Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
kokoška
Postovi: 725
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 10:10 pm

Dje nedefinisani?
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1182
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 10:17 pm

K'o da im je krava jezikom pravila frizure.
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
Majkel
Postovi: 1811
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 10:26 pm

Tare1921 je napisao/la:
pon maj 17, 2021 7:37 pm
Smanjiti broj igraca na 22 i srezati troskove prvog tima, jer mozemo imati bolju ekipu od ove dosta, za duplo manje para.
Dovest trenera koji ne prima 110k godisnje + Bonuse. Dovest nove ljude da vode klub koji su sposobni. Evo kako ja to sebi zamisljam.

Dolasci: Irfan Hadzic, Memija, Mekic, Maksimovic, Vicko Sevelj, Sipovic, Tatar, Malic (vraca se sa posudbe)

Odlasci: Ikic, Miletic, Veselinovic, Stilic, Kosoric, Bekric, Fejzic, Eric, Alispahic, Blazevic, Milicevic, Lendric, Mujezinovic, Juricic, Ramovic, Celikovic, Sabanadzovic, Muftic
Veselinovic i Stilic sigurno odlaze.
Nadam se da ce sjesti sa Juricicem, Mileticem Blazevicem itd sa igracima koji imaju jos ugovor i dogovoriti raskid ugovora koji bi obje strane zadovoljio. Mnogi hvale Juricica ali momak je grozan on puno zuji malo meda daje, nikad dvoboj nije dobio a da ne pricam o njegovoj kontroli lopte.

Memija: Varazdin ispada i Memija u zadnje vrijeme sve manje igra kod njih znaci bivsi a za nasu ligu top igrac.

Milicevic: Mora na gol jer ne moze biti gori od ovih sto imamo i od ovih sto nam liga moze ponuditi.

Sipovic: Kloc ali cim sa nama trenira on ce podpisati za nas i u svakom slucaju je bolji od Kosorica ali sve je to u pet deka.

Sevelj: Kapiten Hajduka 2, odradio pripreme sa prvim timom i igrao je par puta za prvi tim. Dobar igrac puno bolji od Ikica a Hajduku 2 je ovo zadnja sezona i njemu jos istice ugovor.

Mekic: Za nasu ligu dobar igrac i jeftin.

Maksimovic: Odlazi iz TC sigurno jer nesto ga ne mirisu tamo a meni je top igrac i uz to jeftin.

Tatar: Za Gorazde dao 11 gola i 9 asistencija u 24 tekme. Brz igrac i dobru kontrolu lopte ima. Jeftiniji od Veselinovic tri puta a bolji milion puta.

Hadzic: Dokazan igrac u nasoj ligi koji zna zabiti i radilica je a jos je navijac Zelje. Bolji od Lendrica i Juricica a uz to je jeftin i kako stvari stoje bivsi igrac Lokomotive.

Bojo, Sinisa i Bender: Losi igraci ali sumnjam da ce se sa njima raskinuti ugovor tako da sam ih ostavio na spisku. I trebaju nam igraci jbg ne mozes sve nogirati a bojo ima jos dobre Managere tako ga mozda nekom i uvalimo kao Hajdarevica.

Malic: Nadam se da smo sa njim uboli i da ce biti bolji od Sehica.

Sehic: Mlad, brz igrac, kondicija mu je top i dobar kao rezervni bek, jest da ispada cesto ali kod njega se moze nadat za napredak eh sad to sto ga neki navijaci ne mogu smisliti ocima i stalno na njega prebacuju krivicu za sve, to je druga stvar.

Vrhovac: Solidan stoper fino je odigrao ovih par tekmi i tuzno je to sto je dedo Kosoric igrao vise od njega.

Zec: Mozda trenutno nas najbolji igrac ali bi ga koristio kao jokera jer je sklon povredama.

Juniori: Gasal, Durakovic, Kulasin, Milicevic, (Hrelja i Subasic) su dobri igraci koji su zasluzili minutaze i koji su sigurno bolji od ovih igraca koje sad imamo. Mislim da ce nas oni naredne sezone pozitivno iznenaditi. Drina i Beca su dobra zamjena mozda i iznenade i budu vise nego dobra zamjena.


GK: Milicevic, Bender
CB: Sevelj, Sipovic, Drina, Vrhovac
LB: Sehic, Malic
RB: Memija, Sinisa
DM: Bojo, Beca
ZM: Mekic, Durakovic
AM: Maksimovic, Subasic
RW: Gasal, Hrelja
LW: Tatar, Kulasin
CF: Zec, Irfan Hadzic

Milicevic
Memija Vrhovac Sevelj Malic
Mekic Durakovic
Gasal Maksimovic Tatar
Hadzic

Ova jeftina ekipa bi se 100% borila za evropu i dala zadnji atom snage na terenu. Kad se budu vratili navijaci to ce nam biti dodatna finacijska inekcija i uz ovu jeftinu ekipu nebi trebalo biti problema vracati dugove.
Dobar post, slažem se sa dosta stvari.
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 10:59 pm

Ako Memija ide u drugi ligu, a sve su prilike da hoce...to implicira i da ce Peco pravac druga HNL...
Steta da necemo imati za viber.. opet ce nam mokri sobi.. ostati nedosanjani
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
milanribar
Postovi: 672
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 11:02 pm

Simply Blue je napisao/la:
pon maj 17, 2021 10:59 pm
Ako Memija ide u drugi ligu, a sve su prilike da hoce...to implicira i da ce Peco pravac druga HNL...
Steta da necemo imati za viber.. opet ce nam mokri sobi.. ostati nedosanjani
Mislim da nam je realnija opcija zarovit se u našu prvu ligu FBiH jer ima dosta zanimljivih igrača koji bi za drastično manje para igrali slično ako ne i bolje ko neki koje imamo sad. Samo trebalo je imati nekog ko će pratit niže rangove a ne dovodit na riječ menadžera ko dosad ...
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3527
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 11:06 pm

Ma samo da se vrati hadzija, sve ce se to srediti aBd.. pa zamandali vrata govnarima novinarskim sa govnovoda i svim zlocincima sto nam unistise klub za 3 godine...

Padati se moze do jedne tacke, pa kada dodjemo na samo dno (a jos smo daleko od dna, vjerovali ili ne), onda jovo na novo... iz kantona, iz kantona, al bez zlikovaca i zlotvora...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 11:46 pm

phpBB [video]


E moj Zeljo...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1834
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon maj 17, 2021 11:52 pm

Stvarno ste mi smijesni, mnogi od vas, sa tom nekom pricom o povratku Misimovica. Da li je to samo iz neke zelje da se klub konacno pocne "vaditi", pa ste zaslijepljeni ili ste fakat toliko naivni!? Evo ne znam ni sam.

Kad vam iduci put padne Misimovic na pamet, samo se zapitajte: Sta tom covjeku garantuje ostanak, ako bi ponovo dosao, digao klub, a "neformalna grupa ljudi" se pojavila da ga smjeni?Sta? Ko? Hocemo li ga mi braniti? Mi smo se pokazali, a budite sigurni, cim bi situacija bila imalo bolja, "ajkule" bi pocele da kruze.

Prema tome, otvoreno ovo kazem, covjek je TOTALNA BUDALA pridje li Zelji i Grbavici na 100m, a kamo li da ga preuzme opet.Ja kakav sam, meni da se desilo onakvo ponizenje, nakon sveg truda, znoja, vremena, mog postenja, a na to sve uvreda kao "hvala", to ne bi rodjenom bratu halalio, a ne klubu gdje ce me opet sutra pljuckati svaki "levat".
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 1:48 am

Evo da vam crnoplavi kaže šta će se desiti: Pošto smo licencu dobili na osnovu potpisa o reprogramu koji ne možemo ispoštovati ni u snu nakon isteka ugovora i odlaska igrača kojima se duguje isti će nas tužiti. Nedefinisani će nas sigurno tužiti. Većina sponzora je vidjela s kakvom ekipom imamo posla i svi manje-više znate kakva nam je situacija na tom polju i time mogućnost isplate presuda koje budu pristizale. A pošto evropu kao najveći izvor prihoda idućih nekoliko godina nećemo vidjeti jednostavno nećemo moći servisirati redovne obaveze. Lično očekujem i da nam porezna (opet) blokira račun. Povratak navijača i prihod od karata (ukoliko ga finansijska policija ne bude otimala) možda mogne uz te preostale sponzore servisirati te nekakve igrače i trenere.
Kako i od čega ostale dugove vratiti meni lično ne pada na pamet.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 2:27 am

Nikad vece pickurine u dusi nismo imali ***** mu glasne zice i kolege na slici
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7545
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 5:44 am

Svanu utorak
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 7:49 am

gavran je napisao/la:
uto maj 18, 2021 5:44 am
Svanu utorak
Dan za metak.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 8:20 am

Koja je funkcija Amara Osima u klubu? Volio bih da puste navijace pa da cuje sta mislimo o nedefinisanim funkcijama i unistavanju kluba.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 8:42 am

mamba21 je napisao/la:
pon maj 17, 2021 5:35 pm
avlami97 je napisao/la:
pon maj 17, 2021 3:51 pm
Karma je fakat čudo. Krčmarević nas vodio 5 utakmica, a od toga 3 u Evropi (dvije pobjede protiv Narve i poraz protiv Apolona iz Limasola) i prve dvije u prvenstvu (obje gostujuće) pobjeda protiv GOŠKA i poraz od Čelika identičnim rezultatom od 1:0 i odmah "navijači" ulaze u tunel da pokažu kako on nije za Želju.

Baka nas vodio 4 tekme - 1 remi i 3 poraza. Tada se govorilo kako mijenjamo trenere kao na traci, a u stvari mijenjali ih "navijači" u tunelu "vaspitnim" razgovorima. Krčma gospodin, odmah podnio ostavku, jer je vidio da bagra želi preuzeti Klub, što im se nakon par mjeseci i ostvarilo i to proslavili kao Dan pobjede Željezničara uz šampanjac.

Željin krah je počeo pučem na Bradini 2000. godine, kada je Željo bio lider na tabeli i koračao ka tituli.. Stariji znaju o čemu se radi. Tada nam dolazi "Amar zna" uz enormnu platu i za ono i za ovo vrijeme. Lovu od karata sa prebukiranog Koševa protiv Newcastla rastalio sa najtrofejnijim Željinim izdankom poznatijim kao Violina. Željo je tada zaradio najviše love u dotadašnjoj historiji, a mi uvaljeni do balčaka i od tada, pa sve do sada se pokušavamo vaditi, a svi znamo da majka ne kara zbog kockanja nego zbog vađenja. Drugi mandat "Amar zna" nas je još više gurnuo u dubiozu svojim nezakonitim poslovanjem i prijavljivanjem samo Srđana Stanića na PIO/MIO.

Došla je garnitura ljudi koja je sva ssranja pokušala sanirati uz gradnju stadiona i probala napraviti sportski rezultat. U dosta stvari su ostvarili zapažene rezultate, ali opet dolazi "Amar zna" i vraća nam Stanića da nam objasni šta je Željo.

Mnogi spominju da treba krenuti od nule. No, nažalost od nule mi ne možemo krenuti, jer smo u debelom minusu. Možda, ali samo možda, bi Misimović mogao popraviti trenutnu situaciju i to pod uslovom da se "Amar zna" i sve njegove pristalice ušute i ne progovore ni jedne jedine riječi do kraja svog života. U suprotnom, Željo treba tražiti provjerenog i u praksi dokazanog Stečajnog upravnika. Ako ga ne pronađemo, neka nam je dargi Bog na pomoći,
Po tebi je Krcmarevic otisao zbog navijaca? Zar nije sam rekao da je razlog raskorak veliki izmedju ambicija i realnosti, onoga sto imamo u tom trenutku?
Tačno tako. Krčma je kazao na toj presici da se ambicije i mogućnosti ne poklapaju, a odgovorio je i na pitanje jednog od novinara vezano za incident u tunelu. Odgovor je bio diplomatski...u fazonu da je to bio samo razgovor sa navijačem i da navijači imaju pravo znati sve o ekipi itd. Pišem ovo po sjećanju, odnosno, parafraziram. Složit ćeš se da se takvi "razgovori" ne obavljaju na taj način i na tom mjestu (druga polovina 2018. godine).

Jedna od stvari koju sam želio da istaknem je pritisak (svih vrsta) apsolutne manjine na Želju i Željine uposlenike, administraciju, trenere, igrače, UO, NO, Skupštinu i sve vezano za Želju. Evo, neko je postavio video, kada je Misimović došao na čelo Nadzornog odbora, a to se desilo 30.1.2016. g. To mu je bila prva zvanična funkcija u Klubu. Samo nekoliko mjeseci kasnije (maj, juni) je emitovana Mreža na FTV, gdje nam Violina objašnjava o nAturnim lažima i sposobnostima nadzornih i upravljačkih struktura Kluba. Znači, od samog dolaska Misimovića na čelo Kluba, počela su podmetanja, medijske neistine, razni pritisci, a isti su dolazili od onih koji su uvidjeli da se "češljaju" knjige i da se radi po zakonu. Kome je to smetalo, valjda je sada svima jasno.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 8:46 am

storm_raider je napisao/la:
uto maj 18, 2021 8:20 am
Koja je funkcija Amara Osima u klubu? Volio bih da puste navijace pa da cuje sta mislimo o nedefinisanim funkcijama i unistavanju kluba.
Ma, bolje da pitamo, šta je sa lovom koju smo dobili od Općine za trafostanicu. :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 8:58 am

avlami97 je napisao/la:
uto maj 18, 2021 8:46 am
storm_raider je napisao/la:
uto maj 18, 2021 8:20 am
Koja je funkcija Amara Osima u klubu? Volio bih da puste navijace pa da cuje sta mislimo o nedefinisanim funkcijama i unistavanju kluba.
Ma, bolje da pitamo, šta je sa lovom koju smo dobili od Općine za trafostanicu. :D
Dodjose divlji i ugasise svjetlo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 9:28 am

Definitivno nas veliki izazov čeka sa igračima kojima ističu ugovori, i ne sumnjam da ćemo sa većinom završiti na sudu, uz presudu prinudne naplate. Šta ide u tom slučaju znamo svi. Kako god u ovom momentu je totalno nerealno pričati o bilo kakvim igračkim pojačanjima koji koštaju. Lijepo je razmišljati o tome, ali nerealno. Ono što je sigurno iduće sezone su Željini juniori, i igrači pod ugovorom. Ukoliko neko od njih ne zatraži sporazumni raskid. Dakle mi možemo računati na juniore Miličevića, Durakovića, Gasala, Kulašina, Mujića(vraća se sa posudbe) Drina, Beća, kao i Hrelja koji je došao iz Goražda. Malić iz Banja Luke. Subašić. Nargilić. Ne znam šta je sa onim malim Osmanovićem, gdje je on nestao. Od igrača pod ugovorom tu su Bender, Vrhovac, Kosorić, Stevanović, Blažević, Mujezinović, Štilić, Veselinović, Zec, Juričić.
Siguran sam da će Veseli, a nadam se i još neki tražiti sporazumni raskid. I ovo je to što imamo i što je realno. Da li ima još koji junior da bi se mogao priključiti ekipi, ne znam. Igrače na nekim od pozicija mi možemo tražiti isključivo po nižim ligama.
Kada vidim spisak gore nabrojanih, sam sebe pitam, možemo li naći trenera koji ima muda da uđe u ovu avanturu, sa igračima bez iskustva, sumnjivog i nedokazanog kvaliteta, fizički totalno nespremne, ili isluženim starcima, odnosno šatro"ufuranim" igračima. Jer po meni je to ono što nam treba. Trener koji može napraviti jednu fizički prespremnu ekipu, koja može igrati na trku, presing, disciplinovano, jednostavno. Dakle raditi sve kontra od onoga što radimo godinama.
Drugo, (odnosno prvo) a sigurno i veće pitanje, možemo li mi klub resetovati da oni koji dođu da upravljaju razmišljaju ovako, jer ovo je jedini način. Isprazna obećanja o Europi, titulama, nekim investitorima su šestok šupljak, i po meni ovo je jedini način da se mi pokušamo izvući iz ove dubioze u kojoj jesmo. Jedino za šta nemamo odgovor, a imaćemo ga veoma brzo je iz kojeg ranga takmičenja bi ova vadiona krenula.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 9:57 am

avlami97 je napisao/la:
uto maj 18, 2021 8:42 am
mamba21 je napisao/la:
pon maj 17, 2021 5:35 pm
avlami97 je napisao/la:
pon maj 17, 2021 3:51 pm
Karma je fakat čudo. Krčmarević nas vodio 5 utakmica, a od toga 3 u Evropi (dvije pobjede protiv Narve i poraz protiv Apolona iz Limasola) i prve dvije u prvenstvu (obje gostujuće) pobjeda protiv GOŠKA i poraz od Čelika identičnim rezultatom od 1:0 i odmah "navijači" ulaze u tunel da pokažu kako on nije za Želju.

Baka nas vodio 4 tekme - 1 remi i 3 poraza. Tada se govorilo kako mijenjamo trenere kao na traci, a u stvari mijenjali ih "navijači" u tunelu "vaspitnim" razgovorima. Krčma gospodin, odmah podnio ostavku, jer je vidio da bagra želi preuzeti Klub, što im se nakon par mjeseci i ostvarilo i to proslavili kao Dan pobjede Željezničara uz šampanjac.

Željin krah je počeo pučem na Bradini 2000. godine, kada je Željo bio lider na tabeli i koračao ka tituli.. Stariji znaju o čemu se radi. Tada nam dolazi "Amar zna" uz enormnu platu i za ono i za ovo vrijeme. Lovu od karata sa prebukiranog Koševa protiv Newcastla rastalio sa najtrofejnijim Željinim izdankom poznatijim kao Violina. Željo je tada zaradio najviše love u dotadašnjoj historiji, a mi uvaljeni do balčaka i od tada, pa sve do sada se pokušavamo vaditi, a svi znamo da majka ne kara zbog kockanja nego zbog vađenja. Drugi mandat "Amar zna" nas je još više gurnuo u dubiozu svojim nezakonitim poslovanjem i prijavljivanjem samo Srđana Stanića na PIO/MIO.

Došla je garnitura ljudi koja je sva ssranja pokušala sanirati uz gradnju stadiona i probala napraviti sportski rezultat. U dosta stvari su ostvarili zapažene rezultate, ali opet dolazi "Amar zna" i vraća nam Stanića da nam objasni šta je Željo.

Mnogi spominju da treba krenuti od nule. No, nažalost od nule mi ne možemo krenuti, jer smo u debelom minusu. Možda, ali samo možda, bi Misimović mogao popraviti trenutnu situaciju i to pod uslovom da se "Amar zna" i sve njegove pristalice ušute i ne progovore ni jedne jedine riječi do kraja svog života. U suprotnom, Željo treba tražiti provjerenog i u praksi dokazanog Stečajnog upravnika. Ako ga ne pronađemo, neka nam je dargi Bog na pomoći,
Po tebi je Krcmarevic otisao zbog navijaca? Zar nije sam rekao da je razlog raskorak veliki izmedju ambicija i realnosti, onoga sto imamo u tom trenutku?
Tačno tako. Krčma je kazao na toj presici da se ambicije i mogućnosti ne poklapaju, a odgovorio je i na pitanje jednog od novinara vezano za incident u tunelu. Odgovor je bio diplomatski...u fazonu da je to bio samo razgovor sa navijačem i da navijači imaju pravo znati sve o ekipi itd. Pišem ovo po sjećanju, odnosno, parafraziram. Složit ćeš se da se takvi "razgovori" ne obavljaju na taj način i na tom mjestu (druga polovina 2018. godine).

Jedna od stvari koju sam želio da istaknem je pritisak (svih vrsta) apsolutne manjine na Želju i Željine uposlenike, administraciju, trenere, igrače, UO, NO, Skupštinu i sve vezano za Želju. Evo, neko je postavio video, kada je Misimović došao na čelo Nadzornog odbora, a to se desilo 30.1.2016. g. To mu je bila prva zvanična funkcija u Klubu. Samo nekoliko mjeseci kasnije (maj, juni) je emitovana Mreža na FTV, gdje nam Violina objašnjava o nAturnim lažima i sposobnostima nadzornih i upravljačkih struktura Kluba. Znači, od samog dolaska Misimovića na čelo Kluba, počela su podmetanja, medijske neistine, razni pritisci, a isti su dolazili od onih koji su uvidjeli da se "češljaju" knjige i da se radi po zakonu. Kome je to smetalo, valjda je sada svima jasno.
Covjek je jasno rekao sto je otisao, ambicije i trenutna situacija su daleko jedno od drugog. Pa sta bi trebali ostali treneri kada im se dobaci nesto sa zapada, sjevera, dodje na trening.. da odmah daju ostavke. Vidio covjek gdje je problem i kraj price.

Slazem se sa pritiscima na upravu, ali ja sam ti odgovorio na temu za trenere, navijaci nisu krivi.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 10:24 am

@mamba,
razlika je kada navijači psuju i dobacuju sa tribina, a sasvim nešto drugo kada navijač uđe u službene prostorije i napravi frku, neposredno nakon utakmice. To se sve desilo u Zenici na Bilinom polju i nije baš da je to bio verbalni okršaj, bar po nezvaničnim informacijama (mnoštvo svjedoka). Naravno, da je to Krčmarević sve ublažio, kao što rekoh diplomatski sve prezentirao. Prave i tačne razloge vjerovatno nikada nećemo saznati. https://www.klix.ba/sport/nogomet/zvani ... /180730096

No, hebo to. Bitno je kako dalje, što u svom postu @Veteran spomenu?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 18, 2021 10:50 am

Nekadašnja nada Željezničara donijela titulu juniorima Hajduka.

Šošić srušio Dinamo i Osijek
Nakon devet godina juniori Hajduka prvaci su Hrvatske, a u najvažnijim mečevima u sezoni za splitski klub je briljirao nekadašnji fudbaler Željezničara, Madžid Šošić.

Početkom sezone mladi bosanskohercegovački veznjak napustio je redove Željezničara i potpisao je ugovor sa Hajdukom.

Struka Hajduka prepoznala je njegov talenat pa je za Hajduk II u Drugoj ligi Hrvatske ovaj 18-godišnji fudbaler odigrao 20 utakmica, no iz splitskog kluba su procijenili da Šošić treba igrati najznačajnije mečeve za juniore u borbi za trofej.

I njihova procjena se pokazala ispravnom, jer upravo je ovaj talentovani bosanskohercegovački fudbaler u dva najvažnija meča juniora Hajduka briljirao.

U 22. kolu Hajduk je gostovao kod Osijeka i u veoma kvalitetnom meču slavio je rezultatom 2:0, a upravo je nekadašnja nada Željezničara zabila pogodak za 1:0. Za konačnih 2:0 pogodio je Buljan i to nakon što je Šošić centrirao, a lopta se nakon gužve u šesnaestercu odbila do pomenutog fudbalera.

Dva kola kasnije u Split je stigao ljuti rival Dinamo. Mladim fudbalerima Hajduka trebao je bod kako bi dva kola prije kraja osigurali naslov, no od prve minute su krenuli po tri.

Sve do 68. minute rezultat se nije mijenjao, a onda je nakon uigrane kombinacije lopta stigla do Šošića koji glavom pogađa za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti veliki trijumf Hajduka nad ljutim rivalom i titulu prvaka.

Juniori Hajduka su tako stigli do prve titule prvaka Hravtske nakon sezone 2011/2012 i u narednoj će igrati u Ligi prvaka, a nekadašnji junior Željezničara će se početkom priprema priključiti prvoj ekipi splitskog kčluba.

Online

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Google [Bot], pintol_TM87 i 50 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija