Moderator/ica: storm_raider

 
Diverzant
Postovi: 1766
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 4:00 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:43 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:31 pm
Diverzant je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:24 pm


Majorizirani navodno trebaju svaki mjesec plaćati 15k za stadion, a nikad nisu feninga uplatili. Kako se nikad ne pokrene priča oko tog dugovanja nije mi jasno
Znam, nikad feninga nisu platili.. Bila je neka rasprava prije dan-dva ja mislim dole kad su raspravljali oko budžeta, pa je neka vijećnica potegla to pitanje kad je neki majorizirani ujkan tražio da se oduzmu sredstva Veležu i prebace svinjskom. Ona je tad to pitanje potegla, da moraju plaćati kiriju za stadion, a nikad marke nisu dali.
Sad je Ujama smanjeno da plaćaju rentu po 2000 KM, a Veležu po 1000 KM. S tim što Velež plaća, a Uje nisu nikad uplatile rentanje.
I kad pomnozis eto minimalno 25 godina x 12 mjeseci ispadne tu dobra cifra koju bi konjušari trebali platiti. Ne do Bog da nama ima neko slicno dugovanje, odma bi se računi blokirali itd
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 4:05 pm

Diverzant je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:00 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:43 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:31 pm

Znam, nikad feninga nisu platili.. Bila je neka rasprava prije dan-dva ja mislim dole kad su raspravljali oko budžeta, pa je neka vijećnica potegla to pitanje kad je neki majorizirani ujkan tražio da se oduzmu sredstva Veležu i prebace svinjskom. Ona je tad to pitanje potegla, da moraju plaćati kiriju za stadion, a nikad marke nisu dali.
Sad je Ujama smanjeno da plaćaju rentu po 2000 KM, a Veležu po 1000 KM. S tim što Velež plaća, a Uje nisu nikad uplatile rentanje.
I kad pomnozis eto minimalno 25 godina x 12 mjeseci ispadne tu dobra cifra koju bi konjušari trebali platiti. Ne do Bog da nama ima neko slicno dugovanje, odma bi se računi blokirali itd
Ničija nije do zore sijala. Past će nekad i taj ustaški režim dole, pa će im sve doći na naplatu aBd, tad će se i ugasiti vjerovatno.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 4:20 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:05 pm
Diverzant je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:00 pm
MiroslavKruzik je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:43 pm

Sad je Ujama smanjeno da plaćaju rentu po 2000 KM, a Veležu po 1000 KM. S tim što Velež plaća, a Uje nisu nikad uplatile rentanje.
I kad pomnozis eto minimalno 25 godina x 12 mjeseci ispadne tu dobra cifra koju bi konjušari trebali platiti. Ne do Bog da nama ima neko slicno dugovanje, odma bi se računi blokirali itd
Ničija nije do zore sijala. Past će nekad i taj ustaški režim dole, pa će im sve doći na naplatu aBd, tad će se i ugasiti vjerovatno.
Tako se mislilo i u Dejtonu da im se ne davanjem entiteta može nešto ugasiti, ali oni se već 30godina odgajaju još većem fašizmu i spremanju za otcjepljenje, jer uzmimo gledajući klub a ne narod, Zrinjski smatra da su prvaci šugave države i već do akšama bi se ponovo osnovali premijer ligu 'erceg Bosne u sastavu prve lige Hrvatske.

Mi se moramo naviknuti da će Željo i Grbavica biti prvi na fašističkom udaru gašenja što kroz pokušaj otimanja imovine, uništenja i izdaje od strane domaćih i stranih izdajnika.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 4:23 pm

blueboy je napisao/la:
sri mar 22, 2023 5:49 am
Maestro_1921 je napisao/la:
uto mar 21, 2023 9:51 pm
blueboy je napisao/la:
ned mar 19, 2023 6:39 pm

Nema Sloboda šta tražiti u Mostaru, a samo da Tuzla ne primi još jedan do kraja, i ovo je dobro.
Vidiš da ima. :D
Uzeše vrijedan bod u Vrapčićima i ostaviše Velež na ugodnih -5 ispod nas.
Samo da mi skinemo Široki s trećeg mjesta, pa nek se oni onda guraju oko četvrtog s Veležom. A realno, ako ga u narednih šest kola ne pređemo onda nas yebi. Oni jedino relativno lakšu utakmicu imaju protiv Igmana kući, još čekaju Borac i Velež, a idu Zrinjskom, nama i Sarajevu. Ako nakon ovoga ostanu ispred nas, onda je zasluženo.
Ma skinut ćemo ih, okliznut će se oni, već su u padu. Potrošili su sreću, nije realno da onoliko sretan budeš i da te onako vile nosaju kroz cijelu sezonu i onako se provlačiš. Igman ih u prvoj utakmici ubio, iz jedne prilike gol dali i pobjedili. Mi ih na Grbavici raskovali, u zadnjoj sekundi dali gol i izvukli bod. Pitari ih zgazili u Zenici, centra nisu prešli, ovi pogađali stative, prečke, i na kraju izvuku bod. S Veležom ona utakmica u Gabeli, 4:4, gdje im Mulahasanović izmisli penal, navuče im penal od faula (upitnog) koji je bio metar izvan kaznenog. Već u sljedećoj bi ih mogli preći, oni gostuju Zrinjskom, a mi Leotaru. I da odigramo neriješeno preći ćemo ih i biti treći, naravno ukoliko izgube, a sve su šanse da hoće.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 4:46 pm

Dzezvar je napisao/la:
pon mar 20, 2023 9:41 am
cipiripi je napisao/la:
pon mar 20, 2023 8:51 am
Sta treba uciniti da bi se dobio ograđen gostujuci sektor na sjevernoj tribini.

Gledam juce radi 20 gostujucih navijaca nama policija pravi tampon zonu kao da je gradski derbi.
Napravili smo istok da bismo povecali posjetu (profit), da bismo imali veci komoditet za nase navijace, a nam policija postavi ograde i nasi navijaci sjede "nabijeni" uz iste dok 1000 sjedecih mjesta zjapi prazno.
Ista situacija je i na sjevernoj tribini.

Ima li iko u UPRAVI SKUPSTINI da ovo rijesi sa policijom. Bolje je zabraniti dolazak gostujucim navijacima nego gledati onakve scene. Mi kao klub obezbjedimo 5 % za gostujuce navijace i samo taj dio treba biti ogradjen a ne da nam se uzima dodatno 2000 sjedecih mjesta i da nas klub gubi izmedju 15-20 000 KM.
U klubu se uveliko razmatra opcija pravljenja kaveza za gostujuce navijace od 5% kapaciteta.
Realizacija bi mogla bitit uskoro.
Kad se već razmatra pravljenje kaveza, nek se potrude da bude u zdenci na sjevero-zapadu. I nek ne pričaju kako ne može, jer može. Naše je da obezbjedimo 5% kapaciteta i sigurnost navijača, kavezom to rješavamo. Gostujući navijači ulaze na stadion 20 minuta nakon početka utakmice pod pratnjom policije, i izlaze 20 minuta prije kraja pod pratnjom policije. Znači nema prepreke da bude u zdenci na sjevero-zapadu. Bit će ljepše kad zaokružimo stadion našom publikom, a ne da nam gostujući "sjeku" publiku na dva dijela.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 5:39 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:18 pm
Veležu izgleda 1.500.000 KM iz budžeta grada Mostara za stadion, da prave južnu tribinu.
Hoće li se nas neko sjetiti više jbmu. Kantonalna Vlada nam može čitav jug napravit onaj iz 2017. a da i ne osjete.
Da bi ovakve stvari uopšte došli u fazu da ih neko razmatra, treba napraviti kompletan projekat. Od idejnog rješenja, projekta, finansijske konstrukcije, našeg udjela u cijelom projektu. Tako bi trebalo ići. Priča "puni su budgeti, šta vam znači ta investicija" ne piju vode ni kod male djece., i na taj način nikada nećemo napraviti JUG.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 5:56 pm

Veteran1965 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 5:39 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 3:18 pm
Veležu izgleda 1.500.000 KM iz budžeta grada Mostara za stadion, da prave južnu tribinu.
Hoće li se nas neko sjetiti više jbmu. Kantonalna Vlada nam može čitav jug napravit onaj iz 2017. a da i ne osjete.
Da bi ovakve stvari uopšte došli u fazu da ih neko razmatra, treba napraviti kompletan projekat. Od idejnog rješenja, projekta, finansijske konstrukcije, našeg udjela u cijelom projektu. Tako bi trebalo ići. Priča "puni su budgeti, šta vam znači ta investicija" ne piju vode ni kod male djece., i na taj način nikada nećemo napraviti JUG.
Znam. Mislim da već imamo kompletan projekat juga, zato sam naveo ovaj Misketov iz 2017. Ne samo što se meni sviđa, nego zato što je sve urađeno. I idejno rješenje, glavni projekat, finansijska konstrukcija, i naš udio u projektu koji je trebao biti 30% od ukupne cijene juga ako se dobro sjećam. Tada je kompletna izgradnja juga trebala koštati oko 5,5 miliona KM. Sada bi se samo cijena trebala korigovati i updateovati na sadašnje cijene materijala, jer je bilo fluktuacija na tržištu i vjerovatno su cijene porasle. Mislim da je i na najnovijem regulacionom planu koji je usvojen, uvršten ovaj jug iz 2017. Sada bi "samo" trebali nekako osigurati ovih 30% našeg udjela u projektu, da li kroz neku akciju navijača, sponzora, ne znam. Nakon toga se obratiti institucijama vlasti, savezu, sponzorima, predstaviti im projekat, i nadati se da će ga podržati.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 6:21 pm

Ramazan šerif mubarek olsun, dragi Željovci!
Fear of the Maniacs!
 
Blueee1921
Postovi: 219
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 6:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 6:26 pm

Sutra/prekosutra Velež izvlacimo
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 6:28 pm

Sjednica je završena, odluka usvojena, potpisana i upućena prema Skupštini Kantona Sarajevo na usvajanje.





Nakon što je tražila dopunu materijala od Općine Novo Sarajevo shodno administrativnim a formalno-pravnim uvjetima za davanje naziva ulica, Komisije za obilježavanje, čuvanje i njegovanje historijskih događaja i ličnosti Skupštine Kantona Sarajevo je jednoglasno podržala inicijativu da se ulica Zvornička preimenuje u “Bulevar Ivice Osima"

Sjednica je završena, odluka usvojena, potpisana i upućena prema Skupštini Kantona Sarajevo na usvajanje.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 6:28 pm

Ramazan Šerif Mubarek Olsun!
 
Diverzant
Postovi: 1766
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 7:08 pm

Ramazan šerif mubarek olusn, da nam dragi Allah olakša i ukabuli post.
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
cvrle_jedanesterac
Postovi: 451
Pridružen/a: sri sep 15, 2021 3:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 8:43 pm

Dzezvar je napisao/la:
sri mar 22, 2023 6:28 pm
Sjednica je završena, odluka usvojena, potpisana i upućena prema Skupštini Kantona Sarajevo na usvajanje.





Nakon što je tražila dopunu materijala od Općine Novo Sarajevo shodno administrativnim a formalno-pravnim uvjetima za davanje naziva ulica, Komisije za obilježavanje, čuvanje i njegovanje historijskih događaja i ličnosti Skupštine Kantona Sarajevo je jednoglasno podržala inicijativu da se ulica Zvornička preimenuje u “Bulevar Ivice Osima"

Sjednica je završena, odluka usvojena, potpisana i upućena prema Skupštini Kantona Sarajevo na usvajanje.
Ona ubleha od srđana srdića na aparatima
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 10:40 pm

Nesto zanimljivo :)
Bivši fudbaler Željezničara i Veleža Danijal Brković postao je policajac u Sjedinjenim Američkim Državama.

Brković je djetinjstvo proveo u SAD, a poslije igračke karijere otišao je u New York gdje je upisao policijsku akademiju.

Prije nekoliko sedmica Brković je položio zakletvu te se pridružio policiji New Yorka.

On je za Željezničar odigrao 19 utakmica i postigao dva gola te bio dio generacije koja je osovjila titulu u sezoni 12/13. Najviše utakmica, njih 61, odigrao je u sarajevskom Olimpiku s kojim je osvojio Kup BiH.

U Evropi je još igrao za niželigaše iz Švedske i Njemačke, navodi N1.
slika
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1499
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 22, 2023 11:47 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:20 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:05 pm
Diverzant je napisao/la:
sri mar 22, 2023 4:00 pm


I kad pomnozis eto minimalno 25 godina x 12 mjeseci ispadne tu dobra cifra koju bi konjušari trebali platiti. Ne do Bog da nama ima neko slicno dugovanje, odma bi se računi blokirali itd
Ničija nije do zore sijala. Past će nekad i taj ustaški režim dole, pa će im sve doći na naplatu aBd, tad će se i ugasiti vjerovatno.
Tako se mislilo i u Dejtonu da im se ne davanjem entiteta može nešto ugasiti, ali oni se već 30godina odgajaju još većem fašizmu i spremanju za otcjepljenje, jer uzmimo gledajući klub a ne narod, Zrinjski smatra da su prvaci šugave države i već do akšama bi se ponovo osnovali premijer ligu 'erceg Bosne u sastavu prve lige Hrvatske.

Mi se moramo naviknuti da će Željo i Grbavica biti prvi na fašističkom udaru gašenja što kroz pokušaj otimanja imovine, uništenja i izdaje od strane domaćih i stranih izdajnika.
Odličan post, Željo je najgrađanskiji klub na prostorima bivše države i zato je trn u oku fašistima.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2717
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2023 2:07 am

storm_raider je napisao/la:
sri mar 22, 2023 10:40 pm
Nesto zanimljivo :)
Bivši fudbaler Željezničara i Veleža Danijal Brković postao je policajac u Sjedinjenim Američkim Državama.

Brković je djetinjstvo proveo u SAD, a poslije igračke karijere otišao je u New York gdje je upisao policijsku akademiju.

Prije nekoliko sedmica Brković je položio zakletvu te se pridružio policiji New Yorka.

On je za Željezničar odigrao 19 utakmica i postigao dva gola te bio dio generacije koja je osovjila titulu u sezoni 12/13. Najviše utakmica, njih 61, odigrao je u sarajevskom Olimpiku s kojim je osvojio Kup BiH.

U Evropi je još igrao za niželigaše iz Švedske i Njemačke, navodi N1.
slika
E baš sad čitam... Kako lud život i nepredvidiv.. titula sa nama, kup sa olimpikom, ovdje ondje... Odeš u Ameriku i hop policajac, aferim.

Treba i to znat i bit uporan do te mjere.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2023 4:20 am

plavi kanarinac je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:
sri mar 22, 2023 10:40 pm
Nesto zanimljivo :)
Bivši fudbaler Željezničara i Veleža Danijal Brković postao je policajac u Sjedinjenim Američkim Državama.

Brković je djetinjstvo proveo u SAD, a poslije igračke karijere otišao je u New York gdje je upisao policijsku akademiju.

Prije nekoliko sedmica Brković je položio zakletvu te se pridružio policiji New Yorka.

On je za Željezničar odigrao 19 utakmica i postigao dva gola te bio dio generacije koja je osovjila titulu u sezoni 12/13. Najviše utakmica, njih 61, odigrao je u sarajevskom Olimpiku s kojim je osvojio Kup BiH.

U Evropi je još igrao za niželigaše iz Švedske i Njemačke, navodi N1.
slika
E baš sad čitam... Kako lud život i nepredvidiv.. titula sa nama, kup sa olimpikom, ovdje ondje... Odeš u Ameriku i hop policajac, aferim.

Treba i to znat i bit uporan do te mjere.
Mislim da je on vec zivio tamo.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2023 8:42 am

Majka mu je Mostarka. Generalno je dobar decko, voljeli smo ga svi ovdje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2717
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2023 9:43 am

Ma oke živio, nego eto u jednom trenutku igras lopte, osvajas titule/kupove u premijer ligi BiH, u drugom hapsis po New York-u ... Sretno mu.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 23, 2023 10:15 am

Nije vezano za Zelju, ali je li moguce da je onaj izbacio Stevanovica sa spiska?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 74 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija