Moderator/ica: storm_raider

 
mavi
Postovi: 193
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:06 pm

Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 2:54 pm
I JOS JEDNOM DA NAPISEM I DA PRESTANEMO PISATI GLUPOSTI, I ZAVRSIMO SA TOM TEMOM.

PROBLEM SA TOMOM I SVIM STRANCIMA JE "RADNA DOZVOLA" IZ UREDA ZA STRANCE. DA BI DOBILI RADNU DOZVOLU, MORAJU NAM BITI CISTI PAPIRI (BAS KAO I SVAKA DRUGA KOMPANIJA). TO JE UVIJEK TAKO BILO, OSIM AKO NEKO OD NASIH NE ZNA NEKE JAKE CIVIJE, KOJE CE PREKRSITI ZAKON I DATI DOZVOLU BEZ PAPIRA IZ PU.

NAS PROBLEM JE STO IMAMO DUG, KOJI NITI SMO POKRILI REPROGRAOM NITI PLATILI NA VRIJEME. KADA SE TO RIJESI IMAT CEMO PRAVO REGISTROVATI STRANE IGRACE.

ZNACI NI DRZAVA, NI SAVEZ, NITI BILO KO NE PRAVI PROBLEM. NITI NEKE GLUPOSTI STO CITAM, DA 'NE MOGU DATI NAMA, A NE DATI KONAMA'. ZNACI KADA BUDEMO CISTI, SVE CE SE RIJESITI.

NAS JOS VECI PROBLEM SU TUZBE KOJE DOLAZE, PA TREBA SKONTATI STA JE PRIORITET. TOMO ILI TUZBE.
Jednu veoma bitnu stvar si zaboravio.
Čak i kad se riješi dug, dobije radna dozvola, mora se aplicirati za boravisnu dozvolu, bez koje se stranci ne mogu registrovati. Procedura izdavanje iste traje i do dva mjeseca i nije baš formalnost, kao što to neki misle. Ovo zadnje nam baš i ne ide u prilog, radi cajtnota s vremenom.
 
plavi9
Postovi: 110
Pridružen/a: uto okt 20, 2020 12:40 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:06 pm

Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 2:24 pm
plavi9 je napisao/la:
pet jul 30, 2021 12:30 pm
Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 11:51 am
Ma nije drzava kriva. Mi smo krivi. Duzni smo porez za 2021. Nije pokriveno reprogramom.

Moramo platiti zadnji mjesec i podnijeti prijavu dugovanja. Potom PU pravi nalog i dostavlja ga prinudnoj. Nakon toga se potpise reprogram. Drzava je korektna, jer nam daje mogunost da prosirimo reprogram i ne tjera nas da platimo sve. Vec daje mogucnost na rate.

Poslije toga, dobijamo papir od poreske da smo cisti i nosimo u ured za strance. Tada se dobija potvrda.

Ovo djeca znaju uraditi, samo treba para da se pokrije jedan mjesec i zaganja PU, cirka 100k KM.

Hvala ti Amare, usta te je.bemo svi kolektivno...
Da mo smo.krivi.i drzava nije ,sve ok imas obaveze prema poreskoj plati ili radi reprogram uz odredjene uslove .Ali godinama redovno cak i sedmicno obilaze klub traze dlaku u jajetu , nazalost klubovi sa podrucja UZP nemaju tu vrstu posjeta i varaju ovu.nasu.zemlju godinama po pitanju poreza i ostalog
Znaju.to ovi iz poreske , federacije .U bl isto i jos gore ne smiju prici.borcu i ostalim
Tuzla i.jos par klubova isto varaju.
Dakle hajmo yebat Zelju .
Opet prica da neko je.be zelju namjerno. Sto je neistina.

Zakoni po opcinama su drugaciji (vjerovali ili ne), a o kantonima da ne pricam.

Jednostavno drzava i PU na NUDE SVE OPCIJE i nije.do njih, a to STO JE NEKO MISLIO "JE.BO KLAB" lahko cemo je drugi par cipela.

Fino setaca kera tuziti da NADOKNADI STETU koji je nanio. On i njegovi debili.

Pustite se zavjera. Amar Osim je krivac sa ova sranja. Tacka.
Kakve bolan teorije zavjere, ko prica o tome.Ako 90 posto klubova placa minimalac igracima a ostatak u kesu i to je javna ajna i ako se rade dupli ugovori.i to je javna tajna i niko ih ne kontrolise i kaznjava za to ,a mi sve uredno.prijavljujemo i ne izlazi nam inspekcija , hajme prosvjetli kako se to zove ili karakterise.
Ja mozda i.vise od tebe znam.sta su Amar i njegovi ahbabi uradili klubu , i to.su fakti koji ce biti predmeti neceg.
Kakve zavjere bolan, lopovluk.i.kriminal u Zelji u poreskoj u federaciji u savezu.
Nema alibija nikom.kakvi.zakoni o porezu i opstinama i kantonima razliciti.Nije tacno.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:08 pm

@mavi

Ja imam informaciju da je vec papirologija otisla u savez.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3564
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:09 pm

mavi je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:06 pm
Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 2:54 pm
I JOS JEDNOM DA NAPISEM I DA PRESTANEMO PISATI GLUPOSTI, I ZAVRSIMO SA TOM TEMOM.

PROBLEM SA TOMOM I SVIM STRANCIMA JE "RADNA DOZVOLA" IZ UREDA ZA STRANCE. DA BI DOBILI RADNU DOZVOLU, MORAJU NAM BITI CISTI PAPIRI (BAS KAO I SVAKA DRUGA KOMPANIJA). TO JE UVIJEK TAKO BILO, OSIM AKO NEKO OD NASIH NE ZNA NEKE JAKE CIVIJE, KOJE CE PREKRSITI ZAKON I DATI DOZVOLU BEZ PAPIRA IZ PU.

NAS PROBLEM JE STO IMAMO DUG, KOJI NITI SMO POKRILI REPROGRAOM NITI PLATILI NA VRIJEME. KADA SE TO RIJESI IMAT CEMO PRAVO REGISTROVATI STRANE IGRACE.

ZNACI NI DRZAVA, NI SAVEZ, NITI BILO KO NE PRAVI PROBLEM. NITI NEKE GLUPOSTI STO CITAM, DA 'NE MOGU DATI NAMA, A NE DATI KONAMA'. ZNACI KADA BUDEMO CISTI, SVE CE SE RIJESITI.

NAS JOS VECI PROBLEM SU TUZBE KOJE DOLAZE, PA TREBA SKONTATI STA JE PRIORITET. TOMO ILI TUZBE.
Jednu veoma bitnu stvar si zaboravio.
Čak i kad se riješi dug, dobije radna dozvola, mora se aplicirati za boravisnu dozvolu, bez koje se stranci ne mogu registrovati. Procedura izdavanje iste traje i do dva mjeseca i nije baš formalnost, kao što to neki misle. Ovo zadnje nam baš i ne ide u prilog, radi cajtnota s vremenom.
ja ne kazem da se to zavrsi preko noc, ali nece biti pravnih prepreka, nakon sto se rijesi ovo sto sam naveo... da li ce trajati dan ili 2 mjeseca ne znam... isto kao sve u ovoj vokojebini....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
plavi9
Postovi: 110
Pridružen/a: uto okt 20, 2020 12:40 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:13 pm

Vidjet cemo sutra da li imaju mogucnost biti na klupi.Ako su u poreskoj zavrsili sto trebaa onda ostatak posla ce biti laksi.
 
mavi
Postovi: 193
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:14 pm

AsharaK je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:08 pm
@mavi

Ja imam informaciju da je vec papirologija otisla u savez.
Ne znam, nešto baš i ne vjerujem.
Daj Bože...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3564
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:20 pm

plavi9 je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:06 pm
Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 2:24 pm
plavi9 je napisao/la:
pet jul 30, 2021 12:30 pm


Da mo smo.krivi.i drzava nije ,sve ok imas obaveze prema poreskoj plati ili radi reprogram uz odredjene uslove .Ali godinama redovno cak i sedmicno obilaze klub traze dlaku u jajetu , nazalost klubovi sa podrucja UZP nemaju tu vrstu posjeta i varaju ovu.nasu.zemlju godinama po pitanju poreza i ostalog
Znaju.to ovi iz poreske , federacije .U bl isto i jos gore ne smiju prici.borcu i ostalim
Tuzla i.jos par klubova isto varaju.
Dakle hajmo yebat Zelju .
Opet prica da neko je.be zelju namjerno. Sto je neistina.

Zakoni po opcinama su drugaciji (vjerovali ili ne), a o kantonima da ne pricam.

Jednostavno drzava i PU na NUDE SVE OPCIJE i nije.do njih, a to STO JE NEKO MISLIO "JE.BO KLAB" lahko cemo je drugi par cipela.

Fino setaca kera tuziti da NADOKNADI STETU koji je nanio. On i njegovi debili.

Pustite se zavjera. Amar Osim je krivac sa ova sranja. Tacka.
Kakve bolan teorije zavjere, ko prica o tome.Ako 90 posto klubova placa minimalac igracima a ostatak u kesu i to je javna ajna i ako se rade dupli ugovori.i to je javna tajna i niko ih ne kontrolise i kaznjava za to ,a mi sve uredno.prijavljujemo i ne izlazi nam inspekcija , hajme prosvjetli kako se to zove ili karakterise.
Ja mozda i.vise od tebe znam.sta su Amar i njegovi ahbabi uradili klubu , i to.su fakti koji ce biti predmeti neceg.
Kakve zavjere bolan, lopovluk.i.kriminal u Zelji u poreskoj u federaciji u savezu.
Nema alibija nikom.kakvi.zakoni o porezu i opstinama i kantonima razliciti.Nije tacno.
Pokusat cu kratko, jer sam stvarno vec izgubio zivce objasnjavajuci da je mlijeko bijelo.

1. Placa minimalac npr. Tuzla City. Na sta su prijavljeni, on plati drzavi. To sto Azmir ode u banku PODIGNE SVOJIH LICNIH 200 0000 KM, i da LICNO IGRACIMA, ti mozes plakati. NJEMU NE MOGU NISTA. AL DOSLOVNO NISTA. Nista ne ide preko kluba. Ja sada odem u banku podignem 10 000, dam ih jaranu. Sta ce mi drzava? Povuci za tuki.

2. Molim vas prestanite pricati da nam dolaze inspekcije stalno. Inspekcije za sta? Nama da su dolazile inspekcije u klub svaki mjesec kao sto pises. MI BI VEC IMALI PODNESEN UKUPAN DUG i vjerovatno potpisan reprogram. jer inspecija ti SPUCA NALOG i sumira dug, pa se ti jebi sa njim. Tako da molim vas prestani pricati o tim inspekcijama, odgovorno tvrdim da u zadnjih par godina, NI BLIZU inspekcija nije bilo kao ranije. znaci NI BLIZU.

3. Zakoni po pitanju poreza (ovo iznad napisano je isto manje-vise), ali postoje zakoni koji se drugacije tumace po OPCINAMA. Najbanlniji prijmer, kupujes NEKRETNINU PRVI PUT sa svojom zenom. U Vogosci si oslobodjen placanja poreza 30m2 TI, 30m2 tvoja zena. Ukupno 60m2. U Opcini NS ili NG mozete maksimalno biti oslobodjen 45m2 ili 30m2, u zavisnosti da li je stan 2/1 ili 1/1. Licno isao u opstine i ganjao ovo. I TI MENI KAZE ISTO JE SVE PO OPCINAMA?

Mozemo li samo prestati pisati o ovome? Znaci SAMI SMO KRIVI ZA OVO. Tacnije botovi Amara Osima i njegovi dupelizci.
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:35 pm

Sa poreznom je riješeno kako sam čuo, pitanje je samo da li ćemo ih uspjeti registrovati danas, ja kad sam radio u jednom klubu kao generalni sekretar bilo je moguće registrovati igrača,trenera do 00:00 dan prije utakmice odnosno 24h.
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1824
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 3:38 pm

Kakve su ovo rasprave danas, šta god neko napiše, javi se drugi na ispravak netačnog navoda. :D
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3192
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:06 pm

Ogromma greska na printu novih majica,slika istoka od prije par godine bez krova...pa daj malo ozbiljnosti i profesionalnosti kad radiš, čovječe
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:14 pm

Majkel je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:38 pm
Kakve su ovo rasprave danas, šta god neko napiše, javi se drugi na ispravak netačnog navoda. :D
Ne slazem se sa tobom. Nisi u pravu.

:D :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
plavi9
Postovi: 110
Pridružen/a: uto okt 20, 2020 12:40 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:21 pm

Necu da zamaram ovdje ljude s ovom nepotrebnom polemikom oko poreske politike u ovoj zemlji.Iskljuciv si i ljutis se.
Nemam ja namjeru koju imas ti sa svojim egom .Dobro u pravu si , al mozda i nisi.S ovim zavrsavam pricu.
Vazan je Zeljo , ostalo.su sitnice.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:29 pm

Ivkovic unesen u komet, tek od 15.08 ima pravo bit na klupi, pomocnik isto.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1824
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:31 pm

AsharaK je napisao/la:
pet jul 30, 2021 4:29 pm
Ivkovic unesen u komet, tek od 15.08 ima pravo bit na klupi.
a svašta..
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:31 pm

Majkel je napisao/la:
pet jul 30, 2021 4:31 pm
AsharaK je napisao/la:
pet jul 30, 2021 4:29 pm
Ivkovic unesen u komet, tek od 15.08 ima pravo bit na klupi.
a svašta..
Ne razumijem kojom logikom, ako je vec unesen.
Željezničar ante portas !
 
ANamelessGhoul
Postovi: 1734
Pridružen/a: pon avg 15, 2016 1:34 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:32 pm

Ja sranja i pravila u pm...
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:32 pm

slika

Stari grad...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:48 pm

Ovo prvi put vidim na cometu da neko ko je unesen ima pravo tek za 15 dana, ne razumijem fakat
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Valter
Postovi: 1318
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 4:53 pm

Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:09 pm
mavi je napisao/la:
pet jul 30, 2021 3:06 pm
Durgo je napisao/la:
pet jul 30, 2021 2:54 pm
I JOS JEDNOM DA NAPISEM I DA PRESTANEMO PISATI GLUPOSTI, I ZAVRSIMO SA TOM TEMOM.

PROBLEM SA TOMOM I SVIM STRANCIMA JE "RADNA DOZVOLA" IZ UREDA ZA STRANCE. DA BI DOBILI RADNU DOZVOLU, MORAJU NAM BITI CISTI PAPIRI (BAS KAO I SVAKA DRUGA KOMPANIJA). TO JE UVIJEK TAKO BILO, OSIM AKO NEKO OD NASIH NE ZNA NEKE JAKE CIVIJE, KOJE CE PREKRSITI ZAKON I DATI DOZVOLU BEZ PAPIRA IZ PU.

NAS PROBLEM JE STO IMAMO DUG, KOJI NITI SMO POKRILI REPROGRAOM NITI PLATILI NA VRIJEME. KADA SE TO RIJESI IMAT CEMO PRAVO REGISTROVATI STRANE IGRACE.

ZNACI NI DRZAVA, NI SAVEZ, NITI BILO KO NE PRAVI PROBLEM. NITI NEKE GLUPOSTI STO CITAM, DA 'NE MOGU DATI NAMA, A NE DATI KONAMA'. ZNACI KADA BUDEMO CISTI, SVE CE SE RIJESITI.

NAS JOS VECI PROBLEM SU TUZBE KOJE DOLAZE, PA TREBA SKONTATI STA JE PRIORITET. TOMO ILI TUZBE.
Jednu veoma bitnu stvar si zaboravio.
Čak i kad se riješi dug, dobije radna dozvola, mora se aplicirati za boravisnu dozvolu, bez koje se stranci ne mogu registrovati. Procedura izdavanje iste traje i do dva mjeseca i nije baš formalnost, kao što to neki misle. Ovo zadnje nam baš i ne ide u prilog, radi cajtnota s vremenom.
ja ne kazem da se to zavrsi preko noc, ali nece biti pravnih prepreka, nakon sto se rijesi ovo sto sam naveo... da li ce trajati dan ili 2 mjeseca ne znam... isto kao sve u ovoj vokojebini....
Bosna i Hercegovina je naša jedina domovina. Tačno je da ovdje živi veliki broj ljudi koji je na svaki način žele prikazati nemogučom tako da i realizacija nekih stvari je dosta otežana. Ali nazvati na ovom forumu (ili bilo gdje drugo) svoju DRŽAVU vukojebinom je užas bez ikakvog opravdanja. Malo više pameti i mudrosti ne bi nam škodilo. A Mile i njemu slični slave kada vide ovakve komentare.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 30, 2021 5:05 pm

Na kraju čovjek bi upravu.

Stvarno loša komunikacija među insajderima, nemojte tako naglo i oštro napadat drugog, svakako će se na kraju jedan izofirat :D

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], Ujko i 268 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija