Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2620
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 10:29 am

volimtezeljo je napisao/la:
uto nov 29, 2022 11:27 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
uto nov 29, 2022 10:43 pm
blueboy je napisao/la:
uto nov 29, 2022 10:08 pm
Santos je na 40-50% iskorištenosti svog potencijala. Njegova završnica je horor, večeras dva zicera ni blizu gola nisu bila. Na tome mora strašno puno raditi, ali kod nas ne vidim s kim bi radio kad su sve sami štoperi u stručnom štabu.
Al bukvalno čitavu polusezonu ima taj problem sa završnicom. Pa jbt, nek ostaje poslije treninga nek radi na završnici. Svi su stoperi u stručnom štabu, al eto ima bar Bekrić, možda i Štila, pa nek ostaju sa njim ponekad nakon treninga, nek rade na šutu. Stave malog Karića na gol, nek se i on uigrava taman, da se dotegne. Imamo i Edina Ćurića, možda i njega zamoliti da malo pomogne u nekim stvarima. Malo bi mi bilo teško za povjerovati da niko iz stručnog štaba ne obraća pažnju na ovo.
Jednostavno je to pretesko uvjezbati. Realno pretesko, skoro da je nemoguce uvjezbati realizaciju. Tu ima dosta do njegove mentalne snage, straha, nesigurnosti, a najvise utice samopouzdanje. Sjeti se Veselinovica, milion prodora milion faulova ali cim treba dati gol pogrijesi.
Prije nego sto je dosao kod nas znali smo da postize malo golova. Npr Asim Zec ce dati puno vise golova, ali nece imati ni 1% prodora, a ni 1% trke kao Santos.
Trening organizovat samo za finishing je pretesko. On ce na treningu pogadjat dalji, blizi ugao, iz situacija kao vecerasnje 30/30 ce pogoditi na treningu. Jer jednostavno je nemoguce simulirati te situacije pred golom. Imas Toresa koji je pogadjao za Liverpul sve zivo, za Celzi je dao par golova gdje je apsurdno fulao prazne golove, csk ni pritisak najboljeg igraca nije imao.. ali tako je to sa realizacijom.
Raditi na samopouzdanju igraca je tesko, ali u nasoj ligi ko to dovede na neki pristojan nivo bice sampion. Hajdarevic je veceras umalo fulio sansu, jer se prepao, noge se oduzele kad je vidio da ce dati gol..
Ma druže nije to baš tačno, popričaj i s trenerima profesionalnim, reći će ti isto. Istina je da se realizacija ne popravlja za dva mjeseca, ali u 365 dana možeš ogromnu razliku napraviti, a Santos je mlad igrač koji još uči, znači savršen materijal. Ako nekoga već porediš, uporedi Viniciusa sa Santosom, a ne Torresa. Torres je skroz druga priča, koliko je plaćen bio, koliki je to pritisak bio itd. na već FORMIRANOG igrača. U tom slučaju imaš igrača koji zna sve s loptom, ali pritisak ga je slomio.

Santos kod nas nema tog pritiska. Zna da će igrati, da je jedan od najboljih i najtalentovanijih. Nije formiran igrač do kraja. Rekoh, podsjeća me na Viniciusa kad je tek u Real došao, iako je razlika u kvaliteti nenormalna. Helem, Vini je fulao sve, često ispadao smiješan s driblinzima, ali uvijek bio okomit i uvijek se nalazio u šansi, kao i naš Santos. Ali sa Vinijem su radili, eto imaš na stranim sajtovima tekstove i video materijale o tome, pa je sad to što jeste. Sa Santosom se ne radi. Imaš potencijalno igrača vrijednog 1 mil. EUR, a ti ne uložiš u trenera koji će posebno s njim raditi kretnje, završnicu, izbor rješenja itd. Meni je to neshvatljivo.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 10:32 am

I treba pohvaliti rad kondicionog trenera, igrači nakon dugo vremena djeluju spremno, nema toliko problema sa padom forme u toku utakmice kao prije dvije ili tri godine unazad kad su igrači nakon 55 minute šetali po terenu, stalni grčevi, istezanja.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 10:34 am

I ja mislim da bi bilo dobro dodati još jednog čovjeka u stručni štab, nekog ko je kroz karijeru igrao na ofanzivnom veznom, krilu ili na poziciji napadača. Samo je pitanje koga?
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 12:24 pm

phpBB [video]
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
cala
Postovi: 940
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 12:33 pm

cipiripi je napisao/la:
sri nov 30, 2022 10:11 am
Jdan mali osvrt kada uzivo gledamo neku profesionalnu evropsku ekipu.

Posto na stadion uvijek dodjem ranije i uvijek pratim zagrijavanje igraca sinoc mi je par detalja zapalo za oci kako to rade PROFESIONALCI.

Nasi igraci izadju na zagrijavanje i ide lagano trckaranje, istezanje i malo rad sa loptom. Konya igraci izasli na teren, radi se u nekoliko odvojenih grupa, lagani rad sa loptom i onda idu ispucavanja. Nasi igraci rijetko koji pogodi gol, a kod njih prvo ide sut prema golu sa distance, onda ide ubacivanje sa strane i sut glavom. Nakon zavrsenog dijela utakmice igraci koji su zavrsili idu lagano na istrcavanje.

Kretnje igraca tokom utakmice su za nase igrace strani pojam, igraci Konye su uvijek u pokretu nema da stoper doda loptu i da poslije "hladi muda" dakle svaki igrac konstantno je u pokretu i krece se. Uvijek sam govorio dok nasi igraci ne pocnu igrati fudbal bez lopte ( a to znaci konstantno kretanje mi necemo biti ozbiljan klub).

Nakon tih nekih sinosnjih detalja sam shvatio zasto nasi igraci kada odu vani brze bolje se nakon par mjeseci vracaju u nasu ligu. Bez obzira iz kojeg kluba i bez obzira kako se zovu, nasi igraci su AMATERI i samo rijetki uspiju vani, a uspiju zato sto promijene svoje navike iz korijena, rade na sebi i slusaju trenere.
Stvarno me zanima da li nasi igraci idu u teretane da li imaju treninge na jacanju svoga tijela, gledam sinoc duele nasih i protivnickih igraca pa mi se odbijamo od njih ko djeca.

Opet sve ovo navedeno krece od trenera, ako on nema plan i program rada sa igracima djaba da nam je svaki ko Ronaldo u ekipi. Nije fudbal samo jedan ili eventualno dva treninga u toku dana, dan trebaju da ispune i sa teretanama i sa svakodnevnim videoanalizama, ali jok idemo se nahajcati izginuti, poginuti itd itd itd
Sve to sto si nabrojao je rak rana citave ove lige i glavni razlog sto niko ne pravi iskorak. Kako napravit iskorak kad citavu godinu igras protiv polu-profi ekipa i onda jednom godisnje odes u Evropu i odigras protiv koliko-toliko ozbiljne ekipe sa sistemom? Bez jake konkurencije nema ni jake lige. Mora neko krenuti prvi sa modernim metodama, ostali ce morati pratiti ili propasti.

Ja sam se nadao da cemo mi biti ti koji ce pokrenuti taj trend kad smo imali stvarno jaku organizaciju u klubu, ali igraci su skontali da ne znaju nista od tog i poceli se okretat protiv trenera.
 
Lopta
Postovi: 223
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 12:59 pm

https://fb.watch/h6-BsIWn_S/
Evo ako nekog zanima lijep gol koji je postigao nas bivsi omladinac Madzid Sosic
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:06 pm

Lopta je napisao/la:
sri nov 30, 2022 12:59 pm
https://fb.watch/h6-BsIWn_S/
Evo ako nekog zanima lijep gol koji je postigao nas bivsi omladinac Madzid Sosic
Iz ofsajda cini mi se, ali je majstorski iskontrolisao loptu. Gol da ne spominjem.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Cedva
Postovi: 102
Pridružen/a: uto nov 08, 2022 12:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:09 pm

https://sport1.oslobodjenje.ba/s1/fudba ... ori-813623 mogu misliti koliko ih je Brko "kupao" sa iznosom plate. 🤣
"KAD DOĐU TEŠKI DANI
I KADA TI LOŠE KRENE
DIGNI POGLED KA TRIBINI
UGLEDAĆEŠ SAMO MENE..."
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2717
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:10 pm

Mentalni doseg vecine igraca u nasoj ligi je objaviti neku sliku gdje protivnicki igrac uklize ili je na podu a on stoji s loptom, a onda mu ostali stručnjaci iz ekipe pisu "doktorreee" "majstorrre" ... **** majku nerealno haha 😂
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
milanribar
Postovi: 669
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:27 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:10 pm
Mentalni doseg vecine igraca u nasoj ligi je objaviti neku sliku gdje protivnicki igrac uklize ili je na podu a on stoji s loptom, a onda mu ostali stručnjaci iz ekipe pisu "doktorreee" "majstorrre" ... **** majku nerealno haha 😂
Pa normalno kad su nam treneri uglavnom ljudi koji nisu vidjeli evropskog fudbala kao igrači a kamoli radili tamo kao treneri, zato nam odgajaju takve fudbalere. Amir je klasičan primjer prošao najmlađe uzraste u inostranstvu došao kod nas sa totalno drugim mentalitetom, ne kažem da nije i do njega ali vidi se razlika između njega i ovih koje su odgojili naši treneri.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:43 pm

slika

:ganja:
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 1:45 pm

Po ovom izvjestaju, Coca ne moze nista onom napadacu. :D
Amir odnese Mekica kod drugog gola.
Santos standardno brz i prodoran.
Muftic izgleda smijesno na golu.

Jos jednom steta zbog posjete.
I zna li se sto su ovi dosli da igraju s nama prijateljsku? :kafa:
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 2:16 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:45 pm
Po ovom izvjestaju, Coca ne moze nista onom napadacu. :D
Amir odnese Mekica kod drugog gola.
Santos standardno brz i prodoran.
Muftic izgleda smijesno na golu.

Jos jednom steta zbog posjete.
I zna li se sto su ovi dosli da igraju s nama prijateljsku? :kafa:
Da se ne provlaci pitanje sta je s kartama od Hajduka 🤣
 
cala
Postovi: 940
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 2:29 pm

Santos da nauci zabijat golove, vrijedio bi 5 miliona eura.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 2:53 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:43 pm
slika

:ganja:
E gledaj ti nama trenera u klubu, ko da suho meso prodaje na autopijaci, sta onda da ocekujemo, kakvog igraca da "stvori"
Alea iacta est!
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1494
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 2:57 pm

cipiripi je napisao/la:
sri nov 30, 2022 2:53 pm
Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:43 pm
slika

:ganja:
E gledaj ti nama trenera u klubu, ko da suho meso prodaje na autopijaci, sta onda da ocekujemo, kakvog igraca da "stvori"
hahahahaahh e, isto sam pomislio.
Da Bog sacuva.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 3:25 pm

Fićo je napisao/la:
sri nov 30, 2022 10:34 am
I ja mislim da bi bilo dobro dodati još jednog čovjeka u stručni štab, nekog ko je kroz karijeru igrao na ofanzivnom veznom, krilu ili na poziciji napadača. Samo je pitanje koga?
Slažem se, dobro bi nam došao neko takav u stručnom štabu. Možda Dželo, Bešlija ?
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 4:09 pm

Sky1 je napisao/la:
cipiripi je napisao/la:
sri nov 30, 2022 2:53 pm
Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:43 pm
slika

:ganja:
E gledaj ti nama trenera u klubu, ko da suho meso prodaje na autopijaci, sta onda da ocekujemo, kakvog igraca da "stvori"
hahahahaahh e, isto sam pomislio.
Da Bog sacuva.
"Navali narode, jos malo pa nestalo" slikaslikaslika
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Diverzant
Postovi: 1763
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 4:32 pm

Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:43 pm
slika

:ganja:

slika
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri nov 30, 2022 4:33 pm

Diverzant je napisao/la:
sri nov 30, 2022 4:32 pm
Leon_Professional je napisao/la:
sri nov 30, 2022 1:43 pm
slika

:ganja:

slika
E jebi se :rofl: :rofl: :rofl: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha: :placeodsmijeha:

Online

Trenutno korisnika/ca: alombardo, billybih, Bing [Bot] i 157 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija