Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:42 am

Kakav go zabi Hamza Jaganjac... Perverzija.

STRUČNJAK, NEMA MJESTA ZA HAMZU AL IMA ZA SVE OSTALE PROPALITETE? FUJ.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
BC1921
Postovi: 671
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:55 am

Maestro_1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:06 am
Senad1921 je napisao/la:
sub apr 01, 2023 9:51 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sub apr 01, 2023 9:02 pm
Baš me zanima šta je Bekrić pričao s navijačima poslije utakmice, zadnji je tamo ostao. Ako je neko bio ili zna, neka nas prosvijetli.

Nista, bio mali belaj medju igracima, pa bacanje suplje...
Kakav sad belaj, nisu se valjda počeli i oni između sebe.. Nama ako atmosfera među igračima pukne i svlačionica se raspadne, možemo se poselamiti sa ovom sezonom komotno. Pade u vodu sve što smo gradili i čemu smo stremili cijelu sezonu.


Krpic nesto pametovo... Valjda je sve ok...

@Miro Kruzik pusti bolan ove tastature huligane sa 16 godina...
Krivina Jug
 
Mulalic Edis
Postovi: 543
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:59 am

Joj toliko sam se napatio dok smo dosli da mi je za teren i svejedno bilo. Ali generalno losi smo bili onih 55 minuta sto smo mi zakacili. Idemo dalje, igre tek pocinju. Neka bude sto biti mora. Svi u Vrapcice ! Nemamo vremena za kritike i psovke. Sutra je novi dan. Tu smo, blizu.
Grande Miske 💪
 
Avatar
igla
Postovi: 3634
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:47 am

Po meni, sljedeće su boljke naše igre:

- kretanje bez lopte, tj. nekretanje, koje je rak rana naše lige. To se vidi kad se izađe u evropu, pa naletiš na neku prosječnu evropsku ekipu.

- kod nas igrači "zadatka" imaju veću ulogu u posjedu nego oni koji to trebaju imati. Nama previše drže loptu Galić, Jašarević, Beganović, ljudi koji ne bi napravili razliku na jačem terminu. Umjesto da nam cilj bude da nam igru vode Štilić, Mekić, Hodžić, ljudi koji znaju lopte i izmislit nešto, mi trpamo lopte na bekove koji ne znaju šta će s njom, ili dajemo krilima u situaciji dok su im dvojica na leđima, gdje troše snagu i na kraju vrate loptu nazad. Čak i Galić se može bolje iskoristiti, ako mu neko kaže da je njegovo da šparta gore dole, prati krilo, i zavrne u 16. Meni ga nekad žao bude, daju mu loptu na 40 m, on pogide od nesigurnosti, trepne jer je otet tu.

- ne postoji uigrana kretnja, bekovi se sudaraju sa krilima, krilima dajemo lopte u noge, što jedino Santos može iskoristiti jer može iz mjesta pretrčati nekog. Naši se zakucaju po pozicijama da možeš formaciju nacrtat po nama, svaka lopta u noge, a ako ko i proleti, uleti, to je čisto na individualni osjećaj i kvalitet. Nema da krilo povuče svog u sredinu, otvori beka, sve je na malom prostoru, zato i igramo ovaj ragbi svaku tekmu i imamo 1300 duela po meču, efektivna igra 25 min.

I bit će ovako dok je god Edis tu. Razlog: ne zna drugačije.
 
Sulevelicanstveni
Postovi: 618
Pridružen/a: sri feb 01, 2023 11:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:24 am

Kakvu akciju odigrao Igman kod treceg gola jos je 90ta minuta bila.. Samo da pitam jel puno trazimo, mozemo li sta slicno odigrati?
 
Avatar
Sheldon
Postovi: 351
Pridružen/a: sri avg 10, 2022 1:03 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 2:36 am

MiroslavKruzik je napisao/la:
sub apr 01, 2023 11:01 pm
slika
Vidim niko ne spominje ovu situaciju guranja Hodžića od strane Handžića, evidentno je da smo oštećeni kod primljenog gola.
Odlicno zapazanje, ja sam ovo odmah vidio i ocekivao sam faul. Ocito kod nas vazi pravilo osteceni smo jedino ako sudija unese loptu u nas gol. Bili smo uzasni danas, nema tu dileme, ali krenes malo nesto pokusavati igrati, odmah da sudija do znanja da ne moze. Moglo se ovo lako okrenuti na nas mlin, ali sta da se radi. Mora bolje Edise!
 
volimtezeljo
Postovi: 541
Pridružen/a: pon okt 31, 2022 8:11 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 4:20 am

Senad1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:55 am
Maestro_1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:06 am
Senad1921 je napisao/la:
sub apr 01, 2023 9:51 pm



Nista, bio mali belaj medju igracima, pa bacanje suplje...
Kakav sad belaj, nisu se valjda počeli i oni između sebe.. Nama ako atmosfera među igračima pukne i svlačionica se raspadne, možemo se poselamiti sa ovom sezonom komotno. Pade u vodu sve što smo gradili i čemu smo stremili cijelu sezonu.


Krpic nesto pametovo... Valjda je sve ok...

@Miro Kruzik pusti bolan ove tastature huligane sa 16 godina...
Ali ljude provocirati i drzati kontinuitet u izmisljanju sa toliko godina u zivotu, meni je to neshvatljivo. Sad ce dzezvar i ovi tvoji haveri stati u odbranu.
Ali svaki post u kojem ti iznosis kao neke informacije je laz.
I ti preko tv-a vidio Krpica, pa to povezao tako, jel to? I sad ti kao znas sta se tu desavaalo, ko je sta s kim pricao..
U zadnje vrijeme si poceo oponasati hulahopku sa tim ispadima. Pa zapitajte se kome je mjesto na forumu ili prikladnije ovom od 16 godina ili vama u "zrelim" godinama?
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 5:07 am

Maestro_1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:06 am
Senad1921 je napisao/la:
sub apr 01, 2023 9:51 pm
Maestro_1921 je napisao/la:
sub apr 01, 2023 9:02 pm
Baš me zanima šta je Bekrić pričao s navijačima poslije utakmice, zadnji je tamo ostao. Ako je neko bio ili zna, neka nas prosvijetli.

Nista, bio mali belaj medju igracima, pa bacanje suplje...
Kakav sad belaj, nisu se valjda počeli i oni između sebe.. Nama ako atmosfera među igračima pukne i svlačionica se raspadne, možemo se poselamiti sa ovom sezonom komotno. Pade u vodu sve što smo gradili i čemu smo stremili cijelu sezonu.
Jedina naša šansa za izlazak u Evropu s ovim trenerom je da nekim čudom zadržimo ovo četvrto mjesto i da Zrinjski osvoji kup.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5126
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 5:12 am

Dobro si ti ovo napisao, možda malo preoštro ali...
Svaka čast svima koji se odluče na gostovanje pogotovo u ovoj našoj ligi gdje si kao gostujući navijači stavljen u isti koš sa pripadnikom alkaide iz doba bin Ladena. Nad tobom se provode svi mogući zakoni i represije, potrošiš fesliju a gledaš sat vremena utakmicu, i što je najcrnje na kraju kad skontaš najviše te popišaju oni tvoji (igrači i sš).
ALI opet ima i ta neka druga strana medalje, ja se iskreno nadam da se zna i ima stav do kad je podrška i koja je linija koju balerine na terenu a još veće one pored, kad pređu da je to to. I da podrška nije ono dok ne bude kasno, već da se na vrijeme reaguje. I još bitnije rekao bih, nadam se da je isključivo samo podrška klubu a ne igračima (i sš) jer haman u dosta slučajeva to dvoje nekako ne idu jedno drugim. Da je onaj "razgovor" na kraju bio pojašnjenje i ultimativni razgovor a ne "dobro ste vi bili ali nas sudija zaklo, nije htjela lopta u gol samo tako nastavite i sl...
Jer SVI MI smo na kraju saučesnici u rezultatima, kako igrači na terenu, sš pored bgm i mi na tribinama koji to posmatramo i odobravamo ili ne
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
BC1921
Postovi: 671
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 8:54 am

volimtezeljo je napisao/la:
ned apr 02, 2023 4:20 am
Senad1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:55 am
Maestro_1921 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:06 am

Kakav sad belaj, nisu se valjda počeli i oni između sebe.. Nama ako atmosfera među igračima pukne i svlačionica se raspadne, možemo se poselamiti sa ovom sezonom komotno. Pade u vodu sve što smo gradili i čemu smo stremili cijelu sezonu.


Krpic nesto pametovo... Valjda je sve ok...

@Miro Kruzik pusti bolan ove tastature huligane sa 16 godina...
Ali ljude provocirati i drzati kontinuitet u izmisljanju sa toliko godina u zivotu, meni je to neshvatljivo. Sad ce dzezvar i ovi tvoji haveri stati u odbranu.
Ali svaki post u kojem ti iznosis kao neke informacije je laz.
I ti preko tv-a vidio Krpica, pa to povezao tako, jel to? I sad ti kao znas sta se tu desavaalo, ko je sta s kim pricao..
U zadnje vrijeme si poceo oponasati hulahopku sa tim ispadima. Pa zapitajte se kome je mjesto na forumu ili prikladnije ovom od 16 godina ili vama u "zrelim" godinama?


Dusa draga 💙
Krivina Jug
 
Avatar
Valter
Postovi: 1303
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 9:03 am

Ovdje se često piše o nekoj potrebi da klub postepeno poprime što više profesionalne obrise.

Na tom putu jedan od priporiteta treba da bude ukidanje "brifinga" između navijača i ekipe na poluvremenu ili na kraju utakmice makar imali 18 uzastopnih poraza. Trebali bi da postoje organi uprave kluba, skupštine i sl. gdje se može iskazati nezadovoljstvo a na ovaj način samo još više urušavamo ugled kluba. Uprava kluba treba strogo zabraniti igračima ovu praksu bez obzira na nezadovoljstvo jer ovo postaje otužno. Cijenim svakog navijača Želje, Cijenim one koji odvajaju svoje vrijeme i novac za gostovanja jer nekada sam i sam često pratio Želju. Ili nastaviti sa ovom praksom i dalje al da zaje.bemo više priču o nekom ustoju kluba. Može i ovako ko FK Vrbanjuša.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 9:45 am

Jel otisao smrad sa klupe
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 10:00 am

Čuj mora bolje… ljudi dragi, ovaj stručni štab na čelu sa Edisom NE MOŽE i NE ZNA BOLJE. Evropu kvalitetom zaslužujemo, na terenu ćemo je izboriti samo ako se poklope rezultati, a već neko vrijeme nam se poklapaju.

Sad idu Velež, Tuzla, Zrinjski, Velež, Široki, Borac. Paklen raspored. Jedinu tekmu koju možemo halaliti je Zrinjski u Mostaru, ostalo ne smijemo izgubiti. Zašto? Jer jučer nismo dobili hebenog Leotara. Još ako danas uzmu Velež i/ili Sarajevo, baš ćemo biti pod pritiskom.

Nek’ nam je sa srećom…
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 11:19 am

I ako izborima Evropu i kup da osvojimo Edis opet nije zadovoljio a imao je dosta vremena i prostora.Nijednog mladog igraca nije gurao i on nikada to nece raditi jer isključivo ide na iskustvo.Garantujem da bi junior Pasic da ako ne bi bolje odigrao ne bi bio gori ovo nekoliko utakmica na lijevom neki od Jasarevica (nezz sta se desava sa njim).Efendic mali na krilu na pripremama par utakmica sto je ulazio pokazao potencijal ali nigdje ga nema kod Edisa.I isti problem imao kao u prvom mandatu,cim ima jacu konkurenciju na nekim pozicijama on se totalno pogubi i nema drugu taktiku i plan kako bi te iste igrace ukombinovao.
 
Avatar
Sky1
Postovi: 1567
Pridružen/a: pet dec 24, 2021 2:23 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:24 pm

Zaista mi nije jasno, zar je tako teško ljudima u klubu da dadnu Edisu otkaz ili oni ne prate fudbal ili on ima neki yeben Ugovor, nemam drugog objašnjenja.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3017
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:48 pm

Ako je Edisova plata parafraziram 5000 isplatiti ga jos ova 3 mjeseca i posteno se razici.
Bolje je dati 15 000 KM, nego izgubiti 400 000 KM.

Uprava ako zeli bolje finansije isplatit ce jos danas Edisa, jer sve dok je on na klupi direktno utice na posjetu, a time gubimo novac.
Ne izlazak u evropu bi za nas bio bas veliki finansijski gubitak
Alea iacta est!
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:51 pm

Amar927 je napisao/la:
ned apr 02, 2023 11:19 am
I ako izborima Evropu i kup da osvojimo Edis opet nije zadovoljio a imao je dosta vremena i prostora.Nijednog mladog igraca nije gurao i on nikada to nece raditi jer isključivo ide na iskustvo.Garantujem da bi junior Pasic da ako ne bi bolje odigrao ne bi bio gori ovo nekoliko utakmica na lijevom neki od Jasarevica (nezz sta se desava sa njim).Efendic mali na krilu na pripremama par utakmica sto je ulazio pokazao potencijal ali nigdje ga nema kod Edisa.I isti problem imao kao u prvom mandatu,cim ima jacu konkurenciju na nekim pozicijama on se totalno pogubi i nema drugu taktiku i plan kako bi te iste igrace ukombinovao.
Dešava se da je izlapio u odnosu na period kad je igrao u Krupi. Mnogi ga ovdje pamte iz tog perioda pa im čudno kako ne igra tako, a čovjek godinama u Švedskoj radio drugi posao i fudbal igrao rekreativno u trećoj ligi.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:53 pm

cipiripi je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:48 pm
Ako je Edisova plata parafraziram 5000 isplatiti ga jos ova 3 mjeseca i posteno se razici.
Bolje je dati 15 000 KM, nego izgubiti 400 000 KM.

Uprava ako zeli bolje finansije isplatit ce jos danas Edisa, jer sve dok je on na klupi direktno utice na posjetu, a time gubimo novac.
Ne izlazak u evropu bi za nas bio bas veliki finansijski gubitak
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 12:54 pm

U prvih deset kola ove sezone, smo osvojili 22 boda. Bili smo prvi cak u trenutku. Od tog trejutka odigrali smo jos 13 utakmica i osvojili 17.bodova. Pet bodova manje dakle sa tri utakmice vise. Ako to nije kriza rezultata ne znam sta je. Dakle spali smo od 2.2boda po utakmici na 1.3. Uz to igra se pogorsala.

Prvi dio sezone smo kuburili sa realizacijom. Dovedena su dva bolja napadaca, koji su dali u 6.utakmica jedan gol. Imamo najmanje suteva u ligi u nastavku, igra nam je nepovezana i ne izgledamo uopste dobro na terenu. Raspored koji nam predstoji je iznimno tezak a mi imamo problem sa sirinom na pojedinim pozicijama, a i kartonima. Uz to imamo jos minimalno dvije utakmice kupa.

Ako ovi podaci nisu dovoljni da neko dobije otkaz, onda neka nam kazu sta je cilj. Ako je cilj da izguram sezonu do kraja kao prosle godine onda okej. Istrpit, uzivati u pojedinim bljeskovima i to je to. Ali to podrazumujeva da cemo vidjeti mlade igrače na djelu a ne da gledam Cocalica, Kosorica, Stilu, Krpica, Hodzica, Dzenisa, Bendera i Mekica. Daj da gledamo mlade, daj da se pravi neki okvir za buducnost.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2035
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 02, 2023 1:18 pm

blueboy je napisao/la:
ned apr 02, 2023 12:53 pm
Samo je fol što ti i taj drugi ko dođe u ovom momentu ne garantuje izlazak u Evropu. Premalo je ostalo vremena za promjenu sistema igre, formacije, unošenje novih ideja u igri itd. To se trebalo uraditi barem na polusezoni, sad je kasno.
Nije garancija normalno, ali nije ni garancija da ćemo osigurati izlazak ako Edis ostane, zar ne? Nema tu puno filozofije, niti promjene, najbolje na teren, smanjiti greške koje je radio onaj prije tebe i to je u biti to. Za neku drastičnu promjenu (formacije i igre) je potrebno puno vremena.

Ne mora to biti neko sa strane, zašto recimo Bekrić ne bi mogao izgurati do kraja sezone. Ekipa ga poštuje, ima dobar odnos sa igračima, sigurno da bi ga slušali, a ima i znanja sigurno. Samo može biti bolje, gore sigurno ne bi bilo.

Ne smijemo prokockati priliku, sad ako ne uspijemo, bojim se da zadugo nećemo imati šansu kao sada. Neće biti puno prilike kao sada, konkurencija očajna, tereni, smjene trenera, a mi baš guramo zajedno, milion faktora imamo na našoj strani, a opet to ne znamo iskoristiti. Ne znam, ali ako propustimo sadašnju priliku, meni je to egal gubitku titule.
Fear of the Maniacs!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 22 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija