Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
salle86
Postovi: 5196
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:07 pm

"Kamo sreće da će izgradnja tribine donijeti titule"...tako je nedavno izjavio gospodin Ivica Osim.
Složio bih se sa njim, neće tribina sama po sebi donijeti titule, ništa uostalom nije garant istih.
Ne bi ih donio ni Džeko da sutra odluči obući plavi dres i igrati za 5 stoja.

Meni se izuzetno sviđa ova rečenica koju naši 'građevinari' i forsiraju, "istočna tribina je jedan garant opstanka kluba" (ili tako nekako, bar sam je ja tako shvatio).

Malo ću izvršiti poređenje, po podacima do kojih sam ja kao običan navijač mogao doći, te nekim svojim pretpostavkama.
Sjeverna tribina klubu donosi prihode na godišnjem nivou od oko 600 hiljada KM.
Prihod od rentanja poslovnih je nekih 250 hiljada, te od karti isto toliko (17 utakmica po sezoni, nek je prosjek po meču 2000 a jeste i više sigurno).

Istok... Ovde po mojim pretpostavkama nema šanse da ide prihod ispod 400 hiljada.

Mnogi će reći šta ovaj trabunja :), piše stvari o kojima nema pojma i sl. Moguće, ali kad se malo bolje razmisli nije ovo daleko od istine.
Nek od ovih 400 ostane 300 hiljada nakon troškova održavanja iste, opet su to sasvim fine pare.
Recimo te pare kad pretočimo u plate igrača, dođemo do toga da mjesečno imamo 25 hiljada više za dati.
Opet pričam proizvoljno, ali nek na Miru trošimo 10 milja sa svim. Nek jedan Lazić recimo košta 7 milja.
Pa sabrati i oduzeti, umjesto Mire i 10 "Lazića" možemo imati 11 "Mira" ...
Tu svaki komentar daljnji gubi smisao.

Izvinjavam se onima koje ovaj post, moje naglas razmišljanje nervira :) ali tako ja vidim ovu tribinu.
Tako ja vidim plan ove uprave. Nije cilj danas biti najbolji, dok smo tu u klubu, a sutra kad odemo šta nas boli briga. Vjerovatno mnogi od njih neće dočekati da beru plodove ovog rada, ali mi navijači hoćemo.
I zato im u moje ime hvala što ovako razmišljaju i rade.

EDIT : a 11 "Mira" ne da mogu donijeti titule već i mnogo mnogo više.
Zadnja izmjena: salle86, dana/u čet dec 01, 2016 9:19 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:12 pm

vrbanjusa je napisao/la:Pricate o kartama jos ni temelji nisu zakopani :-)
Pametnije nam je da hajcamo raju za subotu...ko izda pizda!
Što pozva ove iz FK Vratnika, jadna ti majka :lol:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:15 pm

salle86 je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Istok:
  • - prva faza tribina sa stolicama
    - druga faza krov
    - treca faza poslovni prsotri
    - iza istoka parking
:pljesak:

Hurmasica je napisao/la:'ebo ba cijenu meni je više sad frka ko će košpe na istoku prodavati :D
Možda djeluje smiješno ali fakat i to je nešto o čemu bi klub mogao povesti računa.
Vjerujem da svaki drugi navijač ostavi bar 1KM dodatno na grickalice, sokove itd.
Milja i po - dvije sigurno nisu malo u prosjeku po meču, godišnje 25.
Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3190
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:17 pm

augustbraun21 je napisao/la:
salle86 je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Istok:
  • - prva faza tribina sa stolicama
    - druga faza krov
    - treca faza poslovni prsotri
    - iza istoka parking
:pljesak:

Hurmasica je napisao/la:'ebo ba cijenu meni je više sad frka ko će košpe na istoku prodavati :D
Možda djeluje smiješno ali fakat i to je nešto o čemu bi klub mogao povesti računa.
Vjerujem da svaki drugi navijač ostavi bar 1KM dodatno na grickalice, sokove itd.
Milja i po - dvije sigurno nisu malo u prosjeku po meču, godišnje 25.
Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
Ja jos hladno piče nisam vidio a i prodaja toga se kod nas zove prostitucija :)
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:21 pm

gavran je napisao/la:
Minjore je napisao/la:al po svemu sudeci za sudije ce ovo biti bliski istok :D
Macic i Bjelica su moji
Macic i Bjelica ce poželjeti da su u Siriji a ne na našem Istoku
Ja vec pracku pravim, dalekometnu
Ima da sudije plešu po aut liniji od kazacoka do valcera :lol:
U municija bez izolacije 0,8mm naj ti više boli ;)
Zadnja izmjena: Model1964, dana/u čet dec 01, 2016 9:23 pm, ukupno mijenjano 1 put.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Manager2016
Postovi: 89
Pridružen/a: sri avg 31, 2016 2:24 pm
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:22 pm

augustbraun21 je napisao/la:Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
I kod nas u semizovcu mozes kupiti cevape, sok, klipacu, skoro isto.
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:29 pm

Manager2016 je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la:Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
I kod nas u semizovcu mozes kupiti cevape, sok, klipacu, skoro isto.
Da ali ovi su u velikim slučaju volentiri/omladina koji radu besplatno ili za malu cifru jer prihod od prodaja ide klubu. Imaju besplatnu sezonsku kartu i čine ogromno uslugu za klub.
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:32 pm

Nakon što je objavljeno da će krenuti izgradnja tribina napisao sam (mrsko mi tražiti) da je to važnije za klub nego titula i Evropa. Momak gore je nabrojao zašto je to otprilike tako i i dalje stojim iza toga. Naveo sam i neke primjere i on je.

Druga stvar koju sam primijetio ali malo se napucavate sa tim cijenama ne može ispod 10 ne može ispod 12, a većina će vas 'protestvovati' u određenom momentu zbog cijena karte ako bude tako.

Generalno cijene karata treba svesti na neki minimum da se pritom zadovolje neki osnovni kriteriji koji zahtjeva organizacija utakmice i pokrivanje troškova jer je realno da od prodaje karata generalno zarada nije velika, pa se tu treba malo 'kockati' sa cijenama, da budu prihvatljive konzumentu/navijaču, a da pritom pomognu da se pokriju troškovi organizovanja utakmice
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:35 pm

augustbraun21 je napisao/la:
Manager2016 je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la:Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
I kod nas u semizovcu mozes kupiti cevape, sok, klipacu, skoro isto.
Da ali ovi su u velikim slučaju volentiri/omladina koji radu besplatno ili za malu cifru jer prihod od prodaja ide klubu. Imaju besplatnu sezonsku kartu i čine ogromno uslugu za klub.
Jasno je ko dan da sve od košpa, sokova, cevapa.... mora biti po ingerencijom kluba. Nikakve Fude, Raseme....
Svuda u Europi :lol: ovo odrađuju srednjoškolci na veoma profesionalan nacin. Nemože se dogoditi da sjede i gledaju tekmu.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:38 pm

Jel se zna da li če Grbavica zadovljavati kriterije za odigravanje evropske utakmice nakon izgradnje istoka? Mislim kvalifikacijske utakmice za EL i CL.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:41 pm

@Republika
Niti jedan od djelova prihoda nije veliki. Dobro osmišljen i organiziran pristup ( karte, košpe, suveniri, muzej, starlete....) donosi jako dobar prihod.
Mi ovde palamudimo jer nam nikada ništa nije pravo a ljudi se školujo za sportski marketing :-)
Kada tribina bude u funkciji uz sve * normalne* popratne sadržaje nece biti problem dati više za kartu. Naravno ako igra i rezultati budu ok.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
exdomorocki
Postovi: 585
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:43 pm

gavran je napisao/la:
Hurmasica je napisao/la:'ebo ba cijenu meni je više sad frka ko će košpe na istoku prodavati :D
DoFu
Fudo ti radi za Kundu Naila
> JA IMAM JEDNOG BOGA A NA KLUPI SINA NJEGOVOGA <
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:44 pm

Model1964 je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la:
Manager2016 je napisao/la:
I kod nas u semizovcu mozes kupiti cevape, sok, klipacu, skoro isto.
Da ali ovi su u velikim slučaju volentiri/omladina koji radu besplatno ili za malu cifru jer prihod od prodaja ide klubu. Imaju besplatnu sezonsku kartu i čine ogromno uslugu za klub.
Jasno je ko dan da sve od košpa, sokova, cevapa.... mora biti po ingerencijom kluba. Nikakve Fude, Raseme....
Svuda u Europi slika ovo odrađuju srednjoškolci na veoma profesionalan nacin. Nemože se dogoditi da sjede i gledaju tekmu.
Pa šta fali da fudo i rasim budu angažirani od strane kluba uz neke zadovoljavajuče pare da rade ovo što sam naveo? Frajeri po zakonu nebi smili uopste prodavati ako primaju pemziju, pa je bolje da i uvrstimo kao volunteri jer tako i oni i mi izbjegnemo porezne inspekcije, a kad se tiče omladine, nije također iskoristčavanje djećije radne snage jer su i oni volunterislika
 
Manager2016
Postovi: 89
Pridružen/a: sri avg 31, 2016 2:24 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:46 pm

Republika je napisao/la:Nakon što je objavljeno da će krenuti izgradnja tribina napisao sam (mrsko mi tražiti) da je to važnije za klub nego titula i Evropa. Momak gore je nabrojao zašto je to otprilike tako i i dalje stojim iza toga. Naveo sam i neke primjere i on je.

Druga stvar koju sam primijetio ali malo se napucavate sa tim cijenama ne može ispod 10 ne može ispod 12, a većina će vas 'protestvovati' u određenom momentu zbog cijena karte ako bude tako.

Generalno cijene karata treba svesti na neki minimum da se pritom zadovolje neki osnovni kriteriji koji zahtjeva organizacija utakmice i pokrivanje troškova jer je realno da od prodaje karata generalno zarada nije velika, pa se tu treba malo 'kockati' sa cijenama, da budu prihvatljive konzumentu/navijaču, a da pritom pomognu da se pokriju troškovi organizovanja utakmice
Stadion je nesto sto su trebala da rade prethodne uprave. Pored sto su imale dobre rezultate. Ali nikako da je tribina vaznija od titule i Evrope. Evropa donosi lovu, titula donosi pehare i puni historiju. Kad neko uzme historiju kluba za 20 godine, tu nece sigurno biti rijeci o tribinama, nego titule, rekordi, neka dobra evropska utakmica i sl.

Zato tribina treba da bude nesto sto je usput a rezultati su mnogo preci jer to ljude dovodi na tribinu. Da bi ti napunio taj istok u buducnosti moras imati rezultate, a bez rezultata to nece biti moguce.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:48 pm

augustbraun21 je napisao/la:
Manager2016 je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la:Na norveškim stadionima imaš na primjer ekipu što obilazi cijeli stadion prodavajuči bonbone, piče(topla i hladna), kikiriki i sl. Uz to mozeš u pauzi odletiti do kioske unutar stadiona i kupiti kobasiće, hamburgere i svašta po nešto.
I kod nas u semizovcu mozes kupiti cevape, sok, klipacu, skoro isto.
Da ali ovi su u velikim slučaju volentiri/omladina koji radu besplatno ili za malu cifru jer prihod od prodaja ide klubu. Imaju besplatnu sezonsku kartu i čine ogromno uslugu za klub.
A kod nas to rade ljudi koji prezivljavaju od toga.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:50 pm

Dvije godine sam radio u GB. Minimalna cijena karte za tekmu u Londonu je oko 30funti. Na godinu je to malo preko 3000funti. Godišnje koštaju oko 1000funti. Znaci trecina ;-)
Nemojte mi pricati o platama u GB jer vecina navijaca nema vecu platu od 1500 funti na mjesec. I njima je dati milju funti jako teško. Samo njima nije žao dati za klub kolji vole, makar ga držao multimilijarder.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:51 pm

augustbraun21 je napisao/la:
Model1964 je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la: Da ali ovi su u velikim slučaju volentiri/omladina koji radu besplatno ili za malu cifru jer prihod od prodaja ide klubu. Imaju besplatnu sezonsku kartu i čine ogromno uslugu za klub.
Jasno je ko dan da sve od košpa, sokova, cevapa.... mora biti po ingerencijom kluba. Nikakve Fude, Raseme....
Svuda u Europi slika ovo odrađuju srednjoškolci na veoma profesionalan nacin. Nemože se dogoditi da sjede i gledaju tekmu.
Pa šta fali da fudo i rasim budu angažirani od strane kluba uz neke zadovoljavajuče pare da rade ovo što sam naveo? Frajeri po zakonu nebi smili uopste prodavati ako primaju pemziju, pa je bolje da i uvrstimo kao volunteri jer tako i oni i mi izbjegnemo porezne inspekcije, a kad se tiče omladine, nije također iskoristčavanje djećije radne snage jer su i oni volunterislika
Naravno, ako ce raditi kao bog zapovjeda a ne za svoj đep.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:51 pm

AsharaK je napisao/la:Ma istok ne moze biti ispod 10 ljudi, sta vam je.
a zasto ne bi mogao ???? pa u suprotnom taj istok ce biti pun 2 tekme i zjapit ce prazan ako cemo realno ....treba ga prilagoditi bijednom zivotu ovdje...mada glupo mi je da o ovome pricamo nisu ni temelji tu mi vec baratamo cijenama :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:54 pm

Model1964 je napisao/la:Dvije godine sam radio u GB. Minimalna cijena karte za tekmu u Londonu je oko 30funti. Na godinu je to malo preko 3000funti. Godišnje koštaju oko 1000funti. Znaci trecina ;-)
Nemojte mi pricati o platama u GB jer vecina navijaca nema vecu platu od 1500 funti na mjesec. I njima je dati milju funti jako teško. Samo njima nije žao dati za klub kolji vole, makar ga držao multimilijarder.
znaci tebi je to isti,isti standard ? :D :D

nemoj se sprdati zivota ti,razumijem sta pricas al ispade bolje zivjeti u Banovicima nego u Londonu...mozes misliti :)
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 01, 2016 9:57 pm

tribina će u kasnijim fazama donositi prihod od poslovnih prostora i kada se utakmice ne igraju nikako, a to je pet, pet i po mjeseci godišnje. za derbi će povećati prihod kako god da se igra, sad u ovoj ligi četiri puta godišnje. a da ne govorim koliko će povećati prihod kad se dobro igra. pa pritisak i atmosfera, pa prva dva (nekad u budućnosti i više) kola u evropi ne plaćaš kiriju, a protiv nekih levata će sigurno doći puno više nego na koševo, i tako dalje. a dobri igrači koji dobro igraju, jelte, nešto i koštaju.

da ne budemo kratkovidni.
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 40 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija