Moderator/ica: storm_raider

 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:52 pm

Hajdarevic i Cocalic potpisuju nove ugovore.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 726
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:55 pm

A sta je sa Basicem?
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3189
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 3:59 pm

kvalitet je napisao/la:Naravno da trebamo insistirati na tribini kakvu je prezentovao Senad i tu bi Manijaci mogli odigrati ključnu ulogu. Radi nekoliko miliona odustati od onakvog projekta je ludost, u kantonu čiji je budžet davno prešišao cifru od milijardu maraka. Krov je trenutno puno manje bitan, ali onakva konstrukcija jeste vrlo važna. Krov se može i naknadno, kao na istoku.
Radi dugoročnosti i svega što će donijeti ta tribina, radi Manijaka i da im se oduži na najbolji mogući način to bi zaista bila tribina za koju imamo izrađen projekat. Zašto da ne i u fazama je graditi, isplatit će nam se to svakako, ponavljam u budućnosti.

Drago mi je da tako razmišljaju i drugi.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
pestabudimpesta
Postovi: 494
Pridružen/a: pon jun 05, 2017 1:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:02 pm

kokoška je napisao/la:
čet jun 01, 2023 3:55 pm
A sta je sa Basicem?
pa koliko sam skontao po njegovoj izjavi, hoce da vidi kakve ce mu igrace dovesti, odnosno hoce li biti para za pojačanja, i koji mu je cilj za narednu sezonu, vjerovatno nece da mu se dovodi manje kvalitetni igraci a da mu je cilj titula,ili evropa
Mi smo uz Želju u radosti i tugi,u dobru i zlu,oni zbog kojih,konacno,on i postoji
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2642
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:04 pm

I jedno pitanje - prije nekoliko mjeseci na forumu je neko napisao da će biti promjena i u Upravi, ima li išta od toga?
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:21 pm

cipiripi je napisao/la:
čet jun 01, 2023 2:09 pm
salle86 je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:51 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:27 pm
Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Jeste, pare se daju za projekte ali ne 100% već opet ti moraš dio snositi. E nama je i taj dio sad problem, veliki teret i nešto što je trenutno bolje zaobići i te pare (koje i dalje nemamo) uložiti u nešto što može donijeti više para.

Jedino ulaganje koje ti garantuje povrat sredstava jeste ulaganje u infrastrukturu. Najbolji primjer je istocna tribina koja svaku "jacu" utakmicu donese minimalno 30 000 KM.

Izgradnjom i natkrivanjem juga automatski povecavamo kapacitet stadiona i mozemo ocekivati povrat sredstava.

Ulaganje u iugradnju tribine treba SKROZ odvojiti od standardnog budzeta i napraviti NAMJENSKI budzet samo za tu namjenu.

Igracki kadar i poslovanje kluba ne trebaju uopste da imaju bilo kakvog dodira sa izgradnjom tribine.

Posto se je vratilo povjerenje navijaca, imamo "momentum" i koliko sutra izaci sa detaljima oko izgradnje tribine i krenuti u realizaciju iste.
Ne znam, mogao bih sad o tome naširoko i nadugačko, vjerovatno se ne bi složili da 3 dana diskutujemo. Jedno su osjećaji, ništa ljepše ne bi bilo da zaokružimo cijeli stadion, ne samo jug već i zapad. Ali treba biti realan, brat bratu ovo što imamo 13-14 hiljada mi možemo godišnje 3 puta napuniti, tako da je dalje kulanje samo "šminka". Kažem jedno je korist drugo osjećaj. Ok, napunimo sad istok tih nekih 3,5-4 hiljade. Ali da istoka nema, ta raja ne bi ostala kući već bi sad jug koji je 50% popunjen bio 100% , sjever ko šibica i sl.
Da me pogrešno ne shvatiš, nije da je treba, nije da je istok beskoristan ali nama je 100 hiljada trenutno ko spejs šatl a gradnja juga neće ti uvećati prihode, bar trenutno. Sređivanje poslovnih ispod istoka hoće. Reče neko, to nije isto, jedno finansiramo mi a drugo mi i Uefa/savez nebitno sad. Jeste i to je tako, ali ovo što bi mi učestvovalo u jugu kako klub, lupam tribina je 6 miliona naše je 3 miliona, ti za ta 3 miliona možeš osposobiti istok da bude ko bombona i da dok si živ od njega prihoduješ. A on ovakvog juga i sad imaš prihode, sa novim to se popravlja nekih 30% eto nek je pa treba onda staviti na papir i vidjeti financijsku isplativost dati 3 miliona a godišnje umjesto 200 hiljada od juga zaraditi 300...ako me razumiješ
Zadnja izmjena: salle86, dana/u čet jun 01, 2023 4:25 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Valter
Postovi: 1313
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:22 pm

Gradnja Juga! Euforija raste.
Realnost? Ko voli Želju vjeruje pa makar negdje bilo i nešto malo manje realno.
Jug po Misketovom projektu ili nešto skromniji? Sve što se uklapa u sadašnji izgled stadiona dobro je došlo.
Politika? MeRe lahko biti, naredne godine su lokalni izbor, kuda ćeš bolju priču od ove. Hajd vidjet ćemo.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5132
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:27 pm

I neko moje mišljenje, sad ko je ne znam ali ova priča oko juga mi je totalno nerealna i izgleda kao bačena bomba da se ne priča u bitnijih stvarima, i onim koje smo u mogućnosti makar da pokušamo riješiti
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:28 pm

Nama je izgradnja istoka povećala posjetu, a i broj "bolesnika" koji su tu na svakoj utakmici. Izgradnja juga bi imala isti efekat. Podržavam projekat u potpunosti.
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:28 pm

Vidim neki pišu skupljanje političkih bodova, e nek onda jug i zapad izgrade sto se mene tiće.
Od čega krenuti nego od samog ovoga, bez puno priče budite spremni za akciju 🙂.
Kada idu novi dresovi da li zna neko?
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1931
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:44 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 3:59 pm
kvalitet je napisao/la:Naravno da trebamo insistirati na tribini kakvu je prezentovao Senad i tu bi Manijaci mogli odigrati ključnu ulogu. Radi nekoliko miliona odustati od onakvog projekta je ludost, u kantonu čiji je budžet davno prešišao cifru od milijardu maraka. Krov je trenutno puno manje bitan, ali onakva konstrukcija jeste vrlo važna. Krov se može i naknadno, kao na istoku.
Radi dugoročnosti i svega što će donijeti ta tribina, radi Manijaka i da im se oduži na najbolji mogući način to bi zaista bila tribina za koju imamo izrađen projekat. Zašto da ne i u fazama je graditi, isplatit će nam se to svakako, ponavljam u budućnosti.

Drago mi je da tako razmišljaju i drugi.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Upravo tako, slažem se.
Moramo insistirati na onoj tribini iz 2017. godine, pa makar se u fazama gradila. Nadam se da će se i Manijaci uključiti u ovo i jasno staviti do znanja upravi da ne želimo ovu generičnu tribinu, kad već imamo urađen projekat za tribinu koja je za ovu drugi univerzum. Zbog par miliona više, da se zadovoljavamo lošijom tribinom. Kroz akcije ako treba da se skupe pare, skupit ćemo, nije problem, makar to značilo da se još malo strpimo do gradnje. Bar ćemo imati tribinu da se Real Madrida ne postidimo.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5997
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 4:53 pm

Ima li i jedan navijac da ne podrzava izgradnju juga.Sve je ovo na dugom stapu.Ovako se isto 25 godina barem jednom godisnje pojavi nelakav tamo ministar koji zapocne pricu o gradnji istoka.Raja samo o tome pricala i na kraju prc milojka.Dok se nije pojavio Senad koji je i pokrenuo gradnju istog.
Ali ljudi shvatite da imamo precih stvari o kojima trebamo razmisljati.
Jug ce biti kada bude.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:00 pm

Treba biti pozitivan :kafa:
Željezničar ante portas !
 
Avatar
blueheart
Postovi: 1270
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:03 pm

istog sam misljenja po pitanju izgleda juga, i treba sve mogucnosti iscrpiti da izgleda upravo onako kako je prvobitno zamisljena... ne moze se ici samo na jeftinije, jednostavno se mora gledati i funkcionalnost i izgled i naravno kvalitet rada.... Juzna tribina bi trebala da bude posebna po svom izgledu i da sa coskovima ima min 5000 mjesta....
Država Željo
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:04 pm

pestabudimpesta je napisao/la:
čet jun 01, 2023 4:02 pm
kokoška je napisao/la:
čet jun 01, 2023 3:55 pm
A sta je sa Basicem?
pa koliko sam skontao po njegovoj izjavi, hoce da vidi kakve ce mu igrace dovesti, odnosno hoce li biti para za pojačanja, i koji mu je cilj za narednu sezonu, vjerovatno nece da mu se dovodi manje kvalitetni igraci a da mu je cilj titula,ili evropa
Zajebo se on ako misli da ce mu doci neka provjerena rijesenja. Doci ce mu kao i do sad malo bolja imena na kraju ljeta i neki free agent knakon duze pauze ili neko iz nizih liga ranije malo.
A cilj mu je minimalno evropa kako god da okrene.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:12 pm

Meni je izgradnja juga sc-fi trenutno. Cak da i nase ucesce bude 1%. Mi nemamo uslove za neke osnovne stvari, a sad bi kao jug dizali koji je investicija sam za sebe i poprilicno skupa investicija skoro kao i zapad.
Nema sanse tu tribinu napraviti za 2-3 miliona, a pogotovo ne onakvu kao sto se planirala prije korone. Tad je bila najbolja varijanta za 3.630.000 km trebalo za beton ostatak skoro 2 miliona za krov. Na to dodaj slobodno da bi nas izaslo 6-7 miliona, jer nemoguce je to sve bilo izvest bez dodatnih troskova.
Otprilike danas je to minimalno 50% skuplje na osnovu cijena betona.
To je nemoguce izvesti. Odakle nama i gradu 8-9 miliona?
Bile su puno bolje verzije istoka ali nikome nije smetalo, tako da bilo kakva dorada juga ili zapada nama ne moze biti losa varijanta.
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:22 pm

Ako mozemo marku uzeti od politike treba uzeti. Ako se moze temelj saliti treba temelj saliti pa cemo vidjeti godini kako dalje. Nezamisliva je bila tribina iastok jos sa krovom jos novi teren grijaci ovo ono. Sve se moze treba samo raditi i vjerovati u to. Receno je da krov skoro pola oznosa od ukupnog iznosa kosta. Onda cemo objerucke prihvatiti bez krova sezonu dvije. Samo radite puna podrska kakav god projekat misketov ili novi burjum .
 
Avatar
igla
Postovi: 3646
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:28 pm

Golmani: Muftić, Karić i neko ko želi klupu iz naše lige.
Bekovi: Galić, Jašarević, Šehić + bilo ko ko može odmah u prvu postavu. Npr Ovčina.
Štoperi: Cocalić, Drina, Kosorić, Junior + neko ko može pojjačati konkurenciju.
Sredina: Štilić, Mekić, Beganović, Hajdarević, Beća + neko za prve postave umjesto Hodžića.
Krila: Amoah, Drljo, Gasal, junior, plus neko za prve postave i za konkurencije.
Napad: Krpić, Križevac, junior, neko za konkurencije ili prvog tima tipa Ramića.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:33 pm

igla je napisao/la:
čet jun 01, 2023 5:28 pm
Golmani: Muftić, Karić i neko ko želi klupu iz naše lige.
Bekovi: Galić, Jašarević, Šehić + bilo ko ko može odmah u prvu postavu. Npr Ovčina.
Štoperi: Cocalić, Drina, Kosorić, Junior + neko ko može pojjačati konkurenciju.
Sredina: Štilić, Mekić, Beganović, Hajdarević, Beća + neko za prve postave umjesto Hodžića.
Krila: Amoah, Drljo, Gasal, junior, plus neko za prve postave i za konkurencije.
Napad: Krpić, Križevac, junior, neko za konkurencije ili prvog tima tipa Ramića.
Junior stoper Kobasevic
Sredina umjesto Hodzica Ordagic/Sadikovic
Krilo :Hiros,Hrvanovic
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 5:34 pm

slika

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 210 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija