Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 9:41 am

bogi je napisao/la:
ned feb 26, 2023 2:49 pm
Danilo Šipovac (Leotar) Ako je raskinuo sa Zrinjskim ugovor.
Valjda je sada na posudbi u Leotaru.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 10:59 am

Ponuda trenera na tržištu je odron. Ali to nije razlog da ne izbacimo jedan spisak.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1924
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 3:28 pm

Fićo je napisao/la:
pon feb 27, 2023 10:59 am
Ponuda trenera na tržištu je odron. Ali to nije razlog da ne izbacimo jedan spisak.
Nermin Šabić ?
Nermin Bašić ?
:kafa:
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 4:22 pm

Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 5:05 pm

Maestro_1921 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 3:28 pm
Fićo je napisao/la:
pon feb 27, 2023 10:59 am
Ponuda trenera na tržištu je odron. Ali to nije razlog da ne izbacimo jedan spisak.
Nermin Šabić ?
Nermin Bašić ?
:kafa:
Denis Coric
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1924
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 6:18 pm

Amar927 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 5:05 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
pon feb 27, 2023 3:28 pm
Fićo je napisao/la:
pon feb 27, 2023 10:59 am
Ponuda trenera na tržištu je odron. Ali to nije razlog da ne izbacimo jedan spisak.
Nermin Šabić ?
Nermin Bašić ?
:kafa:
Denis Coric
Ne bih imao ništa protiv. Ali mislim da on trenira GOŠK trenutno.
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2920
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

pon feb 27, 2023 8:29 pm

Spisak slobodnih trenera (Nisu moje želje da se razumijemo):
BiH:
Mehmed Baždarević
Jasminko Velić
Meho Kodro
Blaž Slišković
Dragan Jović
Slobodan Starčević
Nermin Bašić
Mladen Žižović
Hrvati:
Samir TOplak
Željko Kopić
Zoran Vulić
Dino Skender
Željko Kopić
(čisto sumnjam da bi iko od ovih došao u BiH realno, ali eto neka ih.)
Srbija:
Nebojša Jandrić
Dragan Perišić
Aleksandar Linta
(isto veze nemam da li bi pogledali ponude.)
I ima jedno zanimljivo ime:
Ivan Stojković - 33 godine, vodio Levadiju, prosjek osvojenih bodova po utakmici bio 1.94 (bez kluba je od 12. septembra prošle godine)
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 8:17 am

Jedino Kodro se čini OK.
Ovo ostalo, ništa specijalno i bolje od trenutnog.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 10:26 am

Samir Toplak pa svi ostali, po meni trener rame uz rame sa Jakirovicem
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Gagi tm 87
Postovi: 90
Pridružen/a: čet dec 29, 2022 8:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 11:24 am

Slaven Musa,Zlatan Nalic...
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 11:30 am

Teže je naći ko je gori od Edisa nego bolji.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1924
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 12:15 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 28, 2023 8:17 am
Jedino Kodro se čini OK.
Ovo ostalo, ništa specijalno i bolje od trenutnog.
I meni bi Kodro dobar bio. Njemu bi se isplatilo dati vremena da napravi ekipu, uigra.
Mada, mislim da ga ne možemo dovesti. Mislim da mu je Mirvić kule i gradove nudio pa nije htio.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1924
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 12:16 pm

Simply Blue je napisao/la:
uto feb 28, 2023 10:26 am
Samir Toplak pa svi ostali, po meni trener rame uz rame sa Jakirovicem
Ma kako ćeš ga dovesti, nema šanse. I da možemo, vjerovatno ne bi htio doći.
 
milanribar
Postovi: 681
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 1:01 pm

Teško je naći trenera koji je motivisan i izazov mu je da radi kod nas. Ivković se jako brzo ohladio kad je vidio u kakvoj smo krizi, pobjegao u Borac nije ni trenerku vratio. S druge strane jako su skupi a puno rizikuješ, da smo u boljoj situaciji pa hajde.
Mislim da bi dobro bilo kad bi dali šansu nekom našem perspektivnom treneru, da pokušamo stvoriti stručnjaka. Ovako dovođenje na slijepo sa strane svaku godinu il pola godine ne vodi nigdje. Mislim da Sanjin Mešić ima žicu za dobrog trenera a i još jedan koji naše omladince trenira, samo je pitanje momenta kad im treba dati šansu.
 
SamoNapad
Postovi: 393
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 2:31 pm

Dovesti mlado trenera i zabranit mu formaciju 4-2-3-1 😂.
Ne znam koliko u našoj ligi ima trenera da igraju neku drugu formaciju i da su spremni nesto drugacije probati. Ne sjecam se ni drugih ekipa u našoj ligi da imaju neke kretnje igraca osim Zrinjskog.
 
milanribar
Postovi: 681
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 3:01 pm

SamoNapad je napisao/la:
uto feb 28, 2023 2:31 pm
Dovesti mlado trenera i zabranit mu formaciju 4-2-3-1 😂.
Ne znam koliko u našoj ligi ima trenera da igraju neku drugu formaciju i da su spremni nesto drugacije probati. Ne sjecam se ni drugih ekipa u našoj ligi da imaju neke kretnje igraca osim Zrinjskog.
Sablić je igrao 3-5-2 npr. dok je pitare vodio a dok je u Širokom bio forsiro je 4 3 3 i 3 5 2, tu je i kup osvojio .
Ovo ostalo uglavnom svi 4 5 1, samo je razlika jel krila ulaze u sredinu il idu na centaršut...
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 4:15 pm

Da bi trenera istrpio moraš imati garanciju da radi puno bolje od ostalih, da se razumije u taktiku, promjenu formacije, otvaranje, zatvaranje utakmice, odnos prema ekipi i tako dalje.

Puno faktora utiče na sam izbor, recimo Jakirović, da je kod nas u onoj situaciji ostao bez Evrope, sutradan bi bio smijenjen, ali eto u Zrinjskom nije smijenjen, očigledno su primijetili da daje naznake rada koje nisu karakteristične za Bosnu i Hercegovinu. I normalno da im se isplatilo, zamalo su ušli u grupnu fazu LK, titulu prekucali, igra odlična, ekipa mlada, potentna, ma top. Ali to je kad vidiš da neko ima potencijal za dalje, što recimo na našu žalost nije slučaj i sa Edisom.

Izbor trenera u Bosni i Hercegovini je katastrofalan, jedna te ista imena idu u krug, te Musemić, Osim, Jusufbegović, Varešanović, Bošnjaković, Crnogorac, Žižović, Jagodić i tako stalno. Što dovoljno govori o izboru trenera kod nas, ne mislim da je to baš toliko loše ali većina tih ljudi je pročitana i taj fudbal koji oni propagiraju teško prolazi ili uopšte ne prolazi.

Trenutno niko nije garancija da svojim dolaskom i preuzimanjem klupe garantuje nešto, bilo to titula, opstanak, Evropa, kup itd. Od toga kako će se uklopiti, do terena ima milion faktora koji utječu na to. Od toga kako pristane ekipi, odnosa prema igračima, razmišljanja, prenošenja zamisli na teren, formacije do najsitnijih detalja, stalnih razgovora, pričanja itd. Normalno imamo onih imena koji su renome, pa kad dođu ekipa prodiše na neki način jer su bigname treneri za našu ligu, npr. kao Musemić što je preuzeo Igman, dovoljno iskusan, namazan, ima znanja, nije ni on neka garancija da će Igman opstati ali su šanse njegovim dolaskom porasle barem za 20%.

Nije su samo rezultati u pitanju, niti je pitanje titule, kupa ili nečeg. Daj malo i igru, nije rješenje da mi pobjeđujemo jer imamo super brzo krilo, dobrog šutera penala, slobodnjaka i slično, to ne može trajati dugo, eno Santos, ubio je Tuzlu nogama i onda dođe Osim narednu utakmicu u Gabeli i tako ga markira da imaš osjećaj da ga i nema na terenu. A mi kao ekipa nemamo taj plan B osim toga nabij mu je i on će nešto izmisliti i uraditi. Može proći par puta, ali kasnije će i to biti pročitano i on će imati puno manje prostora za igru nego što je imao do sad. Od pokojnog Ode ja nisam vidio neki rukopis da ugledaš na terenu i da kažeš to je to.

Drugo je forsiranje mladih igrača i to je faktor koji treba uzimati u obzir kod trenera, nije rješenje da se forsiraju dvojica samo jer tako mora biti jer je to nametnuto. Kako klub misli biti samoodrživ ako ne gleda prema omladinskom pogonu i domaćim igračima. Ne kažem da treba forsirati igrače koji su loši, ali forsirati one koji imaju dobar ili ogroman potencijal kao Kočević, Jaganjac i ostali koji su pobjegli jer nisu imali minutažu.

Dalje, postalo je monotono gledati jedna te ista imena na klupi, Adžem, Osim, Mulalić, Đurbuzović, daj brate da probamo nešto, treće, zar mora biti domaći trener (iz našeg korpusa) ako je referenca to što je naš, da se ugasimo odmah. Razumijem, volim i ja domaće ali ako ima znanje. Ne vrijeđam nikog ali šta vrijedi što je Edis naš ratnik ako nije dovoljno sposoban (uz dužno poštovanje prema njemu).

Iskreno, ja bih najsretniji bio da on uspije, 10 godina da bude na klupi, da se piša po ligi, ali mislim da nema dovoljno znanja za ono što nama treba. E opet dolazimo do pitanja para, hoće-neće, pita, tepsija, burek, cjelokupne situacije oko kluba i pitanja da li bi neko došao raditi, ali sa druge strane nije to ni toliko loše (u smislu kluba, eto dođe Krpić, a znamo da nije jeftin, nije bitno što će ga neko plaćati) kako se gleda na to.

E recimo neki moji izbori bi bili sljedeći :
- Marko Maksimović (Leotar - ugovor do 2024. godine, radi dobar posao, ima fine riječi za klub)
- Denis Ćorić (Gošk - ugovor do 2025. godine, dobar stručnjak)
- Nermin Bašić (slobodan, mlad, ambiciozan, gladan uspjeha)
- Marko Topić (slobodan, do sada nije imao trenerski angažman ali mi se dojmio zbog razmišljanja)

To recimo kad bi birali kao neka osvježenja, za koje ja smatram da imaju određeni potencijal da uspiju. Žao mi je zbog Miljanovića, ima angažman u drugoj Bugarskoj, bori se za ulazak, mislim da je i on odličan stručnjak, čak je istakao da smo pričali sa njim oko preuzimanja.

Dalje, malo iskusniji treneri :
Meho Kodro (Slobodan, mada je to preteško, da smo baš stabilni, pitanje je da li bi nas i tada preuzeo, kod kona je odbio milionski ugovor).
Bruno Akrapović (Slobodan, isto nije realno, ali eto čisto da bude tu).
Jasminko Velić (Slobodan, dugo godina je u Grčkoj, ne znam da li ima ambicije da radi u BiH).
Slaven Musa (Slobodan, dok je trenirao Široki Brijeg bio je uspješan, i on je jedan od onih koji kruže ali ima određeno znanje).
Zlatan Nalić (skeptična opcija, puno priče, malo djela, upitnik je, može biti flop a može biti pun pogodak).

Sad ću napisati i opcije iz susjednih zemalja, iako bih volio domaćeg stručnjaka ako ikako može, mada opet ni to ne mora da znači ništa jer ima puno faktora koji utječu na to.

Treneri iz Srbije :
- Dušan Đorđević (nekadašnji trener Čukaričkog, odličan stručnjak, vjerujem da bi pristao raditi u BiH, trenutno slobodan).
- Zoran Rendulić (rođeni Sarajlija, naš navijač, trenutno u juniorima Zvezde, imao sam priliku pričati sa njim).
- Ivan Stojković (kolega Bogi je pisao za njega, čini se kao dobar lik, gledao sam neki podcast, ima fino razmišljanje).

Treneri iz Hrvatske:
- Petar Šegrt (Trenutno selektor Tadžikistana, vrhunski stručnjak, ekspert za rad sa mladim igračima, stažirao kod pokojnog Ivice u Sturmu, moja dugogodišnja želja, nadam se da ću valjda dočekati da bude trener Želje nekada).
- Stjepan Tomas (Slobodan, dobar trener, porijeklom je iz Bugojna, ok stručnjak).
- Samir Toplak (Slobodan, nisam pretjerano zagrijan, ima trenersko znanje ali on je po meni trener za par utakmica, kada treba ekipu podići i probuditi, za nešto ozbiljnije bar po meni nije, možda čak i griješim).

Treneri iz Slovenije :
Radovan Karanović (Slobodan, on je rodom iz Drvara, ali je dugo godina u Sloveniji, također imam super mišljenje o njemu, dobar trener, dobar čovjek, prošle sezone je uzeo titulu sa Mariborom).
Goran Stanković (Slobodan trenutno, imao je finu epizodu u Olimpiji, falilo mu je malo sporCke sreće, imam i o njemu fino mišljenje zbog načina rada).

Iz Crne Gore i Sj. Makedonije bi istakao Željko Petrović (nema teorije da dođe raditi) i Ardijan Nuhiji (dobar stručnjak). Mada bih ja bježao od trenera iz tih zemalja, nekako taj fudbal i ovaj naš, ne idu nikako, u istu rečenicu, preteško je uštimati kod nas ono što oni igraju.

Ne bih bježao ni od nekih domaćih rješenja, Mešić, Čengić, Jahić, mada oni još moraju raditi. Mislim da je teško da bi uspjeli, ogromna je to transformacija, ali treba ih pratiti itekako.

Imena neka budu tu, ako slučajno za treba, a sad na stadion, jer igra Željezničar! Po pobjedu!
Fear of the Maniacs!
 
SamoNapad
Postovi: 393
Pridružen/a: pon feb 27, 2023 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

uto feb 28, 2023 5:05 pm

Trebalo bi se bazirat na prodaji igraca neki period (jednu ili dvije godine) kako bi se prvenstveno pare namakle. Mi generalno rizikujemo sa ne prodavanjem igrača kao što su Santos, uzmi 400 hiljada KM i trazi mladog igrača opet. Mladi igrači su spremni da uče i uz dobrog trenera se pravi dobitna kombinacija. Taktički treneri loše rade sa igračima u BiH. Tu nam je šansa par mladih igrača i trener koji ima hrabrosti da nauči igrače određenim. sistemima fudbala. Valjda nesto uče treneri na edukacijama.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

čet mar 02, 2023 10:16 am

Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kartoteka

čet mar 02, 2023 10:16 am

Fear of the Maniacs!

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Blueee1921, Google [Bot] i 37 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija