Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 11:33 am

Meni je fakat čudno kako se neki čude i nije im jasno, da je ovo među top-3 najslabije profesionalne lige u europi. Niko nije travu paso vani da to ne zna, ovo ovde sad najboljih 5-10 igrača što igra, ne bi moglo nigdje u top-20 liga biti u prvih 11 kod ozbiljnih ekipa koje imaju ambicije za nešto. Plus uz to, čudimo se što istočni i zapadni susjedi/komšije prodaju igrače a ljudi imaju kakve takve omladonske pogone, planove, vizije...kod nas je još uvijek "daj im loptu i nek šutaju".
Ljudi moji ništa se ne dešava preko noći, Belgija je postala svjetska velesila tako što je napravila plan i program i držala se njega 10 godina, kod nas plan i program ne postoji a ako neko i nešto osmisli toga se drži pola sezone/sezonu i onda Jovo nanovo.
Vazda iznova pravimo kuću tako što odmah krećemo od stolarije, preskačemo ne samo temelje već i zidove jer nemamo strpljenja, a pored toga strpljenja nemamo ni hrabrosti da priznamo sebi kako mi ipak nismo najpametnija nacija u svemu, te da vidimo kako uspiješniji od nas rade, i da samo za početak prepišemo to.
Ali jok, kako ono ima izreka da se samo budale nadaju da je sa istim ulaznim parametrima moguće dobiti drugačiji izlazni
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2045
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 11:49 am

Normalno da ne možeš prodati igrača jer je liga odron i jer mi kao klub trenutno nemamo šta ponuditi tim igračima.

Sad imaš dobrog igrača u ekipi (Amoah) i on ima mjesečnu platu cca 3500-4000KM i šta ti da očekuješ od njega? Potpisao kratkoročno, naredno ljeto mu ističe ugovor. Šta mi njemu sad možemo da ponudimo? Sigurno neće ostati i potpisati dugoročno sa istom platom, moraš mu ponuditi bar duplu platu (znači otprilike 7000) pa da on razmisli o tome da li da produži, pa da bi mi nešto i zaradili na njemu. Drugo, nemaš para da plaćaš odštete, treće nemaš para da plaćaš naknade (nudiš procente od buduće prodaje da bi dobio čiste papire tj. da ne moraš platiti naknade). Nemaš ni stabilnost u klubu, nemaš kontinuitet igranja Europe, česte promjene i tako dalje.

Kao što kolega reče, preskačemo temelje, omladinski pogon je naš temelj, i nama nema prodaje do naše djece i naših juniora, lošim radom je došlo do toga da imamo to što imamo sad. Uostalom o čemu pričamo, u Srb, Hr, Slo pa i poneki u CG debituju sa 16 ili 17 godina, gdje je to kod nas? Nema.

Uostalom i do nas je, koliko god fašisti bili naši neprijatelji, ovaj plasman u grupe će valjati i ostatku lige umnogome.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 11:57 am

Mi smo u banani, iz koje koliko bar ja vidim pokušavamo i izlazimo. Kad i koliko će to trajati, niko tačno ne zna. Da može bolje od ovoga, itekako može, ali može i 3 puta gore. Znači neka ocjena od 1 do 5 je 3,5 za ovo kako mi radimo.
Dalje, ne možeš dovesti kvalitetnog igrača da ti igra za 3 milje ako on te 3 milje može uvijek uzeti u drugoj hrvatskoj ligi, Kazahstanu, Kajmanskim ostrvima :)
Da bi ga i doveo, ruka ruku mije pa moraš i ti njemu nešto dati ako već ne daš pare. To je kraći ugovor gdje se on može ispaliti sa jačim CV-jem nego što je bio kad je došao kod nas. Logično da neće niko pristati na ugovor od 5 sezona za 3 milje, i tako sebe svezati za Želju i čekati da neko baci na sto 100-200-500 hiljada nečega za njega, kad može lakše naći sebi transfer ako je slobodan.
Najbolje bi bilo da se može zažmiriti i jedno sezonu-dvije prespavati jer je ovo upravo taj period, tranzicija, gdje si prisiljen da lagano koračaš dok drugi već trče
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Refa1987
Postovi: 110
Pridružen/a: sub feb 25, 2023 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 12:24 pm

Evo jedna iz 2015, danas mi izbaci među uspomenama.
slika
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 12:51 pm

Refa1987 je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:24 pm
Evo jedna iz 2015, danas mi izbaci među uspomenama.
slika
Zeljo Velez, kad smo ih preokrenuli. Savez nam kolo prije toga povlacio linije i poceo nas je sudija na Grbavici zezati. Tad nije bila bajna situacija na jugu, al nakon te kradje na terenu, dolazi do spontanog spajanja raje u kop i preokrecemo rezultat.


slika
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 1:05 pm

Straus je napisao/la:
sri avg 23, 2023 11:49 am
Normalno da ne možeš prodati igrača jer je liga odron i jer mi kao klub trenutno nemamo šta ponuditi tim igračima.

Sad imaš dobrog igrača u ekipi (Amoah) i on ima mjesečnu platu cca 3500-4000KM i šta ti da očekuješ od njega? Potpisao kratkoročno, naredno ljeto mu ističe ugovor. Šta mi njemu sad možemo da ponudimo? Sigurno neće ostati i potpisati dugoročno sa istom platom, moraš mu ponuditi bar duplu platu (znači otprilike 7000) pa da on razmisli o tome da li da produži, pa da bi mi nešto i zaradili na njemu. Drugo, nemaš para da plaćaš odštete, treće nemaš para da plaćaš naknade (nudiš procente od buduće prodaje da bi dobio čiste papire tj. da ne moraš platiti naknade). Nemaš ni stabilnost u klubu, nemaš kontinuitet igranja Europe, česte promjene i tako dalje.

Kao što kolega reče, preskačemo temelje, omladinski pogon je naš temelj, i nama nema prodaje do naše djece i naših juniora, lošim radom je došlo do toga da imamo to što imamo sad. Uostalom o čemu pričamo, u Srb, Hr, Slo pa i poneki u CG debituju sa 16 ili 17 godina, gdje je to kod nas? Nema.

Uostalom i do nas je, koliko god fašisti bili naši neprijatelji, ovaj plasman u grupe će valjati i ostatku lige umnogome.
Omladinski pogon bi nam trebao biti osnova svega. Za to nam trebaju dobri i edukovani treneri. Zatim uslovi za trening, teren itd. ljudi koji ce voditi statistike i sta ti ja znam sve. I na kraju opet kada dodje taj igrac do seniora moras mu i nesto ponuditi, neku platu koja nije podcjenjivanje, zatim sansu za igranje i kvalitetno okruzenje i trenera koji ce ga voditi dalje, mozda i trenera koji bi dodatno samo radio sa tim tek pristiglim igracima u seniore itd. Ima malih milion stvari koje se mogu napraviti. I te stvari su vaznije nego sve drugo sto mi obicno stvaljamo u prvi plan...
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Diverzant
Postovi: 1787
Pridružen/a: čet avg 19, 2021 9:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 1:58 pm

svraka je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:51 pm
Refa1987 je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:24 pm
Evo jedna iz 2015, danas mi izbaci među uspomenama.
slika
Zeljo Velez, kad smo ih preokrenuli. Savez nam kolo prije toga povlacio linije i poceo nas je sudija na Grbavici zezati. Tad nije bila bajna situacija na jugu, al nakon te kradje na terenu, dolazi do spontanog spajanja raje u kop i preokrecemo rezultat.


slika
Nije se ni navijalo u b i c sektoru, sjedila raja onako, jug bez transova, zastava, tuga da te uhvati.
I onda nas brat s bjelava stade na ogradu bez megafona bez ičega i povede jedno od boljih i jacih navijanja na jugu
I onda kada dođu loši rezultati
budala ova neće prestat da te prati
šta drugi kažu nije važno, ko ih jebe
jer tebe Željo volim više nego sebe!
 
cala
Postovi: 951
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 2:21 pm

Bila samo zastava konfederacije (juga) na ogradi, ako se dobro sjecam.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4478
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 2:28 pm

Diverzant je napisao/la:
sri avg 23, 2023 1:58 pm
svraka je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:51 pm
Refa1987 je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:24 pm
Evo jedna iz 2015, danas mi izbaci među uspomenama.
slika
Zeljo Velez, kad smo ih preokrenuli. Savez nam kolo prije toga povlacio linije i poceo nas je sudija na Grbavici zezati. Tad nije bila bajna situacija na jugu, al nakon te kradje na terenu, dolazi do spontanog spajanja raje u kop i preokrecemo rezultat.


slika
Nije se ni navijalo u b i c sektoru, sjedila raja onako, jug bez transova, zastava, tuga da te uhvati.
I onda nas brat s bjelava stade na ogradu bez megafona bez ičega i povede jedno od boljih i jacih navijanja na jugu
Navijalo se. Mladji su bili tu. Od tada je i parola saveze stidi se, sluga si politike.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Refa1987
Postovi: 110
Pridružen/a: sub feb 25, 2023 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 3:03 pm

svraka je napisao/la:
sri avg 23, 2023 2:28 pm
Diverzant je napisao/la:
sri avg 23, 2023 1:58 pm
svraka je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:51 pm


Zeljo Velez, kad smo ih preokrenuli. Savez nam kolo prije toga povlacio linije i poceo nas je sudija na Grbavici zezati. Tad nije bila bajna situacija na jugu, al nakon te kradje na terenu, dolazi do spontanog spajanja raje u kop i preokrecemo rezultat.


slika
Nije se ni navijalo u b i c sektoru, sjedila raja onako, jug bez transova, zastava, tuga da te uhvati.
I onda nas brat s bjelava stade na ogradu bez megafona bez ičega i povede jedno od boljih i jacih navijanja na jugu
Navijalo se. Mladji su bili tu. Od tada je i parola saveze stidi se, sluga si politike.
Koja je ono utakmica bila da nisu dali da se navija, i kada bi neko htio da se popenje na ogradu spuštali su ga i upozoravali?
EDIT: možda čak i ova.
 
Lopta
Postovi: 238
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 3:42 pm

svraka je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:51 pm
Refa1987 je napisao/la:
sri avg 23, 2023 12:24 pm
Evo jedna iz 2015, danas mi izbaci među uspomenama.
slika
Zeljo Velez, kad smo ih preokrenuli. Savez nam kolo prije toga povlacio linije i poceo nas je sudija na Grbavici zezati. Tad nije bila bajna situacija na jugu, al nakon te kradje na terenu, dolazi do spontanog spajanja raje u kop i preokrecemo rezultat.


slika
Dobro se sjecam te utakmice, jedna od drazih, to spajanje i nije bas spontano bilo vec je pasukan tada stao i poveo navijanje ali dobro tako je ljepsa prica :pljesak:
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 313
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 3:59 pm

Ja mislim da je na toj utakmici počelo puštanje dima iz lokomotive svaki put kada damo pogodak. Čak je bila i ušminkana od te utakmice poprilično. I ta mi je misao milion puta na pameti, ali me dnevna dešavanja pometu, a odavno želim nešto reći: volio bih više od svega na svijetu da se ona lokomotiva uglavi negdje između juga i istoka ili juga i zapada, lokomotiva je simbol, mi smo ŽELJEZNIČAR, a i definitivno bi bili jedinstveni u svijetu fudbala i brendirali bi se kao nedodirljivi unikat. Ne znam zaista da li je to moguće, da li postoje neki pravilnici PLBIH koji nam to otežavaju i sl, ali lokomotiva na mjestu na kojem je trenutno je kao da je u Pazariću. I iskren da budem, nadam se da nisam jedini kojem ona nedostaje da mu bude "na oku" cijelu utakmicu.
 
Avatar
ono.na
Postovi: 594
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 8:10 pm

Ja samo znam da na tekmi protiv Sirokog, kad se ujedinilo sve ponovo i dosao onaj hor i Tifa, tad sam zaplakao na pjevanje Grbavice. Gledam oko sebe svi se pozeljeli jedni drugih. Ako se sjecam dobro Stevanovic asistirao, Lendric dao gol-dva.

Pasukan je meni obiljezio 2015tu i 2016tu. Protiv Ferenca na Kosevu mi bude zao onog belaja, a momak je svaku utakmicu davao sebe 500% i birao najljepse pjesme svakih 7-10 minuta a ne 25min istu.

Lokomotiva treba da je izmedju Juga i Istoka. A display Jug i Zapad ili izmedju Zapada i Sjevera
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 10:35 pm

IlProfessore je napisao/la:
sri avg 23, 2023 3:59 pm
Ja mislim da je na toj utakmici počelo puštanje dima iz lokomotive svaki put kada damo pogodak. Čak je bila i ušminkana od te utakmice poprilično. I ta mi je misao milion puta na pameti, ali me dnevna dešavanja pometu, a odavno želim nešto reći: volio bih više od svega na svijetu da se ona lokomotiva uglavi negdje između juga i istoka ili juga i zapada, lokomotiva je simbol, mi smo ŽELJEZNIČAR, a i definitivno bi bili jedinstveni u svijetu fudbala i brendirali bi se kao nedodirljivi unikat. Ne znam zaista da li je to moguće, da li postoje neki pravilnici PLBIH koji nam to otežavaju i sl, ali lokomotiva na mjestu na kojem je trenutno je kao da je u Pazariću. I iskren da budem, nadam se da nisam jedini kojem ona nedostaje da mu bude "na oku" cijelu utakmicu.
Apsolutno, cesto sam dok sam studiro strance vodio na Grbavicu na te utakmice, lokomotiva je uvijek bila najzanimljiviji dio stadiona tim ljudima, to bi bila prava stvar za nas imidz da se vrati negdje na vidno mjesto.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3955
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 10:41 pm

Novo porodično okupljanje na Grbavici - Željezničar dočekuje Tuzla City

https://1921.ba/novo-porodicno-okupljan ... -city-9118
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 313
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 10:52 pm

cikazubo je napisao/la:
sri avg 23, 2023 10:35 pm
IlProfessore je napisao/la:
sri avg 23, 2023 3:59 pm
Ja mislim da je na toj utakmici počelo puštanje dima iz lokomotive svaki put kada damo pogodak. Čak je bila i ušminkana od te utakmice poprilično. I ta mi je misao milion puta na pameti, ali me dnevna dešavanja pometu, a odavno želim nešto reći: volio bih više od svega na svijetu da se ona lokomotiva uglavi negdje između juga i istoka ili juga i zapada, lokomotiva je simbol, mi smo ŽELJEZNIČAR, a i definitivno bi bili jedinstveni u svijetu fudbala i brendirali bi se kao nedodirljivi unikat. Ne znam zaista da li je to moguće, da li postoje neki pravilnici PLBIH koji nam to otežavaju i sl, ali lokomotiva na mjestu na kojem je trenutno je kao da je u Pazariću. I iskren da budem, nadam se da nisam jedini kojem ona nedostaje da mu bude "na oku" cijelu utakmicu.
Apsolutno, cesto sam dok sam studiro strance vodio na Grbavicu na te utakmice, lokomotiva je uvijek bila najzanimljiviji dio stadiona tim ljudima, to bi bila prava stvar za nas imidz da se vrati negdje na vidno mjesto.
Forum je izrodio mnoštvo lijepih ideja koje su provedene u djelo, nadam se da je i ovo nešto što je moguće.
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 11:36 pm

Straus je napisao/la:
sri avg 23, 2023 11:49 am
Normalno da ne možeš prodati igrača jer je liga odron i jer mi kao klub trenutno nemamo šta ponuditi tim igračima.

Sad imaš dobrog igrača u ekipi (Amoah) i on ima mjesečnu platu cca 3500-4000KM i šta ti da očekuješ od njega? Potpisao kratkoročno, naredno ljeto mu ističe ugovor. Šta mi njemu sad možemo da ponudimo? Sigurno neće ostati i potpisati dugoročno sa istom platom, moraš mu ponuditi bar duplu platu (znači otprilike 7000) pa da on razmisli o tome da li da produži, pa da bi mi nešto i zaradili na njemu. Drugo, nemaš para da plaćaš odštete, treće nemaš para da plaćaš naknade (nudiš procente od buduće prodaje da bi dobio čiste papire tj. da ne moraš platiti naknade). Nemaš ni stabilnost u klubu, nemaš kontinuitet igranja Europe, česte promjene i tako dalje.

Kao što kolega reče, preskačemo temelje, omladinski pogon je naš temelj, i nama nema prodaje do naše djece i naših juniora, lošim radom je došlo do toga da imamo to što imamo sad. Uostalom o čemu pričamo, u Srb, Hr, Slo pa i poneki u CG debituju sa 16 ili 17 godina, gdje je to kod nas? Nema.

Uostalom i do nas je, koliko god fašisti bili naši neprijatelji, ovaj plasman u grupe će valjati i ostatku lige umnogome.
Kad je liga odron, lakse ti je onda da budes dobar primjer. Sta bi da je jaca liga?

I mi smo dio lige, sta mi radimo da "ojacamo", trenutno ne vidim napredak u vezi toga. Mozemo skolovati igrace, bolje pare omladincima davati nego raznim pplovnjacima. Nama je uvijek primjer neko drugi. Sad nam je primjer Sarajevo jer prave autobusku stanicu, i tako.. uvijek se nesto nadje.
Niko od nas nije imao protv Subasica, Mehica, sad Drlje, Gasala,Amoaha ali smo protiv Alysona i slicnih. Iako mozda rano sudimo, ono sto sam mogao vidjeti je odron. Igraci tipa Ovcine, Besagica, Durakovica, mozda i nece biti pojacanja, ali bar ima smisla zasto ih dovodis kao npr i nase bivse igrace.

Nista samo nece doci. Ulazak Zrinskog u Konferencije nista nece puno promjeniti. Ne znam da zbog Dinama je neko kupio igraca Rijeke. Nego je Rijeka sama stvorila Kramarica i co, pa je pocela prodavati nesto.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1256
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 23, 2023 11:42 pm

ono.na je napisao/la:
sri avg 23, 2023 8:10 pm
Ja samo znam da na tekmi protiv Sirokog, kad se ujedinilo sve ponovo i dosao onaj hor i Tifa, tad sam zaplakao na pjevanje Grbavice. Gledam oko sebe svi se pozeljeli jedni drugih. Ako se sjecam dobro Stevanovic asistirao, Lendric dao gol-dva.

Pasukan je meni obiljezio 2015tu i 2016tu. Protiv Ferenca na Kosevu mi bude zao onog belaja, a momak je svaku utakmicu davao sebe 500% i birao najljepse pjesme svakih 7-10 minuta a ne 25min istu.

Lokomotiva treba da je izmedju Juga i Istoka. A display Jug i Zapad ili izmedju Zapada i Sjevera
Strasna euforija je bila pred tu utakmicu sa Sirokim. Jedna od najdrazih utakmica ikad.
 
Lopta
Postovi: 238
Pridružen/a: sri jul 06, 2022 5:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 24, 2023 12:06 am

Stvarno je steta sto nismo lokomotivu stavili ispred juga, ono kada je bila renovirana i koristena za proslavu golova je bilo predobro, sad ako ce se jug praviti ne znam gdje bi se mogla staviti ali ako se nadje mjesto bilo gdje da se vrati to bilo bi nesto sto bi nas izdvajalo od ostalih a bilo bi jako lijepo da to postane neka tradicija pa sad sta ce biti vidjet cemo...
 
Avatar
Jacksparrow
Postovi: 597
Pridružen/a: ned okt 24, 2021 2:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 24, 2023 12:45 am

Pa najrealnija opcija je jugoistok buduci zdenka pa da se dole mozda zrtvuje koji red da se fino postavi. Vidjelo bi se u prenosu i imalo bi smisla.
FCŽ

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], PlavaDobrinja1921, salle86, South i 47 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija