Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:14 pm

Republika je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:
Republika je napisao/la:Ma sve je to žmirenje na jedno oko od strane odgovornih i puštanje da bi se preživjelo, pogrešna logika koja je dovela do toga da imamo velike dugove u lubovima, a kvalitetom nismo napredovali tri koraka
Nazalost. Ali da nije tako bilo, mi danas ne bismo igrali klupski fudbal na seniorskom nivou uopste.
Ne znamo to možda bismo imali kvalitetniji fudbal d se presjeklo prije 10 ili 5 ili 15 godina. Uvheravali su nas da bez Ilje i njemu sličnih nema fudbala pa mi odosmo na SP bez njih. Nije kraj svijeta, ako kreneš od nule i gradiš od temelja po strogo definisanim pravilima koja su za dobrobit sporta u ovom slučaju fudbala konkretno.

Jedino rješenje za klubove je uvođenej sistema promocija igrača iz oml. pogona jedini dugoročan ispravan rad je to. Treba se strpiti, ali si kroz 4,5 ili 6 godina miran ako slijediš jasan plan.

Nema vremena? Jer znam da će to biti pitanje kako se nema vremena za čekanje. Gore je vrijeme koje se provede na dubiozu i zavaravanje sa polovnjacima iz regije
Naravno, sve je to sada sta bi bilo - kad' bi bilo, ali posto poznajem situaciju u Zelji i znam da smo mi prije par godina bili pred gasenjem, zato sam to napisao. E da su svi klubovi jos od 2000-te konstantno radili kako treba, ne bismo ti i ja o ovome ni pisali uopste. Da se tako radilo generalno, ne bi sada situacija bila gora u drzavi nego 2000-te. Pisacu o Zelji. Jednostavno jako su duboki korijeni pusteni i kada i pocnu da pusu zdrave struje u klubu, oni prvo moraju izdvojiti par godina da "posjeku" sve nezdrave instance unutar i oko kluba, pa da isplate prioritetne dugove i rijese tuzbe, a onda, buduci da je ovo mahala - pa se sve brzo procuje, jave se neki stari poznanici sa starim dugovima. Onda kada se i oni isplate, onda se pojavi nacelnik koji opstruira gradnju iz svojih nekih licnih razloga. Da ne spominjem trenutne poreze, doprinose, plate i sve sto se transparentno radi. Naravno, finansijska inspekcija dolazi i po 2 puta u 2 mjeseca, dok u nekim klubovima (gradovima/selima) ne smije doci ni jednom u 5 godina. Molis Boga da te raja podrzi, jer raju generalno interesuje samo sportski rezultat. I onda po belaju i tu se desi pad. Mi imamo srecu u nesreci, da smo kolektivno izgradili mentalitet takav da jako mnogo mozemo trpiti, jer nije mala stvar kada te politicari u ovakvom sistemu godinama intenzivno treniraju da sutis i trpis. I buduci da smo (de)evoluirali u takav mentalitet, raja te opet podrzi. Da je vani negdje takva situacija, gdje su ljudi navikli na uspjeh i lijepe price, koliko god da kvalitetno radis, onakav sportski (ne)rezultat bi svakoga kostao pozicije u klubu. Ali eto, kod nas sve moze. Tako da je to bila sreca u nesreci za Zelju. Ovo gore pisem o administrativnom i operativnom dijelu kluba, o sportskim rezultatima za koje je Amar Osim najzasluzniji sve najbolje se moze reci. Amara bih volio u klubu gledati kada god je to moguce. Makar da kafu pije svakog dana, ako nista drugo.

Da se odmah radilo tako kako ti pises, mi bismo danas igrali grupna takmicenja najelinijih europskih takmicenja, jer ovdje ima nevjerovatnog talenta, ali nema sistema.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
incident
Postovi: 71
Pridružen/a: pon jul 11, 2016 4:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:15 pm

Plava Porodica je napisao/la:Ima li gdje onog iz Bijeljine?
Druze jel coPe pokupio papire vise? :kafa:
Jeste, pokupio papire u vidu povratne autobuske karte za Bijeljinu, na pocetak priprema.Pa jel kod vas u
Sarajevu postoji nesto sem Dnevnog Avaza,nesto poput Sportskog zurnala ili Blica,odakle bi mogli vidjeti kakve su ambicije Radnika,i da u takvim ambicijama nema mjesta prodaji najboljih igraca.Eventualno vam moze doci Jakovljevic ,zato sto mu je istekao ugovor,ali to je Secerovic 2.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:19 pm

Znači Koldžo po drugi put nije ispunio ono što je javno obećao , doduše sad to nije obećao pred 10k ljudi na stadionu kao prvi put, pa gdje je njemu obraz, da li je moguće da su ovakvi glupani redom načelnici u svim gradskim opštinama, zaista nevjerovatno..
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:25 pm

Vidi ovdje će fudbal tek da dotakne dno kada ode ova generacija koju predvodi Džeko jer imamo problem sa stvaranjem i uključivanjem mladih igrača u normalne trenažne procese i odigravanje utakmica na najvišem nivou u BiH. Samim tim ćemo doći u situaciju da nedolaskom novih igrača iz matice imamo kurčevu reprezentaciju, a tada će već biti kasno odnosno trebat će nam decenija da dodjemo sebi
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:28 pm

tm8782 je napisao/la:Lijepo od gdina Načalnika. Nije uvrstio u budžet onih 200 000 što je obečao. Izbori su čudo, a naš narod i dalje ovce te ovce. Mene bi bilo stid da sam na njegovom mjestu. Hvala još jednom, a mi nastavljamo da idemo dalje.
Mozda je u pitanju samo prijedlog budzeta u kome se slucajno "zaboravilo" na ovih 200k
Ako je prijedlog, mislim da ima nacina da da se prebrodi amnezija i u konacnici izglasa ono sto je obecano.
Mada zivimo u Bosni i obecanja politicara treba uzeti u obzir kako im i prilici - obecanje politicara
5. - 7. Okt 1992.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:47 pm

Dosta si dobrih stvari napisao @storme, ali si malo i pogrijesio. Da se nisu rijesile tuzbe, dugovi prema igracima, dobavljacima itd, da dug od otprilike 7 miliona nije spusten na manje od milion i da se redovno u ratama ne vraca poreznoj, da se stadion nije poceo graditi, i sve ostale dobre stvari koje su uradjane a da nisu uradjene i da nastavilo po starom mislis da bi uprava imala ovakvu podrsku navijaca koju sad imaju?
Podrsku i povjerenje navijaca su stekli svojim radom i samo radom, nije im to sa neba palo. A i sam znas kako je tesko uci i srediti firmu koja je totalno neuredjena i u finansijskoj dubiozi.
Nakon ovakvog rada moze se prosla sezona i halaliti. Zasto? Zato sto su navijaci svjesni da bez dobrog temelja, trofej koji osvojis ti nista ne donosi vec ides u jos vecu finansijsku dubiozu. Sad kad osvojimo titulu ako Bog da to ce biti pravi uzitak jer ne postoji mogucnost da cemo nakon toga doci pred stecaj..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23676
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:53 pm

Brkoo je napisao/la:Dosta si dobrih stvari napisao @storme, ali si malo i pogrijesio. Da se nisu rijesile tuzbe, dugovi prema igracima, dobavljacima itd, da dug od otprilike 7 miliona nije spusten na manje od milion i da se redovno u ratama ne vraca poreznoj, da se stadion nije poceo graditi, i sve ostale dobre stvari koje su uradjane a da nisu uradjene i da nastavilo po starom mislis da bi uprava imala ovakvu podrsku navijaca koju sad imaju?
Podrsku i povjerenje navijaca su stekli svojim radom i samo radom, nije im to sa neba palo. A i sam znas kako je tesko uci i srediti firmu koja je totalno neuredjena i u finansijskoj dubiozi.
Nakon ovakvog rada moze se prosla sezona i halaliti. Zasto? Zato sto su navijaci svjesni da bez dobrog temelja, trofej koji osvojis ti nista ne donosi vec ides u jos vecu finansijsku dubiozu. Sad kad osvojimo titulu ako Bog da to ce biti pravi uzitak jer ne postoji mogucnost da cemo nakon toga doci pred stecaj..
Prijatelju taj dio na koji si se posebno osvrnuo sam iskoristio cisto da uporedim nasu situaciju sa situacijom na zapadu. Mi nismo navikli na dobre price, zato i jesmo podrzali. Vani su ljudi ipak malo "pitomiji", gdje ih apsolutno ne interesuje ko sjedi u klubu, vec ih samo zanima da ta 2 sata potrose uz pivu i klub koji vole. Na kraju, to i jeste fudbal, ali eto. Ovdje je situacija specificna.

Sada se tek mozemo radovati nekim konkretnim stvarima i konkretnim planovima. I to je jedno nemalo cudo u ovoj zemlji.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 4:57 pm

Šuker je neki dan u Evropi rekao navijač kluba koji dođe na utakmicu je obični konzument. Kupiš kartu, dođeš pogledaš i ideš dalje. To naravno kod nas ne funkcioniše generalno.

Jedina istina je da rezultat donosi mir, loš donosi nemir. Kako imati i rezultat i imati vremena da se kreira nešto je recept koji će morati klubovi koji žele da kroz par godina imaju zdravu ekipu i klub pronaći inače će biti teško gotovo nemoguće funkcionisati
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:08 pm

storm_raider je napisao/la:
Brkoo je napisao/la:Dosta si dobrih stvari napisao @storme, ali si malo i pogrijesio. Da se nisu rijesile tuzbe, dugovi prema igracima, dobavljacima itd, da dug od otprilike 7 miliona nije spusten na manje od milion i da se redovno u ratama ne vraca poreznoj, da se stadion nije poceo graditi, i sve ostale dobre stvari koje su uradjane a da nisu uradjene i da nastavilo po starom mislis da bi uprava imala ovakvu podrsku navijaca koju sad imaju?
Podrsku i povjerenje navijaca su stekli svojim radom i samo radom, nije im to sa neba palo. A i sam znas kako je tesko uci i srediti firmu koja je totalno neuredjena i u finansijskoj dubiozi.
Nakon ovakvog rada moze se prosla sezona i halaliti. Zasto? Zato sto su navijaci svjesni da bez dobrog temelja, trofej koji osvojis ti nista ne donosi vec ides u jos vecu finansijsku dubiozu. Sad kad osvojimo titulu ako Bog da to ce biti pravi uzitak jer ne postoji mogucnost da cemo nakon toga doci pred stecaj..
Prijatelju taj dio na koji si se posebno osvrnuo sam iskoristio cisto da uporedim nasu situaciju sa situacijom na zapadu. Mi nismo navikli na dobre price, zato i jesmo podrzali. Vani su ljudi ipak malo "pitomiji", gdje ih apsolutno ne interesuje ko sjedi u klubu, vec ih samo zanima da ta 2 sata potrose uz pivu i klub koji vole. Na kraju, to i jeste fudbal, ali eto. Ovdje je situacija specificna.

Sada se tek mozemo radovati nekim konkretnim stvarima i konkretnim planovima. I to je jedno nemalo cudo u ovoj zemlji.
Ne bi ni ovdje situacija bila specificna da je normalna drzava. Sjebes klub on te krivicno goni, ovdje sjebes klub dobijes nagradu. Ne brinemo se mi bez razloga, malo se opustis eto belaja. Na nasu zalost uvijek moramo biti na oprezu
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:19 pm

storm_raider je napisao/la:
Republika je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Pa kako ce uopste iko sa njima potpisati ijedan ugovor validan po zakonu i samim tim na sudu, kada ljudi imaju blokirane sve racune!? Samim tim im se pare daju na ruke i doprinose od toga mogu placati igraci licno ili preko nekih firmi. To sto je neko potpisao u Slobodi nesto, predstavlja isto kao da se neko od vas potpise na toaletni papir.
Nije to storme baš tako ne zaboravi da su i Sarajevo i Željezničar do prije godinu ili dvije imali blokirane račune pa se potpisivali ugovori. Ima način i to znamo svi kako se radi i šta se radi i kako trenutno minimalno 6 klubova funkcioniše u Premijer ligi BiH
Mozda sam trebao jasnije napisati. Nisu validni u mjeri da stite klub od bilo kakvih raskida ugovora. A to i kako su se plate isplacivale, to je potpuno novi par rukava.
Ček, ko kaže da Sloboda ne plaća doprinose? Plaćaju se ali ne za stvarnu platu već za onu koja je navedena u ugovoru. To što igrač pristane da mu je to plata, to isključivo radi sebi na štetu.
Ali ugovor itekako postoji. I nije da se može reći "ko je.be taj ugovor" jer u njemu jasno stoji plata (lupam) 400KM. Ugovor od tad do tad... Ako to poštuje klub, igrač može ku.rcu svirati, pa i po cijenu da ono "na ruke" nikad ne vidi očima
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:21 pm

To i ja govorim to je problem kojem je nadjeno 'rješenje' i tako funkcioniše jbg
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:23 pm

Upravu si @storme u vezi toga da nismo navikli na dobre price ali meni je ta prica da nekog navijaca bilo gdje na svijetu ne interesuje ko mu sjedi u klubu cista laz da ne kazem nesto drugo. To se ne odnosi na klubove koje je neko kupio. Navijace Celzija npr. boli briga ko je u kojem odboru kad je Abramovic tu glavni i kad se on za sve pita i kad ce on izdvojiti desetine miliona eura za pojacanja. U klubovima koji nemaju vlasnike je navijacima izuzetno bitno ko je u klubu jer nije isto da ti klub vodi neki ulicar ili neki sposoban biznismen..
U uredjenim drzavama je nemoguce da ce ti dopustiti da ljudi poput Kozarica varaju drzavu za porez, da pare od karti uzima neko drugi a ne klub, da poslovni prostor kluba koristi neko drugi i da sve te pare uzima sebi, nego imas zakon i po njemu radis, ako krsis zakon ides u zatvor i kraj price. U nasoj drzavi sto si vise nesposobniji i sto vise lopatas to si na sve boljem polozaju. Pokrades Zelju , ne moze te Tito izbaciti iz centralne banke BiH nakon dosta godina predjes na ekonomski fakultet i tu si sad dekan. Unistis KK Bosnu postanes premijer Kantona. Unistis par firmi, postanes nacelnik opcine Centar. Lazes na proslavi titule da ce bageri ubrzo uci na Grbavicu i da ce krenuti radovi, godinama blokiras gradnju Grbavice, postanes nacelnik opcine Novo Sarajevo itd.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:27 pm

@Salle86, Bilo koji klub koji tako posluje se moze maksimalno pridrzavati takvog ugovora samo u tom slucaju igrac kad god hoce moze otici iz kluba. Predas na arbitrazu i dobijes raskid jer ti ne placaju doprinose itd..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:29 pm

Republika je napisao/la:Šuker je neki dan u Evropi rekao navijač kluba koji dođe na utakmicu je obični konzument. Kupiš kartu, dođeš pogledaš i ideš dalje. To naravno kod nas ne funkcioniše generalno.

Jedina istina je da rezultat donosi mir, loš donosi nemir. Kako imati i rezultat i imati vremena da se kreira nešto je recept koji će morati klubovi koji žele da kroz par godina imaju zdravu ekipu i klub pronaći inače će biti teško gotovo nemoguće funkcionisati
čak i od tog pravila ima izuzetaka. recimo ja se kao danas sjećam prilično turobne i sumorne atmosfere kod zadnje željine titule 2013. godine, a vjerujem da isto misli ko god je tada išao na utakmice. jer svima je bilo očito da smo mi, usprkos tituli, lošiji nego prošle godine u ista doba i da to generalno ne ide u pravom smjeru.

ja prvi tada nisam znao u kojoj mjeri ne ide, i koliko smo već tad bili bez para...a raja da su znala sve, ne bi bilo 7 hiljada na toj proslavi, bilo bi 4...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:30 pm

Na stranu i Zakaric i Stojanovic, Projic i Kostic, volio bih vidjeti Kerlu kod nas vise od svih ovih.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:32 pm

kerla je za kostića prof. dr. u svakom pogledu. a ostali nisu iste pozicije i potrebe...tri nam fale.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:33 pm

ChWilla je napisao/la:kerla je za kostića prof. dr. u svakom pogledu. a ostali nisu iste pozicije i potrebe...tri nam fale.
Opcenito govorim, znam sta koji od njih igra, ali ako bih do kraja prelaznog roka mogao birati jednog igraca da nas pojaca, to bi bio Kerla.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:36 pm

pa stoper je i po meni, hajmo reći, 1a kao prioritet, jer apsolutno mora doći još jedan. lijevi bek je 1b (jer smo vidjeli da nekako može i ovako sa stanom i sinišom, nije idealno ali može se skrpiti), a krilo 2 jer i većina ekipa nema lijevo krilo ljevaka.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 5:44 pm

Republika je napisao/la:To i ja govorim to je problem kojem je nadjeno 'rješenje' i tako funkcioniše jbg
ja koliko znam, a mislim da dobro znam...nema više načina za plaćanje doprinosa na crno, sa blokiranim računima. donedavno je bilo, mogao si otići sa kešom na poštu i platiti, ali više nema. o tome se ne priča jer igračima puca kita za doprinose, oni misle da će vazda biti mladi, zdravi i dobijati platu na ruke :D željo do 2013. nikad nije plaćao doprinose, nikako - o tome niko nije pričao. ni uprave, ni navijači ni sami ti igrači kojima to ostaje rupa u stažu...nikoga nije zanimalo, čak ni one koji su tužili klub, svima je bilo - normalno da se ne plaća. ali postepeno se to ipak mijenja.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Pinkii
Postovi: 1765
Pridružen/a: pon okt 03, 2016 9:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet jan 06, 2017 6:06 pm

@1921.ba,hocete li snimiti prozivku i prvi trening kao sto ste na pocetku ove polusezone ?
SARAJEVSKI PLAVI :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 35 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija