Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:04 pm

cipiripi je napisao/la:
pet jul 14, 2017 9:29 pm
Kad ce nam izvjestaj,pregledao sam utakmicu jos jednom,al vas izvjestaj je glavni
za sahatak... ekipa je imala tehnickih problema sinoc a danas su svi imali obaveze na svom poslu tako da se poslijepodne tek pristupilo izvjestaju
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:04 pm

Model1964 je napisao/la:
pet jul 14, 2017 9:42 pm
Ja diskusije i gov.ana. :roll:
Od revanša sa Zetom ovdje se ide sa svim oružjima i oruđima na bilo kakvu kritiku ili mišljenje drugacije od ustaljenog : * Željo mi te volimo* ,* Ponosan sam* *Vrhunski*
Ispade da samo ako ne kritikuješ voliš Želju. Jeste al u qurcu. Ljudi pisu zato što postoji ogroman jaz između onoga šta je napravljeno i šta bi se moglo naprzadovoljstvo n takmicarskom dijelu.
Prošla sezona je bila frustrirajuca. Neigra se prešucivala jer se cekao rezultat, titula. Pravdao se Slavko i Cenan na sve moguce nacine. Kada smo popusili onda pljuvanje po igracima.
Ja sam ovim juce zadovoljan. Muci me misao kako cemo u prvenstvu. U evropi smo outsideri i sve što uradimo je super. U prvenstvu moramo biti favoriti i jurišati na sve. Ne osvajanje titule u ovoj sezoni je katastrofa. zato 99% forumaša iznosi kritike i negoduje. Ako se ne slažete prestanite pljuvati druge vec probajte argumentima odgovoriti, pa nek traje sto strana. Nekada je ovaj pdf bio stvarno vrhunski, sto misljenja, beskrajne argumentirane diskusije, dosta dobrog humora. Sada.... nema razlike od anamo onog foruma, bilo naseg dijela bilo kljukušara.
Danas sam vec napisao da je kvalitet pisanja pao pod minimum. Sve rijeđe ulazim na temu jer ne želim da mi neko lijepi epitete pljuvaca, strucnjaka....
Na kraju, živo me zanima dali ce ovi što *brane* klub od neprijatelja, ako nedaj bože kola u prvenstvu krenu nizbrdo prihvatiti u svojoj duši da su stalnim odobravanjem i klomoglavom doprinjeli takvom stanju.
Druže, generalno je u Bosni "isplativije" pljuvati jer ćeš više puta biti upravu, da ne kažem velikom većinom puta. Nije to "etiketiranje kao stručnjaka", nego jednostavno reakcija na konstantno ponavljanje nečega što svi vidimo svojim očima. Znači svi gledamo požar, a pojedinci nam 24/7 opisuju vatru i smatraju se pametnijim. Mnogi vide napredak u odnosu na utakmicu sa Zetom i zadovoljni su, dok se drugi trude da "ubiju" to zadovoljstvo nekakvim postavkama i taktikama, kao da uopšte nisu svjesni da mi vjerovatno nemamo dovoljno kvalitetne fudbalere za to. Biće, korak po korak. Šta znači argumentovano u ovom slučaju? Uzimaš zadnju sezonu za primjer te ove tri evropske utakmice (znači svježe)...odmah si u prednosti u odnosu na mene jer se moji argumenti zasnivaju na igri iz prethodnih 20 godina (što bi se trebalo podsjetiti jer nije svježe), a ja kažem da je nismo imali onoliko koliko se ovdje predstavlja kako bi se popljuvalo sve što je urađeno u zadnjoj sezoni, a urađeno je mnogo vrhunskog posla na svim poljima. Nije forum pljuvanje bez razloga i to ne treba odobravati. Negativci su kreirali sliku u Slavki i pokušavaju predstaviti njega kao ubicu igre koja nas je krasila i ništa ne može da ih pokoleba u pljuvanju. Ja mislim da izvlači debeli maksimum iz ovih trenutnih igrača i osjećam potrebu da branim čovjeka i braniću ga dok god je tu jer smatram da radi vrhunski posao. Zovi to slijepim odobravanjem, sasvim mi je svejedno, ali čovjek ima fudbal u malom prstu.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:08 pm

Daj da vidim strucnjake kako bi probili onu odbranu Aika koji ima najjacu odbranu u svojoj ligi. Pri tome dodas i to da su ocito dosli da se "brane" a da dugim loptama na grmalje probaju sta spustiti i zabiti. Pa oni nisu imali ni pogleda na gol osim kornera i onog ofsajda.

Osjecaj je bio da smo blize golu, ali falilo je kvaliteta prije svega.
Opet ponavljam, s Lendrom i Mirom bi ga zabili vjerovatno.

U Svedskoj Zec u spicu, a Sinan ako bude spreman na lazno lijevo krilo.
 
Avatar
1950
Postovi: 168
Pridružen/a: pet dec 02, 2016 6:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:08 pm

Pa u ekipi kad smo duplu uzeli smo prepisavali ligu samo zato sto je Zeba pitao Adilovica konstantno. Ostatak ekipe mrtvi prosjek lige, malo prestanite pratit Real i vratite se u realnost.
Zadnja izmjena: 1950, dana/u pet jul 14, 2017 11:13 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:11 pm

Probit ce Ugljesa onog jablana od dva metra
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:25 pm

Ovo sa Slavkom i ubijanjem igre postaje mit kao i da je cijela Grbavica Dzeki skandirala da je kloc.
Leprsava igra Zelje? I ja bih bas volio cuti par primjera. Ali da smo leprsavo odigrali par utakmica za redom.

Poslano sa mog U7 Plus koristeći Tapatalk

21 10 4

Petrović Slavko
 
dr.vet.med
Postovi: 96
Pridružen/a: uto dec 27, 2016 7:00 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:27 pm

Pozdrav raji, sinoć 'nabrijana' tekma, atmosfera odlična svaka čast jugu, kao i ostalim navijačima na ostalim tribinama.
Utakmicu gledao sa istoka, postalo nam tradicija da nas nekoliko Gračanlija smo smješteni bliže istoku i da uporedo navijamo s južnom tribinom.
Drago mi je što pljuvače ama niti jednog nisam čuo, a i nemoguće je to izgleda i bilo u fanatičnoj atmosferi.
Pjesma o Džildi sa puno emocija, svaka nam čast braćo. Da pohvalim i fenomenalne Manijake, za navijanje u tri ove naše europske utakmice, bez
ijedne zamjerke. Svaka čast momci još jednom!

Lagao bih sebe kada bih rekao da se nisam potencijalno nadao našoj minimalnoj pobjedi, ali na kraju sam zadovoljan rezultatom nakon odgledanih 90 minuta igre.
Odbrana korektna, krila također većim tokom utakmice, Zeba dobar, ostatak dvojca se pogubio i očigledno da ćemo u našoj sredini biti primorani raditi određene korekcije.Napad neprimjetan. Sve u svemu svaka čast momcima na prikazanoj igri, protiv daleko na papiru boljeg protivnika. Nadam se da će Petrović smisliti nešto u Švedskoj, ali i pored toga treba nam se 'potrefiti' određena doza sreće.

Gledao sam ponovno utakmicu između Ferenca i naš u Budimpešti između naših utakmica sa Zetom i trebamo priznati da smo i pored odlične igre, itekako imali sreće(stativa u 1.pol, kolosalna šansa sa tri metra za Mađare ide preko gola, prečka u drugoj utakmici, Kosorićevo izbijanje s gol linije).
Treba nam se poklopiti još dosta sreće u uzvratu pored naših 150% zalaganja i borbenosti.

Također, srce je sve veće i veće jer napredujemo iz dana u dan, postajemo funkcionalan i profesionalan klub. Volim te Željo!!!
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:27 pm

Sinoć opet na Istoku i opet jako lijepa atmosfera, imaju ovi naši navijači mnogo strpljenja, vjere i nade u bolji i jači Željezničar i to dokazuju iz utakmice u utakmicu. Svaka čast našoj raji koja podiže BiH standarde kada su tribine u pitanju.

Na terenu borbeno, angažovano, napeli smo se iz petnih žila ali opet dosta mrljavo i bez konkretne ideje, a kako će je i biti kada nam pozadi ostaje po 4-5-6 igrača da sačekaju kraj našeg i početak njihovog napada. Nisam protiv ziheraške i tvrde igre ali toliko pažnje posvećivati odbrani dok traje naš napad je u svakom slučaju kontraproduktivno. Razumljivo bi bilo ovo da imaš rezultat koji te vodi dalje pa onda četvorica idu u napad i ako šta naprave dobro je a ako ne onda nazad imaš fin broj osigurača, međutim vrlo teško smo na taj način mogli do jednog gola koji bi nam davao realnije šanse za prolaz. Opet kada se sve sabere kada već nismo postigli gol još važnije je da ga nismo primili i zato možemo i moramo biti zadovoljni. Nije ovaj Aik nikakva mašina od koje treba strahovati, ali da su uigraniji i kvalitetniji to stoji. Gore se ne treba braniti svim silama i gurati odbranu Veci u krilo, već igrati igru iz koje bi mi mogli profitirati, pokušati zabiti gol ili dva i to vodu navodi na naš mlin.. Svakako je pritisak na domaćina od kojeg se očekuje da hladno prođu u treće pretkolo i vjerujem da se ogromna većina navijača a vjerovatno i nekolicina njihovih igrača već vidi tamo. To bi mogla biti naša prednost ako budemo mudri i ako svaki naš igrač pruži maksimum.. Vidjećemo lopta je okrugla što kažu..

Što se tiče igrača Zeba sinoć prekucao igricu, 3 koplja ispred ostalih i vidjelo sa da skoro niko od igrača ne konta njegove majstorije, niko da ga isprati u njegovih lucidnim potezima i asistencijama, Siniša isto jako dobar, fizički i glavom 100% u utakmici i ova dva igrača su bacili Piš po raznoraznim forumskim stručnjacima koji ih konstantno olajavaju već dugo vremena.

Slavko za revanš mora smisliti čarlame koje će iznenaditi i nas i njih, vidio je kako igraju i ima dovoljno vremena da skonta gdje su najtanji a itekako imaju slabih tačaka. Nije ova 352 formacija tako zaebana kao što se misli, ima ona mnogo mana samo ih treba pravilno iskoristiti. Može se istovremeno igrati odgovorno u defanzivi ali i biti mnogo opasniji prema naprijed. Nama je sinoc nedostajao napadač koji će primiti loptu i proslijediti je iza zadnje linije igračima koji se ubacuju iz drugog plana, to bi bila mat pozicija. Imaćemo i gore višak na krilu i te prilike (centaršutevi ili povratne lopte) moraju biti striktno uigrane, znači prizemne lopte na prvu stativu sa desne strane i povratne na 16 sa lijeve i tu se mnora znati ko stoji na 16 a ko utrčava na prvu, zar je to tako teško uigrati i napraviti. Ne smije se dešavati da Zeba prođe sve i odigra povratnu a Blagi stoji na 19 metara i pliva, ni gore ni dole.. Sa ove strane nisam zadovoljan Slavkinim radom i silnim odrađenim treninzima, mi većim dijelom utakmice djelujemo kao da smo prvi put izašli zajedno da igramo, razumljivo je da ne može biti nivo kada igrač žmireći šalje pas već mi nemamo nikakve ideje o kretanju i za svaki pas moraš dva puta pogledati da vidiš gdje ti je ko, ko je krenuo u napad, ko stoji u odbrani, ima li iko na penalu i te banalnosti..

Kako god neka nam je sa srećom i nadam se da nastavljamo našu evropsku priču..
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:35 pm

I da, meni ovako kao navijacu se ne svidja sto Slavko preferira da na lijevom krilu bude ljevak, a na desnom desnjaka. Ne sjecam se kad smo nesto konkretno uradili sa krila, tj. da je neki odlicno ubacio i asistirao ili se ubacio i zabio gol. Naravno ovdje iskljucujem Miru iz vise razloga, jer sve smo radili preko Mire, Miro je klasicni linijski igrac i drugaciji je od nasih trenutnih krila i da, Miro je klasa.
Nemamo mi u napadu Adilovica da pokupi te ubacaje, a i krilima je teze zabit tako.
Takodjer, oba trenutna krila, Zakara i Zec su vise tekmi u karijeri odigrali na kontra stranama nego sto sad igraju.

slika
Ovo su podaci za Zeca. Nisu sve tekme ubacene, ove starije.

slika

Ovo je ucinak iz prosle sezone, kojom je zasluzio da dodje nama. Sigurno se bolje snalazi lijevo.

Ovo su podaci za Gorana. Isto nisu sve tekme postavljene.
slika
Vise je igrao na lijevoj strani, jer uracunata je nasa prosla sezona, onda i u Hrvatskoj gdje god je igrao ono malo je igrao lijevo. Ali ovdje se moze vidjeti bolji ucinak na desnoj strani, skoro duplo vise meceva treba na lijevoj odigrati da bi imao ucinak kao na desnoj.

Dok je ovo sezona kad je igrao u Zrinjskom i bio jedan od najboljih igraca u ligi.
slika

Osjecam i mislim da su zavaljeni trenutno i da bi opasniji bili kad bi zarotirali strane. Jer ocito ovako ne daju neki ucinak kod nas. Moguce da je to prije svega zbog napadaca.

Slavko, dovedi grmalja u spic ili rotiraj krila :ganja:
Zadnja izmjena: Leon_Professional, dana/u pet jul 14, 2017 11:39 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:37 pm

Ordagic simpatican pravo. U medijima jedna prica, a nama potpuno druga.

Niko bar sutra ne moze reci da nismo sve uradili da ga dovedemo, jer stvarno jesmo. To sto nabija cijene sebi, neka izvoli.. Bice zanimljivo pratiti razvoj karijere u raspalom tuzlanskom klubu.

Gotal je dizao cijenu, rece ima abnormalnu visoku ponudu iz Rumunije. Koliko znam, nije ni za koga potpisao. Kako ce, kad ponude nije ni bilo..
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:39 pm

vrbanjusa je napisao/la:
pet jul 14, 2017 11:25 pm
Ovo sa Slavkom i ubijanjem igre postaje mit kao i da je cijela Grbavica Dzeki skandirala da je kloc.
Leprsava igra Zelje? I ja bih bas volio cuti par primjera. Ali da smo leprsavo odigrali par utakmica za redom.

Poslano sa mog U7 Plus koristeći Tapatalk
Daleko od toga da je igra dobra, ali je sasvim sigurno prilagođena trenutnom rosteru i to je ono što je najbitnije u svemu...a uz to se kao bonus čak vidi i blagi pomak nabolje. Ali opet, ja da se pitam meni bi igrali Carvajal desno, Marcelo lijevo...
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:49 pm

Sinoc smo odigrali takticki perfektnu utakmicu. Mislim cak u tom smislu najbolju od kako nas Slavko vodi. Mogu se traziti zamjerke igracima, ali to je vise stvar njihovih individualnih (ne)kvaliteta i mozda nekih pogresnih navika koje imaju, nego icega drugog. Ova utakmica se apsolutno morala postaviti ovako da se izvuce neki povoljan rezultat. Primiti go kuci od AIK-a bi bilo katastrofalno i znacilo da 99% ispadamo, jer jako tesko je stizati rezultat protiv ovakve ekipe, jos u gostima i sa nasim anemicnim napadom. Ukratko, prioritet je bio da sacuvamo svoj go jer da nismo vec bi bili mrtvi. Ovako, postoje sanse da idemo dalje i to sasvim realne sanse. Jedino je steta sto sve nije krunisano golom. Da smo bili samo malo prisebniji u nekim situacijama (prvenstveno Zec), doslo bi i do toga. I siguran sam da je do toga doslo da bi dio ovih sto ne vide nista dobro u sinocnjoj utakmicu pricao o strpljivoj i pametnoj igri, a ne o "igri na 0", kao da je uopste moguce igrat na 0. Nijedan trener ne izvede igrace na teren sa idejom da ide da ne zabije go ili da izgubi utakmicu. Mozda Mehmed Janjos ono nedavno ili Mesa Bazdarevic, Safet Susic, ali to su sve diletanti i picoke. :D

Kad sam smatrao da treba kritikovati Slavka i neke njegove poteze, to sam i pisao. Za ovo sinoc mu treba skinuti kapu. Sto se mene licno tice, vratio je dosta izgubljenog povjerenja i pokazao da ipak zna odstupiti od sablona, usuditi se na neki ukalkulisani rizik (Primjer: Projic na lijevi bek, covjek koji je jedva par treninga uradio sa ekipom, Stanic sa lijevog beka na desno krilo, gdje nije igrao cca 2 godine), prilagoditi se igri protivnika na pravi nacin, izvuci maksimum iz ekipe. Ova utakmica i utakmica protiv Zete - nebo i zemlja. Izgledali smo duplo zrelije i uigranije, konstantno pokusavali nesto odigrati po zemlji, bez nerezonskog preskakanja igre i nabijanja lopte na krila.

Citam sinoc postove ovdje, kako igramo "na 0" i slicno. Ja ne znam kako ljudima nije jasno da mi imamo svoje ofanzivne i tehnicke limite i da kao takvi nemamo sta traziti protiv najcvrsce Svedske ekipe, koja igra sa petoricom nazad i nema imperativ pobjede, sto znaci nije joj katastrofa da se s gostujuceg terena i nakon prve utakmice vrati s bodom. Ne znam kako ste ocekivali da probijemo taj njihov zadnji blok? Pokusavali smo ih razvlacit, sa Nikolicem koji je nosio vazda minimalno dva stopera na ledjima, Zebom koji je izlazio na krilo, krilima koja su pokusavala doprinjeti nesto. Imam osjecaj da smo se tako svjesno i proracunato limitirali u napadu, jer cak ni Ugljesa ni Blagojevic nisu imali previse aspracija da idu prema naprijed, pa ni bekovi. Doduse, kod Jovana i Ugljese je prisutan i manjak odvaznosti, pa i manjak tog kvaliteta da drze loptu u nogama, povuku je naprijed, odigraju dupli pas, promijene stranu dijagolanom itd. Stanic citavu godinu sparta od korner zastavice do korner zastavice, ovu utakmicu ne. Ne vjerujem da je to slucajno. Jednostavno, mislim da je igra bilo tako postavljena da prvenstevno sacuvamo svoj go i ne dozvolimo da oni izrade neke akcije iz onog engleskog spustanja glavom njihovih centarfora nakon dugih lopti, na sto im se ofanzivna igra u principu i svodi. Sasvim smo dobro zatvarali prostor i markirali njihove igrace. Stoperi su odigrali fantasticnu partiju.

Ukratko, igrali smo disciplinovano, strpljivo i pametno. Branili smo se odlicno, timski. U napadu jednostavno kasljucamo i tu smo limitirani. Igracki i tehnicki, prije svega. Ono sto svi znamo da nedostaje je taj centralni/zadjni vezni koji bi nam unaprijedio igru. Taj neki X igrac, uz Zebu, Ramovica, Zerica...nece to izgledati lose i smatram da cemo igrati puno tecnije, da ne kazem ljepse.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:52 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pet jul 14, 2017 11:35 pm
I da, meni ovako kao navijacu se ne svidja sto Slavko preferira da na lijevom krilu bude ljevak, a na desnom desnjaka. Ne sjecam se kad smo nesto konkretno uradili sa krila, tj. da je neki odlicno ubacio i asistirao ili se ubacio i zabio gol. Naravno ovdje iskljucujem Miru iz vise razloga, jer sve smo radili preko Mire, Miro je klasicni linijski igrac i drugaciji je od nasih trenutnih krila i da, Miro je klasa.
Nemamo mi u napadu Adilovica da pokupi te ubacaje, a i krilima je teze zabit tako.
Takodjer, oba trenutna krila, Zakara i Zec su vise tekmi u karijeri odigrali na kontra stranama nego sto sad igraju.

slika
Ovo su podaci za Zeca. Nisu sve tekme ubacene, ove starije.

slika

Ovo je ucinak iz prosle sezone, kojom je zasluzio da dodje nama. Sigurno se bolje snalazi lijevo.

Ovo su podaci za Gorana. Isto nisu sve tekme postavljene.
slika
Vise je igrao na lijevoj strani, jer uracunata je nasa prosla sezona, onda i u Hrvatskoj gdje god je igrao ono malo je igrao lijevo. Ali ovdje se moze vidjeti bolji ucinak na desnoj strani, skoro duplo vise meceva treba na lijevoj odigrati da bi imao ucinak kao na desnoj.

Dok je ovo sezona kad je igrao u Zrinjskom i bio jedan od najboljih igraca u ligi.
slika

Osjecam i mislim da su zavaljeni trenutno i da bi opasniji bili kad bi zarotirali strane. Jer ocito ovako ne daju neki ucinak kod nas. Moguce da je to prije svega zbog napadaca.

Slavko, dovedi grmalja u spic ili rotiraj krila :ganja:
:palacgore:

Jučer, za razliku od dvomeča sa Zetom, nismo nijednom rotirali krila. Vjerovatno je i za to postojao neki razlog. Njihov desni bek nam je pravio dosta problema naročito u prvom poluvremenu. Ubacivala se i njihova osmica često po toj strani.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jul 14, 2017 11:56 pm

Treba Zeca prebaciti u napada,Zebu na krilo umjesto Zeca (svakako je ove tri utakmice vise bio na krilo nego na prirodnoj poziciji a Sinana na Zebino mjesto u sredini i prolazimo dalje..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:02 am

AIK u nedjelju igra utakmicu u ligi protiv Norrköping-a.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:06 am

vrbanjusa je napisao/la:
pet jul 14, 2017 11:25 pm
Ovo sa Slavkom i ubijanjem igre postaje mit kao i da je cijela Grbavica Dzeki skandirala da je kloc.
Leprsava igra Zelje? I ja bih bas volio cuti par primjera. Ali da smo leprsavo odigrali par utakmica za redom.

Poslano sa mog U7 Plus koristeći Tapatalk
Pogledaj par izvještaja iz sezone kad smo osvojili duplu krunu prije 6-7 godina, neće ti trebati puno da uočiš drastičnu razliku u igri.
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:09 am

Imao sam osječaj da će ga Zakara opet uvaliti iz onog slobodnjaka al' onda Blagi dođe i zasra sve. Zaka > što se tiće slobodnjaka
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:11 am

Amidza je napisao/la:
pet jul 14, 2017 11:49 pm
Sinoc smo odigrali takticki perfektnu utakmicu. Mislim cak u tom smislu najbolju od kako nas Slavko vodi. Mogu se traziti zamjerke igracima, ali to je vise stvar njihovih individualnih (ne)kvaliteta i mozda nekih pogresnih navika koje imaju, nego icega drugog. Ova utakmica se apsolutno morala postaviti ovako da se izvuce neki povoljan rezultat. Primiti go kuci od AIK-a bi bilo katastrofalno i znacilo da 99% ispadamo, jer jako tesko je stizati rezultat protiv ovakve ekipe, jos u gostima i sa nasim anemicnim napadom. Ukratko, prioritet je bio da sacuvamo svoj go jer da nismo vec bi bili mrtvi. Ovako, postoje sanse da idemo dalje i to sasvim realne sanse. Jedino je steta sto sve nije krunisano golom. Da smo bili samo malo prisebniji u nekim situacijama (prvenstveno Zec), doslo bi i do toga. I siguran sam da je do toga doslo da bi dio ovih sto ne vide nista dobro u sinocnjoj utakmicu pricao o strpljivoj i pametnoj igri, a ne o "igri na 0", kao da je uopste moguce igrat na 0. Nijedan trener ne izvede igrace na teren sa idejom da ide da ne zabije go ili da izgubi utakmicu. Mozda Mehmed Janjos ono nedavno ili Mesa Bazdarevic, Safet Susic, ali to su sve diletanti i picoke. :D

Kad sam smatrao da treba kritikovati Slavka i neke njegove poteze, to sam i pisao. Za ovo sinoc mu treba skinuti kapu. Sto se mene licno tice, vratio je dosta izgubljenog povjerenja i pokazao da ipak zna odstupiti od sablona, usuditi se na neki ukalkulisani rizik (Primjer: Projic na lijevi bek, covjek koji je jedva par treninga uradio sa ekipom, Stanic sa lijevog beka na desno krilo, gdje nije igrao cca 2 godine), prilagoditi se igri protivnika na pravi nacin, izvuci maksimum iz ekipe. Ova utakmica i utakmica protiv Zete - nebo i zemlja. Izgledali smo duplo zrelije i uigranije, konstantno pokusavali nesto odigrati po zemlji, bez nerezonskog preskakanja igre i nabijanja lopte na krila.

Citam sinoc postove ovdje, kako igramo "na 0" i slicno. Ja ne znam kako ljudima nije jasno da mi imamo svoje ofanzivne i tehnicke limite i da kao takvi nemamo sta traziti protiv najcvrsce Svedske ekipe, koja igra sa petoricom nazad i nema imperativ pobjede, sto znaci nije joj katastrofa da se s gostujuceg terena i nakon prve utakmice vrati s bodom. Ne znam kako ste ocekivali da probijemo taj njihov zadnji blok? Pokusavali smo ih razvlacit, sa Nikolicem koji je nosio vazda minimalno dva stopera na ledjima, Zebom koji je izlazio na krilo, krilima koja su pokusavala doprinjeti nesto. Imam osjecaj da smo se tako svjesno i proracunato limitirali u napadu, jer cak ni Ugljesa ni Blagojevic nisu imali previse aspracija da idu prema naprijed, pa ni bekovi. Doduse, kod Jovana i Ugljese je prisutan i manjak odvaznosti, pa i manjak tog kvaliteta da drze loptu u nogama, povuku je naprijed, odigraju dupli pas, promijene stranu dijagolanom itd. Stanic citavu godinu sparta od korner zastavice do korner zastavice, ovu utakmicu ne. Ne vjerujem da je to slucajno. Jednostavno, mislim da je igra bilo tako postavljena da prvenstevno sacuvamo svoj go i ne dozvolimo da oni izrade neke akcije iz onog engleskog spustanja glavom njihovih centarfora nakon dugih lopti, na sto im se ofanzivna igra u principu i svodi. Sasvim smo dobro zatvarali prostor i markirali njihove igrace. Stoperi su odigrali fantasticnu partiju.

Ukratko, igrali smo disciplinovano, strpljivo i pametno. Branili smo se odlicno, timski. U napadu jednostavno kasljucamo i tu smo limitirani. Igracki i tehnicki, prije svega. Ono sto svi znamo da nedostaje je taj centralni/zadjni vezni koji bi nam unaprijedio igru. Taj neki X igrac, uz Zebu, Ramovica, Zerica...nece to izgledati lose i smatram da cemo igrati puno tecnije, da ne kazem ljepse.
+1.

Takodjer, veoma konstruktivni postovi su od sinoc napisani i one natpise o nekom padu kvaliteta postova necu ni komentarisati. Slazem se sa gore napisanim, pogotovo ovome za Stanica. Ramovic ce, samo da se oporavi, uveliko ubrzati nasu igru. I Slavko jedva ceka da ga ima na raspolaganju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:14 am

VIDEO/ FOTO: FK Željezničar – AIK Fotboll 0:0

http://1921.ba/video-foto-fk-zeljeznicar-aik-00-3693
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jul 15, 2017 12:15 am

BabOsim je napisao/la:
sub jul 15, 2017 12:09 am
Imao sam osječaj da će ga Zakara opet uvaliti iz onog slobodnjaka al' onda Blagi dođe i zasra sve. Zaka > što se tiće slobodnjaka
Dobro je i Blagi potego ali izblokira neko u posljdnjem trenutku..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Online

Trenutno korisnika/ca: alombardo, Bing [Bot] i 64 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija