Moderator/ica: storm_raider

 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 10:35 pm

505 VITEŠKA je napisao/la:
čet avg 18, 2022 10:27 pm
Ovaj uspijeh Zrinjskog natjerao me da napišem nekoliko riječi,ne zato što sam sretan što je neki bh klub dominatno izgledao u play offu nekog Evropskog takmičenja nego zbog revolta i ljutnje na svoj vlastiti klub za koji navijam,zbog amaterizma koji vlada zadnjih godina.
Selekcija igrača! Vjerovatno jedna od najbitnijih stvari u fudbalu,a ono što je Zrinjskom dalo uspijeh je baš ta selekcija igrača,naravno dobra selekcija igrača vrši se uz dobrog trenera.
Mnogo ne ovo iznerviralo večeras kad sam se sjetio šta je naš trener radio i radi i dalje....
U ekipi Zrinjskog imaš starija imena koji su dostojni najvišeg nivoa domaćeg prvenstva i dostojni nivoa evropskih utakmica,znači stariji igrači ali KVALITETNI! A sve ostalo su mladići,mladići i talenti koji stasavaju u normalnim uslovima,sa normalnim trener,sa iskusnim igračem pored sebe,baš taj dobar trener i dobra selekcija igrača im danas daje uspijeh i ubiru financijske plodove zbog tog posla.
A sad da se vratim našeg mistera,zmači prošle sezone zadnjih 5 utakmica kad je sve izgubljeno umjesto da se što više guraju Jaganjac,Kočević,Beća,Drina,naš mag Simeone je gurao likove poput Bekrica,Resica,Vucenovica....
Za uspjeh u teskim uslovima trebaju stariji igraci ali koji imaju KVALITET (u nasem slucaju Bender,Cocalic,Stilic) i ostalo mladi igraci koji ce stasavati uz starije,ali mladi igrac takodjer ne moze stasavati ako mu neki papak sa tribine psuje clanove familije na prvi slabi pas i kad za trenera imas lika koji ne poklapa usta 90 minuta,a komentarise svaki pas.
Iskreno se nadam da ce za Zelju doci bolji dani kako financijski tako i strukturno u profesinalizmu osoblja
Stvar je drug mentaliteta, ljudi su to shvatili. Sto nemaju u nogama nadoknaduju trkom i hrabroscu. Ko prati zna, da su mogli i ranije. Pa sjeti se Utrechta i Apoela. Apoel ih jedva na penale dobio. Zrinjski ih u produzetku pojeo, a ne ko mi povedes protiv Maccabija, povuces se kao da su nemani. Molis Boga da ne primis vise od tri gola.
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 944
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 10:36 pm

Zrinjski skoro na svakoj poziciji ima najboljeg igraca u ligi na toj poziciji, i naravno kad dodje trener koji ih je dosta i doveo, a zna sta radi onda imate ovo za rezultat. Jakirovic je stvarno osvijezenje za ovu ligu.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1931
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 10:41 pm

Svaka čast Zrinjskom, potpuno su izdominirali večeras..
Definitivno su podigli ljestvicu, nadam se da će i ostali klubovi u ligi pratiti ovaj nivo, ostaje da vidimo.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 10:42 pm

Ključ uspjeha Zrinjskog je trener. Sergej je apsolutno druga dimenzija u odnosu na ostale trenere iz naše lige.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 10:57 pm

Fudbal nije nikada bio jedan čovjek, niti jedan igrač. Nemoguće je fudbalski klub spojiti sa takvim načinom funkcionisanja i opstanka u bilo kojem podneblju pa tako i u našem. Klub je skup ljudi koji pušu u istom smjeru i čine sve da naprave da tom klubu i tim ljudima u konačnici bude bolje. Kod nas to već jako dugo nije bio slučaj, iz x ili y razloga. (Ne bih o njima.)
Ako prati iko kolumne stranih fudbalera ili eto čak iz regiona znao bi da dušu kluba čine obični radnici istog poput ekonoma, čistačica, ljudi na održavanju terena, "medicinara" i ostalih. Oni koji su najdalje od oka kamere. Klub čini i stručni štab, i simbioza istog međusobno, gdje svi imaju povjerenja jedni u druge i rade za dobrobit kluba, a ne vlastitu promociju i dobrobit. Više puta se pokazalo da i pojedinac izvlači iz sebe maksimum samo onda kada je ekipa skladna.
Klub čine i fudbaleri. Nekada su fudbaleri bili "romantičari". Potezi u kvadratu prostora, a ringišpil u glavi protivnika pokušavajući da zaustavi seriju driblinga. Danas, to više nije fudbal. Fudbal je danas ono što Santos kod nas proizvodi najviše na terenu. Motorika, trčanje, pressing, pokušavanje da protivnika u ranoj fazi njegove igre primoraš na grešku i onda istu kapitaliziraš pogotkom.
Eh ovo napisano, to je 0,01% onoga što je klub. Za ostatak, možda nekad u bolja vremena.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 11:07 pm

Dolazak Jakirovica je pokazao koliko je ova nasa liga amaterska, covjek je u pola godine slozio kockice i izdominirao, i to sa manjim budzetom nego prethodnih godina. Znaci nije sve u novcu, nesto je i u znanju.
Slozio bih se da je i stvar mentaliteta, vecinom su to igraci koji dolaze iz hr. prve ili druge lige. I tacno se vidi da nemaju kompleks manje vrijednosti nego se fajtaju i daju sve od sebe. A mi, jesmo li izasli na teren, gace same spadaju. Nazalost, al to je tako, vise za neko sociolosko istrazivanje nego sportsko. Zeljo kad ode na gostovanje u neku selendru u BiH ne pokazuje drčnost koju treba a komoli u Europi.
Zna li neko zasto im gornji dio tribine nije nikad u funkciji?
 
Hare79
Postovi: 1237
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 11:10 pm

Hare79 je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:07 pm
Dolazak Jakirovica je pokazao koliko je ova nasa liga amaterska, covjek je u pola godine slozio kockice i izdominirao, i to sa manjim budzetom nego prethodnih godina. Znaci nije sve u novcu, nesto je i u znanju.
Slozio bih se da je i stvar mentaliteta, vecinom su to igraci koji dolaze iz hr. prve ili druge lige. I tacno se vidi da nemaju kompleks manje vrijednosti nego se fajtaju i daju sve od sebe. A mi, jesmo li izasli na teren, gace same spadaju. Nazalost, al to je tako, vise za neko sociolosko istrazivanje nego sportsko. Zeljo kad ode na gostovanje u neku selendru u BiH ne pokazuje drčnost koju treba a komoli u Europi.

U svakom slucaju cestitke Zrinjskom. Zna li neko zasto im gornji dio tribine nije nikad u funkciji?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 11:19 pm

bogi je napisao/la:
čet avg 18, 2022 10:57 pm
Fudbal nije nikada bio jedan čovjek, niti jedan igrač. Nemoguće je fudbalski klub spojiti sa takvim načinom funkcionisanja i opstanka u bilo kojem podneblju pa tako i u našem. Klub je skup ljudi koji pušu u istom smjeru i čine sve da naprave da tom klubu i tim ljudima u konačnici bude bolje. Kod nas to već jako dugo nije bio slučaj, iz x ili y razloga. (Ne bih o njima.)
Ako prati iko kolumne stranih fudbalera ili eto čak iz regiona znao bi da dušu kluba čine obični radnici istog poput ekonoma, čistačica, ljudi na održavanju terena, "medicinara" i ostalih. Oni koji su najdalje od oka kamere. Klub čini i stručni štab, i simbioza istog međusobno, gdje svi imaju povjerenja jedni u druge i rade za dobrobit kluba, a ne vlastitu promociju i dobrobit. Više puta se pokazalo da i pojedinac izvlači iz sebe maksimum samo onda kada je ekipa skladna.
Klub čine i fudbaleri. Nekada su fudbaleri bili "romantičari". Potezi u kvadratu prostora, a ringišpil u glavi protivnika pokušavajući da zaustavi seriju driblinga. Danas, to više nije fudbal. Fudbal je danas ono što Santos kod nas proizvodi najviše na terenu. Motorika, trčanje, pressing, pokušavanje da protivnika u ranoj fazi njegove igre primoraš na grešku i onda istu kapitaliziraš pogotkom.
Eh ovo napisano, to je 0,01% onoga što je klub. Za ostatak, možda nekad u bolja vremena.
Sta mislis koga je Ivica smatrao najbitnijim u timu, ukljucujuci pomocno osoblje?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 11:56 pm

Hajde Željo pobjedi, bodove donesi!
Željezničar ante portas !
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 18, 2022 11:59 pm

Samo da svi guraju u jednom smijeru. Greske su normalne, i umjesto da pomognemo da se prevazidju mi kunemo i tjeramo.

Garantujem zivotom, da nam setac kera, korumpirani novinari, maloumni konobari sa gradjevinskom mafijom nisu priredili ono sto jesu, mi bi danas na nasoj jos ljepsoj Grbavici gledali Zelju umjesto Zrinjskog u Mostaru....

Za lijeka im trebalo svima ko je na bilo koji nacin nastetio klubu u to vrijeme...

Nikad oprostiti i zaboraviti, a vala jedva cekam da brkato govno dodje na Grbavicu....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4126
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 12:02 am

Durgo je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:59 pm
Samo da svi guraju u jednom smijeru. Greske su normalne, i umjesto da pomognemo da se prevazidju mi kunemo i tjeramo.

Garantujem zivotom, da nam setac kera, korumpirani novinari, maloumni konobari sa gradjevinskom mafijom nisu priredili ono sto jesu, mi bi danas na nasoj jos ljepsoj Grbavici gledali Zelju umjesto Zrinjskog u Mostaru....

Za lijeka im trebalo svima ko je na bilo koji nacin nastetio klubu u to vrijeme...

Nikad oprostiti i zaboraviti, a vala jedva cekam da brkato govno dodje na Grbavicu....
Hajd da se kladimo da ce pica pred utakmicu s nama dobiti treci zuti. Ako dotad ne dobije nogu.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 12:07 am

fcz je napisao/la:
pet avg 19, 2022 12:02 am
Durgo je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:59 pm
Samo da svi guraju u jednom smijeru. Greske su normalne, i umjesto da pomognemo da se prevazidju mi kunemo i tjeramo.

Garantujem zivotom, da nam setac kera, korumpirani novinari, maloumni konobari sa gradjevinskom mafijom nisu priredili ono sto jesu, mi bi danas na nasoj jos ljepsoj Grbavici gledali Zelju umjesto Zrinjskog u Mostaru....

Za lijeka im trebalo svima ko je na bilo koji nacin nastetio klubu u to vrijeme...

Nikad oprostiti i zaboraviti, a vala jedva cekam da brkato govno dodje na Grbavicu....
Hajd da se kladimo da ce pica pred utakmicu s nama dobiti treci zuti. Ako dotad ne dobije nogu.
Bice, pa makar na tribini...
**** li ga Selimovic i SBB glavonja u usta brkata...

Koja me huja ufati kada gledam gledam vekez i tc na grbavici i ovaj zrinjski koji nam UKRAO titule... oni su kao top, a mi gusimo... sjeme im *****...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 12:17 am

fcz je napisao/la:
pet avg 19, 2022 12:02 am
Durgo je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:59 pm
Samo da svi guraju u jednom smijeru. Greske su normalne, i umjesto da pomognemo da se prevazidju mi kunemo i tjeramo.

Garantujem zivotom, da nam setac kera, korumpirani novinari, maloumni konobari sa gradjevinskom mafijom nisu priredili ono sto jesu, mi bi danas na nasoj jos ljepsoj Grbavici gledali Zelju umjesto Zrinjskog u Mostaru....

Za lijeka im trebalo svima ko je na bilo koji nacin nastetio klubu u to vrijeme...

Nikad oprostiti i zaboraviti, a vala jedva cekam da brkato govno dodje na Grbavicu....
Hajd da se kladimo da ce pica pred utakmicu s nama dobiti treci zuti. Ako dotad ne dobije nogu.
Nogu će sigurno dobiti za manje od mjesec dana , nije mu tamo "babovina" ko u Želji a i nema u Mostaru "šampanjac" ekipe
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1931
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 12:20 am

Hare79 je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:07 pm
Dolazak Jakirovica je pokazao koliko je ova nasa liga amaterska, covjek je u pola godine slozio kockice i izdominirao, i to sa manjim budzetom nego prethodnih godina. Znaci nije sve u novcu, nesto je i u znanju.
Slozio bih se da je i stvar mentaliteta, vecinom su to igraci koji dolaze iz hr. prve ili druge lige. I tacno se vidi da nemaju kompleks manje vrijednosti nego se fajtaju i daju sve od sebe. A mi, jesmo li izasli na teren, gace same spadaju. Nazalost, al to je tako, vise za neko sociolosko istrazivanje nego sportsko. Zeljo kad ode na gostovanje u neku selendru u BiH ne pokazuje drčnost koju treba a komoli u Europi.
Zna li neko zasto im gornji dio tribine nije nikad u funkciji?
Ne ispunjavaju uslove, nisu numerisani, možda ima još nekih stvari ali mislim da je to.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1931
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 12:32 am

Dr. Adzem je napisao/la:
čet avg 18, 2022 4:08 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri avg 17, 2022 7:45 pm
Nekakav sukob bio između navijača i brke, počelo je.. 😂
Ma sve na stranu al da stoka psuje mrtvog Ivicu to nije uredu.
Ma fuj, da sam bio na njegovom mjestu i imao kakav mitraljez uz sebe kojim slučajem, izrafalao bih ih redom sve, flaša je mila majka.. Smradovi vrapčićanski lojavi, nenormalno su mi se zgadili, a nekad su mi bili simpatični... Cijelu su mu utakmicu dobacivali i vrijeđali ga, na kraju mu više prekipilo valjda, oni misle trpit će ih, podvit rep, ulizivat se i vaditi ko Feđa, koliko god govno bio nek im je uzvratio. Nije ovo ništa šta tek pojedini o Ivici pišu i pričaju, pogotovo kad Amara komentarišu pa i pokojnog Ivicu spomenu u nekom negativnom kontekstu, da mi je pri ruci u tom trenutku golim rukama bih ga udavio. Samo se nadam da ćemo ih kako dolikuje "dočekati" i za ovo maltretiranje naših u Gabeli..
 
505 VITEŠKA
Postovi: 576
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 2:07 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
čet avg 18, 2022 10:35 pm
505 VITEŠKA je napisao/la:
čet avg 18, 2022 10:27 pm
Ovaj uspijeh Zrinjskog natjerao me da napišem nekoliko riječi,ne zato što sam sretan što je neki bh klub dominatno izgledao u play offu nekog Evropskog takmičenja nego zbog revolta i ljutnje na svoj vlastiti klub za koji navijam,zbog amaterizma koji vlada zadnjih godina.
Selekcija igrača! Vjerovatno jedna od najbitnijih stvari u fudbalu,a ono što je Zrinjskom dalo uspijeh je baš ta selekcija igrača,naravno dobra selekcija igrača vrši se uz dobrog trenera.
Mnogo ne ovo iznerviralo večeras kad sam se sjetio šta je naš trener radio i radi i dalje....
U ekipi Zrinjskog imaš starija imena koji su dostojni najvišeg nivoa domaćeg prvenstva i dostojni nivoa evropskih utakmica,znači stariji igrači ali KVALITETNI! A sve ostalo su mladići,mladići i talenti koji stasavaju u normalnim uslovima,sa normalnim trener,sa iskusnim igračem pored sebe,baš taj dobar trener i dobra selekcija igrača im danas daje uspijeh i ubiru financijske plodove zbog tog posla.
A sad da se vratim našeg mistera,zmači prošle sezone zadnjih 5 utakmica kad je sve izgubljeno umjesto da se što više guraju Jaganjac,Kočević,Beća,Drina,naš mag Simeone je gurao likove poput Bekrica,Resica,Vucenovica....
Za uspjeh u teskim uslovima trebaju stariji igraci ali koji imaju KVALITET (u nasem slucaju Bender,Cocalic,Stilic) i ostalo mladi igraci koji ce stasavati uz starije,ali mladi igrac takodjer ne moze stasavati ako mu neki papak sa tribine psuje clanove familije na prvi slabi pas i kad za trenera imas lika koji ne poklapa usta 90 minuta,a komentarise svaki pas.
Iskreno se nadam da ce za Zelju doci bolji dani kako financijski tako i strukturno u profesinalizmu osoblja
Stvar je drug mentaliteta, ljudi su to shvatili. Sto nemaju u nogama nadoknaduju trkom i hrabroscu. Ko prati zna, da su mogli i ranije. Pa sjeti se Utrechta i Apoela. Apoel ih jedva na penale dobio. Zrinjski ih u produzetku pojeo, a ne ko mi povedes protiv Maccabija, povuces se kao da su nemani. Molis Boga da ne primis vise od tri gola.
Slažem se da je i to jedan dio problema,u Bosni je mentalitet glup ali ubjedljivo najgluplji imaju Bošnjaci
 
Lopta
Postovi: 225
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 2:37 am

Maestro_1921 je napisao/la:
pet avg 19, 2022 12:20 am
Hare79 je napisao/la:
čet avg 18, 2022 11:07 pm
Dolazak Jakirovica je pokazao koliko je ova nasa liga amaterska, covjek je u pola godine slozio kockice i izdominirao, i to sa manjim budzetom nego prethodnih godina. Znaci nije sve u novcu, nesto je i u znanju.
Slozio bih se da je i stvar mentaliteta, vecinom su to igraci koji dolaze iz hr. prve ili druge lige. I tacno se vidi da nemaju kompleks manje vrijednosti nego se fajtaju i daju sve od sebe. A mi, jesmo li izasli na teren, gace same spadaju. Nazalost, al to je tako, vise za neko sociolosko istrazivanje nego sportsko. Zeljo kad ode na gostovanje u neku selendru u BiH ne pokazuje drčnost koju treba a komoli u Europi.
Zna li neko zasto im gornji dio tribine nije nikad u funkciji?
Ne ispunjavaju uslove, nisu numerisani, možda ima još nekih stvari ali mislim da je to.
Na gornjem dijelu tribine nemaju stolice, isto kao i na istocnoj tribini gdje su inace ultrasi
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3559
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 8:42 am

To je to. Dobiju govnari stadion na 100 godina, a nisu u stanju stolice postaviti.

To je ti je drzava i k....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 10:22 am

Durgo je napisao/la:
pet avg 19, 2022 8:42 am
To je to. Dobiju govnari stadion na 100 godina, a nisu u stanju stolice postaviti.

To je ti je drzava i k....
Ma mi imamo naš pa je babuki i kompaniji bilo teško održavati što su naslijedili, a kamoli šta drugo.

Šta se uigravalo na treningu, imal Amoaha tu gdje ili će ih mamba s klupe zakucati.
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet avg 19, 2022 11:51 am

Ovi ako se plasiraju igrat ce na Grbavici
Cuva Bog Zelju svog!

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot], MiroslavKruzik, PlavaDobrinja1921 i 241 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija