Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Cedva
Postovi: 102
Pridružen/a: uto nov 08, 2022 12:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:23 pm

Po svemu sudeći Ovčina bi trebao kod nas,ako sad ne dođe,neće nikad! Tamo na onu stranu gdje je Santos,valjda Bašić izvuće iz njega dobrog,a da se radi o kvalitetnom igraču,to svi znamo. Kakav je status Ramića u Igmanu,pošto je onaj nehljeb (pomoćni trener Husrefa) izjavio da su im istekli ugovori. I stručnom i igračima. Valjao bi i onaj Mehmedović iz Slobode. Vala moglo bi se probrati iz lige kvalitetnih igrača,ali đaba nismo u poziciji kao nekad. Sad je drugačija situacija.
"KAD DOĐU TEŠKI DANI
I KADA TI LOŠE KRENE
DIGNI POGLED KA TRIBINI
UGLEDAĆEŠ SAMO MENE..."
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:27 pm

Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:31 pm

AsharaK je napisao/la:
MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:17 pm
Leon_Professional je napisao/la:slika

:baklja: :baklja:
U odnosu na ovaj projekat mi smo danas korak nazad što se tiče infrastrukture i budućnosti funkcionalnosti, izgleda i profitabilnosti stadiona. Prihvatamo ovo rješenje politike a odbijamo najbolje rješenje za koji smo platili da se uradi najbolja moguća opcija projekta izgradnje.

"Buduća južna tribina će imati kapacitet od 5.000 preklopnih stolica. Tribina će od linije terena biti udaljena samo 7,5 metara, a prilaz na tribinu će biti moguć sa dvije strane, istočne i zapadne. Također, postojat će i evakuacijski izlaz na Tranzit.

U sklopu tribine bit će izgrađeno i 902 m2 poslovnih prostora, tačnije bife (222 m2), sauna (25 m2), te wellness i fitness centar (655 m2) koji će koristiti sve selekcije FK Željezničar, ali će također koristiti i u komercijalnom obliku."

slikaslika

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Jesil realan tebra, ova tribina bi sad kostala 10mil najmanje s obzirom da se sav materijal uduplao, neki cak i otiso 3 puta gore?
Realan sam, zbog buducnosti stadiona i sadrzaja koji je ovaj projekat nosio. Siguran sam da na novoj tribini mi necemo imati prostorije za wellnes,saunu, bife, fitnes centar a to u buducnosti nosi mnoge benefite kada imas te prostorije koje u svakom trenutku izgradnjom kampa mozes pretvoriti u prostore za rentanje.

Mi od Vlade Kantona smo morali traziti ovaj projekat, novca u budzetu ima da se izdvoji 8 miliona, uefa 1 milion, klub 1 milion (kroz desetogodisnje ulaznice navijaca).

Druga je stvar što u klubu nema nekog Misimovica i Vukotica da iznesu takav jedan projekat, da zaloze sebe zarad buducnosti kluba jer ovaj projekat bivsi projekat Juga i danasnji sto nam se nudi su negdje otprilike golf 8 i golf 5.

Jasan je znak šta smo izgubili tjeranjem ljudi, to nam se danas vraća kroz infrastrukturne projekte i prisiljeni smo da uzmemo ono što nam politika nudi, bez pregovaranja, nažalost.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:33 pm

Dobro brate u pravu si
Željezničar ante portas !
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:33 pm

AsharaK je napisao/la:Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Slažem se, treba graditi Jug, prostorije na istoku mogu čekati, ali ja sam se osvrnuo poređenje idejnih projekata Juga.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:34 pm

AsharaK je napisao/la:Dobro brate u pravu si
Ne moram biti u pravu @AsharaK , samo sam iznio svoje viđenje. I ovaj Jug je napredak u odnosu na unazad par godina stagnacije u infrastrukturi stadiona.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:39 pm

MiroslavKruzik je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:34 pm
AsharaK je napisao/la:Dobro brate u pravu si
Ne moram biti u pravu @AsharaK , samo sam iznio svoje viđenje. I ovaj Jug je napredak u odnosu na unazad par godina stagnacije u infrastrukturi stadiona.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Pa jesi u pravu, samo jbg jedno su zelje a drugo mogucnosti, a u kakvoj smo situaciji ono je naucna fantastika.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:39 pm

Zna li se koliko ce kostati izgradnja juga sa i bez krova.

Uvjeren sam da se ovo moze veoma brzo realizovati, mi navijaci cekamo ko "zapeta puska"
Alea iacta est!
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:47 pm

Koja verzija juga bi se trebala graditi? Bilo ih je više.
Plava porodica me ubi u pojam.
 
Diverzant
Postovi: 1775
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:49 pm

Ja mislim da će desetogodišnje za jug pući u tri dana
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5126
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:51 pm

AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:27 pm
Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Jeste, pare se daju za projekte ali ne 100% već opet ti moraš dio snositi. E nama je i taj dio sad problem, veliki teret i nešto što je trenutno bolje zaobići i te pare (koje i dalje nemamo) uložiti u nešto što može donijeti više para.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 1:57 pm

salle86 je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:51 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:27 pm
Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Jeste, pare se daju za projekte ali ne 100% već opet ti moraš dio snositi. E nama je i taj dio sad problem, veliki teret i nešto što je trenutno bolje zaobići i te pare (koje i dalje nemamo) uložiti u nešto što može donijeti više para.
Pa vjerujem da ce biti desetogodisnje opet. Nece to stetiti nesto pretjerano na tekuce poslovanje.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:09 pm

salle86 je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:51 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:27 pm
Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Jeste, pare se daju za projekte ali ne 100% već opet ti moraš dio snositi. E nama je i taj dio sad problem, veliki teret i nešto što je trenutno bolje zaobići i te pare (koje i dalje nemamo) uložiti u nešto što može donijeti više para.

Jedino ulaganje koje ti garantuje povrat sredstava jeste ulaganje u infrastrukturu. Najbolji primjer je istocna tribina koja svaku "jacu" utakmicu donese minimalno 30 000 KM.

Izgradnjom i natkrivanjem juga automatski povecavamo kapacitet stadiona i mozemo ocekivati povrat sredstava.

Ulaganje u iugradnju tribine treba SKROZ odvojiti od standardnog budzeta i napraviti NAMJENSKI budzet samo za tu namjenu.

Igracki kadar i poslovanje kluba ne trebaju uopste da imaju bilo kakvog dodira sa izgradnjom tribine.

Posto se je vratilo povjerenje navijaca, imamo "momentum" i koliko sutra izaci sa detaljima oko izgradnje tribine i krenuti u realizaciju iste.
Alea iacta est!
 
pestabudimpesta
Postovi: 494
Pridružen/a: pon jun 05, 2017 1:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:11 pm

Ma realno istok se otplatio bez poslovnih prostora, haman svaku tekmu pun istok, jug kad bi se novi napravio to bi bio pun pogodak,onda bi se mogle cijene karata podici i tamo za dvije markice, onda bi nam ostao samo zapad, koji vjerovatno preko 20 miliona kosta, ali i bez zapada stadion bi izledao mocan, jedino sto bi, malo pomjesao bijele stolice, da stadion ne bude jednolican.
Mi smo uz Želju u radosti i tugi,u dobru i zlu,oni zbog kojih,konacno,on i postoji
 
pestabudimpesta
Postovi: 494
Pridružen/a: pon jun 05, 2017 1:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:13 pm

AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:57 pm
salle86 je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:51 pm
AsharaK je napisao/la:
čet jun 01, 2023 1:27 pm
Posto ce opet krenut prica kako je potrebno da se stabilizujemo prvo, kako je potrebno da prvo osoposobimo prostore na istoku itd, jeste, sve ste vi tu u pravu, al niko pare nece dati da mi vracamo dugove ili da nesto sredjujemo, pare se daju za projekte, a u tom slucaju to je Jug. Ono sto se nudi treba iskoristiti, i pare u budzetu su izdvojene za sportsku infrastrukturu, pisao sam to odma, i odma sam govorio da su te pare namjenjen za nas jug.
Jeste, pare se daju za projekte ali ne 100% već opet ti moraš dio snositi. E nama je i taj dio sad problem, veliki teret i nešto što je trenutno bolje zaobići i te pare (koje i dalje nemamo) uložiti u nešto što može donijeti više para.
Pa vjerujem da ce biti desetogodisnje opet. Nece to stetiti nesto pretjerano na tekuce poslovanje.
ne znam je li moguce ukljuciti desetogodisnje za sjever, i te pare preusmjeriti na sređivanje samog izgleda tribine, pa cak i zamjene lima na sjeveru.
Mi smo uz Želju u radosti i tugi,u dobru i zlu,oni zbog kojih,konacno,on i postoji
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3550
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:13 pm

neka jug bude kao sjever i ja sretan do neba....
skromnost je vrlina....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:20 pm

3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2030
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:21 pm

Kako smo stali sa infrastrukturom i ovo bi bio uspjeh.
Fear of the Maniacs!
 
dzulijano_pike
Postovi: 176
Pridružen/a: sub apr 30, 2022 6:47 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:23 pm

Nama je prosjek 7000 u sezoni kad smo hodali po ivici hoce li nas biti ili nece. O anti fudbalu u vecem dijelu sezone da ne govorim. Ovaj prosjek je isključivo zbog natkrivene Istočne tribine.
Nasa namastavanja kako bi mi voljeli da JUG izgleda ostaviti po strani i vidjeti sta je realno i sta mozemo realizirati uz pomoć Vlade, sponzora i nas navijaca. Treba iskoristiti sansu koja se ukazala, projekat pogurati i realzovati. Suplju ostaviti za druge stvari.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 01, 2023 2:25 pm

Dzezvar je napisao/la:3 miliona km je predvidjeno u budzetu katona za sportsku infrastrukturu.
Pa vi sad skontajte moze li se jug napraviti.
Malo realnosti nebi bilo na odmet...
Ne bi se ni istok izgradio da su tako razmisljalo odgovorni u klubu, ako cemo gledati po realnosti.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot] i 32 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija