijeku nije primjeren prema bilo kome, pa ni prema njemu. Ima mnogo drugih načina da se ispolji nezadovoljstvo prema nekome. I još jednom da ti napišem, jer sam ti već nekidan rekao, nije svako ko ima 200+ nastupa legenda i velik. Imamo već takvih primjera. A našeg trenutnog trenera ne znam privatno pa ne znam kakav je kao čovjek, ali evo iz više izvora i ovdje i sa nekim ljudima bliskim klubu, nije se lijepo ponašao prema našem treneru koji više nije među živima, štaviše.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:53 pm

Vala sam uzivao drugo poluvrijeme...
Ne sjecam se kada mi je bilo ovako...

Sada laganini cekati Leotara 😁
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 7:56 pm

Okej je ovo danas bilo. Prvo poluvrijeme patnja, drugo puno bolje. Santos, Stilic, Krpic i Amoah odlicni. Drljo, Cocalic,Hodzic(18) dobri. Drina solidan. Problem je sto Galic i Drljo ne mogu jedan s drugim. Prevelik je propuh po toj strani. Nekako imam osjecaj da se ne razumiju. Galic je puno bolji ulaskom Amoaha. Sehic danas vrlo nesiguran. Dzenis dokazao da ne moze. Nama fali vezni igrač, to jeste bar dva. Beća jednostavno ne može igrati tu poziciju, Štilića ostaviti na klupi radi njega ne vrijedi. Mekić nas usporava, Hajdarević ne treba ni komentarisati. Jednostavno je. Ako ova ekipa ostane na okupu uz dva vezna igrača i golmana može sljedeća sezona donijeti puno radosti.

U Slogi broj 77 je odličan i onaj rus. Obojica imaju odličan dribling i prvi korak.

P.s
Curguz je kao trener Zvijezde imao zestok okrsaj s Amarom 10/11. Generalno je okej trener, ova Sloga je mislim igracki najslabiji tim lige a opet ih drzi iznad vode.
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1182
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 8:03 pm

Ne znam zbog cega je Amoah bio onoliko emotivan nakon postignutog gola
za 4:1, vjerovatno je nesto privatno, ali, reakcija nasih ( Stila, Santos i, cini mi
se Hodzic ) kada mu pritrcase...Da se najezis. To je Zeljo, bravo momci !
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 8:14 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:56 pm
U Slogi broj 77 je odličan i onaj rus. Obojica imaju odličan dribling i prvi korak.
Slažem se, treba ih pratiti, obojica su dobri, Mihajlović je danas baš mučio Galića.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 8:25 pm

Nešto kontam sad, daleko je naredna sezona ali mislim da nam ne bi trebalo puno promjena u ekipi, da u narednoj budemo još bolji. Najprije da Hodžić i Santos produže, oni su najbitnije karike oko gradnje ekipe za narednu sezonu.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
kokoška
Postovi: 725
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 8:27 pm

milanribar je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:20 pm
Ne mogu da vjerujem da je nekome poslije ovakvog poluvremena važnije da kaže kako je Mulalić ka.rina i kako su oni upravu i da ga se treba riješit.
Stvarno mislite da ima neko da misli da je Mulalić neki stručnjak. Ljudi jednostavno pokušavaju da održe dobru atmosferu i ovaj rezultat koji trenutno imamo. Ko misli da će nam promjena u ovom trenutku nešto donijet sjajno, taj ne misli dobro klubu i jednostavno više ne podnosi Mulalića nego bilo šta drugo. Za boljeg trenera uz to sve ni nemamo para, ko hoće da razumije to razumjet će.

Ne postoji klub na svijetu koji tjera trenera koji je u igri za kup i evropu kroz prvenstvo, sa ekipom koju je uglavnom sam selektiro...
Ti si malo bolji od Mulalica ti gledas poluvrijeme za razliku od njega on samo gleda 25 minuta....
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 19, 2023 8:32 pm

Fićo je napisao/la:
ned mar 19, 2023 8:14 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
ned mar 19, 2023 7:56 pm
U Slogi broj 77 je odličan i onaj rus. Obojica imaju odličan dribling i prvi korak.
Slažem se, treba ih pratiti, obojica su dobri, Mihajlović je danas baš mučio Galića.
Okrenuo ga je u prvom poluvremenu jednom, mislim da je Galic sam htio da izadje. Nisko teziste ima a brz je. Solidan bi bio kao back-up

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot], Loris1971 i 65 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija