Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
fcz
Postovi: 4129
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:52 pm

cikoradovic je napisao/la:
pon apr 15, 2024 9:39 pm
Ako opstanemo (ako budemo pametni kao u Modriči i sinoć, sigurno hoćemo) odmah treba početi spremati sljedeću takmičarsku godinu.

Prioritete bih poredao sljedećim redoslijedom:
- sportski direktor (maknuti Bekrića (trebao bi sam otići) i pronaći mu nasljednika). Po pitanju budgeta, kako je opisano, nisu male pare u igri oko igračkog kadra, bar trenutno.
- trener (odlučiti šta i kako dalje, ostati sa trenutnim (što bi bio logičan slijed okolnosti ukoliko osigura opstanak) ili promijeniti trenera (nepopularno mišljenje ali nije me kupio nešto posebno)).
- odmah treba krenuti u proces pronalaska ekipa sa kojom ćemo ući u saradnju. Treba iskoristiti registracije. Prijedlog: Stupčanica, Gradina, Budućnost, što da ne i Tešanj ili Gradačac.
- treneri u omladinskoj školi.
- saradnja sa Accrom.

Po meni je jako bitan period ispred nas. Volio bih da opet pokušamo kao i 2015. godine, sa poletnijom, potentnijom i mladom ekipom, normalno sa par iskusnih igrača koji bi bili nosioci te ekipe.


Što se tiče sportskog direktora, pokušao bih sa nekim od nekadašnjih igrača reprezentacije: Topić, Muslimović, Rahimić, Lulić, Spahić, Šilić, sa strane samo Fistonić i Kamber.
Prijedlog trenera: Mujdža, Karoglan, Maksimović, Karačić, Šegrt. Čusta isto ne bi bio loša opcija.
U omladinski pogon ubaciti: Mujkića, Vraneševića, Cocalić bi trebao preći da radi sa djecom, vidjeti i vratiti Gutu, ako je dobar, da li sam pročitao negdje da je bolestan možda, ne sjećam se.

Što se tiče igračkog kadra, ne treba štediti, ne treba ni pretjerati, da smo od početka imali budžet kao zimus, sigurno ne bi bili tu gdje jesmo.

Stipo Marković, Mihael Kuprešak, Karlo Kamenar, Miloš Filipović, Miloš Nikolić, Filip Čuić, Zinedin Mustedanagić, Marko Čubrilo, Edin Fatić, Ilija Mašić, Alen Jurilj, samo su neki od igrača koji će biti slobodni ljetos.

Treba upratiti Tallisona, Salimana, Vadzea, Odinaku, Lellija, Campanu, ima i tu materijala, kako će se osloboditi mjesto stranca (Amoah, Charles, možda i Jaber) treba i to obezbijediti.
Zar je ta prica s Accrom jos uvijek aktuelna, postoji li uopste neki vazeci ugovor?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 249
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 9:58 pm

fcz je napisao/la:
pon apr 15, 2024 9:52 pm
Zar je ta prica s Accrom jos uvijek aktuelna, postoji li uopste neki vazeci ugovor?
Možda si zamijenio sa Medeamom, nema tu ništa, ni sa jednim ni sa drugim. Pisao sam jednom, smatram da bi trebali stupiti u saradnju sa Lionsima, mogli bi mi od njih itekako imati koristi.

Ja mogu srediti kontakt npr. sa čelnicima Hearts of Oak ekipe u Gani, preko jednog prijatelja.

Još bi se moglo popričati sa Seadom Ramovićem, nekadašnjim golmanom Wolfsburga i Mönchengladbacha, koji trenutno radi u trener u Africi (Južnoj).
ŽELJEZNIČAR!
 
Avatar
Mirek11
Postovi: 1150
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 11:07 pm

cikoradovic je napisao/la:
pon apr 15, 2024 9:39 pm
Ako opstanemo (ako budemo pametni kao u Modriči i sinoć, sigurno hoćemo) odmah treba početi spremati sljedeću takmičarsku godinu.

Prioritete bih poredao sljedećim redoslijedom:
- sportski direktor (maknuti Bekrića (trebao bi sam otići) i pronaći mu nasljednika). Po pitanju budgeta, kako je opisano, nisu male pare u igri oko igračkog kadra, bar trenutno.
- trener (odlučiti šta i kako dalje, ostati sa trenutnim (što bi bio logičan slijed okolnosti ukoliko osigura opstanak) ili promijeniti trenera (nepopularno mišljenje ali nije me kupio nešto posebno)).
- odmah treba krenuti u proces pronalaska ekipa sa kojom ćemo ući u saradnju. Treba iskoristiti registracije. Prijedlog: Stupčanica, Gradina, Budućnost, što da ne i Tešanj ili Gradačac.
- treneri u omladinskoj školi.
- saradnja sa Accrom.

Po meni je jako bitan period ispred nas. Volio bih da opet pokušamo kao i 2015. godine, sa poletnijom, potentnijom i mladom ekipom, normalno sa par iskusnih igrača koji bi bili nosioci te ekipe.


Što se tiče sportskog direktora, pokušao bih sa nekim od nekadašnjih igrača reprezentacije: Topić, Muslimović, Rahimić, Lulić, Spahić, Šilić, sa strane samo Fistonić i Kamber.
Prijedlog trenera: Mujdža, Karoglan, Maksimović, Karačić, Šegrt. Čusta isto ne bi bio loša opcija.
U omladinski pogon ubaciti: Mujkića, Vraneševića, Cocalić bi trebao preći da radi sa djecom, vidjeti i vratiti Gutu, ako je dobar, da li sam pročitao negdje da je bolestan možda, ne sjećam se.

Što se tiče igračkog kadra, ne treba štediti, ne treba ni pretjerati, da smo od početka imali budžet kao zimus, sigurno ne bi bili tu gdje jesmo.

Stipo Marković, Mihael Kuprešak, Karlo Kamenar, Miloš Filipović, Miloš Nikolić, Filip Čuić, Zinedin Mustedanagić, Marko Čubrilo, Edin Fatić, Ilija Mašić, Alen Jurilj, samo su neki od igrača koji će biti slobodni ljetos.

Treba upratiti Tallisona, Salimana, Vadzea, Odinaku, Lellija, Campanu, ima i tu materijala, kako će se osloboditi mjesto stranca (Amoah, Charles, možda i Jaber) treba i to obezbijediti.
Igracki kadar prioritet jedini, sljedece sezone 4 ekipe ispadaju zbog skracenja lige od 2025.g., da ne bi dosli opet u situaciju borbe za opstanak.
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
SanMan
Postovi: 1229
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 15, 2024 11:38 pm

Ne razumijem se u ove "tifo" navijačke furke u današnje vrijeme ali mislim da svi moramo bar pokušati da se ovo zaustavi prije nego počnemo žaliti nekog - mrtvog ili u zatvoru
 
PlavaDobrinja1921
Postovi: 125
Pridružen/a: pon jan 09, 2023 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 7:04 am

Zna li neko hocemo li na ljeto dobiti novog generalnog sponzora, radi li se na tom polju ista konkretno?
 
milanribar
Postovi: 686
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 8:18 am

PlavaDobrinja1921 je napisao/la:
uto apr 16, 2024 7:04 am
Zna li neko hocemo li na ljeto dobiti novog generalnog sponzora, radi li se na tom polju ista konkretno?
Radi i ima ponuda ali nisu puno veće cifre od trenutnog generalnog sponzora. Nisam pametan da li spuštati cijenu sebi ili uzeti šta se nudi...
 
Avatar
Minotaur
Postovi: 54
Pridružen/a: sri nov 08, 2023 2:41 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 8:39 am

slika

Mislim da bi ovo trebala postati i praksa kod nas, nema više besplatnih karata, pa ni za članove uprave, skupštine, legende kluba. Svako ko želi kartu, a pogotovo VIP mora platiti, čak bih išao na varijantu da su članovi uprave obavezni platiti godišnju zapad VIP. Naravno, ovi gore nabrojani bi imali prioritet pri kupovini karata i nikakve druge pogodnosti. Ako prosječan navijač može odvojiti svoj novac za kupovinu sezonske, pojedinačne karte, onda mogu i ovi.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23658
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 9:04 am

SanMan je napisao/la:
pon apr 15, 2024 11:38 pm
Ne razumijem se u ove "tifo" navijačke furke u današnje vrijeme ali mislim da svi moramo bar pokušati da se ovo zaustavi prije nego počnemo žaliti nekog - mrtvog ili u zatvoru
Najgore sto se moze desiti ovoj omladini je da sarajevski derbi postane kao beogradski. Nemojte to da radite, kasno je ako dodje do najgorega. Nadam se da ce se smiriti ovo sve, svi imamo kolege, poznanike, a i clanove familije koji navijaju za oba kluba. Toliko je pitara polozilo zivote u ratu na Grbavici. Pa valjda se ima nekakav osjecaj prema tim plemenitim zrtvama. Sarajevski derbi je uvijek bio specifican po kvalitetnoj zezanciji, nemojte to da se unistava. To je jedan od simbola ovog grada. Svima nam je da to ostavimo kako treba onima koji dolaze poslije nas.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 249
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 9:20 am

Minotaur je napisao/la:
uto apr 16, 2024 8:39 am
slika

Mislim da bi ovo trebala postati i praksa kod nas, nema više besplatnih karata, pa ni za članove uprave, skupštine, legende kluba. Svako ko želi kartu, a pogotovo VIP mora platiti, čak bih išao na varijantu da su članovi uprave obavezni platiti godišnju zapad VIP. Naravno, ovi gore nabrojani bi imali prioritet pri kupovini karata i nikakve druge pogodnosti. Ako prosječan navijač može odvojiti svoj novac za kupovinu sezonske, pojedinačne karte, onda mogu i ovi.
Mislim da je to bila praksa dok je na čelu UO bio baš Gredić. Sjećam se intervjua da je pričao kako svaki član Uprave mora imati Gold kartu koja košta 1500KM godišnje i da je to obaveza svakog člana Uprave, ne sjećam se da li je bilo i skupštine i da su članovi Uprave na gostovanja išli od svojih para, plaćali let, hotel i sve ostalo.

Legende kluba trebaju da imaju besplatne karte ali samo u slučaju kad ih Klub organizovano pozove.
ŽELJEZNIČAR!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23658
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 11:22 am

Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1271
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 11:24 am

milanribar je napisao/la:
uto apr 16, 2024 8:18 am
PlavaDobrinja1921 je napisao/la:
uto apr 16, 2024 7:04 am
Zna li neko hocemo li na ljeto dobiti novog generalnog sponzora, radi li se na tom polju ista konkretno?
Radi i ima ponuda ali nisu puno veće cifre od trenutnog generalnog sponzora. Nisam pametan da li spuštati cijenu sebi ili uzeti šta se nudi...
Pa pametnije bi bilo uzeti pa koja bude najveća ponuda.....
Država Željo
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 12:35 pm

Mirek11 je napisao/la:
cikoradovic je napisao/la:
pon apr 15, 2024 9:39 pm
Ako opstanemo (ako budemo pametni kao u Modriči i sinoć, sigurno hoćemo) odmah treba početi spremati sljedeću takmičarsku godinu.

Prioritete bih poredao sljedećim redoslijedom:
- sportski direktor (maknuti Bekrića (trebao bi sam otići) i pronaći mu nasljednika). Po pitanju budgeta, kako je opisano, nisu male pare u igri oko igračkog kadra, bar trenutno.
- trener (odlučiti šta i kako dalje, ostati sa trenutnim (što bi bio logičan slijed okolnosti ukoliko osigura opstanak) ili promijeniti trenera (nepopularno mišljenje ali nije me kupio nešto posebno)).
- odmah treba krenuti u proces pronalaska ekipa sa kojom ćemo ući u saradnju. Treba iskoristiti registracije. Prijedlog: Stupčanica, Gradina, Budućnost, što da ne i Tešanj ili Gradačac.
- treneri u omladinskoj školi.
- saradnja sa Accrom.

Po meni je jako bitan period ispred nas. Volio bih da opet pokušamo kao i 2015. godine, sa poletnijom, potentnijom i mladom ekipom, normalno sa par iskusnih igrača koji bi bili nosioci te ekipe.


Što se tiče sportskog direktora, pokušao bih sa nekim od nekadašnjih igrača reprezentacije: Topić, Muslimović, Rahimić, Lulić, Spahić, Šilić, sa strane samo Fistonić i Kamber.
Prijedlog trenera: Mujdža, Karoglan, Maksimović, Karačić, Šegrt. Čusta isto ne bi bio loša opcija.
U omladinski pogon ubaciti: Mujkića, Vraneševića, Cocalić bi trebao preći da radi sa djecom, vidjeti i vratiti Gutu, ako je dobar, da li sam pročitao negdje da je bolestan možda, ne sjećam se.

Što se tiče igračkog kadra, ne treba štediti, ne treba ni pretjerati, da smo od početka imali budžet kao zimus, sigurno ne bi bili tu gdje jesmo.

Stipo Marković, Mihael Kuprešak, Karlo Kamenar, Miloš Filipović, Miloš Nikolić, Filip Čuić, Zinedin Mustedanagić, Marko Čubrilo, Edin Fatić, Ilija Mašić, Alen Jurilj, samo su neki od igrača koji će biti slobodni ljetos.

Treba upratiti Tallisona, Salimana, Vadzea, Odinaku, Lellija, Campanu, ima i tu materijala, kako će se osloboditi mjesto stranca (Amoah, Charles, možda i Jaber) treba i to obezbijediti.
Igracki kadar prioritet jedini, sljedece sezone 4 ekipe ispadaju zbog skracenja lige od 2025.g., da ne bi dosli opet u situaciju borbe za opstanak.
Igracki kadar moze biti prioritet jedino paralelno sa rjesavanjem 2-3 prioritetnija pitanja. Klub po zavrsetku ove sezone mora imati jasnu viziju i strategiju funkcionisanja sljedecih godinu, tri i pet minimalno. Mora se znati sta su realni ciljevi, kako u sportskom tako i u finansijskom segmentu. Ne smije se vise nikad desiti situacija kao sto je experiment sa Tuwairijem. Mora se voditi racuna o profilu trenera i igraca koji se dovode, ne smije se desiti da vratis u klub Bekrica i Stanica nakon njihovog omalovazavanja kluba. Tu se vidi koliko je klub ozbiljan. Dzaba ti igracki kadar u nesredjenom klubu, klubu sa narusenim imidzom, klubu koji je izgubio svoje prave vrijednosti...

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

 
Avatar
cikoradovic
Postovi: 249
Pridružen/a: pet nov 25, 2022 6:12 pm
Lokacija: Bor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 1:11 pm

Kao što sam i pisao, puno detaljnije, ozbiljnije i konkretnije. Tu su i pojedini intereseri (pisma namjere su poslana na našu adresu, jedan nama dobro poznat).

Strategija je dospjela i na mnoge EU, SA, USA i druge business stranice.
ŽELJEZNIČAR!
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 1:42 pm

Sretno svima koji ucestvuju u trazenju partnera, ovo mi vec izgleda ozbiljnije, i ne pokusavjte ubacivati politicke konotacije, svako ko pokusava pomoci je dobro dosao.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5147
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 2:07 pm

milanribar je napisao/la:
uto apr 16, 2024 8:18 am
PlavaDobrinja1921 je napisao/la:
uto apr 16, 2024 7:04 am
Zna li neko hocemo li na ljeto dobiti novog generalnog sponzora, radi li se na tom polju ista konkretno?
Radi i ima ponuda ali nisu puno veće cifre od trenutnog generalnog sponzora. Nisam pametan da li spuštati cijenu sebi ili uzeti šta se nudi...
Bilo ko drugi osim trenutnog generalnog sponzora bi trebalo da je dobrodošao. Još ako je kako kažeš otprilike ova cifra koju smo sad unijeli u klub. Iz prostog razloga jer mi navijači opet možemo te pare sakupiti po nekom drugom osnovu
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 3:52 pm

Nekako imam dobar osjecaj kada je u pitanju ovaj zadnji javni poziv.
 
MATORI
Postovi: 1140
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 4:00 pm

alombardo je napisao/la:
uto apr 16, 2024 3:52 pm
Nekako imam dobar osjecaj kada je u pitanju ovaj zadnji javni poziv.
Ima kazu neka "grupa gradjana iz Dubaija" koja je isto zainteresirana za ulaganje.....
Samo uz jedan uslov - da ih ne pitamo: "Odakle vam lova"?
🤣
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 4:53 pm

De se urazumite malo, jel mora sve na politiku
Željezničar ante portas !
 
Avatar
flux
Postovi: 661
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 5:08 pm

AsharaK je napisao/la:
uto apr 16, 2024 4:53 pm
De se urazumite malo, jel mora sve na politiku
Pa obrisi ove sto su to i poceli, a ne nas sto smo upozorili na to ;)
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1588
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 16, 2024 5:16 pm

flux je napisao/la:
uto apr 16, 2024 5:08 pm
AsharaK je napisao/la:
uto apr 16, 2024 4:53 pm
De se urazumite malo, jel mora sve na politiku
Pa obrisi ove sto su to i poceli, a ne nas sto smo upozorili na to ;)
Nije on ovo fino prelgledao, možda je šta zauzet 😀

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 158 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija