Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 1:02 pm

Ne bih rekao da smo izgubili taj status. Idalje je Željo puno optimalniji za prodaju igrača nego neke druge ekipe. Uostalom puno toga utiče na to, atmosfera, stadion, navijači, situacija oko kluba, pa eto mogu reći da je bilo nekoliko skauta (nekoliko puta u toku godine) koji su gledali Santosa, Hodžića, Amoaha, Drinu pa čak se pričalo i o Muftiću. Mislim da je to rijetkost u našoj zabokrečini, da ti neko dođe na stadion da pogleda nekog igrača.

Inače, od ostalih informacija, mogao bi nas Jozak malo pogurati sa prijateljem Šapinom dok je prelaznog roka. :D
Fear of the Maniacs!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24758
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 1:49 pm

Pričaj Fićooo :kafa:
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 2:05 pm

Tako je, pricaj covjece...mozak me boli. :pivo: .ne moras govoriti o imenima..Za pocetak mene zanima kako je doslo do toga sa Jozakom, sama pomisao na to me stvarno raduje ako je istina.
Spoiler:
Igrace mozes u pp :D :D
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 2:07 pm

Fico po pravilu prvo mora meni i Larsonu baciti na privatno igrace, pa ako odobrimo moze ih pocet dovodit i vama govorit. Pa nismo mu dzaba dali funkciju sportskog direktora na forumu.
Željezničar ante portas !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24758
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 2:11 pm

AsharaK je napisao/la:
pon maj 29, 2023 2:07 pm
Fico po pravilu prvo mora meni i Larsonu baciti na privatno igrace, pa ako odobrimo moze ih pocet dovodit i vama govorit. Pa nismo mu dzaba dali funkciju sportskog direktora na forumu.
Slažem se kolega. Za ostale smrtnike uskoro otvaramo only fans pa se pretplatite
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 2:15 pm

Joj, nabijem vas, uzduzno postovanje, naravno <3 :ganja:
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 2:16 pm

Uzduzno postovanje prihvacamo naravno :D
Željezničar ante portas !
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24758
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:06 pm

Treba zaštiti ovu temu da je ne vide svi, kradu nam se potencijalni igrači :kafa:
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:15 pm

 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:18 pm

Sjecas se kad smo imali temu za skautiranje protivnika. Tad smo igrali protiv AIK-a i na nekom njihovom forumu ljudi stavili link na tu sekciju foruma i sje.bali koliko ozbiljno shvatamo protivnike :D
E tako neki skaut pije kaficu, ne radi nista i ceka ovdje par imena koje kasnije predlozi svom klubu i uzme procenat na potpis :ganja:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:18 pm

Ramic ce vani sigurno, momak u godinama, dobro odigrana sezona i sigurno ce traziti klub koji ce mu obezbjedit egzistenciju.

Treba se okrenuti igracima kao sto su Eldar Mehmodovic, Mahmic, Durakovic, Riad Suta itd
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:19 pm

Ramić ima ponude sa istoka i tamo će i otići, to mu je posljednja prilika da nešto ugrabi i zaradi.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:52 pm

Straus je napisao/la:
pon maj 29, 2023 1:02 pm
Ne bih rekao da smo izgubili taj status. Idalje je Željo puno optimalniji za prodaju igrača nego neke druge ekipe. Uostalom puno toga utiče na to, atmosfera, stadion, navijači, situacija oko kluba, pa eto mogu reći da je bilo nekoliko skauta (nekoliko puta u toku godine) koji su gledali Santosa, Hodžića, Amoaha, Drinu pa čak se pričalo i o Muftiću. Mislim da je to rijetkost u našoj zabokrečini, da ti neko dođe na stadion da pogleda nekog igrača.

Inače, od ostalih informacija, mogao bi nas Jozak malo pogurati sa prijateljem Šapinom dok je prelaznog roka. :D
Ma tanko prodajemo, Sarajevo je daleko ispred, Zrinjski nas prestigao (Savić i Bašić).
Naravno, bar ovo što se iznese u javnost.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 3:59 pm

Tanko prodajemo, to je istina, ali puno bolji angažman pronađu igrači koji igraju u Želji (i kad odu džaba i kad ih prodamo) nego npr. u Veležu.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 7:43 pm

Fear of the Maniacs!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 8:33 pm

Sarajevo izgleda pored Durakovica kupi i Mehmedovica.
Željezničar ante portas !
 
milanribar
Postovi: 681
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 8:57 pm

Iskreno volio bi da zabetoniramo bekovske pozicije sa par pojačanja provjerenih. Benjo Čolić je slobodan ako bi volio završit u Želji karijeru kao Coca sa par sezona dobrih bujrum što se mene tiče, Ovčina ako bi došao za normalnu platu isto bujrum i on je naše dijete, osim njih Mehmed Ćosić isto jako zanimljiv na toj poziciji.

Lijevi bek ne znam i ne smijem da kažem ništa, Jašarević je imao jako dobrh utakmica ali i jako loših, idelano bi bilo kad bi našli nekog mladog beka poput Durakovića da se njih dva tu rotiraju.

Sredina ako bi došli ovi koji se spominju to bi bio jako ozbiljan vezni red uz Armina Hodžića.

Volio bi da dovedemo zamjenu za Štilića za budućnost, ako nemamo u juniorima nekog spektakularnog igrača. Neke eventualne zamjene Hiroš, Mustedanagić i jeftinija verzija Hrvanović.

Idealno bi bilo da nas samo Santos napusti i niko više, ako bi otišao i Hodžić i Amoah to bi narušilo kostur ekipe.

Treba računat i na to da imamo i Hamzu Gasala koji dugo nije igrao a mlad je i od njega se nešto očekivalo. On i Drljo mogu dosta napredovat i mladi su, ne treba ih prerano otpisati.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 9:01 pm

Koje su sanse da inat izmedju Veleza i Ovčine potraje jos godinu? Tog bi momka volio vidjeti kod nas, naravno za razumnu platu. Mora i on bit svjestan da poslije pola godine tribina ne moze bas neke cifre traziti.

Lijevog beka i stopera za prvih 11 obavezno ganjati.
 
Meha87
Postovi: 606
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 10:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 9:45 pm

Josip Kvesic- lijevi bek
Fernando Dario Ferreyra- lijevi bek
Dzenan Burekovic- lijevi bek, vjerovatno preskup
Zvonimir Kozulj- vezni
Beni Redzic- krilo u21
Filip Kljajic- golman 1,97 m
Denis Alijagic- napadac u21
Zvonimir Petrovic- vezni
 
505 VITEŠKA
Postovi: 576
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon maj 29, 2023 9:55 pm

LARSSON je napisao/la:
pon maj 29, 2023 12:18 am
Kome bi produžili ugovor, kome raskinuli ? Cocalić, Štilić, Gasal, Križevac produžiti, eventualno Haračić za klupe. Hodžić i Santos ako oni budu htjeli :D

Istekao ugovor:

Edin Cocalić
Semir Štilić
Dženan Haračić
Josip Bender
Dženis Beganović
Haris Hajdarević
Hamza Gasal
Armin Hodžić (mlađi)
Benjamin Križevac
Santos
Aleksandar Kosorić
Armin Hodžić (leđero)


OSTALI

Irfan Jašarević - 1.2024
Benjamin Šehić - 1.2024

Nedim Mekić - 6.2024
Joseph Amoah - 6.2024
Sulejman Krpić - 12.2024
Vedad Muftić - 4.2025
Marin Galić - 5.2025
Amar Drina - 6.2025
Omar Beća - 6.2025
Andrija Drljo - 7.2025


Sa posudbi se vraćaju Musić, Mujić i Miličević
Kakav prelazni rok nas očekuje,jedan od najtežih i najbitnijih u zadnji nekoliko sezona,mnogo posla pred Bašićem i Bekrićem,zbog toga treba početi već na vrijeme odmah.

Prije svega produžit sa Nerminom da se zna odmah šta i kako,to pretpostavljam da će se i uradit.

Najveći dobitak bi bio zadržavanje bar jednog od Hodžić/Santos.
Gubitak obojice bio bi nenadoknadiv.

Što se tiče ovih što im ističe ugovor,Kosorić i Cocalić produžit ugovore.
Cocalić-najbolji štoper lige,bez obzira na kratke kanale i upade,iako nas je mnogo koštao,velika klasa je još uvijek.
Kosorić-samo kao 4 štoper,da završi karijeru iduću sezonu i tjt
Štilić-majstor,mislim da je i njegova zadnja sezona šzo se tiče davanja ruku i učešća,od one tamo ceć treba da je standardno na klupi,zna to i on.
Hodzić stariji-stvarno ne vidim potrebu,to sto on ima ego i valja ovaj seljacki mentalitet je za izucavanja,a steta sto nema daski u glavi jer je mogao valjati i sebi i nama.
Beganović-za rotacije 4,5 vezni.

Haracic,Bender,Hajdarevic-ćao.

A sad pojačanja,ja stvarno ne znam i ne mogu sebi stvorit sliku sta ce radit,ali ce biti pretesko.
Sva ova imena koja mi zelimo,koji su mladi i potencijal i dokazani u ligi (Durakovic,Mehmedovic) kupe financijski stabilniji klubovi,sto je za ocekivat.

Zbog toga ce i SD i trener imati tezak posao,Nermin ce vjerovatno trebat vadit kontakte sa nekim mladim talentiranim momcima a da su i kvalitet za Želju.
Nece im biti lako i treba pocet na vrijeme..


Opet se ne smijemo zavaravati.
Nama trebaju stoper,dva beka,veznjak.

Moje neke zelje:

Odbrana

Ovcina
Mahmic
Durakovic

Vezni

Besagic
Gogic
Mehmedovic

Online

Trenutno korisnika/ca: 400000razloga, billybih, Bing [Bot], BrUDA, Google [Bot], samo_da_repliciram, SamoNapad i 178 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija