Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
salemprolic
Postovi: 586
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:12 pm
Lokacija: Zdrava voda
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 9:39 pm

Imamo mi mini regionalnu ligu svakako sa Zapadnim Mostarom, Sirokim Brijegom, Banja Lukom, Bijeljinom, tako da nam pogrdna skandiranja za zlocine i genocid ne bi bila nista novo. Meni se iskreno vise svidja ova opcija da se regionalna liga igra za juniore i kadete. Puno bi to znacilo djeci, imali bi ozbiljnije protivnike, puno boljih tekmi, a ne ovako da ti se cijelo prvenstvo svede na derbi sa pitarima i eventualno gostovanje Slobodi i Zrinjskom dok ostalim trpas po 5 svako kolo. Za ovu u seniorskoj konkurenciji i nisam previse.
Ide prva kamila, ide druga kamila, ide treća kamila, četvrta i peta...
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 9:51 pm

REGIONALNA LIGA, NIKAD VIŠE !
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 9:53 pm

zašto nikad više kad nikad nije ni bila? :D
gradi željo boli te *****
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5116
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 9:55 pm

mislim da bi nam vise bilo koristi od ex-yu lige nego stete... podrzavam!
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:00 pm

Veteran je napisao/la:Prednosti regionalne lige: Više jakih utakmica, atraktivniji protivnici, više publike na terenima, jači sponzori, više novca, bolji igrači
Mane regionalne lige: Bezbednost, gubitak fokusa na domaće takmičenje,skuplji igrači,
Ovo na prvu. Činjenica je da bi prijedlog sistema takmičenja bio nešto drukčiji nego je u košarci, ali mene je strah kada vidim gdje je trenutno naša domaća košarkaška liga, bojim se slične sudbine i u nogometu. Drugo bićemo tu na margini, zbog finansija i budgeta koji su smješni u odnosu na svo okruženje. Ne znam dosta sam skeptičan, ali da bi bilo atraktivnije, bilo bi sigurno. Mada kontam zapadne nas Osijek, Budućnost i Vardar....nekako više volim derbi sa Zrinjskim ili Širokim nego ovakve ekipe...a sve imaju jače budgete nego mi...
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Jesmo trentno u nepovoljnijem položaju od drugih. Takvo stanje ne može biti opravdanje za ne djelovanje. Kao i svi mi kroz naše živote i naš rad, tako i Željo, mora stisnuti šupak i zapeti do kraja. To je jedini nacin da dignemo kvalitet. Ako igraš sa levatima ostaješ i ti levat, Ne smijemo se zadovoljiti sa * prvi u selu* ( to nam je izgleda u genima). Mislim da je bolje biti *zadnji u gradu* jer te konkurencija tjera na rad. Naravno, ako si vrijedan i ambiciozan.... ako nisi onda je dosta i titula * Seoski lola*. Puna su nam usta evropskih standarda i iskoraka, a kada trebamo napraviti nešto konkrektno krece naše balinanje * Yebali bi se a da nam ne uceraju* Ucerace nam, ali i mi cemo uceravati mmomacki... pa da vidimo cija majka može pivu zubima otvoriti :)
Ova uprava, po mom neskromnom :) sudu gleda malo dalje. Ne gradi se stadion od 20 milja za tekme protiv Rudara, Radnika ... Ljudi su kroz svoje karijere dokazali da imaju viziju.
Prošlost ne smije da oblikuje buducnost. Ne smijemo zaboraviti šta je bilo, ali isto tako moramo misliti kako graditi bolji život. Nije rješenje odbijati sudjelovanje, saradnju... onda možemo kao Sjeverna Koreja.
Što se tice nereda, mržnje, lopovluka..... bice nam onako kako se postavimo. Ako se postavimo ko trebe karace nas ;) , ako se postavimo ko pametni frajeri onda nema zime.
Kako god obrneš sve je na nama. Sami smo zaslužni za uspjehe, sami krivi za neuspjehe.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:02 pm

ovo u kup formatu i moze proci ono grupa ispadanje to mi je ok...ali da se liga neka igra to su vec budalastine :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:03 pm

Onaj ko ima poslozene stvari moze mu se ta liga itekako isplatiti. Ko ima stadion na koji moze stati 20 000 ljudi, sponzori pare od lige kazu milionska cifra.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:06 pm

ChWilla je napisao/la:zašto nikad više kad nikad nije ni bila? :D
Sto moras traziti dlaku u jajetu? :D :D :D
 
Avatar
Pinkii
Postovi: 1765
Pridružen/a: pon okt 03, 2016 9:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:07 pm

Nasi klubovi tu ne bi mogli meda. Da se ne lazemo do odgovara Dinamu,CZ,Partizanu i donekle Hajduku. Borba bi se vodila izmedju njih. Imaju dosta bolje uslove i financije od nas tako da bi mi bili donji u bilo kojem formatu. Samo pogledajte njihove igrace i nase tj. uslove koje imaju oni i uslove koje imaju nasi igraci i sve ce vam biti jasno. I naravno podrska drzave. Nasu drzavu boli neka stvar za fudbalom dok kod njih to nije slucaj.
SARAJEVSKI PLAVI :zeljeznicar1:
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:09 pm

ma tacno tako Model...jebi ga mi jesmo za stepenicu nize od ostalih ali da se podignes trebaju ti bolji igraci ,bolja posjeta bolji rad sa mladima,bolje utakmcie i to je cinjencia....jebi ga zato i primamo sedam od hapeoala kad u prvenstvu nemamo ni jednu tako slicnu utakmicu ....pa izadjemo na teren kao muhe bez glave...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
voltron30
Postovi: 674
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 5:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:10 pm

Ma meni je dovoljan jedan Ivica Osim koji je za regionalnu ligu, ostali skubidubići me ne zanimaju. :) Nema ništa gore od mentaliteta, bolje biti prvi u selu (a nismo nažalost ni u našoj selendri već dugo prvi), nego zadnji u gradu. Iz ovog možemo samo profitirati, od sticanja iskustva u jačim utakmicama, do privlačenja novih sponzora, a samim tim i jače finansijske injekcije koja nam nužno treba.
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:11 pm

jovanmaksimovic je napisao/la:mislim da bi nam vise bilo koristi od ex-yu lige nego stete... podrzavam!
+1
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:12 pm

Mlađe selekcije Veleža i Željezničara prijateljski, po jedna pobjeda i remi
Danas su na pomoćnom terenu u Vrapčićima odigrane prijateljske utakmice između mlađih selekcija Veleža i Željezničara. Na kraju, završilo je prijateljski, po jedna pobjeda za obje ekipe i jedan remi.
Prvi na teren su izašli mlađi pioniri. Velež je poveo golom Beće sa penala, ali je Željo ekspresno reagovao i uzvratio sa dva gola Hamze Martinovića, za konačnih 2:1 za Željezničar.
Nakon njih, na teren su izašli pioniri. Rođeni odlično otvaraju utakmicu i vrlo brzo dolaze do tri gola prednosti. Pehilj, Gosto i ag Željinog igrača pogađali su u prvom poluvremenu.
Do kraja, Pehilj je postigao još jedan gol, za 4:0 pobjedu Veleža.
Sportska nedjelja na pomoćnom terenu je završena utakmicom između kadetskih selekcija.
Na kraju jedne borbene utakmice, sa par prilika na obje strane, završilo je 1:1. Za Rođene je pogodio Agović, dok je za Želju bio precizan Husejnović.
Našim sportskim prijateljima se zahvaljujemo na dolasku, lijepom druženju, i želimo sretan povratak kući.
slika
Sto se regionalne lige dodje, mozda bi tesko bilo nekim drugim ekipama iz BiH, ali za nas bi moglo biti dosta koristi. Ako vec hocemo europski nivo koji se silno spominjao, iskorake, onda bi nam ovo dobro doslo. I lakse bi dovodili jaca pojacanja, jer ti igraci bi bili na radaru i vise skauta i jacih ekipa, ne bi bili ograniceni samo na nasu ligu i pokoji euro izlazak.
Stvarno odlicna ideja i ja je u potpunosti podrzavam.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:15 pm

apsolutno podrzavam regionalnu ligu, kazete ne bi imali sanse ? vjrv i ne bi, ali bi vise cijenili eventualne uspjehe, pa zamisli dodje ti Dinao na Grbavicu tri dana posliej utakmice na Bernabeu i ti ih uzmes, odma se skauti za lijepe za igrace, a regualrno bi se igrala nacionalna liga tako da ne bi ostali uskraceni uspjeha u pogledo osvajanja titula i plasmana u evropu

a da ne pricam o tome da bi Grbavica redovno bila puna, jaci sponzori, veca paznja stranih klubova, ma sve pozitivnije 10 puta, osim naravno tog navijackog segmenta, ali eto i to se rijesi, nema gostovanja i kraj price
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:18 pm

S tim da koliko sam ja ovo sve shvatio, ta "Balkanska liga" bi bila neka forma kup takmičenja?
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24765
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:19 pm

Hurmasica je napisao/la:S tim da koliko sam ja ovo sve shvatio, ta "Balkanska liga" bi bila neka forma kup takmičenja?
Takoe.

Jos ako se Dinamo plasira u neko od takmičenja LP ili EL, pa možda i Rijeka, CZ ili Partizan, što da ne. Kad bi se sve te plasirale pa to bi super bilo.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:21 pm

LARS1921 je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:S tim da koliko sam ja ovo sve shvatio, ta "Balkanska liga" bi bila neka forma kup takmičenja?
Takoe.

Jos ako se Dinamo plasira u neko od takmičenja LP ili EL, pa možda i Rijeka, CZ ili Partizan, što da ne. Kad bi se sve te plasirale pa to bi super bilo.
:palacgore:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:23 pm

Pa kako klubovi iz BiH izbace Mađare, Belgijance, 'tuku' se sa Poljacima koji poslije igraju Ligu prvaka? Previše se mi podcjenjujemo. Regionalna liga sa fudbalskog aspekta može samo dobrog donijeti klubovima iz BiH koji nastupaju u njoj, ali i generalno bi mogla donijeti pomak prema naprijed i u domaćem takmičenju
 
dell21
Postovi: 2341
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:24 pm

Jako tesko bi se to uklopilo u sistem takmicenja. Jako puno ima utakmica sa tom ligom bi sedmicno 2 utakmice bile.., domaca liga, kup i taj kup. Ja bi volio da se o tome nikada ne prica a kamoli da se igra.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5855
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned dec 11, 2016 10:24 pm

Pinkii je napisao/la:Nasi klubovi tu ne bi mogli meda. Da se ne lazemo do odgovara Dinamu,CZ,Partizanu i donekle Hajduku. Borba bi se vodila izmedju njih. Imaju dosta bolje uslove i financije od nas tako da bi mi bili donji u bilo kojem formatu. Samo pogledajte njihove igrace i nase tj. uslove koje imaju oni i uslove koje imaju nasi igraci i sve ce vam biti jasno. I naravno podrska drzave. Nasu drzavu boli neka stvar za fudbalom dok kod njih to nije slucaj.
Mi apsolutno ništa ne gubimo tim kupom, imaš nacionalno prvenstvo, imaš standardno izlazak u pretkola znači sve ti ostaje isto, a onda ti dođe ovaj kup, 6 utakmica u grupi dvije ekipe prolaze a dvije ispadaju i nastavljaju normalno u svom nacionalnom takmičenju, a nećeš u jednoj grupi imat Zvezdu, Partizan, Dinamo i Rijeku, već ćeš imati lupam Partizan, Budućnost, Vardar i Želju. Ne igraju u HNL ni u JSL sa Bayernom, i njih muče Lokomotiva, Javor, Cibalia, Spartak Subotica itd itd..
Ovaj kup će biti u organizaciji UEFE, sigurno će jaka firma biti sponzor istog, cijene igrača će skočiti, kvalitet fudbala će se podići, infrastruktura će se popraviti jer će UEFA sigurno investirati u projekat, novčane nagrade će biti sigurno na nivou, sve utakmice npr na areni u hd-u, bolja scena za mlade igrače, bolja reklama za strano tržište, mogućnost izlaska u grupnu fazu s obzirom da će 1-2 kluba već kroz pretkola dostići istu tako da ostaješ u kupu odma bez 2 jaka konkurenta, jednostavno s tih 6 do 12 utakmica konkretno naš klub strašno može napredovati u svakom pogledu, sponzorima vrijedi njihov baner na stadionu ili dresu mnogo više, igrače će gledati ozbiljnije u Evropi, infrastruktura će se poprpavljati, lakši put do grupne faze itd..
Što se tiče navijača, naravno moralo bi bez gostujućih kao ABA liga, a svaki ispad domaće publike se kazni banom tribine na nekoliko utakmica, svaki naredni prekršaj kazna se udupla, kroz jedan ili dva ciklusa će se iskorijeniti i taj primitivizam, a nije da to već nemamo u ovom našem prvenstvu.
Na kraju krajeva ovaj kup će dići vrijednost i našeg nacionalnog prvenstva jer bi se strašna bitka vodila za prva 2 mjesta koja vode kako u pretkola na ljeto tako i u ovaj kup na jesen, znači imaš dvije šanse da dođeš do grupne faze..

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 32 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija