Moderator/ica: storm_raider

 
Qooler
Postovi: 1431
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 10:50 am

milanribar je napisao/la:
uto maj 30, 2023 9:28 am
Qooler je napisao/la:
uto maj 30, 2023 8:43 am
proha je napisao/la:
pon maj 29, 2023 12:41 pm
Postoji li mogućnost da se ponovo pokrena akcija, preko poziva da navijaci dodatno finansijski podrže klub. Fin je ovo momenat. Nakon 2018 . godine, europsko takmičenje ponovo na Grbavici. Polahko, ali se ide ka stabilizaciji. Sigurno da opet možemo prikupiti ozbiljnu količinu novca za bh. prilike.
Mislim da Uprava treba biti transparentija prema navijačima, prije bilo kakvih akcija u smislu finasija. Na press konferencijama je do sada bilo pravilo nećemo o imenima, da ne bi naljutili kamatara pa da ne uradi ono što je ionako uradio. Ako su već navijači stalno tu kad je najteže, trebalo bi više izaći sa informacijama, tipa poteza kamatara i stanja duga. Zar nije obaveza upoznati navijače šta radi kamatar? I dan danas imaš 80% navijača, koji ne znaju informacije o njemu, koje su vrlo bitne za klub. Nisu onda navijači krivi kada zbog nedostatka informacija nekada u budućnosti opet pomisle da je kamatar rješenje i npr počnu bombardovati fb stranicu komentarima gdje ga prizivaju. To su opasne stvari.

Onaj izvještaj što prave klubovi sa krajem marta, ono ne priča nikako sa onim što nam se i dan danas prezentuje. Rečeno nam je da je 1,4 mil duga vraćeno, a kada pogledaš izvještaje, kratkoročne i dugoročne obaveze opet iste.

Nije problem pomoći, navijači su tu, ali bi zauzvrat trebali dobiti prave info. Barem to.

Mislim da je ukupni fin. kapacitet navijača od 500.000,00 - 700.000,00 KM godišnje kroz akcije. Prošla godina je imala onaj hajc oko članskih, utakmica sa pitama i dostigli smo zavidnu cifru. Ove godine smo krenuli u "generalni sponzor", odma se osjetilo na broju članskih. Otprilike to je neka cifra na koju možemo računati da navijači daju, a da ne traže ništa zauzvrat. Ostale prihode od navijača, kao npr fan shop, ulaznice...ne ubrajam u ovu cifru.
To što ti pričaš 80% navijača ne zanima, nit im je jasno šta čitaju nažalost. Evo prvom tebi i meni nije jasno. Istina je da je vraćeno toliko duga ali stalno nastaju nove obaveze koje se prije nisu plaćale redovno a sada se plaćaju, isto tako javljali su se i novi dužnici kad su vidjeli da isplaćujemo dugove ostalim dužnicima.
Ne znam kako tvrdiš da nisu rekli ništa za Amara kad ga je predsjednik na stranici imenom i prezimenom naveo kao jedinog koji nije htio reprogram duga već da mu se otplati sve odjednom inače ostajemo bez licence. Ne može klub da vodi kampanju protiv Amara kad lik ima potraživanja prema nama i ima u svojim rukama mogućnost da nas blokira kad mu to odgovara dok mu se sve ne isplati. Kad klub bude čist prema njemu u dogovoru s navijačima će se vjerovatno odrediti dalji koraci. Treba uzeti u obzir da jedan dobar dio navijača ima neutralan odnos prema Amaru a dio ga još uvijek smatra pozitivnim likom. Vjerujem da ipak velika većina ovih redovnih navijača shvata njegove postupke i greške koje pravio, koje su mogle dovesti klub u položaj u kojem nije bio u svojoj historiji.

Ja trenutnom sazivu vjerujem jer nisu ni najmanji potez imali na štetu kluba ili imovine kluba, napreduje se malim koracima ali se konstantno napreduje. Svaki segment kluba i to je vidljivo. Omladinski pogon možda ima najveće probleme i tu će se najkasnije vidjeti napredak ali tu trebaju i najveća ulaganja.

Pitanje je je li ekipa koja trenutno vodi klub sposobna za nešto više i neke veće domete, vjerovatno ne jer nema tu nekih milionera i lovatora, jednostavno likovi koji vole Želju i nemaju neki skriveni interes, makar sam takav utisak dobio dosad. Takvi ljudi trebaju da vode klub i onda kad se odluči prepustiti nekom investitoru bolje je da takvi budu u klubu u tom momentu nego neki "prijatelji" kluba i lokalni privrednici koji vole Želju a prodali bi ga za večeru...
Vjerujem i ja ovoj upravi, to sam više puta naglasio i hvala im za sve što rade. Oni su za mene heroji. Ja ovde ne govorim samo o nekih 5% ili 10% navijača koji se na dnevnoj bazi interesuju za sve oko Želje, već o masi navijača, koji i jesu naša snaga. Bilo bi dobro radi proširenja povjerenja na veći broj navijača, izaći sa nekim podatkom kakav god da je npr: FK Željezničar PROCJENJUJE da u ovom trenutku ukupan dug iznosi xxxxxxxx BAM, uz pomoć navijača krećemo u akciju da taj dug smanjujemo. Cilj nam je yyyyyyyy BAM.
Vjerujem da bi se stvorio neki moral kod mase da se taj cilj ispuni, ako je realan. Govorim da se može stvoriti zamor kod jedne vrste navijača u ove naše akcije, ako rezultati nisu opipljivi.

Na kraju kako strom reče, ako se bude išlo u dioničare ili ako neko bude htio biti investitor, taj podatak je polazna tačka za sve, a pošteno bi bilo da to znamo i prije bilo kog tog procesa.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u uto maj 30, 2023 10:52 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 10:51 am

Mislim da više nema smisla tražiti od navijača nekim dodatnim akcijama skupljanje za otplatu duga, kroz redovne članarine i ostalo ok.
Sljedeća akcija u kojoj bi masovno mogli učestvovati navijači po meni bi trebala biti izgradnja južna tribine i kupovina po uzoru na istok desetogodišnjih ulaznica.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 10:57 am

Ljetna pauza:
Sezonske + fanshop

Zimska pauza:
Clanska + fanshop

Sasvim dobri izvori novca na pauzi, vjerujem da ce se ove sezone prodati bas dosta sezonskih.
Željezničar ante portas !
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 11:08 am

MiroslavKruzik je napisao/la:
uto maj 30, 2023 9:45 am
storm_raider je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:
uto maj 30, 2023 9:20 am


Taj lik je klasa.
Nije mahalac, nema mahalske poteze, ali je sigurno najkompletniji igrac koji je igrao kod nas u zadnje vrijeme.
Bas tako, profesionalac do zadnjega. Zamislite da za 2-3 godine imamo njega i Viscu na krilu. :D
Šehić, Zukanović,Stevanović, Višća, Džeko realne opcije, i u 40im bi prekucali ligu slika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ko i Leggiero 😬
 
SamoNapad
Postovi: 404
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 11:23 am

Nece valjda Santos u Zrinjski, sad kontam sto pare damo Amaru mogli smo za Santosa.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 11:28 am

SamoNapad je napisao/la:
uto maj 30, 2023 11:23 am
Nece valjda Santos u Zrinjski, sad kontam sto pare damo Amaru mogli smo za Santosa.
Kakav Zrinjski, nema od toga nista.
Željezničar ante portas !
 
Doktor A
Postovi: 9
Pridružen/a: pon dec 12, 2022 12:12 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 11:42 am

Navodno je Hajduk pratio Santosa, uključila se i Rijeka.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:07 pm

Naravno da nece u Zrinjski ili kod pitara... sta vam je.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:07 pm

milanribar je napisao/la:
uto maj 30, 2023 10:51 am
Mislim da više nema smisla tražiti od navijača nekim dodatnim akcijama skupljanje za otplatu duga, kroz redovne članarine i ostalo ok.
Sljedeća akcija u kojoj bi masovno mogli učestvovati navijači po meni bi trebala biti izgradnja južna tribine i kupovina po uzoru na istok desetogodišnjih ulaznica.
O da, da... :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:40 pm

Doktor A je napisao/la:
uto maj 30, 2023 11:42 am
Navodno je Hajduk pratio Santosa, uključila se i Rijeka.
E jakog iskoraka u p.m , Bolje mu je u Zelji ostati jos godinu nego u Hrvacku ligu ici.
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:42 pm

slika

Dobro, jeste dosta klubova igralo utakmice po livadama, pitari su k'o nesto i bojkotovali, ali opet mislim da je realna razlika izmedju nas i njih nekih 25 000 - 30 000. Ovi ostali su daleko ispod.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Diverzant
Postovi: 1778
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:47 pm

fanaticZeljin je napisao/la:
uto maj 30, 2023 12:40 pm
Doktor A je napisao/la:
uto maj 30, 2023 11:42 am
Navodno je Hajduk pratio Santosa, uključila se i Rijeka.
E jakog iskoraka u p.m , Bolje mu je u Zelji ostati jos godinu nego u Hrvacku ligu ici.
Hrvatska liga je za nas njemačka po svemu, doslovno po svemu
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
fanaticZeljin
Postovi: 3091
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 12:53 pm

Diverzant je napisao/la:
uto maj 30, 2023 12:47 pm
fanaticZeljin je napisao/la:
uto maj 30, 2023 12:40 pm
Doktor A je napisao/la:
uto maj 30, 2023 11:42 am
Navodno je Hajduk pratio Santosa, uključila se i Rijeka.
E jakog iskoraka u p.m , Bolje mu je u Zelji ostati jos godinu nego u Hrvacku ligu ici.
Hrvatska liga je za nas njemačka po svemu, doslovno po svemu
Jeste Dinamo , ova dva kluba su doslovno kur.ton
Srcu draga, boja PLAVA !
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 1:11 pm

storm_raider je napisao/la:
uto maj 30, 2023 12:07 pm
milanribar je napisao/la:
uto maj 30, 2023 10:51 am
Mislim da više nema smisla tražiti od navijača nekim dodatnim akcijama skupljanje za otplatu duga, kroz redovne članarine i ostalo ok.
Sljedeća akcija u kojoj bi masovno mogli učestvovati navijači po meni bi trebala biti izgradnja južna tribine i kupovina po uzoru na istok desetogodišnjih ulaznica.
O da, da... :)
Kakva bi ludnica nastala u rekordnom roku bi skupili sredstva 😎
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2217
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 1:20 pm

Jug bi trebao uskoro
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3195
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 1:28 pm

Charlie Sheen je napisao/la:Jug bi trebao uskoro
Mene strah šta bi mi "uskoro" trebali početi..

Biletarnica, poslovni prostori na istocnoj tribini, kavez na sjeverozapadnoj strani tribine i onda najavljujemo "Jug bi trebao uskoro".. da nije malo previše, s obzirom da ni ono što je od projekata najavljeno prije godinu dana nije još realizovano.

Mislim da se svi trebamo prizemljiti sa očekivanjima i nerealnim očekivanjima.

Osim ako se u Klub kroz dd ne vrati jedna struktura sposobnih i finansijski stabilnih ljudi.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
MATORI
Postovi: 1140
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 2:01 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
uto maj 30, 2023 1:28 pm
Charlie Sheen je napisao/la:Jug bi trebao uskoro
Mene strah šta bi mi "uskoro" trebali početi..

Biletarnica, poslovni prostori na istocnoj tribini, kavez na sjeverozapadnoj strani tribine i onda najavljujemo "Jug bi trebao uskoro".. da nije malo previše, s obzirom da ni ono što je od projekata najavljeno prije godinu dana nije još realizovano.

Mislim da se svi trebamo prizemljiti sa očekivanjima i nerealnim očekivanjima.

Osim ako se u Klub kroz dd ne vrati jedna struktura sposobnih i finansijski stabilnih ljudi.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Ako "vlasti" ne slazu ovo za jug nije suplja
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 2:09 pm

Charlie Sheen je napisao/la:
uto maj 30, 2023 1:20 pm
Jug bi trebao uskoro
To je neka varijanta preko kantona?
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 2:10 pm

volimtezeljo je napisao/la:
uto maj 30, 2023 2:09 pm
Charlie Sheen je napisao/la:
uto maj 30, 2023 1:20 pm
Jug bi trebao uskoro
To je neka varijanta preko kantona?
Tako se prica, nesto kanton, nesto mi, nesto UEFA preko saveza.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 30, 2023 2:11 pm

I to jako brzo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 107 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija